چطور مرد مورد علاقه‌ام را برگردانم (برگرداندن شوهر یا نامزد سابق)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چطور مرد مورد علاقه‌ام را برگردانم (برگرداندن شوهر یا نامزد سابق)

ممکن است مدتی پس از جدایی با تمام وجود بخواهید مرد موردعلاقه یا همسرتان را به رابطه برگردانید و یک شانس دوباره به رابطه‌تان بدهید. ما در همیار عشق قرار نیست مثل بقیه شما را نصیحت کنیم که باید همه چیز را فراموش کنید و با جدایی کنار بیاید، چون ممکن است واقعا خوشحالی و خوشبختی شما در بازسازی همین رابطه‌تان باشد. ما مسیر درست و اصولی بازگشت به رابطه را به شما نشان می‌دهیم، در طول مسیر بازگشت شما به شناخت و درک کافی از خودتان و رابطه‌تان می‌رسید و می‌توانید خودتان از سر قدرت و منطق برای ادامه رابطه‌تان تصمیم بگیرید. در این مقاله توضیح می‌دهیم همیار عشق چطور برای بازگرداندن عشق‌تان به شما کمک می‌کند.

گام‌های برگرداندن مرد مورد علاقه یا همسر به رابطه


 در ادامه به صورت گام به گام برای شما توضیح می‌دهیم که برای بازگرداندن عشق‌تان به رابطه باید چه‌ مراحلی را طی کنید.

گام اول: خودت را به درو دیوار نکوب

پس از جدایی ممکن است بخواهید حتی شده با التماس و خواهش طرف مقابل را به رابطه برگردانید، شروع کنید به پیام فرستادن، زنگ زدن، خواهش کردن، واسطه فرستادن و یا پیگیری کردن او در شبکه‌های اجتماعی. قول دهید که تغییر می‌کنید و همه چیز را درست می‌کنید. با امتیاز دادن به طرف مقابل اجازه دهید هر رفتاری دلش خواست با شما داشته باشد. در یک کلام، خودتان را به درو دیوار می‌کوبید تا به هر طریقی شده طرف مقابل را برگردانید. حتی بعضی‌ها وقتی از کوبیدن خود به در و دیوار نتیجه نمی‌گیرند دست به دامان دعانویسان، فالگیران و رمالان می‌شوند.

 دوست عزیز باید بدانید که این راه به ترکستان است و با این کارها نه تنها احترام خودتان نزد خودتان پایین می‌آید بلکه در نظر او هم ارزش خود را از دست خواهید داد. نتیجه نهایی دور شدن هر چه بیشتر او از شما خواهد بود. هر چه زودتر دست از این اشتباهات بردارید شانستان برای برگشت طرف مقابل بیشتر خواهد شد. برای اینکه یاد بگیرید دقیقا چه اشتباهاتی را نباید انجام دهید ما در همیار عشق لیستی از این اشتباهات برای شما تهیه کرده‌ایم. حتما مطالعه کنید و دوباره برگردید و ادامه این مقاله را بخوانید. 17 اشتباه که بعد از جدایی نباید انجام دهید.

گام دوم: برنامه‌ریزی با کمک مشاور

قبل از هر گونه اقدامی برای بازگرداندن مرد مورد علاقتان باید با کمک و همفکری یک مشاور با تجربه که در زمینه بازگشت تخصص دارد ارزیابی دقیق و جامعی از رابطه‌تان داشته باشید و برای بازگشت برنامه‌ریزی کنید. باید بفهمید چه عوامل و دلایلی باعث جدایی شما از طرف مقابلتان شده و هر کدام از شما چه سهمی از این جدایی داشتید؟ باید دقیقا متوجه شوید تا کنون چه اشتباهات و نقطه ضعف‌هایی در مسیر بازگرداندن طرف مقابل داشتید؟ مهمتر از اینها، باید به پاسخ این سوال برسید که آیا رابطه‌‌ای که برای  آن دارید خودتان را به آب و آتش می‌زنید ارزش شانس مجدد و شروع دوباره را دارد؟ بر اساس پاسخ این سوالات، باید برنامه‌ای حساب شده و اختصاصی برای بازگشت به رابطه طراحی کنید.

 مشاوران همیار عشق در جلسه مشاوره، ابتدا اطلاعات جامعی از شما، طرف مقابل و کیفیت رابطه‌تان به دست می‌آورند و با استفاده از این اطلاعات بررسی می‌کنند چه عوامل و مشکلاتی باعث جدایی شما شده است. آیا این مشکلات قابل حل هستند یا خیر و آیا بازگشت به رابطه برای شما بهترین تصمیم هست یا خیر. در نهایت با کمک مشاورتان برنامه‌ای کوتاه مدت و بلند مدت برای رسیدن به هدف خواهید داشت. این برنامه کاملا منطبق بر شرایط خاص شما خواهد بود.

در تصویر زیر می‌توانید برنامه این جلسه مشاوره را ملاحظه کنید.

توجه: زمان 15 دقیقه‌ای در هر بخش بصورت تقریبی است و بسته به شرایط شما امکان کم و یا زیاد شدن زمان هر بخش وجود دارد.

برای تعیین نوبت جلسه مشاوره با «مشاورین متخصص همیار عشق در زمینه بازگشت به رابطه» می‌توانید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

آموزش و همیاری

گام مهم بعدی برای بازگرداندن مرد مورد علاقتان به رابطه آموزش است. شما برای بازسازی و ترمیم رابطه‌تان باید آموزش ببینید. بخشی از این آموزش‌ها عمومی هستند و بخش دیگر اختصاصی (یعنی کاملا بر اساس شرایط خاص شما می‌باشند).

  بازگشت به رابطه، درست یا غلط؟

آموزش‌های عمومی

در آموزش‌های عمومی شما مهارت‌های پایه که باید برای بازگشت به رابطه بدانید یاد می‌گیرید. این آموزش‌ها ذهن شما را برای آموزش‌های اختصاصی که توسط مشاورتان به شما داده می‌شود کاملا آماده می‌کند.

  • چطور خودتان را بازسازی کنید؟(بازسازی خودتان و زندگی‌تان)
  • برای شکل گیری ارتباط مجدد چه کارهایی انجام دهید؟ (ارتباط مجدد)
  • پس از برقراری ارتباط مجدد چطور رابطه را ترمیم کنید؟(ترمیم رابطه)
  • برای ایجاد یک رابطه پایدار چه برنامه‌ای باید داشته باشید؟ (تحکیم رابطه)

این آموزش‌ها را «طبق نظر مشاورتان» می‌توانید در قالب فایل‌های صوتی آموزشی از سایت همیار عشق تهیه کنید.

آموزش‌های اختصاصی

در آموزش‌های اختصاصی مشاورتان تمام 4 گام بازگشت که در آموزش‌های عمومی به شما یاد داده شده است را با توجه به علت بروز جدایی و ویژگی‌های رابطه‌تان( نحوه شروع ، پیشبرد و اتمام رابطه) برای شما اختصاصی می‌کند.

  • کشف نقطه ضعف‌هایی که در رابطه دارید؟ چطور آن‌ها را برطرف کنید؟با توجه به شرایط خودتان و زندگی‌تان چطور خودتان را بازسازی کنید؟(همیاری با مراجع و کمک به خودسازی)
  • با توجه به شرایط خاص رابطه‌تان برای ایجاد ارتباط مجدد از چه راهکارهایی استفاده کنید؟ (کمک به ایجاد ارتباط مجدد موفقیت‌آمیز)
  • پس از برقراری ارتباط مجدد چطور مشکلات خاص رابطه‌تان را حل کنید؟ (حل مسائل و مشکلات رابطه)
  • برای پایدار شدن رابطه و هدایت آن به سمت ازدواج چه برنامه‌ای باید داشته باشید؟(هدایت به سمت ازدواج موفق)

جلسات آموزشی اختصاصیتان را می‌توانید با تعیین نوبت مشاوره با روانشناس اختصاصی‌تان در هنگام نیاز تعیین کنید. در صورتی که نیاز به چندین جلسه آموزشی با مشاورتان داشتید می‌توانید از بسته های تخفیفی مشاوره استفاده کنید.

 پاسخ به سوالات رایج مراجعه کنندگان


بسیاری سوالات مراجعه کنندگان همیار عشق در قالب کتاب صوتی و متنی به صورت رایگان درصفحه قطب‌نمای بازگرداندن عشق و ازدواج توضیح داده شده است.

در ادامه به تعدادی از این سوالات در اینجا پاسخ می‌دهیم. اما پیشنهاد می‌کنیم حتما کتاب رایگان قطب نمای بازگرداندن عشق و ازدواج را بخوانید یا گوش دهید.

چه مدت از طرف مقابلم فاصله بگیرم؟

بعد از جدایی و اتفاقات ناخوشایندی که افتاد لازم است کمی هم به او هم به خودتان فرصت بدهید بنابراین برای چند روز با او تماسی برقرار نکنید و کمی از او فاصله بگیرید. هردوی شما به این فاصله نیاز دارید تا دوباره بتوانید آرامش‌تان را به دست بیاورید و عقلانی‌تر عمل کنید. از آنجایی که هر رابطه شرایط و ویژگی‌های منحصر به فرد خودش را دارد مدت زمان و نحوه این فاصله‌گیری متفاوت است، مشاور ممکن است به عده‌ای توصیه کند در حد چند روز از طرف مقابل‌شان فاصله بگیرند و به عده‌ای دیگر توصیه کنند تا چند ماه هیچ ارتباطی با طرف مقابل‌شان نداشته باشند، این عده که به دلیل مشکلات ریشه‌ای در رابطه‌شان لازم است چند ماه از طرف مقابل فاصله بگیرند، ممکن است به آموزش‌های دیگری نیز نیاز داشته باشند و مشاور در صورت صلاحدید دوره «زندگی پیروزمندانه پس از جدایی» برای آنها در نظر گرفته می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این دوره صفحه زندگی پیروزمندانه پس از جدایی را مطالعه کنید. پادکست آموزشی زیر رو گوش بدهید تا اطلاعات کافی در مورد اینکه باید چه مدت و چطور از او فاصله بگیرید، در اختیارتان قرار داده شود.

عشقم منو از همه جا بلاک کرده آیا منم باید بلاکش کنم؟

اینکه طرف مقابل‌تان حتی حاضر نیست با شما صحبت کند و شما را بلاک کرده است  می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما این بلاک شدن به این معنی نیست که دیگر امیدی به بازگشت نیست شما هنوزم فرصت دارید تا ایجاد یک سری تغییرات در رفتار‌تان، طرف مقابل‌تان را دوباره به برقراری ارتباط مشتاق کنید بنابراین بهتر است تصمیمات احساسی نگیرید و او را بلاک نکنید. در پادکست آموزشی زیر دلیل اینکه عشق‌تان شما را بلاک کرده است را متوجه می‌شوید و یاد می‌گیرید در مقابل شما باید چه عکس‌العملی نشان دهید.

چطور عوامل زمینه ساز جدایی رو برطرف کنم؟

 در مدت زمانی‌که از او فاصله می‌گیرد نباید دست روی دست بگذارید و منتظر بمانید همه مشکلات خود به خود برطرف شوند باید دلایل بهم خوردن رابطه را پیدا کنید و برای برطرف کردن آنها اقدامات لازم را انجام دهید. در اکثر مواقع زمانی طرف مقابل رابطه‌اش را با شما قطع می‌کند و دیگر مشتاق نیست تا برای ادامه رابطه تلاش کند، که شما جذابیت‌تان را از دست داده باشید. منظور ما از جذابیت فقط مسائل ظاهری نیست، جذابیت شامل مولفه‌های مختلفی از جمله جذابیت بصری، چالش بودن، ارزشمندی و پیوند که هرکدام ازین مولفه‌ها شامل مفاهیم گسترده‌ای هستند. هر وقت که یک یا چند مورد از مولفه‌های جذابیت را از دست بدهید رابطه‌تان در دست انداز می‌افتد و دچار مشکل می‌شود. پادکست زیر را گوش دهید تا با فرمول جذابیت آشنا شوید و متوجه شوید برای بازگرداندن عشق‌تان باید روی کدام مولفه از فرمول جذابیت بیشتر کار کنید.

  عشقم بلاکم کرده تو اینستاگرام و تلگرام، چه کار کنم؟

چطور عزت نفسم روبالا ببرم؟

بالا بردن عزت نفس‌تان یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید در طول مسیر بازگشت به رابطه همواره به آن توجه داشته باشید. عزت نفس یعنی شما خودتان را با تمام نقاط قوت و ضعف‌تان دوست داشته باشید و ارزش خودتان را بدانید. فردی که عزت نفس پایینی دارد به طرف مقابلش اجازه می‌دهد حد و مرز و استاندارد‌هایش را زیر پا بگذارد و هر زمان در رابطه مشکلی بوجود بیاید خودش را مقصر می‌داند.

چه مهارت‌هایی روباید برای ترمیم و بهبود رابطه‌ام یاد بگیرم؟

هر کسی برای داشتن یک رابطه سالم و موفق نیاز به یک سری مهارت‌هایی اساسی مثل همدلی، ارتباط موثر (نحوه صحیح صحبت و بیان درخواست ها و گوش دادن فعال)، مذاکره، حل مسئله، مدیریت خشم. نداشتن هرکدام از این مهارت‌ها باعث بروز مشکلات بزرگ در رابطه می‌شود.

چطور مجددا تماس برقرار کنم؟

بعد از اینکه مدتی به خودتان و طرف مقابل‌تان را فرصت دادید و همه چیز تا حدودی آرام شد و مهم‌تر از همه برای حل شدن مشکلات رابطه اقداماتی انجام داده‌اید، می‌توانید او را برای برقراری مجدد تماس مشتاق کنید در واقع شما بطور غیر مستقیم تمایل‌تان را برای شروع مجدد ارتباط به او نشان می‌دهید. برای اینکار در دوره بازگرداندن عشق و ازدواج تکنیک‌هایی در اختیارتان قرار می‌گیرد تا بدون اینکه شان‌تان پایین بیاید و یا غرورتان را زیر پا بگذارید ارتباط‌تان را با او از سر بگیرید.

من نمی‌خوام غرورمو زیر پا بذارم و بهش پام بدم اما می‌خوام برگرده چکار کنم؟

برای بازگرداندن رابطه قرار نیست شما از سر ضعف از طرف مقابل‌تان خواهش کنید که به رابطه برگردد، شما باید بعنوان خانمی که ارزش‌های خود را به خوبی می‌شناسد، در واقع مسیر بازگشت را برای طرف مقابل‌تان باز می‌کنید تا او خودش بخواهد که دوباره با شما رابطه پایدار و منجر به ازدواج داشته باشد. پادکست زیر توضیحات کامل‌تری را در این زمینه در اختیارتان قرار می‌دهد.

چطور مجددا ببینمش؟

اولین دیدارتان بعد از جدایی بسیار مهم است این دیدار یه فرصت دوباره یه شما می‌دهد تا او را تحت تاثیر قرار دهید و نشان دهید در این مدت زمان که از هم دور بودید تغییرات مثبت زیادی داشتید و آدم سابق نیستید. قرار نیست برای او در این دیدار نقش بازی کنید، فقط به خوبی به او نشان می‌دهید به ورژن بهتری از خودتان تبدیل شده‌اید. تک‌تک رفتارهای شما در این قرار ملاقات مهم و تاثیر گذار هستند برای اینکه این فرصت دوباره را با اشتباهات‌تان خراب نکنید حتما با مشاورتان قبل از قرار ملاقات صحبت کنید و از او راهنمایی بگیرید. در جلسه دوم بخش آموزشی دوره نیز در مورد تمامی باید‌ها و نباید‌های این قرار ملاقات بطور مفصل صحبت شده است حتما قبل از اینکه او را مجددا ببینید این بخش را گوش دهید.

چطور یک رابطه پایدار و منجر به ازدواج بسازم؟

مطمئنا برای‌تان قبلا اتفاق افتاده که با عشق‌تان قهر کردید بعد از یه مدت باهم آشتی کردید، اما ظرف مدت کوتاهی مجددا بخاطر یک موضوع دیگر شدیدا باهم بحث‌تان شد و نهایتا قهر کردید. در فرآیند بازگرداندن عشق نکته کلیدی اینجاست که شما قرار نیست با او صرفا آشتی کنید بلکه قرار است مجددا رابطه‌تان را با او از نو بسازید، رابطه‌ای پایدار و منجر به ازدواج. بنابراین باید راجع نیازها و حد و مرزهای‌تان باید با او صحبت کنید. توصیه می‌کنیم برای شنیدن توضیحات بیشتر پادکست آموزشی زیر را گوش دهید.

  چیکار کنم خودش بیاد دنبالم

آیا دعا و طلسمی برای بازگرداندن مرد به رابطه هست؟

وقتی صحبت از برگرداندن مرد به رابطه می‌شود بحث دعا و طلسم نیز در میان خانم‌ها داغ می‌شود اینکه برای برگرداندن همسرتان بخدا توکل کنید و از او یاری بگیرید مطمئنا بسیار موثر خواهد بود، اما هوشیار باشید و گول افراد سودجو مانند رمال و فالگیر را نخورید. درست است که الان بخاطر شرایطی که دارد و درد و رنجی که می‌کشید خسته و مستاصل شدید و می‌خواهید برای برگرداندن مرد مورد علاقه‌تان این راه را هم امتحان کنید، اما باید بدانید هیچ دعایی و طلسمی وجود ندارد که بدون تلاش و زحمت شما را به هدف‌تان برساند، شما بدون دعا، طلسم و جادو هم می‌توانید مرد مورد علاقه‌تان را به رابطه برگردانید طوری‌که رابطه پایدار و منجر به ازدواجی با او بسازید. پادکست زیر را گوش دهید تا اطلاعات کامل و جامعی در زمینه دعای برای بازگرداندن عشق نیاز دارید در اختیارتان قرار داده شود.

منو عشقم تو اینستاگرام آشنا شدیم ما همو نمی‌بینیم چطور می‌تونم برگردونمش؟

بسیاری از روابط امروزی از طریق شبکه‌های اجتماعی شکل می‌گیرند. اگرچه شبکه‌های اجتماعی می‌توانند در گسترده شدن روابط اجتماعی موثر باشند اما محیط مناسبی برای کسب شناخت کافی از طرف مقابل نیست و حتما باید در ملاقات‌های حضوری شناخت بیشتری از طرف مقابل به دست بیاورید اما در هر صورت فعلا که رابطه‌ شما و عشق‌تان قطع شده است‌ می‌توانید برای بازگرداندن او اقدام کنید اما باید دقت کنید برای بازگرداندن مرد مورد علاقه‌تان نیز باید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید و برای برگرداندن او نباید به شهر محل سکونت او بروید. بعنوان یک خانم باید کاری کنید که طرف مقابل‌تان برای رابطه سرمایه‌گذاری کند و باید برای طرف مقابل‌تان یک چالش باشید. تمام مهارت‌هایی که در دوره بازگرداندن عشق به شما آموزش داده شده است برای روابط راه دور نیز عملی و قابل اجراست.

ما یک سال از هم جدا شدیم آیا میتونم عشق رو برگردونم؟

زمانیکه مدت زیادی از جدایی می‌گذرد قبل از اینکه تصمیم بگیرید که به رابطه برگردید باید بررسی کنید در حال حاضر طرف مقابل‌تان در رابطه عاطفی دیگری هست یا خیر. سپس در صورتی که او در رابطه عاطفی دیگری نبود باید دلایل‌تان برای بازگشت به رابطه برای خودتان لیست کنید، آیا به این خاطر که هنوز نتوانسته‌اید با جدایی کنار بیایید قصد دارید به رابطه برگردید یا به خاطر اینکه در حال حاضر مشکلاتی که عامل جدایی‌تان بود برطرف شده است. انگیزه‌ شما برای بازگشت به رابطه بسیار مهم است چون بسیاری از افراد تا مدت زیادی بعد از جدایی نمی‌توانند با آن کنار بیایند و برای فرار از شرایطی فعلی‌شان و درد رنجی که دارند، تصمیم می‌گیرند با طرف مقابل‌شان به رابطه برگردند. بهتر است در این زمینه با مشاور صحبت کنید تا شما را در این زمینه راهنمایی کند.

میخوام برگرده این‌بار من ولش کنم و ازش انتقام بگیرم چکار کنم؟

جدایی و تمام شدن رابطه آسیب زیادی به عزت نفس‌تان وارد می‌کند این موضوع کاملا قابل درک است. شما از طرف‌مقابل و حال بدی که الان درگیر آن هستید خشمگین هستید و می‌خواهید هر طور شده انتقام بگیرید. داشتن حس خشم بعد از جدایی کاملا طبیعی است، اما نباید کنترل رفتارتان را به دست این حس بدهید و صرفا بخاطر انتقام گرفتن برای بازگرداندن طرف‌مقابل‌تان تلاش کنید.

ممکن است شما برای بازگرداندن طرف مقابل‌تان دلایل بهتری هم داشته باشید که الان پشت این خشم پنهان شده باشند، بنابراین در حال حاضر شما فقط باید روی کنترل خشم و نحوه بروز صحیح خشم‌تان متمرکز شوید تا بتوانید بعدا از سر منطق برای ادامه رابطه‌تان تصمیم‌گیری کنید. توصیه می‌کنیم حتما صفحه «زندگی پیروزمندانه پس از جدایی» را حتما مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید و یادتان باشد بهترین انتقام از طرف مقابل‌تان این است که شما چه در کنار او و چه بدون او بتوانید پیروزمندانه زندگی کنید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

  • آزیتای عزیز بهتر هست با خواستگارتون صحبت کنید و از ایشون بخواید برای شما مشکلات مادر رو توضیح بدن، لطفا قبل از اینکه از چیزی مطمئن نشدید با مادر ایشون مستقیم وارد چالش یا تنش خاصی نشید، با یک مشاور هم صحبت کنید تا بتونید جزئیات رو به طور کامل شرح بدید و از همه ابعاد مختلف به وسیله مشاور از ابتدای آشنایی تا پایان موشکافی بشه.

مقالات مرتبط