8 نشونه‌ی عدم آمادگی برای رابطه

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

8 نشونه‌ی عدم آمادگی برای رابطه

8 نشونه‌ی عدم آمادگی برای رابطه


رفتارهاش متناقضه

یه روز خیلی مهربان، خوش رفتار و خوبه اما فرداش خیلی بدرفتار و عصبانیه. یه روز خیلی بهتون ابراز علاقه میکنه اما روز دیگه خیلی خشک و جدی رفتار میکنه. این نشون دهنده‌ی متناقض بودن رفتارهاشه و نباید اصلا با چنین فردی رابطه عاطفی برقرار کنین چون در رابطه خیلی زجر خواهید کشید.

بدبین و غیرقابل اعتماده

این افراد نمیتونن به کسی اعتماد کنن و مدام شکاک و بدبین هستن. دائم فکر میکنن که شریک عاطفیش قراره بهش خیانت کنه یا بهش آزار برسونه. اینجور افراد سخت گیری افراطی دارن که موجب ناراحتی و دلخوری شما میشه.

خیلی منفی بافه

همه‌ی اتفاقات از دید اینجور افراد منفی دیده میشه و هیچ جنبه‌ی مثبتی در هیچ اتفاقی وجود نداره. افراد منفی‌باف اصلا آمادگی برای رابطه رو ندارن چون خیلی بدبین هستن و منفی بافیشون حتما شما رو اذیت خواهد کرد چون با کوچک‌ترین حرفی، شروع به منفی بافی میکنن.

گذشته رو فراموش نکرده

خیلی‌ها هستن که هنوز نتونستن روابط گذشته و شریک عاطفی قبلی‌شونو فراموش کنن و فکر میکنن اگر با شخص جدیدی آشنا بشن، میتونن گذشته رو فراموش کنن. در حالی که این راه حلش نیست. اول باید ضربه‌های روحی‌شونو درمان کنن و بعد سراغ رابطه‌ی جدید برن، وگرنه رابطه‌ی موفقی نخواهند داشت.

کمبود توجه و محبت داره

اینجور افراد خیلی بیشتر از اینکه به طرف مقابل‌شون محبت کنن، انتظار دارن اون بیشتر محبت کنه، در واقع به طور افراطی تشنه‌ی عشق و محبت هستن. شاید اوایل رابطه براتون شیرین باشه که به شریک عاطفی‌تون محبت کنین اما به مرور زمان، حس میکنین اونقدری که بهش توجه میکنین، اون نمیکنه و رابطه خراب میشه.

  چطور رابطه‌ با دوست پسرم را حفظ کنم (نگه داشتن رابطه عاطفی)

مغرور هستن

اگر مغرور بودن و خودخواهی از حد طبیعیش بگذره، رابطه رو نابود میکنه چون فرد مغرور هیچ وقت کوتاه نمیاد، همیشه فکر میکنه حق با خودشه و دیگران مدام اشتباه میکنن، نمیتونه کسی رو ببخشه و غرورش اجازه نمیده که اشتباهاتشو قبول و معذرت خواهی کنه.

افراد خشمگین

افرادی که مدام خشمگین هستن، آمادگی لازم برای حفظ رابطه‌ی عاطفی رو ندارن. خشم طبیعیه اما اگر کسی با هر رفتار، اتفاق یا حرف کوچکی از کوره در میره، طبیعی نیست و باید درمان بشه. اگر اون اینطوریه، آمادگی رابطه رو نداره.

میخواد آزاد باشه

کسی که انتظار داره شریک عاطفیش اجازه بده کاملا آزاد و مستقل باشه و هر کاری که دوست داره، میخواد بکنه، یعنی آمادگی لازم برای رابطه‌ی عاطفی رو نداره. کسی که در رابطه‌ی عاطفی قرار داره، باید مسئولیت‌پذیر باشه و قطعا با بودن در یک رابطه، کمی روال زندگی باید تغییر کنه تا هر دو بتونن با هم کنار بیان.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط