عشقم بلاکم کرده تو اینستاگرام و تلگرام، چه کار کنم؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

عشقم بلاکم کرده تو اینستاگرام و تلگرام، چه کار کنم؟

شاید تابه‌حال برایتان اتفاق افتاده باشد که وقتی با عشقتان دعوا کردید یا از هم جدا شدید او شما را در شبکه‌های اجتماعی بلاک کرده است. شما این مسئله را به‌عنوان یک زنگ خطر بزرگ برای خودتان برداشت می‌کنید زیرا دیگر نمی‌توانید از جزئیات کارهای او باخبر شوید. اگر تا چند روز پیش همیشه درباره عکس پروفایلش یا پست‌هایی که در اینستا‌گرام می‌گذاشت نظر می‌دادید اکنون اصلا نمی‌دانید او چه زمانی آنلاین بوده و چه می‌کند. نگران نباشید، بلاک کردن طرف مقابل بعد از تمام شدن یک رابطه عاطفی، از رایج‌ترین واکنش‌های است که افراد معمولا برای ابراز خشم خود نشان می‌دهند. در این مقاله ما سعی می‌کنیم تا جنبه‌های مختلف این موضوع را بررسی کرده و به شما کمک کنیم تا هرچه زودتر از این وضعیت خلاص شوید  و رابطه‌تان را به روزهای خوش اول آشنایی برگردانید.

چرا من را در شبکه‌های اجتماعی بلاک کرد؟

در این بخش می‌خواهیم شما را با دلایل رایجی که باعث می‌شود، عشق‌تان شما را بعد از جدایی در شبکه‌های اجتماعی بلاک کند، آشنا کنیم.پادکست صوتی زیر در مورد دلایل بلاک شدن و عکس العمل مناسب به این موضع را گوش دهید.

او میداند که شما می‌توانید او را به رابطه برگردانید

عشق سابقتان سعی می‌کند از شما دوری کند. این فرار کردن و دوری غالباً زمانی رخ می‌دهد که عشقتان احساس کند شما اعتماد به نفس بسیار بالایی دارید و می‌‍دانید که چطور می‌توانید او را با جذابیتتان تحت تاثیر قرار دهید تا به رابطه برگردد، از طرفی میداند که خودش هم در برابر این جذابیت آسیب‌پذیر است و در نهایت تسلیم خواسته‌تان خواهد شد. پس چون میداند که شما می‌توانید او را ترغیب به برگشت به رابطه کنید شما را بلاک می‌کند.

عشقتان شما را بلاک می‌کند، چون می‌خواهد از شما فاصله بگیرد

شاید یکی از دلایل او از این کار پیگیری های مداوم و چک کردن های شما در شبکه‌های اجتماعی است که باعث شده او احساس کند تحت کنترل شما است و آزادی هایش محدود شده است. با این کار می خواهد به شما نشان دهد که کمی به من و مرزهایم احترام بگذار و از من فاصله بگیر.

شاید او با بلاک کردن می خواهد از شما انتقام بگیرد

بعضی از افراد تحت تاثیر اتفاقاتی که در رابطه برای آنها رخ می‌دهد به دنبال پیدا کردن راهی برای گرفتن انتقام از طرف مقابلشان هستند به همین خاطر بلاک کردن را تنها راهی می‌دانند که می‌توانند از طریق آن خشم خود را نسبت به او ابراز کنند. در مقابل افرادی هم هستند که واکنش بهتری را انتخاب می‌کنند و سعی می‌کنند از این رابطه درس گرفته و دیگر آن را در روابط بعدی تکرار نکنند.

او شما را بلاک می‌کند، چون دیگر هرگز نمی‌خواهد با شما حرف بزند

اگر عشق سابقتان چون دیگر نمی‌خواهد هیچگاه با شما حرف بزند، شما را بلاک کرده باشد، یعنی قلبش مملو از احساسات منفی نسبت به شما است. وقتی او می‌خواهد با بلاک کردنتان باعث درد و رنجتان شود، یعنی به شدت از دستتان عصبانی است. زمانی که او از سر خشم و برای این که دیگر هرگز هیچ حرفی بینتان رد و بدل نشود، شما را بلاک می‌کند، یعنی به جایی رسیده است که دیگر نمی‌خواهد با شما در رابطه باشد. اما حتی اگر بلاک کردن او به این دلیل هم باید بازهم در صورتی که درست و اصولی عمل کنید می‌توانید کاری کنید که نظرش عوض شود و خودش نه تنها شما را آنبلاک کند بلکه به شما پیام دهد و رابطه را دوباره شروع کند. باید بلد باشید چطور ذهن مردان را رمز گشایی کنید و منظور نهفته آنها را بفهمید. همیار عشق بطور اختصاصی کارگاهی برای خانم‌ها برگزار می‌کند تا بتوانند دوبار طرف مقابل‌شان را تحت تاثیر قرار دهند و به رابطه برگردانند.

نکات طلایی در مورد بازگرداندن عشق

آشنا شدن با فرد جدید

عشق سابقتان با فرد جدیدی آشنا شده است و چون نمی‌خواهد شما متوجه رابطه‌ی جدید او بشوید یا مزاحمش بشوید، شما را بلاک کرده است. برخی عادت دارند که همیشه جایگزینی داشته باشند تا اگر در رابطه‌ی فعلیشان شکست خوردند، تنها نمانند. این سیاست در واقع بسیار رایج است. بنابراین عشق سابقتان شما را بلاک می‌کند، چون نمی‌خواهد شما با دعوا کردن با عشق جدیدش مزاحم رابطه‌ی جدیدش بشوید و او را با پیام‌ها و تماس‌های مداوم کلافه کنید یا این که دوست ندارد شما متوجه شوید. او نمی‌خواهد شما دردسر درست کنید یا با او تماس بگیرید و بپرسید که آخر چرا رهایش کرده‌اید و التماس کنید که یک فرصت دوباره به شما بدهد.

  عشقم برگشته، ولی با پیام‌ها و رفتارهاش گیجم کرده.

او با این کار می‌خواهد شما را امتحان کند

آخرین دلیل بلاک شدن شما از سوی عشق سابقتان می‌تواند این باشد که او با این کار می‌خواهد شما را امتحان کند. این دلیل بسیار متداول است و او در واقع می‌خواهد واکنش شما را بسنجد. مثلاً می‌خواهد ببیند که آیا عصبانی می‌شوید یا این که عجز و لابه و التماس کردن را شروع می‌کنید

برای اینکه من را از بلاک در بیاورد چکار کنم؟

در کارگاه بازگرداندن آموزش-محور عشق و ازدواج بطور کامل افکار او زمانیکه شما را بلاک کرده است از نظر روانشناسی بررسی شده است. چون وقتی که یک رابطه تمام می‌شود به راحتی نمی‌توان منظور طرف مقابل را از رفتار و حرف‌هایش متوجه شد. در این موقعیت آنقدر فشار و تنش زیاد است که کنترل رفتار برای هر دو نفر، کار سختی است و ممکن است مرتکب اشتباهاتی ‌شوند که برگشت به رابطه سخت و سخت‌تر شود. اما با شرکت در این کارگاه یاد می‌گیرید قدم به قدم چه‌ اقداماتی انجام دهید که نه تنها خودش شما را آنبلاک کند بلکه برای برقراری مجدد ارتباط نیز پیش قدم شود. همچنین در این کارگاه یک روانشناس اختصاصی شما را همراهی می‌کند و در این شرایط که عشق‌تان شما را بلاک کرده و از لحاظ روحی بسیار آسیب پذیر شده‌اید بطور عاطفی حمایت‌تان می‌کند. در این کارگاه تکنیک‌هایی به شما ارائه می‌شود که با استفاده از آنها به خودتان مسلط شوید و اعتماد به نفس‌تان را دوباره به دست آورید و کاری کنید او از تصمیمش پشیمان شود و برای برگرداندن شما به رابطه تلاش کند.

جهت ارتباط با کارشناسان همیار عشق و مطرح کردن سوالات خود می توانید با شماره 02122024728 تماس بگیرید. علاوه بر این کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما از طریق تلگرام و واتساپ (09035714068) هستند.

او را بلاک نکنید

 اول از همه باید بدانید که عشق سابق‌تان، حتی اگر خودش شما را بلاک کرده باشد، احتمالاً هنوز هم پروفایل یا فعالیت اجتماعی‌تان را چک می‌کند. پس او را از روی عصبانیت بلاک نکنید، چون می‌توانید از صفحات اجتماعی‌تان به عنوان عاملی برای تاثیر گذاشتن بر روی عشق‌تان استفاده کنید و او را ترغیب کنید که شما را سریع‌تر آن‌بلاک کند.

برای مدتی از او فاصله بگیرید

پس بهترین کار این است که مدتی دور و برش آفتابی نشوید و اجازه بدهید که زمان زخم‌های هر دو نفرتان را التیام دهد. مهم نیست فاصله گرفتن از عشق‌تان چقدر ناراحت کننده است، اما باید این کار را بکنید، چون احتمالا جایی زیاده‌روی کرده‌اید که او وادار به واکنش نشان دادن شده است. برای اینکه بدانید چطور و چه مدت باید از او فاصله بگیرید پادکست زیر را گوش دهید.

 

تغییرات مثبت خود را در صفحات مجازی‌تان نشان دهید

صفحات مجازی فضای مناسبی هستند که می‌توانید تغییرات مثبت و تمام کارهای مفرحی را که در حال انجامش هستید، در آنها به نمایش بگذارید؛ البته باید مراقب باشید که زیاده‌روی نکنید. فقط به عشق سابق‌تان نشان بدهید که قرار نیست تا ابد منتظرش بمانید یا اجازه نمی‌دهید این جدایی شما را افسرده کند. به این ترتیب حتی اگر از عشقتان دور هم باشد بازهم او را وادار به نشان دادن یک واکنش مثبت می‌کنید. نکته مهم اینجاست که بتوانید بصورت غیر مشتقیم او را دوباره جذب خودتان کنید برای جزییات بیشتر پادکست زیر را گوش دهید.

منزوی نباشید

کارهایی را انجام دهید، که همیشه رویایش را داشتید، از منطقه‌ی امن خودتان بیرون بیایید و به یک انسان اجتماعی و شاد تبدیل شوید. این تغییرات مثبت را در صفحات مجازی بازتاب بدهید.این کارها را برای خودتان انجام بدهید:

• دوستان جدیدی پیدا کنید.

• مهار‌‌ت‌های جدید یاد بگیرید، مثلاً کسب و کار جدیدی شروع کنید یا نواختن یک ساز را یاد بگیرید.

  روانشناسی زرد چیست و چرا باید از آن دوری کنید؟

• خودتان را با فعالیت‌ها و تفریحات جدیدی مانند صخره‌نوردی، نقاشی، بازیگری، غواصی، رقص و … مشغول کنید.

• خودتان را در دایره‌ی افرادی، مانند خانواده و دوستان قرار بدهید که دوستتان دارند و هرگز بلاکتان نمی‌کنند. خودتان را در عشق غرق کنید.

• مسافرت بروید. سفر رفتن کمک می‌کند تا قویتر بشوید و به این ترتیب چه عشقتان برگردد، چه شما را برای همیشه ترک کند، می‌توانید قوی و محکم به زندگیتان ادامه بدهید.با انجام دادن این کارها علاوه بر این که جذابیت بیشتری برای عشق سابقتان پیدا می‌کنید، اگر او شما را، حداقل برای مدت کوتاهی رها کند، می‌توانید به زندگی عادیتان ادامه بدهید.

به ظاهرتان توجه کنید

برای تغییر دادن ظاهر یا مدل موی‌تان تردید نکنید و لباس‌های جدیدی بخرید که حال و هوایتان را بهتر کند. عکس پروفایل‌تان را تغییر بدهید و عکس باکیفیتی را از چهره‌ی خندان‌تان یا در حال انجام دادن یک کار لذت‌بخش جایگزین آن کنید تا نشان بدهید که به آرامش رسیده‌اید و خوشبختید. اگر ممکن است از یکی از دوستان‌تان که دوربین خوبی دارد یا عکاس حرفه‌ای است، بخواهید که از شما عکس بگیرد. به این ترتیب حتی اگر عشق سابق‌تان را بلاک کرده باشید، باز هم او عکس پروفایل‌تان را دیر یا زود خواهد دید و می‌بیند که بدون او هم می‌تواند پیشرفت کنید و خوش باشید.

او را در شبکه‌های اجتماعی تعقیب نکنید

 اگر بتوانید دست از تعقیب کردن عشق سابق‌تان بردارید و این توصیه‌های را به کار ببندید، عشق‌تان زودتر از آنچه فکرش را بکنید، شما را آن‌بلاک خواهد کرد. عشق‌تان کنجکاو می‌شود و می‌خواهد بداند چطور توانسته‌اید به این زودی غم شکست عشقی را فراموش کنید، پس شما را آن‌بلاک می‌کند تا از رازتان سر دربیاورد.

قبل از تلاش برای تماس گرفتن با عشق سابقتان، باید سبک ارتباطیتان را تغییر بدهید

وقتی عشق سابقتان را راضی می‌کنید که شما را آنبلاک کند یا او خودش شما را آنبلاک می‌کند، باید از سبک ارتباطی متفاوتی استفاده کنید.اگر همان سبک ارتباطی قدیمی را که باعث بیزار شدن او از شما و رها کردنتان شده بود، به کار ببرید، مسلماً این بار هم راه به جایی نخواهید برد، نمیتوانید او را جذب کنید و او رغبتی برای برقراری ارتباط با شما نخواهد داشت. بنابراین ابتدا باید سبک ارتباطیتان را تغییر بدهید. همان رویکردی را که تا به حال از آن استفاده کرده‌اید، به کار نبرید. باید به روش متفاوتی با او حرف بزنید و پیام‌های متفاوتی برایش ارسال کنید. برای این که بهتر متوجه بشوید، چند مثال برایتان میزنیم. اگر سبک ارتباطیتان از روی نیاز بوده است، باید آن را به سبکی آرام و راحت تغییر بدهید. اگر بیش از حد بی‌تفاوت بوده‌اید، تا جایی که گفتگو با شما کسل کننده بوده و باعث برانگیختن شور و علاقه در قلب او نمی‌شده است، این بار باید شوخ و بامزه باشید و دلبری کنید. اگر عصبانی و اهل جرو بحث بوده‌اید، این بار باید آرام، راحت و مثبت‌اندیش باشید. اگر بیش از حد مهربان و ملایم بوده‌اید یا عادت داشتید که هنگام گفتگو قدرت بیش از حدی به عشق سابقتان بدهید، این بار باید گفتگو را از موضع قدرت، البته به روشی عاشقانه آغاز کنید.

عشق سابقم مرا برای همیشه بلاک کرده است

 غیرممکن است بتوانید مطمئن شوید که آیا او شما را برای همیشه بلاک کرده است یا خیر، اما می‌توانید این موضوع را تا حد زیادی برای خودتان روشن کنید. برای این که متوجه شوید، آیا این بلاک شدن موقتی است یا دائمی، باید کارها و عادت‌های گذشته را بررسی کنید.

• آیا عشق سابقتان قبلاً هم چنین کاری انجام داده است؟

• آیا تعامل بسیار منفی و ناخوشایندی مانند جرو بحث یا آزرده خاطر شدن به دلیل خیانت (واقعی یا خیالی) یا بی‌توجهی وجود داشته است؟

• اگر عشق سابقتان کم‌سن و سال است، آیا احتمال دارد که والدینش بنا به دلایلی به او گفته باشند که شما را بلاک کند؟ اگر اینطور باشد، باید مراقب باشید که چه عکس‌العملی نشان می‌دهید. مسلماً پدر و مادرش دوست ندارند که شما این مانع را دور بزنید و نادیده بگیرید. البته ما طرف والدین عشقتان را نمی گیریم، چون جزئیات را نمیدانیم، اما مسلماً نمی‌خواهید والدین عشقتان را با خودتان دشمن کنید.

  نشانه تنفر مردان (تنفر مرد از همسرش)

• آیا بعد از جدا شدن از یکدیگر به او التماس کرده‌اید، سعی کرده‌اید ترحمش را جلب کنید و با گذشتن از حد و مرزها آزارش داده‌اید؟

• آیا او از شما خواسته که تنهایش بگذارید و به او زمان بدهید، اما شما قبول نکرده‌اید؟

بلاک شدن از طرف عشق سابقتان لزوماً همیشگی نیست برای اینکه میزان موفقیت‌تان برای انبلاک شدن و برگرداندن رابطه را ارزیابی می‌کنید می‌توانید در آزمون روانشناسی شرکت کنید.

احتمال بازگشت به رابطه چقدر است؟

[WpProQuiz 3]

چطور می‌توانید به عشق‌تان ثابت کنید که تغییر کرده‌اید

حتی اگر هفته‌ها از آخرین بازی که با عشق‌تان حرف زده‌اید، گذشته باشد، باز هم می‌توانید تغییر کردن‌تان را به او ثابت کنید. برای مثال اگر قبلاً به شدت درمانده و سمج و محتاج توجه دائم او بوده باشید، عشق‌تان احتمالاً خیالش راحت بوده که شما همیشه دنبالش هستید و دائماً به او فکر می‌کنید. در معرض چنین توجهی بودن ناخودآگاه اعتیادآور است. پس وقتی دیگر برای ارتباط برقرار کردن تلاش نمی‌کنید و سعی نمی‌کنید عشق او را گدایی کنید، نشان می‌دهید که قوی شده‌اید؛ زمانی که دیگر دائماً با او تماس نمی‌گیرید و روی خودتان متمرکز می‌شوید، به عشق سابق‌تان ثابت می‌کنید که رشد کرده‌اید و دیگر وابستگی عاطفی به او ندارید. در این وضعیت می‌توانید احساسات‌تان را کنترل کنید و خودتان را در موقعیتی قرار دهید که باز هم برای عشق‌تان جذاب به نظر برسید. دست یافتن به این خود قوی و متحول شده چالشی است که برای هر فردی جذاب است.بنابراین اگر عشق‌تان شما را در اینستاگرام یا تلگرام بلاک کرده است، نگران نشوید، این کار کاملاً طبیعی و متداول است. به خودتان بیایید و روی خودتان متمرکز شوید تا دوباره به همان مرد یا زنی تبدیل شوید که معشوقش را هیجان‌زده می‌کرد. به این ترتیب عشق‌تان هم ترغیب می‌شود که دوباره برای شروع رابطه پا پیش بگذارد.

 

سوالات رایج در مورد بازگرداندن عشق

 

اگر با عشقتان دعوا کرده‌اید یا از هم جداشده‌اید و او شمارا در همه شبکه‌های اجتماعی بلاک کرده است زود ناامید نشوید. اگر رابطه عاطفی خوبی باهم داشته‌اید مطمئن باشید او به همین راحتی همه‌چیز را فراموش نمی‌کند. فقط باید قبل از هر اقدامی به چند نکته مهم توجه کنید. اگر عشقتان شمارا بلاک کرده است احتمالاً این کار او واکنشی طبیعی نسبت به اتفاقی است که بین شما افتاده است و ساده‌ترین معنای آن این است که من نیاز به زمان‌دارم و مدتی من را تنها بگذار. پس بهتر است زمانی که متوجه شدید بلاکتان کرده و هیچ راه ارتباطی با او ندارید زود عصبانی نشوید و به هردوتان کمی فرصت بدهید. در این فاصله به دنبال نقاط ضعف رابطه خود باشید. چه اتفاقی افتاد که باعث شد طرف مقابلتان این‌قدر عصبانی شود که شمارا بلاک کند؟ علت را پیدا کنید و سعی کنید آن را حل کنید. پس تا پیدا نشدن علت فکر نکنید که او دیگر به شما علاقه‌ای ندارد و حتماً یک شخص دیگری را جایگزین شما  کرده است. یکی از اشتباهاتی که شما به‌هیچ‌عنوان نباید در واکنش به این اقدام انجام دهید این است که واکنش متقابل نشان ندهید یعنی او را بلاک نکنید. سعی کنید در شبکه‌های مجازی که عشقتان هم در آن فعال است بیشتر پست بگذارید تا او شاهد روابط و فعالیت‌های شما باشد اما در این کار زیاده‌روی نکنید، فقط در حدی باشد که او متوجه شد شما بدون او هم می‌توانید شاد باشید و از این بابت کمی کنجکاو شود. به ظاهرتان بیشتر از قبل رسیدگی کنید و سعی کنید عکس‌های باکیفیتی از خود روی پروفایلتان بگذارید. مدام پیگیر کارهای او در صفحات مجازی نباشید و سعی کنید کمی به خودتان فرصت دهید. اگر در این فاصله او شما را آن‌بلاک کرد و شما تصمیم گرفتید که به او پیام دهید سعی کنید کمی در نوع واکنش‌ها و رفتارهایی که تا قبل از این در ارتباطتان مشکل ساز بودند تغییر ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که با انجام مراحل گفته شده او نسبت به رفتارهای شما کنجکاو شده و هر چه زودتر شما را آن‌بلاک می‌کند و این موضوع زمان زیادی طول نمی‌کشد. 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • امیر عزیز سلام. نباید بدون در نظر گرفتن جزئیات رابطه تون با یک نسخه از پیش تعیین شده به شما توصیه کنیم به ایشون پیام بدید یا خیر. شما باید از ابتدای آشناییتون، مواردی که در رابطه تون وجود داشته و حتی اقدامات بعد از جداییتون رو بررسی کنید و بر اساس اونها قدم بردارید تا مبادا اقدام اشتباهی بکنید و راه برگشتتون سخت بشه. لطفا صفحه بازگشت به رابطه رو با دقت بخونید و ببینید تا بیشتر راهنمایی بشید.

 • دوست عزیز سلام. رابطه ای که توضیح دادید بسیار مبهم و پیچیده است و ملاک های اولیه رابطه الم در آن دیده نمی شود. اگر شما رسما باهم رابطه دارید ارتباط ایشان با خانم های دیگر نشانه بی تعهدی ایشان است و اگر رابطه رسمی ندارید اعلام نامزدی شما در محیط کار یا تلاش برای جلب رضایت ایشان اصلا کار منطقی نیست. بهتر است قبل از هر اقدامی ابتدا جایگاه خود را در این رابطه بیابید. اگر ایشان بی اعتما هستند باید با کمک یکدیگر و یک مشاور خوب علت این بی اعتمادی کشف و برطرف شود. در هر صورت ابتدا باید تکلیف نوع رابطه شما مشخص شود و هر دوی شما از هر رفتار خارج از عرف رابطه پرهیز کنید و سپس در جها حل مکشلات رابطه قدم بردارید.

 • سلام. نیما هستم ۲۴ سالمه. حدود ۴ ساله با خانمی ۲۳ ساله آشنا شدم. ارتباط ما همیشه خیلی خوب بود و هدفمون از ماه های ابتدایی ازدواج بود. اما تا اینکه متاسفانه من با یکی از هم کلاسی هام آشنا شدم و از طریق اینستا با ایشون چت کردم و گفتم با کسی در ارتباط نیستم و از شما خوشم اومده و…..بلافاصله متوجه تغیر رفتار دوست دخترم شدم و متوجه شدم ایشون از مدتی قبل اینستا منو باز کردن و همه پیام هارو خوندن.بلافاصله از طریق اینستا با خانم جدیدی که آشنا شده بودم تموم و ایشون بلاک کردم.حرفی از اینگه متوجه شدم ایسنتام باز کردن نزدم و طی ی پیام توضیح دادم ی مدت کوتاه با ی خانمی‌ چت کردم و تموم و شد و الان اعتراف میکنم گه منو ببخشی.. درسته اشتباه بزرگی کردم اما واقعا پشیمونم…ایشون گفتن من نمیتونم ادامه بدم و منو بلاک کردن…برای بازگشت ایشون چه کنم؟
  ممنون

  • دوست عزیزم سلام. از اتفاقی که برای رابطه شما افتاده بسیار متاسف هستم و شما رو درک میکنم. رابطه‌ای که با خیانت تموم بشه پیچیدگی‌های خاص خودش رو داره. در مرحله اول از اونجایی که بلاک هستید، لازمه از این فرصت استفاده کنید و دلیل اصلی خیانت کردنتون رو در خودتون جستجو کنید، این موضوع باید در شما ریشه یابی بشه و شما بتونید روی خودتون و مهارت‌های مربوط به رابطه‌تون کار کنید.توی این فاصله شریک عاطفی شما هم فرصت داره درباره شما و رابطه‌تون فکر بکنه. از طرف دیگه باید رابطه رو از ابتدا تا لحظه‌ای که منجر به جدایی شد و حتی اقدامات بعدیتون بررسی بکنید. چه اتفاقاتی در رابطه افتاده که کار به خیانت کشیده؟ مشکلات و مسائلتون چطور حل می‌شده؟ نقاط قوت و ضعف رابطه شما چی بوده و از همه مهم‌تر میزان جذابیت شما برای طرف مقابل چقدر کاهش پیدا کرده و چطور میشه این جذابیت رو مجدد تقویت کرد. بعد از اون لازمه شما با بررسی جزئیات وضعیت رابطه بهترین راه رو برای ارتباط مجدد با ایشون و توضیح اتفاقی که افتاده انتخاب کنید و منتظر تصمیم ایشون باشید. به هر حال رابطه سه ساله یک شبه به وجود نیومده، یک شبه از بین نمیره و یک شبه هم نمیشه برای بهبود و بازگشتش تصمیم گرفت عزیزم.

 • سلام من ۳۰ سالمه و دوست پسرم ۳۷
  و ۸ ماه با هم بودیم‌ و حدود ۲ ماه پیش بود که نه من زنگشون زدم نه ایشون و هیچ ارتباطی با هم نداشتیم تا اینکه من ۱ ماه پیش زنگ زدم و جواب دادن و فقط در حد احوال پرسی بود و گفت الانکه تنهام اعصابمم ارومه و راضیم و قرار شد اخر هفته همو ببینیم و ایشون بعدش دیگه تماسی نگرفتن و منم تماس نگرفتم تا اینکه هفته پیش من زنگ زدم جواب ندادن و روز بعد کلی زنگ زدم که بلاک کردن منو از اینستا و واتساپ و تلگرام و شمارمو هم مسدود کردن
  خیلی این طرز رفتارش واسم عجیبه

 • عشقمو بلاک کردم ولی اصلا تو شبکه اجتماعی فعال نبست و اهمیت نمیده نه زنگ و نه مسیج چکارکنم

  • یاسمین عزیز سلام
   رابطه ات رو باید بررسی کنی، وقتی بلاکش کردی یعنی از موضوعی ناراحت بودی، چه چیزی در رابطه شما باعث ایجاد این ناراحتی شده بود. چقدر در این ناراحتی دخیل بودی؟ آیا مشکلاتتون حل شده؟ آیا راهی برای حلش وجود داره؟ قبل از قطع ارتباط چه بین شما گذشت و … با دونستن و بررسی این جزئیات میشه به راه حل هم فکر کرد عزیزم.

 • سلام. حدود حدودسه ماه پیش رابطه به خواستِ طرفه مقابل کات شد و ایشون گفتن که دیگه پیامی بهم ندیم. ایشون منو توی همه جا بلاک کردن و شماره مو هم پاک کردن.
  تا اینکه حدود یک هفته پیش دیدم که ایشون هم من رو از بلاکی واتس اپ دراوردن هم شماره مو دوباره سیو کردن.
  میخواستم بگم اینکارشون نشونه چیزی هست؟ ممنونم

  • سلام دوست گرامی
   علت قطع شدن این رابطه و سن خودتان را مطرح نکردید.
   تا زمانی که او به صورت مستقیم و شفاف درباره برگشت به رابطه حرف نزند، شما اقدامی به این نشانه‌ها انجام ندهید. در ضمن زمانی بازگشت به یک رابطه درست است که مشکلاتی که باعث قطع ارتباط شده بودند، حل شده باشند.می‌توانید برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر از مشاوران همیار عشق، نوبت مشاوره دریافت کنید.

 • سلام من یه دوست عجیب دارم که بدخواه منه پنج ماهه میخوام بلاکش بکنم ولی نمیتونم میشه یه راهنمایی کنید تا خودش مجبور بشه بلاکم کنه در ضمن ما دو دختریم ولی من اصلا نمیتونم درکش کنم و میخوام ازش فاصله بگیرم
  میدونم کمک خواستن عجیبیه ولی لطفاً در حد توان راهنمایی کنید

  • سلام دوست گرامی
   مساله مهمی است و نیاز است که بدانید باید به صورت واضح و محکم به او بگویید که از این رفتارش اذیت شدید.
   اگر او به رفتارش ادامه داد، او را بلاک کنید.

 • سلام من ۱۶ ساله هستم .یه مدت پیش با یه پسر۲۵ ساله توی فضای مجازی اشنا شدم و رابطه خیلی صمیمی نداشتیم و بعضی وقتا درد دل میکردیم که بعد یه مدتی به من وابسته شد و رابطش رو برخلاف این که من گفتم نباید این اتفاق بیفته صمیمی تر کرد باهام هردو وابستگی پیدا کردیم .
  یک شب من باهاش قهر بودم به دلیل اینکه باهام خیلی دیر حرف میزنه،به من پیام داد گفت چند روزی میره جایی نیست و من پیامشو خوندم و هیچی نگفتم جواب زنگش رو هم ندادم خیلی خشک جواب دادم بعد رفتم دیدم بلاکم کرده الان سه چهار روزی میشه ک بلاکم کرده نمیدونم باید چیکار کنم،میدونم سنم کمه ولی وابستش شدم،اطفا راهنمایی کنید

  • سلام دوست گرامی
   رابطه شما کیفیت مناسبی ندارد و بلاک کردن نشانه ناپختگی طرف مقابل است.
   بهتر است این رابطه را علی رغم وابستگی‌هایتان کنار بگذارید و اگر این کار برایتان دشوار است؛ از مشاوران رادیوعشق کمک بگیرید.

 • سلا م من 20 سالمه با دوست پسرم تو اینستا اشنا شدیم مجازی بود
  او چند بار بلاکم کرد و و آنبلاک کرده
  ولی ایندفعه سر اینکه یکی مزاحم شد، رفت سراغش
  بهم یک پیام داد و من اون موقع انلاین نشدم بعدش دید نخوندم از همه جا بلاک شدم و هیچ دسترسی ندارم بهش نمیدونم چیکار کنم

  • سلام دوست گرامی
   به دلایل اینکه چرا دائماً او شما را بلاک می‌کرده اشاره نکردید. آیا او را از نزدیک دیدید و یا کاملا رابطه مجازی بوده است؟ طرف مقابل چندساله هستند؟
   در یک رابطه سالم، دو طرف به جای بلاک کردن و واکنش‌های هیجانی، باهم گفتگو می‌کنند تا مشکلات رابطه را حل کنند. اما به نظر می‌رسد در رابطه شما همچین حل مساله و گفتگویی وجود نداشته است.
   کیفیت رابطه شما و دلایل‌تان برای بازگشت طرف مقابل باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد؛ چون اینکه دائماً بلاک می‌شوید و باز هم اصرار بر ماندن دارید،با واقعیت یک رابطه سالم در تناقض است.
   برای این بررسی دقیق می‌توانید از مشاوران رادیوعشق مشاوره دریافت کنید.

   • سلام او 28 سالش هست رابطه سالم که نه
    من چون دوسش دارم نمی تونم ازش دل بکنم به
    دلیل رابطه جنسی
    که من نمی خواهم او با اینکار میخواهد تحت فشارم بزاره میدونه من دوسش دارم و با بلاک کردن میخواد عذابم بده تا به خواستش برسه ولی حتی اگه من بمیرم تن به خواستش نمیدم

  • سلام من ۲۲ سالمه با عشقم تو دانشگاه همکلاسی بودیم ۳ ساله باهم در ارتباطیم اوایل قرار بود بعد از ۵ سال پا پیش بذاره بره ازدواج تو ی این سه سال تقریبا منو تو خونوادش معرفی کرد و گفته بود ک من تو زندگیشم چن باری گفته بود ک من هیچ سرمایه ای برای شروع زندگی ندارم و خیلی باید کار کنم تا بتونم حداقلای زندگیو فراهم‌کنم منم بهش گفته بودم‌ک ما باهم‌کار میکنیم و دوتایی زندگیمونو میسازیم تا این اواخر که بی توجه شده بود همش میگفت خستم
   چند روز پیش بهش زنگ‌زدم و گفتم‌ک که این رفتارات ینی چی گفت من نمیتونم برات اینده خوبی بسازم پشتوانه مالی ندارم و از تماساش بلاکم کرد و دیگه ام جوابمو نداد
   دارم دق میکنم من از ته دل عاشقشم همه سختیا رو باهاش پشت سر میذارم تا باهم زندگیمونو بسازیم
   باید چیکار کنم 😔

   • مهسای عزیزم سلام
    وقتی یک رابطه تموم میشه، برای برگردوندنش باید تمام ابعادش از شروع تا پایان بررسی بشه، بدون در نظر گرفتن رابطه شما و آنچه بین شما گذشته، نمی تونیم دقیق راهنماییت کنیم. توصیه می کنم با یه مشاور در این زمینه صحبت کنی تا علاوه بر بهتر شدن حالت بتونی با بررسی جزئیات رابطه ات تصمیم درستی درباره اش بگیری.

 • من کار زشتی نکردم بهش پیشنهاد ازدواج دادم همه جا بلاکم کرد ، محل کارشم رفتم نزاشتن ببینمش بخدا الان چهار صبحه دارم اشک میریزم من پدرم فوت شد اشک نریختم ولی بخاطر این دارم رد میدم

 • سلام این آقا از راه ایستناگرام با من آشنا شد بهم گفت هدفش فقط ازدواج هست الان به مدت 3 ماه هست ولی آلان چندروز هست قطع رابطه کرد همه فعالیت‌های اجتماعی از واتس آپ و ایستناگرام و تلفنش هم من را بلاک کرد خیلی التماس کرد گفت عکس با التماس این آقا من دادم حالا که عکس هایی که خواسته دیده به من گفت خواستگارات را رد نکن توکه دوستش داری خیلی اصرار کرد که عکس از قسمت‌هایی که میگم برایم بفرست خیلی التماس هست تا آخر من تسلیم شدم بهش دادم اما تا عکس را دید درجا پاکش کردم بعد که عکس ها دید ارتباط را با من قطع ایستناگرام و واتس آپ و تلفنش را منو را بلاک کرد الان چندروز هست هیچ خبری ازش ندارم هدفش از این کار چی بود

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان اشاره نکردید.
   شروع ارتباط از طریق فضای سایبری و مجازی مزایا و معایبی دارد. یکی از معایب آن این است که طرف مقابل شما می‌تواند با یک کلیک شما را از زندگی‌اش حذف کند و دیگر از خودش به شما اطلاعی ندهد. بنابراین امنیت و اعتماد در این مدل ارتباط پایین است. شما باید هوشیارانه وارد فضای ارتباطی شوید. در مورد مساله عکس، شما او را به حریم شخصی خود راه دادید و بهتر است پس از این، مراقبت بیشتری از جسم و روان خود داشته باشید تا مورد سوءاستفاده قرار نگیرید.

 • سلام من دختری 26 ساله هستم و با پسری 29 ساله تقریبا 4 سال پیش توی دانشگاه آشنا شدم البته اون زمان من 22 ساله و ایشون 25 ساله بودن رابطه خیلی خوبی داشتیم هر دو با خانواده هم آشنا شدیم و قصد ازدواج داشتیم البته بعد از اتمام تحصیلات تکمیلی خانواده هر دو هم مارا دوست داشتند و رفت و آمد داشتیم گاهی باهم بحث میکردیم اما نه جدی من خیلی حساس بودم حتی زمانی که با دختر های فامیلش صحبت میکرد از علاقه زیادم خیلی حسودی میکردم دختری نزدیکش میشد اما تقریبا تیر 97 به خاطر این که روز دختر رو به من تبریک نگفت من باهاش قهر کردم و هی خواست بحث رو عوض و من ناراحتی خودم رو نشان دادم چند روزی قهر بودیم و من پا پیش گذاشتم تقریبا بیشتر مواقع من پیش قدم میشدم چون میدونستم تقصیر منه چون زیادی حساس بودم اما این بار یه طومار نوشت که دیگه نمیتونه تحمل کنه کلی مشکل فکری داره و خداحافظ من تقریبا شب تا صبح التماسش کردم اما از اون روز به بعد دیگه هیچی چیزی رو به من نمیگفت حتی برای آزمایشات دکتری مجبور شد بره جنوب به من نگفت کلن من بودم که تا 8 ماه به بهانه های مختلف پیام میدادم و داشتم تنهایی برای درست کردن رابطه تلاش میکردم یه روز تو دانشگاه اتفاقی دیدمش اولش به من گفت شرایط زندیگیم عوض شده و میخوام از ایران برم من مجبورش کردم صحبت کردیم و به من گفت خودم و گم کردم به من زمان بده اما 2 ماه بعد بهم گفت میخوام تنها باشم برات آرزو موفقیت میکنم من هم چون 8 ماه دنبالش بودم حس کردم کوچیکم کرده و دیگه پیگیرش نشدم اما بهش گفتم تا ابد منتظرشم هیچ ارتباطی نداشتیم چند روز بعد لینکدین من رو چک کرد و برام پیام اومد که چک کرده تا این که 5 ماه بعد من رو در اینستاگرام و تلگرام بلاک کرد اما خانوادم رو بلاک نکرده در کل الان 10 ماه هست من بلاکم اما میخوام رابطه رو درست کنم چون نزدیک به 3 سال با هم بودیم و قصدمون جدی بود خانواده ها میدونستن من با خانوادش هم در ارتباطم هنوز چون میدونم هر دو اشتباه کردیم و پشیمونیم چی کار کنم؟

 • با سلام من بمدت چندین سال با دختری آشنا شدم در ضمن یاداوری میکنم که من متاهل و فرزند دارم و ایشون هم میدونست چون بهش گفته بودم و در حال حاضر ایشون مرا ترک کردند و دلیل ترک کردن هم بعلت متاهل بودن و فرزند داشتن است تو این سالها چندین بار رفت ولی بعد از چند ماه دیگه دوباره بر می گشت من قصدم رو بعد از چند سالی که با اون بودم گفتم و پیشنهاد ازدواج دادم ناگفته نماند که با همسرم خیلی مشکل دارم و خیلی سعی کردم که همسرم رو کارها و رفتارها شو درست کنم ولی نشد و کلا دیگه ازش دلسرد شدم و فقط رسما زن شوهر هستیم ولی اصلا هیچ کاری به کار هم نداریم اون برای خودش زندگی میکنه و خیلی چیزها و کارها رو از من مخفی میکنه طوری که من اتفاقی متوجه شدم که برای خودش خانه خریده کلا الان با همسرم کاری ندارم سوال من این است که آیا احتمال برگشت عشقم هست یا خیر البته خیلی سوالات دیگه دارم ولی در اینجا نمیتوان نوشت بعلت طولانی بودن ممنون راهنمایی بفرمایید

  • سلام دوست گرامی
   بهترین راهکار این است که ابتدا تکلیف خود را با زندگی متاهلی خودتان مشخص کنید تا ذهنی آزاد برای فکر کردن به رابطه بعدی داشته باشید. این خیانتی که اتفاق افتاده است باید ریشه یابی شود و علت این دلسردی بین شما و همسرتان کاملاً بررسی شود. با توجه به اینکه فرزند دارید حتماً از زوج درمانی همراه با همسرتان استفاده کتید. شما می توانید برای بررسی بیشتر زندگی خودتان، از مشاوران همیار عشق وقت مشاوره تلفنی یا آنلاین دریافت کنید.

   • سلام 18سال دارم وبرای کنکورم درس میخونم ولی وارد یه رابطه ایی شدم که چند ساله دنبالش هستم و قبولم کردند ولی همش میگفتن که حسی ندارم بهت طرف مقابل 16سال دارد.من چون نیاز به تمرکز داشتم بالون قطع رابطه کردم و گفتم بعد کنکورم پیامت میدم ولی ایشون گفتن چون من حسی ندارم نمیخوامت و نمیخوام که بیای برو سراغ یکی دیگه الان موندم بعد کنکورم پیامش بدم یانه ؟یا روز ولنتاین براش یه کیکی بخرم از دلش در بیارم شاید رابطه شروع شددوباره.

    • سلام دوست گرامی
     شما در سن حساسی هستید و اقدامات امروز شما روی آینده اثرگذار است. بهتر است پس از اینکه کمی مسائل زندگی‌تان را بهتر مدیریت کردید، به فکر رابطه عاطفی باشید.
     طرف مقابل شما نیز سن کمی دارد و این مساله برای هردوی شما مخرب خواهد بود.

 • سلام امیر هستم ۲۳ سالمه.
  حدود دو سال میشه با دختر خانمی ۲۲ساله آشنا هستم.میتونم بگم نسبتا در مواقع عادی یک رابطه احساسی خیلی قوی داشتیم و قصد داشتیم تا یکی دو سال دیگه با هم ازدواج کنیم.در این ۲ سال چند باری با هم دعوا کردیم که ایشون سه مرتبه منو بلاک کردن.متاسفانه هر سه مرتبه من از طریق دیگه یا خط دیگه به ایشون پیام دادم و دوباره از سر گرفتیم.الان حدود ۸ روز میشه بعد از دعوامون منو بلاک کرده.البته من روز سوم دعوا از خط مادرم به ایشون پیام دادم که برگرد و منتظرم اما ایشون اون خط رو هم بلاک کردن.حتی تا شب قبل از دعوامون خیلی خوب حرف زدیم‌و هیچ مشکلی بینمون نبود‌.الان واقعا موندم چیکار کنم هیچوقت سابقه نداشته ۸ روز از هم بی خبر باشیم و در ارتباط نباشیم.

 • سلام من 21ساله و یک سال و نیم با پسر 24 ساله به قصد ازدواج با هم بودیم.
  من پشت کنکوری بودم و اونم چون از وضعیتش راضی نبود میخاست باز کنکور بده و با هم قبول شیم بعد همه چی رسمی شه
  خانوادش ما رو با هم تو خیابون دیدن و بدون اینکه منو بشناسن مخالفت کردن اونم گف ک شدنی نیس ولی با ناراحتیای من و دلتنگی خودش برگشت. سه چار بار هر وق باباش بهش پیله میکرد ب من گیر میداد ولی برمیگشت. ناگفته نماند ک بچه کوچیک خونشون بود و یجورایی فرصت رشد بهش ندادن ک حتی حرفشو بزنه. وقتایی ک خوب بودیم بارها میگف ک من تکیه گاهش هستم و کمکش کنم. اواخر دوباره گف خانوادم نمیذارن و اصلا دوست ندارم نمیخام باهات باشم منو هم بلاک کرد ولی میدیدم ک پروفایلای غمگین میذاره و حتی یجورایی بهم اشاره میکرد. بعد از 16 روز با شماره دیگه ای تو واتساپ بهش پیام دادم و نرم باهاش حرف زدم ک کنارش هستم ولی میگف دوست ندارم و برو ولی من مطمعنم حرفای دلش نیس و فقط زیر فشاره. منم کلی باهاش حرف زدم ک ارومش کنم چیزی نگف ولی چن ساعت بعد اون شماره هم بلاک کرد! فک کنم میخاد ک در معرض برگشت نباشه. یقین دارم دلش مهربونه و خودش بیشتر دلش تنگه برام ولی بنظرتون چقدر فرصت میخاد ک با خودش کنار بیاد؟

  • سلام دوست گرامی. دلیل مخالفت خانواده را اشاره نکردید و باید رابطه شما بیشتر بررسی شود.اگر ایشان شرایط ازدواج و تشکیل زندگی را ندارد بهتر است تا مدتی فشار برای برگشت را کنار بگذارید و از او دور باشید، برای برگشت صحیح به رابطه ، از مشاوران همیار عشق نوبت مشاوره بگیرید.

 • سلام . من ۱۸ سالمه و شریک سابقم ۲۰. متولد مرداد ۷۸ بود
  بعد ۶ ماه رابطه بسیار عاشقونه و تقریبا جدی و خبر داشتن خونواده ی اون و مادر من .. سر یه مسئله ای که خودم شروع کردم بحثو و کات خواستم تو تلگرام به مشکل خوردیم و دعوامون شد و سریع بلاک کرد … یکی دوروزی حرفی نزدیم و اینستا همو داشتیم . بعد دوروز پی ام داد حس کردم میخواد برگردونه رابطرو ولی باز بی محلی کردم که یهو اونم … و دیگه اینستاهم بلاکم کرد و فردا شبش اسم یه دخترو با یه قلب گذاشته بود بین پیجش! صبحش برداشت و دوباره سه چهار روز پیش یه اسم دیگه گذاشته … بر خلاف تصورات انگار این بار یه شخص حقیقی وجود داره چون اونم اسمشو زده … و تلگرام رو که با یه اکانت دیگه چک کردم کاملا نشون میده که با کسیه … واقعا این رابطه جدیه؟! میتونه ۶ ماه خاطره و جای من رو براش پر کنه یا صرفا لج و لجبازیه؟ برمیگرده؟!

  • سلام دوست گرامی. اشاره نکردید به چه علت رابطه کات شده، باید علت این موضوع بررسی بشه.
   به شما پیشنهاد میشه برای بررسی دقیق تر کیفیت رابطه تون از مشاوره تلفنی همیار عشق بهره مند باشید.

مقالات مرتبط

تئوری وابستگی متقابل (Interdependence Theory)

تئوری وابستگی متقابل ویژگی‌های ساختاری‌ای را توصیف می‌کند که تعاملات و مفاهیم چنین ساختاری را برای روانشناسی انسان ترسیم می‌کند. اکثر نظریه‌های روان‌شناختی بر فرد تمرکز دارند و معتقدند که

مطالعه»