عشق-در-فضای-مجازی
عشق در فضای مجازی: دوستی اینترنتی دختر و پسر در اینستاگرام و تلگرام
شهریور ۶, ۱۳۹۷
شوهر-بچه-ننه-و-وابسته-به-مادر
شوهر بچه ننه و وابسته به مادر ( با مرد لوس و مامانی چه کنم؟)
شهریور ۶, ۱۳۹۷
بازگشت-به-رابطه-عاطفی-تمام-شده
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

وقتی طرفین یک رابطه تصمیم به جدایی می‌گیرند، در آن لحظه فکر می‌کنند تصمیم خود را قاطعانه گرفته‌اند و تردیدی در درستی آن ندارند. اما گاهی بعد از گذشت مدتی از جدایی، حتی اگر با اشخاص جدیدی نیز آشنا شوند، می‌خواهند دوباره به رابطه قبلی شان باز گردند. گرایش افراد به عشق و رابطه گذشته شان ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که مهم ترین آن “حس علاقه” نسبت به طرف قبلی است، درواقع به قول معروف “دلشان هنوز پیش طرف قبلی زندگیشان ” است. در این مواقع ممکن است افراد در صدد پیدا کردن راهی برای بازگشت به رابطه قبلی، بازگرداندن دوست دختر یا دوست پسر قبلی و از نو ساختن همه چیز باشند. در این مواقع سوالات متعددی پیش می‌آید که آیا برگرداندن رابطه عاطفی که قبلا به نقطه پایان خود رسیده کار درستی است؟ و در این صورت چطور باید این کار را انجام داد؟

تمام شدن یک رابطه عاطفی، با ماهیت منفی خود تمام جوانب زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. تا جاییکه بعضی افراد تا مدت‌ها بعد با مسائل حاشیه‌ای پیرامون این تصمیم مواجه هستند. بسیاری نیز ممکن است خواهان بازگشت به رابطه قبلی باشند. گرایش به بازگشت به رابطه عاطفی تمام شده می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. اما موضوع قابل توجه این است که آیا بازگشت شما به رابطه قبلی درست است یا خیر؟ و در صورت درست بودن اینکار، چگونه می‌توانید عشق سابق خود را بازگردانید به طوریکه این بار شکست را در رابطه‌تان تجربه نکنید؟ اگر بعد از تمام کردن یک رابطه عاطفی به فکر بازگشت به آن هستید، شاید بهتر باشد با یک مشاور و متخصص صحبت کنید و از او راهنمایی بگیرید شما می‌توانید سوالات و تجربیات خود را درمورد بازگشت به رابطه و نحوه بازگرداندن عشق سابق در قسمت “سوالات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید” مطرح کنید.

چه دلایلی باعث می‌شود که بخواهیم رابطه قبلی خود را بازگردانیم؟


جدایی تصمیم عجولانه‌ای بوده

گاهی اوقات افراد به خاطر خودخواهی، رابطه را به هم می‌نند. گاهی به جای آنکه بر روی یک رابطه خوب کار کنند، به سادگی از آن می‌گذرند. این نوع از جدایی‌ها معمولا عجولانه بوده و در واقع فکر شده نیست. یکی از طرفین چیزی می‌گوید و طرف مقابل نیز او را ترک می‌کند.

رابطه فوق العاده‌ای داشتید

یک رابطه عالی بنا بر صداقت، احترام، اعتماد و ارتباط شکل می‌گیرد. بنا بر این پارامترها به رابطه خودتان چه نمره‌ای می‌دهید؟ اگر فکر می‌کنید که در هر چهار زمینه عالی بودید، می‌توانید بگویید که رابطه‌تان با شریک قبلی‌تان عالی بوده است؛ و از صمیم قلب امیدوارم که در بازگشت به همان رابطه موفق باشید.

تمام شدن رابطه به خاطر زیاد بودن فاصله مکانی

افراد در بسیاری از موارد تنها به دلیل شرایط حاضر رابطه را خاتمه می‌دهند. شاید یکی از طرفین مجبور بود  برای ادامه تحصیل یا مسائل کاری به شهر دیگری برود و نمی‌خواستید فاصله طولانی بینتان بیافتد. شاید می‌خواستید این وجد فاصله و دوری را امتحان کنید، ولی به نتیجه خوبی منتهی نشد و مجبور شدید که رابطه را خاتمه دهید. اگر چنین شرایطی بود، با تغییرات صورت گرفته در شرایط می‌توانید سعی کنید به آن رابطه بازگردید.

نظر خانواده و دوستانتان اینست که بازگشتتان به یکدیگر فکر خوبی است

در اغلب موارد خانواده و دوستانتان به شما می‌گویند که به زندگی ادامه بده و او را فراموش کن. نمی‌گویم که همیشه این کارشان درست است. با این وجود وقتی به شما می‌گویند که باید سعی کنید تا به رابطه‌تان برگردید، بدان معناست که رابطه قبلی‌تان ارزش تلاش کردن را دارد. دوستانتان شما را از هر کس دیگری بهتر می‌شناسند و وقتی فکر می‌کنند که شریک قبلی‌تان ارزش تلاش دارد، آشتی کردن با او به شما آسیب نخواهد رساند.

امید بسیاری در رابطه مشاهده می‌کنید

این مساله کمی پیچیده است، چرا که هر فرد عاشقی معتقد است امکان بازگشت به رابطه قبلی اش وجود دارد. اما در اینجا باید اشاره کنیم که اگر معتقدید آینده فوق العاده‌ای با شریک قبلی‌تان داشته باشید، دنبال او رفتن ارزشش را دارد. ولی مطمئن باشید که تمام زندگی‌تان را با این باور و امید که او برخواهد گشت، سپری نکنید. تنها باید یک بار سعی کنید که به رابطه بازگردید و اگر نشد، باید به زندگیتان ادامه دهید. گاهی اوقات یک امید واهی می‌تواند شما را در موقعیتی اشتباه نگه دارد و پیش از آنکه متوجه شوید، همه زندگی‌تان را به دنبال یک وال سفید (خیال) سپری کرده‌اید.

بدون او نمی‌توانید و بسیار غمگین هستید

همه ما با پایان یافتن رابطه، درگیر احساسات می‌شویم. حتی اگر این رابطه کمتر از ایده‌آل‌هایتان بود، طبیعی است که احساس ناراحتی داشته باشید و جمع کردن خودتان برای ادامه زندگی سخت باشد. اما اگر سالها از پایان رابطه گذشته و شما هنوز هم احساس ناامیدی و غم دارید، می‌تواند نشانه‌ای از آن باشد که باید به یکدیگر بازگردید. پس از گذشت مدت زمانی طولانی از جدایی، احتما فهمیده‌اید که بودن با یکدیگر بوده که شما را واقعا خوشحال و راضی می‌کرد و مهم نیست که چه می‌کنید ولی نمی‌توانید از یکدیگر بگذرید. اگر شما نیز به همین شکل هستید، حتما باید آشتی کردن با او را در نظر داشته باشید. شاید او همان قطعه گم شده‌ای است که شما را تکمیل می‌نماید؛ ولی تنها یک راه برای فهمیدن آن وجود دارد. با او تماس بگیرید و ببینید آیا هنوز بارقه‌های امید در او نیز وجود دارد یا خیر.

مشکلاتتان قابل حل است

اگر جدا به فکر بازگشت به رابطه قبلی‌‌تان هستید، شرایطی که رابطه در آن خاتمه یافته، از اهمیت بالایی برخوردار است. ترمیم رابطه‌ای که با آسیب به یکدیگر و در آتش نفرت خاتمه یافته بسیار سخت تر از رابطه‌ای خواهد بود که به صورت دوستانه پایان یافته است. همچنین اگر او را به دلیل بی احترامی به شما، خیانت یا هر گونه تهئیئ خشونت فیزیکی ترک کرده‌اید، بازگشت به آن رابطه باید آخرین مساله مد نظرتان باشد. اگر مسائل قابل حل باشند، ترمیم رابطه آسان ترین مساله ممکن است. برای مثال اگر از مشکلات ارتباطی رنج می‌بردید، این مرتبه سعی کنید که در صورت بروز مشکل، خیلی رسا صحبت کنید و خودتان را ابراز کنید. وقتی به این مسائل رسیدگی شود، بازگشت به یکدیگر و داشتن یک رابطه سالم خیلی زیبا خواهد بود.

او بهترین فردی است که تا به حال داشته‌اید

تا زمانی که مدتی طولانی از رفتنش نگذشته باشد، واقعا متوجه نخواهید شد که چگونه بود و همین را نیز می‌توان راجع به بازگشت به رابطه گفت. گاهی این جدایی برای آنکه بفهمید چه کسی را از دست داده‌اید و اینکه او بهترین کسی بوده که داشته‌اید، لازم است. از زمان جدایی رابطه قبلی‌تان قرارهای بسیاری داشته‌اید و در میان همه این افراد، هیچ کس با او قابل مقایسه نبوده است. احساس می‌کنید روحیه شما با هیچکدام از پسران/دختران دیگر به اندازه او همخوانی ندارد و احساسی که به او داشتید را به هیچ کس ندارید. وقتی راجع به کلیت او فکر می‌کنید، می‌بینید او تمام آن چیزی بوده که همیشه می‌خواستید و این را تا زمانی که دیر شده، نفهمیده بودید. اگر عمیقا حس می‌کنید که شریک قبلی‌تان، بهترین عشق، شریک و دوستی بوده که تا به حال داشته‌اید، قطعا بازگشت به او گزینه‌ای است که باید در نظر بگیرید.

قبل از برگشتن به رابطه قبلی این نکات را در نظر بگیرید


به آن به عنوان یک رابطه جدید ننگرید

نگاه به آغاز رابطه به عنوان یک رابطه جدید، وسوسه برانگیز است، اما نمی‌توان از حقایق چشم پوشید : پیش از این همدیگر را می‌شناختید و با هم بیرون رفته‌اید.

بسیار مهم است که زوج نقاط ضعفی که در گذشته در رابطه تجربه کرده‌اند را به یاد داشته باشند و باتوجه به اشتباهات گذشته، به ترمیم و بازسازی رابطه شان بپردازند.

راجع به زمانی که از هم جدا بودید صادق باشید

اکنون زمان آنست که اگر در زمان جدایی‌تان با کسی بودید، صحبت کنید. لازم نیست به جزئیات بپردازید. جمله ساده “من در این چند ماه با کسی قرار گذاشتم” کافی است – مگر اینکه آن فرد، صمیمی ترین دوستش / همکارش یا هر فردی که ممکن باشد حسادت او را برانگیزد یا به او آسیب بزند، باشد. بسیار مهم است که حتما حداقل یک مرتبه به این مساله اشاره داشته باشید تا در ادامه مسیرتان با هیچ شگفتی روبرو نشود. اگر فرد مقابل ناراحت بود، راجع به هرگونه نگرانی و ترس صحبت کنید و سپس به مسیر خود ادامه دهید.

مسائل قدیمی را به بحث بگذارید

پس مراقب باشید : احتمال ظهور مسائل و مشکلات قدیمی بسیار بالاست – بهتر است که پیش دستی کنید و به سمت آنها بروید. لازم نیست بدترین دعوایی که داشتید را دوباره ایجاد کنید، ولی باید راجع به مسائلی که آن را به وجود آورده صحبت کنید و بعلاوه اینکه شما این کار را به منظور پیشگیری از وقوع اتفاقی مشابه در آینده انجام می‌دهید. صحبت راجع به مسائل، زمانی که هر دوی شما آرام هستید کلید مساله است، چرا که احتمال به نتیجه رسیدن صبحتتان بسیار بیشتر خواهد بود.

از آنچه که واردش می‌شوید، آگاهی داشته باشید

قطعا افراد تغییر می‌کنند، ولی آنها معمولا همانطور باقی می‌مانند. قاعدتا نباید انتظار داشته باشید که همه چیز بعد از اتمام مرحله “شناخت دوباره شما” متفاوت شود. بازگشت به الگویی که در رابطه قبلی وجود داشته، در میان زوج‌ها بسیار رایج است.

در یک کلام...

دلایل متفاوتی ممکن است برای گرایش ما به بازگشت به رابطه قبلی وجود داشته باشد، شاید فکر می‌کنیم آن فرد بهترین کسی بوده که تا بحال ملاقات کرده‌ایم، با او خاطرات بسیار خوبی داریم، از جدایی پشیمان شده‌ایم و یا فکر می‌کنیم مشکلات پیش آمده قابل حل هستند. ممکن است از زندگی بدون او خسته شده باشیم یا به این نتیجه رسیده باشیم که در تصمیم‌گیری برای جدایی عجله کرده‌ایم. به هرحال درصورتیکه تصمیم گرفته باشیم مجددا به رابطه قبلی برگردیم باید نکات زیادی را مد نظر داشته باشیم. رابطه‌ای که به آن بازمی‌گردیم مانند یک رابطه کاملا جدید و بدون گذشته نخواهد بود. باید پذیرفت در طی زمان جدایی ممکن است اتفاقات زیادی افتاده باشد که ترمیم رابطه را سخت‌تر کند. پس لازم است در این مورد واقع گرایانه فکر کنیم. تصمیم گرفتن به بازگشت دوباره به رابطه قبلی باتوجه به شرایط شما و رابطه‌ای که داشته‌اید ممکن است درست یا اشتباه باشد. بسیاری از روابط تمام شده، بعد از بازگشت زوج به یکدیگر، مجددا محکوم به شکست هستند. چرا که افراد مشکلات و اختلاف نظر‌ها را به خوبی حل نکرده‌اند یا از مهارت‌های ارتباطی خوبی برای تعامل با یکدیگر برخوردار نیستند. به کمک مشاوره می‌توانید برای بازگشت به رابطه تصمیم درستی بگیرید. همچنین می‌توانید برای کسب مهارت‌های ترمیم رابطه، ایجاد ارتباط موثر با طرف مقابل و حل تعارضات به روش مسالمت آمیز از مشاور کمک بگیرید. در صورتی نیاز به راهنمایی بیشتر می‌توانید سوالات و تجربیات خود را در قسمت “سوالات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید“مطرح کنید .

 

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
رادیو عشق
رادیو عشق
رادیو عشق مرجع کامل و دایره المعارف آموزش روابط عاطفی است! رادیو عشق همه‌ی آن چیزی است که پیرامون روابط عاطفی از شکل گیری تا پیشبرد و بهبود و حتی بعد از اتمام رابطه را به شما آموزش می دهد. تیم رادیو عشق متشکل از مشاوران و روانشناسان و محققین خبره و کارآزموده است و هدف اصلی آن برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ارتقاء سلامت روابط و تغییر فرهنگ های نادرست در جهت تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت روابط و ازدواج است. پایگاه رادیو عشق برای چه کسانی مفید است: ۱- قبل از رابطه: اگر هنوز وارد رابطه با کسی نشده اید و تمایل دارید به شکل صحیح وارد رابطه شوید. اگر فردی را دوست دارید و تمایل دارید با آن آشنا شوید. اگر دوست دارید رابطه ای با کیفیتی را به قصد ازدواج شروع کنید. اگر می خواهید فرد خاصی را برای رابطه جذب کنید. اگر می خواهید فرد خاصی که رابطه را ترک کرده است به رابطه بازگردانید. ۲- حین رابطه: برای بهبود کیفیت رابطه عاطفی که دارید در هر مرحله‌ای که هست (دوستی ،نامزدی ،ازدواج) نیاز به کمک دارید. اگر رابطه عاطفی شما با شریک عاطفیان سرد شده است. اگر در رابطه شما خیانت اتقاق افتاده است و نمی دانید چطور باید با آن برخورد کنید. ۳- بعد از رابطه: اگر رابطه عاطفی شما به هر دلیلی پایان یافته و برای عبور از بحران و ادامه زندگی نیاز به کمک دارید. اگر دچار شکست عشقی شده اید و نمی دانید چطور با آن برخورد کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رادیو عشق در ایستاگرام
X