وقتی عشقت رو با یکی دیگه میبینی… (اگه یهو با یکی دیدمش چه کار کنم؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

وقتی عشقت رو با یکی دیگه میبینی… (اگه یهو با یکی دیدمش چه کار کنم؟)

اگه یهو با یکی دیدمش چه کار کنم؟


کابوس رابطه دو نفره!

دیدن شریک عاطفی‌مون با فرد دیگه جزء کابوس‌های یک رابطه دو نفره هست و گاهی حتی فکر کردن به اون میتونه ترسناک باشه. اما واقعا در این شرایط که هم از نظر جسمی هم از نظر روانی در اوج تنش و هیجان هستیم چه باید بکنیم که بعدا از انجام اون پشیمان نشیم؟ این پست راجع به همین واکنش هست.

سلامت شما به هر چیزی الویت داره

این وضعیت شوکه‌کننده هست و میتونه آسیب‌های جدی جسمی برای شما در پی داشته باشه، ضربان قلب بالا، لرزش بدن، احساس فلج شدن پاها، عرق سرد، گز گز کردن پشت سر و… همه نشان‌دهنده فعال شدن سیستم سمپاتیک شماست که برای قلب خطرناکه. پس قبل از هر اقدامی چند نفس عمیق بکشین که بدن رو از این حالت تهدیدآمیز خارج کنین و به خودتون آسیبی نرسه.

عجله‌ای برای ورود نداشته باشین

عده زیادی از افراد در این حالت سریع جلو میرن و به قول معروف مچ طرف مقابل رو می‌گیرن. هیجان، شما رو به وسط اونها پرتاب میکنه و حرفی برای گفتن به جز گلایه و تهدید و سوال‌های پی در پی ندارین. قطعا جواب‌هایی که خواهید شنید هم منطقی نخواهد بود چون طرف مقابل هم احتمالا شوکه شده و قادر به توضیح مناسب به شما نیست. پس سعی کنین ناگهان بدون هیچ فکری جلو نرین.

عزت نفس‌تون رو حفظ کنین

گریه، لرزیدن و تکرار این جمله که چرا با من این کار رو کردی کاملا قابل درک هست اما دیدیم مراجعینی که این تجربه رو داشتن و بعدا از انجام چنین کارهایی پشیمان شدن. حق دارین به شدت ناراحت باشین اما لزومی نداره قبل از شنیدن توضیح و دونستن اصل ماجرا، خودتون رو به کل ببازین و یک رفتار شتاب‌زده از روی ضعف نشون بدین.

  درمان تنوع‌طلبی زنان و مردان (اعتیاد به سکس با افراد مختلف)

قبل از شنیدن توضیح، تصمیم ناگهانی نگیرین

عده‌ای قبل از شنیدن هر توضیحی ماجرا رو تمام شده میدونن و حتی حاضر نیستن بشنون چه اتفاقی افتاده. تصمیم با شماست و حق دارین انتخاب کنین ادامه این رابطه به کجا برسه، اما قبل از بررسی تمام ماجرا و شنیدن توضیحات طرف مقابل تصمیمی نگیرین، تا در آینده خیال‌تون راحت باشه تمام جوانب رو سنجیدین.

احتمال اشتباه رو بدین

یک درصد احتمال سوء تفاهم و اشتباه رو بدین. گاهی شاید طرف مقابل ما با یکی از همکاران و آشنایانش دیده بشه اما به دلیل بی‌اعتمادی‌های گذشته در رابطه، اون رو از ما پنهان کرده باشه. این پنهان‌کاری قطعا باید با گفتگو و بررسی حل بشه اما در مقابل دیگران احترام خودتون و اون رو از بین نبرین. این موضوع به شما دو نفر مربوطه و نه کس دیگه. پس مطمئن بشین که دچار سوءتفاهم نشدین.

ماجرا رو در لحظه برای کسی بازگو نکنین

برخی از افراد با همون حالِ بعد شروع می‌کنن به این و اون زنگ زدن و ماجرا رو تعریف کردن. حواس‌تون باشه این رابطه متعلق به شماست و فعلا خودتون هم دقیقا نمیدونین چه اتفاقی افتاده! میدونیم اون لحظه ممکنه به درد و دل نیاز داشته باشین اما حداقل مطئن بشین یک فرد مطمئن رو برای این کار انتخاب کردین. لزومی نداره به چند نفر همزمان خبر بدین (کاری که به نظر، ریشه در خشم و تخلیه هیجان داره تا نیاز به درد و دل)

اگه خیانت دیدین…

خیانت یک ضربه عاطفی جدیه. گاهی افراد احساس خود کم بینی می‌کنن و تصور می‌کنن دیگری از او بهتر بوده که انتخاب شده و گاهی هم احساس خشم می‌کنن و دل‌شون میخواد تلافی کنن. در هر صورت توصیه می‌کنیم قبل از هر اقدام و تصمیمی (چه جدایی چه ادامه رابطه) ابعاد رابطه‌تون رو بررسی کنین، دلایل و مشکلات طرف مقابل رو بررسی کنین، گذشته و آینده پیش روی رابطه‌تون رو بررسی کنین و تا زمانی که این موضوع برای شما و شریک عاطفی‌تون حل نشده اقدامی انجام ندین.

  توجیه خیانت (بهانه آوردن برای خیانت)

اگه در انجام این بررسی‌ها و تصمیم‌گیری درست، نیاز به کمک تخصصی داشتین، میتونین از مشاوران همیار عشق کمک بگیرین.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط