همیار عشق

عشقم برگرد (چکارکنم عشقم برگرده سمتم)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

عشقم برگرد (چکارکنم عشقم برگرده سمتم)

دلایلی زیادی برای به بن‌بست رسیدن یک رابطه وجود دارد و گاهی ممکن است که فرد از علت اصلی تمام‌شدن رابطه‌ی خود با فرد مورد نظر آگاه باشد، گاهی هم پیش‌ می‌آید که فرد کماکان به دنبال علت آن بگردد. ممکن است که فرد پس از جدایی طیفی از عواطف مختلف را تجربه کند که برخی از آنها می‌تواند شامل غم و غصه و یا احساس تنهایی، سردرگمی و حتی ناامیدی باشد چرا که جدایی از عشق بسیار سخت است. نحوه‌ی برخورد با جدایی می‌تواند بسیار سخت باشد مخصوصا اگر فرد در شرایط روحی مناسبی برای مقابله با این وضعیت نباشد. اما سوال اینجاست که وقتی دلتان برای عشقتان تنگ شده و حس می‌کنید که بدون او می‌میرید و می‌خواهید عشقتان را برگردانید چه باید کرد؟ در چنین مواقعی پیروی از غرایز اولیه می‌تواند بسیار خطر آفرین باشد. به یاد داشته باشید که بعد از جدایی از عشقتان حتی تحت عواطف شدید با عجله و نسنجیده تصمیم نگیرید. در چنین مواقعی لازم است که شرایط کنونی خود را بسنجید و اگر احتمال می‌دهید که عشقتان برمی‌گردد می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید تا بتوانید مجددا قلب عشق خود را بدست آورید و او پیش شما برگردد.

چکار کنم عشقم برگرده؟


مدتی از عشق خود فاصله بگیرید

فارغ از اینکه چقدر دلتان برای عشقتان تنگ شده، اولین کاری که باید بعد از جدایی انجام دهید این است که برای مدتی از او فاصله بگیرید. شاید در نگاه اول این حرکت غیرمعمول بنظر برسد اما در نهایت می‌تواند کارساز باشد. ممکن است که بعد از جدایی دچار افسردگی، بدخلقی، غم و اندوه، سر درگمی، گمگشتگی و یا مجموعه‌ای از احساسات با هم شوید. تمامی این موارد می‌توانند دلایلی برای فاصله‌ گرفتن از عشق‌تان باشد. در طول این مدت به نکات زیر توجه‌کنید:

در رفتارتان با عشق‌تان میانه‌رو باشید

در عین‌حال به هنگام برخورد با عشق‌تان، فارغ از حس بد خود نسبت به او، همواره سعی‌کنید که با او محترمانه برخورد کنید و این نکته را نیز به یاد داشته باشید که شما دیگر باهم هیچگونه رابطه‌ای ندارید.

از این فرصت برای بهبود و پرورش اهداف و علایق‌تان استفاده‌کنید

دوری از معشوقه‌ ی خود بسیار مهم است زیرا این کار به آرامش ذهن‌تان کمک می‌کند. از این طریق می‌توانید با خیالی آسوده و آرامش خاطر به اشتباهات خود فکر کنید.
صرف‌نظر از اینکه با این کار می‌توانید با آرامش بیشتر در مورد اشتباهات گذشته خود فکر‌کنید دوری از معشوقه‌ تان می‌توانید مزایای دیگری نیز برای شما به همراه داشته باشد. بعد از جدایی، باری دیگر مجرد و مستقل هستید و این بدین معناست که می‌توانید وقت بیشتری را صرف خود کنید. در این دوره‌ی زمانی می‌توانید به دنبال علایق خود گشته و آنها را دنبال‌کنید. همچنین در این بازه‌ی زمانی می‌توانید بدون نگرانی و اضطراب زمان خود را وقف خویش کرده و به استراحت بپردازید.

برای اینکه به عشق‌تان نشان دهید در زندگی‌تان پیشرفت کرده‌اید عجله نکنید.

در حالیکه ممکن است دوست داشته باشید هرچه زودتر علاقه‌ی خود را برای بازگشت به رابطه با معشوقه‌ی خود نشان دهید اما بخاطر داشته باشید که چنین تصمیمی می‌تواند احتمال بازگشت به رابطه را به خطر بیندازد. لازم است که در این بازه‌ی زمانی اندکی از عشق خود دور باشید و احساسی عمل نکنید. به خود و معشوقه‌تان این فرصت را بدهید تا با دور بودن از یکدیگر بتوانید به زندگی ادامه داده و پیشرفت‌کنید.

از این فرصت برای بررسی شرایطتان استفاده‌کنید

شاید ایده‌ی دور ماندن از معشوقه‌ی خود شما را به سردرگمی وا دارد مخصوصا در صورتی که به بازگشت به رابطه با او علاقمند باشید. در صورتی که این فرصت را به خود ندهید تا برای مدتی از عشق خود دور باشید و در خصوص اشتباهات خود نیندیشید غالبا شروع یک رابطه‌ی مجدد و سالم با وی دشوار خواهد بود. اگر به همان شیوه‌ی سابق رفتار کنید در این صورت رابطه بین شما ممکن است دچار مشکلات عدیده‌ای شود که مسلما لازم است برای داشتن یک رابطه سالم و موفق بایستی از میان برداشته‌شوند. از همین رو، چنانچه خواهان بازگشت به رابطه‌ی سابق خود هستید لازم است که بجای ماندن در شرایط قبلی رو به جلو حرکت‌کنید.

این مدت زمان فرصتی است که نشان‌دهید به احساسات و حد و مرزهای عشقتان احترام‌ می‌گذارید

ایجاد فاصله و دور ماندن از عشق خود بدین معناست که به عشق خود این فرصت را بدهید که برای مدت زمان کوتاهی هم که شده تنها باشد. در بسیاری از جدایی‌ها که با توافق طرفین صورت نمی‌گیرد یکی از طرفین، طرف مقابل خود را با زنگ‌زدن‌ها، پیامک‌ها و درخواست‌ها و خواهش‌های ملتمسانه بمباران می‌کند و در صدد یک فرصت دیگر برای بازگشت به رابطه است.
به هنگام جدایی به راحتی می‌تواند دلیل عشق و از خود گذشتگی خود را فهمید. فارغ از دلیل جدایی، ناامیدی و محتاج یار بودن در اکثر مواقع به بهتر شدن شرایط هیچ کمکی‌نمی‌کند.
چنانچه که پس از جدایی به طور مداوم عشق خود را اذیت و آزار دهید ممکن است که با این کار عشق‌تان احساس ناامنی کرده و دیگر نخواهد هیچ‌وقت شما را ببیند. به همین دلیل علی‌رغم سخت و دشوار بودن جدایی باز هم حفظ آرامش بسیار مهم است. در این شرایط نشان‌دهید که به احساسات، حد و مرزها و آرزوهای عشق‌تان احترام‌می‌گذارید.
البته ذکر این موارد بدین معنا نیست که تسلیم‌شده و از بازگشت عشقتان ناامید شوید. ولی بخاطر داشته‌ باشید که اعتراف به اشتباهات و احترام به تصمیم عشق‌تان بسیار حائز اهمیت است. گذشته از همه‌ی اینها جدایی ممکن است بنا به هر دلیلی اتفاق‌بیفتد.

  چطور عشقمو بازگردانم؟

از تنهایی خود لذت ببرید

خوب به این سوال فکر‌کنید و صادقانه به آن جواب دهید. آیا می‌توانید در تنهایی خود نیز خوشحال باشید و یا برای شادبودن نیاز به وجود افراد دیگری در کنار خود هستید؟ بطور قطع شما عاشق عشق خود هستید و برای او دلتنگی می‌کنید اما گاهی‌اوقات ممکن‌ است که به دلیل وابستگی شدید به دیگران رابطه‌ها دچار فروپاشی شود. چنانچه نمی‌توانید از تنهایی خود لذت ببرید پس مشکلات شما می‌تواند بر روی طرف مقابلتان نیز تاثیر گذاشته و تهدیدی برای رابطه‌ی بین شما محسوب شود.

از همین رو بهتر است که برای مدتی هم که شده تنها باشید. قبل از اینکه بخواهید دوباره با عشقتان صحبت‌کنید ابتدا مطمئن‌شوید که می‌توانید از تنهایی خود نیز لذت ببرید و برای شاد‌بودن نیازی به حضور افراد در کنار خود ندارید. با این تفکر که شخص دیگری می‌تواند غم و اندوه شما را برطرف‌کرده و تمامی مشکلات شما را حل‌کنید، خودتان را گول‌نزنید چرا که تنها کسی که قادر به رفع مشکلات و ناراحتی شما است خودتان هستید.

کسانی هستند که نمی‌توانند تنها مانده و تنهایی زندگی‌کنند. بهتر است راه‌هایی برای لذت‌بردن از تنهایی‌تان پیدا‌کنید زیرا تنهایی باعث‌می‌شود تا بتوانید زمانی را صرف مراقبت و توجه به خویش کنید. اگر چنین به خود تلقین‌کنید که تنها با حضور عشقت‌تان می‌توانید خوشحال‌شوید در این صورت فشار زیادی بر روی دوش وی خواهید گذاشت در حالی‌ که این امر دور از واقعیت و انصاف است. زمانی که بتوانید از تنهایی خویش لذت برده و قادر به ادامه روند عادی زندگی بدون در کنار داشتن عشقتان باشید در این صورت می‌توان گفت که شما آمادگی لازم برای شروع رابطه و صحبت‌کردن دوباره با عشقتان هستید.

دلیل به بن‌بست رسید رابطه‌تان را بیابید

در پایان یک رابطه، برخی از افراد از علت اصلی این مشکل آگاهند این در حالیست که برخی دیگر نه تنها علت اصلی بغرنج‌شدن رابطه‌ی خویش با عشق‌شان را نمی‌دانند بلکه حتی در صدد یافتن آن نیز برنمی‌آیند. قبل از اینکه بلافاصله به سراغ عشقتان رفته و از وی در خصوص علت مخدوش‌شدن رابطه‌تان سوال‌کنید، بهتر است که زمانی را صرف اندیشیدن و ارزیابی رابطه‌تان کنید. به پایان رسیدن یک رابطه می‌تواند علل مختلفی داشته‌ باشد. عدم برقراری رابطه‌ی مناسب و نبود احترام از دو علل اصلی جدایی محسوب‌می‌شوند.

از طرفی دیگر، گاهی‌اوقات جدایی بنا به دلایلی رخ‌می‌دهد که قابل حل نیست. برخی از این دلایل می‌تواند نداشتن حس سابق نسبت به شخص مقابل و یا خواستن شخصی متفاوت باشد. شما می‌توانید به همراه عشقتان بر روی کردار خویش متمرکز‌شده و بر روی نحوه‌ی برقراری ارتباط و رفتار با یکدیگر بیشتر کار‌کنید. علاوه‌ بر این، بایستی بدانید که نمی‌توان به زور افراد را وادار کرد تا بطور کامل متفاوت از شخیصت‌شان رفتارکنند مخصوصا اگر انتظارات شما بسیار متفاوت از شخیصت وی باشد.

از آنجایی که نباید در همان ابتدا با عشقت‌تان ارتباط برقراکنید لذا بهتر است به دنبال علت اصلی جدایی گشته و سعی بر رفع‌کردن آن کنید. برای مثال، از خود بپرسید که آیا عشقم احساس غم و غصه می‌کرد؟ و یا آیا زیاد با یکدیگر بحث‌کرده و نظراتتان با یکدیگر بسیار متفاوت و نقطه مقابل هم بود؟
شاید یکدیگر را به اندازه‌ی کافی در اولویت کارهایتان قرار نداده و یا بیش از حد به یکدیگر وابسته بودید. این موارد همگی می‌تواند برخی از علل جدایی باشد. لذا بهتر است اندکی تنها بوده و به دنبال علت جدایی خویش بگردید و به این فکر‌کنید که آیا اگر عشقم برگردد می‌توانم از تکرار دوباره‌ی این اشتباهات جلوگیری‌کنم.

برای خود برنامه داشته‌ باشید

بازگشت به یک رابطه می‌تواند سوالات زیادی را به‌ وجود آورد لذا مناسب‌ترین شیوه‌ی برخورد با آنها چیست؟ زمانی که به یک رابطه‌ی تمام‌شده بازمی‌گردید، داشتن یکسری اهداف و مشخص‌کردن حد و مرزها بسیار حائز اهمیت است. در صورت امکان سعی‌‌کنید که این سوالات را از خود بپرسید. مثلا، در صورت بازگشت به رابطه با عشقم، از چه چیزی باید اجتناب‌کنم؟ چه حد و مرزهایی می‌تواند به شادتر و سالم‌تر بودن رابطه‌ی دوباره‌یمان کمک کند؟ در انجام کارهایتان مصصم بوده و همانند یک تیم بایکدیگر همکاری‌کرده و برنامه‌ای برای آينده جدیدتان متصور‌شوید. بیاد داشته باشید که به هنگام بازگشت به رابطه با عشقتان بهتر است که موارد را کم‌کم با یکدیگر در میان بگذارید و از صحبت در خصوص همه‌ی مسائل بصورت یکدفعه‌ای بپرهیزید.

  چکار کنم منو ببخشه و برگرده

یک قاعده‌ی کلی هست که برای برقراری رابطه‌ی جنسی سریع عجله نکنید. قبل از اقدام به این کار، ابتدا از عواطف و احساسات خویش آگاه باشید و از هم حس بودن خود با عشقتان اطمینان حاصل‌کنید. اگر بنا به هر دلیلی برای برقراری رابطه‌ی جنسی تعجیل‌کنید ممکن است که عشقتان از این قضیه سوء برداشت کرده و آن را محرکی برای شما جهت بازگشت به رابطه تلقی‌کند. لذا بهتر است در این خصوص محتاطانه عمل‌کنید و قبل از هرگونه عملی با عشقتان ارتباط کلامی موثری داشته‌ باشید. همچنین اگر به تدریج به رابطه‌تان بازگردید هر دو با فکری آزاد می‌توانید تصمیم‌گیری کرده و از برقراری دوباره رابطه‌تان مطمئن‌شوید.

اشتباهات گذشته را تکرار‌نکنید

حتی اگر موفق‌شوید که عشقتان را به رابطه‌ی قبلی بازگردانید اما همان اشتباهات گذشته را مجدد تکرارکنید تلاش شما بی‌اثر خواهد بود. به‌ همین دلیل شناخت اشتباهات گذشته می‌تواند به داشتن یک رابطه‌ی شاد و سالم دوباره‌ی شما با عشقتان بسیار کمک‌کند. به دنبال یافتن اشتباهاتتان در گذشته باشید و از تکرار دوباره‌ی آن در رابطه‌ی از نو شروع شده‌یتان جلوگیری‌کنید. هرچند ترک عادات قدیمی کاری دشوار است اما اگر واقعا می‌خواهید دوباره با عشقتان باشید می‌توانید از پس آن بربیایید. در صورت لزوم حتی می‌توانید به مشاوره نیز مراجعه‌کنید.

بخشی از این قضیه می‌تواند مربوط به اولو‌یت‌بندی شما باشد. از خود بپرسید که آیا در رابطه‌مان برای همدیگر وقت کافی قائل‌می‌شدید؟ و یا آیا ارتباط کلامی کافی با یکدیگر داشتید؟ فارغ از هرگونه مسئله‌ای، بدنبال رفع موانع قبلی بوده و با اولویت‌بندی‌های بهتری به رابطه‌تان با عشق خود بازگردید.

برای خودتان وقت بگذارید

پس از جدایی بهترین زمان برای را برای کشف مجدد خود دارید. از خود بپرسید که خارج از رابطه‌تان شما چه کسی هستید. علایق‌تات چیست و دوست‌دارید چه کاری انجام‌دهید؟ کاری را که دوست‌دارید انجام‌دهید و در این دوره‌ی سخت مراقب خود باشید. مثلا می‌توانید مدل موی سر خود را عوض‌کنید و یا به کلاس‌های ماساژ و مدیتیشن بروید و کارهایی از این قبیل انجام‌دهید.
بخاطر داشته باشید که اگرچه می‌خواهید به رابطه‌تان با عشق‌تان بازگردید اما مراقبت و توجه به خود از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که از این طریق می‌توانید اعتمادبنفس و عزت‌نفس خود را بالا‌ببرید.

دوباره توجه عشقتان را به خود جلب‌کنید

هرچند شاید وسوسه شوید که با عشقتان در تماس باشید اما بایستی گفت که این کار مناسب نیست. اگر دائما به او پیام داده و یا به او زنگ بزنید تا دوباره بتوانید قلب او را بدست‌آورید عشقتان متوجه خواهد شد که شما کماکان در اطراف او هستید. اما اگر برای مدتی از او فاصله‌بگیرید در اینصورت او متوجه می‌شود که دیگر شما را در دوروبر خود ندارد و چنانچه که هنوز دلتنگ شما باشد به شما فکر می‌کند و دوست دارد که بداند چه کاری انجام‌می‌دهید. اگر هنوز نسبت به شما حسی داشته‌ باشد در این دوره نبود شما را حس‌کرده و دلتنگتان‌می‌شود. اگر به دنبال دیدن عشق‌تان هستید بهتر است که برای این کار زیاد عجله‌نکنید. بهتر است که در این زمان کاملا عادی رفتارکرده و از انجام و یا گفتن هر چیزی که شما را ناامید نشان‌می‌دهد مخصوصا در اویل شروع مجدد رابطه‌تان جدا خودداری‌کنید. ناامیدی در این برهه‌ی زمانی نه تنها جذاب نیست بلکه تنها رفتار و وضعیتی آرام را نشان‌می‌دهد. در اوایل بازگشت به رابطه‌تان زیاد با همدیگر نباشید چراکه به قول معروف دوری و دوستی باعث می‌شود احترام بیشتری بین شما به‌وجود بیاید.

با عشقتان در ارتباط باشید

چگونگی برقراری ارتباط با عشقتان پس از جدایی می‌تواند بسیار مهم باشد. برای شروع برقراری ارتباط با ارسال یک پیام عاشقانه و درخواست از او برای بازگشت به رابطه‌تان شروع‌ نکنید. در عوض، نسبت به انتخاب کلماتتان وسواس به خرج‌ داده و از کلمات مثبت استفاده‌کنید. بعنوان مثال، در صورتی که با دیدن چیزی به یاد او افتادید، می‌توانید یک پیام معمولی به او بفرستید. هرچند شما شروع‌کننده‌ی این ارتباط خواهید بود اما فراتر از یک پیام عادی نروید. بیاد داشته باشید که فاصله کافی و امنی با عشق‌تان داشته باشید زیرا با این کار می‌توانید از شروع یکدفعه‌ای و ناخوشایند پیش‌گیری می‌کنید.

چنانچه که با او یک ارتباط عادی برقرارکرده و عشقتان تمایل به بازگشت داشته باشد در این صورت می‌توانید به او پیشنهاد شروع دوباره‌ی یک رابطه را بدهید. شما می‌توانید به بهانه‌های مختلفی همچون نوشیدن قهوه با یکدیگر دیدار داشته باشید. به هنگام گشتن با یکدیگر سعی‌کنید که به وی انرژی مثبت منتقل‌کنید چراکه چنانچه از خود غم و اندوه و ناراحتی در خصوص جدایی از خود بروز‌دهید در اینصورت وی متوجه‌شده و حال و هوای این دیدار ناخوشایند خواهد شد.
اگر نگرشی مثبت داشته باشید در این صورت احتمال اینکه عشقتان از بودن در کنار شما لذت‌ببرد بیشتر خواهد بود و چه بسا دوباره بخواهد شما را ببیند. نسبت به زندگی و حرفهای او علاقه نشان دهید. اگر عشقتان متوجه شود که حرفهای او برایتان جالب است و از حضور در کنار شما احساس آرامش‌ می‌کند در این صورت می‌توان گفت که مشکل رابطه‌ی شما قابل حل است.

  نشانه تنفر مردان (تنفر مرد از همسرش)

شاید به حفظ نگرش مثبت و خوش‌بینانه عشقتان بیاد بیاورد که حضور در کنار شما چقدر می‌تواند لذتبخش باشد. چنانچه موفق‌شوید که تمامی چیزهای خوب گذشته را از این طریق به یاد عشقتان بیاورید در این صورت می‌توان این احتمال را متصور شد که او به این باور برسد که شما می‌توانید مشکلات منجر به جدایی را حل‌کرده و دوباره به رابطه‌تان بازگردید.

بگذارید مشکلاتتان در همان گذشته باقی‌بماند

ایده‌ی بدی نیست که اندکی در خصوص مشکلاتتان در گذشته حرف‌بزنید و از تغییرات لازمه برای بازگشت به رابطه‌تان سخن به میان بیاورید اما زیاد غرق گذشته نشوید چراکه این کار باعث بروز مشکلاتی جدید خواهد شد و در کنار هم بودن دوباره را سخت خواهد کرد. بخاطر داشته باشید که شما به دنبال حرکت به سوی آینده هستید و نمی‌خواهید در همان گذشته خود باقی‌بمانید.
اگر بقدری زمان داشتید که در زمان جدایی از همدیگر با افراد دیگری آشنا شوید از حرف‌زدن درباره‌ی این روابط خودداری‌کنید. همانطور که قبلا ذکر شد به فکر آینده باشید و از رفتن به گذشته دوری‌کنید.

حتی در صورت کنجکاوی نیز از عشقتان نخواهید که در خصوص کارهایش در زمان جدایی برای شما بگوید. در حالت کلی، کارهای عشقتان در زمان جدایی به شما مربوط نمی‌شود. همینطور نیازی نیست که شما نیز در خصوص آشنایی‌تان با فرد دیگری در زمان جدایی‌تان حرفی با او بزنید.
حرف‌زدن درباره‌ی کارهای‌تان در زمان جدایی ممکن‌است باعث رنجش و یا تحریک حس حسادت عشقتان شود. لذا اگر چنانچه بنا به هر دلیلی در این خصوص حرفی به میان آوردید سعی‌کنید بسیار بادقت و محتاط عمل‌کنید زیرا ممکن‌ است با این کارتان باعث به‌وجود آمدن مشکلی جدید در رابطه‌ی دوباره با عشقتان شوید.

ساختن رابطه‌ای که یک بار به دلایل مختلف خراب شده است به زمان، تلاش و از همه مهم‌تر دانش و آگاهی نیاز دارد. دانش و آگاهی که صرفا با تجربه شخصی و نصیحت دوست و فامیل به دست نمی‌آید و نیاز به آموزش دارد. به همین ‌منظور همیار عشق در بسته آموزشی بازگرداندن عشق و ازدواج سیستمی را به شما ارائه می‌دهد که در آن، نه تنها تمام اطلاعات و آموزش‌های لازم برای برگرداندن عشقتان و ساختن یک رابطه پایدار را در اختیارتان قرار می‌دهد، بلکه یک مشاور اختصاصی نیز شما را راهنمایی و همراهی می‌کند تا آموزه‌های کارگاه را مطابق شرایط زندگی‌تان به اجرا دربیاورید.
کارشناسان ما در همیار عشق آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما در مورد بسته آموزش و مشاوره بازگرداندن عشق و ازدواج، هستند. برای این منظور می‌توانید با شماره 02122024728 تماس بگیرید و یا در  تلگرام و واتساپ (09035714068) پیام دهید.

 

در یک کلام…
اگر بعد از جدایی و تمام‌شدن رابطه‌تان تصمیم‌دارید دوباره عشقتان را برگردانید، در قدم اول باید برای مدتی از او فاصله بگیرید، در این مدت به بدنبال چیز‌هایی که برایتان جالب و سرگرم کننده است بروید و اهدافی که در زندگی دارید را دنبال‌کنید، علاوه بر این باید شرایط‌تان را بررسی کنید تا بتوانید تصمیم‌بگیرید برگشتن به رابطه فکر خوبی است یا خیر و برای برگشتن به رابطه روی چه مسائلی باید کار کنید. فاصله‌گرفتن از عشقتان همچنین باعث‌می‌شود او بفهمد شما به تصمیم‌ها و حد و مرز‌های او احترام می‌گذارید و او احساس امنیت می‌کند چون با پیام‌ها و تماس‌های تلفنی ملتمسانه شما بمباران نشده است. طوری زندگی کنید که حتی بدون حضور عشق‌تان نیز شاد و خوشحال باشید. دلیلی که باعث در گذشته رابطه‌تان بهم بخورد را پیدا کنید، برای برگرداندن عشقتان برنامه‌ریزی کنید و برای صمیمیت دوباره عجله نکنید. بسیار مهم است که دوباره اشتباهات گذشته را مرتکب نشوید. زمان‌هایی را فقط به خودتان اختصاص دهید تا بتوانید خودتان را دوباره بعد از جدایی پیدا کنید. برای اینکه دوباره بتوانید او را جذب کنید خودتان را محتاج توجه و وابسته نشان ندهید چون وابستگی بیش از حد و محتاج توجه بودن او را بدتر از شما دور می‌کند. و در نهایت برای اینکه دوباره بتوانید ارتباط‌تان را برقرار کنید باید یک پیام‌تان مثبت و معمولی برایش بفرستید مثلا یک پیام بفرستید و درباره چیزی که او را یاد شما انداخته است صحبت کنید اما از ابراز احساسات شدید و صحبت مستقیم درباره بازگشت به رابطه خودداری کنید. برای ساختن یک رابطه سالم و پایدار باید هردوی شما بخاطر داشته باشید که باید هر آنچه که در گذشته اتفاق افتاده است را در گذشته دفن کنید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • سلام غزل عزیز. از توضیحاتت ممنونم، غزل جان به این راحتی نمیشه در مرود برگشت تصمیم گرفت، برای اینکه درست ترین راه رو انتخاب کنی باید رابطه ات از همون ابتدای آشنایی تا الان و حتی اقدامات بعد از جداییتون بررسی بشه. سنتون، شغلتون، شرایط زندگیتون همه توی این تصمیم اثر دارن. لطفا این صفحه بازگشت و ترمیم رابطه رو مطالعه کن عزیزم تا متوجه منظورم بشی.

 • سلام .ممنون بابت سایت خوبتون . منم یه سوال داشتم لطفا جواب بدید. من حدوده یک ماه با یه پسر فامیلمون دوست شدم قبلشم خیلی باهم صمیمی بودیم به هم دیگه وابسته شده بودیم خلاصه من اولین باری بود که عاشق میشدم به دلایل بی تجربگی و یه سری مشکلات اخلاقم با ایشون خیلی بد شد و اونم ازم زده شد درحالی که اوایلش خیلییی دوسم داشت دعوام میکردیم اون همیشه معذرت خواهی میکرد .حالا اون ازم جدا شد ولی من همیشه بهش زنگ میزدم پیام میدادم و میگفتم که یه شانس دوباره بهم بده ولی اون قبول نکرد.حالا میدونم با این کارم فقط اونو بیشتر از خودم دور کردم. حالا سوالم اینه که اگر من یه مدتی با ایشون تماس نگیرم و به روال عادی زندگیم برگردم ممکنه ایشون بازم برگردن

  • دوست عزیز
   سلام

   درست حدس زدید این پیام‌ها قطعا روی رابطه تاثیر منفی می‌گذاره و بله، اگه یه مدت تماس نگیرید، مقدمه خوبی هست برای اینکه ایشون رو برگردونید. اما خب، فقط تماس نگرفتن ایشون رو برنمیگردونه. در دوره “بازگرداندن عشق و ازدواج” شما یاد می‌گیرید که بعد از دوره ممنوعیت تماس، با کمک تکنیک‌های مختلف کسی که دوست دارید رو غیرمستقیم بر گردونید؛ طوری که فرد مقابل فکر کنه، این خودش بوده که برای ارتباط مجدد پیش قدم شده، نه شما.

 • سلام چند روزیست که کسی که دوسش دارم سر یه اتفاق خیلی کوچیک سعی داره تموم کنه رابطرو وخیلی تند و بد حرف میزنه و علاقه ای نداره حرف بزنه این درحالیه که توهمین چند روزه خیلی غیر مستقیم بهم گفت دوست دارم ولی الان رفتارش اصلا مناسب نیست من خیلی دوست دارم برگرده ولی نمیدونم چیکار کنم‌

  • سلام دوست گرامی
   ابتدا در مورد اتفاقی که پیش امده فکر کنید و شاید از نظر شما کوچک بوده است و ممکن هست برای ایشان سخت و غیر قابل قبول بوده و سپس با ایشان صحبت کنید و در مورد این اتفاق توضیحات منطقی ارائه بدهید . .دلیل سردی رفتار را جویا شوید .شاید دلایل دیگری نیز باعث این سردی شده است.این تغییر رفتار به سبب رفتارهای شما بوده است سعی کنید با دلایل منطقی ایشان را مجاب کنبد .اما اگر سردی به علت عدم تمایل برای ادامه هست دلایل ایشان را بشنوید، برای مواردی که قابل حل هست زمان بگدارید و در صورتی که کلا مشکلات و عدم تفاهم وجود دارد بهتر است رابطه را تمام کنید.برای جذب ایاشن هم میتوانید از تکنیک های جذب عشق که در سایت همیار عشق موجود هست استفاده کنید

   • سلام مدت دوماهه که از عشقم جدا شدم رابطمون حدودا ۴ سال دوستی بود ک بعد از ۴ سال گفت قصدش جدی نیست و بیشتر به کار و مهاجرت فک میکنه تا ازدواج و جداشدیم
    تو این مدت هیچ پیامی و تماسی نداشتیم فقط تو شبکه های اجتماعی دنبال کننده همیم
    همین توی دو شهر دور از همم زندگی میکنیم که ممکنه هیچوقت همدیگه رو نبینیم تا ابد
    آیا امکان برگشتش هست؟

    • سلام دوست گرامی
     به سن خودتان و او اشاره نکردید.
     4 سال زمان کمی نبوده، اما طرف مقابل شما هدف‌های خودش را برای زندگی مشخص کرده است و این نشان می‌دهد که اگر شما امید به بازگشت او دارید، اشتباه است.
     شما نباید منتظر کسی بمانید که هدفی برای بودن با شما در آینده ندارد. انتظار برای مساله و شخص نادرست، به شما آسیب خواهد زد.

مقالات مرتبط