چطور با جدایی کنار بیایم؟ (رفع غم جدایی از عشق)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چطور با جدایی کنار بیایم؟ (رفع غم جدایی از عشق)

چطور با جدایی کنار بیایم؟


آیا پذیرش و کنار اومدن با جدایی، امکان‌پذیره؟

بله، کنار اومدن با جدایی 100% امکان‌پذیره اما مشکل اینجاست که برخی از افراد به دلایلی، به سختی با این موضوع کنار میان چون نیاز به کمک متخصص دارن تا بهشون راه درست رو نشون بده، باهاشون صحبت کنه و راهنمایی‌شون کنه، اما برخی از افراد، خودشون بعد از مدت کوتاه با جدایی کنار میان و سختی زیادی نمیکشن. پس موفق شدن یا نشدن در پذیرش جدایی، بستگی به راه رو روشی داره که استفاده میکنین!

گیر کردن در پروسه پذیرش جدایی، چه خطراتی رو به دنبال داره؟

کسی که بعد از جدایی به شدت حالش بده، اگه از کمک حرفه‌ای استفاده نکنه و احساسات و افکار منفی‌شو به درستی هدایت نکنه و در مسیر درست قرار نده، قطعا در بلندمدت، دچار مشکلات روحی و روانی و عاطفی زیادی خواهد شد که یکی از این مشکلات، افسردگی شدیده. در ادامه به چند راهکار برای فراموش کردن عشق قبلی‌تون بعد از جدایی، می‌پردازیم.

عجله نکنین و انتظار معجزه نداشته باشین

بعضی از افراد انتظار دارن در طول چند روز یا یک ماه، با یه حرکت و گام عظیم، فورا به پذیرش برسن! چنین چیزی غیرممکنه. برای قبول کردن جدایی، باید یه سری مراحلی رو بگذرونین تا به تدریج به نتیجه خوبی برسین. مسلما میخواین زودتر حال‌تون خوب بشه اما هیچ راه معجزه‌آسایی برای زود رسیدن به حال خوب وجود نداره. این تلاش‌های شما و راهکارهای حرفه‌ایه که به تدریج شما رو به حالِ خوب میرسونه.

احساسات منفی رو مهار نکنین

درسته که هیچ کسی دوست نداره دچار افکار و احساسات منفی مثل غم، دلتنگی و پشیمونی بشه اما اگه بخواین اینها رو کامل مهار و حذف کنین، خیلی خطرناکه. شما باید به این احساسات توجه کنین و به شکل سالم بروز بدین و هدایت‌شون کنین. اگه با دانش و آگاهی در مسیر درست هدایت‌شون کنین، به تدریج خودشون کم‌رنگ‌تر میشن.

  ازدواج بدون رابطه جنسی (دلایل، عوارض و راه کارها)

همه راه‌های ارتباطی رو ببندین

اگه رابطه‌تون ناسالم و ناموفق بوده و طرف مقابل هم بارها به شما آسیب روحی و روانی و حتی جسمانی زده و قلب‍‌تونو شکسته، باید همه راه‌های ارتباطی رو ببندین تا اون شخص با سیاست دوباره بهتون نزدیک نشه، ذهن‌تونو بهم نریزه و اجازه بده شما این پروسه طبیعی بعد از جدایی رو به خوبی طی کنین که حال‌تون خوب بشه. بستن همه راه‌های ارتباطی در فضای مجازی و دنیای واقعی، خیلی ضروریه!

احساسات‌تونو بنویسین

نیازی نیست یه نویسنده حرفه‌ای باشین یا روی دستور زبان و املای صحیح کلمات دقت کنین. هدف از نوشتن احساسات اینه که اون احساساتی که در ذهن‌تون هستن اما شما متوجه‌شون نمیشین یا نادیده میگیرین، روی کاغذ بیان و از ذهن‌تون تخلیه بشن. این کار، برای سلامت روحی و روانی شما ضروریه.

این راهکارها کافی نیستن

برای فراموش کردن و گذروندن دوره بعد از جدایی، نیاز به آگاهی، دانش و مهارت بیشتری هست. این راهکارها برای پروسه به این مهمی، کافی نیستن. توصیه می‌کنیم، اگه جدا شدین یا در شرف جدایی هستین، در دوره زندگی پروزمندانه پس از جدایی شرکت کنین.

فکر میکنین میشه یه شانس دیگه هم به رابطه‌تون داد؟

اگه هنوز دوستش دارین و مطمئنین که رابطه‌تون قابلیت ترمیم رو داره، برای بازگرداندن عشق‌تون توصیه می‌کنیم اول جلسه مشاوره غیرحضوری با مشاوران ما داشته باشین تا رابطه و علت جدایی‌تون بررسی بشه، بعد اگه مشاور صلاح بدونه و تشخیص بده که رابطه‌تون اگه دوباره شروع بشه به نفع شماست و میتونه به موفقیت برسه، بهتون برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت برای بازگرداندن عشق قبلی‌تون میده.

  زنی که شوهرش را کتک می‌زند(کتک زدن شوهر و دست بزن داشتن زن)

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط