ارضاء شدن همزمان زن و مرد (چطور در سکس، همزمان به ارگاسم برسیم؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

ارضاء شدن همزمان زن و مرد (چطور در سکس، همزمان به ارگاسم برسیم؟)

ارضاء شدن و به ارگاسم رسیدن همزمان زنان و مردان، فواید زیادی به دنبال دارد. در رابطه جنسی، بهتر است زوجین همزمان ارضاء شوند و یا اول زن ارضاء شود و بعد مرد، چون مردان بعد از ارضاء شدن، به دلیل تخلیه شدن انرژی و ارگاسم خارجی که دارند، به شدت خسته می‌شوند و ممکن است دیگر انرژی لازم برای به ارگاسم رساندن همسرشان را نداشته باشند. همچنین به دلیل اینکه به ارگاسم رسیدن زن بیشتر طول می‌کشد و زن می‌تواند چندین بار پشت سر هم به ارگاسم برسد، می‌تواند بعد از ارضاء شدن، شوهرش را ارضاء کند. بنابراین بهترین کار این است که زوجین سعی کنند همزمان با هم ارضاء شوند تا هر دو از سکس لذت برده باشند. در این مقاله درباره فواید و نحوه همزمان ارضاء شدن زن و مرد توضیح خواهیم داد.

آیا همه زوجین می‌توانند همزمان به ارگاسم برسند؟

در یک نظرسنجی که در سال 2017 انجام شده است، ثابت شد که حدود 89% از زوجین، می‌توانند همزمان به ارگاسم برسند و حدود 37% از زوجین تا به حال موفق به انجام این کار نشده‌اند. همزمان به ارگاسم رسیدن، نیازمند وجود شرایطی است که زن و مرد، هر دو از این رابطه لذت ببرند و بتوانند ارضاء شوند. از آنجایی که مردان و زنان تفاوت‌هایی با هم دارند، نحوه ارضاء شدن، زمان آن و عواملی که به آنها کمک می‌کند تا ارضاء شوند، با هم متفاوت است. بنابراین اگر این شرایط مهیا باشد، همزمان به ارگاسم رسیدن در سکس، امکان‌پذیر است.

چگونه همزمان در سکس ارضاء شویم؟


تفاوت‌ها را بشناسید

برای فراهم کردن شرایط مناسب برای ارضاء شدن زن و مرد، ابتدا باید شرایط محیطی و روانی افراد فراهم شود. درواقع باید تفاوت زنان و مردان در نیاز و عملکرد جنسی را بشناسیم. در ادامه به چند مورد مهم اشاره می‌کنیم.

  • برای زنان، معاشقه طولانی و لذت‌بخش قبل از رابطه جنسی، بسیار زیاد اهمیت دارد. درست است که دخول هم برای خانم لذت‌بخش است اما قبل از دخول، برای اینکه واژن برای ورود آلت تناسلی مرد آماده شود، نیازمند معاشقه است تا تحریک شود و ترشحاتش، واژن را مرطوب کند. این ترشحات، نقش ژل‌های روان‌کننده را ایفا می‌کند. به همین دلیل معاشقه قبل از رابطه جنسی بسیار مهم است.
  • عموما زنان با گوش‌های خود تحریک می‌شوند، یعنی برای زنان مهم است که در حین معاشقه و رابطه جنسی، به آنها حرف‌های تحریک‌کننده و عاشقانه زده شود. همچنین توسط این حرف‌ها، می‌توانید اعتماد به نفس همسرتان را بالا ببرید تا عملکرد بهتری در سکس داشته باشد و لذت ببرد. مثلا به او بگویید چقدر زیبا شده است، چه بوی خوبی می‌دهد، چقدر آغوشش به شما آرامش می‌دهد.
  • در مقابل، آقایان با قوه بینایی‌شان تحریک می‌شوند. به همین دلیل است که رسیدگی همسر به ظاهر خود، برایشان بسیار مهم است و اگر خانم به لباس‌هایی که در خانه و یا در هنگام رابطه می‌پوشد اهمیت دهد، با رفتارهای زنانه و هنر زن بودن خود، بتواند مرد خود را ارضاء کند، مرد برای رابطه جنسی آماده می‌شود. مردان هم به معاشقه نیاز دارند اما چیزی که از معاشقه می‌خواهند با زنان فرق می‌کند. در زنان رفتار، لطافت و حرف‌های تحریک‌کننده مهم است و در مردان، رفتار و تحریک شدن توسط قوه بینایی مهم است.
  • زمان ارگاسم مردان بسیار کمتر از زنان است. در مردان با انزال، در چند ثانیه ارگاسم به پایان می‌رسد و در زنان کمی بیشتر طول می‌کشد و انرژی ارگاسم برای چند ثانیه در بدن‌شان باقی می‌ماند.
  تظاهر به ارضا شدن زن در سکس(ارگاسم دروغین)

به ارگاسم رسیدن خانم، کمک کنید

برخی از زنان فقط با دخول به ارگاسم نمی‌رسند. در این صورت، همسر و یا خودِ خانم می‌توانند با لمس و تحریک ناحیه کلیتوریس به ارگاسم سریع‌تر کمک کنند. با این کار، زوجین می‌توانند تنظیم کنند که همزمان به ارگاسم برسند.

بشمارید (شمارش معکوس)

تحقیقات ثابت کرده‌اند، زمانی که احساس می‌کنید به ارگاسم نزدیک‌تر می‌شوید، در ذهن‌تان شمارش معکوس انجام دهید. این کار به شما کمک می‌کند که زودتر به ارگاسم برسید چون شمارش، ذهن‌تان را فقط بر روی همان موضوع متمرکز می‌کند و زمانی که تمرکزتان بالا برود، عملکردتان بهتر می‌شود.

از پوزیشن‌های مناسب و متنوع استفاده کنید

برخی از پوزیشن‌های سخت، ممکن است رسیدن به ارگاسم (مخصوصا در خانم‌ها) دشوار کنند. بنابراین داشتن پوزیشن مناسب که راحت باشد و رسیدن به ارگاسم در آن راحت‌تر باشد، مهم است. به عنوان مثال سعی کنید از پوزیشن‌هایی استفاده کنید که امکان معاشقه در حین دخول وجود داشته باشد. همچنین سعی کنید با پوزیشین‌های متنوع رابطه جنسی را تجربه کنید تا هیجان و لذت بیشتری به شما بدهد. حتما درباره پوزیشین‌های مورد علاقه هم صحبت کنید.

حفظ زبان بدن مناسب در حین رابطه جنسی

در حین رابطه جنسی، ارتباط چشمی، گرفتن دست‌ها، بوسیدن، در آغوش گرفتن، نفس نفس زدن، تعریف کردن از همسر و لمس نقاط حساس و تحریک‌پذیر زن و شوهر، به زوجین کمک می‌کند که زودتر به ارگاسم برسند و با هم هماهنگ‌تر باشند.

ذهن آگاهی و توجه به لحظه حال

در هنگام رابطه جنسی، سعی کنید به مسائل دیگر فکر نکنید چون اگر حواس‌تان پرت شود و تمرکزتان را از دست بدهید، احتمالا رسیدن به اوج لذت جنسی، کمی سخت‌تر می‌شود. مخصوصا زمانی که می‌خواهید همزمان با همسرتان به ارگاسم برسید، باید ذهن آگاهی داشته باشید یعنی تمام حواس و تمرکزتان به زمان حال باشد. به یاد مشکلات یا برنامه آینده‌تان نباشید و فقط از حضور هم لذت ببرید.

  افزایش میل جنسی(راهکار موثر برای افزایش میل مردانه و زنانه؟)

چرا همزمان به ارگاسم رسیدن، خوب است؟


تقویت اعتماد به نفس مردان

برای مردان، میزان لذت بردن همسرشان در سکس، بسیار اهمیت دارد و آنها نگران این هستند که نکند نتوانند همسرشان را به ارگاسم برسانند و به او لذت بدهند. این موضوع، یکی از بزرگ‌ترین و رایج‌ترین نگرانی مردان است. مردانی که قبل از همسرشان به ارگاسم می‌رسند و دیگر توانایی ادامه سکس را ندارند، احساس خوبی نسبت به خودشان ندارند چون احساس می‌کنند که خودشان به دلیل زودانزالی، نمی‌توانند همسرشان را ارضاء کنند و احساس می‌کنند که قدرت مردانه‌شان را از دست داده‌اند. این احساس منفی نسبت به توانایی‌های خود، اعتماد به نفس مرد را به شدت کم می‌کند و نه تنها باعث اختلال در عملکرد او می‌شود، بلکه او نیز کمتر از رابطه لذت می‌برد. بنابراین اگر زن و مرد با تنظیم کردن زمان ارگاسم خود، بتوانند همزمان به ارگاسم برسند یا ابتدا زن به اوج لذت برسد و بعد مرد، باعث می‌شود مرد اعتماد به نفس خوبی داشته باشید و از عملکرد خود راضی باشد. البته نداشتن اعتماد به نفس در رابطه، فقط به دلیل زود به ارگاسم رسیدن مرد نیست، بلکه یک سری از افراد ممکن است از لحاظ ذهنی و درونی به هر دلیلی احساس نقص داشته باشند و از عملکرد خود راضی نباشند. به هر حال کمبود اعتماد به نفس هم در زن و هم در مرد، به هر دلیلی که باشد، به رابطه جنسی و میزان لذت زوجین آسیب شدیدی می‌رساند.

دور ماندن از بیماری‌ها و مشکلات روانی

اگر زن و مرد یا یکی از آنها در رابطه جنسی ارضاء نشوند، نه تنها طرف مقابل‌شان از این موضوع نگران و ناراضی خواهد بود چون لذت دوطرفه برای زوجین، مهم است، همچنین خودِ شخص اگر بارها در سکس ارضاء نشود، ممکن است دچار نارضایتی جنسی، کاهش میل جنسی و افسردگی شود. بنابراین اگر زن و مرد همزمان ارضاء شوند و از سکس لذت ببرند، هر دو از بیماری‌ها و مشکلات روانی و جنسی در امان خواهند بود.

  انواع پرده بکارت و علائم پارگی آن در دختران

کاهش مشکلات در زندگی مشترک

افرادی که از رابطه زناشویی‌شان راضی هستند و لذت می‌برند، مشکلات کمتری در زندگی مشترک دارند چون یکی از ابعاد مهم در زندگی مشترک، رابطه جنسی است. پس نبود رابطه جنسی کافی بین زوجین و یا ناراضی بودن از آن، باعث ایجاد شدن مشکلاتی در زندگی مشترک و رابطه عاطفی زوجین می‌شود، مثل سرد شدن زوجین نسبت به یکدیگر، ناراضی بودن از یکدیگر، خیانت برای ارضاء شدن نیاز جنسی خود، طلاق عاطفی و… بنابراین داشتن رابطه جنسی خوب و رضایت‌بخش، برای تداوم و بهبود رابطه عاطفی موفق زوجین، مهم است.

مشکلات روانی باعث می‌شود، نتوانیم همزمان ارضاء شویم. چه کار کنم؟

اگر مشکلات روانی مثل افسردگی، اضطراب، عدم تمرکز و… باعث می‌شود که نتوانید همزمان به ارگاسم برسید، توصیه می‌کنیم از روانشناسان بالینی همیار عشق کمک بگیرید. این مشکلات روانی و تنش‌ها، باعث سرکوب هورمون‌های جنسی می‌شود و عملکردمان را در رابطه جنسی کاهش می‌دهد. بنابراین با کاهش و کنترل استرس، اضطراب، افسردگی و… می‌توانید با لذت بیشتری رابطه جنسی داشته باشید و در آن لحظه به مسائل دیگری که حال تان را بد می‌کند و شما را آشفته می‌کند، فکر نکنید.

سخن پایانی

آناتومی بدن مردان و زنان و نحوه به ارگاسم رسیدن‌شان، متفاوت است. عواملی که باعث می‌شود زن و مرد بتوانند به ارگاسم و اوج لذت جنسی برسند، متفاوت است. دانستن این تفاوت‌ها، به شما کمک می‌کند که بتوانید فضایی را آماده کنید که هم شما و هم همسرتان لذت بیشتری ببرید و بتوانید همزمان به ارگاسم برسید. دلیل اینکه همزمان ارضاء شدن مهم است، این است که دیگر مرد نگران نخواهد بود که نتوانسته است همسرش را ارضاء کند و زن هم آسیب‌هایی مثا افسردگی، کاهش میل جنسی و… را نخواهد دید چون در رابطه جنسی، بسیار مهم است که هم زن و هم مرد، هر دو لذت ببرند و هر دو ارضاء شوند. انجام نشدن آن، باعث آسیب به هر دو و زندگی مشترک‌شان می‌شود. اگر به هر دلیلی، مثل استرس، اضطراب، افسردگی و یا کمبود اعتماد به نفس نمی‌توانید همزمان با همسرتان به ارگاسم برسید، توصیه می‌کنیم برای کاهش و درمان این مشکلات و مسائل روانی که به رابطه زناشویی و زندگی مشترک‌تان آسیب می‌زند، از روانشناسان بالینی همیار عشق راهنمایی بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

5 ویروس کُشنده رابطه عاطفی

5 ویروس کُشنده رابطه عاطفی برقرار نکردن ارتباط صحیح (1) برقراری ارتباط صحیح در رابطه عاطفی برای حل مشکلات، خیلی مهمه. وقتی مشکلی بین‌تون پیش میاد، چند تا راه حل

مطالعه»