همیار عشق

فرستادن عکس سکسی برای پسر (دوست پسرم عکس می‌خواد)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

فرستادن عکس سکسی برای پسر (دوست پسرم عکس می‌خواد)

تکنولوژی قطعا همه ابعاد زندگی ما را از زمین تا آسمان تغییر داده است! روابط عاطفی هم از این قافله عقب نمانده است و در چند سال اخیر به کمک تکنولوژی دنیای جدیدی را تجربه کرده است. نقش تکنولوژی در روابط عاطفی هم مثبت و هم منفی بوده است، و این که تاثیرات آن خوب بوده یا بد بیشتر به نوع استفاده فرد از آن بستگی دارد و به خودی خود بد نیست. رد و بدل کردن عکس در چند سال اخیر هم می‌تواند در یک رابطه مثبت یا منفی باشد! اما چه موقع چنین درخواستی به جاست و چه موقع زنگ خطری است که باید جدی گرفته شود؟ از آن گذشته عکس العمل فرد در برابر چنین درخواستی چه باید باشد؟ این مقاله سعی دارد این موارد را از نظر روانشناسی بررسی کند.

شاخص ارسال

چرا فرد از ما درخواست فرستادن عکس دارد؟

قبل از اینکه بدانیم در چه مواردی فرستادن عکس جایز و در چه مواردی جایز نیست بهتر است علت درخواست عکس را بررسی کنیم. چرا یک پسر یا دختر از ما درخواست ارسال عکس می‌کند؟ در زیر برخی از مهم‌ترین این موارد را آورده‌ایم:

تایید هویت شما در ارتباط مجازی

شروع خیلی از روابط امروزی به وسیله فضای مجازی است، در این بین برخی از افراد با هویت جعلی برای گذراندن وقت، سوء استفاده، خود ارضایی، کنجکاوی و … وارد فضای مجازی می‌شوند و قطعا کسی دلش نمی‌خواهد با آن‌ها وقت بگذراند. بنابراین برای تایید هویت یکدیگر افراد گاهی از یکدیگر درخواست عکس دارند. اینکه این کار درست است یا خیر به خیلی موارد بستگی دارد! موارد مهمی مانند مدت زمان آشنایی، میزان اعتمادتان به طرف مقابل، فضای مجازی که با هم آشنا شدید، موقعیت اجتماعی‌تان، قصد و نیت خودتان از ادامه این مکالمه و … . همه این موارد روی تصمیم به ارسال عکس شما اثر می‌گذارد. توصیه کلی ما به شما این است که هرگز تا زمانی که از هویت فرد مقابل اطمینان کسب نکرده‌اید، هیچ عکسی، حتی عکس محجبه یا پرسنلی خودتان را برای کسی ارسال نکنید زیرا شما هیچ شناختی از او و نیتش ندارید و عقل حکم می‌کند احتیاط لازم را به کار بگیرید.

  چطور براش گوش شنوا باشم؟

تصور شما

ارتباط گرفتن با افراد بدون داشتن تصوری از او و خصوصیاتی که دارد برای همه آسان نیست این موضوع حتی در مشاوره‌های تلفنی هم گاهی چالش برانگیز است اما مشاورین با آموزشی که دیده‌اند می‌توانند از طریق لحن و تن صدای فرد این مشکل را حل کنند. بنابراین برخی افراد برای اینکه بتوانند ارتباط بهتری با شما برقرار کنند ترجیح می‌دهند بتوانند چهره شما را تجسم کنند اما آیا این دلیل قانع کننده‌ای برای ارسال عکس است؟ قطعا خیر! اگر شما روز اولی است که در حال مکالمه با یک ناشناست هستید لزومی ندارد به تصورات او با عکستان کمک کنید! این از چالش‌های ارتباط در فضای مجازی برای هر دو طرف است و باید آن را بپذیرید و تا زمان مناسبی که در مورد هویت یکدیگر اطمینان و شناخت نسبی پیدا می‌کنید صبر کنید!

استفاده از عکس برای خود ارضایی (در موارد درخواست ارسال عکس سکسی)

خودارضایی

استفاده از فضای مجازی برای خودارضایی بسیار شایع است و در این بین به غیر از فیلم‌های مستهجن و صنعت پورنوگرافی، سکس چت هم به اندازه بالا و حتی گاهی افراطی بین این افراد رواج دارد. وقتی فردی از شما درخواست عکس سکسی دارد قطعا آن را برای شناختن آناتومی درس زیست شناسی نیاز ندارد! در هر صورت نیت سکسی در بین است و اینجاست که حد و مرز شما و خطوط قرمزتان بیشتر از هر وقت دیگری اهمیت پیدا می‌کند. آیا شما حاضر هستید وسیله خودارضایی یک فرد ناشناس باشید؟

سوء استفاده

متاسفانه جرائم اینترنتی روز به روز در حال افزایش است، اخاذی در فضای مجازی یکی از مهم‌ترین جرایم اینترنتی است که خیلی از دخترخانم‌ها و حتی آقایان را گرفتار خود می‌کند. کافی است سری به سایت پلیس فتا و اخبارش بزنید تا متوجه شوید فرستادن یک عکس ساده برای فردی که قصد سوء استفاده از آن را دارد چه گرفتاری‌هایی را می‌تواند منجر شود. بنابراین تا زمانی که از هویت طرف مقابل اطمینان کسب نکرده‌اید نه تنها عکسی برایش نفرستید بلکه اطلاعات خصوصی خود را نیز در اختیارش قرار ندهید.

  اگر با مرد متاهل وارد رابطه شدین، این نکات رو بدونین!

دلتنگی

دلتنگی

رد و بدل کردن عکس همیشه بین دو ناشناس یا دو نفر که به تازگی با یکدیگر آشنا شده‌اند اتفاق نمی‌افتد، گاهی در روابط از راه دور دو نفر نیاز دارند برای حفظ رابطه‌شان بیشتر کنار یکدیگر باشند حتی به صورت مجازی یا گاهی بنابر دلایل شغلی مانند ماموریت رفتن یکی از طرفین یا هر دلیلی دیگری ممکن است دو نفر از یکدیگر از نظر مکانی فاصله بگیرند، در این شرایط می‌توانید با در نظر گرفتن تمام شرایط که حریم خصوصی شما و شریک عاطفی‌تان را حفظ کند برای یکدیگر عکس ارسال کنید.

بر حسب عادت و همرنگی با جماعت

متاسفانه گاهی برخی جریان‌ها موجب شکل دادن به یک عادت می‌شود و بقیه بدون سنجیدن جوانب این موضع با جماعت همرنگ می‌شوند! مثلا برخی تصور می‌کنند وقتی در جمعی هستند که مشروب سرو می‌شود حتما باید با آن‌ها همراه شود حتی اگر آن را دوست ندارند. برخی هم تصور می‌کنند چت کردن در فضای مجازی حتما باید همراه با رد و بدل کردن عکس باشد! چنین چیزی نیست. اگر نخواهید این کار را انجام دهید نه “اُمُل” هستید نه “گند دماغ”! شما فردی هستید که با درایت روی تمام روابطتتان مدیریت و کنترل دارید، همین!

بررسی زیبایی یا عدم زیبایی شما!

برای برخی افراد ملاک ورود به رابطه فقط زیبایی است! زیبایی قطعا مهم است اما اگر تمام رابطه معطوف به آن شود قطعا باید منتظر یک رابطه سطحی و پر از چالش باشید. هدف شما چیست؟ یک رابطه که زیباییتان در آن ابزار است؟ اگر به دنبال یک رابطه عمیق هستید که خلق و خو، ویژگی‌های شخصیتی‌تان و نقاط قوتتان در آن نقش دارد نمی‌توانید به چنین ابزاری تبدیل شوید که از روی عکستان انتخاب شوید!

کنترل و چک کردن

احتمالا دنیای تکنولوژی برای افراد کنترل گر جذاب باشد چرا که می‌توانند با ارسال عکس، لوکیشن، چک کردن آنلاین بودن و … کنترل‌گری‌شان را ارضا کنند! اگر شما شریک عاطفی دارید که برای کنترل شما دائم می‌خواهد برایش عکس بفرستید موضوع دیگر به ارسال یا عدم ارسال عکس ختم نمی‌شود و شما باید در صدد مدیریت و رفع این کنترل گری بر بیایید چرا که این موضوع به شدت روی رابطه عاطفی شما اثر گذار است.

در برابر درخواست عکس سکسی چه واکنشی نشان دهم

حد و مرزتان تعیین کننده اصلی است

واکنش شما نه تنها در برابر چنین درخواستی، بلکه در برابر هر درخواست دیگری از مالی گرفته تا عاطفی و جنسی، به حد و مرز شما بستگی دارد! بگذارید باورهایتان راه را به شما نشان دهد. شاید این سوال پیش آید که اگر باورهایمان متعصبانه یا وسواس گونه باشد چه؟ تعیین این موضوع را به روانشناس بسپارید تا مشخص کند از نظر علمی آیا دچار خطاهای شناختی و باورهای ناکارآمد هستید یا خیر اما قبل از آن حئ و مرزتان را به خاطر نگه داشتن کسی یا همرنگی با جماعت تغییر ندهید! حتی اگر باور اشتباهی داشته باشید تغییر دادنش باید از روش و شیوه اصولی باشد در غیر این صورت دچار تنش و گاهی احساس گناه می‌شوید.

  خانم‌ها از رابطه عاطفی چی می‌خوان؟

اشتباه با دست پس زدن و با پا پیش کشیدن

مجازی

حتما شنیده‌‌اید که می‌گویند “بعضی نه گفتن‌ها با صدتا بله همراه است”! اگر می‌خواهید نه بگویید قاطع باشید! با دست پس زدن و با پا پیش کشیدن اولا باعث می‌شود فرد با شخصیت شما، ایده‌آل‌هایتان و باورهایتان آشنا نشود دوما موضوع کش پیدا کند. برخی موارد را با ناز کردن که ویژگی مقبولی است اشتباه نگیرید!  بدانید چه می‌خواهید و قاطعانه طبق آن عمل کنید.

مدت زمان آشنایی را حتما مد نظر قرار دهید

لطفا بین یک رابطه رسمی 10 ساله و یک رابطه مجازی سه روزه فرق قائل شوید! لزومی ندارد در یک رابطه مجازی که هنوز برایتان قابل پیشبینی نیست عکسی رد و بدل شود، به خصوص عکس‌های سکسی که بالاتر توضیح دادیم چه تبعاتی می‌تواند داشته باشد. تا زمانی که از هویت طرف مقابل، رابطه‌تان و قصد هردویتان از این رابطه مطمئن نشدید اقدامی نکنید که احتمال پشیمانی‌اش بالا باشد.

این موضوع را یکی از ملاک‌های انتخابتان قرار دهید

اگر به دنبال یک رابطه عاطفی سالم و عمیق هستید و قصد دارید در آینده آن را نگاه دارید نسبت به این موضوع آگاه باشید که معمولا مردانی که به دنبال برقراری رابطه احساسی و جدی هستند به خودشان اجازه نمی‌دهند به خصوص در اوایل رابطه چنین درخواستی را از یک خانم مطرح کنند. این درخواست را آقایون معمولا زمانی مطرح می‌کنند که از رابطه به دنبال مواردی مانند سکس، وقت گذرانی، کنجکاوی و … هستند.

اگر نمی‌فرستی پس خدافظ!

شاید با این جمله مواجه شده باشید که “اگه عکس نمی‌فرستی پس بای”! در مقابل این جمله چه واکنشی باید نشان دهید؟ این بستگی به ارزشی دارد که برای خودتان در این رابطه قائل هستید! بودن یا نبودن طرف مقابل با شما بستگی به ارسال عکس سکسی‌تان دارد! آیا ارزش شما در یک رابطه همین است؟

 

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط