برگرداندن شوهر یا نامزد سابق (چطور همسرم را برگردانم)

ازدواج خواهر کوچکتر با وجود داشتن خواهر بزرگتر مجرد
مهر ۷, ۱۳۹۷
به هم زدن نامزدی و عقد (میخوام نامزدیمو بهم بزنم چکار کنم؟)
مهر ۷, ۱۳۹۷
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

جدایی به هر دلیلی که اتفاق افتاده باشد، ممکن است پس از مدتی شخص بخواهد همسر یا نامزد سابق خود را دوباره به رابطه بازگرداند. درواقع ما گاهی اوقات فکر می‌کنیم به یک فرصت دوباره برای برگرداندن عشق به رابطه نیاز داریم. در این شرایط راه‌های موثر در بازگرداندن همسر یا نامزد سابق و بازسازی رابطه برای بسیاری از افراد دغدغه مهمی است. چرا که رفتارهایی که شخص برای بازگردادن همسر یا شوهر خود انجام می‌دهد ممکن است نتیجه عکسی داشته باشد و آخرین امیدهای بازسازی رابطه را نابود کند. در این مقاله اشتباهات رایج در بازگرداندن نامزد یا همسر و راهکار موثر برای برگرداندن او به رابطه را ارائه داده‌ایم.

برای بازگرداندن همسر سابق به رابطه، این اشتباهات را انجام ندهید


آیا عشق خود را از دست داده‌اید و به هر قیمتی می‌خواهید همسر و نامزد سابق خود را برگردانید؟ در این صورت لازم است توجه داشته باشید که اشتباهات زیر را انجام ندهید، چرا که این رفتارها عشق سابقتان را بیشتر از پیش از شما دور خواهد کرد:

اصرار بیش از حد به برگشت به رابطه

اصرار بیش از اندازه به برگشتن نامزد سابق، رفتار درستی بعداز تمام شدن رابطه عاطفی نیست. شما نمی‌توانید کسی را مجبور به دوست داشتن کنید. اصرار مکرر به طرف مقابل برای بازگشت به رابطه و دلیل و منطق آوردن‌های جورواجور، مطمئنا برای طرف مقابل آزاردهنده خواهد بود و درنتیجه او را از شما بیشتر دور می‌کند. به هرحال برای تمام شدن رابطه دلایلی وجود داشته است و نباید انتظار داشت بدون حل شدن موضوع، رابطه تمام شده دوباره به حالت سابق بازگردد.

مهربانی و لطف بیش از اندازه

در همه روابط مشکلات و تضادهایی وجود دارد. اینکه بعد از تمام شدن رابطه شما محبت و مهربانی بی‌اندازه را نثار طرف مقابلتان کنید کمی ریاکارانه و تصنعی به نظر خواهد آمد. اگر بعد از تمام شدن رابطه عاطفی روزی صدبار به طرف مقابل پیام دهید که “دوستش دارید” و “عاشقانه او را می‌پرستید”، باعث جذب شدن وی و برگشت او به رابطه نخواهد شد. همچنین هدیه دادن‌های مکرر برای جلب محبت او این موضوع را تداعی می‌کند که می‌خواهید عشق را با پول بخرید! پس در ابراز محبت پس از اتمام رابطه زیاده روی نکنید.

ایجاد حس دلسوزی برای جلب محبت طرف مقابل

ابتدایی‌ترین اشتباهی که افراد بعد از تمام شدن رابطه عاطفی نشان می‌دهند این است که به صورت‌های مختلف حس منفی خود را در شبکه‌های اجتماعی بروز می‌دهند. انتخاب کردن عکس‌های معذرت خواهی و افسردگی و جملات بی‌وفایی و شکست عشقی در پروفایل شبکه‌های مجازی یا فرستادن آن برای طرف مقابل وجهه خوبی از شما برای طرف مقابل به نمایش نمی‌گذارد. برعکس آنچه عموم تصور می‌کنند انتشار عکس‌های با تم و مفاهیم منفی عشق سابق آنها را برای برگشت به رابطه جذب نخواهد کرد. ایجاد دلسوزی، روش مناسبی برای جلب محبت طرف مقابل نیست.

خواهش و التماس کردن به بازگشت

این کار را هرگز بعد از اتمام رابطه عاطفی انجام ندهید! خواهش و التماس کردن به طرف مقابل برای برگشت به رابطه، شما را فردی ضعیف، وابسته و بدون اعتماد به نفس معرفی می‌کند. چه کسی دوست دارد با دختر/ پسری که شخصیت ضعیف و عزت نفس پایینی دارد رابطه جدی برقرار کند؟ حتی اگر این موضوع برای بازگشت او جواب بدهد، تاثیر منفی که این موضوع در نظر طرف مقابل نسبت به شما خواهد گذاشت، در  آینده رابطه مشکل ساز خواهد شد.

واگذاری قدرت کامل به طرف مقابل

درست است که شما واقعا خواستار بازگشت طرف مقابل به رابطه هستید، اما این موضوع نباید باعث شود که هر حرف و شرایطی را از طرف مقابل را بی چون و چرا بپذیرید و قدرت کامل را به او واگذار کنید. مسلما کم و بیش هر دو نفر در شکست این رابطه نقش داشته‌اند و بازسازی و ترمیم آن برای بازگشت دوباره نیازمند همکاری و تغییر رویه از سوی هر دو نفر است.

راهکارهایی برای بازگرداندن همسر یا نامزد به رابطه


اگر مایل به بازگرداندن نامزد یا همسر سابق خود به رابطه هستید، لازم است راهکارهای کلیدی زیر را بکار ببرید:

مسئولیت اشتباهات خود را بپذیرید

سهم خود را در شکست این رابطه بپذیرید. احتمالا شما اشتباهاتی در این رابطه انجام داده‌اید که باعث شده است این رابطه به جدایی منجر شود. اینکه عزتمندانه به سهم خود در شکست رابطه اشاره کنید، در طرف مقابل برای بازسازی و بهبود رابطه امید بیشتری ایجاد می‌کند. پذیرش مسئولیت اشتباهات قدم مثبتی برای بازسازی مجدد رابطه و بازگشت دوباره نامزد یا همسر سابق است.

از او به خاطر خوبی‌هایش تشکر کنید

شما این فرد را دوست دارید و مطمئنا ویژگی‌های مثبت فراوانی در او یافته‌اید که وارد رابطه عاطفی با او شده‌اید. اگر می‌خواهید نظر او را برای بازگشت به رابطه جلب کنید، بجای اینکه صرفا بگویید بسیار دوستش دارید، به نقاط مثبت شخصیتی و رفتاری او اشاره کنید. انسان‌ها دوست دارند شناخته و درک شوند و مورد تمجید دیگران قرار گیرند. حس مثبتی که از مورد تحسین واقع شدن به طرف مقابل می‌دهید می‌تواند بر نظر او برای بازگشت به رابطه تاثیرگذار باشد. اما توجه کنید که در این کار زیاده روی نکنید که نتیجه معکوس خواهد بود!

حالت دفاعی نگیرید

اگر خواستار بازگشت معشوقتان هستید در هنگام صحبت برای بازگشتن به رابطه همه تقصیرها را متوجه رفتارهای او نکنید و در برابرش حالت تدافعی نداشته باشید. سعی کنید حداقل فعلا او را ببخشید. نمی‌توان انتظار داشت در صورت محکوم کردن طرف مقابل به انواع اشتباهات و ویژگی‌های منفی او قانع شد به رابطه با شما بازگردد. برای حل اختلافات و تعامل مناسب با طرف مقابل می‌توانید با بالا بردن آگاهی در این زمینه از مهارت‌های ارتباط موثر و راهکارهای روانشناختی کمک بگیرید.

بی ریا و صادق باشید

همه انسان‌ها از صداقت و راستگویی خوششان می‌آید. در روابط عاطفی صداقت، اعتماد آفرین است و اعتماد پایه اصلی یک رابطه موفق خواهد بود. در مورد خودتان و احساساتتان صادقانه صحبت کنید. چرا که دروغگویی و یا داشتن سیاست بیش از اندازه در رابطه، طرف مقابل را از شما دور خواهد کرد.

اشتباه خود را جبران کنید

تنها پذیرش اشتباهات برای ترمیم رابطه و بازگشت نامزد یا همسر شما کافی نیست. شما باید عملا نشان دهید که  این اشتباهات در رابطه‌تان  تکرار نمی‌شوند. در مرحله بعد تا حد ممکن اشتباهات قبلی را جبران کنید.

برای او جذاب باشید

راه‌های جذاب بودن برای جنس مخالف را در نظر داشته باشید و مهارت‌های جلب نظر همسر به عنوان معشوق را بیاموزید. همچنین باتوجه به شناختی که از رابطه قبلی و شخصیت همسر یا نامزد سابق خود دارید، دیدگاه او درمورد جذابیت را مرور کنید. سعی کنید روی چیزهایی که برای طرف مقابلتان جذاب است بیشتر کار کنید.

دعا و نیایش

وقتی صحبت از برگرداندن شوهر یا نامزد به رابطه می‌شود بحث دعا و طلسم نیز در میان خانم‌ها داغ می‌شود اینکه برای برگرداندن همسرتان بخدا توکل کنید و از او یاری بگیرید مطمئنا بسیار موثر خواهد بود، اما هوشیار باشید و گول افراد سودجو مانند رمال و فالگیر را نخورید.

از کتاب و مشاوره کمک بگیرید

با بالا بردن آگاهی در زمینه روابط عاطفی و شناخت جنس مخالف می‌توانید رابطه خود را بهبود دهید و همسر یا نامزدتان سابقتان را به رابطه عاطفی بازگردانید. اگر آگاهی لازم را کسب کنید می‌توانید نشانه‌های ارتباطی را بیشتر درک کنید. همچنین خودتان از این نشانه‌ها برای جذب طرف مقابل بهتر استفاده کنید و کنترل رابطه را بدست بگیرید.

در یک کلام...

اگر به هردلیلی تصمیم دارید همسر یا نامزد قبلی خود را برگردانید باید نکاتی را در نظر داشته باشید. اصرار و التماس بیش از حد برای بازگشت نداشته باشید. بیش از حد مهربانی نکنید و قدرت را کامل در اختیار او قرار ندهید. این موارد اشتباهاتی است که به بازگشت نامزد یا همسر شما به رابطه هیچ کمکی نمی‌کند. اگر می‌خواهید او را به بازگشت به رابطه ترغیب کنید، سعی کنید حداقل به طور موقت اشتباهاتش را نادیده بگیرید. لازم است از حالت تدافعی برای مشکلات گذشته خارج شوید. راهی که برای بازگرداندن شریک خود بکار می‌گیرید، علاوه بر نتیجه بخشی، باید بتواند عزت نفس و جایگاه شما را در رابطه حفظ کند. سنجیده عمل کردن در این مسیر بسیار مهم است.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
رادیو عشق
رادیو عشق
رادیو عشق مرجع کامل و دایره المعارف آموزش روابط عاطفی است! رادیو عشق همه‌ی آن چیزی است که پیرامون روابط عاطفی از شکل گیری تا پیشبرد و بهبود و حتی بعد از اتمام رابطه را به شما آموزش می دهد. تیم رادیو عشق متشکل از مشاوران و روانشناسان و محققین خبره و کارآزموده است و هدف اصلی آن برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ارتقاء سلامت روابط و تغییر فرهنگ های نادرست در جهت تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت روابط و ازدواج است. پایگاه رادیو عشق برای چه کسانی مفید است: ۱- قبل از رابطه: اگر هنوز وارد رابطه با کسی نشده اید و تمایل دارید به شکل صحیح وارد رابطه شوید. اگر فردی را دوست دارید و تمایل دارید با آن آشنا شوید. اگر دوست دارید رابطه ای با کیفیتی را به قصد ازدواج شروع کنید. اگر می خواهید فرد خاصی را برای رابطه جذب کنید. اگر می خواهید فرد خاصی که رابطه را ترک کرده است به رابطه بازگردانید. ۲- حین رابطه: برای بهبود کیفیت رابطه عاطفی که دارید در هر مرحله‌ای که هست (دوستی ،نامزدی ،ازدواج) نیاز به کمک دارید. اگر رابطه عاطفی شما با شریک عاطفیان سرد شده است. اگر در رابطه شما خیانت اتقاق افتاده است و نمی دانید چطور باید با آن برخورد کنید. ۳- بعد از رابطه: اگر رابطه عاطفی شما به هر دلیلی پایان یافته و برای عبور از بحران و ادامه زندگی نیاز به کمک دارید. اگر دچار شکست عشقی شده اید و نمی دانید چطور با آن برخورد کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X