به این افراد، دل نبندید! (با چه افرادی نباید وارد رابطه شد؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

به این افراد، دل نبندید! (با چه افرادی نباید وارد رابطه شد؟)

به این افراد، دل نبندید!


میخواد به هر قیمتی شما رو تغییر بده

هر فردی چهره، اندام و ویژگی‌های شخصیتی خاص خودشو داره. ممکنه که شما اندام یا شخصیت ایده‌آل اونو نداشته باشین اما اگه او شما رو وادار کرد تا به هر قیمتی خودتونو تنها برای رضایت او تغییر بدین، بدونین که اون فرد مناسبی برای شما نیست.

در ملا عام شما رو سرزنش میکنه

هیچ رابطه‌ای نیست که در اون اختلاف نظر وجود نداشته باشه. شما با یه ربات در ارتباط نیستین، بنابراین زمان‌هایی در رابطه عاطفی شما وجود داره که شما با حرف‌ها و رفتارهاش از کوره در میرین، اما اگه در این شرایط در جمعی به سر میبرین، باید خودتونو کنترل کنین و تا زمانی که با هم تنها باشین، تظاهر کنین که با هم رابطه خوبی دارین. اگه طرف مقابل اینطور نیست و در مقابل دیگران رفتار زشتی با شما داره، مطمئنا شما حس بدی رو پیدا خواهید کرد.

از صحبت‌های جدی و مهم فراریه

خیلی‌ها از صحبت‌های جدی فراری هستن، چون فکر میکنن ممکنه به دعوا و ناراحتی ختم بشه، اما نمیشه همیشه از این وضعیت فرار کرد چون اختلاف نظرهایی رخ میده که جز با صحبت کردن حل نمیشه. این کار در نهایت منجر به حل مشکل میشه. اگه طرف مقابل‌تون مدام از حرف زدن در مورد مسائل جدی زندگی و رابطه بیزاره، نشانه ضعف خودشه. به کسی که در سختی‌ها شما رو تنها بذاره، اعتمادی نیست. شما لایق قوی‌ترین‌ها هستین.

رویاهای شما رو نادیده میگیره

شاید طرف مقابل با آرزوهای شما یا حتی با برخی از اونها موافق نباشه اما این بدین معنی نیست که اونها رو نادیده بگیره. شما باید بتونین در کنار اون از آرزوهایی که در سر دارین صحبت کنین، خودش هم باید اونها رو بشنوه حتی اگه قبول‌شون نداشته باشه. در واقع شخصی که شما انتخاب میکنین بهتره حامی شما باشه.

  رفتارهای ناسالم در رابطه عاطفی (6 رفتاری که در رابطه نباید تحمل کرد!)

شما رو در اولویت نمیذاره

طبیعیه! ممکنه در دوره‌ای از زندگی، شما اولویت اولش نباشین. مثلا اون مجبور بشه که در دوره‌ای، زمان بیشتری رو با خانواده‌اش سپری کنه یا برای کارش وقت بیشتری بذاره؛ اما اگه این رفتار همیشگی بشه، بدونین که انتخاب اولش نیستین. البته اینکه شما در اولویتش نباشین، میتونه ناشی از ویژگی‌های شخصیتیش باشه. باید توسط مشاور بررسی بشه اینکه در اولویتش نیستین یه مشکل جدی محسوب میشه یا بخشی از شخصیتشه و رابطه‌تون خوبه.

به حریم خصوصی‌تون تجاوز میکنه

اعتماد، یکی از بخش‌های مهم یه رابطه هست. شاید جذابیت فیزیکی طرف مقابله که شما رو به سمتش جلب میکنه اما در بلندمدت اگه اعتماد نباشه، رابطه دوامی نخواهد داشت. برخی از زوج‌ها عادت دارن گوشی همدیگه رو چک کنن. اگه این کار بدون اجازه باشه، اشتباه محضه. اگه به شما اعتماد نداره و به حریم خصوصی‌تون تجاوز میکنه، رابطه‌تون از پایه و اساس اشتباهه. البته رفتارها یا حرف‌های شک‌برانگیز هم میتونه باعث شک و رفتارهای کنترل‌گرانه میشه.

میخوام رابطه رو تموم کنم اما خیلی برام سخته!

اگه طرف مقابل‌تون این ویژگی‌ها رو داره و خودتون هم آگاه هستین که به هر دلیلی رابطه‌تون سالم نیست اما جدا شدن براتون سخته، توصیه می‌کنیم در دوره زندگی پیروزمندانه پس از جدایی شرکت کنین. این دوره به شما کمک میکنه خودتونو از هر لحاظ قوی کنین تا بتونین جدا بشین. اگه اخیرا جدا شدین و حال‌تون بده هم این دوره خیلی میتونه بهتون کمک کنه! برای کسب اطلاعات درباره دوره و شرکت در اون، به دایرکت پیام بدین.

  ترک منزل توسط زن و رفتن به خانه پدر

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط