رابطه مقعدی(آنال) با همسر(رابطه از پشت ضرر داره؟)

سکس مقعدی(آنال) با همسر(رابطه از پشت ضرر داره؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

سکس مقعدی(آنال) با همسر(رابطه از پشت ضرر داره؟)

رابطه مقعدی(از عقب یا پشت) یا آنال به نوعی از آمیزش جنسی گفته می‌شود که در آن دخول از طریق مقعد صورت می‌گیرد. با اینکه این روش آمیزش جنسی می‌تواند برای عده زیادی لذت‌بخش باشد، اما اکثر افراد درباره آن نگران هستند. یکی از دلایل آن این است که رابطه جنسی مقعدی در اسلام مکروه است. یکی دیگر از دلایل آن درد زیادی است که اغلب با این رابطه همراه است. خیلی از افراد یا حتی پزشکان و متخصصان هم رابطه آنال را مضر می‌دانند و معتقدند آسیب‌هایی برای خانم به همراه دارد، درحالیکه برخی نیز این نوع رابطه را بی‌ضرر و اتفاقا لذت‌بخش‌تر می‌دانند. با اینحال گاهی زوج‌ها با این موضوع مواجه می‌شوند که خودشان یا همسرشان دوست دارند این نوع رابطه را امتحان کنند، درواقع سر دوراهی می‌مانند که بالاخره رابطه جنسی مقعدی خوب است یا بد؟ آیا سکس مقعدی ضررهایی دارد؟ برای کاهش ضررهای احتمالی آن چه باید کرد؟ در این مقاله قصد داریم رابطه جنسی مقعدی را از دیدگاه‌های مختلف بررسی کنیم و به پاسخ این سوالات بپردازیم.

مضرات و عوارض رابطه از پشت 


در این بخش می‌خواهیم سکس مقعدی را از زاویه دید افرادی که با آن مخالفند و آن را مضر می‌دانند بررسی کنیم:

حکم رابطه جنسی مقعدی در اسلام 

دین اسلام نگاه مثبتی نسبت به رابطه جنسی مقعدی ندارد. علمای شیعه این نوع رابطه را حرام نمی‌دانند اما آن را مکروه درنظر می‌گیرند، یعنی بهتر است که زن و شوهر از این رابطه دوری کنند. برخی علما نیز تنها درصورتی آن را مجاز می‌دانند که زن رضایت کامل داشته باشد. از طرفی علمای اهل سنت رابطه مقعدی را حتی درصورت رضایت و توافق زن و شوهر حرام می‌دانند. به همین خاطر بسیاری از زن و شوهرها با وجود علاقه به تجربه این نوع رابطه، دچار شک و تردید در این باره می‌شوند.

درد زیاد در طول سکس مقعدی 

خیلی وقت‌ها خانم‌ها درطول سکس مقعدی درد زیادی را تجربه می‌کنند یا لذتی از این نوع سکس نمی‌برند، ممکن است درصورت اصرارهای زیاد همسرشان به رابطه مقعدی کلا نسبت به رابطه جنسی با همسرشان سرد یا بی‌میل شوند یا نسبت به او کدورت پیدا کنند که در رابطه جنسی و عاطفی‌شان تاثیرات منفی برجا بگذارد. ضمن اینکه ارگاسم همزمان زن و مرد یکی از مواردی است که می‌تواند سکس را بسیار لذت‌بخش‌تر کند، اما در سکس مقعدی زن و مرد نمی‌توانند به ارگاسم همزمان برسند، چون تنگی مقعد باعث می‌شود مرد خیلی زودتر تحریک شود و به ارگاسم برسد درحالیکه زن درگیر درد است یا برای ارگاسم آماده نشده است. وقتی مرد انزال می‌شود، دچار سردی جنسی شده و می‌خواهد به رابطه پایان دهد، درحالیکه زن هنوز به ارگاسم نرسیده و همین موضوع او را در بلند مدت نسب به رابطه جنسی با همسرش بی‌میل می‌کند. برخی از پزشکال نیز معتقدند داشتن رابطه مقعدی زیاد می‌تواند منجر به زودانزالی مرد شود.

عوارض جسمانی سکس آنال 

عوارض جسمانی سکس آنال

برخی از پزشکان و متخصصان در زمینه امور جنسی، عوارض و مضراتی را برای رابطه مقعدی بیان می‌کنند.  مقعد به دلیل محیط آلوده‌ای که دارد، می‌تواند زن و مرد را دچار عفونت‌ها یا بیماری‌های مربوط به دستگاه‌ تناسلی کند. ورود آلت مرد به مقعد، آلت را آلوده می‌کند و درصورت عدم رعایت بهداشت این آلودگی می‌تواند به زن هم سرایت کند و موجب بیماری و عفونت برای هردویشان شود. ضمن اینکه احتمال انتقال ویروس HIV، سفلیس و سایر بیماری‌های مقاربتی از طریق رابطه از پشت بسیار بیشتر است.

  عدم تمرکز در رابطه جنسی (زمان سکس حواسم پرت می‌شود)

از طرفی ماهیچه‌های دهانه مقعد (اسفنگتر) بر خلاف واژن، خاصیت ارتجاعی کمی دارد، به همین خاطر است که در هنگام دخول آلت، خانم درد زیادی متحمل می‌شود. از آن‌جایی که ماهیچه مقعد یک ماهیچه خروجی است نه ورودی و نیز مقعد ظرفیت پذیرش آلت را ندارد، ممکن است با ورود آلت، انگشت یا هر شی دیگری ماهیچه‌های آن دچار پارگی یا آسیب جدی شوند و در بلندمدت خانم با مشکلاتی مثل بی‌اختیاری مدفوع روبه‌رو شود.

یکی دیگر از آسیب‌ها و بیماری‌هایی که ممکن است در اثر سکس آنال ایجاد شود، بیماری هموروئید یا بواسیر است. ورود آلت تناسلی به مقعد می‌تواند باعث گشاد شدن و تورم عروق مقعد یا حتی خونریزی شود که به بیماری بواسیر منجر می‌شود.

اگر همسرتان برخلاف میل شما اصرار به رابطه مقعدی دارد، یا اگر به دلیل اصرار همسرتان به رابطه مقعدی دچار کدورت شده‌اید، یا اگر نسبت به رابطه جنسی‌تان احساس سردی و بی‌میلی می‌کنید، با یک سکس‌تراپ یا مشاور خانواده صحبت کنید.

آیا سکس مقعدی مزایایی دارد؟ 


با وجود معایبی که برای سکس مقعدی گفته شد، بسیاری از مردان و زنان تمایل به داشتن رابطه جنسی آنال دارند. بنابراین در این بخش می‌خواهیم به مزایای این نوع رابطه و علت تمایل افراد به آن بپردازیم.

مقعد به دلیل برخوردار بودن از رشته‌های عصبی بسیار زیاد و حساس، درصورت تحریک شدن می‌تواند لذت جنسی ایجاد کند، به همین خاطر رابطه از پشت در عین دردآور بودن برای خانم، می‌تواند بسیار لذت‌بخش هم باشد. از طرفی تنگی و سفتی دریچه مقعد برای آقایان نیز لذت زیادی را هنگام دخول ایجاد می‌کند. در این نوع سکس احتمال حاملگی و آسیب به پرده بکارت وجود ندارد، به همین خاطر بسیاری از زوج‌ها روابط جنسی دوره عقدشان را بیشتر به سکس مقعدی محدود می‌کنند.

همچنین گاهی داشتن سکس مقعدی باعث ایجاد تنوع در رابطه جنسی زوج‌ها و دور کردن آن از یکنواختی می‌شود.

بیشتر بخوانید: چطور رابطه جنسی لذت‌بخش‌تری داشته باشیم

چطور می‌توان ضررهای رابطه جنسی آنال را کاهش داد؟ 


مهم‌ترین نکته درباره سکس مقعدی (به طور کلی هرنوع رابطه جنسی) وجود میل و رضایت دوطرفه زن و مرد است. سکس آنال می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد اما تنها درصورتیکه دوطرف برای آن رضایت و آمادگی داشته باشند و به نیازهای هم توجه کنند. ضمن اینکه برخی از علما این نوع نزدیکی را فقط درصورت رضایت دوطرف مجاز می‌دانند.

باید بدانید دخول از مقعد با دخول از واژن تفاوت دارد،‌ یعنی خیلی سریع نمی‌توانید سراغ دخول آلت به مقعد بروید. در این نوع سکس ابتدا خانم باید کاملا تحریک و آماده شود. سپس دریچه مقعد باید به آرامی و ابتدا توسط انگشت یا یک شی ظریف‌تر از آلت آماده شده و بازتر شود. از آنجایی که ماهیچه مقعد یک ماهیچه ارادی است، اگر خانم رضایت و آمادگی کامل داشته باشد،‌ می‌تواند با میل خود ماهیچه‌ها را شل‌تر کند. در این حالت هم درد و احتمال آسیب بسیار کمتر می‌شود، هم لذت بیشتری می‌برد. حتی بسیاری از زنان از طریق سکس آنال می‌توانند به ارگاسم برسند. استفاده از ژل‌ها و روغن‌های روان‌کننده نیز می‌تواند دخول را راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر کرده و درد را به شدت کاهش دهد.

قبل از اقدام به رابطه جنسی مقعدی باید با هم توافق کنید که هر زمان درد خانم خیلی زیاد شد یا احساس نارضایتی داشت، رابطه از پشت را متوقف کنید و به شیوه دیگری یکدیگر را ارضا کنید.

  نشانه‌های گرم مزاج بودن مردان (خصوصیات رفتاری و ظاهری مردان هات)

ضمنا باید ابتدا سعی کنید خانم را کاملا ارضا کنید و بعد خودتان به وسیله دخول ارضا شوید. با کمک گرفتن از برخی پوزیشن‌های جنسی خاص‌تر می‌توانید هم دخول مقعدی داشته باشید و هم با تحریک کلیتوریس خانم او را همزمان با خودتان ارضا کنید.

اما نکته آخر و بسیار مهم در زمینه سکس مقعدی رعایت اصول بهداشتی است. قبل از شروع رابطه جنسی بهتر است اطراف و داخل مقعد تا حد ممکن تمیز شود. ضمن اینکه یک تصور غلط وجود دارد که هنگام نزدیکی از پشت نیازی به استفاده از کاندوم نیست، درصورتیکه استفاده از کاندوم در این نوع سکس بسیار اهمیت دارد و می‌تواند از بسیاری از بیماری‌های مقاربتی و عفونت‌ها جلوگیری کند. ضمنا بعد از دخول مقعدی آلت بدون تمیز شدن نباید وارد واژن شود یا خانم بخواهد با رابطه جنسی دهانی آقا را ارضا کند. اگر در رابطه جنسی مقعدی افراط نشود و اصول ذکر شده رعایت شود، نه تنها ضرری برای سلامتی دو طرف ندارد، بلکه می‌تواند  جذاب هم باشد.

چه زمانی باید به مشاور یا سکس‌تراپ مراجعه کنیم؟


چه زمانی باید به مشاور یا سکس‌تراپ مراجعه کنیم

چنانچه از رابطه جنسی خود احساس رضایت ندارید، فکر می‌کنید سکس‌تان یکنواخت شده و دیگر لذتی برایتان ندارد، دنبال شیوه‌های جدید برای برقراری رابطه جنسی می‌گردید، دچار بی‌میلی، درد، مشکل در رسیدن به ارگاسم،‌ اختلال نعوظ یا زودانزالی شدید و اگر با همسرتان برای داشتن رابطه جنسی مقعدی توافق ندارید، یا اگر با وجود درد و نارضایتی شما در حین سکس آنال، همسرتان هم‌چنان اصرار به این نوع رابطه دارد، بهترین کار این است که با یک سکس‌تراپ یا مشاور خانواده صحبت کنید.

خیلی وقت‌ها بسیاری از مشکلاتی که در رابطه جنسی ایجاد می‌شود، نشئت گرفته از مشکلات زوجین در رابطه عاطفی‌شان است. مثلا اگر همسر شما به شدت اصرار به سکس مقعدی دارد و شما به خاطر درد یا باورهایتان با یا این نوع رابطه مخالفید، باید بدانید به احتمال زیاد این اختلاف‌نظر و اصرارهای همسرتان به خاطر ناراحتی‌های ریشه‌دارتری در رابطه‌تان و درواقع نوعی لجبازی و بهانه‌گیری است و به این معنا نیست که او نسبت به درد کشیدن یا آسیب دیدن شما بی‌تفاوت است.

ضمن اینکه اگر شما توافق کردن را در سایر زمینه‌های زندگی مشترک و رابطه‌تان نیاموخته باشید، رابطه جنسی‌تان نیز که باید فضای برای لذت و نزدیکی بیشترتان باشد، تبدیل به یکی از حوزه‌های اصلی اختلاف‌تان شده و بیش از پیش به رابطه عاطفی‌تان لطمه می‌زند. اگر شما توافق کردن و صحبت کردن صحیح باهم را یاد بگیرید، به راحتی می‌توانید اختلاف‌نظرهایی مانند داشتن یا نداشتن رابطه جنسی مقعدی را برطرف کنید.

برای رزرو نوبت با سکس تراپیست‌های همیار عشق می‌توانید:

با شماره تلفن 02122024728 تماس بگیرید.

به شماره 09035714068 در واتساپ یا تلگرام پیام دهید.

و یا بصورت اینترنتی نوبت خود را در روز و ساعت دلخواهتان رزرو کنید.

بسیاری از زوج‌ها با این سردرگمی و دغدغه مواجه هستند که آیا رابطه جنسی مقعدی خوب است یا بد؟ ممکن است همسر شما اصرار به سکس آنال داشته باشد ولی شما به دلیل برخی باورها یا نگرانی‌هایتان با خواسته او مخالفت کنید یا سر دوراهی مانده باشید. رابطه جنسی مقعدی در اسلام مکروه است و برخی علما تنها درصورت رضایت کامل زن و شوهر آن را مجاز می‌دانند. ضمن اینکه بسیاری از پزشکان و متخصصان رابطه جنسی آنال را دارای مضراتی مانند درد و بی‌میلی جنسی برای خانم، افزایش ابتلا به بیماری‌های مقاربتی، بی‌اختیاری مدفوع و زودانزالی می‌دانند. با اینحال اگر یک سری نکات مانند رعایت بهداشت، وجود رضایت و میل دوطرفه، استفاده از مواد چرب‌کننده و روان‌کننده و داشتن صبر و حوصله کافی رعایت شود، رابطه مقعدی می‌تواند بسیار لذت‌بخش و ارضا کننده باشد. اگر با همسرتان سر این موضوع توافق ندارید یا اختلافاتی بین‌تان ایجاد شده، بهتر است با صحبت کردن با یک مشاور متخصص این مشکل را برطرف کنید.

  علت گریه بعد از رابطه جنسی (آیا گریه کردن بعد از رابطه جنسی، طبیعی است؟)

1.آیا احتمال بارداری در رابطه مقعدی صفره؟

در رابطه مقعدی امکان بارداری وجود ندارد، مگر اینکه در طول رابطه به دلیل بی‌احتیاطی مقداری از مایع منی وارد واژن شود. بنابراین نمی‌توان گفت احتمال بارداری اصلا وجود ندارد. اگر قصد بارداری ندارید باید در حین رابطه مقعدی نیز احتیاط کنید. ضمن اینکه در سکس مقعدی بهتر است حتما از کاندوم استفاده کنید، چون علاوه بر از بین بردن احتمال بارداری، احتمال انتقال بیماری‌های مقاربتی را هم کاهش می‌دهد.

2.از کجا بفهمم رابطه مقعدی بهم آسیب زده یا نه؟

اگر بعد از رابطه مقعدی در نشستن، ‌راه رفتن یا دفع مدفوع درد یا مشکل داشتید،‌ نشانه این است که نکات مهم رابطه مقعدی را رعایت نکردید و به خوبی آماده نشده بودید. بنابراین بهتر است تا رفع کامل علایم دیگر سکس مقعدی نداشته باشید و در دفعات بعد به نکات گفته شده در مقاله دقت کنید.

3.هرچندوقت یکبار می‌توان رابطه مقعدی داشت؟

سکس مقعدی نباید روش روتین شما برای رابطه جنسی باشد و با فاصله خیلی زیاد برای ایجاد تنوع در رابطه جنسی صورت بگیرد. بنابراین سعی کنید حداقل یک ماه بین هر رابطه مقعدی فاصله بیندازید و اگر علایمی مثل درد یا خونریزی برایتان ایجاد شده،‌ این فاصله را بیشتر کنید. اگر همسرتان علاقه زیادی به رابطه مقعدی دارد، می‌توانید این نوع سکس را برای موقعیت‌های خاص مانند تولدش یا سالگرد ازدواج‌تان نگه دارید که هم به او نشان دهید به خواسته‌هایش توجه دارید و هم فاصله بین دفعات سکس مقعدی را افزایش دهید.

4. تمرین‌های برای تقویت ماهیچه‌های مقعد بعد از رابطه مقعدی هست؟

همان‌طور که گفته شد سکس مقعدی می‌تواند باعث آسیب به ماهیچه‌های مقعد و مشکل در کنترل مدفوع شود. البته اگر نکات مطرح شده در مقاله را رعایت کنید، میزان این آسیب به حداقل می‌رسد. علاوه‌ بر آن بهتر است حداقل تا دو هفته بعد از داشتن رابطه جنسی مقعدی، تمرین کگل را برای تقویت ماهیچه‌های مقعدتان انجام دهید. به این صورت که به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهایتان را روی لبه یک صندلی با فاصله از هم قرار دهید. سپس عضلات لگن را به مدت 10 ثانیه منقبض و سپس رها کنید. این کار را 5 بار تکرار کنید.

5.آیا سکس مقعدی باعث بزرگ شدن باسن هم می شود؟

خیر. خیلی وقت‌ها افراد سکس مقعدی را به عنوان راهی برای بزرگ‌تر و برجسته‌تر شدن باسن درنظر می‌گیرند، اما باید گفت هیچ‌گونه شواهد علمی و دلیل منطقی برای این موضوع وجود ندارد.

6.چرا مردان به سکس مقعدی علاقه زیادی دارند؟

واقعیت این است که فقط مردان به سکس مقعدی علاقه‌مند نیستند و بسیاری از زنان هم از آن لذت می‌برند. با اینحال تنگ‌تر و سفت‌تر بودن ماهیچه‌های مقعد،‌ آلت تناسلی مرد را به شدت تحریک می‌کند و این می‌تواند یک علت مهم برای علاقه مردان به این نوع سکس باشد. ضمن اینکه جذابیت‌های بصری در طول سکس برای آقایان بسیار اهمیت دارد و خیلی از مردان با دیدن حرکت‌ باسن همسران و جذابیت بصری که برایشان دارد، تحریک می‌شوند.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

تو فکر مرد عاشق چی می‌گذره؟

“چرا نمی‌گه عاشقتم؟” ممکنه به عنوان یه دختر، در مورد شریک عاطفیتون دائم این سوالا تو ذهنتون بیاد که: “چرا نمی‌گه عاشقتم؟”، “چرا هر روز به من زنگ نمی‌زنه؟، یعنی

مطالعه»