تظاهر به ارضا شدن زن در سکس(ارگاسم دروغین)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

تظاهر به ارضا شدن زن در سکس(ارگاسم دروغین)

ارگاسم دروغین زمانی اتفاق می‌افتد که شخص وانمود کند به اوج لذت جنسی رسیده، در حالی که هنوز ارگاسم واقعی را تجربه نکرده است. وانمود کردن به رسیدن به اوج لذت جنسی، می‌تواند با صدا، حرکات بدن، لرزش ساختگی و نشانه‌های دیگر باشد. تحقیقات نشان داده‌اند که زنان بیشتر از مردان، ارگاسم دروغین را انجام می‌دهند. زنان برای اینکه به اوج لذت جنسی برسند، بیشتر اوقات نیاز دارند از طریق کلیتوریس تحریک شوند و این موضوع نیازمند پوزیشن‌های خاص و زمان بیشتری است. به همین دلیل برخی اوقات، پوزیشن در حین رابطه جنسی، طوری نیست که امکان معاشقه و تحریک کلیتوریس زن باشد. در این شرایط، بیشتر زنان به جای اینکه خواسته خودشان را مطرح کنند، تظاهر به ارگاسم می‌کنند. در این مقاله به این موضوعات می‌پردازیم: دلایل ارگاسم دروغین در زنان، چگونه می‌توانید ارگاسم دروغین را تشخیص دهید، اگر شما متوجه شدید که همسرتان تظاهر به ارگاسم می‌کند، بهترین اقدام چیست و اگر خودتان تظاهر به ارگاسم می‌کنید و از این موضوع راضی نیستید، چطور باید آن را با همسرتان در میان بگذارید و این مشکل را حل کنید.

دلایل ارگاسم دروغین در زنان


اختلال عملکرد ارگاسم

اختلال در عملکرد ارگاسم، شرایطی است که خانم نمی‌تواند به ارگاسم برسد. این مشکل، باعث ارگاسم دروغین خانم می‌شود چون خانم به دلیل پنهان کردن اختلال و مشکل خود، تظاهر به ارگاسم می‌کند تا در رابطه جنسی و لذت همسرش مشکلی ایجاد نشود یا همسرش او را قضاوت نکند.

اگر شما در به ارگاسم رسیدن مشکل دارید و به هر دلیلی نمی‌توانید به اوج لذت برسید، می‌توانید برای تشخیص علت و درمان مشکل، از   سکس‌تراپیست‌های همیار عشق کمک بگیرید.

خستگی و بی‌حوصلگی

خستگی و بی‌حوصلگی، باعث کاهش میل جنسی می‌شود. زمانی که خانم خسته است اما همسرش از او می‌خواهد که رابطه جنسی برقرار کنند، ممکن است خانم موافقت کند چون نمی‌خواهد میل و نیاز جنسی همسرش را از بین ببرد و درخواستش را رد کند، اما برای اینکه رابطه جنسی طولانی نشود، ممکن است تظاهر به ارگاسم کند.

بیان نکردن خواسته‌ها

بسیاری از زنان می‌ترسند خواسته‌هایشان را در حین رابطه جنسی بیان کنند، چون می‌ترسند میل جنسی همسرشان کاهش پیدا کند یا همسرشان نتواند خواسته‌شان را برآورده کند و احساس ضعف کند. به همین دلیل پوزیشن‌هایی که در آن امکان معاشقه زیاد وجود دارد را انجام نمی‌دهند و فقط تن به خواسته‌های همسرشان می‌دهند. همین موضوع باعث می‌شود که زنان در رابطه جنسی آنطور که باید، لذت نبرند و به اوج لذت جنسی واقعی نرسند.

  تمیزی و بهداشت واژن (نکاتی برای شستشوی واژن و پیشگیری از عفونت و بیماری)

عقاید و تفکرات قدیمی اشتباه

در گذشته به دلیل نبود آگاهی کافی، زنان گمان می‌کردند که زن یک وسیله برای به ارگاسم رسیدن مرد است. درواقع نمی‌دانستند که در رابطه جنسی، رضایت و لذت زوجین مهم است و نه صرفا یکی از آنها! با گذشت زمان که آگاهی‌ها بیشتر شد، هنوز هم هستند کسانی که به دلیل این تفکرات، نمی‌دانند که خودشان چگونه باید به اوج لذت برسند. به همین دلیل فقط برای لذت بردن مرد، تظاهر به ارگاسم می‌کنند.

حفظ غرور مرد

برخی از زنان برای اینکه به مرد خود ثابت کنند که تواناست و می‌تواند آنها را به ارگاسم برساند، تظاهر به ارگاسم می‌کنند. این زنان معتقد هستند که اگر به اوج لذت نرسند، غرور مرد می‌شکند و مرد دلخور می‌شود، چون گمان می‌کند او برای همسرش لذت‌بخش نیست یا توانایی لازم برای لذت دادن به همسرش را ندارد. درواقع به جای اینکه بر لذت خود نیز تمرکز کنند، فقط به لذت مرد تمرکز می‌کنند.

جلوگیری از خیانت کردن

برخی از زنان به دلیل جلوگیری از خیانت همسرشان، با او رابطه جنسی برقرار می‌کنند و با تظاهر به ارگاسم، به همسر خود احساس غرور و لذت می‌دهند و نیازش را تامین می‌کنند تا همسرشان خیانت نکند.

ترس از قضاوت شدن توسط مرد

یکی دیگر از دلایل ارگاسم دروغین، این است که می‌ترسند اگر نتوانند به اوج لذت برسند، مرد آنها را قضاوت می‌کند. بنابراین برای جلوگیری از هرگونه تصور و قضاوت اشتباه، تظاهر به ارگاسم می‌کنند.

عدم داشتن آگاهی

برخی از زنان، نمی‌دانند که چگونه باید به ارگاسم واقعی برسند. به دلیل کمبود آگاهی، حاضر هستند تظاهر به ارگاسم کنند تا میل جنسی و لذت مردشان از بین نرود.

خودارضایی

خودارضایی و اعتیاد به آن، ممکن است باعث شود که زن توسط مرد ارضاء نشود چون زن عادت کرده خودش به وسیله فیلم‌ها یا تصاویر خاصی، این کار را انجام دهد.

ناهماهنگی در زمان ارضاء شدن

برخی از آقایانی که زودانزالی دارند، ممکن است نگران باشند که به دلیل این مشکل نمی‌توانند همسرشان را به اوج لذت جنسی برسانند چون خودشان زود ارضاء می‌شوند و دیگر توان لازم برای تحریک خانم و ادامه رابطه جنسی را ندارند. بنابراین خانم برای کاهش دادن نگرانی‌های مرد، تظاهر به ارگاسم می‌کند.

  پیش قدم شدن زن در رابطه جنسی (درخواست رابطه زناشویی از شوهر)

برای تشخیص ارگاسم دروغین، ابتدا بهتر است با نشانه‌های اوج لذت جنسی واقعی آشنا شوید تا بتوانید ارگاسم دروغین را از ارگاسم واقعی تشخیص دهید.

نشانه‌های رسیدن به اوج لذت جنسی در زنان


 • سفت شدن نوک سینه‌ها
 • انقباض ماهیچه‌های واژن و لگن
 • نفس نفس زدن و افزایش ضربان قلب
 • احساساتی شدن (گریه کردن)
 • احساس خستگی و تمایل به خوابیدن
 • نیاز به آغوش صمیمی دارند

تشخیص ارگاسم دروغین

در ارگاسم دروغین، ممکن است زنان از کلمات یا رفتارهای غیرعادی استفاده کنند که بیشتر در فیلم‌ها دیده می‌شود یا ممکن است رفتارهایی را به صورت افراطی نشان بدهند. در ارگاسم واقعی، به دلیل انقباضات ماهیچه‌های لگن و واژن، اگر مرد در حال دخول باشد، به راحتی انقباضات را احساس خواهد کرد. در حالی که انقباضات ماهیچه‌ها، در هنگام ارگاسم دروغین وجود ندارد چون شخص قادر نیست به صورت خودآگاه، ماهیچه‌های داخلی را منقبض کند.

تظاهر به ارگاسم، چه آسیب‌هایی به همراه دارد؟

اگر بیشتر اوقات تظاهر به ارگاسم انجام شود، می‌تواند باعث آسیب‌هایی به زندگی مشترک و رابطه‌تان شود. در ادامه به چند مورد اشاره می‌کنیم:

اگر متوجه شدید همسرتان تظاهر به ارگاسم می‌کند، چه کار باید بکنید؟

به همسرتان احساس امنیت دهید و از او سوالاتی بپرسید تا متوجه خواسته‌ها و نیازهای او شوید تا رابطه‌تان را بهبود ببخشید. از همسرتان بپرسید:«من واقعا میخوام باعث لذت تو بشم. چه کار کنم که بیشتر از رابطه‌مون لذت ببری؟»، «دوست داری از چه پوزیشن‌هایی بیشتر استفاده کنیم؟»، «در حین رابطه جنسی، چه کار کنم که بیشتر تحریک بشی؟»، «رابطه جنسی‌مون چی کم داره؟» همسرتان را تشویق کنید نیازها و خواسته‌هایش را بیان کند تا بتوانید باعث رضایت و لذت او شوید.

اگر شما تظاهر به ارگاسم می‌کنید، برای حل این مشکل به این راهکارها عمل کنید


با همسرتان صحبت کنید

گفتگوی سازنده و مفصل درباره نقاط قوت و ضعف رابطه‌تان، می‌تواند به شما و او کمک کند تا بتوانید رابطه‌تان را بهبود ببخشید و لذت واقعی را تجربه کنید. برای گفتگوی موثر و سازنده، راهکارهای زیر را انجام دهید:

  سکس مقعدی(آنال) با همسر(رابطه از پشت ضرر داره؟)

1) ابتدا بگویید که از رابطه جنسی با همسرتان لذت می‌برید و مایل به نزدیکی و صمیمیت بیشتر هستید.

2) بگویید که چرا تظاهر به ارگاسم می‌کنید. آیا مشکل از شماست یا مشکلاتی در رابطه‌تان وجود دارد؟

3) راه حل‌هایی را پیشنهاد بدهید.

4) به او احساس امنیت بدهید که با بهبود رابطه جنسی، قطعا بیشتر لذت خواهید برد.

به عنوان مثال می‌توانید بگویید:«من از رابطه جنسی با تو خیلی لذت می‌برم اما وقتی از پوزیشن……(نام پوزیشن) استفاده می‌کنیم، من به اوج لذت نمی‌رسم. اگر از پوزیشن…… (نام پوزیشن) بیشتر استفاده کنیم بهتر میشه.»

نیازهایتان را بیان کنید

تا زمانی که نیازها و خواسته‌هایتان را بیان نکنید، همسرتان نمی‌تواند ذهن‌تان را بخواند و بداند که چه می‌خواهید و چه چیزهایی باعث لذت بیشتر شما می‌شود. بنابراین تمرین کنید تا بتوانید چیزی را که می‌خواهید را بیان کنید. گفتگوی موثر و بیان خواسته‌ها، کلید حل مشکلات و افزایش رضایت زندگی زناشویی و زندگی مشترک است.

از سکس‌تراپیست کمک بگیرید

سکس‌تراپ می‌تواند در زمینه‌های مختلف به شما کمک کند تا اگر مشکلاتی وجود دارد، حل شود و بتوانید کیفیت رابطه جنسی‌تان را بهبود ببخشید:

 • درمان مشکلات جنسی
 • درمان نارضایتی جنسی
 • سلامت جنسی زوجین
 • تمایل اندک جنسی و یا پس زدن همسر
 • لذت نبردن از روابط جنسی و نارضایتی از آن
 • مشکلات مربوط به انزال و نعوظ
 • مشکلات مربوط به ارگاسم
 • نزدیکی دردناک
 • واژینیسموس
 • احساس گناه در روابط جنسی
 • درمان ناتوانی جنسی مردان
 • درمان ناتوانی جنسی زوجین

سخن پایانی

رضایت از زندگی زناشویی و لذت بردن از رابطه جنسی، بسیار مهم است و نقش زیادی در میزان عشق و علاقه و صمیمیت دارد. بنابراین حل مشکلات زناشویی برای رضایت و لذت بیشتر، باعث تقویت پیوندهای زندگی مشترک نیز می‌شود. در این مقاله دلایل ارگاسم دروغین زنان را توضیح دادیم که عبارت است از، خستگی و بی‌حوصلگی، بیان نکردن خواسته‌ها، عقاید و تفکرات قدیمی اشتباه، حفظ غرور مرد، ترس از قضاوت شدن توسط مرد، عدم داشتن آگاهی، خودارضایی و ناهماهنگی در زمان ارضاء شدن. در ادامه درباره تشخیص ارگاسم دروغین، آسیب‌هایی که ارگاسم دروغین در پی دارد و سپس درباره راهکارهایی برای حل مشکل تظاهر به ارگاسم توضیح دادیم. البته ممکن است تظاهر به ارگاسم، به دلیل اختلالات و مشکلات جنسی باشد. در این صورت بهتر است از سکس‌تراپیست‌های همیار عشق کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

ازدواج با دوست همسر سابق

ازدواج با دوست همسر سابق

احتمالا ازدواج یکی از مهم‌ترین اتفاقات زندگی هر فردی است. گاهی شیرین و پر از خاطرات خوش و گاهی به هزاران دلیل مختلف منجر به شکست می‌شود. هر فردی حق

مطالعه»