همیار عشق

کی و چطور بهش ابراز علاقه کنم؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

کی و چطور بهش ابراز علاقه کنم؟

کی و چطور بهش ابراز علاقه کنم؟


ابراز علاقه‌ی خانم به آقا (1)

تحقیقات روانشناسی نشون داده که بهتره خانم‌ها به آقایون ابراز علاقه نکنن یعنی بهتره که ابراز علاقه از طرف آقا باشه. دلیلش اینه که وقتی خانم زودتر از آقا ابراز علاقه میکنه، درواقع این پیام رو به آقا میرسونه که «دیگه لازم نیست برای جذب و عاشق کردنم تلاش کنی تا منو بدست بیاری، خودم عاشقت هستم.»

ابراز علاقه‌ی خانم به آقا (2)

در هر مرحله‌ای از رابطه باید اجازه بدین آقا بهتون بیشتر ابراز علاقه، محبت، توجه و حمایت کنه. اگر شما بیش از حد احساساتی باشین، اونو از خودتون دور میکنین. باید همیشه نشون بدین که اون باید تلاش کنه برای حفظ رابطه. البته شما هم باید تلاش کنین ولی مواظب باشین که چقدر تلاش میکنین.

کی ابراز علاقه کنم؟

زمان درست و مناسب برای ابراز علاقه، زمانیه که شما و اون با هم چند بار رفت و آمد کردین و بیرون رفتین و همدیگه رو خوب شناختین. یعنی بعد از شناختن همدیگه البته شناخت حضوری و نه مجازی، زمان مناسب برای ابراز علاقه است. نباید فقط برای ظاهر جذابش ابراز علاقه کنین، باطنش رو هم بشناسین و بعد، از احساساتتون بگین.

  آدم دروغگو رو شناسایی کنین!

زود ابراز علاقه کنم، چی میشه؟

خیلی زود ابراز علاقه کردن، عدم پختگی و آمادگی شما برای یک رابطه با هدف جدی رو نشون میده. همچنین نشون میده که برای شما فقط ظاهرش مهمه و کاری به شخصیت، اخلاق و رفتارش ندارین. حتی ممکنه طرف مقابل‌تون از ابراز علاقه‌ی نابجای شما، ازتون دور بشه و فکر کنه که عشق‌تون واقعی نیست.

چطور ابراز علاقه کنم؟

بعد از اینکه خوب همدیگه رو شناختین، میتونین صادقانه از احساس‌تون صحبت کنین. مثلا میتونین بگین:«من به شما علاقه‌مند شدم.» و اگر بعدش دلیل‌تون رو هم بگین، خیلی بهتره چون اون میفهمه که علاقه‌تون از روی هوس نیست. مثلا اگر از فلان اخلاقش خوش‌تون اومده، بعد از گفتن اون جمله دلیلشو بگین.

اگر خوشحال نشد، چیکار کنم؟ (1)

ممکنه بعد از ابراز علاقه، طرف مقابل‌تون همون حس رو به شما منتقل نکنه و شما رضایت و خوشحالی رو در چهره‌اش نبینین. اشکالی نداره، بهش یکم فرصت بدین فکر کنه و شما رو در ذهنش ارزیابی و بررسی کنه. البته شاید اصلا شما رو به عنوان شریک عاطفی دوست نداشته باشه.

اگر خوشحال نشد، چیکار کنم؟ (2)

اگر اون شما رو به عنوان شریک عاطفی دوست نداشته باشه، نباید افسرده و غمگین بشین. درسته که حس بدیه اما سعی کنین منطقی فکر کنین. بالاخره اون هم حق انتخاب داره و شاید شما رو به عنوان یه دوست معمولی پسندیده اما نمیخواد باهاتون وارد رابطه‌ی عاطفی بشه. شاید هم مشکل شما نباشین.

یعنی چی شاید مشکل من نباشم؟

ممکنه خودش دلایلی داره که نمیخواد هنوز وارد رابطه عاطفی بشه. مثلا شاید جدیدا رابطه‌ای رو تموم کرده و هنوز تمایلی به وارد شدن به رابطه‌ی جدید رو نداره یا شاید در زندگیش هدف مهمی داره که قبل از رسیدن به اون هدف، تمایلی به وارد شدن به رابطه‌ی عاطفی نداره. هرچی که دلیلش باشه باید بهش احترام بذارین.

  بالاخره منو دوست داره یا نه؟

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط