شناخت دنیای مردان (راهنمای زنان برای شناخت مردان)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

شناخت دنیای مردان (راهنمای زنان برای شناخت مردان)

شما به عنوان یک خانم چقدر مردها را می‌شناسید؟ می‌دانید آنها احساست‌شان را چگونه بروز می‌دهند؟ فکر می‌کنید نوع هیجان‌های آنها با شما مشابه است؟ مثلا مانند شما عاشق می‌شوند؟ مانند شما می‌ترسند؟ مانند شما حسادت می‌کنند؟ آیا می‌دانید چطور می‌شود از یک مرد، یک شنونده خوب، یک دوست صمیمی یا یک قهرمان و یک عاشق پیشه به تمام معنا ساخت؟ این مقاله به شما کمک می‌کند مردها را بیشتر بشناسید و راحت‌تر بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

مردها برای درک احساسات شما به زمان نیاز دارند

شاید به عنوان یک خانم برایتان پیش آمده باشد که شروع به صحبت از احساسات‌تان بکنید، گریه کنید، با هیجان اتفاقی را تعریف کنید و ببینید شریک عاطفی‌تان نه تنها با شما همدردی نمی‌کند بلکه از رفتارتان تعجب نیز می‌کند! شاید شما از دست او ناراحت شوید و او را بی‌احساس بدانید اما برای روانشناسان این موضوع طبیعی است چون می‌دانند مغز مردان برای تحلیل احساسات زمان بیشتری نسبت به خانم‌ها نیاز دارند. تحلیل و تفسیر کار نیم کره چپ و محل بروز احساسات در نیمکره راست مغز قرار دارد، برای تحلیل احساسات به ارتباط بین این دو نیمکره نیاز داریم و این ارتباط در مغز خانم‌ها چند برابر آقایان است و به همین دلیل وقتی شروع می‌کنید از احساسات مختلف با هیجان برای آقایان صحبت می‌کنید  آنها به زمان بیشتری نیاز دارند تا درک‌تان کنند. پس تعجب نکنید وقتی چند دقیقه دیرتر از انتظار شما گفتند درکت می‌کنم عزیزم حق داری ناراحت باشی! فرصت تحلیل احساسات را به آنها بدهید.

افسانه “خودش باید می فهمید” را فراموش کنید

برخی  از خانم‌ها ناراحتی‌شان از شریک عاطفی‌شان را با این تصور که “خودش باید می‌فهمید” بروز نمی‌دهند و ناراحتی خود را دو چندان می‌کنند. اینکه بتوانیم از یک سری مجموعه رفتاری طرف مقابل مثل حالت چهره، لحن سخن گفتن، زبان بدن و … متوجه احساسات و حالات روحی او شویم به هوش هیجانی مربوط است. خیلی از خانم‌ها استاد این کار هستند، البته آقایان نیز می‌توانند در این زمینه حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند اما تحقیقات نشان داده میانگین هوش هیجانی خانم‌ها بالاتر از آقایان است به همین دلیل انتظار دارند آقایان نیز به اندازه آنها از حالات طرف مقابل متوجه مساله شود. این توقع بیجا را فراموش کنید و با آقایان درباره ناراحتی‌تان صحبت کنید. انتظار نداشته باشید از سکوت شما بفهمد از چه ناراحت هستید.

  چطور خودم را دوست بدارم؟ (از خودم بدم میاد، چیکار کنم؟)

لازم است با مردان صریح و واضح صحبت کنید

مهارت‌های کلامی در نیمکره چپ مغز تجزیه و تحلیل می‌شوند و قدرت بالاتر خانم‌ها در مهارت‌های کلامی نسبت به مردان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تمایز بین آن دو است. پس با کلمات به جنگ با مردان نروید که جنگ نابرابر و ناعادلانه‌ای است. مثلا اگر به عنوان یک خانم برایتان مهم است که شریک عاطفی‎تان به مهمانی نرود لازم نیست با اخم بگویید برو مهم نیست و انتظار داشته باشید متوجه شود این “برو” یک “بروی” واقعی نیست! لطفا در برابر مردها با جملات بازی نکنید، واضح و صریح به او بگویید دلتان نمی‌خواهد به مهمانی برود تا بتواند موضوع را درک کند. با نیش و کنایه صحبت کردن در مقابل مردان معمولا شما را به نتیجه دلخواه‌تان نمی‌رساند.

خواسته‌هایتان را از رابطه جنسی مطرح کنید

رضایت جنسی در رابطه مشترک مساله بسیار مهمی است و تقریبا سایر ابعاد رابطه را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. برخی خانم‌ها به علت سوگیری‌های فرهنگی و اجتماعی و سبک تربیتی‌شان در رابطه جنسی منفعل هستند، خواسته‌هایشان را مطرح نمی‌کنند، فانتزی‌های جنسی‌شان را سرکوب می‌کنند و در خیلی از مواقع حتی به لذت جنسی هم نمی‌رسند. از آن جایی که مراحل رابطه جنسی از نظر روانی برای آقایان متفاوت است ممکن است نتوانند شما را در این زمینه درک کنند زیرا آقایان در مرحله آخر رابطه جنسی به ارگاسم یا اوج لذت جنسی می‌رسند اما این موضوع در خانم‌ها به راحتی قابل مشاهده نیست و لازم است خودشان در این باره صحبت کنند و به شریک جنسی‌شان بگویند که علت ارضا نشدنشان چه بوده است. این موضوع را جدی بگیرید و باور داشته باشید آقایان از این مساله استقبال می‌کنند چرا که برای آقایان در یک رابطه عاطفی اینکه بتوانند شریک جنسی‌شان را ارضا کنند مهم است و به آنها احساس قدرت می‌دهد.

  مزاحمت جنسی در محل کار یعنی چه؟ (آزار جنسی در محل کار)

مردها نیاز دارند قهرمان‌تان باشند

مردها از نظر تکاملی برای داشتن اعتماد به نفس، لازم دارند قهمان شما باشند. اگر مرد شما احساس کند باورش ندارید، دیگران به نظر شما قوی‌تر هستند، از پس راضی کردن‌تان بر نمی‌آید و شما او را ضعیف می‌دانید روز به روز در نقش ضعف بیشتر فرو می‌روند اما این تمام ماجرا نیست، از آنجایی که آنها به احساس قدرت نیاز دارند سعی می‌کنند این احساس را به نحو دیگری ارضا کنند، برخی با پرخاشگری، برخی با زورگویی برخی با خیانت و انواع و اقسام راه‌های دیگر که هیچ کدام به نفع شما و رابطه‌تان نیست. پس به آنها نشان دهید باورشان دارید و قهرمان‌تان هستند.

بدانید کی و کجا با مردها صحبت می‌کنید

معمولا خانم‌ها به دلیل ارتباط قوی دو نیمکره راست و چپ مغزشان که پیشتر هم به آن اشاره کردیم، می‌توانند همزمان روی چند موضوع تمرکز کنند. حتما دیده‌اید خانم‌ها درحالی که مشغول تایپ پیام هستند نیم نگاهی به تلویزیون دارند و با شما هم صحبت می‌کنند! اغلب آقایان چنین روندی را به کار نمی‌گیرند، آنها معمولا وقتی در حال تماشای تلویزیون هستند و روی آن متمرکز شده‌اند حرف شما را نمی‌شنوند، پس انتظار نداشته باشید در آن لحظه شنونده خوبی باشند. پس اگر هنگام خرید در فروشگاه یادتان افتاد درباره مساله مهمی که ناراحت‌تان کرده با او صحبت کنید زمان مناسبی را انتخاب نکرده‌اید. وقتی با آنها صحبت کنید که بدانید می‌توانند روی شما و صحبت‌تان متمرکز شوند.

به مردهایی که مناسبت ها را فراموش می کنند کمک کنید

مطالعات نشان داده میانگین قدرت حافظه خانم‌ها به خصوص در حافظه رویدادی از آقایان قوی‌تر است. پس تعجبی ندارد که گاهی آقایان مناسبت‌های مهم مثل روز تولد یا سالگرد ازدواج‌تان را فراموش کنند. بنابراین هیچ اشکالی ندارد اگر به آنها چند روز قبل یادآوری کنید. برخی خانم‌ها می‌گویند اگر قرار باشد ما بگوییم فایده‌ای ندارد! با این طرز فکر باعث نمی‌شوید حافظه آنها بهتر شود و تاریخ‌های بعدی یادشان بماند، فقط کدورت وارد رابطه می‌کنید.

مردها به اندازه شما فامیل دوست نیستند

تعداد زیادی از خانم‌ها گله می‌کنند که همسرشان دوست ندارد به خانه مادرم، دختر خاله‌ام، دوستم، عمه‌ام و … برویم و مدام غر می‌زند. حفظ روابط مختلف و موضوعات مربوط به آن برای خانم‌ها اهمیت بیشتری دارد. گاهی ممکن است به عنوان یک خانم بگویید خاله‌ام از اینکه 6 ماه است خانه‌شان نرفتیم ناراحت شده باشد اما همستان بگوید خوب گرفتار هستم باید درک کنند! مساله اینجاست که دید آقایان به روابط بسیار متفاوت از خانم‌هاست، پس این موضوع را تبدیل به دغدغه نکنید و سعی کنید یک ارتباط متعادل و مورد توافق بین خودتان به وجود آوید.

  انواع مديتيشن و مراقبه ذهني و مزاياي آن (آموزش مديتيشن در خانه)

مردان کمتر از شما به جزئیات توجه می‌کنند

شاید اگر به عنوان یک خانم لباس جدیدتان را به خواهر، دوست یا دختر خاله‌تان نشان دهید به جزئیات آن توجه کنند و بگویند چه رنگی دارد، چقدر آن چاک ریز زیباست، این دکمه چقدر خوب است و… اما شریک عاطفی‌تان تنها بگوید خوب است و شما تصور کنید او چقدر بی‌ذوق است یا به شما توجه نمی‌کند. اما موضوع این است که مردان اغلب نمی‌توانند به اندازه خانم‌ها به جزئیات توجه کنند. پس خودتان را اذیت نکنید و اگر برایتان مهم است جزئیات را ببیند آنها را نشان‌شان دهید.

سخن پایانی

برخی از خانم‌ها گمان می‌کنند که مردان را به خوبی می‌شناسند چون مردان زیادی در اطرافیان‌شان دیده‌اند و یا چندین سال است که با همسرشان زندگی می‌کنند، اما متاسفانه این موارد تضمین‌کننده این نیست که شما مردان را به خوبی می‌شناسید. برای کسب شناخت درباره مردان، احساسات و شخصیت‌شان، در این مقاله اطلاعات مفید و کاربردی را به شما دادیم که با به کارگیری آنها در زندگی‌تان، قطعا با بهبود ارتباطات‌تان و افزایش عشق، صمیمیت و تعهد در زندگی‌تان مواجه خواهید شد. همیشه سعی کنید در کنار در نظر گرفتن تجارب خود و یا دیگران، اطلاعات علمی را هم به دانش‌تان اضافه کنید چون تجارب، ممکن است برگرفته از برداشت‌های اشتباه ذهن ما باشد و نه حقیقت. برای کسب شناخت بیشتر درباره روحیه و روان مردان و بهبود زندگی مشترک‌تان، توصیه می‌کنیم با زوج درمانگران همیار عشق در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط