8 چیز که در رابطه از سکس مهم‌ترن!

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

8 چیز که در رابطه از سکس مهم‌ترن!

8 چیز که در رابطه از سکس مهم‌ترن!


اعتماد

اگر عشق، چیزیه که در رابطه هیجان ایجاد میکنه، اعتماد هم چیزیه که رابطه رو ادامه‌دار و استوار میکنه. وقتی در رابطه عاطفی، اعتماد باشه، آرامش و صلح هم هست اما اگر دو طرف رابطه به هم اعتماد نداشته باشن، همش به هر رفتار طرف مقابل شک میکنن. هیچ کس شایسته عشقی نیست که در اون مدام نگران باشه که وقتی در کنار عشقش نیست، اون داره چیکار میکنه؟؟! اعتماد یک شبه بدست نمیاد. اعتماد یک هدفه و در گذر زمان بدست میاد.

وفاداری

وقتی شما و عشق‌تون با هم توافق کرده باشین که فقط باید به یک رابطه یعنی رابطه خودتون متعهد باشین، وفاداری میشه یکی از جنبه‌های مهم در رابطه‌تون. اگر طرف مقابل بهتون وفادار نباشه اما بگه «دوستت دارم»، حرف‌شو باور میکنین؟؟ قطعا نه. عشق همراه با وفاداری میشه رابطه پاک و بلندمدت. وقتی به کسی که دوستش دارین، وفادار باشین، هیچ وقت تا آخر عمرتون، اونو با هیچی عوض نمیکنین! تعریف شما از وفاداری چیه؟

خوشحالی

نباید انتظار داشته باشید همه روزهای رابطه‌تون حالتون خوبِ خوب باشه. اما اگر به گذشته نگاه کنین، متوجه میشین که لحظات شاد بیشتر از لحظات غمگین بودن. خوشحال بودن برای رابطه بلندمدت خیلی مهمه اما چطور باید خوشحال باشین؟ آیا خوشحال کردن شما، وظیفه  عشق‌تونه؟ نه! وظیفه شماست.. نمیتونین از عشق‌تون انتظار داشته باشین که شما رو خوشحال نگه داره. سالم بودن یک رابطه به دوطرف رابطه ربط داره. اگر شما خودتون خوشحال باشین، میتونین از بودن در یک رابطه هم لذت ببرین. میتونین انرژی مثبت به رابطه‌تون وارد کنین. پس همیشه کارهایی انجام بدین که شما رو شاد میکنه.

  کدام خانم‌ها برای رابطه و ازدواج مناسب هستن؟ (آقایان قدر این دخترها رو بدونید!)

احترام

احترام به اندازه عشق در رابطه عاطفی اهمیت داره. وقتی واقعا کسی رو دوست داشته باشین، درواقع همونطور که هست دوستش دارین و این نوع عشق، احترام رو هم به همراه داره. رابطه از دو نفر تشکیل شده که از لحاظ طرز فکر و زاویه دید با هم متفاوت هستن. بنابراین برای داشتن رابطه سالم، احترام خیلی مهمه. چطور میتونین احترام رو نشون بدین؟ اینطوری: برای خود واقعی طرف مقابلتون ارزش قائل باشین، هر چیزی که به ذهن‌تون میرسه رو به زبان نیارین، یعنی موقع صحبت کردن کلمات رو به دقت انتخاب کنین، برای رابطه‎تون یک سری قوانین تعیین کنین و چیزی که عشق‌تونو ناراحت میکنه رو انجام ندین.

حمایت عاطفی

در رابطه عاطفی ممکنه فراز و نشیب احساسات رو تجربه کنین. چیزی که ارزشمنده اینه که، عشق‌تون در همه این لحظات در کنارتون باشه و ازتون حمایت کنه. مثلا وقتی خبر خوشی میشنوین، دلتون میخواد سریع به اون بگین و یا حتی وقتی افسرده و ناراحت هستین، دلتون میخواد ازتون حمایت کنه و در کنارتون باشه. دو طرف رابطه باید مثل یک تیم در کنار هم باشن و با هر چیزی که مواجه میشن، از همدیگه حمایت کنن. اونها باید در رابطه، فضای امنی رو ایجاد کنن تا بتونن بدون اینکه قضاوت بشن، با هم صحبت کنن. درواقع هر طرف رابطه، باید شانه‌ای برای تکیه کردن طرف مقابل باشن!

استقلال و آزادی

بودن در رابطه عاطفی، معنیش این نیست که باید خودتونو فراموش کنین. برای رشد کردن رابطه، استقلال دو طرف رابطه خیلی مهمه. رابطه سالم، بهتون کمک میکنه تا رشد کنین و به بهترین خودتون تبدیل بشین و بهتون فضا میده تا فکر کنین و بهترین تصمیمات زندگی‌تونو بگیرین. وقتی در رابطه عاطفی باشین، زندگی‌تون تغییر میکنه اما نباید خودتونو برای عشق‌تون تغییر بدین. شخصیت منحصر به فردتونو حفظ کنین تا رابطه‌تون هیجان‌انگیزتر بشه.

  شوخی‌های زناشویی که باید ترک کنید (شوخی‌های نابجای همسر)

امنیت

عشق نمیتونه دلیلی بر سوءاستفاده کردن باشه! اگر در رابطه‌تون احساس امنیت ندارین، مهم نیست که چقدر دوستش دارین، رابطه‌تون ادامه‌دار نمیشه. خیلی مهمه که در کنار رابطه‌تون احساس امنیت داشته باشین چون رابطه متعهدانه بر اساس مراقبت کردن از همدیگه ادامه‌دار میشه. عشق شما به اون نمیتونه مانع سوءاستفاده کردن طرف مقابل از شما بشه. هیچ کس لایق این نیست در رابطه‌ای باشه که بهش آسیب وارد بشه.

بخشش

اگر در رابطه عاطفی هستین، اولین و مهم‌ترین چیزی که باید بدونین اینه که هیچ کس کامل نیست! شاید معیارهای زیادی برای شریک عاطفی تون داشته باشین اما همه‌مون انسان هستیم و ممکنه روزی اشتباه کنیم. باید بتونین طرف مقابل رو ببخشین و اشتباهش رو فراموش کنین البته زمانی که عذرخواهیش صادقانه باشه. در رابطه مواردی هستن که قابل بخشش نیستن، مثل خیانت اما اشتباهاتی هستن که شریک عاطفی‌تون بابتش متاسفه، عذرخواهی میکنه و شما باید ببخشینش.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط