8 فراز و نشیب احساسی در اغلب روابط عاطفی

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

8 فراز و نشیب احساسی در اغلب روابط عاطفی

8 فراز و نشیب احساسی در اغلب روابط عاطفی


اول، هیجان رو احساس میکنین

وقتی که در اوایل رابطه هستین، هیجان‌زده و خوشحال هستین. هر دفعه که اسمش روی صفحه اول گوشی‌تون دیده میشه، خوشحال و هیجان‌زده میشین یا وقتی ازتون تعریف میکنه، لپ‌هاتون سرخ میشه. اوایل، ارتباط قوی و احساس خوبی رو بین‌تون حس میکنین، مثل یک جریان برق.احساس زنده بودن میکنین و امید به زندگی‌تون چند برابر میشه و آرزو میکنین که ای کاش هیچ وقت این احساس از بین نره!

بعدش سردرگم میشین

شما متقاعد شده بودین که در یک رابطه سالم و واقعی هستین اما کم کم احساس میکنین که عشق‌تون، براتون سیگنال‌های گیج‌کننده میفرسته!  شک پیدا میکنین که آیا همونقدر که اون آقا براتون مهمه، شما هم براش مهم هستین؟ به نظر میرسه که خودتونو گول میزنین که قراره یک روزی اون شریک زندگی‌تون بشه. شما سعی میکنین متوجه بشین که چی تو فکرش میگذره اما بعضی وقت‌ها احساس میکنین که موفق شدین اما بعضی  وقت‌ها نه! درواقع در این مرحله، شما نمیدونین که رابطه‌تون به کجا میره.

کاسه صبرتون لبریز میشه!

بعضی اوقات احساس میکنین که واقعا قراره در آینده با هم ازدواج کنین و مشکلاتی که بین‌تون هست رو پلی برای رسیدن به مقصد خوبی که در نظر دارین، میبینین. اما در روزهای بعدی کاسه صبرتون لبریز میشه که چرا عشق‌تون برای جدی‌تر کردن رابطه، قدمی برنمی‌داره! شما مطمئن هستین که عشق‌تون دو طرفه هست و هر دوتون مجذوب همدیگه شدین و از اینکه با هم وقت میگذرونین، انرژی مثبت دریافت میکنین. پس اون منتظر چیه؟ چرا پیش‌قدم نمیشه؟؟

مدام از خودتون می‌پرسین…

شما باید پیش قدم بشین؟ آیا عشق‌تون اینو میخواد؟ شاید مردتون خجالتیه و نمیتونه قدمی‌برداره یا میخواد آروم آروم پیش بره اما شما اونو مقصر میدونین؟

حسادت میکنین

متوجه میشین که مردتون با خانم‌های دیگه خیلی صمیمی صحبت میکنه و… اما چون به هم متعهد نیستین، درست نیست که اقدامی انجام بدین. شما رو می‌رنجونه اما نمیتونین کاری بکنین چون رابطه‌تون وارد مرحله جدی‌تری نشده. متوجه میشین که اون بهتون متعهد و وفادار نیست، فقط به  رابطه‌ای متعهد میشه که براش مصلحتی داشته باشه!

ترس وجودتونو میگیره!

متوجه میشین که روز به روز احساس‌تون نسبت به اون مرد بیشتر و قوی‌تر میشه و میترسین برای اینکه قراره یک روزی بهتون آسیب بزنه!  شما میترسین که قراره با یک قلب شکسته از این رابطه خارج بشین، رابطه‌ای که واقعی نبود! با خودتون فکر میکنین که ای کاش از همون اول عاشقش  نمی‍شدین…

ناامید میشین

تصور می‌کردین که قرار بود با هم تفریح و گردش کنین، با خانواده و دوستان همدیگه آشنا بشین و… اما ناگهان همه اون تصورات از بین رفتن و به واقعیت تبدیل نشدن! احساس بد و عجیب و غریبیه که برای رابطه‌ای عزاداری کنین که اصلا واقعی نبوده. بدیش اینه که عشق‌تون موقعی همه چیزو تموم کرده که شما در اوج هیجان و خوشحالی‌تون بودین که عشقی در زندگی‌تون پیدا شده!

در پایان، احساس آزاد شدن میکنین

وقتی که براش زمان گذاشتین و درباره‌اش فکر کردین، آخرش احساس آزادی و رها شدن پیدا میکنین. خوشحال میشین که رابطه‌تون تموم شد. احساس میکنین که دوباره از نو ساخته شدین و میتونین برین دنبال پیدا کردن عشق واقعی و جدید. به این نتیجه میرسین که رابطه‌ای میخواین که در اون صداقت باشه و طرف مقابل براتون ارزش و اهمیت قائل باشه و عشق‌تون دو طرفه باشه.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  عشقم خواستگار داره ( برای دختر مورد علاقم خواستگار آمده چکار کنم)

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط