همیار عشق

نیاز به ازدواج و شوهر(رابطه عاطفی و جنسی) در دختران

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

نیاز به ازدواج و شوهر(رابطه عاطفی و جنسی) در دختران

 

اگر نیاز به ازدواج دارید باید این نکته را بدانید که ازدواج یک تصمیم جدی و مهم برای هر شخص است. متاسفانه بعضی از افراد، انتخاب همسر آینده را خیلی جدی نمی‌گیرند و صرفا به علاقه‌مند شدن و عشقی که بین‌شان به وجود آمده است، اکتفا می‌کنند. این افراد گمان می‌کنند که جذب شخص مناسب و ازدواج، نیاز به هیچ مهارت خاصی ندارد و خودشان می‌توانند با خود واقعی‌شان شخص دلخواه را جذب کنند. درحالی که برای تبدیل یک رابطه عاطفی به ازدواج و داشتن ازدواج موفق، فقط عشق و علاقه‌مندی دو طرفه کافی نیست. برای اینکه بتوانید شخص مناسبی را جذب و رابطه عاطفی را به ازدواج موفق برسانید، به فاکتورهای بسیار مهم‌تری نیاز دارید که در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید انتخاب درست و عاقلانه‌ای برای ازدواج داشته باشید و رابطه و زندگی مشترک خوبی را تشکیل دهید.

اولین عامل مهم برای انتخاب درست، خودشناسی است

اول از هر چیزی باید به خودشناسی برسید. بدانید دنبال چه چیزی هستید، چه می‌خواهید، خودتان چه تیپ شخصیتی دارید و در کنار چه تیپ شخصیتی می‌توانید رابطه خوب و آرامی داشته باشید. چه چیزهایی جزو خط قرمزهای شماست. با چه چیزهایی می‌توانید کنار بیایید و با چه چیزهایی نمی‌توانید کنار بیایید. می‌خواهید همسر آینده‎تان چه ویژگی‌های ظاهری و باطنی داشته باشد. به یاد داشته باشید، تا زمانی که ندانید چه میخواهید و دنبال چه نوع آدمی هستید، نمی‌توانید شخص مناسب را جذب کنید. باید ابتدا بتوانید در ذهن خود، شخص مناسب را تصور کنید تا آن شخص با همان ویژگی‌ها یا با اکثر ویژگی‌های مدنظرتان، در مسیر زندگی شما قرار بگیرد.

توقعات واقع‌بینانه داشته باشید

درست است که باید شریک زندگی آینده‌تان را با تمام ویژگی‌های مدنظرتان تصور کنین اما باید توقع واقع‌بینانه‌ای از آن شخص داشته باشید. مثلا افرادی هستند که به دنبال افراد بسیار پولدار، با موقعیت اجتماعی بالا، تحصیلات عالیه و…. هستند اما در نظر نمی‌گیرند که آیا خودشان ویژگی‌های لازم برای جذب چنین شخصی رو دارند؟ آیا به پیامدهای انتخاب چنین شریک عاطفی، خوب فکر کردند و به نظرشان می‌توانند زندگی و رابطه با چنین شخصی را مدیریت کنند؟ بنابراین زمانی که می‌خواهید در ذهن خود شخصی را با ویژگی‌های دلخواه‌تان تصور کنید، سوالات فوق را از خودتان بپرسید و صادقانه جواب دهید. شما می‌توانید کسی را جذب کنید که مطابق با ویژگی‌های شماست و نه کسی که بسیار زیاد با ویژگی‌های شما فاصله دارد!

تغییرات مثبتی را در خودتان ایجاد کنید

به عنوان مثال اگر شما می‌خواهید شریک عاطفی آینده‌تان اندام خوب و ورزیده‌ای داشته باشد، باید بدانید که چنین شخصی به احتمال زیاد دوست دارد که شریک عاطفی‌اش هم مثل خودش به اندام و ظاهر خود اهمیت بدهد و با او هم‌خوانی داشته باشد. پس اگر قصد جذب کردن چنین شخصی را دارید، باید یک سری تغییرات مثبتی را در خود ایجاد کنید. ورزش کنید، رژیم غذایی سالم داشته باشید و بیشتر از سلامتی و اندام خود مراقبت کنید.

  نشانه‌های بازی با احساسات دختر (چرا پسران با احساسات دختران بازی می‌کنند؟)

پیامد انتخاب‌هایتان را در نظر بگیرید

به عنوان مثال اگر به دنبال شخص خوش تیپ و جذاب هستید، باید در نظر داشته باشید که در جامعه ممکن است افراد زیادی به شریک عاطفی جذاب شما نگاه کنند یا سعی کنند با او ارتباط بگیرند، پس شما باید پیامد انتخاب‌تان را هم در نظر داشته باشید و ببینید آیا توانایی مدیریت چنین شرایطی را دارید یا خیر؟ یا مثلا اگر به دنبال شخصی پولدار هستید، اگر آن شخص از طریق مال و ثروت پدرش به آن جایگاه رسیده باشد و خودش هیچ تلاشی نکرده باشد، احتمالا شخصی راحت طلب، خوش گذران و مسئولیت ناپذیر خواهد بود. آیا شما می‌توانید با چنین شخصی در رابطه باشید؟

آگاهی‌تان را بالا ببرید

درباره روابط عاطفی، انواع عشق، ازدواج موفق و تشکیل خانواده آگاهی کسب کنید، البته از طریق منبع معتبر! سعی کنید تحت تاثیر حرف‌ها و تجربیات تلخ خودتان یا دیگران قرار نگیرید. مثلا کسی که ادعا می‌کند رابطه سردی با همسرش دارد و به شما می‌گوید:«همه مردان همینطور هستن. بی‌احساس هستن. من که دیگه خسته شدم هر چی تلاش کردم!» نباید شما حرف این شخص را باور کنید و این باور را در خودتان هم شکل بدهید که مردان بی‌احساس هستند، چون معلوم نیست که این خانم چطور تلاش کرده تا رابطه‌شان را گرم و صمیمی‌تر کند، از چه روش‌هایی استفاده کرده، تیپ شخصیتی و زبان عشق همسرش چیست و آیا خودش شناخت صحیحی از همسرش دارد یا خیر. معلوم نیست که چند بار تلاش کرده و شکست خورده. زمانی که تلاش کرده، همسرش چه واکنشی نشان داده و…. پس نمی‌شود به   گفته‌ها و تجربیات دیگران اطمینان کرد. بهتر است آگاهی‌تان را از طریق مراجعه به روانشناس یا خواندن مطالب سایت‌های روانشناسی معتبر بالا ببرید. به همین منظور می‌توانید در دوره جذب عشق از آشنایی تا ازدواج شرکت کنید تا صفر تا صد جذب عشق و ختم رابطه عاطفی به ازدواج موفق را آموزش ببینید.

باورهایتان را اصلاح کنید

متاسفانه در جامعه، باورهای اشتباه زیادی رواج دارند. باورهایی مثل:«ازدواج اسارته»، «عشق فقط درد و رنجه»، «تو این دوره و زمانه که نمیشه عشق واقعی پیدا کرد»….. همه اینها ناشی از عدم آگاهی، عدم شناخت خود و در نتیجه کسب تجربیات تلخ است که باعث می‌شود این باورها در ذهن ما بیشتر و بیشتر عمیق بشوند. مثلا کسی که در دوران کودکی توسط مادر یا پدرش بیش از حد مورد بی‌توجهی قرار گرفته، طرد شده و نیازهای کودکانه‌اش به اندازه کافی برآورده نشده و طرحواره رهاشدگی در او شکل گرفته، در بزرگسالی هم زمانی که عاشق شخصی می‌شود، مدام احساس می‌کند که رابطه‌اش بی‌ثبات است، هر آن ممکن است عشقش او را ترک کند و دائم احساس ناامنی می‌کند و با کوچک‌ترین بی‌توجهی عشقش، عصبانی می‌شود و واکنش‌های شدید نشان می‌دهد. چنین شخصی اگر باورهایی که از دوران کودکی در ذهنش شکل گرفته است را با مراجعه به روانشناس تغییر ندهد و طرحواره‌اش را درمان نکند، با رفتار کنترل‌گرانه و اشتباه، هر دفعه عشقش را از خود دور می‌کند و باعث فروپاشی رابطه می‌شود اما به دلیل اینکه نمی‌داند که مشکل از طرحواره‌اش است، هر بار بیشتر این باور در ذهنش شکل می‌گیرد که همه مرا رها می‌کنند، اصلا رابطه بادوام وجود ندارد و…. پس باورهای اشتباه‌تان را شناسایی و اصلاح کنید.

  روی همکارم کراش دارم، آیا اونم منو دوست داره؟ (عاشق همکلاسی‌ام شدم، چیکار کنم؟)

مهارت گفتگو را کسب کنید

برای اینکه در رابطه عاطفی به نتیجه خوبی برسید، باید بتوانید با طرف مقابل‌تان ارتباط خوب و سازنده برقرار کنید. گفتگو، نقش بسیار زیادی در میزان صمیمیت و موفقیت رابطه دارد. مهارت گفتگو کردن یعنی شما آموزش ببینید و تمرین کنید که روی لحن صدا، تن صدا، هر کلمه‌ای که از دهان‌تان خارج    می‌شود و روی جمله‌هایتان کنترل کامل داشته باشید. در صحبت‌هایتان از کلمات بد و منفی استفاده نکنید و بیشتر سعی کنید به کلام‌تان ارژی مثبت بدهید تا طرف مقابل بیشتر جذب شما و کلام شیرین‌تان بشود و بیشتر با شما ارتباط بگیرد. شیرین کلامی را یاد بگیرید. با عشق‌تان با لحن خوب و با واژه‌های دلنشین صحبت کنید.

مراقب الگوهایتان باشید

اکثر آدم‌ها الگوهای اشتباهی رو در زندگی‌شان دارند چون متاسفانه در بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌های داخلی، آموزش درست را نمی‌دهند. به عنوان مثال، در سریال‌ها و فیلم‌ها، به جای به نمایش گذاشتن عزت کلام و شیرین زبانی‌های خانم، قلدری، مردانگی، کنترل‌گری و زورگویی خانم را به نمایش می‌گذارند و به اشتباه نشان میدهند که چنین زنانی قدرت و اعتماد به نفس بیشتری دارند و جذاب‌تر هستند. در حالی که کاملا اشتباه است. سعی کنید کسانی را الگوی خود قرار دهید که رفتار و طرز برخورد درست را به نمایش می‌گذارند.

مهارت شنیداری کسب کنید

بسیاری از افراد، اصطلاحا گوش شنوا ندارد، حوصله ندارند به حرف‌های طرف مقابل گوش بدهند، با عجله و زود قضاوت می‌کنند، وسط کلام طرف مقابل می‌پرند، زود نتیجه‌گیری می‌کنند و…. همه اینها عادت‌های بدی هستند که باید روی این موارد کار کنید و تغییرشان بدهید. زمانی که کسی با شما صحبت می‌کند، حتی اگر درباره فلان همکارش تعریف می‌کند، صبر کنید، به حرف‌هایش تا انتها گوش بدهید، سعی کنید با تکان دادن سر و گفتن کلماتی مثل «آهان» ، «چه جالب»، «میفهمم» و… نشان بدهید که تمام توجه و حواس‌تان به حرف‌های طرف مقابل است. پس از اینکه حرف‌هایش تمام شد، با لحن خوب نظرتان را بازگو کنید. حتی اگر مخالف حرف‌هایش هستید، از وسط کلام، اظهار نظر نکنید و رشته کلام طرف مقابل را نبرید، با لحن تهاجمی و پرخاشگرانه صحبت نکنید و به آرامی مخالفت خود را اعلام کنید. برخورداری از مهارت شنیداری باعث می‌شود دیگران از هم صحبت شدن با شما لذت ببرند و بتوانند با شما درد و دل کنند و از جزئیات اتفاقات زندگی‌شان برای شما تعریف کنند.

به زبان بدن‌تان دقت کنید

زبان بدن، تاثیر بیشتری نسبت به کلام، در برقراری ارتباط دارد. کسانی که زبان بدن گارد بسته دارند، یعنی دست به سینه می‌نشینند و با نگاهی خیره و خالی از احساس خوب به حرف‌های طرف مقابل گوش می‌دهند، باعث می‌شوند طرف مقابل زود خسته شود و نخواهد حرف‌هایش را ادامه بدهد. مراقب زبان بدن‌تان باشید. با گارد باز رو به روی عشق‌تان قرار بگیرید، با لبخند به حرف‌هایش گوش دهید و سعی کنید نگاه‌تان، نگاه پرمهر و محبتی باشد تا طرف مقابل از هم صحبتی و معاشرت با شما لذت ببرد.

  5 الگوی اصلی روابط عاطفی (الگوی رابطه عاطفی شما کدام است؟)

اعتماد به نفس‌تان را تقویت کنید

شخص با اعتماد به نفس، قوی و مستقل بینهایت جذاب است. همیشه، حتی زمانی که عاشق شخصی    شده‌اید یا زمانی که در رابطه هستید یا حتی زمانی که ازدواج کردید، باز هم به زندگی شخصی خودتان اهمیت بدهید و هرگز خودتان، آرزوها، اهداف و خواسته‌هایتان را فراموش نکنید! چیزی که به شما اعتماد به نفس می‌دهد، این است که همیشه به دنبال رسیدن به اهداف و خواسته‌های شخصی‌تان باشید، هویت و شخصیت‌تان را حفظ کنید، کارهای مورد علاقه‌تان را انجام دهید و در عین حال یک شریک عاطفی خوبی باشید و مسئولیت‌هایی که در رابطه‌تان دارید را به نحو احسن انجام دهید.

از معجزه قدردانی آگاه باشید

زمانی که کسی برای شما کاری هرچند کوچک و جزئی انجام می‌دهد، از او تشکر و قدردانی کنید. تشکر و قدردانی پاداشی است که از طرف شما به طرف مقابل داده می‌شود تا آن شخص تشویق شود دوباره و دوباره آن کار خوب را انجام دهد. هرگز تصور نکنید محبت و توجهی که از طرف مقابل دریافت می‌کنید، وظیفه‌اش است! اگر این طرز فکر را تغییر دهید و همیشه قدردان کارهایش باشید، او بیشتر از شما و رابطه‌تان مواظبت خواهد کرد و بیشتر مجذوب شما خواهد شد.

شرایط را درک کنید

کسی که مدام از زمین و زمان گله و شکایت می‌کند و غر می‌زند، شخص جذابی نیست. شرایط طرف مقابل را درک کنید. اگر از صبح تا شب سر کار است و فقط شب فرصت پیدا می‌کند به شما پیام دهد، گله و شکایت نکنید، شرایطش را درک کنید و از او تشکر کنید که زمانی که ذهنش از مشغله آزاد می‌شود، وقتش را به شما اختصاص می‌دهد. اگر او شما را دوست نداشت، زمانی که کارش را تمام می‌کرد بدون کمترین توجهی به شما می‌خوابید و استراحت می‌کرد! پس قدردانش باشید! خودتان را جای طرف مقابل بذارید و ببینید اگر مثل او تربیت شده بودید، شخصیت او را داشتید و در شرایط او بودید، چه کار می‌کردید؟ اکثر مواقع جواب شما این خواهد بود که شما هم همان برخورد و واکنش را نشان می‌دادید.

برای اینکه رابطه عاطفی را به ازدواج ختم کنید، باید مهارت‌ها و نکات فوق را بیاموزید و آنقدر تمرین کنید تا جزوی از شخصیت شما شود. انجام این موارد به طرف مقابل نشان می‌دهند که شما یک زن زندگی هستید و می‌توانید همسر خوبی برای او و مادر خوب و شایسته‌ای برای فرزندانش باشید. پس شایستگی خود را ثابت کنید تا به هدف‌تان یعنی ازدواج برسید. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که طرف مقابل شما هم قصد ازدواج دارد یا خیر؟ اگراو اهل روابط بلندمدت و ازدواج و تعهد نباشد، شما نمی‌توانید با هیچ روشی او را متقاعد و مجبور به ازدواج بکنید. پس انتخاب شما هم مهم است! دقت کنید که چه کسی را انتخاب می‌کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

چطور عشقم را مجذوب خودم بکنم؟

فهرست مطالب1 چطوری دل‌شو بدست بیارم؟؟1.1 مهربان بودن1.2 خودِ خودتون باشین1.3 ارزش واقعی‌تونو بدونین1.4 علاقه‌تونو نشون بدین1.5 مثبت‌اندیش باشین1.6 صادق بودن1.7 خودتونو مقایسه نکنین1.8 شوخ طبع باشین چطوری دل‌شو بدست

مطالعه»