همیار عشق

شوهرم دوستاشو به من ترجیح میده! (شوهرم بیشتر به دوستانش توجه میکنه. چیکار کنم؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

شوهرم دوستاشو به من ترجیح میده! (شوهرم بیشتر به دوستانش توجه میکنه. چیکار کنم؟)

وقتی افراد متاهل می‌شوند، باید بتوانند بین دوستان و خانواده‌ای که تازه تشکیل دادند، تعادل برقرار کنند. ارتباط با دوستان بعد از ازدواج دستخوش تغییراتی می‌شود. عده‌ای از افراد معتقد هستند که بعد از ازدواج باید دوستان را کنار بگذاریم و عده‌ای از افراد تاکید دارند که بعد از ازدواج هم حتما باید ارتباطات دوستانه مثل دوران مجردی ادامه پیدا کند. درواقع هر دو این طرز تفکرات اشتباه است و باید بتوانیم در ارتباط با دوستان، یک تعادلی را برقرار کنیم که هر ارتباط‌مان را تا حدودی حفظ کنیم و هم به زندگی مشترک‌مان آسیب نرسد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد شوهر رفیق باز صحبت کنیم و راهکارهایی را در این زمینه توضیح بدهیم.

چرا شوهرم دوستاشو به من ترجیح میده و همیشه تنهام میذاره؟


دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارد. یک سری از دلایل مربوط به مشکلات زندگی مشترک است که باعث می‌شود مرد بیشتر به سمت دوستانش کشیده شود تا به سمت همسرش، اما یک سری از دلایل مربوط به ویژگی‌های شخصیتی و عادات رفتاری او است. در ادامه به این دلایل می‌پردازیم و توضیح میدهیم.

شخصیت اجتماعی دارد

اگر شوهرتان قبل از ازدواج هم فرد اجتماعی بود و قبلا هم بسیار زیاد با دوستانش وقت می‌گذراند و الآن هم همین طور است، این نشان می‌دهد که شخصیت او شخصیت اجتماعی و برون‌گرا است و دوست دارد با دوستانش تفریح کند. اگر فردی این علاقه را از گذشته داشته است، نمی‌توان او را با زور و اجبار تغییر داد چون این یک عادت رفتاری در او است. البته شما می‌توانید با راهکارهایی که در این مقاله ارائه می‌دهیم، روی همسرتان تاثیر بگذارید تا رفتارش کمی تغییر کند و متعادل‌تر شود. اگر این عادت رفتاری در گذشته هم بوده است، پس به خاطر مشکلات زندگی مشترک نیست که شوهرتان بیشتر به دوستانش اهمیت می‌دهد، بلکه شخصیت او ارتباط با دوستانش را بیشتر می‌طلبد.

  اختلاف بر سر محل زندگی (تعیین محل زندگی مشترک)

الگوبرداری از خانواده

برخی از افراد که در خانواده‌ای تربیت شدند که در آن پدر خانواده نیز رفیق‌باز بوده است، این افراد از پدر الگوبرداری می‌کنند و خودشان هم همین روال را در پیش می‌گیرند.

زن با شوهرش رابطه جنسی برقرار نمی‌کند

اگر در زندگی مشترک، هیچگونه هیجان و تنوعی وجود نداشته باشد، باعث می‌شود مرد دیگر شور و اشتیاقی نسبت به برگشتن به خانه یا در خانه ماندن در کنار همسرش نداشته باشد و ترجیح می‌دهد با دوستانش وقت بگذراند. یکی از این موارد که باعث می‌شود مرد اشتیاقی برای بازگشت به خانه نداشته باشد، این است که همسرش نتواند یا میلی نداشته باشد که با او رابطه جنسی برقرار کند.

زن شوهرش را کنترل می‌کند

اگر خانم، همسرش را مدام کنترل کند و به او دستور بدهد که چه کار کند و چه کار نکند، باعث می‌شود مرد از خانه و از همسرش فراری شود تا تحت فشار قرار نگیرد. اگر می‌خواهید رفیق باز بودن شوهرتان را کنترل کنید، راه و روشش این نیست که او را کنترل کنید یا برایش وقت تعیین کنید که کی با دوستش بیرون برود و کی نرود. شاید او از شما پیروی کند اما مطمئن باشید که این روال ادامه‌دار و ماندگار نخواهد بود، بلکه او شروع به دروغگویی و پنهان‌کاری کردن می‌کند. مثلا یک روز با دوستانش بیرون می‌رود و به شما می‌گوید هنوز سر کار است تا شما گیر ندهید و عصبانی نشوید.

شوهرتان حس می‌کند در خانه‌اش، اهمیتی ندارد و به او توجهی نمی‌شود

اگر شوهرتان احساس کند در خانه اهمیتی ندارد، توجهی به او نمی‌شود و نظرش برای همسر و فرزندانش مهم نیست، باعث می‌شود او در پی توجه و قدرت و اهمیت در ارتباطات دیگر بگردد. برخی از افراد ممکن است در این شرایط به همسرشان خیانت کنند و برخی از افراد هم رو به ارتباط برقرار کردن زیاد با دوستان‌شان می‌آورند.

شوهر از همسرش بی‌توجهی دریافت می‌کند

وقتی مشکلی در زندگی مشترک افراد به وجود می‌آید، برخی از افراد به دنبال راه حل می‌گردند و برخی از افراد به دنبال تلافی کردن و فرار از مشکل هستند. مثلا وقتی شوهر می‌بیند که همسرش مدتی است به او بی‌توجهی می‌کند، ممکن است به دنبال حل مشکل باشد و یا به دنبال فرار از آن و تلافی کردن. برخی از مردان برای تلافی کردن و بی‌توجهی کردن به خانم‌شان، رو به رفیق‌باز بودن می‌آورند تا خودشان هم دیگر به همسرشان توجه نکنند یا به این شکل او را تنبیه کنند که بیشتر توجه کنند و حواس‌شان به زندگی‌شان باشد.

چه کار کنم شوهرم بیشتر به من توجه کنه و ارتباط دوستانه‌اش رو کمتر کنه؟


هرگز رابطه جنسی را از زندگی‌تان حذف نکنید

هرگز به هیچ عنوان رابطه جنسی را از زندگی‌تان حذف نکنید و از این طریق او را تنبیه نکنید. با حذف کردن رابطه جنسی از زندگی مشترک‌تان، مشکلات چند برابر می‌شود و ممکن است همسرتان به سمت خیانت کردن برود یا به سمت تجربه کردن لذت‌های دیگر برود، لذت‌هایی که می‌تواند با دوستانش تجربه کند.

  حس میکنم شوهرم دوستم نداره چکار کنم؟ (نشانه‌های بی‌علاقگی مرد)

انتظار نداشته باشید 100% از شما حرف شنوی داشته باشد

شوهرتان هم یک انسان است که برای خودش ارزش‌ها، نظرات و عقاید خاصی دارد. شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که او همیشه گوش به فرمان شما باشد و همیشه از شما حرف شنوی داشته باشد. شاید او در یک سری از زمینه‌ها اصلا با شما موافق نباشد و شما باید به هویت فردی و نظرات مستقل او احترام بگذارید. وقتی شما به او علایق و نظراتش احترام بگذارید، احترام بیشتری از سمت او نیز دریافت خواهید کرد.

به شوهرتان توجه کنید

توجه و محبت لازم را نسبت به شوهرتان داشته باشید. حتی اگر فرزند دارید، باید به شوهرتان هم توجه داشته باشید. با کلام و رفتارتان، به او توجه کنید. تماس فیزیکی و معاشقه را فراموش نکنید. اگر او بداند در خانه، همسرش منتظر او است و می‌خواهد سورپرایزش کند یا قرار است لحظات خوشی را تجربه کند، به سمت رفیق‌بازی نمی‌رود بلکه با اشتیاق به خانه برمی‌گردد. پس حواس‌تان باشد که همیشه به خودتان رسیدگی کنید، توجه و محبت داشته باشید و همسرتان را نادیده نگیرید.

به دوستانش توهین نکنید

حتی اگر از دوستانش خوش‌تان نمی‌آید یا احساس خطر دارید، هرگز به آنها توهین و بی‌احترامی نکنید چون توهین کردن باعث می‌شود او در مقابل شما گارد دفاعی بگیرد و حتی اگر حق با شما است، او به خاطر برخورد نامناسب شما، حرف‌هایتان را قبول نمی‌کند و شاید خودش هم برای تلافی کردن، شروع به توهین کردن به دوستان و خانواده شما بکند و اوضاع بدتر شود. با توهین کردن به دوستانش، او تغییر نمی‌کند بلکه ارزش کلامی شما افت می‌کند و دیگر هر وقتی که درباره دوستانش صحبت کنید، او گارد خواهد گرفت.

با شوهرتان و دوستانش هم نشینی کنید و در جمع‌هایشان شرکت کنید

همیشه شوهرتان را تنها نگذارید بلکه حتی اگر جمع‌شان را دوست ندارید، گاهی در کنار شوهرتان آنجا حضور پیدا کنید. با این کار شما نشان می‌دهد که هم قدم با شوهرتان هستید و همیشه از او حمایت می‌کنید، حتی در جمع‌ها. پس دیگران هم در مقابل شما رفتار بد یا خطرناکی نخواهند داشت و خیال شما هم راحت خواهد بود که در کنار همسرتان هستید و قرار نیست در آن جمع، اتفاق بدی بیفتد. اگر حس می‌کنید دوستانش شما را دوست ندارند، شاید بهتر است بگوییم که شما با آنها احساس راحتی نمی‌کنید چون ما نمی‌توانیم ذهن کسی را بخوانیم که بدانیم او ما را دوست دارد یا خیر. از شوهرتان هم می‌توانید کمک بگیرید که به شما کمک کند ارتباط‌تان با دوستانش بهتر شود. البته لازم نیست با آنها تبدیل به دوستان صمیمی شوید اما می‌توانید ارتباط نسبتا خوبی داشته باشید.

  طلاق در سن کم (عواقب طلاق در سن پایین و راهکار)

احساس‌تان را محترمانه در مورد دوستانش ابراز کنید اما نمی توانید مجبورش کنید که معاشرت با دوستانش را کامل قطع کند

اگر شما می‌خواهید شوهرتان کامل ارتباطش را با دوستانش قطع کند، این امر امکان‌پذیر نیست، بلکه باعث می‌شود او بیشتر از دوستانش در مقابل شما دفاع کند یا حتی مجبور شود بین شما و دوستانش، یکی را انتخاب کند. پس بهتر است فقط احساسات‌تان را محترمانه بیان کنید و انتظار نداشته باشید او با آنها قطع ارتباط کند. مثلا بگویید:«عزیزم من احساس می‌کنم علی دوست خوبی برای تو نیست چون اون دائما از ارتباط با چند زن صحبت میکنه و من از این صحبت‌ها احساس ناامنی می‌کنم. نظر تو چیه؟»

نیازها و خواسته‌‌هایتان را با شوهرتان در میان بگذارید

اگر شکایت دارید که «شوهرم برام وقت نمیذاره و همش پیش دوستاشه.» با او صحبت کنید و نیازها و خواسته هایتان را با او در میان بگذارید. مثلا بگویید:«عزیزم من نیاز دارم که تو زودتر بیای خونه. دوست دارم با هم شام بخوریم و وقت بگذرونیم. البته میتونی در طول هفته مثلا دو بار رو با دوستات شام بخوری اما اینجا من منتظرتم و دوست دارم بیشتر با هم باشیم» با لحن و جمله بندی خوب، دقیقا بگویید چه می خواهید تا او خواسته شما را دقیق بداند و انجام دهد اما اگر بگویید:«میخوام واسم بیشتر وقت بگذاری.» او متوجه نمی شود که منظورتان از وقت گذاشتن، چیست؟ بهتر است واضح و مستقیم صحبت کنید تا او گیج نشود و متوجه شود که چه کار باید بکند.

از زوج درمانگر کمک بگیرید

اگر شوهرتان با شما همکاری نمی‌کند و نمی‌خواهد این مشکل را رفع کند، توصیه می‌کنیم با زوج درمانگران همیار عشق صحبت کنید تا رفیق باز بودن همسرتان ریشه‌یابی شود و راهکارهای تخصصی به شما داده شود.

سخن پایانی

بعد از ازدواج نیز می‌توانیم ارتباط با دوستان‌مان را حفظ کنیم اما ارتباط با دوستان، حد خاص خودش را دارد تا زندگی مشترک آسیب نبیند و بتوانیم برای همسر و فرزندان‌مان، وقت کافی را بگذاریم. اگر شوهرتان هم بیشتر به دوستانش توجه می‌کند و بسیار کم برای شما وقت می‌گذارد، تاکید می‌کنیم که هرگز با حذف کردن رابطه زناشویی از زندگی‌تان، او را تنبیه نکنید، به دوستانش بی‌احترامی و توهین نکنید و انتظار نداشته باشید که او با دوستانش کامل قطع ارتباط کند. سعی کنید احساس‌تان را محترمانه در مورد دوستانش بگویید و بیان کنید که چرا نگران هستید. سعی کنید گاهی در جمع‌ها در کنار همسرتان حضور داشته باشید. نیازها و خواسته‌هایتان را واضح و محترمانه به شوهرتان بگویید تا او بداند چه کارهایی باید برایتان انجام بدهد و چقدر باید برای شما زمان بگذارد. برای حل این مشکل با راهکارهای تخصصی‌تر و طبق شرایط شما، می‌توانید با زوج درمانگران همیار عشق صحبت کنید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

نکاتی برای تمام کردن رابطه عاطفی

فهرست مطالب1 برای تمام کردن رابطه، باید این نکات را بدونی…1.1 تموم کردن رابطه، سخته اما…1.2 هنگام عصبانیت، تصمیم نگیرین1.3 حضوری از هم جدا بشین1.4 سر حرف‌تون بمونین1.5 بعد از

مطالعه»

چطور یک رابطه خوب داشته باشیم؟

فهرست مطالب1 چطور یک رابطه بُرد-بُرد داشته باشیم؟؟1.1 انواع رابطه1.2 ویژگی‌های شخصیتی لازم برای رابطه بُرد-بُرد (1)1.3 ویژگی‌های شخصیتی لازم برای رابطه بُرد-بُرد (2)1.4 ویژگی‌های شخصیتی لازم برای رابطه بُرد-بُرد

مطالعه»