رفتارهای ناسالم در رابطه عاطفی (6 رفتاری که در رابطه نباید تحمل کرد!)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

رفتارهای ناسالم در رابطه عاطفی (6 رفتاری که در رابطه نباید تحمل کرد!)

6 رفتاری که نباید تحمل کرد!


همیشه گذشت و صبر، به صلاحتون نیست

درسته که در رابطه عاطفی، گذشت کردن و صبور بودن خیلی مهمه اما همیشه نه! یه سری از رفتارها رو نباید تحمل کرد یا بخشید، مخصوصا زمانی که مدام در رابطه داره تکرار میشه و طرف مقابل دست از انجام دادن رفتارهای ناسالمی که بهتون آسیب میزنه برنمی‌داره. در ادامه 6 رفتار ناسالم و مخربی رو توضیح میدیم که اصلا نباید در رابطه تحمل‌شون کرد.

انواع سوءاستفاده‌ها

اگه در رابطه از وقت، عمر، احساسات، مال و ثروت و روح و روان شما سوءاستفاده میشه، در حالی که میدونین این رابطه قرار نیست به مقصد خوبی برسه و فقط به شما آسیب میرسه، نباید این سوءاستفاده‌ها رو تحمل کنین چون با گذشت و صبوری در برابر این رفتارها، فقط روح و روان‌تون آسیب می‌بینه.

اگه با نه گفتن به درخواست رابطه جنسی، تحقیر، سرزنش یا تهدید به ترک‌تون میکنه

کسی که به خط قرمزها و عقایدتون احترام نمیذاره و به خاطر جواب ردتون به درخواستش، شما رو تحقیر و سرزنش میکنه یا تهدید میکنه که اگه باهاش رابطه جنسی برقرار نکنین، ترک‌تون میکنه، شخص مناسبی برای شما نیست و موندن در رابطه با این فرد، به ضررتون تمام میشه. در چنین رابطه‌هایی چه شما درخواستش رو قبول کنین و چه نکنین، اون شخص شما رو ترک خواهد کرد چون هدفش از برقراری رابطه با دیگران، برآورده شدن نیازهاشه و نه عشق و علاقه واقعی.

پنهان نگه داشتن رابطه

اگه مدت زیادیه که با شخصی در رابطه هستین اما اون شخص رابطه رو پنهان نگه داشته و شما رو در جمع‌ها و بیرون از منزل نمیبره چون میگه که نباید کسی شما رو باهاش ببینه و بفهمه که شما با هم در رابطه هستین، یعنی یه جای کار می‌لنگه و باید این موضوع رو جدی بگیرین.

  با باج‌گیر عاطفی، آشنا شوید!

مدام بهتون شک داره

اگه شما در رابطه کاری نکردین یا رفتاری رو نشون ندادین که شک‌برانگیز باشه اما اون شخص همش به شما شک داره و حتی شما رو بدون داشتن سند و مدرک معتبر، متهم به خیانت میکنه، باید این موضوع رو جدی بگیرین. ذهن شکاک رو نباید تحمل کرد چون این شک‌ها و بحث و دعواهای اشتباه، فقط به روج و روان‌تون آسیب میزنه.

به شما و خانواده‌تون توهین میکنه

افرادی که اصطلاحا بددهن هستن و معمولا در هنگام حرف زدن یا بحث کردن به جای بحث منطقی، از الفاظ رکیک و فحش استفاده میکنن و یا نمیتونن خشم‌شونو کنترل کنن، افراد مناسبی نیستن چون در رابطه بلندمدت، این توهین و بی‌احترامی‌ها و این الفاظ، شما رو از لحاظ روحی و روانی، خسته و افسرده خواهد کرد. به علاوه با این افراد معمولا نمیشه بحث منطقی کرد و مشکلات رابطه رو حل کرد چون زود از کوره در میرن و بی‌منطق میشن و یا حتی ممکنه همیشه تقصیر رو بندازن گردن شما.

با آدمی در ارتباط هستم که رفتارهاش سالم و درست نیست. چیکار کنم؟

اگه با شخصی در رابطه هستین که رفتارهای اسلایدهای قبل و یا سایر رفتارهای ناسالم رو داره که روح و روان‌تونو فرسوده میکنه ولی به خاطر عشق و وابستگی، نمیتونین ازش جدا بشین، توصیه می‌کنیم در دوره زندگی پیروزمندانه پس از جدایی شرکت کنین. این دوره بهتون کمک میکنه که عشق و وابستگی‌تونو نسبت شخص اشتباه کم کنین و قوی بشین تا بتونین جدا بشین.

رابطه‌مون بی‌دلیل تموم شد. میخوام برگرده.

اگه رابطه‌تون بدون هیج دلیل منطقی تموم شد و فکر می‌کنین که میشه به رابطه‌تون یه فرصت دیگه داد و از نو شروع کرد، توصیه می‌کنیم اول یک جلسه مشاوره غیرحضوری با مشاوران همیار عشق داشته باشین تا رابطه و علت جدایی‌تون بررسی بشه و بعد مشاور برنامه بلندمدت و کوتاه‌مدت برای بازگرداندن عشق‌تون به شما میده.

  باج گیری و باج دهی عاطفی (دلایل، نشانه‌ها و درمان)

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط