همیار عشق

درخواست نیاز

چطور خواسته‌های جنسی‌ام را بیان کنم (نحوه بیان تمایلات جنسی)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چطور خواسته‌های جنسی‌ام را بیان کنم (نحوه بیان تمایلات جنسی)

رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین نیازهای یک رابطه عاطفی و دو طرفه است اما به همان اندازه که مهم است نیاز به آگاهی، مهارت و آموزش دارد. متاسفانه خیلی از مواقع این مهارت دست کم گرفته می‌شود و افراد تصور می‌کنند می‌توانند در طول زمان و با کسب تجربه روی آن مسلط شوند. اما همیشه همه چیز انقدر ساده پیش نخواهد رفت و تحققات نشان داده شمار زیادی از افراد یعد از مدت‌ها هنوز نمی‌توانند درباره خواسته‌های جنسی‌شان صحبت کنند و تمایلات خود را سرکوب می‌کنند یا سعی می‌کنند به وسیله خودارضایی آن را ارضاء کنند. در این مقاله به شما آمورش می‌دهیم چطور نیازها و تمایلات جنسی خود را بشناسید و آن را طلب کنید.

مقدمه نیاز

چطور نیاز جنسی خودمان را بشناسیم؟

متاسفانه خیلی از افراد نیازهای جنسی خودشان را به درستی نمی‌شناسند و سوال می‌کنند از کجا باید بدانیم نیازهای جنسی ما چیست و آیا این نیازها برطرف می‌شود یا خیر؟ راحت ترین راه برای رسیدن به جواب این سوال این است که از خودتان بپرسید آیا تجربه لذت جنسی یا اورگاسم را در رابطه جنسی تان داشته اید؟ قطعا همیشه به خصوص خانم‌ها ممکن است نتوانند اوج لذت جنسی را تجربه کنند این موضوع طبیعی است اما اگر تعداد دفعات ارضاء نشدن شما بیشتر از تعداد دفعات ارضاء شدنتان است این سوال پیش می‌آید که آیا فانتزی‌ها و نیازهای جنسی شما در رابطه ارضاء می‌شود؟ در مورد آقایون موضوع پیچیده‌تر است، آقایان به واسطه ویژگی‌های جمی‌شان به وسیله انزال یا خارج شدن منی از آلت تناسلی به اوج لذت جنسی می‌رسند اما آیا تمام فانتزی‌های جنسی آن‌ها نیز در رابطه در نظر گرفته می‌شود؟


نیاز جنسی افراد متفاوت است

قبل از هر چیز باید بدانید نیاز جنسی افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. این تفاوت هم در کمیت و هم در کیفیت این نیازها نقش دارد. عواملی که ما را در این زمینه از یکدیگر متفاوت می‌کند شامل مواردی مثل ژنتیک، خلق و خو، شخصیت، تربیت و تجربیات ما در این زمینه است. در این مقاله می خواهیم تکنیک هایی را معرفی کنیم که بتوانید به کمک آن به راحتی نیازهای جنسی تان را بشناسید و بیان کنید تا رابطه سالم‌تر و لذت بخش تری داشته باشید.

  تسخیر قلب مرد (چطور به قلب شوهرم نفوذ کنم و بکشونمش سمت خودم)

فانتزی‌های جنسی‌تان را بشناسید

فانتزی جنسی به زبان ساده تصاویر و تصورات جنسی است که شما را تحریک می‌کند. فانتزی جنسی افراد متفاوت است، ممکن است یک نفر با تصور بوسیدن شریک جنسی‌اش و یک نفر دیگر با تصور در آغوش کشیدن او تحریک شود! داشتن فانتزی جنسی کاملا طبیعی است و در همه افراد وجود دارد اما گاهی اوقات این فانتزی‌های جنسی نرمال نیستند و شاید عموم جامعه آن را قبول نداشته باشند مانند افرادی که از تصور کفش یا لباس زیر زنانه به تحریک می‌رسند. در هر دو صورت شما برای داشتن یک رابطه رضایت بخش لازم است این فانتزی‌های جنسی را بشناسید و بتوانید آن را بیان کنید و اگر فانتزی جنسی غیر معمولی داشتید آن را مدیریت کنید نه سرکوب!

تفاوت نیاز جنسی و فانتزی جنسی

میل و نیاز جنسی (Sexual desire) یکی از با اهمیت ترین و اساسی‌ترین نیازهای یک انسان است که باعث بقای نسل می‌شود. به زبان ساده‌تر نیاز جنسی یک حالت انگیزشی و غریزی است که تحت مدیریت مغز، هورمون‌ها و تجربیات فرد می‌باشد اما فانتزی‌های جنسی تخیلات و تصوراتی است که میل و نیاز جنسی را تحریک می‌کند. در هر صورت شما باید برای داشتن یک رابطه جنسی سالم و لذت بخش بتوانید نیازها و فانتزی‌های جنسی‌تان را مطرح کنید و اگر مشکلی در آن‌ها وجود دارد به کمک متخصص برطرفش کنید.

چرا نیازهای جنسی‌مان را سرکوب می‌کنیم و بیان نمی‌کنیم؟

سرکوب

به دلایل مختلفی که در ادامه توضیح می‌دهیم خیلی از افراد نیاز و میل جنسی شان را سرکوب می‌کنند. این موضوع به خصوص در خانم‌ها ببیشتر دیده می‌شود و رابطه جنسی را تنها از روی وظیفه انجام می‌دهند بدون هیچ لذتی. اما این روند به مرور زمان باعث مشکلاتی مانند افسردگی، اضطراب، خود ارضایی، سردی رابطه، از بین رفتن صمیمیت و … می‌شود. اما چرا نیازهای جنسی‌مان را سرکوب می‌کنیم؟

تابو بودن نیاز جنسی

هنوز هم برای خیلی افراد و جوامع صحبت کردن درباره نیاز و روابط جنسی تابو محسوب می‌شود و خیلی از افراد از صحبت درباره آن خجالت می‌کشند. متاسفانه این خجالت در رابطه زناشویی نیز رخنه می‌کند و زن و شوهرها تصور می‌کنند صحبت کردن درباره فانتزی‌ها ونیازهای جنسی با یکدیگر شرم آور است و همین موضوع سبب می‌شود این دو نفر که برای یک رابطه جنسی امن و لذت بخش در کنار یکدیگر هستند از این مورد محروم مانند و آن طور که باید و شاید از رابطه‌شان لذت نبرند.

  جلوگیری از دخالت مادرشوهر در زندگی (رابطه عروس با مادرشوهر)

آگاه نبودن از حق نیاز جنسی

متاسفانه برخی افراد حقی را برای خود در رابطه جنسی متصور نیستند و فکر می کنند رابطه جنسی چیزی بیش از این نیست. آن‌ها از این موضوع آگاه نیستند و تحقیقات نشان داده خیلی از خانم‌ها در طول عمر خود اورگاسم یا اوج لذت جنسی را تجربه نمی‌کنند. بنابراین تعجبی ندارد افرادی که از این موضوع آگاهی نداشته باشند تلاشی نیز برای بیانش نکنند!

عدم صمیمیت با همسر

بیان هر نوع نیاز و خواسته‌ای، چه عاطفی، چه مالی و چه جنسی نیاز به صمیمیت و رابطه دو نفره متقابل دارد. مسلما وقتی زن و شوهر به دلایل مختلف و اختلافات ریز و درشت حل نشده از یکدیگر دور می‌شوند و صمیمیتشان تحت تاثیر قرار می‌گیرد تعجبی ندارد که نتوانند درباره خواسته‌هایشان با یکدیگر صحبت کنند.خیلی اوقات که زوج‌ها برای حل مشکلات جنسی‌شان ب روانشناس مراجع می‌کنند، بعد از حل اختلافات زندگی خود به خود رابطه جنسی لذت بخش تری را نیز تجربه می‌کنند.

ترس از قضاوت شدن

ترس از قضاوت

ترس از قضاوت شدن نیز یکی از دلایل مهم سرکوب نیازهای جنسی است. برخی افراد تصور می‌کنند اگر درباره نیازهای جنسی‌شان با همسرشان صحبت کنند قضاوت می‌شوند و به آن‌ها انگ‌های مختلفی مثل بی حیا بودن و … می‌جسبد. باید بدانید شناختن نیازهای جنسی‌تان و بیان آن‌ها به شیوه درست یک مهارت صحیح است که نشان دهنده بلوغ عاطفی و جنسی شماست.

غرور بیجا

متاسفانه غرور بیجای برخی افراد به آن‌ها اجازه نمی‌دهد که به همسرشان بگویند دوست دارند این لحظه با یکدیگر رابطه داشته باشند و تصور می‌کنند با این کار غرورشان شکسته می‌شود! حتی بخی افراد تصور می کنند خود شریک عاطفی آن‌ها باید نیازهای او را حدس بزند و لزومی ندارد برایش بیان کند! فراموش نکنید شما در یک رابطه دو طرفه هستید که باید برای بهبودش به یکدیگر کمک کنید پس غرور را کنار بگذارید.

تمایلات جنسی غیر معمول

اگر احساس می کنید تمایلات جنسی غیر معمولی مثل علاقه به سکس گروهی یا دیدن رابطه دیگران و … دارید راه حلش مخفی کردن یا رابطه پنهانی نیست زیرا به خودتان آسیب می رسد. مشورت با روانشناس یا متخصصین سکسولوژیست می تواند این موضوع را در شما ریشه یابی و حل کند و مهارت مدیریت آن را به شما یاد دهد تا بدون رباطه لذت بخشی را تجربه کنید.

چطور خواسته‌های جنسی مان را بیان کنیم؟

حالا که متوجه شدید نباید تمایلات جنسی‌تان را قایم کنید می خواهیم نحوه صحیح بیان آن را به شما آموزش دهیم. نکات زیر را در این زمینه حتما در نظر بگیرید و از آنها بهره بگیرید.

  چگونه از همسرم انتقاد کنم؟ (مهارت انتقاد کردن به روش صحیح از دیگران)

تحقیر طرف مقابل ممنوع! از جانب خودتان صحبت کنید

به هیچ عنوان طرف مقابل را در رابطه جنسی تحقیر نکنید. اگر از رابطه جنسی‌تان رضایت ندارید جملاتتان را با “من” شروع کنید نه با “تو”! مثلا بگویید من دوست دارم شب ها قبل از رابطه جنسی همدیگه رو بغل کنیم” نگویید ” تو بلد نیستی منو بغل کنی” یا تو نمی‌فهمی باید قبل رابطه بغلم کنی”!

در موقعیت مناسب موضوع را مطرح کنید

موقعیت شناسایی

هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد! شما برای بیان احساساتتان نه فقط در مورد رابطه جنسی بلکه در تمام موارد دیگر نیاز به فرصت زمانی و مکانی مناسب دارید. وقتی همسرتان خسته است یا مشغول انجام کار مهمی است فرصت مناسبی برای بیان نیازهای جنسی نیست. یک روز یا شب رمانتیک که حال هردویتان خوب است و مشغول گپ زدن هستید می‌توانید این موضوع را مطرح کنید.

نقاط قوت را بیان کنید

مراقب باشید بیان نیازهای جنسی‌تان منجر به تحقیر طرف مقابل نشود یا این تصور به وجود نیاید که او قادر نیست شما را ارضاء کند. برای جلوگیری از این موضوع حتما قبل از بیان خواسته‌هایتان، نقاط قوت رابطه جنسی‌تان را بیان کنید. مثلا بگویید ” واقعا فکر نمی‌کنم کسی به اندازه من و تو از رابطه جنسیش راضی باشه، بیا فلان چیز هم امتحان کنیم (خواسته خودتان)، نظرت چیه؟ راستی تو هم به اندازه من راضی هستی؟”

او را نیز به بیان نیازهایش تشویق کنید

برای اینکه رابطه لذت بخشی داشته باشید هر دو باید نیازهایتان را مطرح کنید. حالا که با خواندن این مقاله یاد گرفتید باید به جای سرکوب نیازهایتان آن را صادقانه با شریک جنسی‌تان مطرح کنید به او نیز این آموزش را بدهید!

مطمئن شوید خواسته هایتان را تحمیل نمی‌کنید

جنسی حقوق

رابطه جنسی یک فرآیند دو طرفه است و هر دو باید نسبت به آن رضایت داشته باشند. مراقب باشید خواسته‌ها و نیازهایتان را به طرف مقابل تحمیل نکنید. می‌توانید از خود او سوال کنید که آیا از رابطه جنسی‌تان رضایت دارد یا خیر و اگر رضایت ندارد چه درخواستی از شما و رابطه‌تان دارد. اگر رفتار یا پوزیشن جدیدی وارد رابطه جنسی‌تان کردید حتما درباره رضایت همسرتان از او سوال کنید.

از مشاور کمک بگیرید

مشاوره جنسی را جدی بگیرید! برخی افراد به علت تابوهای که پیشتر توضیح دادیم از مشاوره جنسی خجالت می‌کشند در حالی که مشاوری که در این زمینه تجربه دارد می‌داند چطور این خجالت را در شما از بین ببرد و بستر مناسبی برای شما فراهم کند که با خیال راحت در مورد مشکلتتان

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

جذب عشق

دوره جذب عشق: از آشنایی تا ازدواج

دوره جذب عشق از آشنایی تا ازدواج شامل دو بخش آموزش (کتاب الکترونیک) و بخش کوچینگ(مشاوره اختصاصی) می باشد. نحوه دریافت بخش آموزشی و شرکت در جلسات کوچینگ(مشاوره) را در

مطالعه»

قرار اول خوب بود ولی پشیمون شد

فهرست مطالب1 قرار اول خوب بود ولی پشیمون شد1.1 چرا نمیخواد دوباره منو ببینه؟1.2 شما رو دوست داره اما نه عاشقانه1.3 هنوز عشق قبلیش رو فراموش نکرده1.4 کسی رو به

مطالعه»