فال عشق و ازدواج دختر مجرد (پیش‌بینی واقعی آینده رابطه)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

فال عشق و ازدواج دختر مجرد (پیش‌بینی واقعی آینده رابطه)

آیا میدانستید پر خواننده‌ترین بخش روزنامه ها و مجلات، ستون فال روزانه و فال عشق و ازدواج متولدین هرماه است؟! احتمالا شما هم تا به حال حداقل یکبار فال ماه تولدتان را خوانده اید و افرادی را میشناسید که برای آگاهی از آینده خود به سراغ رمال و فالگیر میروند، تصمیمات مهم زندگیشان را بر اساس طالع بینی انجام میدهند و چه بسا که برای این منظور هزینه زیادی هم پرداخت کنند. اما طالع بینی عشق و ازدواج بر چه مبنایی است؟ و فال قهوه، فال ورق و کف بینی تا چه حد حقیقت دارند؟

در این مقاله بیان میکنیم چرا فال و طالع بینی برای بسیاری از افراد جذاب و قابل باور است. همچنین چند راه کاملا علمی برای پیش بینی واقعی عشق و آینده رابطه یا ازدواج ارائه میدهیم.

همه ما در زندگی ارتباطاتی داریم که اغلب این ارتباطات از راه دور و از طریق موبایل و از طریق نرم افزارهای پیام رسان است.اگر مهارت کافی برای جذب عشق از طریق همین ارتباطات را داشته باشیم می توانیم نیمه گمشده خود را پیدا و جذب کنیم و مطمئنا با توجه به اینکه این تکنیک ها علمی و بر اساس اصول روانشناسی است بسیار کارساز خواهد بود و به همین منظور ما برای شما دوره‌ای طراحی کردیم به نام دوره جذب مرد با موبایل. در این دوره یادمیگیرد که چطور فرد مورد نظر را جذب و رابطتان را به یک رابطه متعهدانه ختم کنید. برای شرکت در این دوره اینجا کلیک کنید.

طالع بینی عشق و ازدواج تا چه حد حقیقت دارد؟


مسلما از نظر علمی و منطقی هیچ فالگیر و رمالی نمیتواند واقعا آینده کسی را پیشگویی کند. با این حال شاید شما نیز بنا بر تجربه هایی که از به حقیقت پیوستن فالتان داشته اید، به این موضوع باور پیدا کرده باشید. اما چرا طالع بینی عشق و ازدواج، جذاب و قابل باور است؟ و اگر فالگیری حقیقت ندارد پس چرا بسیاری از ما نشانه های متعددی بنابر واقعی بودن آن ها در زندگیمان مشاهده میکنیم؟ ار نظر روانشناسی این موضوع دلایل متعددی دارد که در ادامه به آن میپردازیم:

دلیل اول : مغز ما همیشه واقعیت را نشان نمیدهد

همان لحظهای که چشمتان به چیزی یا کسی میافتد، ذهن عملکردهای ویرایش را شروع میکند. ذهن آن شیء را به گونهای تغییر میدهد که شبیه به چیز دیگری بشود. برای مثال یک تکه چوب را با مار اشتباه میگیرید یا فکر میکنید که دوستتان را در خیابان دیدهاید تا این که آن فرد به شما نزدیکتر میشود و متوجه میشوید که اشتباه کردهاید.

اما چه اتفاقی میافتد که ما اشیاء یا اشخاص را به شکل دیگری میبینیم؟ در این بخش سعی کردهایم که به زبانی ساده به این پرسش پاسخ بدهیم.

شما ترس هایتان را همه جا میبینید

چون ذهن دوست دارد که ایمنیاش را حفظ کند، هر زمان سوژهای را ببیند که شبیه به چیزی باشد که از آن میترسید، پیام هشدار را صادر میکند. به همین دلیل افرادی که از روح میترسند، گاهی اوقات ملافهی سفید و آویزان را با روح اشتباه میگیرند.

شما مشغله های فکریتان را همه جا میبینید

آن چیزی را که ذهنتان را به خود مشغول کرده است، همه جا میبینید. اگر پسر خاصی را دوست داشته باشید، او را در همه جا میبینید. برای مثال هر جا که میروید، فکر میکنید با او روبرو شدهاید، اما وقتی به آن فرد نزدیکتر میشوید، متوجه میشوید که هیچ شباهتی با معشوقتان ندارد. ذهنتان همواره امکانی فراهم میآورد تا چیزی را ببینید که دوست دارید با آن روبرو شوید.

شما باورهای ذهنیتان را همه جا میبینید

در همه جا نشانههایی میبینید که باورهای ذهنیتان را تایید میکند. افرادی که به نمادهای خاصی معتقد هستند، این نمادها را در همه جا، از برشهای گوجه فرنگی گرفته تا شاخه های درخت و روی سطح سوپ میبینند. انسانها میخواهند که دربارهی باورهایشان مطمئن شوند و به همین دلیل ذهنشان ادراک آنها را به گونه ای تحریف میکند تا در همه جا و همه چیز شواهدی را دال بر تایید باورهایشان پیدا کنند. بسیاری سعی میکنند که بر حق بودن باورهایشان را با روی آوردن به این پیامهای اشتباه ثابت کنند و به این ترتیب در دام خرافات میافتند.

  تفاوت عشق و هوس (آیا علاقه‌اش به من از روی عشق است یا هوس)

روانشناسی فال قهوه برای عشق و ازدواج

روانشناسی ادراک دربارهی فال قهوه چه میگوید؟

انسانها دوست دارند که رویاهایشان را در یک فنجان قهوه ببینند و به همین دلیل ذهنشان ادراک آنها را به گونهای تحریف میکند که اتفاقات را طبق میل خود ببینند. البته این پیشگویی ها همواره مثبت نیست، چون هر انسانی ترس هایی هم دارد، بنابراین ذهن اجازه میدهد که بخشی از این ترسها نیز در فنجان قهوه نمودار شود.

به عبارت دیگر یکی از دلایل اصلی باورپذیر بودن فالگیری این است که تحریف ادراک به ما کمک میکند تا باور کنیم که فال درست بوده است. وقتی عشقم را در فنجان قهوه دیدهام، پس حتماً فال قهوه درست است!

مهم نیست که برای پیشگویی آیندهتان به فال ورق روی میآورید یا فال قهوه، در هر حال حتماً مطلبی را در این فالگیری ها پیدا میکنید که به شما مربوط است، چون ذهن به گونه ای طراحی شده است که ما را با تحریف ادراک به خواسته مان برساند.

دلیل دوم: عطش دانستن آینده و کنترل بیشتر بر زندگی

انسانها چندان هم از خودشان مطمئن نیستند، آنها به خوبی میدانند که آینده غیرقابل پیشبینی است و هیچ کس نمیداند که فردا دقیقاً چه اتفاقاتی برای او رخ خواهد داد. بنابراین چون نمیدانیم که آینده آبستن چه حوادثی است، دچار نگرانی و اضطراب میشویم. در نتیجه دست به دامان فالبین ها و پیشگوها میشویم تا پاسخ مناسبی برای سوالات بی جوابمان پیدا کنیم.
جالب است بدانید که طبق پژوهشهای انجام شده، کنترل نداشتن بر زندگی یکی از قویترین انگیزه هایی است که انسانها را ترغیب میکند تا شانس و پیشگویی را باور کنند. به همین سبب وقتی حس میکنیم که کنترلی روی زندگیمان نداریم، خوشحال میشویم که نیروهای ماوراءالطبیعه ی دیگری هستند که ما را در رسیدن به خواسته هایمان یاری کنند. برای مثال اگر نمیتوانیم ثروتمند شویم، هیچ چیز بیشتر از فال قهوهای که به ما نوید ثروتمند شدن را میدهد، خوشحالمان نمیکند.
به عبارت دیگر طالعبینی و پیشگویی را باور میکنیم، چون نیاز داریم که آن را باور کنیم. انسانها نیاز دارند کسی به آنها بگوید که زندگیشان رو بهراه خواهد شد، به خوشبختی خواهند رسید و سرانجام اوضاع بر وفق مرادشان خواهد شد.

دلیل سوم : جذابیت پیش بینی سرانجام رابطه عاشقانه و ازدواج

عشق و سازگاری از جمله موضوعاتی است که برای اکثر مردم جالب است. عشق جایگاه والایی در ذهن همگی ما دارد و به همین دلیل دوست داریم بدانیم که زندگی عاشقانه مان چطور رقم خواهد خورد. تمام انسانها دوست دارند که عشق را تجربه کنند و کسی را داشته باشند که عاشقانه به آنها مهر بورزد.

بسیاری میخواهند بدانند آیا سرانجام به معشوقشان خواهند رسید یا نه؟ در چه سنی ازدواج میکنند؟ نیمه گمشده شان چه ویژگی هایی دارد و چطور میتوانند او را پیدا کنند؟

به همین دلیل افراد بسیاری هستند که طالعبینی و فال عشق و ازدواج را میخوانند تا بدانند که سهمشان از عشق در زندگی چقدر است و در پس کدام پیچ و خم زندگی باید منتظر عشق واقعی باشند. اشخاص مجردی که هنوز طعم عشق را نچشیده اند، فال عشق را میخوانند تا بدانند که آیا در چند روز آینده با نیمهی گمشده شان آشنا خواهند شد یا خیر. افراد متاهل یا اشخاصی که درگیر یک رابطه ی جدی هستند، دوست دارند بدانند که چه اتفاقاتی را در چند روز آینده در رابطه شان تجربه خواهند کرد. اطلاع از آیندهی یک رابطه ی عاشقانه یکی از مهمترین دلایل محبوب بودن طالعبینی های عشق است.

  باج گیری و باج دهی عاطفی (دلایل، نشانه‌ها و درمان)

فال عشق واقعی(پیشگویی ویژگی های همسر آینده)


پس همانطور که بیان شد، طالع بینی عشق و ازدواج به کمک ورق، فنجان قهوه، کف بینی و … حقیقت ندارد. اما اگرچه شاید به نظر عجیب و غیرقابل باور برسد، به کمک علم روانشناسی میتوان تا حدی داستان عشقی شما را از قبل پیش بینی کرد و حتی میتوان تا حدی مشخص نمود عاشق چه کسی میشوید! البته مسلما منظور این نیست که میخواهیم در این نوشتار به شما بگوییم طالعتان نشان میدهد همسر آینده‌ شما نامش چیست و او را در یک روز بارانی ملاقات خواهید کرد یا آفتابی! بلکه منظور این است که با توجه به فاکتورهای شخصیتی و روانشناختی افراد، میتوان پیش بینی کرد هر شخص مجذوب چه افرادی از جنس مخالف میشود و بر عکس. یعنی اینکه شما با توجه به شخصیت منحصر به فردی که دارید برای چه افرادی از جنس مقابل جذاب تر هستید و چه افرادی احتمال دارد عاشق شما شوند نیز، تا حدی قابل پیش بینی است.

نظریه روانشناسی که به کمک آن میتوان مسیر عشقی هر فرد را پیش بینی کرد “تئوری داستان عشق شخصی” نام دارد. داستان عشق شخصی هر کس از کودکی در وجود او شکل میگیرد و به عوامل متعددی همچون نحوه ارتباط عاطفی والدین بایکدیگر، محیط زندگی، عوامل فرهنگی و در یک کلام به تعریف و درکی که شخص به صورت خودآگاه و ناخودآگاه در طول زندگی از رابطه عاطفی و عشق کسب میکند مرتبط است. شما با کسب شناخت فردی و آگاهی از داستان عشق شخصی خودتان، میتوانید تا حد زیادی پیش بینی کنید عاشق چه کسی با چه ویژگی هایی میشوید و همسر آینده شما احتمالا چه ویژگی هایی خواهد داشت.

پیش‌گویی آینده رابطه عشقی و ازدواج


سوال دیگری که ممکن است در مورد روابط عاشقانه و ازدواج با آن مواجه باشید این است که آیا میتوان آینده و سرانجام یک رابطه عاطفی را پیش بینی کرد؟ و راهی علمی برای اطلاع یافتن از موفقیت یا عدم موفقیت ازدواج دو نفر وجود دارد؟

پیش بینی شکست رابطه، جدایی و طلاق

بر اساس مطالعات و پژوهش هایی که بر روی رابطه عاطفی تعداد زیادی زوج  انجام شده است،  روابط ناموفق و بی سرانجام ویژگی ها و نشانه های مشترکی دارند. میتوان متقابلا نتیجه گرفت که در صورت وجود این نشانه های مشترک در یک رابطه، میتوان پیش بینی کرد که به احتمال زیاد رابطه به شکست منجر خواهد شد. همچنین در صورت ازدواج زوج با یکدیگر، احتمال طلاق آن ها بسیار زیاد است. منظور از طلاق در اینجا، ‌”جدایی زوج” است. چه به صورت طلاق رسمی صورت بگیرد و چه به صورت طلاق عاطفی.

وجود 4 نشانه زیر در رابطه و ازدواج، میتواند احتمال زیاد شکست و طلاق را برای زوج پیش بینی کند:

  • انتقاد: اگر همسران دائماً از هم انتقاد ‌کنند و در جستجوی عیب‌های یکدیگر باشند، می‌توان پیشگویی کرد که رابطه‌شان در سراشیبی سقوط قرار دارد.
  • تحقیر: توهین کردن به یکدیگر، تمسخر کردن یکدیگر یا رفتار بی‌ادبانه پیش‌بینی شکست خوردن رابطه را قوی‌تر می‌کند.
  • جبهه‌گیری منفی: گارد گرفتن و دفاع از خود در مشاجره‌های زناشویی و متهم کردن یکدیگر علامت نزدیک شدن به طلاق است.
  • بی‌محلی و بی‌توجهی: با توجه به کناره گرفتن زوجین از یکدیگر و تمایل نداشتن آنها به بحث و گفتگو برای حل اختلافات می‌توان پیش‌بینی کرد که جدایی قریب‌الوقوعی در راه است.
  راضی کردن پسر برای ازدواج (چکارکنم دوست پسرم بیاد خواستگاریم)

جالب است بدانید روانشناسان این پژوهش، با بررسی نشانه های ذکر شده تنها در سه دقیقه اول مکالمه زوج ها هنگام مشاجره، توانستند با دقت بسیار بالا (83%-94%)، به درستی پیش بینی کنند ازدواج آن ها به جدایی منجر خواهد شد یا خیر!

پیش بینی پایداری رابطه و موفقیت ازدواج

یکی دیگر از نتایج مهم پژوهش ذکر شده این بود که روابط عاطفی شاد و پایدار وازدواج های موفق نیز نشانه های شاخص و مشترکی دارند. به بیان دیگر میتوان گفت اگر این نشانه ها در رابطه ای وجود داشته باشد میتوان به آینده آن امیدوار بود و موفقیتش را پیش بینی کرد. این ویژگی ها و نشانه ها عبارت اند از:

  • تعامل صحیح: زوج های موفق هنگام مکالمه و تعامل با یکذیگر، جملات مثبتی که بر زبان می آورند 5 برابر بیشتر از جملات منفی است.
  • آشتی بعد از دعوا : زوج هایی که بعد از دعوا بلافاصله میتوانند با هم آشتی و مصالحه کنند، رابطه پایدار و موفقی برایشان قابل پیش بینی است.
  • تحسین و قدردانی: زوج هایی که نسبت به همسر یا شریک عاطفی خود سپاسگزار و قدردان هستند، موفقیت و رضایت را تجربه خواهند کرد.
  • همکاری: زمانی که زن و شوهر فعالیت جدید و هیجان‌انگیزی را با هم انجام می‌دهند، از رابطه‌شان لذت بیشتری می‌برند.
  • پذیرش و مثبت نگری: زوج‌های خوشبخت عیب‌ها و خطاهای همسرشان را به چشم حسن و خوبی می‌بینند، برای مثال به جای این که از یکدنده و خودرای بودن همسرشان شکایت کنند، به او افتخار می‌کنند که تا این حد اعتماد به نفس دارد. طرفین یک رابطه‌ی پایدار تصور می‌کنند و باور دارند که همسرشان ایده‌آل و بی‌نظیر است.

و اما خبر خوب این است که حتی اگر با کسب مهارت عاطفی لازم به طور آگاهانه بتوانید این ویژگی ها را در رابطه تان ایجاد کنید، میتوانید رابطه تان را بهتر و پایدارتر از قبل کنید و آینده خوبی را برای رابطه و ازدواجتان رقم بزنید.

طالع بینی، کف بینی و فالگیری با قهوه و ورق هیچ مبنای علمی نداشته و آینده بینی رابطه با آن حقیقت ندارد و فال گرفتن راه مناسبی برای آگاهی یافتن از مسیر عشق و رابطه نیست. اما به دلایل متعدد، طالع بینی بسیاری از افراد قابل باور است و به آن اعتقاد دارند. اعتقاد به درستی فال و دیدن نتیجه از آن به این علت است که مغز ما همیشه واقعیت را نشان نمیدهد، ما ترس ها، مشغله های فکری و باورهای ذهنیمان را در همه جا میبینیم. همچنین انسان عطش زیادی دارد که از اتفاقات آینده باخبر باشد تا بتواند کنترل بیشتری بر زندگی داشته باشد، پس به دنبال هر راهی برای دانستن آینده و طالع خویش است. از طرفی آینده رابطه عاطفی و عاشقانه معمولا برای افراد بسیار مهم است و در نتیجه دانستن آینده عشق و ازدواج و رسیدن یا نرسیدن به معشوق جذابیت زیادی دارد.

از طرفی پژوهشگران حوزه روانشناسی اعتقاد دارند با شناخت داستان عشق شخصی هر فرد، میتوان تا حدودی ویژگی های شخصیتی بارز افرادی از جنس مخالف که پتانسیل زیادی دارند تا مجذوب و عاشق شوید را پیش بینی کنند. همچنین با توجه به مطالعات علمی تا حدی میتوان آینده رابطه عشقی و ازدواج را پیش بینی کرد.

برای رابطه هایی که در آن انتقاد، تحقیر، جبهه گیری منفی، بی محلی و بی توجهی به شریک عاطفی وجود دارد میتوان پیش بینی کرد که به شکست و جدایی منجر میشوند. در مقابل برای رابطه هایی که زوج مهارت تعامل مناسب با یکدیگر دارند، بلافاصله بعد از دعوا و مشاجره میتوانند به مصالحه برسند، از یکدیگر قدردانی میکنند، دید مثبتی نسبت به شریک عاطفیشان دارند و با هم همکاری میکنند، میتوان آینده روشن و موفقیت آمیزی را پیش بینی کرد.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

تیپ‌های شخصیتی افراد عاشق

تیپ‌های شخصیتی افراد عاشق مهمه که تیپ شخصیتی خودتون و عشق‌تونو بدونین 18 تیپ شخصیتی برای آدم عاشق در علم روانشناسی داریم. شما و کسی که باهاش در رابطه هستین

مطالعه»
زنم در رابطه جنسی سرد شده

زنم در رابطه جنسی سرد شده

رابطه جنسی یکی از مهمترین بخش‌های زندگی مشترک است که در صورت بروز مشکل و نارضایتی در آن عواقب و پیامد های بدی در انتظار زندگی مشترک خواهد بود. به‌ویژه

مطالعه»

می‌خوام بیاد خواستگاریم

بهش نشون بدید بهترین انتخابید مهم‌ترین هدف روابط عاطفی اینه که فرد توش احساس آرامش و امنیت کنه و برای رسیدن به این‌ها باید بدونید آیا این رابطه آینده‌ای داره

مطالعه»