همیار عشق

شاخص تنفر مردان

نشانه تنفر مردان (تنفر مرد از همسرش)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

نشانه تنفر مردان (تنفر مرد از همسرش)

گاهی برای ما جذاب است بدانیم دیگران چه حسی نسبت به ما دارند این موضوع زمانی که طرف مقابل شریک عاطفی یا همسر ما باشد اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند. اما آیا واقعا نشانه‌هایی وجود دارد که بتوانیم از روی آن نفرت و عشق طرف مقابل را قضاوت کنیم؟ قطعا قضاوت صرف و بدون چون و چرا از رفتار و گفتار دیگران جایز نیست اما در این مقاله سعی کرده ایم برخی نشانه‌های مهم که ممکن است به دلیل تنفر یک مرد از شما باشد را معرفی کرده‌ایم، علت چنین تنفرهایی را بررسی و در نهایت چند راهکار برای مقابله با این تنفر برایتان آورده‌ایم.

مقدمه تنفر مرد

نشانه‌های تنفر یک مرد از شما

قبل از شرح نشانه‌های تنفر یک مرد باید به این نکته اشاره کنیم که وجود این نشانه‌ها قطعا به معنای وجود تنفر عمیق از شما نیست و گاهی دلخوری و دلگیری مقطعی از شما حتی زمانی که دوستتان دارد ممکن است چنین نشانه‌هایی را به وجود آورد. از طرف دیگر نشانه‌هایی که در اینجا آورده شده است حالت‌های کلی تنفر مردان را بررسی کرده است، ممکن است شریک عاطفی شما بر حسب رابطه‌ای که بینتان بوده است نشانه‌های دیگری داشته باشد که در اینجا نیامده است، بنابراین منحصر به فرد بودن او را نادیده نگیرید. اما مهم‌ترین نشانه‌های تنفر یک مرد چیست؟

صحبت نکردن درباره احساساتش

احساسات تنفر

مردان معمولا به راحتیِ زن‌ها از احساساتشان حرف نمی‌زنند، اما وقتی طرف مقابل را دوست داشته باشند و بخواهند نظرش را جلب کنند حتی از خانم‌ها هم در این کار ماهرتر می‌شوند، دوست دارند از تجربیاتشان بگویند، احساساتشان را بیان کنند و مشتاقانه منتظر هستند شما پذیرای احساساتشان باشید. وقتی یک مرد تمایلی به بیان تجربیات و احساساتش به شما ندارد معمولا علاقه‌ای به شریک کردن شما در احساساتش ندارد. البته ذکر این نکته ضروری است که برخی افراد بنابر خلق و خویشان اهل ابراز احساسات کلامی نیستند و اگر شریک عاطفی شما جزء این دسته از افراد است نباید این عدم تمایل به بروز احساساتش را به پای تنفرش بگذارید.

دیگر نمی‌خواهد قهرمانتان باشد

برای مردی که عاشق شماست قهرمانتان بودن اهمیت ویژه‌ای دارد.یکی از نیازهای مهم مردان در رابطه عاطفی ارضای همین حس قدرت و قهرمان بودن است. مردها عاشق این هستند که قهرمان معشوقه‌شان باشند و وقتی کسی را دوست دارند تمام تلاششان را می‌کنند که خودشان را به او نشان دهند. اگر به جایی رسیدید که دیدید دیگر برایش اهمتی ندارد که به چشم شما قوی باشد یا خیر باید نگران این موضوع وید که شاید دیگر علاقه شما برایش اهمیتی ندارد.

  چرا عشقم نمیگه دوستت دارم؟ (چرا ابراز علاقه کلامی نمیکنه؟)

فاصله می‌گیرد

افراد مختلف حریم‌های متفاوتی دارند، برخی دوست دارند نزدیک شما بنشینند و برخی دیگر به فضای بیشتری نیاز دارند. این موضوع به خلق و خو، شخصیت و تجربیات شخص بستگی دارد اما مردی که به شما علاقه‌ای ندارد فاصله بیشتری را با شما حفظ می‌کند، دلش نمی‌خواهد نزدیک شما باشد و اگر شما نزدیکش باشید یا متوجه حضورتان نمی‌شود یا سعی می‌کند ارتباطی با شما برقرار نکند.

اهمیتی به توجه شما به دیگر مردان نمی‌دهد

اگر عشق را تجربه کرده باشید می‌دانید که حتی تصور توجه دیگران به معشوق و برعکس توجه معشوقتان به دیگران چقدر آزار دهنده است. وقتی مردی به شما علاقه‌مند باشد مانند هر عاشق دیگری دلش نمی‌خواهد چنین اتفاقی بیفتد و به این قضیه حسادت می‌کند اما مردی که از شما متنفر باشد کوچکترین اهمیتی به اینکه شما به چه کسی توجه می‌کنید، چه کسی را تحسین می‌کنید چه کسی را تایید می‌کنید و برای چه کسی جذاب هستید نمی‌هد.

عدم تمایل به رابطه جنسی با شما

جنسی تنفر

معمولا نقش احساسات در رابطه جنسی برای خانم‌ها قوی‌تر است اما این بدان معنی نیست که عواطف و احساسات در رابطه جنسی برای آقایان بی معنی باشد! قطعا مرد و زن هر دو وقتی به شریک جنسی‌شان علاقه مند باشند رابطه جنسی لذت بخش‌تری را تجربه می‌کنند. وقتی یک مرد ز شما خوشش نیاید معمولا علاقه‌ای نیز به رابطه جنسی با شما نشان نخواهد داد فارغ از اینکه شما چقدر از لحاظ جسمی و جنسی جذاب باشید! اما اگر به شما علاقه مند باشد حتی اگر با استانداردهای رنگارنگ زیبایی تطابق نداشته باشید برای او جذاب خواهید بود.

درباره شما کنجکاوی نمی‌کند

مردی که به شما علاقه دارد دوست دارد در مورد شما، گذشته و برنامه‌های آینده‌تان اطلاعات کسب کند. از خودتان یا دیگران کارهای شما را پیگیری می‌کند و شما را در فضاهای مجازی دنبال می‌کند. البته این موضوع ه شخصیت و خلق و خوی طرف نیز بستگی دارد، ممکن است فردی به شما علاقه مند باشد اما به لحاظ ویژگی‌های خلقی خودش خیلی فرد پیگیری به نظر نرسد اما اگر به طور کلی فردی هیچ گونه کنجکاوی نسبت به شما نداشت و علاقه‌ای به شنیدن زندگی شخصی شما نشان نمی‌داد نشانه خوبی نیست!

در کنار مشکلاتتان نمی‌ایستد

مشکلات تنفر

همانطور که پیشتر گفتیم، مردان دوست دارند قهرمان معشوقه‌شان باشند. چه فرصتی بهتر از اینکه وقتی مشکلی برایتان پیش آمد کنارتان باشند و نشان دهند می‌توانند از شما مراقبت کنند و کمک حالتان باشند. مردی که به شما علاقه مند نیست، علاقه چندانی نیز برای حل مسائل شخصی شما ندارد. البته در این بین افرادی نیز هستند که بنابر احساسات انسان دوستانه بخواهند به شما کمک کنند که حسابش با عشق و علاقه به شما جداست!

  خصوصیات زن یا مرد حساس و زودرنج (با همسر زودرنج چطور برخورد کنیم؟)

تلاشی برای تغییر نقاط ضعفش نمی کند

همه ما افراد اجتماعی هستیم و تایید اجتماع و دیگران برایمان خوشایند است اما مرد عاشق دلش می‌خواهد مورد تایید ویژه شما باشد. اگر تلاشی برای پوشاندن نقاط ضعفی مانند پرخاشگری، بد دهنی، خلق پایین و … نزد شما نمی‌کند نشان دهنده این است که تایید یا عدم تایید شما برایش اهمیتی ندارد و شما کسی که بخواهد به خاطرش تغییر کند نیستید.

در مورد زنان دیگر صحبت می‌کند

زنان دیگر

وقتی برای مردی اهمیت نداشته اشید خیلی هم برایش مهم نیست که بخواهد اعتمادتان را جلب کند یا خیر. او به راحتی نزد شما در مورد زنان دیگر و جذابیتشان برای خودش صحبت می‌کند و اهمیتی نمی دهد که از این موضوع ناراحت بشوید یا خیر. همانطور که صحبت شما درباره مردان دیگر او را اذیت نمی‌کند!

علت تنفر یک مرد از شریک عاطفی‌اش

چرا باید یک مرد از شریک عاطفی‌اش متنفر باشد؟ این موضوع به خصوص وقتی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که دو نفر قبلا با عشق و علاقه رابطه‌شان را شروع کرده‌اند اما به تدریج علاقه به نفرت تبدیل شده است! اما چرا؟ در ادامه چند نکته مهم در اینباره ذکر می‌کنیم.

مردانگی‌اش را از او گرفته‌اید!

تصور کنید یک نفر تمام نقش‌های زنانه ما را از شما بگیرد، اجازه مادر شدن به شما ندهد، توقع داشته باشد بدنتان مانند یک مرد عمل کند، ناز و نیاز شما را نپذیرد، توجه طلبی شیرین زنانه را از شما بگیرد و همه این نقش‌ها را خودش برای شما بازی کند! آیا چنین مردی برای شما جذاب است؟ قطعا خیر. اگر شما مردانگی یک مرد را از او بگیرید و خودتان تمام نقش های مردانه را به جایش بازی کنید به تدریج جذابیتتان را از دست می دهید. برخی افراد ناآگاه با شنیدن این حرف دچار سوء برداشت می شوند و می گویند فارغ از زن و مرد بودن باید انسان خوبی بود، قطعا همین طور است اما نمی توانیم از نظر تکاملی زنانگی و مردانگی وجودمان را انکار کنیم.

تحقیر شده است

همانطور که گفتیم برای یک مرد خیلی مهم است که قهرمان شما باشد، اگر این فرصت را از او گرفته‌اید و مدام در حال تحقیر کردنش هستید تعجبی ندارد که از شما فاصله بگیرد. یادتان باشد تحقیر کردن فقط توهین‌های کلامی و سرکوفت زدن نیست! گاهی وقتی یک مرد نتواند با تلاشش شما را خوشحال کند ممکن است احساس حقارت به سراغش بیاید و برای فرار از این احساسا ناخوشایند از شما دورتر شود.

  26 راه کاهش احساس غم غربت پس از مهاجرت و دوری از خانواده

کنترل گری بیش از اندازه

برخی خانم‌ها همه اختیار و اراده مرد را از او می‌گیرند و همه چیز را تحت کنترل خودشان در می‌آورند این موضوع برای هیچ انسانی خوشایند نیست و در مود مردان بنابر  ویژگی‌های تکاملی خاصشان احتمالا سخت‌تر نیز هست. اغلب مردان از زنانی که اجازه دخالت در هیچ اموری به آن‌ها نمی‌دهند و مدام نیز چکشان می‌کنند فراری هستند.

اختلافات ریز و درشت حل نشده

متاسفانه اختلافات حل نشده مانند آتش زیر خاکستری است که روز به روز زوج‌ها را از یکدیگر دور می‌کند. خیلی اوقات با حل مشکلات و اختلافات ریز و درشت زندگی مشترک صمیمیت بین دو نفر شروع به ترمیم و بهبود یافتن می‌کند. سوء تفاهمات بین دو نفر می‌تواند دو نفر را به مرز تنفر برساند با وجودی که به یکدیگر وابسته هستند و می‌توانند این مشکلات را حل کنند.

چه باید کرد؟

ریشه را پیدا کنید

همانطور که تا اینجای مقاله متوجه شدید تنفر مرد از شما بی دلیل نیست بنابراین برای از بین بردن آن لازم است ابتدا ریشه را پیدا کنید تا با برطرف کردنش این مشکل را حل کنید. اگر سهمی در به وجود آمدن این احساس بد دارید باید به اندازه سهم خودتان برای از بین بردنش تلاش کنید و اجازه ندهید این تنفر مزمن شود.

درباره احساسات و نگرانی‌هایان با او صحبت کنید

صحبت درباره نیاز

در مورد احساسات ناخوشایندی که دارید با او صحبت کنید. عنوان کنید حس می کنید احساس خوبی به شما ندارد و این موضوع ناراحتتان می‌کند! گاهی فرد مورد نظر نمی‌داند او و احساساتش برای شما اهمیت دارند و صحبت درباره این موضوع می‌تواند او را به خودش آورد و شاید هم فرصتی فراهم شود برای اینکه او نیز با شما درباره احساساتش صحبت کند و سوءتفاهم‌های بینتان را برطرف کنید.

از خودش سوال کنید

شاید بهترین راه برای دانستن علت تنفر مرد زندگی‌تان و برطرف کردن این احساس پرسش از خودش باشد که چرا این حال و هوا در او به وجود آمده است؟ این روش به خصوص برای افرادی که دارای مهارت‌های ارتباطی خوبی هستند و می‌توانند با گفتگو مشکلاتشان را حل کنند توصیه می‌شود.

لازم نیست همه عاشق شما باشند!

قطعا اگر مردی که از شما متنفر شده است همسر یا شریک عاطفی‌تان است لازم است برای از بین بردن این تنفر و بهبود رابطه‌تان تلاش کنید اما اگر رابطه‎‌ای با فرد مورد نظر ندارید و تنها همکار، خویشاوند یا آشنا هستید لزومی ندارد اصراری به برطرف کردن احساس او نسبت به خودتان داشته باشید! تا جایی که مسئولیت اجتماعی‌تان لازم می‌داند می‌توانید پیش روید یا اگر مشکلی در زدگی شخصی‌تان پیش آمده می‌توانید آن را برطرف کنید اما لازم نیست همه نسبت به شما احساس خوب داشته باشند!

 

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط