همیار عشق

8 درس طلایی از جدایی و طلاق

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

8 درس طلایی از جدایی و طلاق

8 درس طلایی از جدایی و طلاق


دنیای مجازی، قاتل رابطه هاست!

تلفن همراه و دنیای مجازی میتونه رابطه هایتون رو نابود کنه. درواقع دنیای مجازی، قاتل خاموش رابطه هاست. تحقیقات مشخص کردن که امروزه، بیشتر افراد در جهان، حتی زمانی که تلویزیون تماشا میکنن یا با کسی صحبت میکنن هم مشغول چک کردن موبایلشون هستن. به همین دلیل، رابطه ها ضعیف میشن و خطر نابود شدنشون بیشتر میشه.

اهمیت احترام متقابل

شما از ازدواج شکست خورده تون، یاد میگیرین که احترام متقابل چقدر مهمه. احترام گذاشتن، باعث بهتر شدن ارتباط شما و شریک عاطفی تون میشه و درنتیجه با بهتر شدن ارتباطتون، حمایت متقابل بیشتر میشه و عشق در رابطه تون هر روز زیادتر میشه.

خوشحالی شما مهمه

اینکه در رابطه، خوشحالی شما هم براتون اهمیت داشت باشه، خودخواهی نیست. وقتی شما با کسی وارد رابطه میشین، کم کم او براتون خیلی مهم میشه، بهش زیاد توجه میکنین و عشق می ورزین، ازش حمایت میکنین و… اینها طبیعیه اما در این مرحله، باید به خودتون بیاین و کمی هم به نیازها و خواسته هایتون توجه کنین. ثابت شده که اگر در رابطه، هر دو نفر خوشحال و راضی باشین، به احتمال زیادتری با هم میمونین.

  چه رابطه‌هایی رو باید تموم کرد؟

به معیارهاتون پایبند باشین (1)

هر کسی برای انتخاب شریک عاطفی، معیارهایی داره. خیلی مهمه که با فردی باشین که به معیارهاتون، احترام زیادی میذاره و این هم مهمه، با کسی باشین که معیارهاتون با هم همخوانی داشته باشن. هرچقدر معیارهاتون، شبیه به هم و متناسب تر باشه، همونقدر هم احتمال بیشتری داره که رابطه تون پایدارتر باشه.

به معیارهاتون پایبند باشین (2)

اگر عاشق کسی هستین که به معیارهاتون زدیک نیست، بهتره رابطه رو باهاش تموم کنین. هیچ کس این ارزش رو نداره که شما معیارها و ارزش هاتون رو به خاطرش پایین بیارین. اگر کسی واقعا عاشقتون باشه و براتون احترام قائل باشه، با معیارهاتون کنار میاد.

شما نمیتونین کسی رو تغییر بدین

یکی از بزرگترین اشتباه اینه که فکر کنین اگر با او ازدواج کنین، رفتارها و اخلاق بدش تغییر میکنه. نه اصلا! شما نمیتونین کسی رو تغییر بدین. هر کس میتونه فقط خودش رو تغییر بده و اصلاح کنه و هیچ کس دیگه ای نمیتونه اونو انجام بده. پس وقتی وارد رابطه میشین، مطمئن بشین که اخلاق و رفتارش رو دوست دارین، چون تغییرات به آسونی صورت نمیگیرن.

رابطه تون رو با دوستاتون حفظ کنین

درسته که شما دوست دارین همیشه در کنار عشق تون باشین اما انو هم درنظر بگیرین که اگر با شریک عاطفی تون مشکل پیدا کردین، کی میخواد از شما حمایت کنه؟ اگر با دوستان یا خانواده تون رابطه ی قوی و صمیمی نداشته باشین، بعد از جدا شدن از عشق تون، خیلی تنها میمونین و شرایط براتون سخت میشه.

رابطه جنسی هم خیلی مهمه

راضی بودن هر دوی شما از رابطه جنسی، خیلی مهمه و تاثیر مستقیم روی رابطه تون داره. وقتی مردان میبینن که همسرشون از رابطه جنسی راضیه، خیلی خوشحال تر از قبل میشن. هورمون اکسی توسین که در حین رابطه جنسی ترشح میشه، باعث استحکام رابطه و افزایش صمیمیت بین زوجین میشه. درواقع رابطه جنسی، نیروی جاذبه ی قوی بین شما و همسرتون، ایجاد میکنه.

  دلایل پشیمانی بعد از طلاق (جدایی)در زنان و مردان

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

7 ویژگی مردانی که آمادگی ازدواج دارند

فهرست مطالب1 آیا آمادگی ازدواج داره؟؟1.1 اهل عمله و صرفا در رویا زندگی نمیکنه1.2 زندگی‌اش هدفمنده1.3 حرف‌هاش بوی ازدواج میده1.4 در حد متوسط، توانایی تامین زندگی خانواده رو داره1.5 تلاش

مطالعه»

تقصیر خودم بود که رفت …

فهرست مطالب1 اشتباهات زیادی داشتم …2 مقصر تعیین نکنید 3  با خودتون صادق باشید!4 روی خودتون کار کنید5 با هم دوباره عشقمون رو می‌سازیم6 حسودش نکنید7 نشون بدید که فرق

مطالعه»