همیار عشق

عشق-در-فضای-مجازی

ازدواج در فضای مجازی: عشق و دوستی اینترنتی دختر و پسر

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

ازدواج در فضای مجازی: عشق و دوستی اینترنتی دختر و پسر

با پیشرفت تکنولوژی وگسترش شبکه‌های ارتباطی مانند اینستاگرام ، تلگرام و فیسبوک، ما وقت بیشتری را در شبکه‌های مجازی و به صورت آنلاین سپری می‌کنیم. طبیعی است که آشنایی دختر و پسر، از طریق فضای مجازی و عشق اینترنتی بسیار فراگیر شده است. بسیاری از افراد فضای مجازی را به عنوان فرصتی می‌بینند که شاید بتوانند در آن عشق و نیمه گمشده خود را برای ازدواج پیدا کنند و بسیاری دیگر نیز، ممکن است به صورت اتفاقی در این فضا با شخصی آشنا شده و به مرور به او علاقه‌مند شوند. دوستی، آشنایی و ازدواج در فضای مجازی مانند هر روش دیگری برای آشنا شدن دو نفر، دارای معایب و مزایایی است که در این مقاله به بررسی آن می‌پردازیم.

 

 چرا در فضای مجازی مانند اینستاگرام و تلگرام عاشق می‌شویم؟


 در بخش زیر به برخی از این دلایل اشاره می‌کنیم:

در این فضا برقراری ارتباط به سادگی امکان پذیر است

 فضای اینترنت و ارتباطات مجازی بستر ارتباطی بسیار ساده و راحتی را فراهم کرده که مخاطبان آن می‌توانند به همان شیوه‌ای که نامه ‌نگاری می‌‌کنند در این فضا به تبادل اطلاعات و گفتگو بپردازند. علیرغم بی اعتمادی و جوی که در حال حاضر در فضای اینترنت وجود دارد عاشق شدن پدیده قابل انتظاری است که از طریق کلمات تایپ شده انجام می‌شود، به عبارتی چندین قرن است که بیان احساسات و عواطف از طریق نوشتار مورد استفاده قرار می‌گیرد و اینترنت باعث سهولت انجام این کار شده است. برخی از متخصصان ادعا می‌کنند که ارتباط در فضای مجازی قبل از ملاقات در دنیای حقیقی می‌تواند به افراد برای شناسایی علایق و سلایق یکدیگر از همان فاصله دور کمک کند و باعث قوی شدن ارتباط آنان شود. افرادی که در فضای مجازی عاشق می‌شوند می‌توانند به سرعت به توصیف علایق خود بپردازند تا نظر طرف مقابل خود را جلب کنند. اگرچه ممکن است چندین ماه یا حتی یک سال طول بکشد تا دو نفر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و به هم نزدیک شوند که این امر فقط با کلیک بر روی موس یا صفحه نمایش گوشی موبایل انجام می‌شود، در گذشته این روند بسیار آهسته انجام می‌شد. امروزه ما می‌توانیم از طریق فضای مجازی با افرادی ارتباط برقرار کنیم که در گذشته هرگز با آنها صحبت نکرده‌ایم.

 در فضای مجازی امکان دور زدن مشکلات و محدودیت‌های دنیای واقعی وجود دارد

 اگر ما اعتماد به نفس نداشته باشیم دچار لکنت زبان و مشکل تکلم باشیم ترجیح می‌دهیم از طریق فضای مجازی با دیگران ارتباط برقرار کنیم زیرا در این حالت نیازی به گفتگوی حضوری و مواجه شدن با دیگران نداریم. از آنجایی که ارتباط در فضای مجازی نیازی به نمایش رفتار ما ندارد می‌‌توانیم ریسک بیشتری کنیم و دقیقاً احساس کنیم همان کسی هستیم که قصد داریم خود را نشان دهیم و از نقش‌هایی که دنیای واقعی به ما تحمیل می‌کند رها شویم. همچنین می‌توانیم به طور واضح درباره اندیشه و عقاید خود صحبت کنیم و زمانی که آنها را تایپ می‌کنیم به خوبی به آنها فکر کنیم و به راحتی جملات خود را ویرایش نماییم. اگر مهارت نوشتاری ما خوب باشد می‌توانیم در دنیای مجازی بهتر به معرفی خود بپردازیم.

  50 پیام معذرت‌خواهی عاشقانه (اس‌ام‌اس ببخشید عشقم)

 در فضای مجازی امکان یافتن جنبه‌های مشترک وجود دارد

 بر اساس نتایج یکی از تحقیقاتی که در این خصوص انجام شده است یکی از جذابیت‌های ارتباط اینترنتی در اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی این است که می‌توانیم به راحتی با افرادی که عقاید یکسانی با ما دارند ارتباط برقرار کنیم. برخی از تحقیقات نشان داده‌اند که چت کردن در فضای مجازی می‌تواند برای اولین بار تاثیرات مثبتی را بر روی روابط حضوری ما بگذارد. در این تحقیق

پژوهشگران به بررسی این موضوع پرداختند که در ملاقات دوم آیا افرادی که آشنایی اولیه آن ها به صورت مجازی بوده است باهم صمیمی تر خواهند بود یا آن هایی که آشنایی اولیه شان به صورت حضوری بوده است.

آن ها متوجه شدند گروهی که ابتدا آشنایی مجازی داشته اند با هم صمیمی تر خواهند بودکه این مسئله تا حدودی به کیفیت و ماهیت ارتباط دیجیتالی ارتباط دارد.درواقع فضای مجازی به افراد اجازه میدهد که حاشیه های دنیای حقیقی را کنار گذاشته شده و بر روی ارتباط و مکالمه صریح، تمرکز بیشتری داشته باشند

 معایب ارتباط در دنیای مجازی شامل چه مواردی است؟


شبکه‌های اجتماعی بستری را برای دروغ و فریب کاری ایجاد می‌کنند

 افراد دروغگو و فریبکار بسیار زیادی در فضای مجازی وجود دارند. محققان در تحقیقی که در سال ۲۰۰۸ انجام دادند متوجه شدند که ۸۱ درصد از افرادی که در شبکه‌های مجازی فعالیت دارند درباره قد، وزن، سن و مواردی از این قبیل به طرف مقابل خود دروغ می‌گویند و تمایلی به بیان حقیقت در پست و پروفایل خود در اینستاگرام ندارند. اینترنت به کاربران کمک می‌کند بتوانند بهترین حالت از شرایط خود را به جامعه نشان دهند و به همین دلیل گاهی اوقات در بیان این مسئله اغراق می‌‌کنند. به این ترتیب باید قبل از آنکه ارتباط ما با طرف مقابل عمیق شود بتوانیم راست و دروغ صحبت‌های او را مشخص کنیم. در ارتباط در فضای مجازی به راحتی شاهد دروغ گویی دیگران خواهیم بود اما از آنجایی که این ارتباط از نوع مجازی است نمی‌‌توانیم نشانه‌های فیزیکی را پیدا کنیم تا هوشیار باشیم. به طور کلی هزاران تفسیر نادرست از آنچه دیگران می‌گویند و از منظور واقعی آنها به وجود می‌آید. مشکلی که در این خصوص وجود دارد این است که تعداد زیادی از افراد می‌‌توانند در ارتباطات کلامی در مقایسه با ارتباط نوشتاری بهتر به توصیف خود بپردازند که این موضوع از معایب ارتباط در فضای مجازی محسوب می‌شود.

 امکان نقص در دریافت اطلاعات به خاطر محدودیت در ادراک ارتباطی وجود دارد

 در فضای مجازی و در ارتباطات اینترنتی همیشه این مسئله مطرح می‌شود که گاهی اوقات به علت عدم وجود شواهد کافی نمی‌توان منظور طرف مقابل را درک کرد، به عبارتی شناخت، فرایند کسب آگاهی یا دانش اطلاعات ادراکی است. به همین دلیل می‌‌توان گفت که ادراک به فرآیند دسته بندی و پردازش اطلاعاتی گفته می‌شود که ما از طریق حواس پنجگانه لامسه، بویایی، چشایی، شنوایی و بینایی به دست می‌آوریم.

 آیا تاکنون این موضوع برای شما پیش آمده است که در فضای مجازی با مشکلی مواجه شوید که دقیقا برعکس وقایعی است که در دنیای حقیقی رخ می‌دهد؟  برخلاف دنیای حقیقی که ما از حواس پنجگانه خود برای دریافت اطلاعات استفاده می‌کنیم، در دنیای مجازی فقط می‌‌توانیم از حواس بینایی برای کسب اطلاعات بهره بگیریم. ما حتی در ادراک از طریق حس بینایی نیز در دنیای مجازی با محدودیت مواجه هستیم. زیرا نمی‌توانیم از طریق ارتباط غیر کلامی به واقعیت دست پیدا کنیم و فقط کلمات تایپ شده را خواهیم دید. ما تنها کلماتی را میبینیم که تایپ میشوند، تصویر پروفایلی را میبینیم که شخص برای خود انتخاب کرده است و نهایتا تصویری را که او جلوی وبکم قرار داده باشد.درست است که با استفاده از وبکم یا ویدئو ما از قوه شنوایی نیز استفاده میکنیم اما اساس ارتباط مجازی بر پایه کلمات روی صفحه شکل میگیرد. به این ترتیب نمی‌توانیم طرف مقابل خود را ببینیم، با او از طریق زبان بدن ارتباط برقرار کنیم و تن صدا و لحن او را احساس کنیم. به عبارتی نحوه خندیدن یک فرد، نحوه تکان دادن دست‌های او در هنگام صحبت کردن و طریقه راه رفتن می‌تواند اطلاعاتی را در خصوص شرایط فعلی فرد در اختیار ما قرار دهد. درست است که هر کدام از این موضوعات ممکن است به تنهایی مهم نباشد، اما در مجموع به شکل گیری یک تصویر درست از شخصیت طرف مقابل کمک زیادی میکند.

  بهترین زمان برای ابراز علاقه (زود گفتن دوستت دارم، خوبه یا بد؟)

 چرا عشق مجازی معمولا به ازدواج ختم نمی شود؟


 گاهی اوقات در دنیای مجازی جذابیت یک زن و یک مرد آنقدر برای طرف مقابل زیاد است که هرگز با چنین وضعیتی مواجه نشده است. محققان حدود دو سال بر روی این پدیده تحقیق کرده‌اند. به طور خلاصه می‌توان گفت زمانی که شما از تمام استرس ناشی از ارتباط حضوری نجات پیدا می‌کنید احساس بهتری خواهید داشت و می‌توانید به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنید و خود را به آنها معرفی نمایید. اما عاشق شدن بدون داشتن ملاقات حضوری با او امری غیر ممکن است این در حالی است که این نوع عشق در همه افراد به معنای عشق واقعی نیست. به طور کلی اگر چه ممکن است فکر کنید می‌‌توانید از طریق چت در اینترنت، تماس تلفنی و یا از طریق اسکایپ با یک فرد عاشق او شوید باید بدانید برخی از جنبه‌های شخصیتی آن فرد هنوز برای شما ناشناخته باقی خواهد ماند و تا زمانی که به صورت حضوری با او ملاقات نکنید نمی‌‌توانید به وجود آنها پی ببرید. به عبارتی ارتباط مجازی و عاشق شدن یک ریسک محسوب می‌‌شود و ممکن است تحریک شدن عواطف و احساسات شما در این موضوع و گاهی اوقات شکست حاصل از این روابط باعث ناامید شدن شما در زندگی واقعی شود. همیشه احتمال بروز این مسئله وجود دارد به این ترتیب باید کاملا احتیاط کنید و جدی باشید و تا زمانی که در دنیای واقعی با یکدیگر ملاقات می‌کنید از عاشق شدن خودداری نمایید.

 در حقیقت می‌‌توان گفت که ارتباط مجازی با یک فرد قبل از ملاقات با او با خطرات و عواقب متعددی همراه خواهد بود. حتی اگر پس از آشنایی مجازی، ملاقات مختصری با طرف مقابل داشته اید، الزاما رابطه مثبت و سالمی نخواهید داشت. اما ملاقات های بیشتر و به تدریج پیش بردن رابطه میتواند احتمال موفق بودن رابطه را افزایش دهد. اکثر ما در هنگام ملاقات با فردی که به او علاقه مند شده‌ایم تحت تاثیر احساسات قرار می‌گیریم و فرد مقابل خود را ایده‌ آل تصور می‌‌کنیم اما ممکن است واقعیت چیز دیگری باشد. همه ما به خوبی می‌‌دانیم که می‌‌توان از طریق صحبت کردن با یک فرد حتی به صورت مجازی اطلاعات مهمی را در باره او به دست بیاوریم اما در حقیقت ارتباط کلامی رو در رو که با دیدن و شنیدن همراه است باعث کسب اطلاعات بهتری خواهد شد. برخی از جزئیات از قبیل ظاهر یک فرد به صورت ناخودآگاه باعث جلب توجه می‌شود اما برخی دیگر از جزئیات از قبیل فیزیک بدن بدن که باعث می‌شود یک فرد سایرین را به خود جذب نماید به صورت ناآگاهانه رخ می‌دهد. ممکن است شناخت همه ما از عشق یکسان نباشد اما ذهن ناخودآگاه ما به برخی از ویژگی‌های جسمانی یک فرد واکنش نشان می‌دهد که ممکن است حتی خود ما متوجه آن نباشیم. به نظر می‌‌رسد این مسئله بر ذهنیت ما نسبت به طرف مقابل تاثیر می‌گذارد و باعث می‌‌شود ما به مرحله تصمیم گیری در خصوص ادامه رابطه جهت ازدواج یا قطع کردن آن در زندگی واقعی برسیم.

  در روابط عاشقانه، از این پیام‌ها استفاده نکنید!

 اگر به صورت مجازی عاشق کسی شده‌اید و قصد ازدواج دارید


 اگر از طریق شبکه‌های اجتماعی از قبیل اینستاگرام یا تلگرام با کسی آشنا شده‌اید و به تدریج و با گذر زمان دو علاقه مند شده‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از عمیق شدن رابطه و ایجاد هرگونه حسی بین شما حتما با یکدیگر ملاقات داشته باشید تا اگر احتمالا جلسه اول آشنایی به خوبی پیش نرفت به لحاظ احساسی ضربه نخورید. در این شرایط بهتر است به اتفاق پیش آمده به عنوان یک تجربه یا درس نگاه کنید. دلیل آنکه بر ملاقات حضوری تأکید داریم این است که ممکن است شما تا جایی آن فرد مجازی را ایده ‌آل تصور کنید که زمانی که او را حضوری ملاقات کردید و نظرتان عوض شد سر خورده نشوید. در ارتباط در فضای مجازی شما می‌توانید اطلاعات زیادی را درباره یکدیگر به دست بیاورید اما همچنان برخی زوایا از قبیل برخی از جنبه‌هایی که باعث ایجاد تفاوت بین تصورات شما و واقعیات می‌‌شود رویا پردازی کنید. اگر واقعا عاشق کسی شده‌اید باید حتما او را در دنیای واقعی ملاقات کنید تا اطمینان حاصل کنید که آیا رویا پردازی شما با واقعیت مطابقت دارد یا خیر. به این ترتیب امکان تصمیم ‌گیری در این خصوص فقط از طریق ملاقات حضوری با فرد مورد نظر و سپری کردن وقت با او میسر می‌شود تا شما بتوانید به خوبی به پردازش واقعیات بپردازید.

ارتباطات آنلاین می‌تواند برای هرکسی جنبه‌های هیجان انگیز زیادی داشته باشد. ارتباط و آشنایی اینترنتی در اینستاگرام و تلگرام به خودی خود امری اشتباه نیست، اما لازم است در دوستی‌های آنلاین بسیار محتاطانه رفتار کنید. گرچه رفتارهای روانشناختی و احساسات متقابل ما در دنیای مجازی درست همانند دنیای واقعی است. اما در ارتباطات عاطفی که به طور کلی بر پایه ارتباط مجازی شکل گرفته‌اند، شخص بیشتر ممکن است دچار سردرگمی و بی‌اعتمادی شود. به طور کلی در فضای مجازی، به خاطر محدودیت در ادراک ارتباطی، اطلاعات شناختی لازم کسب نمی‌شود. همچنین در ارتباطات مجازی زمینه بیشتری برای مورد سوقصد قرار گرفتن و کلاهبرداری فراهم است. به طور کلی می‌توان گفت در فضای مجازی ما فقط بخشی از شخصیت و هویتمان را می‌توانیم به طرف مقابل معرفی کنیم و شناخت همه جانبه طرف مقابل نیز ممکن نیست. این موضوع دلیل اصلی برای مناسب نبودن فضای مجازی برای آشنایی و برقراری رابطه عاطفی و ازدواج است.

 

 

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • دوست عزیز سلام. از اینکه برنامه درسی و تحصیلیتون رو موازی با رابطه عاطفیتون پیش بردید و برنامه تون رو باهم قاطی نکردید خیلی خوشحالم. این نشون میده می تونید برنامه زندگیتون رو خوب مدیریت کنید. از یه مشاور کمک بگیرید تا با دونستن جزئیات رابطه تون شما رو بهتر راهنمایی کنه. سوالتون رو از اینکه مسیرم درسته یا نه خوب متوجه نشدم دوست عزیزم.

 • ببخشید من خودمم از طریق مجازی با یه نفر آشنا شدم که خیلی منو دوست داره منم همینطور ولی خب من هنوز برای عاشق شدن بچه هم ولی خب در تعجبم که چطور عاشقش شدم و روز به روز هم بیشتر میشه من ۱۴ سالمه و ایشون ۱۷ اینو بگم که مثل رابطه های دیگه نیستیم و قصدمون ازدواجه مثلا ایشون میگه که من یه سال دیگه که سربازی معاف بشم میام خواستگاری ولی خب ما هنوز هر دو مون بچه ایم و پدر مادرمم هم با ازدواج تو سن پایین مخالفن خودمم همین طور چون چیزی از زندگی نمی‌دونیم ولی خب این آقا پسر اصرار داره زودتر بهم برسیم مثلا من گفتم ۵،۶ سال دیگه گفت خیلیه و صبر ندارن البته بگم که هم خونه داره هم ماشین و هم کار می‌کنه ولی من هنوز معتقدم برای ازدواج و خواستگاری اینا بچه ایم البته اون میگه من که بیام خاستگاریت که همون سال ازدواج نمی‌کنیم فقط ۲یا ۳ سال تو عقدیم میگه میخواد فقط مال خودش باشم و برای بیرون رفتن و چت کردن باهاش لازم نباشه اجازه بگیرم و اینا وقتی بهش گفتم قبلاً هم خواستگار داشتم خیلی شوکه شد و گفت من طاقت ندارم با یکی دیگه ازدواج کنی منم همش بهش امید می‌دادم الان من چیکار کنم بهترین سن برای ازدواج چی سنیه به نظرتون؟

 • سلام من دختر خالم از طریق تلگرام با یه نفر آشنا شده و خیلی همو دوست دارن و الان یه ۵،۶ ماهی هست که باهمن ولی اینو بگم که دختر خاله ی من چون بهش خیلی اعتماد نداشته اوایل عکس واقعیش رو نشون نداده و خیلی هم درست به اون پسر ابراز علاقه نمی کرده ولی خب دوسش داشته پسره هم خیلی احساسیه و وقتی از طریق من فهمید که عکسی که بهش داده واقعی نیست خیلی ناراحت میشه و ازش عکس واقعی میخواد و دختر خاله منم میده بهش تا اینکه بعد از چند ماه پسره میگه که ایرانی نیست تو ایران زندگی و کار می‌کنه ولی پدر و مادرش ایران نیستن دختر خاله ی منم خیلی ناراحت میشه که بهش دروغ گفته ولی خب میگه من بازم باهاتم ولی خب این دو شرایطشون جوری نیست که بهم برسن اینطور فکر میکنن والان هم تمومش کردن ولی بازم طاقت ندارن گاهی اوقات چت میکنن و همدیگر رو دوست دارن سنشون هم ۱۶ و پسره هم ۱۸ سالشونه آیا اینا باید چکار کنن خؤدشونم تو دوراهی گیر کردن ممنون میشم کمک کنین

  • ریحانه عزیز سلام
   خوب این دو نفر باید قبل از هرچیز ببینن از این رابطه چی می خوان؟ ازدواج؟ چقدر براش آمادگی دارن؟ چه موانعی سر راهشون هست؟ آیا این موانع قابل حله؟ اگر هست چقدر زمان می بره و … اگه این دو با بررسی رابطه شون دیدن هیچ راهی برای باهم بودن ندارن لازمه حتما با یه مشاور صحبت کنن تا بهشون برای رسیدن به مرحله پذیرش در جدایی کمک کنه.

 • سلام.
  راستش من یه دختر ۱۶ ساله ام و در حال حاضر درس میخونم تو همین گیرو دارای درس خوندن باید واسه ی پرینت برگه های درسیم به کافی نت میرفتم تا اینکه پشت کامپیوتر یه پسر بود من باید برگه هارو میفرستادم از تو گوشیم اما پی دی اف هارو نمیتونستم داشتم فکر میکردم چیکار کنم الان …که بعد همون پسره گفت شمارمو بهتون میدم شما پی دی اف هارو برام بفرستید چون چاره ای نداشتم قبول کردم خلاصه پرینتارو گرفتم دیگه اومدم خونه البته من شمارشو اول ذخیره کردم ولی بعد چون لازم نداشتم پاکش کردم چند روز بعد تو روبیکا بودم دیدم یکی بهم پیام داد شناختم کیه همون پسره بود از تو روبیکا پاک نشده بود اسمی که ذخیره کردم اول میخواستم جواب ندم اما گفتم جواب بدم شاید کارم داره اخه همون روز موقع حساب کردن اشتباه کردن دوبله حساب کردن😅🤦‍♀️ منم گفتم شاید اومده عذر خواهی کنه دیگه جوابشو دادم اینا احوال پرسی کردیم دیگه چت کردنمون تبدیل شد به چند روز در حد یک یا یک و نیم ساعت دیگه خسته شدم با خودم گفتم چقدر سیریشه تا اینکه بهش گفتم دیگه بهم پیام نده اما اون این دفعه یه چیز دیگه گفت …گفت که من ازت خوشم اومده میخوام دربارت با خانوادم صحبت کنم…منم یه ذره شکه شدم اما به خودم اومدم گفتم فکر کنم مغز نداری مگه ادم با دو سه بار چت کردن طرف مقابلو میتونه بشناسه اومدو من یه ادم بدعذاب در اومدم گفت اینقدر ازت مطمعنم شک ندارم از این حرفم خلاصه اون هی میگفت منم مخالفت میکردم نه اینکه از پسره بدم بیاد نه خب بالاخره اینجور رابطه ها خیلی کم پیش میاد که خوب از اب در بیاد . راستی سنشم ۲۳ بود بعد بهم گفت که من میخوام تو نظام کار کنم و الان میخوام واسه اموزشی برم مشهد منم فرصتو خوب دونستمو بهش گفتم پس شمارمو پاک کن از تو گوشیت و فراموش کن همچی هیچ جوابی نداد و خدافظی کردیم که بعد از پنج ماه دوباره بهم پیام داده من فکر کردم همچیرو فراموش کرده و همین طور شمارمو پاک کرده ولی اشتباه فکر کردم بار اول بهم پیام داد مسدودش کردم با یه اکاتت دیگه اومد دلم براش سوخت جواب دادم بازم قصدش همونه هیچ تغییری هم نکرده الان یه هفته میشه که دوباره رفته مشهد و فقط در حد یه احوال پرسی در ارتباطیم الان موندم چیکار کنم باور کنم حرفاشو چون نمیخوام خام حرفاش شم اگه دروغ باشه ولی اون حتی ادرس خونمونم خواست واسه تحقیق
  اگه میشه یه کمکی کنید‌.

  • سلام دوست گرامی
   سن شما برای آشنایی و درگیر شدن در یک رابطه عاطفی سن مناسبی نیست؛ چراکه وظایف سن شما، یادگیری مهارت و درس خواندن است.
   درباره رفتار ایشان، اینکه با یکبار دیدن و چندبار چت تصمیم به ازدواج گرفتند، نشانه ناپختگی است و ایشان فعلاً درگیر هیجانات است.

 • سلام,من چند وقتی که توی یه گروه تلگرامی بودم که مال یکی از رفیقام بود با یه دختر آشنا شدم چند هفته با هم دوست معمولی بودیم تا اینکه وابستگی بینمون رخداد و این یه حس معمولی نبود و اونم منو دوست داشت ولی هردوتامون نمیدونستیم چطوری به هم ابراز علاقه کنیم تا اینکه یه شب دوتایی به هم دیگه گفتیم و فهمیدم اونم منو دوست داشته و الان 2 ماه میگذره و احساسمون بیشتر شده نسبت به هم و من هنوز نمیدونم واقعا منو دوست داره یا نه و اینکه راهمون از هم دیگه خیلی دور هست اون توی شمال هست و من جنوب تاحالا خیلی ابراز علاقه کرده بهم میخوام 2 سال دیگه دانشگاهم رو توی اون شهری که اون هست برم آیا کار درستی میکنم؟ من پسرم و 16 سالمه اون دختره و 15 سالشه

  • سلام دوست گرامی
   کشش و علاقه‌ای که بین شما بوجود آمده است طبیعی است، چون هیجان حضور در یک رابطه را دارید و در سن نوجوانی نیز قرار گرفتید.
   توصیه می‌کنیم که وارد این رابطه مجازی نشوید تا براساس یک هیجان، وارد رابطه نشده باشید.

  • سلام دوست گرامی
   مختصر نوشتید و از سن و شرایط خودتان چیزی نگفتید.
   در ابتدا باید شرایط شما و طرف مقابل سنجیده شود تا در صورتی که تناسب داشته باشید، برای آموزش مهارت‌های ارتباطی می‌توانید از مشاوره استفاده کنید.

 • سلام وقتتون بخیر .من حدود ۶ماهه با یکی در ارتباط هستم و خیلی علاقمند شدم بهش اونم منو خیلی دوس داره و همیشه بهم میگه ک عاشقانه دوسم داره .من ۱۶ سالمه ایشون ۱۵، شش ماه اختلاف سنمون هست من شش ماه بزرگترم هدفمون ازدواج هست
  قراره ایشون ۲۰ سالگی بیان خاستگاری من بنظرتون چون چند ماه من بزرگترم تو زندگی به مشکل بر نمیخوریم و اینکه این آشناییت مجازی مشکلی تو زندگی مشترکمون ایجاد نمیکنه ؟
  من فکر میکنم چون مجازی آشنا شدیم به من در زندگی شکاک میشن و حتا گوشیمو هر لحظه چک میکنه کمکم کنید ممنون.🙏🏻😞

  • سلام دوست گرامی
   ازدواج نیاز به مقدمات حداقلی دارد که بتوانید روی یک رابطه به صورت جدی حساب باز کنید. در سنی که شما و طرف مقابل در آن قرار دارید، این حداقل مقدمات وجود ندارد، چون هنوز هویتی شکل نگرفته است.
   درباره نحوه آشنایی اولیه شما، اگر دوطرف پختگی و مهارت های لازم ارتباطی را داشته باشند، خیر مشکلی بوجود نمی‌آید.
   6 ماه آشنایی برای تصمیم ازدواج بسیار کم است. چون هنوز شما دونفر شناخت دقیقی از هم ندارید.
   اختلاف سنی شما نیز چشم‌گیر نیست.

 • سلام.وقت بخیر.من با یه پسری از طریق اینترنت آشنا شدم.دو سه هفتس با هم حرف میزنیم آدمی نیس که روزی چند ساعت با کسی چت کنه فوقش نیم ساعت در روز و وقتی هم پیام میده حال و احوال میپرسه یکی دوبار هم از اخلاقام
  پرسیده.به نظر خودم ارتباط به دراز بکشه باعث وابستگی میشه چجوری بفهمم قصدش از این ارتباط چیه.
  ببخشید سنمو نگفتم من۳۰ ایشون ۳۴ سالشونه

  • سلام دوست گرامی
   قصد از رابطه پیش از آشنایی روشن نمی‌شود؛ این ارتباط باید از فضای مجازی به فضای حقیقی برسد تا بتوانید از ایشان شناخت پیدا کنید.
   نگرانی شما از وابستگی طبیعی است اما با این میزان ارتباطی که دارید و صحبت‌های اندکی که رد و بدل می‌شود؛ اگر وابستگی اتفاق بیفتد، غیرطبیعی است.

 • سلام من دختری رو دوست دارم و به طور اتفاقی شمارش روپیدا کردم و بهش گفتم که بهش علاقه دارم و فامیل دورمون محسوب می شه اما اون چیزی نگفت جوابم رو می ده ولی علاقه ای برای اینکه بیشتر بشناسمش نداره و می گه هیچوقت سوال شخصی جواب نمی ده و سوال شخصی هم از من نمی پرسه از کجا بدونم اون منو دوست داره یا نه و اینکه اون اولین کسی تو زندگیم هست که دوسش دارم

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان اشاره نکردید.
   اگر او فعلاً تمایلی برای برقراری ارتباط ندارد، بهتر است در حال حاضر اصراری نکنید و به جای آن تلاش کنید تا اطلاعات بیشتری از او کسب کنید. در واقع شما باید به دنبال نقطه مشترک باشید تا از همان نقطه با او شروع به صحبت و صمیمی‌تر شدن کنید؛ این نقطه مشترک می‌تواند کار یا تحصیل باشد.

 • سلام . 18 سالمه و دانشجو ترم اول هستم . من ماه پیش با پسری در اپ چتروم اشنا شدم و یک هفته با هم صحبت میکردیم و من خودم بهش یک مقدار وابستگی پیدا کرده بودم و اون هم میگفت که خیلی حس خوبی به این رابطه داره . اما من تمام مدت استرس داشتم که نکنه مادرم چت هامو ببینه و شب وروز نداشتم . تا اینکه نتونستم و باهاش کات کردم و بهش گفتم روابط مجازی دختر و پسر درست نیست . ولی الان یه حسی بهم میگه بهش پیام بدم .من خیلی حساس هستم و فکر میکنم همه ی پسرها دروغ میگن و دنبال چیز دیگه ای تو رابطه هستن به نظرتون درسته دوستی من با ایشون ؟ ( من هدفم از رابطه ازدواجه و در ضمن خیلی سخت با ادما ارتباط برقرار میکنم

  • سلام دوست گرامی
   یکی از انواع راه‌های ارتباطی، ارتباط مجازی است اما این مدل ارتباط نیاز به تقویت و مراقبت بیشتری دارد و باید حتما پس از ماه اول به ملاقات حضوری برسد.
   اشاره کردید که همیشه حس می‌کنید پسرها دروغ می‌گویند. این بی‌اعتمادی از کجا ناشی می‌شود؟ به چه دلیل با دیگران سخت ارتباط می‌گیرید؟ تمام این صحبت‌های شما جای بررسی عمیق‌تری دارد.
   در ضمن این نکته را بخاطر داشته باشید که قصد ازدواج داشتن، نیاز به پختگی و آمادگی بالایی دارد و در حال حاضر برای شما این شرایط فراهم نیست. بهتر است حتما با مشاور گفت و گو داشته باشید.

 • سلام ببخشید در کل رابطه مجازی خوبه یا نه؟؟واینکه ارتباط مجازی با دختر یا پسر فامیل رابطه موفقی میشه؟؟؟؟

  • سلام دوست گرامی
   ارتباط مجازی یکی از انواع ارتباطی است که با توجه به گسترش استفاده از اینترنت بوجود آمده است. درباره مزایا و معایبی که این نوع ارتباط دارند، صحبت‌های زیادی شده است، اما نکته‌ مهمی که باید به آن توجه کنید این است که در این فضا امکان اینکه افراد دروغ‌های بیشتری بگویند وجود دارد. برای مثال عمدتا خود را بهتر یا بدتر از آنچه هستند معرفی کنند.
   درباره ارتباط مجازی با فامیل هم این نکته صدق می‌کند با این تفاوت که در دنیای خارج از فضای مجازی، شما او را می‌شناسید و با او تعامل دارید. ممکن است هر اتفاقی در فضای مجازی در فضای واقعی و داخل فامیل نیز آورده شود.
   به صورت کلی نحوه استفاده شما از فضای مجازی و برنامه‌های مختلف می‌تواند تعیین کننده خوبی و یا بدی این فضا باشد.

 • سلام خواهش میکنم جواب بدید من دختری ۱۵ ساله هستم‌که مدت ۲ سال و ۲ ماه هست که با پسری ۲۳ ساله اشنا شدم به دلیل اینکه فاصله شهرامون زیاده همو نتونستیم ملاقات کنیم اما در ۱ سال اول در یه شبانه روز ۱۰ ساعتشو باهم صحبت میکردیم قصد ما ازدواج بوده و هست و حتی اسم بچه هامونو انتخاب کردیم و قرار شد ایشون ۱۸ سالگی من به خاستگاری بیان ایشون قبل من توی سن ۱۹ سالگی قرار بود با کسی ازدواج کنن که حتی قرار بود عقد کنن که طرف مقابل بعم زده و الان پرونده ی اون رابطه کاملا بسته شده ایشون فردی مذهبی هستن و در فضای مجازی خیلی خیلی کم حضور دارن در حال حاضر تنها یک واتساپ دارن که ۳ روزی یه بار آنلاین میشم در ۶ ماه اول همچی خوب بود که یهو اومد گفت من سرطان دارم و بعد این ماجرا کمتر باهم صحبت میکردیم اما باز هم در ارتباط بودیم تا اینکه یهو گفتن که من پسر خالشم و سینا ( طرف مقابلم) مرده و گفت فراموشش کنی بعد اون ۹ ماه غیبش زد که بعد ۹ ماه تلگرام نصب کردن و اومدن و من باهاشون صحبت کردم و گفت من زن دارم بزار برو هر دفعه هم اسم زناشونو عوض کردن و هر وقت گفتم عکس شناسنامه بده نداد و هروقت گفتم اگه میخای ولت کنم خطاطو خاموش کن و اول گفت باشه اما بعدش موند و نرفت ایشون برای تولدم ۱ سال اول پول واریز کردن و روی پوششم حساس بودن و روی اخلاقم توی اجتماع هم حساس بودن و ازم قول گرفتن که تا ۱۸ سالگی با کسی نباشم این رو هم بگم اصلا فردی نیست که بخاد کسیو بازی بده یا سر هوس با کسی بره و یه شب که باهاش جدی صحبت کردم گفت من الان نمیتونم بیام سمتت درکم کن و کلی قربون صدقم رفتن من اگه ام همچیو بگم شاهنامه میشه خیلی چیزارو نگفتم از جمله اینکه تظاهر به دوست نداشتنم میکنن درحالی که رفتارشون یچیز دیگرو میگه الان من باید چیکار کنم؟ من خیلی دوسش دارم و اصلا نمیتونم فراموشش کنم کلی حرکت زدم فراموشش کنم نشده نظر شما ن چیه؟ ممکنه برای اینکه ازش زده نشم خاسته باشه رابطه رو کمتر کنه اما ازم خبر دار هم باشه؟و یه نکته ی دیگه ای که هست همش تهدید میکنن اگه پیام بدم خطشو میسوزونن اما وقتی میدم همچین کاری نمیکنن و اینکه ازشون شماره کارت خاستم تا پولایی که بهم دادنو واریز کنم اما گفتن لازم نیست من واقعا گیج شدم با هر کی هم در میون میزارم میگن دوست داره اما نمیدونیم چرا اینکارو میکنه خاهش میکنم راهنماییم کنید

 • سلام روزتون بخیر
  من دو سال پیش با یه آقایی آشنا شدم که اصلا ایرانی نیستن ..
  اوایل در حد چت و این حرف ها بود ولی به هر روز فیلم و عکس فرستادن و توضیح کل روزمون کشید
  دو بار اقدام کردن بیان ایران که نشد بخاطر کنسل شدن پروزا ها به سمت ایران ..
  من الان ۱۸ سالمه اون آقا ۲۶ ۲۷
  زندگی و ظاهر جذابی داره با اینکه وضعیت مالی جفتمون خوبه ولی حس میکنم من بیشتر بخاطر اینکه توی زندگیم محبت زیاد ندیدم بیش از حد دارم وابسته خودش و سبک زندگیش میشم! و یجورایی سطح توقعم از زندگی واقعی زیادی رفته بالا .. حس میکنم دیوونه شم یا مشکلی چیزی دارم..
  میترسم اصلا این رابطه سرانجامی نداشته باشه.
  از طرفی نمیتونم باهاشون قطع ارتباط کنم ..
  میشه لطفا بهم مشاوره بدین؟

  • سلام دوست گرامی
   دیدن زندگی ایشان برای شما هیجان آور است. با وجود اینکه ایشان را از نزدیک ندیده‌اید و شناختی از ایشان ندارید، اما به او وابسته شدید.
   اینکه تصور می‌کنید مشکلی دارید، کمکی به شما نمی‌کند. بهتر است ابتدا مشخص کنید که در این رابطه به دنبال چه هدفی هستید؟
   روابط زمانی به سرانجام می‌رسند که دوطرف زمان و هدف مشخص داشته باشند.
   برای دریافت مشاوره از مشاوران همیار عشق، لطفا نوبت مشاوره دریافت کنید.

 • سلام.ترم 1دانشگاه حس کردم اقاپسری از من خوشش میاد.
  کل ترم 1حضوری دانشگاه میرفتم و ایشون هم بودن. ایشون26سالشه من 20.
  بعد نشونه های خیییلی زیادی دیدم ازش که حس کردم منو دوس داره ولی هیچ وقت مستقیم چیزی نگفته.
  بخاطر کرونا از ترم 2 کل کلاسمون مجازی شد و الان توگروه های درسی درباره درس واینا گاهی چت میکنیم.
  تو همین گروه ها هم کارایی کرده و نشونه هایی داشته که حس کردم دوسم داره.
  ولی مشکل اینجاس دیدارحضوری الان دوماهه نداشتیم.
  دوماه پیش درحد دوساعت دانشگاه دیدار داشتیم و قبل از اون 6ماه پیش دیدار داشتیم.
  فضای مجازی خیلی با من خوبن و میگم حس میکنم دوسم داره ولی ترسم اینه که دیدارهای حضوریمون کم شده فراموشم نکنه؟
  چیکارکنم فراموش نشم. درآینده احتمالش زیاده همو ببینیم ولی همش فکرمیکنم اگه ناامید شه و چون بیشتر مجازی شدم براش منو یادش بره چی.

  • سلام دوست گرامی
   از نشانه‌های علاقمندی ایشان به موردی اشاره نکردید.
   دیدارهای شما درباره مسائل عاطفی و صحبت در این مورد بوده است یا خیر؟
   هنوز بین شما ارتباطی شکل نگرفته است که ایشان ملزم باشند تا شما را فراموش نکنند.
   اگر علاقه‌ای دارند، بهتر است بصورت مستقیم عنوان کنند، وگرنه از روی احتمالات نمی‌توان روی فردی یا رابطه‌ای سرمایه‌گذاری کنید.
   شما ارتباط خود را در همان گروه‌های درسی فعلاً با ایشان حفط کنید، اما پیش از اینکه او حرفی بزند، خودتان پیشقدم نشوید.

  • سلام اگه میشه جواب بدید
   من یک ماهی توی اینستاگرام با پسری اشنا شدم خارج از کشور زندگی میکنه
   اول اشنایی پیشنهاد ازدواج دادن گفتن اگه خانوادت قبول کنن حاضری بیای اینجا باهم زندگی کنیم منم قبول کردم بعد چند روز..
   حالا گفته تا عید نمیتونم بیام ایران ..ینی قرار ملاقاتمون رو عید گذاشتیم که همدیگرو ببینیم و میگه میخوام تو این مدت بشناسمت
   اگه بدردرد هم خوردیم بیام خواستگاریت. درکل پسر خوبیه، ابراز علاقه هم میکنه ولی گاهی اوقات از روابط جنسی هم حرف میزنه.
   من ترسم از اینه که دروغ بگه و بعد یک مدت بزنه زیر همچی یا بهونه الکی بیاره
   میشه راهنماییم کنید الان من چیکار کنم ..
   اگرم هم به ازدواج ختم شد آیا این ازدواج میتونه موفق باشه؟

   • سلام دوست گرامی
    به سن خودتان و ایشان اشاره نکردید.
    اشاره کردید یک ماه است از طریق اینستاگرام آشنا شدید و طرف مقابل اول آشنایی پیشنهاد ازدواج دادند! فردی که بدون هیچ شناختی از شما پیشنهاد ازدواج را که یکی از مهمترین تصمیمات زندگی است مطرح می‌کند، نمی‌تواند قابل اعتماد باشد. جالب است که شما نیز این موضوع را بدون شناخت درست از ایشان قبول کردید. ابتدا باید معیارهای خودتان را برای ازدواج شناسایی کنید، سپس از خود بپرسید که چرا به یک رابطه از راه دور رضایت دادید؟
    ازدواجی که بدون شناخت و از راه دور و در یک زمان کوتاه شکل بگیرد، ازدواج موفقی نخواهد بود.

 • سلام وقت به خیر
  من معلمم و ارشد دارم. تا حالا با هیچ پسری دوست نشدم، چون هم مغرور بودم و هم درسخون و… دو ماه پیش از گروه‌های کلاسیم که همه معلمیم آقا پسری اومد پیویم که اون هم معلم بود و ارشد داشت، هر دو استانهامون هم جوار بودن و فاصله شهرامون تقریبا 300 کیلومتر، یه مدت با هم حرف زدیم و چت کردیم اون عکسش برام فرستاد ولی من با اصرار زیادش فقط عکس از صورتم فرستادم که ظاهرا شیفته شد، از لحاظ اعتقادی و.. هم خیلی شبیه هم بودیم
  ولی مشکلی که من داشتم خیلی سخت گیر بودم از شکلک فرستادن قلب و.. به شدت روس عصبانی می شدم حتی یکبار هم نشد که من اول پیام بدم، ولی اون با وجودی که مستقیم خواستگاری نکرد می گفت ازت خیلی خوشم اومد یه عکس کامل برام بفرست حداقل ببینم چطوری، اون پا فشاری کرد و من مقاوم در آخر اون کوتاه اومد، در ادامه ارتباطمون گروهی که هر دومون عضوش بودیم من ترک زدم وقتی ازم دلیل خواست بهش گفتم دیگه بهم پیام نده البته این بگم من هدفم از ارتباط ازدواج بود که هر چه فک می کردم، به خاطر اینکه انتقالی سخت بود. شدنی نمی دونستم و به اون هم اعتماد نداشتم، خواستم ببینم آیا کات کردن من با ای پسر درست بود؟ آخه چون من با مغروری و سخت گیری سنم داره میره بالا و ازدواج نکردم…

  • سلام دوست گرامی
   رفتار شما بالغانه نیست و نیاز دارید تا مهارت‌های زیادی را آموزش ببینید.
   وقتی هنوز فردی را ندیدید چگونه برای ازدواج با او برنامه‌ریزی کردید؟

 • سلام خواهش میکنم جواب بدید من دختری ۱۵ ساله هستم‌که مدت ۲ سال و ۲ ماه هست که با پسری ۲۳ ساله اشنا شدم به دلیل اینکه فاصله شهرامون زیاده همو نتونستیم ملاقات کنیم اما در ۱ سال اول در یه شبانه روز ۱۰ ساعتشو باهم صحبت میکردیم قصد ما ازدواج بوده و هست و حتی اسم بچه هامونو انتخاب کردیم و قرار شد ایشون ۱۸ سالگی من به خاستگاری بیان ایشون قبل من توی سن ۱۹ سالگی قرار بود با کسی ازدواج کنن که حتی قرار بود عقد کنن که طرف مقابل بعم زده و الان پرونده ی اون رابطه کاملا بسته شده ایشون فردی مذهبی هستن و در فضای مجازی خیلی خیلی کم حضور دارن در حال حاضر تنها یک واتساپ دارن که ۳ روزی یه بار آنلاین میشم در ۶ ماه اول همچی خوب بود که یهو اومد گفت من سرطان دارم و بعد این ماجرا کمتر باهم صحبت میکردیم اما باز هم در ارتباط بودیم تا اینکه یهو گفتن که من پسر خالشم و سینا ( طرف مقابلم) مرده و گفت فراموشش کنی بعد اون ۹ ماه غیبش زد که بعد ۹ ماه تلگرام نصب کردن و اومدن و من باهاشون صحبت کردم و گفت من زن دارم بزار برو هر دفعه هم اسم زناشونو عوض کردن و هر وقت گفتم عکس شناسنامه بده نداد و هروقت گفتم اگه میخای ولت کنم خطاطو خاموش کن و اول گفت باشه اما بعدش موند و نرفت ایشون برای تولدم ۱ سال اول پول واریز کردن و روی پوششم حساس بودن و روی اخلاقم توی اجتماع هم حساس بودن و ازم قول گرفتن که تا ۱۸ سالگی با کسی نباشم این رو هم بگم اصلا فردی نیست که بخاد کسیو بازی بده یا سر هوس با کسی بره و یه شب که باهاش جدی صحبت کردم گفت من الان نمیتونم بیام سمتت درکم کن و کلی قربون صدقم رفتن من اگه ام همچیو بگم شاهنامه میشه خیلی چیزارو نگفتم از جمله اینکه تظاهر به دوست نداشتنم میکنن درحالی که رفتارشون یچیز دیگرو میگه الان من باید چیکار کنم؟ من خیلی دوسش دارم و اصلا نمیتونم فراموشش کنم کلی حرکت زدم فراموشش کنم نشده نظر شما ن چیه؟ ممکنه برای اینکه ازش زده نشم خاسته باشه رابطه رو کمتر کنه اما ازم خبر دار هم باشه؟

 • سلام وقت شما بخیر.
  قبل سوالم میخواستم از شما که وقت میزارین و با حوصله جواب سوالات رو میدید تشکر کنم…
  من حدودا دو ماه هست که با یه خانمی تو فضای مجازی ارتباط برقرار کردم.حس میکنم من وابسته شدم و اغلب منتظر پیام هاش‌ هستم.البته اونم گفته که وابسته شده.
  دو روز پیش به بهونه اینکه ممکنه زیاد به هم وابسته بشیم زد و رفت؛
  من تو این دو روزه فکرم بدجور مشغوله و می‌دونم اگه بهش پیام بدم آروم میشم.
  چیکار کنم؛؟

  • سلام دوست گرامی
   ترس از وابستگی زمانی بیشتر می‌شود که افراد در رابطه هدف مشخصی نداشته باشند و یا آمادگی پذیرش آن رابطه را ندارند.
   مطمئنا اگر شما به مدت 2 ماه هر روز با یک نفر پیام ردوبدل کنید و یا از روزمره هم باخبر باشید این وابستگی پیش می‌آید. بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی از خود بپرسید که هدف‌تان از ارسال پیام به این خانم چیست؟ و اگر ایشان موافق بودن در رابطه عاطفی باشند شما چه برنامه‌ای برای آینده دارید؟

 • سلام
  می خواستم بدونم پسری که علاقه داره رابطه به صورت مجازی پیش بره تا شناخت بیشتر شه بعد از مدت چند ماه دیدار حضوری داشته باشه بیشتر هدفش چیه؟؟
  وقتیم بهش میگی حداقل یبار همو ببینیم تا از قیافه رفتار واقعی هم بدونیم در جواب میگه من با شرایط کاری الانم که چیزیش مشخص نیی و در حد ورشکستگی
  نمیتونم بیینمت و اینجوری خیلی وابستت بشم وفکرم درگیر بشه
  اینم بگم که این فرد قبلا 4 سال با کسی بوده و تا ب خواستگاری هم رسیده اما موفق نبوده نظر شما چیه ؟؟

  • سلام دوست گرامی
   وقتی فردی وارد رابطه عاطفی می‌شود، اگر این رابطه برایش جدی باشد کم‌کم شروع به سرمایه‌گذاری‌های بیشتری می‌کند. یعنی حاضر می‌شود که با شما ملاقات بیشتری داشته باشد و برای آینده برنامه‌ریزی کند.
   چون ایشان قبلا هم رابطه 4 ساله‌ای نافرجامی داشتند، احتمالا استرس این مساله را دارند که نتوانند به راحتی به شما اعتماد کنند و از وابستگی فرار می‌کنند. مهم است که شما بدانید چه مدت زمانی از قطع رابطه قبلی ایشان می‌گذرد و آیا توانسته‌اند پرونده آن رابطه را ببندند یا خیر.

 • سلام.من با دختری رابطه دارم و س سال تو فصای مجازی
  من ۱۹ سالمه ایشون هم ۱۸ من میخواستم ببینم الان در دنیای واقعی باهم روبرو شیم بخوایم همو بشناسیم میتونیم تصمیمات درست بگیریم ؟میترسم تصمیماتمون بیشتر هیجانی باشه اخه سنمون چون کمه.ولی من خودم خیلی حساسم و گیر میدم ک تفاهمون زیاد باشه تا بعد ازدواج ب مشکل برنخوریم الان ب نظرتون درسته همو شناختن یا نه؟

 • سلام. من 17 سالمه و3 ماه است که توی تلگرام با یه دختر 16 ساله آشنا شدم..خیلی ارتباطمون زیاده تو تلگرام همش باهمیم یا پیام میدیم و بعضی وقتا هم تلفنی حرف میزنیم..قدری دوستش دارم که اگه یه شب صداشو نشنوم و ویساشو گوش ندم خوابم نمیبره.مطمئنم عاشقشم و واسم ثابت شده اونم دوستم داره…ولی الان مشکلی که دارم اینه که من از قیافه خودم خوشم نمیاد راستش رو بخواین از خودم متنفرم و همش فکر میکنم واسش کم باشم و وقتی از نزدیک همو دیدیم منو نخواد..چند بار این مسئله رو باهاش درمیون گذاشتم ولی اون میگه من عاشقتم و حتی اگه زشت ترین پسر جهانم باشی بازم من دوستت دارم و تورو واسه قیافت نمیخوام تورو واسه اخلاق و رفتارت و اون چیزی که توی وجودته میخوام..من همونجوری که توی دنیای واقعی هستم باهاش رفتار میکنم که واقعا منو بشناسه..خیلی دوستش دارم و نمیتونم ازش هم جدا بشم
  مطمئنم حرفاش رو که میگه قیافم واسش مهم نیست از ته دلش میگه ولی اونم آدمه دیگه منو ببینه شاید ازم خوشش نیاد
  لطفا کمکم کنید

  • سلام دوست گرامی
   دو نکته مهم در صحبت شما وجود دارد:
   1)اعتماد به نفس پایین شما
   2)سن پایین شما
   هر دوی این مسائل باعث می‌شود که شما با هیجان بالایی درباره این رابطه تصمیم بگیرید.
   سن شما برای انتخاب شریک عاطفی سن مناسبی نیست چون هنوز آمادگی و پختگی لازم را برای انتخاب شخصی ندارید. به دلیل همین سن است که شما در طی دوره بلوغ از چهره خودتان متنفر هستید. تا وقتی خودتان را دوست نداشته باشید نمی‌توانید دیگری را نیز دوست بدارید.

 • سلام من میخوام هر وقت با یک نفر دوست بشم اصلا نمیشه بعد نیم ساعت اون قهر میکنه و این خیلی منو عذاب میده نمیدونم دلیلش واقعا چیه ممنون

  • سلام دوست گرامی
   قهر کردن یک شیوه نادرست در برقراری رابطه است. اما چون این قهرها در همه ارتباط‌های شما بوجود می‌آید، پس نیاز است تا درباره آن کمی بیشتر تامل کنید. چه کسانی را برای دوستی انتخاب می‌کنید؟ شیوه برقراری رابطه و حرف زدن و ارتباط برقرار کردن شما چگونه است؟ آیا دست روی نقطه ضعف طرف‌مقابل می‌گذارید؟ به احتمال زیاد نیاز دارید تا مهارت ارتباط روابط بین فردی موثر را آموزش ببینید. شما می‌توانید از طریق دریافت وقت مشاوره از رادیوعشق، این مهارت ها را آموزش ببینید.

 • سلام من ۱۹ سالمه و تازه با یه پسر ۲۶ ساله آشنا شدم از طریق اینستا، قصد خودم ازدواجه. اونم میگه قصدش ازدواجه. همش ناز میکشه و میگه دوستم داره. قرار شده بعد ۳ ماه، قرار بذاریم با هم. میشه بگید بارزترین اخلاقیات مرد عاشق چیه؟ از کجا بفهمم منو واقعا میخواد یا نه؟ خیلی میترسم عشقش الکی باشه. راهنمایی کنید. ممنونم

  • سلام دوست گرامی
   آشنایی شما باید ابتدا به مرحله قرار ملاقات برسد تا بتوانید بیشتر ایشان را بشناسید. در یکی از مقالات همیار عشق، به نشانه های مرد عاشق اشاره کردیم، که می توانید آن را مطالعه کنید. به طور کلی تا زمانی که تعامل شما از فضای مجازی به فضای حقیقی نرسد، کمتر می توانیم درباره عشق و دوست داشتن او نظر دهیم یا با قاطعیت بگوییم او قصد جدی برای ازدواج دارد، چرا که ازدواج مقدماتی دارد که باید از سوی هر دونفر فراهم شود. اما بعضی از رفتارهای بارز مانند خشم و نحوه بروز دادن آن بسیار مهم است، میزان زمانی که برای این ارتباط می گذارد، نحوه فعالیت و پاسخ به نظرات مخاطبینش در فضای اینستاگرام چگونه است؟ به این نکته ها توجه کنید و در صورت نیاز از مشاوران همیار عشق، وقت مشاوره دریافت کنید.

 • سلام میشه جواب منو هم بدین مرسی من خیلی گیج موندم.سه سالیه با ی دختری از طریق فصای مجازیو تلفنی دوست هستم دیگه بهم وابسته شدیم منم ۱۹ سالمه ایشونم ۱ سال ازم کوچیکتره.
  یبار فقط ملاقات داشتیم اونم فقط ۳ دقیقه و اینا حالا ک کار از کار گدشته و وابسته هم شدیم میخواستم بپرسم میشه الان با قرار های ملاقات حضوری بیشتر همو بهتر بشناسیم و ببین میتوکیم باهم کنار بیایم یا نه.تروخدا جواب بدین دیگه من موندم چیکار کنم؟

  • سلام دوست گرامی
   میزان شناخت در فضای مجازی پایین است و قطعا دیدارهای حضوری و هدفمند برای آینده می تواند شما را به شناخت بهتری برساند. در مورد تغییر پرسیدید، انسان ها در طول زمان تغییر می کنند و این کاملا طبیعی است. از تغییر ایشان نگران هستید اما خودتان هم تغییر خواهید کرد. بخصوص زمانی که ارتباط در سن پایین شروع شود، این تغییر کردن ها بیشتر رخ می دهد.

 • سلام من یکم وسواس فکری دارم با یه خانومی تو فضای مجازی آشنا شدم و خیلی از هم خوشمون اومده همش فکر میکنم اگه بجای من یه آدم ناتو بهش پیام میداد به اون هم جواب مثبت میداد؟ و اصولا ازدواج از طریق فضای مجازی کار درستیع؟ لطفا راهنمایی کنید

  • سلام دوست گرامی
   اختلال وسواس فکری را با تشخیص روانشناستان متوجه شده اید یا خودتان به این نتیجه رسیده اید؟ بهتر است قبل از هرگونه برچسب زدنی به خودتان ابتدا با روانشناس صحبت کنید. اما درمورد مساله ای که اشاره کردید، یکی از راه های آشنایی در فضای مجازی است اما برای تشخیص درست یا غلط بودن آن باید دیدارهای حضوری نیز شکل بگیرد. یعنی این آشنایی کافی نیست. اعتماد و باورپذیری طرف مقابل و اقدامات او در فضای مجازی دشوار است. برای دریافت مشاوره می توانید از مشاوران همیار عشق وقت مشاوره تلفنی و یا آنلاین دریافت کنید.

 • ماشاالله اینقدر کامنتا زیاده منم به شوق اومدم منم ۲ ۳ سال با یک بنده خدایی اینترنتی آشنا شدم و رفتیم بیرون و خوب طبیعیه که عاشق شدیم و البته من سعی کردم راه درست برم یعنی همه جوره قضیه حلال بشه ولی در اواخر که دیگه پذیرفته بود ازدواج رو جا زد و گفت بدرد هم نمیخوریم و داغی به دل ما گذشت بعد از ۸ ماه از گذشت واقعا حالم بهتره و با دید بازتری میتونم منطقی به موضوع نگاه کنم و اشتباهات خودم ببنیم من دو ساله دارم به خانوادم میگم و یکبارم رسمی خواستگاری رفتیم ولی تا الان نتیجه نداشته مورد خوب خیلی کم شده منم اینقدر وسواس ندارم ولی واقعا کمه شرایط منم شاید خاص باشه ولی الان سوالم اینه چه اشکالی داره دو طرف عاشق هم نشن فقط در حد آشنایی اولیه نهایتا یک هفته با هم چت کنن بدون هیچ حسی بعد شماره خانواده رو بگیره و آدم بره خواستگاری؟ اینطوری بهتر میشناسه مخصوصا الان معرف ازدواج که خیلی کمه و معلومم نیست کی معرفی میکنه به ما یک بار معرفی کردن طرف بعدا فهمیده شد که با یکی بوده و بعدا صداش در اومده آدم نمیدونه به کی رو بزنه بنظرم خود آدم پیدا کنه بعد با خانوادش مطرح کنه گزینه هم اسلامی هم انسانی ما هم که برونگرا هستیم قرار نیست همه سنتی ازدواج کنن جامعه و علم رو به پیشرفته

  • سلام
   درباره اینکه ازدواج باید سنتی باشه یا دونفر اول با هم آشنایی داشته باشن یا اینکه نحوه معرفی چطور باشه هیچ قانون و باید- نبایدی وجود نداره و هرکس براساس شرایط و باورهای خودش ممکنه از یکی از این شیوه‌ها استفاده کنه. اون چیزی که اهمیت داره اینه که ازدواج باید با شناخت و آگاهی انجام بشه. یعنی یک هفته چت کردن شما رو به اون شناختی که لازمه نمی‌رسونه. شما می‌تونید تحت نظر خانواده‌ها هم این شناخت کامل رو به دست بیارید و یکی از مواردی که خیلی به این موضوع کمک می‌کنه مشاوره پیش از ازدواج است. ضمن اینکه وجود یک علاقه اولیه برای ازدواج نکته مهمیه.

 • سلام من دختری ۲۶ ساله هستم چندماهی هست با یه پسری ازطریق فضای مجازی آشنا شدم که ی سال ازم بزرگتر اوایل نزدیک شهرشان بودم قرار بودهمو ببینیم ولی بخاطر ی دلایلی ازاون شهر رفتیم اومدیم ی استان دیگ الان که دور شدیم خیلی وابستگیمون زیاد شده مخصوصا من اوایل اصلا برام مهم نبود ولی وقتی دور شدیم بیشتر بهش وابسته شدم. این پسر خودشم ابن میگفت ناگفته نمونه که من ی ادم خیلی شکاکی هستم اوایل خیلی شک میکردم که ایشون متاهل باشن بعدها با حرفهایی که زد باور کردم که مجرد باشن چون کارش طوریه که شبها زود میرفت منم شک میکردم بهش .این پسر خیلی خودش خوب نشون داده بود منم واقعا دوستش شدم و میگفت هدفم ازدواج قرار بود بعد اینکه کاراش تموم کنه بیاد من ببینه .انقد که من شکاکم ذاتم اینطوری کلا ب کسی خیلی سخت اعتماد میکنم ولی به این پسر بعد چند ماه بهش اعتماد کردم چون خیلی حرفاش با سند میزد ولی چندروز که اخلاقش عوض شده واقعا فک میکنم اون دیگ نیست بهش هم که میگم میگه من عوض نشدم همونم همش میخواد درباره مسائل جنسی صحبت کنه باهام واینکه میگه چقد تو سردی احساس نداری انگار میخواد من تحریک کنه واقعا نمیدونم چرا اینطوری شده اصلا این حرفا رو نمی زد یا اینکه میگه من با چندتا دختر ارتباط جنسی داشتم واقعا چندروز درگیر ذهنم باز شدم مث اوایل دارم بهش مدام شک میکنم اونم به من میگه که تو عوض شدی .منم میگم خب تو اینطور نبودی منم خوب بودم حالا عوض شدی منم واکنش نشون میدم ب این اخلاقت .نمیدونم واقعا چیکار کنم از ی طرف واقعا دوسش دارم وابسته شدم میدونم اگه اوایل این حرفا رو میزد بخصوص درباره مسائل جنسی اصلا باهاش نمیموندم ولی الان نمیتونم تموم کنم واقعا وابستشم.هربار خواستم تموم کنم دیدم نمیتونم واقعا دوباره نظرم عوض شده واقعا نمیدونم چیکار کنم اعتماد کنم بهش یا نه. یا واقعومن برای ازدواج میخواد یا داره دروغ میگه واقعا گیج شدم. لطفا راهنمایی کنید

  • سلام
   ارتباطی که صرفا مجازی و از راه دور باشه به هیچ وجه نمیتونه شما رو به شناخت واقعی برسونه. خصوصا وقتی صحبت از ازدواج میشه لازمه که حتما شناختتون بیشتر و منطقی‌تر بشه. بنابراین بهتره درباره این رابطه جدی‌تر صحبت و عمل کنید و باید با کمتر کردن رابطه‌تون این وابستگی رو کنترل و کمتر کنید چون میتونه بهتون آسیب بزنه. اگر شما به صحبت درباره مسائل جنسی علاقه‌ای ندارید و این موضوع جز خط قرمزهاتون محسوب میشه باید واضح به ایشون بگین و اگر علاقه ایشون هم جدی باشه به خط قرمزهای شما احترام میذاره. فقط نکته‌ای که خیلی مهمه اینه که یه رابطه مجازی نباید طولانی مدت بشه چون وابستگی بدون شناخت ایجاد میکنه و ممکنه حتی وقتی همو دیدین بفهمین انتخابتون اشتباه بوده ولی وابستگی اجازه نده تصمیم درستی بگیرید.

   • ببخشید اینکه میگین شناختتون بیشتر و منطقی تر بشه یعنی چی. یعنی هرج زودتر حضوری ایشون ببینم .راجع بش تحقیق کنم .خواهش میکنم راهنمایی کنید چون خیلی برام مهم ممنونم🙏🙏

 • سلام ، من تقریبا 2سال و خورده ای هست توی فضای مجازی با پسری رابطه دارم،ایشون درباره پدر و خواهر و مادرشون با من صحبت کردن همچنین خودم با اکانتای مختلف از همشهری هاش درباره خانوداه اش پرسیدم و نظراشون تقریبا یکسان بود،ت این دوسال فهمیدم اگر هم با بنده خیلی راحت هست تو فضای بیرون ادم خجالتی و سر ب زیری هسش . تقریبا شناختایی از فضای بیرون دربارش پیدا کردم ولی با خوندن مطالب شما شک کردم . راهمون خیلی دوره ایشون بندرعباسن من تهران نمیدونم ادامه بدم یا نه چون دورا دور هم رابطه جدی شده من با مادرشون ب صورت تصویری حرف زدم و مادر من هم درجریان این موضوع هسن . باهم مشاجره زیاد داریم و سعی کردم رابطه رو کم کنم بخاطر همین مجازی بودنش
  یمدت فکر میکردم وابستگیه ولی با تعهدی ک نسبت ب اون درون خودم دیدم و همچنین ایشون(اصلا زمینه برای خیانت کردن رو نداره و نشونه های ادم خیانتکارو من درونش ندیدم)و اینکه دیدم با گذشت هفته ها چت نکردن هم حسمون نسبت ب هم عوض نمیشه تا حدودی مطمئن شدم!
  همچنین اینم بگم ایشون نظرشونه بعد اینک کنکور دادن مدتی ت شهر ما باشن و چند باری هم قرار بود همدیگرو ببینیم ک متاسفانه قسمت نشد و تابستون قراره دوباره ی قرار ملاقات بزاریم ولی نمیدونم عملی میشه یا ن . بنظرتون رابطه رو ادامه بدیم یا همینجا تمومش کنم؟

  • سلام
   نمیشه با این اطلاعات نظر قطعی داد که باید قطع کنید یا ادامه بدید فقط اینکه باید بدونید از طریق ارتباط مجازی با فردی نمی‌تونید به شناخت واقعی و صحیح درباره اش برسید با اینحال همون‌طور که می‌بینید علاقه و دلبستگی به وجود میاد و همین می‌تونه باعث بشه تصمیمات اشتباهی بگیرید یا حتی وقتی بعدا شناختتون بیشتر شد، باعث بشه چشمتون رو روی یک سری از واقعیت‌ها ببندید. بنابراین اگر الان شرایطش رو ندارید که رابطه‌تون رو وارد فضای واقعی کنید بهتره کمی از هم فاصله بگیرید و با کمک یک متخصص درباره‌اش تصمیم‌گیری کنید.

 • سلام لطفاً کمکم کنین من سردرگم شدم
  من مدت تقریبا ۹ ماه هستش با پسری توی سایت مجازی آشنا شدم و فقط با هم چت میکنیم ک البته بیشتر ارتباط و چتمون خیلی جدی نبوده و فقط ب عنوان ی هم صحبتی با هم حرف می‌زدیم البته ایشون از همون اول گفتن مایل به دیدار حضوری و در صورت امکان جدی کردن رابطه هستن و البته من شرایطشو نداشتمو گفته بودم و گفتن ک مشکلی نیس
  گذشتو ایشون جدیدا میگن ک هر قدر لازم باشه صبر میکنن تا من شرایط ارتباط حضوری باهاشون رو داشته باشم . منم گفتم ک هر چقدم ب نظر برسه ک ما باهم سازگاریمو اینا بازهم نباید رو ی شخص توی مجاز حساب باز کرد. ولی ایشون میگن بعده ۹ ماه اطمینان دارن از انتخابشون این ذهنه منو مشغول کرده ب نظرتون ادامه دادن باعث مسموم شدن رابطه نمیشه؟ اخه خیلی پیش رفتنو این منو نگران می‌کنه
  آیا اشتباه کردیم؟
  ممکنه ک در ایمیل هم ماجرا رو در میان بذارم باهاتون و مشاوره تخصصی بگیرم اگر نه میشه پاسخم رو بدین
  با تشکر 🙏⁦❣️⁩

  • سلام
   فضاهای مجازی می‌تونن برای شروع ارتباط مناسب باشن اما ازونجایی که به هیچ‌وجه دو طرف رو به شناخت عمیق و صحیح نمی‌رسونن، حتما باید ادامه رابطه وارد فضای واقعی و حضوری بشه. اگر شما به‌هیچ‌وجه شرایط داشتن رابطه جدی و حضوری رو ندارید، بهتره دیگه ادامه ندید چون باعث میشه یکی یا هردوتون دلبسته بشید و اون‌وقت شرایط براتون سخت‌تر میشه. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با سیستم مشاوره تلفنی تماس بگیرید.

 • سلام…ببخشید من با یه خانوم تو اینترنت آشنا شدم و به شدت عاشق هم شدیم. با هم شل و ول صحبت ازدواج رو هم میکردیم البته در حد رمانتیک و احساسی. بعد یه ماه من میخواستم به ایشون بگم که رابطمون هدف دار باشه و یا ازدواج کنیم یا دیگه اصلا ادامه ندیم چون من آدم مذهبی هستم ایشونم همینطور…ولی خجالت کشیدم صحبت ازدواج رو با ایشون بکنم فکر کردم شاید من درحد ایشون نیستم😞 از لحاظ قیافه و اینا…کارم ندارم دانشجوام 20 سالمه ایشون 18 سال…ایشون هر چی اصرار کرد گریه و التماس گرد من بمونم من میگفتم نه حرومه حرومه ولی صحبت ازدواج رو نکردم😞😭…نه ماه درکیر همین کات کردن بودیم آخرش دیگه اون خانوم و خودم داغون شدیم. من نمیتونم بدون ایشون زندگی کنم. اما میدونین از آینده یه رابطه اینترنتی ترسیدم. بهش گفتم بریم پیش مشاور البته اواخر اما نیومد. میگفت واسه چی بریم میگفتم حالا تو بیا. من خیلی اشتباه کردم؟؟؟😭😭

  • سلام
   شما اول باید تکلیف‌تون رو با خودتون مشخص کنید. آیا الان شرایط ازدواج رو دارید؟ اگر ندارید حاضرید تا اون زمان با کسی در رابطه باشید؟ یعنی با توجه با اعتقادات‌تون میتونید با این موضوع راحت باشید؟ تا زمانی که خودتون ندونید دقیقا چی میخواهید از یک رابطه، طرف مقابل‌تون رو هم سردرگم و دچار سوءتفاهم می‌کنید. پیشنهاد می‌کنم اول خودتون تنهایی با مشاور صحبت کنید.

 • سلام من دوسال پیش با یکی از هم محلی هامون دوست شدم و قرار بر اینه ک بزودی ازدواج کنیم خانواده هامونم میدونن و تاحدودی موافقن منو ایشون دعوازیاد میکنیم حتی دعواهای شدید ولی بازم یا من میرم یا ایشون میاد ک مشکلو حل کنیم هدفامونم یکیه توخیلی از چیزا تفاهم داریم ولی خب سر یچیز کوچیک و بی ارزش بحث میکنیم مثلا من یچی میگم یه سوال ساده ولی اون مثلا یهو عصبی میشه میگه لحنت بد بود و من ناراحت شدم ولی خب لحن منو ک ندیده چحوریه ک فکمیکنه بد بوده خلاصه ک چنشب پیش سراین موضوع دعوامون شد ولی من فرداش یه موضوعیو پیش کشیدم ک باهاش صحبت کنم ولی اون سرد جوابمو داد خب منم ناراحت شدم دیگه پیام ندادم شبش خودش پیام داد گفتم خوب نیسم اونم گف منم خوب نیستم چون توخوب نیستی من ناراحت بودم خب دوسداشتم یکم بیشتر تلاش کنه برااروم کردنم منم چون رفتار صبحشو دیده بودم نوشتم هه بعد اون ازین کلمه هه ناراحت شد ولی منی ک دوساله با اخلاقای بدش میسازم و ناراحت میشم بیشتر اروم میشم تااون هرچند وقتی ک پیش همیم خیلی ب هم احترام میزاریم خودشم میگه چت کردن خیلی بده چون نمیشه حسو رسوندخلاصه ک ایشون از هه گفتن من ناراحت شد منم اخرای دعوا بی منظور گفتم ک انگار ک من مردمو تو زن منظورم اینبود ک زود قهرمیکنی و ناز میکنی ولی اون گف ک خیلی خیلی ناراحت شدم منم خب دیدم بد برداشت کرده کلی معذرت خاهی کردم ولی اون عصبی بودو ناراحت بود میگفت فعلا هیچی نگو منم خب دیگه چیزی نگفتم دیدم خیلی عصبی و تهشم ک یچی گف منم ناراحت شدم الان.الانم جفتمون ناراحتیم و هردو کاملا مشخصه ک دوسداریم ب هم پیام بدیم من دوسدارم پیام بدم و یکم قانعش کنم ک کمی مقصر بوده و منم مقصرم و حلش کنم ولی میترسم پیام بدمو سرد جوابمو بده و اوضاع بدتر بشه اینم میگم ک پیام ندم ی مدت تنها باشه خودش بیاد البته دوروزه ک میگذره و ایشون کلی استوری و پروفایل میزاره برا وقتایی ه ک میفهمم منتظر پیام دادنمه ولی خب میترسم و واقعا نمیدونم چکارکنم ک این مشکل دعوامون حل بشه

  • سلام. متاسفانه یکی از مشکلات ارتباط چتی همینه. بنابراین تا حد ممکن حضوری یا تلفنی ارتباط برقرار کنید خصوصا وقتی مشکلی وجود داره. به هیچ وجه نخواهید توی چت مشکلات رو حل کنید چون مثل همین الان یه موصوع کوچیک تبدیل میشه به یه ناراحتی بزرگ. الان هم برای دلجویی بهتره باهاشون تماس بگیرید و همون‌طور که منظورتون رو برای من توضیح دادید به ایشون هم توصیح بدید. مشخصه که رابطه خوبی دارید ولی نیاز به یاد گرفتن یه سری مهارتها دارید که باعث نشه مشکلات کوچیک باعث ناراحتیتون بشه. پس حتما با مشاور صحبت کنید تا مهارت‌های لازم رو بهتون یاد بده. اگر شرایط‌تون طوریه که بیشتر ارتباط‌تون به صورت چته، دوره جذب عشق با موبایل خیلی براتون مفید خواهد بود

 • سلام خسته نباشيد ببخشيد من تقريبا دو هفته هست با شخصي توي فضاي مجازي آشنا شدم، و مدتي تلفني حرف زديم و يكبار ايشون رو بيرون ديدم، ولي ايشون از اول به من ميگفتن من ميترسم تو رو ببينم اگه خيلي ازت خوشم بياد چي
  بعد از اينكه ديديم همو چند شب بعد گفتن ميترسم اذيت شي تو اين رابطه و اينكه تو خيلي كوچولويي من نميخوام اذيتت كنم، من ٢٥ سالم هست و ايشون ٢٩
  و اينكه گفتن تو خيلي زود اومدي تو زندگيم تو خيلي خوبي اگه به ازدواج بود كه همين الان باهات ازدواج ميكردم، ميخوام ببينم منظورشون از اين حرفا و رفتارا چيه🤔

  • سلام. ایشون توی این مدت کوتاه دارن به شکل‌های مختلف به شما هشدارهایی رو میدن. اینکه زود اومدی تو زندگیم و “اگه” میخواستم ازدواج کنم….، می‌ترسم اذیت بشی، اگه خیلی ازت خوشم بیاد چی و..‌. و همه اینا به این معنیه که ایشون در حال حاضر دنبال یه رابطه جدی و بلندمدت نیستن. اگر شما چنین هدفی دارید باید بدونید که ایشون فرد مناسبی برای شما نیست. خیلی وقت‌ها یک طرف رابطه از همون ابتدا به طور غیرمستقیم به طرف مقابلش هشدار میشه و نشون میده که نباید روی این رابطه حساب کنه ولی افراد به دلیل ایجاد علاقه، احساس تنهایی و..‌. این هشدارها رو نادیده می‌گیرن، مدتها توی رابطه میمونن و بعد از چند سال شاکی میشن که چرا یهو رها شدن یا چرا طرف مقابلشون اقدام جدی برای رابطه نمی‌کنه. خوبه که شما توجه‌تون به این حرفا جلب شده و بهتره که حتما جدیشون بگیرید.

 • درود بر شما.من با یه خانومی از طریق فضای مجازی در ارتباط بودیم.پس از مدتی به ایشون درخواست آشنایی بیشتر رو در حد و حدودی‌که خودشون مشخص میکنن دادم و به ایشون گفتم که اگر به کسی‌متعهد نیستن به پیشنهادم فکر کنن.ایشون در پاسخ گفتن من آدم خوبی‌هستم ولی‌فعلا دوست ندارن با‌ فردی رابطه داشته باشن و گفتن با‌ کسی‌هم در رابطه نیستن.
  خواستم بدونم این جوابشون رو به دید +ببینم یا -؟
  سپاس از شما

  • دوست عزیز
   سلام
   بهترین کار اینه که نخواهید جوابشون رو تفسیر کنید، چون ایشون واضح گفتن نمی‌خوان فعلا در رابطه‌ای باشن. چون تفسیری که شما می‌کنید بیشتر بر اساس ذهن و خواسته خودتونه و ممکنه با واقعیت متفاوت باشه و بی‌جهت امیدوار یا ناامید بشید‌. اگر جوابشون شما رو قانع نکرده بهتره یک بار دیگه با خودشون صحبت کنید و بهشون بگید اگر تمایلی نسبت به شما دارند شما میتونید صبر کنید تا آماده رابطه بشن. البته قبلش حتما با خودتون به این نتیجه برسید که چقدر می‌تونید صبر کنید.

 • سلام ، منم الان سی و پنج روز هستش که با یه دختری در فضای مجازی اشنا شدم که دوسال از من کوچیکتره ، هم من اونو دوست دارم و هم اون منو ، مشکل اینجاست که من برونکرام و هر احساسی که به اون دارم یا هر احساس دیگه ای رو راحت میگم ، اما به قول خودش اون درونگراست ،میدونم که اونم دوسم داره چون من از اتفاقات روز مره و یا فکرایی که هر روز درموردش میکنم رو میگم اونم میگه منم بهت فکر میکنم زیاد ، و فقط در حد همین میگه یا ایموجی ، به منم میگه این اخلاق منه ، من گفتم منم درونگرا میشما ، اونگفت من درونگرام اما تو حق نداری درونگرا باشی ،😓

  • سلام دوست گرامی
   بهرحال هر شخص، تیپ شخصیتی مرتبط با خودش را دازد و نمیشود به اجبار تغییرش داد
   اما میتوان به مرور و با تشویق تغییراتی ایحاد کرد
   در هر حال باید هر فرد را به همان صورتی که هست پذیرفت و درصدد تغیبر نباشید
   اگر شرایط و شخصیت ایشان را میپذیرید ادامه دهید

 • من از طریق مجازی با یکی آشنا شدم و الان ۳ساله که با هم دوستیم و البته هنوزم از نزدیک همو ندیدیم چون مسافت مون خیلی زیاده، البته از طریق تلفن و مجازی و تصویری زیاد باهم حرف میزنیم ولی از نزدیک همو ندیدیم هنوز.. ایشون مدتیه اخلاقشون خیلی تغییر کرده و اکثرن دنبال بهونن که سروصدا کنه یا بگه بهم زنگ نزن و راجبه کات کردنم زیاد گفته، البته ناگفته نماند که مشکل مالی و فکری هم زیاد دارن و شده من خیلی تو شرایط مالیش کمکش کردم.. الان شدیدن بهش وابستم حتی یه روز باهاش حرف نزنم دنیا و زندگی به چشمم نمیاد، چکار کنم؟

  • دوست عزیز
   سلام

   قبل از هر چیزی سعی کنید به این چندتا سوال واقع‌بینانه جواب بدید: هدفتون از این رابطه چیه؟ فکر می‌کنید قراره که رابطتون به کجا ختم شه؟ با این دوری راه و اینکه بعد از 3 سال هنوز همدیگه رو ندیدید، فکر می‌کنید قراره چه اتفاقی بیافته؟ تا کِی می‌خواید به این شکل رابطه ادامه بدید؟
   زمانی که تونستید به این سوالات جواب بدید، احتمالا تا حدودی جواب خودتون رو گرفتید. ارتباط از طریق مجازی، زمانی می‌تونه کمک کننده باشه که شما این رابطه رو به صورت حضوری هم داشته باشید؛ وقتی شما بعد از 3 سال هنوز همدیگه رو ندیدید، به نظرتون تا کِی می‌تونید این شکلی ادامه بدید؟
   احساستون رو درک می‌کنم که به ایشون علاقه‌مند شدید، اما بهتره برای جلوگیری از آسیب کمی فکر کنید و ببینید این رابطه با این شکلی که داره جلو می‌ره آیا به سمت خوبی ختم میشه یا نه؟

  • منم کسی رو توی فضای محازی دوست دارم ، فقط میشه بگین همیشه و هروقت که میایید حرف بزنین باهم ، چه حرفایی باهم میزنید؟؟ چون بالاخره تموم میشه موضوعاتی که درموردش ادم حرف میزنه، الان ما باهم سی و چند روزه اشناییم ،
   اصلا میشع از تجربیاتتون بکید 🙏🙏 خواهش میکنم

   • سلام دوست گرامی
    قصد و هدف شما از این چت و گفتکو چیه؟
    اگر دنبال شناخت هستید بهتر هست غیر مستقیم وارد اشنایی با روحیات و خلقیات ایشان شوید

 • سلام خسته نباشید
  من یه چیزی خیلی ذهنمو مشغول کرده این شد که تصمیم گرفتم از شما کمک بگیرم ببینم کار درستیه یا نه. راستش اینه که من الان ۲۶ سالمه و تو دنیای واقعی از کسی خوشم نمیاد و کسی که ایده آلم باشه رو پیدا نمیکنم همین شد که هیچوقت با کسی هم تو ارتباط نبودم، البته روابطم هم یه خرده محدوده کلا آدمای دور و برم زیاد نیستن و نمیخوام هم باشن و تو این موارد خیلی سخت گیرم. حالا مشکلم از جایی شروع میشه که از یه آقای تو فضای مجازی خوشم اومده، بهتر بگم رفتار و اعمالشو می پسندم. این آقا یه آدم خیلی خیلی خوبی هستن که کلا هدفشون خدمت به آدمای ضعیف و خب آدم مهمی هم میشن. حالا بنظرتون درسته که من اینجا بهشون پیام بدم و ازشون بخوام که بهم فرصت آشنایی بدن؟؟ اگه نظرتون در اینباره مثبته چجوری باید اینکارو انجام بدم؟

  • دوست عزیز
   سلام
   ارتباط از طریق فضای مجازی تا حدود زیادی با ریسک همراهه؛ اما چرا؟ شما شخصی که قرار هست باهاش رابطه شروع کنید رو نمی‌شناسید و همین مساله باعث می‌شه به جای دیدن واقعیت، تخیلاتتون کار کنه؛ اما منظورم از این تخیلات کار کنه چی هست؟ آدم‌ها معمولا در دنیای مجازی ماسک زیبایی به چهره می‌زنن که لزوما ممکنه شخصیت اصلیشون نباشه؛ به طور کلی، فضای مجازی به آدم‌ها فرصت می‌ده تصویر قشنگی از خودشون به نمایش بزارن، تصویری که ممکنه با خود واقعیشون تطبیق نداشته باشه.
   یه مثال خیلی خیلی سادش، عکس‌هایی هست که آدم‌ها از خودشون می‌زارن. بسیاری از کاربران ساعت‌ها روی عکسشون زمان می‌زارن، اون‌ها روتوش می‌کنن و … تا اون رو تو فضای مجازی به اشتراک بزارن؛ عکسی که خیلی هم شبیه خودشون نیست. البته این ساده‌ترین و کم‌خطرترینشه. علاوه بر اینا، آدم‌ها این امکان رو دارن تا چیزهایی پست کنن که خیلی شبیه خودشون نیست، ولی می‌دونن که بیشتر مورد اقبال عمومی قرار می‌گیره و … . البته، منظور این نیست که لزوما تمام آدم‌هایی که در فضای مجازی هستند، این شکلین؛ اما بهتره که حواستون رو جمع کنید و خیلی به هر چیزی که می‌بینید اعتماد نکنید.
   حالا برسیم سر سوال شما چطوری به ایشون پیشنهاد آشنایی بدید؛ پیشنهاد می‌کنم اولش از صحبت‌هایی که کمتر شما رو درگیر موضوع احساسی می‌کنه شروع کنید. به عبارت دیگه، پیشنهاد می‌کنم اول سعی کنید شناخت اولیه‌ای از نوع برخوردشون و … با خودتون به دست بیارید. بعد از مدتی ازشون بخواید که بیشتر با هم آشنا بشید؛ مثلا می‌تونید بگید: «اینکه شما انقدر حواستون به آدم‌های دیگه هست و کمکشون می‌کنید از نظر من بسیار قابل تقدیره و باعث می‌شه احساس خوبی به شما داشته باشم. دلم می‌خواد باهاتون بیشتر آشنا بشم و …». سعی کنید از کلمات و واژه‌های خودتون استفاده کنید. به علاوه، خیلی در گفتن علاقتون هم عجله نکنید؛ چون آشناییتون از راه فضای مجازی بوده، بهتره که اول بیشتر نسبت به ایشون شناخت پیدا کنید.
   یادتون باشه، اگه ایشون با پیشنهاد شما موافقت کردند، سعی کنید قبل از جدی‌تر شدن رابطه، حتما چند جلسه‌ای همدیگر را حضوری ملاقات کنید. این ارتباط حضوری، اطلاعات بسیار خوبی در مورد ایشون بهتون می‌ده و به طور کلی، بسیار واجبه.
   علاوه بر تمام این موارد، چون بیشتر ارتباطتون از طریق فضای مجازیه، می‌تونید از پکیج «جذب مرد با موبایل» هم استفاده کنید. در این پکیج، بهتون یاد داده می‌شه که در موقعیت‌های مختلف، از چه پیام‌هایی استفاده کنید.

مقالات مرتبط

چه کار کنم پسر برام خرج کنه؟

فهرست مطالب1 چی کار کنم که برام خرج کنه؟2  چرا پسر باید برای شما خرج کنه؟3 وظیفه پسر خرج کردنه4 بذار برات خرج کنه، اینطوری عزیزتر می‌شی!5 اگه منو دوست

مطالعه»