عاشق پسری شدم که دوستم نداره (ازش خوشم میاد ولی منو نمیخواد)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

عاشق پسری شدم که دوستم نداره (ازش خوشم میاد ولی منو نمیخواد)

همیشه اتفاقات زندگی آنطور که دلمان می‌خواهد پیش نمی‌رود؛ به خصوص در روابط عاطفی. شما تنها کسی نیستید که عاشق پسری شدید که دوستتان ندارد یا می‌گوید شما را نمی‌خواهد. ممکن است در اطرافیانتان از پسری خوشتان بیاید ولی او چنین علاقه‌ای به شما نداشته باشد یا با کسی در ارتباط باشید ولی او با رفتارهایش به شما نشان دهد که دیگر مانند قبل دوستتان ندارد. ممکن است با خودتان فکر کنید: “من که براش می‌میرم، ولی چرا اون دوستم نداره؟ اصلا الان باید چی کار باید بکنم؟”. اگر شما در این وضعیت هستید که به آن اصطلاحا عشق یک‌طرفه گفته می‌شود، بهتر است ادامه این مقاله را بخوانید. با ما همراه باشید.

از کجا بفهمم من را دوست ندارد 


قبل از اینکه بررسی کنیم و ببینیم چه کار باید انجام دهیم، یک بررسی کنید و ببینید آیا این مواردی که گفته در ارتباطتان وجود دارد یا نه. چه در رابطه عاطفی و چه در روابط معمولی‌ای که شما به فرد مقابل علاقه دارید، وجود این نشانه‌ها اصلا خوب نیستند. بنابراین، بهتر است بررسی کنید و ببینید آیا این موارد وجود دارند یا نه.

شما در اکثر موارد برای شروع ارتباط پیشقدم میشوید 

این شما هستید که برایش پیام می‌فرستید، با او تماس می‌گیرید و برنامه می‌ریزید تا یکدیگر را در طول هفته ببینید. اگر شما تلاشی نکنید، ممکن است روزها بگذرد، بدون آن که حتی یک کلمه بینتان ردو بدل شود. اگر شما کسی هستید که اکثر برنامه‌ها را برای در کنار هم بودن تدارک می‌بینید و نهایت تلاشتان را می‌کنید تا به عشقتان نشان بدهید که چقدر برایتان مهم است، احتمالش وجود دارد که درگیر یک عشق یک‌طرفه شده باشید.

او هرگز لطفهایتان را جبران نمیکند

یکی از نشانه‌های بارز عشق یک‌طرفه این است که طرف مقابلتان بدون هیچ تردید و خجالتی مدام از شما می‌خواهد که کارهای مختلفی را برایش انجام بدهید و وقت و انرژی خودتان را برای کارهای او صرف کنید؛ اما وقتی نوبت به جبران این لطف‌ها می‌رسد، انگار او هرگز برای شما وقت ندارد. کسی که دوست دارید مدام برایتان بهانه می‌آورد که سرش خیلی شلوغ است و یک عالمه کار سرش ریخته است. شاید به شما بگوید که تعهدات و مسئولیت‌های دیگری دارد که باید به آنها بپردازد، حتی اگر نشانه‌های ناامیدی را در شما مشاهده کند، ممکن است عصبانی  بشود و بگوید که خواسته‌ها و توقعاتتان از او بیش از اندازه و بیجا است.

دوستانش همواره بر شما اولویت دارند 

کسی که دوستش دارید، وقتی هوس بیرون رفتن به سرش می‌زند، از شما دعوت نمی‌کند که او را همراهی کنید، چون او ترجیح می‌دهد که بیشتر در کنار دوستان گرمابه و گلستانش باشد تا در کنار شما.

احساس میکنید که باید برای کارهایی که نیازی به عذرخواهی ندارد، از او معذرتخواهی کنید

احتمالاً کسی که دوست دارید، استاد این است که در شما احساس گناه ایجاد کند و باعث شود برای کارهایی مثل احساساتی شدن یا حرف زدن دربارۀ افکارتان احساس گناه کنید که هیچ دلیلی برای نگران شدن دربارۀ آنها وجود ندارد.

او اهمیتی به شما نمیدهد

احساس می‌کنید که او هیچ اهمیتی به شما نمی‌دهد. فردی که دوستتان داشته باشد، زندگی روزمره‌تان برایش مهم است و از صمیم قلب به تک‌تک کارهایتان توجه نشان می‌دهد. او دائماً احوالتان را می‌پرسد، کارهایتان را پیگیری می‌کند و مدام ترتیبی می‌دهد تا مدتی در کنار هم باشید و از با هم بودن لذت ببرید. اما این فردی که عاشقش شده‌اید، به هیچ وجه این‌طور رفتار نمی‌کند. هر چقدر هم امید داشته باشید که او به شما اهمیت بدهد، ذره‌ای علاقه و توجه از او نخواهید دید.

حتما بخوانید: چطور از روی زبان بدن بفهمیم مردی به ما علاقه داره؟  

با عشق یک‌طرفه چه کار کنم 


اگر فرد مقابل به شما مستقیما عدم علاقه‌اش را ابراز کرد یا در رابطه خود، بیشتر علائمی که در بالا گفته شد را دیدید، بهتر است برای تغییر شرایط، کاری انجام دهید زیرا این شرایط اصلا به نفع شما نخواهد بود. بودن در یک رابطه یک طرفه، قطعا آسیب‌های روانی و هیجانی زیادی به شما وارد خواهد آورد و روز به روز مضطرب‌تر، افسرده‌تر و ناامیدترتان خواهد کرد.

شما برای اینکه راهکارهای درستی را برای ادامه راه انتخاب کنید، باید اول تصمیم خودتان را بگیرید. آیا می‌خواهید به رابطه‌تان ادامه دهید (اگر رابطه‌ای شکل نگرفته، می‌خواهید برای به دست آوردن فرد مقابل تلاش کنید) یا می‌خواهید این رابطه را فراموش کنید و زندگی عادی‌تان را شروع کنید؟ برای اینکه به این سوال جواب بدید، موارد زیادی است که باید در نظر داشته باشید؛ به عنوان مثال: آیا در رابطه عاطفی هستید یا فقط همدیگر را می‌شناسید؟ اگر بله، در چه مرحله‌ای از رابطه هستید؟، آیا قبلا به یکدیگر علاقه‌مند بودید یا نه؟. هدف از این سوالات این است که یک ارزیابی کلی بر روی رابطه‌ای که اکنون دارید بیاندازید، اگر در رابطه عاطفی بودید و الان فرد مقابل علاقه‌اش را از دست داده، بهتر است ببینید که آیا این رابطه ارزش حفظ کردن دارد یا نه. اگر شما هیچ ارتباط عاطفی‌ای با هم نداشتید و کسی را دوست دارید ولی او به شما علاقه‌ای ندارد، موضوع کمی فرق دارد؛ شما در اینجا باید تصمیم بگیرید آیا حاضرید برای به دست آوردنش تلاش کنید و صبور باشید یا نه؟ یادتان باشد ممکن است تلاش‌های شما نتیجه دهد و شاید هم نتیجه ندهد، پس قبل از تصمیم‌گیری خودتان را برای هر نتیجه‌ای آماده کنید.

  نمیخواد متعهد بشه!

می‌خواهم برای حفظ رابطه تلاش کنم 

اگر در یک رابطه عاطفی هستید و بعد از ارزیابی‌های مختلف به این نتیجه رسیدید که می‌خواهید برای حفظ رابطه خود تلاش کنید، بهتر است اصول مربوط به هنر زن بودن را یاد بگیرید؛ از این طریق می‌توانید رابطه‌ای که رو به سردی رفته را احیا کنید. شما می‌توانید از تکنیک‌های زیر برای اینکار استفاده کنید:

مشکل را ارزیابی کنید 

یک ارزیابی کلی روی رابطه‌تان داشته باشید. به نظرتان چه عاملی سبب ایجاد مشکل در رابطه شده است؟ به عبارت دیگر، فکر می‌کنید چه چیزی باعث شده که او دیگر به شما علاقه‌ای نداشته باشد؟ اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید به تنهایی به این سوال پاسخ دهید، بهتر است یک جلسه با فرد مقابل بگذارید و سعی کنید با هم این موضوع را بررسی کنید؛ به عنوان مثال:

“من متوجه شدم که این اواخر، رابطمون مثل قبل نیست. من به تو علاقه دارم و دلم می‌خواد رابطه خوبی با هم داشته باشیم. دوست دارم بدونم چه اتفاقی باعث شده که رابطمون مثل قبل نباشه، چون می‌خوام با هم درستش کنیم.”. جملاتی شبیه این را به زبان خودتان بیان کنید و منتظر بمانید که فرد مقابل به آن‌ها جواب دهد. اگر جوابشان این بود که: “اتفاقی نیافتاده”، “تو حساسی” و … ، با او بحث نکنید. اجازه دهید که بیشتر به حرف‌های شما فکر کند. اگر هم در مورد مواردی صحبت کردند و ایراداتی را در مورد رابطه گوشزد کردند، بهتر است هیجان‌های خودتان را مدیریت کنید و عصبانی نشوید یا از جملاتی مثل: “خودت چی پس؟ خودتم که …”، “اینا به من ربطی نداره، ببین مشکل تو چیه؟” و … استفاده نکنید چون اوضاع قطعا بدتر می‌شود.

برای بهتر شدن رابطه تلاش کنید

قطعا خوب می‌دانید که هیچ چیز بدون تلاش به دست نمی‌آید، پس اگر می‌خواهید رابطه خود را بهبود دهید باید برای آن تلاش کنید. سعی کنید لیستی از موارد و اشتباهاتی که فکر می‌کنید باعث به وجود آمدن مشکلات در رابطه‌تان شده است را تهیه کنید، به ترتیب اهمیت درجه‌بندی کنید و سپس به مهم‌ترین آن‌ها بپردازید و برای رفع آن تلاش کنید. اگر فکر می‌کنید که به تنهایی نمی‌توانید از پس این کارها بربیایید، بهتر است از کمک روان‌شناس متخصص استفاده کنید. مواردی بیش از همه روی رابطه تاثیر منفی می‌گذارد عبارتند از:

 • توهین و پرخاشگری: توهین کردن، پرخاشگری، عصبی بودن، خشم و …، همگی از مهم‌ترین عوامل آسیب خوردن به رابطه هستند، اگر فکر می‌کنید این موارد در رابطه شما زیاد بوده، حتما برای رفع آن سریعا اقدام کنید.
 • نادیده گرفتن احساسات فرد مقابل: یکی دیگر از موارد مهم این است که شما به احساسات فرد مقابل در رابطه توجهی نداشته باشید و آن‌ها را نادیده بگیرید. اگر می‌خواهید رابطه‌تان بهبود پیدا کند، بهتر است به فرد مقابل نشان دهید که به او توجه دارید و احساسات او برای شما بسیار با اهمیت است.
 • توجه نکردن به خود: گاهی وقت‌ها افراد انقدر درگیر مشغله‌های زندگی می‌شوند که یادشان می‌رود به خودشان و ظاهرشان توجه کنند. به هر حال آراستگی ظاهری، آیتم بسیار مهمی در رابطه است و بهتر است که به آن توجه داشته باشید. البته منظور این نیست که بیشتر وقتتان را به این موضوع اختصاص دهید یا خودتان را تغییر دهید تا فرد مقابل خوشش بیاید، بلکه منظور این است که به آراستگی، مرتب و تمیز بودن خودتان اهمیت بدهید.
 • وابستگی بیش از حد: گاهی بعضی از دختران بیش از حد به کسی که دوست دارند وابسته می‌شوند و به همین خاطر تصور می‌کنند که همیشه باید با هم باشند. این مساله از دو نظر به رابطه آسیب می‌رساند، یکی اینکه اینطوری شما به فضای شخصی فرد مقابل تجاوز کردید و دوم اینکه به فرد مقابل نشان دادید که هیچ کار دیگری غیر از با او بودن ندارید. این چنین دخترانی، عموما از دید پسران جذاب نیستند.
  کم حرف شده، یعنی دیگه دوستم نداره؟

حتما بخوانیدسیاست‌های زنانه برای جذب مردان (رفتار خانم با سیاست در رابطه)

می‌خواهم برای به دست آوردنش تلاش کنم 

اگر شما پسری را دوست دارید که او به شما علاقه‌مند نیست و تصمیم گرفته‌اید که برای به دست آوردن و علاقه‌مند کردن او به خودتان تلاش کنید، بهتر اصول جذب را به خوبی یاد بگیرید و آن‌ها را در رابطه‌تان به کار ببرید. البته همانطور که اشاره شد، حتما در نظر داشته باشید که ممکن است این کارها جواب ندهد، اما به هر حال مساله مهم این است که شما برای به دست آوردن کسی که دوست داشتید، منفعل نبودید و تلاش خودتان را انجام دادید. در این قسمت روش‌هایی را برای ابراز علاقه غیرمستقیم و جذب فرد مورد علاقه، آورده‌ایم:

خودتان را قبول داشته باشید 

یکی از نکات بسیار مهم در جذب این هست که شما خودتان را به خاطر جذب فرد مقابل تغییر ندهید؛ اعتماد به نفس و عزت‌نفس، بسیار مهم هستند. دیگران تنها زمانی شما را می‌پذیرند که شما هم خودتان را پذیرفته باشید.

به او فضا دهید و خودتان را نیازمند نشان ندهید 

درست است که شما به او علاقه‌ دارید و به همین دلیل دلتان می‌خواهد هر طور که شده به او نزدیک شوید، اما یادتان باشد این کارها معمولا جواب عکس می‌دهد و او را از شما دورتر و دورتر می‌کند (همانطور که تا به حال نیز اینطور بوده). بنابراین، بهتر است کمی به فرد مقابل فضا دهید و خودتان را فردی نیازمند نشان ندهید. سعی کنید به او نشان دهید که شما هم زندگی شخصی خودتان را دارید و فردی مستقل هستید.

حتما بخوانید8 اشتباه خانم‌ها برای جذب مردن

از زبان بدنتان کمک بگیرید 

در یک ارتباط عادی، آیتمی که بیشترین اهمیت را دارد، زبان بدن است، زیرا معمولا انسان‌ها بیشتر از کلام، به زبان بدن فرد مقابل اهمیت می‌دهند. به همین دلیل، بهتر است از این مساله نهایت استفاده را ببرید و علاقه خود را غیر مستقیم ابراز کنید؛ در اینجا چند تکنیک ساده ولی در عین حال بسیار کاربردی و مهم به شما آموزش خواهیم داد:

 • ارتباط چشمی برقرار کنید: زمانی که با فرد مقابل صحبت می‌کنید، سعی کنید به چشم‌هایش نگاه کنید. اینطوری به فرد مقابل نشان می‌دهید که توجه کاملی به حرف‌هایی که می‌زند دارید، در عین حال نشان می‌دهید که فردی با اعتماد به نفس هستید که این خودش جذابیت شما را بالا می‌برد.
 • لبخند بزنید: لبخند زدن هم چهره شما را زیباتر می‌کند و هم نشان از شخصی سالم، سرزنده و پرنشاط دارد. بنابراین سعی کنید در بیشتر اوقات همیشه لبخند گوشه لبانتان باشد، به خصوص در هنگام گفت و گو با فرد مورد علاقه.
 • سرتان را کمی متایل نگه دارید: در هنگام گفت و گو با کسی که دوست دارید، کمی سرتان را کج کنید و اگر نشسته‌اید به سمت جلو خم شوید؛ با اینکار به او نشان می‌دهید که به حرف‌هایی که می‌زند، علاقه‌مند هستید. آدم‌ها دوست دارند با کسانی که به حرف‌هایشان علاقه‌مند هستند، بیشتر ارتباط داشته باشند.
 • صاف بایستید: یکی دیگر از کارهایی که شما را نزد فرد مقابل جذاب نشان می‌دهد، این است که صاف بایستید. کمر خمیده و شانه‌های افتاده نشان از عدم اعتماد به نفس است، به عبارتی کسی که خودش، خودش را قبول ندارد.

می‌خواهم فراموشش کنم

 اگر با بررسی‌هایی که انجام دادید به این نتیجه رسیدید که ادامه این رابطه و عشق فایده‌ای ندارد و بهتر است که او را فراموش کنید، بهتر است برای اینکه کمترین آسیب را در هنگام این تصمیم ببینید، اقدامات زیر را انجام دهید:

برای از دست دادن و فراموشی‌اش، سوگواری کنید

همین هفته چند بار به عشق بی‌وفایتان فکر کرده‌اید؟ مسلماً خیلی. وقتی به یادش می‌افتید، احتمالاً حداقل 15 تا 30 دقیقه به او فکر می‌کنید. شما ممکن است برای فراموش کردن او تلاش زیادی کنید اما هر چه بیشتر می‌خواهید او را از ذهنتان بیرون کنید، با قدرت بیشتری فکرش به ذهن شما بر می‌گردد. بنابراین دست از تلاش بیهوده بردارید و بگذارید احساسات ناخوشایند شما بروز پیدا کند. سعی کنید برای از دست دادن کسی که دوست دارید، سوگواری کرده و برای مدت مشخصی تا دلتان می‌خواهد گریه کنید.

پرونده این عشق یکطرفه را ببندید

نکتۀ کلیدی برای فراموش کردن عشق یک‌طرفه‌تان این است که به خودتان نشان بدهید، این رابطه تمام شده است. به عبارت دیگر باید پروندۀ این عشق را برای همیشه ببندید. اگر هنوز شک و تردیدهایی در ذهنتان باقی مانده است و این خیال خام را در سرتان می‌پرورانید که دوباره به رابطه برگردید یا فکر می‌کنید که این احتمال وجود دارد که او روزی به شما علاقه‌مند شود، بدانید که با این ذهن و قلب متزلزل نمی‌توانید او را فراموش کنید.

  چرا بعضی دخترها جذب و عاشق مرد سن بالا می شوند؟

اگر پس از بررسی‌های لازم به این نتیجه رسیدید که این رابطه را نمی‌توان حفظ کرد یا کسی که دوست دارید را نمی‌توانید به خود علاقه‌مند کنید، بهتر است به طور کامل ارتباطتان را با آن فرد قطع کنید. اگر هنوز مطمئن نیستید و شک دارید، یعنی شما آماده فراموش کردن نیستید؛ پس هر چقدر هم تلاش کنید، موفق نخواهید شد. کلید موفقیت در فراموشی این رابطه این است که با دلایل محکم و قوی، تصمیمتان این باشد که رابطه را ادامه ندهید.

باور به این که او نیمه گمشدهتان بود، را از ذهنتان پاک کنید 

قطعا از نظر شما او فرد فوق‌العاده‌ای بود، اما بهتر است به خودتان یادآوری کنید، با وجود همه ویژگی‌های مثبتی که داشت، به هر حال شما نمی‌توانستید بیشتر از این با هم باشید. بنابراین بهتر است این ایده که او تنها کسی است که شما را می‌توانست خوشبخت کند و اینکه دیگر هرگز نمی‌توانید عاشق شوید را کنار بگذارید. دنیا به آخر نرسیده و شما احتمالا بتوانید کسی را پیدا کنید که هر دو طرف همدیگر را دوست داشته باشید.

یادگاریها و هر آنچه را که شما را به یاد او میاندازد، از خودتان دور کنید

به اطرافتان نگاه کنید، هدیه‌ای هست که او به شما داده باشد؟ آیا هر بار که به این هدیه نگاه می‌کنید، یاد او در دلتان زنده می‌شود؟ این یادگاری‌ها را از خودتان دور کنید و به خیریه اهدا کنید. دور کردن این یادآورهای دردناک از اطرافتان باعث می‌شود که یاد او دیگر آزارتان ندهد، به علاوه نفس این عمل که شما یادگاری‌های او را به نحوی دور می‌ریزید، کمک می‌کند تا ذهنتان را در سطح ناخودآگاه از نو برنامه‌ریزی کنید و باور کنید که او را از زندگیتان کنار گذاشته‌اید. در واقع به ناخودآگاهتان می‌گویید که این رابطه قطعاً برایتان تمام شده است و دیگر هیچ راهی برای بازگشت وجود ندارد.

فعالیت جدیدی را شروع کنید 

بعد از اینکه سوگواری شما برای از دست دادن فرد مورد علاقه تمام شد (نگذارید این مساله زیاد طول بکشد)، حالا وقت آن رسیده است که فعالیت جدیدی را شروع کنید و سر خودتان را گرم کنید. بهترین کار، انجام فعالیت‌های ورزشی است، زیرا ورزش کردن به ترشح هورمون‌های تثبیت‌کننده خلق کمک می‌کند و شما را از افسردگی و اضطراب بعد از شکست عشقی، نجات می‌دهد.

از حمایت‌های عاطفی استفاده کنید 

حمایت‌های عاطفی خانواده یا دوستان در این زمان بسیار مهم هستند. به همین دلیل بهتر است که از آن‌ها کمک بگیرید. شما می‌‌توانید هر زمان که دلتنگی‌تان بیشتر شد، با آن‌ها تماس بگیرید و درد و دل کنید. صحبت کردن می‌تواند به مدیریت هیجان‌ها و آرامش بیشتر شما بسیار کمک کند.

 ممکن است شما کسی را دوست داشته باشید ولی او به شما علاقه‌مند نباشد یا در رابطه‌ عاطفی خود متوجه شده باشید که فرد مقابل دیگر شما را دوست ندارد؛ قبل از هر چیز، مطمئن شوید که حدستان درست است و این یک عشق و ارتباط یک طرفه است. نشانه‌های مهم عشق یک‌طرفه عبارتند از: بیشتر شما شروع کننده ارتباط هستید، هیچ‌وقت لطف شما را جبران نمی‌کند، دوستانش را به بودن با شما ترجیح می‌دهد، کاری می‌کند تا شما بابت کارهایی که نیازی به عذرخواهی نیست عذرخواهی کنید و از همه مهم‌تر اینکه به شما اهمیت نمی‌دهد. اگر با توجه به این نشانه‌ها احساس کردید که در یک رابطه یک طرفه هستید، باید در قدم اول پس از ارزیابی نوع ارتباطتان تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید رابطه را ادامه دهید یا می‌خواهید برای به دست آوردن فرد مقابل تلاش کنید یا خیر. اگر می‌خواهید برای حفظ رابطه تلاش کنید بهتر است اول مشکل را ارزیابی کنید و اشتباهات را پیدا کنید، سپس برای حل آن‌ها تلاش کنید. اگر تصمیم گرفتید که برای به دست آوردن فرد مقابل تلاش کنید، سعی کنید خودتان را قبول داشته باشید، به او فضا دهید و خودتان را نیازمند نشان ندهید و از زبان بدنتان کمک بگیرید. اگر هم تصمیمتان این است که او را فراموش کنید، بهتر است به خودتان زمانی برای سوگواری دهید، سپس در ذهنتان این رابطه را تمام کنید و اگر یادگاری‌ای از او دارید به خیریه بدهید، به خودتان یادآوری کنید که او تنها مرد روی زمین نبود، فعالیت جدیدی شروع کنید و از حمایت‌های عاطفی دوستان و اطرافیان نیز استفاده کنید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • سلام دوست عزیزم
  متوجه احساسات شما هستم، اما رابطه یک فرآیند کاملا دو طرفه است. اولا باید دلیل اصلی اینکه چرا جذابیت شما برای ایشون کم شده رو پیدا کنید، برای این کار باید رابطه تون با جزئیات بررسی بشه. بعد باید ببینید بهترین راه برای بازگرداندن ایشون به رابطه با توجه به شرایط هردوتون چیه؟ و در نهایت اگه امکان بازگشت ایشون صفر باشه چطور باید از این احساسات بهبود پیدا کنید و آماده یک زندگی جدید بشید.پیشنهاد می کنم در دوره بازگشت و ترمیم رابطه همیار عشق شرکت کنید.

 • سلام من ۱۸ سالمه و عاشق یه دختر هستم که هر روز باهم حرف می‌زنیم و رابطه‌ گرمی باهم داریم . به هم احترام می‌گذاریم و با الفاظ زیبا باهم حرف می‌زنیم ولی یه مشکل که هست این وسط اینه که اون یه رل جذاب داره ولی از نظرش من دلم پاکه. اونم شبیه من بود ولی بخاطر اون پسره از خیلی چیزا چشم پوشی کرده . اینکه سیگار میکشه اینکه مشروب میخوره . ولی نمیخواد از دستش بده . من خیلی دوسش دارم ولی اون رل داره . بارها بهم گفتن دوستام که ولش کن مگه رلشی ؟ ولی آیا این رسم یه عاشقه ؟ وقتی میدونه با اون پسر جذاب آینده خوبی احتمالا در انتظارش نیست و من از حس خودم بگذره که اون بیشتر ضربه ببینه؟
  الان توی یه پل هستم اخرش سوراخه و به دریا ختم میشه اگه هم برگردم همه آدم های پل با هم غرق میشن…
  شما جای من بودید چی میکردید ؟

  • دوست عزیزم سلام
   یکی از مهم ترین شرط های داشتن رابطه سالم اینه که هر دو طرف مایل به داشتن و ادامه اون رابطه باشن. ما نمی تونیم خودمون رو به دیگران تحمیل کنیم. همچنین وظیفه نداریم همه افراد رو از خطراتی که پیش روی انتخابشون هست محافظت کنیم. شما می تونید درخواستتون رو با ایشون مطرح کنید و خطراتی هم که نگرانتون کرده رو براشون بگید اما در نهایت انتخاب آخر با ایشون هست دوست عزیزم.

   • من بهش گفتم و گاهی با شوخی حتی حرف از خواستگاری هم زدیم .
    آدم میتونی رلش شوهرش نباشه واقعا …
    ولی مسئله اینه که من دوسش دارم و اونو توی آینده به عنوان همسرم میخوام

 • سلام بنده 15 سالمه و از 9 سالگی عاشق پسردایی ام که الان 18 سالشه شدم
  خیلی دوسش دارم یعنی عشقم به قدریه که نمی تونم با کلمات تایپ کنم و منتقلش کنم
  به مامانم گفتم , بهم گفت به دردت نمی خوره گفت دوست دختر داره یه عالمه و دلستر ( لطفا متوجه منظورم بشید ) می خوره
  یک بار هم در نهایت عصبانیت به من گفت تو نه اخلاق داری و نه قیافه
  به یه دختر خیلی لطمه وارد میشه وقتی این رو بشنوه
  خودش نمی دونه دوسش دارم عنی تا حالا مستقیم بهش نگفتم ولی از رفتار های ناخوداگاهم مشخصه
  خیلی حالم بده , امسال کنکور داشت و من حدودا 2 سال ندیدمش
  نم نم داشت حسم می خوابید و هی سعی می کردم بگم دیانا سینا مرد ولش کن ولش کن ولش کن
  ولی هفته پیش دوباره دیدمش واقعا حالم بدشد , بهم ریختم , دردم بزرگه
  تروخدا نگید سنت کمه و …. چون واقعا از این حرفا بریدم
  من فقط به خاطر سینا وقتی کلاس ششم بودم نشستم و برای ازمون تیزهوشان اقدام کردم و قبول شدم و تو تیزهوشان تحصیل می کنم
  الانم زبانم رو جدی گرفتم که ازمون ایلتس رو اماده بشم و یک مسابقه ای هم شرکت کردم که 30 رتبه برتر رو بورسیه تحصیلی میدن
  من همه اینکارا رو کردم تا جلو سینا یه خانم جنتلمن باشم که هر کاری که بخواد می تونه انجام بده ولی سینا در حد همین کرم ریختن های پسرای فامیل نزدیکمه و حس انچنانی نداره
  چیکار کنم

  • سعید عزیز سلام
   لطفا جزئیات بیشتری برای ما بنویسید، سنتون، شرایطتتون و اینکه چقدر با ایشون در این باره صحبت کردید و علت نخواستن ایشون چیه

 • سلام منو دختر دایی ام رو دوست دارم ولی ادن منو نمیخاد میگه با فامیل ازدواج نمیکنم ولی من خیلی دوستش دارم البته چون پدر مادر هامونم فامیلن بدلی همونه چکار کنمک بسمتم بیاد کمکم کنید

  • سعید عزیز سلام
   لطفا جزئیات بیشتری برای ما بنویسید، سنتون، شرایطتتون و اینکه چقدر با ایشون در این باره صحبت کردید و علت نخواستن ایشون چیه

 • سلام دختر دایم رو دوست دارم ولی اون منو نمیخاد چکار کنم میگه دوست ندارم با فامیل ازدواج کنم چکار کنم گرفتار شدم

 • سلام من ۱۸ سالمه یه پسری رو که ۸ سال از من بزرگتر هست رو دوست دارم . قبلا پیج اینستامو داشت و بهم پیام میداد اما بعد مدتی پیجشو پاک کرد واقعا نمی دونم اگه حسی نداشت چرا بهم پیام میداد ☹☹☹

  • سلام رهای عزیزم
   خوب بود یه مقدار بیشتر از رابطه تون برای ما می گفتی، با این توضیحات متوجه نشدیم آیا رابطه دو نفره ای بین شما بوده یا فقط غلاقه از سمت شما بوده، ایشون چه پیام هایی به شما میدادن و …
   اما به طور کلی رد و بل پیام به تنهایی نمی تونه نشونه علاقه یک نفر باشه و این سوال شما نیاز به بررسی جزئیات رابطه تون داره عزیز دلم.

 • سلام من 17 سالمه و از بچگی پسر عمم رو که 22 سالشه دوست دارم اما کسی جز خودم این حسو نمیفهمه و من بخاطر خانوادم جرعت گفتن حسم رو بهش ندارم این دوست داشتمو به خواهر های پسر عمم گفتم اما اونا به من گفتن که هیچ وقت نمیشه من و اون به هم برسیم
  اینجوری که خوانوادش میگن میخواد با یکی از دوستای خودم ازدواج کنه من نمیدونم چی کار کنم اصلا نمیتونم اونو پیش دوستم ببینم
  دارم به کل نابود میشم و نمیتونم راجب حسم بهش چیزی بگم از اینم خبر ندارم که اون حسش بهم چیه 😭💔

  • دوست عزیز سلام
   احساسات شما رو درک می کنیم ولی لازمه برای اینکه تصمیم درستی بگیرید یک مقدار هیجان های خودتون رو کنترل و مدیریت کنید تا منجر به یه تصمیم شتاب زده نشه، من بهتون پیشنهاد می کنم مقاله (ابراز علاقه برای آشنایی) رو بخونی که با جزئیات بیشتری راهنماییت می کنه.

 • سلام خسته نباشید من دختری 13 ساله هستم و کسی ک دوسش دارم ۱۵ سالشه
  من وقتی عاشقش شدم اون 1۴ سالش بود و من ۱۲ و یک سالی میشه ک عاشقشم بارها گفتم دوسش دارم اما اهمیت نمیده و من فکر میکنم یکی دیگرو دوس داره
  مامان بابام وقتی فهمیدن دوسش دارم هرچی رو گوشیم بود رو پاک کردن تلگرام واتساپ الان فقط یه شاد دارم که باهاش درس میخونم دارم دیوونه میشم من پسررو خیلی دوس دارم و از طریق اینترنت باهاش آشنا شدم اون تاحالا منو ندیده و مامان بابام میگن باید ازش دور شی اصلا درک نمیکنن که من دیوونه وار عاشقشم
  من تو شاد با دوستم چت میکردم و قضیه رو میدونست و به مدیر و معاون و….همه گفت منم عصبی شدم ولی باز ازش کینه نگرفتم مدیر و….به مامان بابام گفتن
  اصلا درک نمیکنن من چقد دوس دارم پسررو فقط به فکر آبروی خودشونن پس این وسط قلب عاشق من چی میشه؟پسره ام که اصلا منو تو عمرش ندیده دارم دیونه میشم کمکم کنید لطفا😔😔😔😔😔

  • سلام دوست گرامی
   احساس شما قابل درک است و متاسفانه برخورد خوبی با احساسات شما نشده است. این نکته را به یاد داشته باشید که دلیل نگرانی والدین و مدرسه، این است که شما در سن کم دوران نوجوانی و از طریق فضای مجازی عاشق کسی شدید که اصلاً او را ندیدید. نگرانی آنها نیز قابل درک است.
   اگر این علاقه باعث شده است که در عملکرد روزانه شما اختلالی بوجود بیاید و به کارهای روزمره نرسید، بهتر است همراه خانواده، به مشاور مراجعه کنید.

 • سلام من 19 سالمه و پسر عموم 27 ما اول که با هم بودیم رابطمون خوب بود و خیلی همه چی اروم بود اما گاهی بد اخلاقی میکرد ولی میگف که دوسم داره ولی من باهاش کات کردم و ارتباطی نداریم الان که همو میبینیم همش بهم لبخند میزنه و با حس باهام حرف میزنه میشه کمکم کنین ینی دوسم داره ؟!؟؟؟؟؟

  • سلام دوست گرامی
   تا زمانی که او به صورت مستقیم ابراز علاقه نکرده باشد، بهتر است شما هیچ سرمایه‌گذاری‌ای روی رفتار او نداشته باشید.

 • من پسر عممو خیلی دوست دارم ولی اون منو دوست نداره اول بهم گفت دوسم داره اما الان 7ماه ک من با اون هیچ ارتباطی ندارم دوس دارم اون برگرده باید چیکار کنم

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان اشاره نکردید و دلیل اینکه ارتباط ندارید را نگفتید.
   اگر در ارتباط بودید و ناگهان تمام شده است، باید دقیقا بررسی شود و کیفیت رابطه را ارزیابی کنیم.
   اگر کلاً در ارتباط نبودید که برگشتی در کار نیست و صرفاً علاقمندی شما به او بوده است.
   در هر صورت، اطلاعاتی که گفتید، مختصر است و نیاز به بررسی بیشتری وجود دارد.
   می‌توانید از مشاوران رادیوعشق نوبت مشاوره دریافت کنید.

  • سلام دوست گرامی
   به صورت کلی فردی که عاشق می‌شود، تمایل دارد زمان بیشتری را با طرف مقابلش بگذراند، حساسیت‌های سالمی نسبت به او دارد، تلاش می‌کند در رابطه متعهد باشد و احساس صمیمیت با طرف مقابل دارد.
   از دیگر نشانه‌های رفتاری این است که ندیدن عشقش برایش سخت است، اما محدودیت‌های رابطه را نیز به صورت سالم می‌پذیرد و وابستگی بیمارگون ندارد. تلاش می‌کند به صورت کاملاً هدفمند در رابطه حضور داشته باشد و برای آینده رابطه برنامه‌ریزی کند.

 • من عاشق پسری شدم ک اوایل طوری رفتار میکرد ک فکر کردم اونم دوسم داره اما با مرور زمان خیلی عوض شد خیلی خیلی از نظر اخلاقو اینا تغییر کرد انگار ک دیگه اون نبود من واقعا بدجور دوسش داشتم و حسمو بهش گفتم اما گفت ک من دیگه ب درد تو نمیخورم لطف کن دوسم نداشته باش😞

 • سلام ۲۹سالمه.من به دختری ۲۰ساله حدود دوساله علاقه دارم و ازطریق فامیل واسطه گذاشتم باهاش حرف زدن ولی بادلایل مختلف که بهش حسی ندارم ومیخوام دانشگاه برم و…جواب منفی میده…
  مشکل من اینه که همش مطمئنم میتونم بهش برسم ولی راهشوبلدنیستم…
  حالانمیدونم چکار کنم چون هرلحظه فکرمودرگیرکرده.لطفاراهنمایی کنید

  • سلام دوست گرامی
   جواب منفی ایشان دارای دلایل منطقی است.
   اشاره کردید مطمئنید می‌توانید به او برسید، دلیل این اطمینان چیست؟
   چون اطلاعات کلی ببیان کردید، راهنمایی نیز کلی خواهد بود.
   ابتدا صبور باشید تا اگر ایشان در پی رفتن به دانشگاه است و اولویت دیگری دارد، به آن برسد، سپس خودتان با او صحبت کنید، اگر حرف واسطه را قبول نمی‌‌کند. البته نیاز دارید پیش از این صحبت کردن، مهارت‌هایی را مانند مهارت ارتباط موثر یاد بگیرید.

 • سلام من به پسری علاقه دارم که شکست عشقی سختی خورده و دیگه به عشق ایمان نداره وقتی بهش گفتم دوستش دارم بهم نگفت دوسم داره یا نه فقط بهم گفت دوست داشتن کار اشتباهیه و باید بیخیالش بشم ولی گهگاهی رفتار هایی ازش میبینم که نشانه دوست داشتنه به نظر شما چه کاری باید انجام بدم که بفهمم دوستم داره یا ن؟

  • سلام دوست گرامی
   تا وقتی پرونده رابطه قبل برای ایشان همچنان باز باشد، نمی‌تواند به طریقه درستی با شما رابطه برقرار کند. ایشان نیاز دارد تا ابتدا با شکست عاطفی قبل خود کنار بیاید و سوگواری کند تا بتواند فرصت جدیدی را برای بودن در کنار شما داشته باشد. به این نکته توجه داشته باشید که شما پرستار عاطفی زخم‌های گذشته ایشان و یا قهرمان نیستید که بخواهید ایشان را از این وضعیت نجات دهید، ایشان خودش باید برای زندگی پس از جدایی، برنامه‌ریزی درست داشته باشد و بهتر است تا وقتی که به صورت مستقیم ابراز علاقه نکرده است، حسابی باز نکنید.

 • سلام من پسریو دوس دارم که منو نمیخواد بار های هم التماس کردم ولی فایده نداشت الان دو ماهه ن پیام دادم بش ن زنگ زدم من چ جوری بش برسم ؟ب پاش بیوفتم؟

  • من مشاور نیستم ولی میدونم هیچ
   پسری تو این دنیا ارزش التماس کردن نداره اگه داشت کاری نمی کرد که بخوای بخاطر رسیدن بهش التماس کنی من هم یکیو خیلی دوست داشتم بخاطر اون زندگی میکردم بخاطر اون نفس می کشیدم بخاطر اون میخندیدم انگار من و زندگیم دیگه مال من نبود مال اونه بهش ابراز علاقه کردم تحقیرم کرد خیلی بد بود اما گذشت خداروشکر حالا که برمیگردم به عقب میفهمم چه اشتباهی کردم من بهت پیشنهاد میدم رهاش کن بخاطر شخصیت خودت نمیدونم چرا سفره ی دلمو باز کردم 🥺 در هرصورت امیدوارم موفق باشی عزیزم و به کسی برسی که ارزش تو و احساس و علاقت رو بیشتر از هرچیزی بدونه🥰😘

 • سلام من یکی رو دوست دارم که تو کوچه عمه ام اینا زندگی میکنه ولی شاید هر چند روز یک بار ببینمش ولی وقتی میبینم اون خیلی عادیه با خودم میگم حتما براش مهم نیستم پس باید راهمو بکشمو برم

  • دوست عزیز
   سلام

   اینکه شما از کسی خوشتون بیاد، موضوع قابل درکی هست و پیش میاد. اما مساله اینه که شما حتما ویژگی‌های خاصی رو در ایشون دیدید که خوشتون اومده، ولی ممکنه ایشون این ویژگی‌ها رو در شما ندیده باشن یا اینکه اصلا توجهشون جلب نشده باشه که بخوان این ویژگی‌ها رو در شما ببین. بنابراین، می‌تونید برای اینکه شناخت بیشتری نسبت به ایشون داشته باشید، به نوعی سر صحبت رو باهاشون باز کنید (البته حتما حتما مساله فرهنگی خانوادگیتون رو در نظر داشته باشید).

 • سلام من چندسال که عاشق پسری هستم تا جایی که یادم میاد فک میکردم اونم منو دوستم داره چون کارهایی انجام میداد که این حسو به من داده بود اما بعد یه مدتی متوجه شدم که عاشق دختر دیگه ای است بخاطر همین موضوع افسرده شدم و بعدش با یکی دوست شدم اما با اونم زدم بهم و به هرحال هرموقع ک عشق اولمو میبینم بازم دلم هواشو میکنه و دگ نمیتونم طاقت بیارم خیلی سخته لطفا کمکم کنید

  • سلام دوست گرامی
   شما درگیر یک حس یکطرفه شده بودید و اشتباهی که کردید این بود که بجای فراموش کردن این عشق اشتباه، وارد ارتباط با شخص دیگری شدید و در حواب مشکل را حل نکردید فقط صورت مسئله رو نغییر دادید.
   الان منطقی باشید
   دنبال جایگزین نباشید
   با خودتون کنار بیایند و شاید بد نباشه مشاوره حضوری برید

مقالات مرتبط