اشتباهات پیامی رایج در روابط عاشقانه (اوایل رابطه این پیام‌ها رو نفرستید!)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

اشتباهات پیامی رایج در روابط عاشقانه (اوایل رابطه این پیام‌ها رو نفرستید!)

پیامک‌هایی که نباید اوایل رابطه رد و بدل شود


پیامک‌هایی که خوشایند نیست

اوایل رابطه معمولا برای اینکه بتونیم بیشتر با هم معاشرت کنیم، دنبال صحبت و موضوع گفتگو می‌گردیم. اما گاهی انتخاب درستی برای موضوع گفتگو نمی‌کنیم و ممکنه به قول معروف توی ذوق طرف مقابل بزنیم یا حتی سوال‌هایی بپرسیم که به نفع رابطه ما نباشه. در این پست بعضی از این سوال‌ها رو که در پیامک‌های اوایل رابطه رد و بدل میشه، با هم بررسی می‌کنیم.

چی تنته؟!

با خودتون بپرسین لزوم این سوال چیه؟ آیا به غیر از وارد شدن به صحبت‌های جنسی یا به قول معروف سکس چت، دلیل دیگه‌ای میتونه داشته باشه؟ آیا شما در اوایل رابطه یعنی همون هفته‌های اول تصمیمی برای این موضوع گرفتین؟ این شمایین که حریم خصوصی‌تون رو تعیین می‌کنین و وقتی کسی در روزها و هفته‌های اول رابطه چنین سوالاتی می‌پرسه نشان‌دهنده مهارت‌های رابطه‌ای ضعیف در اوست.

نمیتونم بدون تو زندگی کنم!

اگه کسی روزهای اول رابطه و بعد از چند روز آشنایی نمیتونه بدون شما زندگی کنه، احتمالا در باقی تصمیمات زندگی و تصمیمات مربوط به شما هم همین قدر هیجانی و به دور از منطق پیش میره. پس نه تنها این جمله رو جدی نگیرین بلکه با احتیاط بیشتری هم پیش برین.

سوالات خصوصی از خانواده

پدرت چه کاره هست؟ مادرت چندسالشه؟ خواهرت ازدواج کرده؟ برادرت چی می‌خونه؟ و… درسته که این سوالات خیلی شخصی نیست و خیلی راحت اون رو از دیگران می‌پرسیم اما صحبت راجع به خانواده مساله مهمیه و کنجکاوی درباره اون با پیامک، اون هم روزهای اول رابطه شکل قشنگی نداره و بهتره اجازه بدیم طرف مقابل خودش صحبت راجع به اون رو شروع کنه.

  شروط ضمن عقد و مواردی که باید به آن توجه کرد

چندتا رابطه داشتی قبلا؟

این موضوع هم مانند اسلاید قبل بهتره در فرصت مناسب و بعد از ایجاد یک صمیمیت نسبی پرسیده بشه. ورود به گذشته افراد باید کاملا طبق اجازه و آمادگی خود او انجام بشه و ما با پرسیدن سوالات پی در پی و خصوصی از او، اون هم در پیامک‌های روزهای اول نمیتونیم اون رو وادار به صحبت از گذشته بکنیم.

حقوقت چقدره؟

این سوال نه تنها در شروع یک رابطه عاطفی بلکه در همه روابط دیگه هم در اغلب فرهنگ‌ها منع شده. تا زمانی که خود شخص راجع به اون صحبت نکرده، مودبانه نیست که ما درباره اون پرس و جو کنیم. وقتی رابطه ما جدی میشه و تا ازدواج پیش میریم، حق داریم درباره کار و حقوق طرف مقابل بدونیم اما در پیامک‌های اوایل رابطه هرگز!

چرا جواب نمیدی؟ چرا آنلاینی؟

برای جواب دادن پیامک‌های اوایل رابطه صبور باشین. شما هنوز اونقدر از وضعیت و شرایط هم با خبر نیستین که بدونین چه زمانی دست طرف مقابل بنده یا برنامه‌اش در اون ساعت چیه؟ بنابراین پیگیری برای جواب دادن یا حتی پرسیدن علت آنلاین و آفلاین بودن او، تنها چسبندگی شما رو نشان میده که در اوایل رابطه خوشایند نیست.

چه پیامک‌هایی بدیم؟

به جای سرک کشیدن در زندگی خصوصی شریک عاطفی‌تون، در اوایل رابطه میتونین درباره قراری که با هم داشتین، مکانی که رفتین و گفتگویی که با هم داشتین صحبت کنین. نظرات کلی‌اش رو درباره اتفاقات روز بپرسین و اجازه بدین رابطه‌تون رفته رفته صمیمی و خصوصی بشه و عجله‌ای براش نداشته باشین.

  8 فراز و نشیب احساسی در اغلب روابط عاطفی

اگه میخواین با پیام‌های جذاب و حرفه‌ای، عشق‌تون رو جذب کنین، دوره جذب عشق با موبایل برای شما بهترین فرصته که این مهارت رو بدست بیارین و یه رابطه عالی بسازین.

 

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط