رابطه جنسی در دوران عقد (حدود آمیزش جنسی با همسر در دوران عقد)

طلاق عاطفی زن و شوهر (زندگی خاموش): تست و نشانه ها
مهر ۱۹, ۱۳۹۷
ازدواج درونگرا با برونگرا: مشکلات و مزیت ها
مهر ۲۴, ۱۳۹۷
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

بسیاری از زوج‌ها در دوران عقد، برای اولین بار رابطه جنسی(سکس) با همسرشان را تجربه می‌کنند. اما از آنجایی که در دوران عقد دو نفر هنوز با هم وارد زندگی مشترک نشده‌اند و زیر یک سقف نرفته‌اند، شبهات و ابهامات زیادی درمورد صحیح بودن یا نبودن رابطه جنسی در این دوران وجود دارد. ضمن اینکه حد و حدود مجاز برقراری رابطه زناشویی در این دوران، دغدغه بسیاری از زوج‌های جوان است. در این مقاله به بررسی موضوع آمیزش جنسی در دوران عقد می‌پردازیم و شرح می‌دهیم زوج چطور می‌توانند مسائل جنسی در دوران عقد را به درستی مدیریت کنند.

داشتن رابطه جنسی در دوران عقد درست است یا غلط؟


از نظر دین اسلام، از لحظه‌ای که خطبه عقد برای دختر و پسر جاری می‌شود، رابطه جنسی و زناشویی میان آن دو حلال و شرعی است. اما موضوع قابل توجه این است که معیارهای صحیح بودن یا نبودن یک رفتار، علاوه بر احکام شرعی، شامل هنجارهای عرفی و خانوادگی نیز می‌شود. با توجه به هنجارهای پذیرفته شده در جامعه حاضر ایران و فرهنگ خانواده‌ها، برای رابطه جنسی در دوران عقد چهارچوب‌هایی لازم است تعیین شود.

به بیان دیگر می‌توان گفت، در دوران عقد شما و همسرتان شرعا مجاز هستید رابطه جنسی کامل داشته باشید و حتی در صورت بارداری هیچ گناهی بر شما نیست. اما در کلیت عرف جامعه حاضر، داشتن سکس کامل در دوارن عقد و بارداری مورد تایید و پذیرش خانواده‌ها (به خصوص خانواده دختر) قرار نمی‌گیرد. درواقع خانواده‌ها از زوج انتظار دارند، برای این موضوع تا مراسم عروسی و رفتن زیر یک سقف صبر کنند.

به طور کلی از آنجایی که عرف و خانواده در ازدواج شما می‌توانند تاثیرگذاری زیادی داشته باشند، نمی‌توان به طور کلی آن‌ها را نادیده گرفت. ضمن اینکه در دوران عقد، معمولا شما هنوز در خانه پدر و مادرتان زندگی می‌کنید و بهتر است تا زمانی که وارد به زندگی مشترک مستقل نشده‌اید، تا حدی به چهارچوب‌ها و قوانین خانه پدری و دوران مجردی احترام بگذارید.

حدود مجاز آمیزش جنسی در دوران عقد


به دلایل ذکر شده توصیه می‌شود در دوران عقد، زن و شوهر برای برقراری رابطه زناشویی کامل (دخول) که در آن امکان بارداری وجود دارد، عجله نداشته باشند. ترجیحا این موضوع را به بعد از عروسی و رفتن به زیر یک سقف مشترک موکول کنند. اما آن‌ها می‌توانند از طریق معاشقه و ملاعبه با همسر، رابطه جنسی داشته باشند.

هر مرحله از ازدواج لذت‌ها و ویژگی‌های خاص خودش را دارد که بهتر است در همان مرحله صورت گیرد. تعویق انداختن رابطه جنسی کامل به بعد از عروسی، به جز اینکه با عرف جامعه و خانواده تطابق بیشتری دارد، می‌تواند یک هیجان و انگیزه مضاعف برای وارد شدن به زندگی مشترک باشد.

ضمن اینکه متاسفانه برخی از ازدواج‌ها که با شناخت محدودی صورت گرفته است، در همان دوران عقد به جدایی منجر می‌شود. اگر دختر در این دوران بکارتش را از دست نداده باشد، در صورت جدایی موقعیت اجتماعی بهتری برای ازدواج مجدد خواهد داشت.

رابطه زناشویی کامل در دوران عقد


در نهایت اینکه رابطه جنسی شما با همسرتان در این دوران به چه صورت و تا چه اندازه باشد، یک تصمیم شخصی است. اگر با وجود دلایل ذکر شده قصد دارید رابطه جنسی کامل داشته باشید، توصیه می‌کنیم نکات زیر را در نظر داشته باشید:

اول از انتخابتان اطمینان حاصل کنید

منظور این است که اگر احساس می‌کنید هنوز شناخت کاملی نسبت به همسرتان کسب نکرده‌اید، فعلا برای رابطه جنسی کامل دست نگه دارید. مخصوصا اگر در دوران نامزدی و عقد اختلافات جدی و دعواهای زیادی با همسرتان داشته‌اید، ابتدا اطمینان حاصل کنید که مشکلات حل شده است و ازدواجتان قرار نیست بهم بخورد.

احتمال بارداری ناخواسته را در نظر بگیرید

به جرأت می‌توان گفت تقریبا هیچ زوجی نمی‌خواهد در دوران عقد صاحب فرزند شود. اما در صورت برقراری رابطه جنسی کامل، امکان بارداری ناخواسته در دوران عقد وجود دارد. پس اطمینان پیدا کنید که هردوی شما اطلاعات کافی در مورد رابطه جنسی ایمن و روش‌های پیشگیری از بارداری را کسب کرده‌اید. این موضوع را در نظر داشته باشید که حتی راه‌های پیشگیری از بارداری نیز نمی‌توانند به طور کامل و صد در صد عدم بارداری را تضمین کنند. برای مثال در برقراری رابطه جنسی با کاندوم، ۱۵درصد امکان بارداری ناخواسته وجود دارد.

شرایط محیطی را در نظر داشته باشید

اولین رابطه زناشویی، در بعضی موارد ممکن است با درد و خونریزی زیادی همراه باشد. پس زمان و مکان مناسبی را برای این کار در نظر بگیرید، به طوری که اولا آرامش لازم وجود داشته باشد و دوما اگر مشکل خاصی ایجاد شد بتوانید موقعیت را به درستی مدیریت کنید. مثلا زمان و مکانی را در نظر بگیرید که امکان مراجعه به درمانگاه یا داروخانه برای شما وجود داشته باشد.

معاشقه در دوران عقد


می‌توانید از طریق معاشقه و ملاعبه با همسر، رابطه جنسی داشته باشید.

در برقراری رابطه جنسی و معاشقه با همسر در دوران عقد نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • هنگام حضور نزد همسرتان، از لباس‌ها، آرایش و عطر مناسب و جذاب استفاده کنید.
  • از خواسته‌های جنسی معقول همسرتان استقبال کنید.
  • وقتی با هم بیرون می‌روید دست یکدیگر را بگیرید و به طور کلی لمس بدنی داشته باشید.
  • معاشقه‌های طولانی داشته باشید، به طوری که نیاز جنسی هر دو نفر بتواند ارضا شود.
  • از برقراری روابط جنسی نامعقول مانند سکس دهانی و رابطه مقعدی پرهیز کنید. زیرا علاوه بر کراهتی که در اسلام ذکر شده است، این نوع روابط به شدت غیربهداشتی، ناسالم و آسیب زا هستند.
  • برای کسب شناخت جنسی از طرف مقابل تلاش کنید. انتظارات و خواسته‌های او را بیشتر بشناسید.

لزوم برقراری رابطه جنسی در دوران عقد


برخی از دختران نو عروس، به دلیل محدودیت‌های عرف و خانواده و همچنین احساس حجب و حیایی که ممکن است هنوز نسبت به همسر خود داشته باشند، به طور کلی از سکس در دوران عقد پرهیز می‌کنند. اما این کار نیز اشتباه است. باتوجه به دلایلی که در ادامه بیان می‌کنیم توصیه می‌شود در دوران عقد، با در نظر گرفتن حد مجاز، با همسرتان رابطه جنسی داشته باشید.

کسب شناخت جنسی

دوران عقد فرصتی برای کامل شدن شناخت از طرف مقابل است. یکی از مهمترین جنبه‌های شناخت که در دوران عقد می‌تواند صورت پذیرد، “شناخت جنسی” است. یعنی در این دوران شما می‌توانید به طور کامل از نیازها و توقعات جنسی طرف مقابل اطلاع پیدا کنید و میزان هماهنگی و تشابه در مزاج جنسی را بسنجید.

برطرف شدن نیاز جنسی

در جامعه و مذهب ما، ازدواج تنها راه سالم و شرعی برای ارضای نیازهای جنسی است. یکی از اهداف اصلی ازدواج، برطرف شدن نیاز جنسی افراد در بستر خانواده است.

باید در نظر داشته باشیم کشش جنسی زیاد به همسر به خصوص در اوایل رابطه امری کاملا طبیعی است. از آنجایی که دوران عقد و نامزدی معمولا چند ماه طول خواهد کشید، درست نیست که از طرف مقابل انتظار داشته باشید تمایلات و غریزه جنسی که به همسرش دارد را در این مدت به طور کلی نادیده بگیرد و سرکوب کند.

افزایش صمیمیت و محبت

دوران عقد، فرصتی برای افزایش عشق و علاقه و شکل گیری احساسات عاطفی قوی میان زن و مرد است. رابطه جنسی می‌تواند تا حد زیادی صمیمیت و کشش و وابستگی را میان زوج افزایش دهد. پس با برقراری رابطه جنسی در دوران عقد، پیوند عاطفی زن و شوهر می‌تواند محکم‌تر شود.

از آنجایی که معمولا تمایل جنسی به همسر، در مردان بسیار قوی است. عدم ارضا شدن غریزه جنسی پسر در دوران عقد، ممکن است باعث شود او نسبت به همسرش سرد شود. البته پسر نیز باید خواسته‌های معقولی از همسرش داشته باشد. یعنی خواسته‌ها و شرایط دختر و خانواده او را نیز در نظر بگیرد. او نباید در دوران عقد به برقراری رابطه جنسی کامل یا رابطه‌های جنسی نامعمول، اصرار کند و دختر را در سختی و معذوریت قرار دهد.

در یک کلام...

داشتن رابطه جنسی در دوران عقد از نظر دین اسلام علاوه بر اینکه ایرادی ندارد، بلکه امری پسندیده برای تحکیم رابطه زن و شوهر است. اما به خاطر هنجارهای اجتماعی و خانوادگی بهتر است برای آمیزش جنسی در این دوران چهارچوب و حدود مجازی تعیین شود. کارشناسان توصیه می‌کنند در دوران عقد از برقراری رابطه زناشویی کامل با همسر پرهیز کنید و تا زمان تشکیل زندگی مشترک به داشتن معاشقه با همسر بسنده نمایید. زیرا در غیر این صورت احتمال بارداری ناخواسته وجود دارد و بارداری دردوران عقد از سوی جامعه و خانواده‌ها معمولا مورد تایید و پذیرش نیست. از سوی دیگر نباید از برقراری رابطه جنسی در دوران عقد به طور کلی پرهیز کرد. زیرا با برقراری رابطه زناشویی در دوران عقد می‌توان ضمن برطرف شدن نیاز جنسی و افزایش صمیمیت و محبت، شناخت جنسی مناسبی از طرف مقابل کسب کرد.

توصیه می‌شود اگر مایل به برقراری رابطه جنسی کامل در دوران عقد هستید، از انتخابتان اطمینان حاصل کنید، احتمال بارداری ناخواسته را در نظر بگیرید و شرایط مکانی و زمانی مناسبی را در نظر بگیرید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
رادیو عشق
رادیو عشق
رادیو عشق مرجع کامل و دایره المعارف آموزش روابط عاطفی است! رادیو عشق همه‌ی آن چیزی است که پیرامون روابط عاطفی از شکل گیری تا پیشبرد و بهبود و حتی بعد از اتمام رابطه را به شما آموزش می دهد. تیم رادیو عشق متشکل از مشاوران و روانشناسان و محققین خبره و کارآزموده است و هدف اصلی آن برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ارتقاء سلامت روابط و تغییر فرهنگ های نادرست در جهت تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت روابط و ازدواج است. پایگاه رادیو عشق برای چه کسانی مفید است: ۱- قبل از رابطه: اگر هنوز وارد رابطه با کسی نشده اید و تمایل دارید به شکل صحیح وارد رابطه شوید. اگر فردی را دوست دارید و تمایل دارید با آن آشنا شوید. اگر دوست دارید رابطه ای با کیفیتی را به قصد ازدواج شروع کنید. اگر می خواهید فرد خاصی را برای رابطه جذب کنید. اگر می خواهید فرد خاصی که رابطه را ترک کرده است به رابطه بازگردانید. ۲- حین رابطه: برای بهبود کیفیت رابطه عاطفی که دارید در هر مرحله‌ای که هست (دوستی ،نامزدی ،ازدواج) نیاز به کمک دارید. اگر رابطه عاطفی شما با شریک عاطفیان سرد شده است. اگر در رابطه شما خیانت اتقاق افتاده است و نمی دانید چطور باید با آن برخورد کنید. ۳- بعد از رابطه: اگر رابطه عاطفی شما به هر دلیلی پایان یافته و برای عبور از بحران و ادامه زندگی نیاز به کمک دارید. اگر دچار شکست عشقی شده اید و نمی دانید چطور با آن برخورد کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X