چطوری با دوست دخترم آشتی کنم

چطوری با دوست دخترم آشتی کنم؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چطوری با دوست دخترم آشتی کنم؟

به تازگی با دوست دخترتان بحث و مشاجره شدیدی داشته‌اید. دعوایی که باعث شده او بسیار ناراحت و دلخور شود و قهر کند. یا اینکه شاید سوء تفاهماتی ایجاد شده است که هردو آزرده خاطر شده اید و بینتان فاصله افتاده است. دعوا و قهر مسئله‌ای است که تقریبا در همه روابط گاهی اتفاق می‌افتد. اما اگر باوجود اختلاف نظرها نمی‌خواهید اجازه دهید رابطه‌تان به راحتی از هم بپاشد، بهتر است مهارت آشتی کردن با دوست دختر را یاد بگیرید. در این نوشتار روش آشتی کردن با دوست دختر را در سه مرحله به صورت گام به گام بیان می‌کنیم.

مرحله اول: برای آشتی کردن آماده شوید


دست نگه دارید! برای آشتی کردن عجله نکنید. اگر بی‌گدار به آب بزنید و از روش نامناسب وارد شوید، ممکن است علاوه بر اینکه تلاشتان برای آشتی کردن بی نتیجه می‌ماند، او را بیشتر از قبل ناراحت کنید. برای آشتی کردن با دوست دختر قبل از هرچیز نکات زیر را در نظر داشته باشید:

آرامش خود را باز یابید

هر دو طرف هنگام دعوا کردن در وضعیتی کاملاً غیرمنطقی قرار می‌گیرید و زمام احساسات را به دست غرور و عصبانیت می‌سپارید. در چنین شرایطی عاقلانه فکر کردن و تصمیم گرفتن هیچ جایی ندارد و مسائل مهم از نظر دور می‌ماند. میل مهارنشدنی و آتشین برای پیروز شدن در بحث و اثبات حقانیت خود باعث می‌شود که فراموش کنیم قرار بوده هر دو نفر در کنار هم و یار یکدیگر باشیم. بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید، این است که از دعوا دور شوید، خودتان را آرام کنید و افکار زشت را از سرتان پاک کنید. تمام مشکلات و جر و بحث‌ها را نمی‌توان در یک جلسه، آن هم در حالتی حل کرد که از شدت عصبانیت سرخ شده‌اید و از چشمانتان آتش می‌بارد. بنابراین دعوا را تمام کنید، برای هواخوری بیرون بروید یا باشگاه بروید و عصبانیتتان را هنگام ورزش تخلیه کنید.

به طرف مقابل کمی فرصت بدهید

اگر لازم است، مدتی از دوست دخترتان فاصله بگیرید و به او زمان بدهید. اگر او هنوز از دعوایی که با هم داشته‌اید، عصبانی است، تنها کاری که می‌توانید بکنید، این است که به او زمان بدهید تا آرام شود. اگر بخواهید زمانی که هنوز عصبانی است، با او حرف بزنید و آشتی کنید، بعید است که این دختر عصبانی به حرفهایتان گوش بدهد یا ممکن است حرف ناخوشایندی بزند که واقعاً حرف دلش نیست و در نتیجه آتش دعوا شعله‌ورتر شود. بنابراین اول به دوست دخترتان فرصت بدهید تا آرام شود، مطمئن باشید که به این ترتیب راحتتر می‌توانید با او آشتی کنید و دلخوری‌اش را برطرف کنید.

گذشته را به گذشته بسپارید

بهترین نقطه شروع برای یافتن راه مناسب آشتی کردن با دوست دختر این است که گذشته را صادقانه بررسی کنید. برای حرکت رو به جلو و یک شروع جدید لازم است که گذشته را به گذشته بسپارید. اما اگر هر دو نفر دائماً بحثی را پیش بکشید که باعث قهرتان شده است، فراموش کردن گذشته عملاً غیرممکن می‌شود.

مرحله دوم: اختلاف نظرها را حل کنید


در این مرحله لازم است در مورد موضوعی که باعث قهر یا دعوا (لینک به مقاله قهر و دعوا) با دوست دختر شده است صحبت کنید تا بتوانید سوءتفاهم ها را باهم برطرف کنید و راهکاری برای حل مشکل و آشتی بیابید.در ادامه مراحل اینکار به صورت قدم به قدم بیان می‌شود:

برای آشتی پیش قدم شوید

برای آشتی پیش‌قدم شوید. صرف نظر از این که مقصر چه کسی است، اگر شما اولین قدم را برای آشتی کردن بردارید، به دوست دخترتان نشان می‌دهید که چقدر برای حل کردن مشکل مشتاق هستید. اگر باور دارید که مقصر شما هستید، از صمیم قلب برای کارهایی که انجام دادهاید، معذرت‌خواهی کنید. اگر معتقدید که عشقتان مقصر است، معذرت‌خواهی نکنید، اما به او بگویید که دوستش دارید و می‌خواهید هر کاری که در توان دارید، انجام دهید تا دوباره با هم آشتی کنید.

نکته (1) حضوری آشتی کنید 

اولین قدم برای آشتی کردن را باید همواره رو در رو بردارید. فرستادن پیامک یا ایمیل غیراحساسی است و او فکر می‌کند که احساساتتان واقعی نیست.

  چطور مرد مورد علاقه‌ام را برگردانم (برگرداندن شوهر یا نامزد سابق)

نکته(2) زیاد سریع پیش نروید 

اگر می‌خواهید با دوست دخترتان آشتی کنید، قبل از آن که سعی کنید در آغوشش بگیرید یا نوازشش کنید، اول با او حرف بزنید. اگر آشتی کردن را با نوازش شروع کنید، او فکر می‌کند که می‌خواهید جر و بحث را نادیده بگیرید و نمی‌خواهید به حرف‌هایش گوش کنید.

درمورد موضوع مورد اختلاف صحبت کنید

شاید تصور کنید، فکر خوبی است که تا زمانی که آب‌ها از آسیاب بیفتد، قهر بمانید، اما باید بدانید که اصلاً هم فکر خوبی نیست. دوست دخترتان بدون دلیل با شما قهر نکرده است. دلخوری‌ها و مشکلاتی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید و با نادیده گرفتن آنها فقط بیشتر از هم دور می‌شوید. بنابراین کنار عشقتان بنشینید، با او حرف بزنید و اجازه بدهید که خودش را تخلیه کند. به این ترتیب حالش بعد از این که تمام حرف‌هایش را زد، بهتر می‌شود و این مهربانی و باملاحظگی، او را به شما نزدیکتر می‌کند. بنابراین برای این که در مسیر آشتی کردن قرار بگیرید، به او بگویید که احساساتش را درک می‌کنید. دقیقاً به او بگویید که در چه زمینه‌هایی حق با اوست.

به صحبت‌های دوست دخترتان گوش دهید

شنونده خوبی باشید و به حرف‌های دوست دخترتان گوش بدهید. ممکن است او هنوز هم عصبانی و دلخور باشد، اما باید بگذارید تا تمام غم و اندوهی را که در سینه‌اش انباشته شده است، بیرون بریزد. از پافشاری کردن روی نظرات خودتان خودداری کنید، چون این کار آتش دعوا را شعله‌ور می‌کند و او فکر میکند که علاقه‌ای به شنیدن حرف‌هایش ندارید.

اشتباهات خود را بپذیرید

هر دعوایی دو طرف دارد و قبول داشته باشید یا نه، شما هم به اندازه دوست دخترتان در شروع دعوا نقش داشته‌اید. اعتراف کردن به این اشتباه دوطرفه کار درستی است و شما را در مسیر آشتی کردن قرار می‌دهد. به او بگویید که قبول دارید، اگر خون‌سردتر و عاقلانه‌تر رفتار کرده بودید، صحبت معمولی به قهر و دعوا تبدیل نمیشد. دوست دخترتان نیاز دارد از دهانتان بشنود که فقط او را برای از بین بردن شادی و آرامش رابطه عاشقانه‌تان سرزنش نمی‌کنید. بنابراین مرد باشید و سهم خودتان را در به راه انداختن این مشاجره بپذیرید. این اعتراف عشقتان را آرام میکند و او نیز اشتباهاتش را به نوبه خود قبول می‌کند.

عذرخواهی کنید

بدون شک عذرخواهی کردن سختترین و حیاتیترین قدم برای آشتی کردن با دوست دختر است. اما اگر از صمیم قلب میخواهید که اوضاع بر وفق مراد شود و دلخوری دوست دخترتان را برطرف کنید، راهی به جز این ندارید. اگر شما مقصر اصلی بودهاید، معذرتخواهی کنید و به او بگویید که تمام تلاشتان را میکنید تا این اتفاق دوباره نیفتد. حتی اگر مقصر نبودهاید، باز هم برای تندخویی و پرخاشگریتان معذرت بخواهید. این عذرخواهی صادقانه به او نشان می‌دهد که حاضرید غرورتان را برای نجات دادن رابطه‌تان زیر پا بگذارید و او نیز سعی می‌کند تا این از خودگذشتگی را در آینده نزدیک جبران کند. یک یادداشت معذرت‌خواهی عاشقانه و احساسی برایش بنویسید. لازم نیست متنتان به زیبایی نمایشنامه‌های شکسپیر باشد، همین که تلاشتان را بکنید، کافی است.

مرحله سوم: دل دختر موردعلاقه‌تان را مجددا بدست آورید


به دست آوردن دل دختر مورد علاقه

بعد از حل اختلاف نظرها و برطرف کردن سوء تفاهم‌ها، در مرحله بعد لازم است برای ساختن مجدد رابطه تلاش کنید. بکار گرفتن روش‌های زیر برای آشتی کردن،به شما کمک می‌کند بتوانید دلخوری و کدورت ایجاد شده را کاملا از دل دختر در آورید.به طوری که رابطه عاطفیتان حتی از قبل هم زیباتر و عاشقانه بشود:

نشان بدهید تغییر کرده اید

همانطور که برای بهبود رابطه‌تان تلاش می‌کنید، هر کاری می‌توانید انجام دهید تا به دوست دخترتان نشان بدهید که تغییر کرده‌اید و به یار عاشق‌تر، بهتر و بالغ‌تری تبدیل شده‌اید. برای اثبات این موضوع می‌توانید هر موقع که به شما نیاز داشت، به دادش برسید. اگر به او ثابت کنید که به یک دوست پسر از خود گذشته تبدیل شده‌اید، او دوباره مانند گذشته، حتی بیشتر به سمتتان جذب خواهد شد. هرچند آشتی کردن و رفع کدورت زمان می‌برد، اما اگر این دختر همانی است که عاشقانه دوستش دارید و می‌خواهید تا پایان عمر خوشبختی را در کنارش تجربه کنید، این صبر و تلاش ارزشش را دارد.

مشکلتان را بصورت ریشه‌ای حل کنید
هر بار قهر و آشتی کردن آسیب‌های زیادی به رابطه‌تان وارد می‌کند. برای حل این مشکلات و اختلاف نظر‌ها در رابطه باید ریشه آنها را پیدا کنید و حل‌شان کنید. لازمه این‌کار بالا بردن سطح دانش و مهارت‌تان است. برای این منظور می‌توانید در بسته آموزشی بازگرداندن عشق و ازدواج که همیار عشق برای برگرداندن رابطه‌های از دست رفته بصورت آنلاین برگزار می‌کند، شرکت کنید.
کارشناسان ما در همیار عشق آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما در مورد بسته آموزش و مشاوره بازگرداندن عشق و ازدواج، هستند. برای این منظور می‌توانید با شماره 02122024728 تماس بگیرید و یا در  تلگرام و واتساپ (09035714068) پیام دهید.

نشان بدهید عاشقش هستید

دعوا و اختلاف نظر نباید مانعی برای نشان دادن عشق و علاقه باشد. خشم و غضب آتشین باعث می‌شود که دوست دخترتان از یاد ببرد که چقدر دوستتان دارد، بنابراین نباید به خشم اجازه بدهید که عشقتان را سرکوب کند. درست است که باید به دوست دخترتان زمان بدهید و مدتی از او فاصله بگیرید تا آرام شود، اما در عین حال باید به او بفهمانید که برای آشتی کردن آماده هستید. به این ترتیب دوست دخترتان هم سریعتر بر خودش مسلط می‌شود و متوجه می‌شود که بدون شما نمی‌تواند زندگی کند. یک کارت عاشقانه برایش بفرستید و تمام خصوصیاتی را که در وجودش می‌پرستید و کارهایی را که برایتان انجام داده و بابت آن‌ها قدردانش هستید، در آن بنویسید تا متوجه شود که لطف‌های بی‌دریغ او را حق مسلم خودتان فرض نمی‌کنید. بگذارید عشقتان بفهمد که بابت داشتن او خدا را شاکر هستید. اجازه ندهید که غرور بیجای مردانه عشقتان را به نابودی بکشاند.

  عشقم برگشته، ولی با پیام‌ها و رفتارهاش گیجم کرده.

به او یک هدیه عاشقانه بدهید

هدیه عاشقانه

شاید این کار کمی لوس و سطحی به نظرتان برسد، اما کدام دختری است که عاشق هدیه گرفتن نباشد؟ دوست دخترتان در حال و هوا و وضعیتی که باشد، همواره از یک هدیه محبت‌آمیز استقبال خواهد کرد. گل مورد علاقه‌اش را برایش بخرید، روی یک کارت زیبا با خط خوش و درشت بنویسید: “متاسفم”، تا معجزه این باملاحظگی را ببینید. گران بودن هدیه ارتباط مستقیم با جدی بودن دعوایتان دارد. گل، شکلات و کارت برای مشاجره‌های کوچک و معمولی مناسب است. اما اگر وارد دعوای تمام عیاری شده باشید که تا چندقدمی جدایی پیش رفته باشد، باید مبلغ قابل توجهی را از حساب بانکیتان بیرون بکشید. قبل از خریدن یک هدیه عاشقانه به خوبی فکر کنید، چون یک دوست دختر خشمگین را نمی‌توانید با یک جواهر بدلی آرام کنید.

یکی از آرزوهای رومانتیکش را برآورده کنید

باور کنید که این کار آنقدرها هم سخت نیست. البته قرار نیست غول چراغ جادو بشوید و تمام آرزوهایش را برآورده کنید. لطفی در حقش بکنید یا چیزی برایش بخرید که مدت‌هاست دوست داشته آن را بخرد یا حتی قبلاً به آن اشاره کرده است. جان کلام آن که کاری انجام بدهید که نشان بدهد، همیشه، حتی وقتی که اینطور به نظر نمی‌آمده به حرف‌هایش گوش کرده‌اید؛ البته اگر همیشه یک گوشتان در بوده و یک گوشتان دروازه، دیگر فقط خدا می‌تواند نجاتتان بدهد. این کار را انجام بدهید تا دوست دخترتان بداند که چقدر برایتان مهم است و یک جرو بحث کوچک هیچ چیزی را تغییر نداده است. اطمینان داشته باشید بعد از اثبات کردن عشق و علاقه‌تان زندگیتان بیشتر از همیشه شیرین و لذتبخش خواهد شد.

او را غافلگیر کنید

به یک برنامه متفاوت و هیجان‌انگیز فکر کنید، کاری که قبلاً به عنوان یک زوج انجام نداده‌اید. اگر می‌خواهید او را تحت تاثیر قرار دهید، یک مراسم آشتی‌کنان هیجان انگیز برایش برگزار کنید. روحیه عاشقانه‌تان را به دوست دخترتان نشان دهید و به یادش بیاورید که چرا یکدیگر را دوست دارید

یک ایده خوب برای غافلگیر کردن او این است که کاری کنید روزهای خوب و هیجان انگیز رابطه‌تان مرور شود، مثلا اگر عکس‌های دو نفره دارید، چند عکس خوب دو نفره را چاپ کنید و به او هدیه دهید. یا اینکه او را به محل اولین قرار عاشقانه تان ببرید تا روزهای خوب و عاشقانه رابطه تان مرور شود.

  عاشقم بود، اما یه‌دفعه ولم کرد (علت قطع ناگهانی رابطه)

توپ را در زمین حریف بیندازید

اگر دوست دخترتان نمی‌خواهد با شما حرف بزند یا عذرخواهی‌تان را قبول نمی‌کند، میدان را ترک کنید و بگذارید توپ در زمین حریف بماند. مجبور کردن دوست دخترتان به ادامه بحث به جز این که بیشتر از هم دورتان کند، هیچ فایده‌ای ندارد. در عوض به او بفهمانید که حاضرید هر چقدر که لازم است، صبر کنید تا او برای گفتگو و آشتی کردن آمادگی پیدا کند. بعد از آن که عشقتان آرام شود و توانست منطقی فکر کند، با او تماس بگیرید و درباره مشکلاتتان در کمال آرامش و خونسردی صحبت کنید تا به راه‌حل برسید

لطفا خرابکاری نکنید،از مشاور نظر بخواهید!!

مواردی که در مقاله گفتیم اصول کلی آشتی بود. اما برای هر فردی نحوه برگرداندن و آشتی با دختری که دوست دارد متفاوت است. بعضی از آقایان آنقدر مغرور هستند که نظر کسی را جهت حل مشکل خود نمی‌پذیرند. اگر این دختر برایتان مهم هست حتما قبل از آشتی کردن با یک مشاور با تجربه در این زمینه که به خانم ها و آقایان زیادی که با هم قهر کرده اند و از هم دور شدند مشاوره داده است مشورت کنید. موضوع ظریف این است که شما هم باید دل او را بدست آورید و هم غرور شما پایمال نشود و رابطه پایدار بماند. خیلی‌ها به رابطه برمی‌گردند اما بعد از مدت زمانی دوباره دچار مشکل شده و به آنچه میخواهند نمی‌رسند. در بسیاری از موارد نحوه برگشتن به رابطه کاملا اشتباه بوده و از روش درست و معقولی انجام نشده و صرفا احساسی و گاها بر اساس غرایز عمل شده و منطقی و اصولی با موضوع برخورد نشده. البته این موضوع بسیار سخت است که بگوییم احساسی عمل نکنید. چون به هر حال شما احساس دارید و در چنین شرایطی عقلانی برخورد کردن بسیار سخت است. شما باید کسی را داشته باشید که به شما کمک کند که منطقی تصمیم بگیرید و همچنین راهکارهای علمی و آزمایش شده را با توجه به شرایط شما در اختیار داشته باشید و حتما در این کار خبره و با تجربه باشد. مشاوران ما در همیار عشق تاکنون به تعداد زیادی از آقایانی که می‌خواستند با کسی که دوست دارند به رابطه برگردند و آشتی کنند مشاوره داده اند. در بیشتر موارد مشاوره یا دو نفر به رابطه برگشتند یا در مواردی در کل مشاور ما فرد را از بازگشت به رابطه منع کرده. چرا؟ چون با توجه به شرایط این کار منطقی نبوده. پس اگر می‌خواهید درست تصمیم بگیرید و کار عجولانه و یا احساسی و یا بی‌تجربگی کنید حتما قبل از آن از یک مشاور روانشناس با تجربه نظر بخواهید و بگذارید او شما را راهنمایی کند. کار سختی هم نیست. شما به صورت آنلاین و از طریق نرم افزار پیام رسان خود (تلگرام و واتساپ) در هر زمان و مکانی می‌توانید با مشاورین متخصص ما در این زمینه مشورت کنید. برای مشاهده شرایط مشاوره و آشنایی با مشاورین ما صفحه مشاوره را ببینید.


برای آشتی با دوست دختر در مرحله اول ابتدا لازم است آرامش خود را بازیابید و به طرف مقابل نیز کمی فضا دهید تا عصبانیتش فروکش کند و به آرامش نسبی برسد. کدورت‌های گذشته‌ها را فراموش کنید و بر ساختن دوباره رابطه عاشقانه‌تان تمرکز نمایید. در مرحله دوم فارغ از اینکه تقصیر با چه کسی بوده برای آشتی پیش قدم شوید و درمورد موضوع مورد اختلاف با هم صحبت کنید. به صحبت های طرف مقابل خوب گوش دهید و سهم خود را در دعوا بپذیرید و اگر اشتباهی انجام داده اید صراحتا عذرخواهی کنید.در مرحله آخر اگر بتوانید دل دختر موردعلاقه‌تان را مجددا بدست آورید، رابطه‌تان را یک قدم به جلو پیش برده اید. برای اینکه او را تحت تاثیر قرار دهید عملا نشان بدهید عاشقش هستید، می‌توانید به او یک هدیه عاشقانه بدهید، او را غافلگیر کنید یا یکی از آرزوهای رومانتیکش را برآورده کنید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • علی عزیز من شرایط شما را درک می کنم و توصیه ام به شما این هست که قبل از ورود به هر رابطه ای مشکلاتی مثل افسردگی، اضطراب و بیش فعالی که فرمودید رو مدیریت کنید، مدیریت و کنترل این مشکلات اولین و مهم ترین قدمی است که باید بردارید. بعد از رفع این مشکلات در مورد رابطه شکست خورده تون میشه تصمیم گرفت.

 • سلام ما بعد از هفت ماه رابطه، یکی دو دعوای شدید داشتیم
  الان من یکم اروم شدم و با ملایمت میخوام رابطه دوباره ادامه داشته باشه
  اما اون قبول نمیکنه و میگه دوست معمولی بمونیم و دیگه هیچوقت رابطه عاطفی نداشته باشیم
  چیکار باید بکنم؟

  • سلام دوست گرامی
   در هر رابطه‌ای بحث وجود دارد، اما شما اشاره کردید دعوای شدید داشتید، آیا این دعواها به سرانجام درستی رسید و مشکلی حل شد یا خیر؟
   مهارت حل مسأله در رابطه یعنی در عین حال که مسائل فراوانی وجود دارد، بتوانیم این مسائل را با کمک هم حل کنیم.
   اشاره کردید آرام‌تر شدید، آیا خشم خود را به صورت شدیدی به طرف مقابل نشان داده بودید؟
   ممکن است این واکنش و حرف ایشان برای صرفاً دوست بودن، ناشی از ترس از رفتار شما باشد.
   بنابراین شما باید ابتدا مهارت‌های مختلفی مانند: مدیریت خشم و پرخاشگری، حل مسأله، حل تعارض و تصمیم‌گیری را یاد بگیرید تا بتوانید ایشان را برای شروع مجدد ارتباط ترغیب کنید.
   برای آموختن این مهارت‌ها می‌توانید از مشاوران همیار عشق نوبت مشاوره دریافت کنید.

 • سلام دوست گرامی
  من با دوست دخترم ۱ سالی است که رابطه دارم
  اما نزدیک به ۴ روز است که نسبت به من سرد شده
  الان هم حضوری نمی‌بینمش اما میخوام برای او پیامکی بفرستم
  لطفا کمکم کنید که چه مطلبی بفرستم براش که آروم بشه

  • سلام دوست گرامی
   اطلاعات بسیار مختصری عنوان کردید.
   سن خودتان، نحوه آشنایی، علت این سردی در 4 روز اخیر؟
   بهتر است او را دعوت به حل مساله کنید. یعنی دقیقاً بشنوید که او چه می‌گوید و یا چه شکایتی از شما دارد؟

 • با سلام امیدوارم خوب باشید
  من یک سال است با دختری رابطه دارم و زیاد دوسش هم دارم
  ولی چند مدتی میشه باهم سردیم،
  طرف به من میگه قبلا دوستم داشتی ولی حالا فکر میکنم دوستم نداری خب شما راهنمایی کنید چطور بهش ثابت کنم که هنوزم دوسش دارم و عاشقشم

  • سلام دوست گرامی
   اگر طرف مقابل شما این مسأله را عنوان کرده که شما دوستش ندارید، یعنی زبان محبت او را متوجه نشده‌اید.
   به شکایت‌ها و درخواست‌هایی که دارد، توجه کنید. ببینید چه تعداد از رفتارهای مورد علاقه ایشان را انجام می‌دهید.
   چه انتظاراتی داشتند که برطرف نشده است.
   سپس اگر درخواست و انتظاراتش منطقی بود، در حد توان‌تان آنها را برآورده کنید.

 • سلام من با دوست دختر قهر کردم هرچیزی بی خودی چطوری آشتی کنم آن یک دفع من امتحان کرده من الان الکی گفتم با دختر خالم دوست چکارکنم

  • سلام
   متاسفانه سوالتون گنگه و درست متوجه منظورتون نشدم. اما به طور کلی وقتی مشکلی بین‌تون پیش میاد بهترین کار اینه که به صورت رودررو باهم درباره‌اش صحبت کنید و حلش کنید. اگر هم منظورتون این بوده الکی بهش گفتین با دخترخاله‌تون دوست هستین باید بدونید این رفتارها به شدت به رابطه و اعتماد بین‌تون آسیب می‌زنه و بهتره دیگه تکرارش نکنید.

 • با سلام امیدوارم خوب باشین زود مبرم سر اصل مطلب من ی کسی رو دوست دارم توی فامیل دختر داییم 17 سالشه خب از دختر خالم شنیدم ک دوست پسر داره اون ولی بهش گفتم گفت من از پسرا خوشم نمیاد و یک سال پیش باهاش قطع رابطه کردم و فلان با من رو راست نیومد منم تحدیدش کردم و گفتم اگ ب من راستشو نگی و ب بابات میگم اینستا داری و بابات همه چیو میدونه الان با من قهره تو جمعم حرف نمیزنه ولی فقط شتل میندازه به من مثلا موقع رد شدن از اتاقی دستشو به زور میکوبه دستش نمیدونم میشه راهنمایی کنید؟!

  • سلام دوست گرامی
   به نظر می رسد نتوانسته اید ایشان را به خود جذب کنید و از عدم صداقت طرف مقابل شاکی شده اید. اما روش تهدید برای قوی شدن ارتباط راه درستی نیست.
   بهتر است سوالات رایج در بخش جذب عشق را مطالعه کنید.

 • من الان سه سال به یک دختری هستم که سر عکس خانوادگی که مادرم برام فرستاد
  و بعد لابه لای این عکسها عکس دختری است که دوست دخترم از این موضوع عصبانیه
  و من بهش گفتم که عکسا را خالی میکنم تو لبتاپ و از گوشیم پاک میکنم
  سر این موضوع قهر کرده و عصبانیه چه جوری دلشو بدست بیارم
  من واقعا عاشق عشقم. دوست دخترم هستم ما قصد ازدواج داریم میدونم که بحث و دعوا تو رابطه پیش میاد
  شما بهم بگین چیکار کنم؟؟؟؟؟

 • سلام.من با دوست دخترم كه ٦ ساله با هم بوديم چن روزي هست كه تموم كرديم.با اينكه ميدونم خيلي دوسم داره اما گفت ديگه نميخواد منوچون ديگه واقعا دوتامونم ناراحت شديم و از هم شكستيم الانم من بعده ٤ روز اس ام اس دادم بهش اما جواب نميده اين برا من خيلي ناراحت كنندس لطفا راهنماييم كنين

  • سلام. کاملا طبیعیه که تموم شدن رابطه عاطفی بعد از ۶ سال خیلی سخت و ناراحت کننده باشه. وقتی یه رابطه تموم میشه لزوما به این معنی نیست که دو نفر دیگه همدیگه رو دوست ندارند. خیلی وقت‌ها علاقه و دلبستگی وجود داره ولی انقدر مشکلات سر راه دو نفر هست یا انقدر از دست هم آزرده شدن که دیگه نمیتونن ادامه بدن. به نظر میرسه درمورد شما هم همینطوره. به هم علاقه دارید ولی همون‌طور که گفتید به شدت هم از دست همدیگه ناراحتید. اما باید بدونید این ناراحتی، که احتمالا مربوط به یک روز و دو روز نیست و در طول مدت طولانی به وجود اومده با چند روز فاصله گرفتن به صورت خود به خود حل نمیشه. درک می‌کنیم دلتنگید ولی الان پیام دادن به طرف مقابل‌تون دردی رو دوا نمی‌کنه. باید بپذیرید که رابطه‌تون مشکلاتی داره که باید بهشون توجه بشه. باید با کمک یک مشاوره این مشکلات رو بررسی کنید. اگر قابل حل نیستن که باید سختی تموم کردن رابطه رو قبول کنید. اما اگر به نظر میرسه بشه مشکلات رو حل کرد باز هم باید به صورت اصولی برای برگردوندن رابطه‌تون تلاش کنید.فراموش نکنید قرار نیست فقط با هم آشتی کنید، باید مشکلاتی که بینتون هست رو حل کنید تا بتونید یه رابطه سالم و بادوام داشته باشید. دوره بازگرداندن عشق میتونه بهتون کمک کنه

 • سلام وقت بخیر.بنده تقریبا دوسال پیش ب اشتباه ب عشقم خیانت کردم،بعدازاون ماجرا دیگر هیچ وقت باهم حرف نزدیم،اما دراین اواخر هروقت اورا می بینم متوجه این میشوم ک او بانگاه های یواشکی حواسش ب من است،یعنی طوری ک او مرا نگاه میکند من ک اورا می بینم نگاهش را برمیگرداند.
  من میخام بااو اشتی کنم،اما نمیدونم ک چگونه دلش را بدست اورم،لطفا کمکم کنید،مرسی

  • دوست عزیز
   سلام

   مهم‌ترین نکته‌ای که وجود داره این هست که شما به این فرد نشون بدید که از کاری که کردید پشیمون هستید. خیانت روی احساسات فرد مقابل تاثیر منفی بسیار زیادی می‌گذاره، به همین دلیل پذیرش و بخشیدن اون اتفاق بسته به نوع برخورد شما در این لحظه داره. همیار عشق، در دوره “بازگرداندن عشق و ازدواج” این اصول رو به شما یاد می‌ده تا اگر تغییری در شما صورت گرفته، بتونید این رو نشون بدید و ایشون رو برگردونید.

مقالات مرتبط