نمیتونم فراموشش کنم

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

نمیتونم فراموشش کنم

نمیتونم فراموشش کنم


واقع‌بین باشین

درسته که تموم شدن رابطه، حال روحی و عاطفی شما رو زیر و رو میکنه ولی سعی کنین کمی واقع‌بین باشین و به این سوالات صادقانه جواب بدین. آیا اون از شما حمایت میکرد؟ بیشتر شما رو خوشحال میکرد یا با کارهاش شما رو اذیت میکرد؟ رابطه‌تونو واقع‌بینانه بررسی کنین تا متوجه بشین ارزش ادامه دادن رو داشت یا نه.

حال‌تونو خوب کنین (1)

معلومه اگر دائم موبایل رو بگیرین دستتون و پیام‌های قبلی‌تونو بخونین، حال‌تون بد میشه. معلومه اگر عکس‌های قدیمی‌تونو نگاه کنین خاطراتتونو مرور کنین، آهنگ‌های دوران عاشقی‌تونو گوش کنین، حال‌تون خوب نمیشه. پس افکار، عمل و احساساتتونو کنترل کنین. هیچ کس جز شما قادر به کنترل اونها نیست.

حال‌تونو خوب کنین (2)

کلا فعالیت‌هایی که اون زمان انجام میدادین رو از ذهن‌تون بیرون کنین. فعالیت‌های جدید، آهنگ‌های جدید، مکان‌های جدید برای گردش و… رو جایگزین قدیمی‌ها کنین. فعالیت‌های جدید رو تجربه کنین. ورزش کردن هم خیلی مفیده. فعالیت‌هایی که براتون لذت‌بخشه رو حتی اگر حوصله ندارین هم خودتونو متقاعد کنین و انجام بدین.

خودتونو مجبور کنین

بعد از تموم شدن رابطه، حس و حال‌تون طوریه که حتی از کارهایی که قبلا لذت می‌بردین هم دیگه نمیتونین مثل قبل لذت ببرین یا اصلا اونقدر حال‌تون بده و افسرده هستین که حوصله‌ی هیچ کاری رو ندارین. اینجاست که باید خودتونو مجبور کنین یعنی به خودتون زور بگین. حتی شده فقط 5 دقیقه اون کار لذت‌بخش رو انجام بدین.

روی شخصیت واقعیش متمرکز بشین

حرف‌های عاشقانه‌ی اوایل رابطه، خاطرات خوب و هیجان‌انگیز و… رو به یاد نیارین. به جاش رفتارهای آزاردهنده‌ای رو به یاد بیارین که شایسته‌ی شما نبود اما اون انجام میداد.

  طلاق و جدایی به خاطر مشکلات روانی

از تنهایی نترسین

تنهایی ترسناک نیست. همه‌ی ما هویت مجزا و شخصی داریم که با هویت هیچ کس ارتباط نداره. مثلا شما حتی در زمان رابطه‌تون کارهایی رو انجام میدادین که او انجام نمیداد، این کارها و فعالیت‌ها جزو هویت شخصی شما هستن. اونها رو گسترش بدین و از تنها بودن‌تون به نحو احسن استفاده کنین.

حرف‌های غیرمنطقی رو حذف کنین (1)

این حرف‌ها رو به خودتون تلقین نکنین، «فقط اون میتونست منو خوشبخت کنه.»، «دیگه نمیتونم عاشق کسی بشم.»، «بدون اون میمیرم.» و… این حرف‌ها فقط از روی احساسات و هیجانات هستن. شما چرا باید دلتنگ شخصی بشین که باهاتون بدرفتاری میکرد و بهتون احترام نمیذاشت؟ آیا این شخص نامناسب میتونست شما رو خوشبخت کنه؟

حرف‌های غیر منطقی رو حذف کنین (2)

وقتی کسی به سراغ‌تون اومد که با معیارهای شما هم‌خوانی داشت، بهتون احترام میذاشت، درک‌تون میکرد و عشقش واقعی و ماندگار بود، اون موقع شما قبول میکنین که این حرف‌‌ها فقط از روی احساسات هستن و واقعیت ندارن. پس سعی کنین درست و منطقی فکر کنین و قدر خودتونو بدونین.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

حذف نفر سوم از رابطه

متاسفانه امروزه شاهد روابطی هستیم که چهارچوب‌هایشان از حالت سالم و نرمالی که پذیرفته شده باشد خارج شده است. بارها تاکید کرده‌ایم که تعهد، شیشه عمر یک رابطه امن و

مطالعه»