برگرداندن عشق از راه دور (عشقم ازم دور شده چطوری برگردونمش)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

برگرداندن عشق از راه دور (عشقم ازم دور شده چطوری برگردونمش)

از عشقتان دور شده‌اید و نمی‌دانید چطور باید او را برگردانید. در این مقاله شما دقیقا قرار است راهکارهایی پیدا‌کنید که بتوانید عشقتان را از کره ماه هم که شده برگردانید و دوباره پیش خودتان داشته باشید. البته به یاد داشته باشید که این اتفاق تحت هر شرایطی هم رخ‌نمی‌دهد. شاید عشقتان بخاطر اتفاقات تلخی که بینتان افتاده دیگر تمایلی نداشته باشد که به سمت شما بازگردد و شاید او اصلا بخاطر همین دوری را انتخاب‌کرده تا مدتی از حواشی دور بماند. در هر صورت ما در این مقاله راهکارهایی را ارائه‌می‌کنیم تا بتوانید تمام سعی خود را برای بازگرداندن او و ترمیم ارتباطتان بکنید.

راهکارهای بازگرداندن عشق از راه دور

به او فرصت فکر‌کردن بدهید

زمانی که ارتباطتان را با عشقتان تمام‌کرده‌اید بهتر است که بلافاصله برای صحبت‌کردن با او اقدام‌نکنید. زیرا سطح هیجانات و احساسات هر دویتان به قدری بالا است که احتمالا اجازه‌نمی‌دهد تصمیم درست را بگیرید. سعی‌کنید به او فرصت فکر‌کردن بدهید او هم مانند شما از تمام‌شدن این رابطه ناراحت است پس طبیعی است که بخواهد کمی با خودش خلوت‌کند و به اتفاقاتی که رخ داده فکر‌کند.

بدون جانب‌داری علت جدایی خود را ارزیابی‌کنید

چنانچه که می‌خواهید عشق‌تان به رابطه بازگردد بایستی حتما یک تحلیل هدفمند و بدون جهت‌گیری و تعصب از علت جدایی داشته باشید. اگرچه ممکن‌است که بررسی دلایل جدایی دردناک باشد اما حتما بایستی در این راه با خودتان صادق باشید. مسائل مالی و عادات قدیمی نباید جزء دلایل بازگرداندن عشقتان باشد بلکه بایستی تحلیل و درک صحیحی از رابطه خودتان با او داشته باشید. به ندرت پیش‌می‌آید که در به پایان رسیدن یک رابطه تنها یکی از طرفین مقصر باشد. فراموش‌نکنید که مشکلات جدی یک شبه پیش‌نمی‌آیند بلکه به مرور زمان تلنبار می‌شوند. متاسفانه در اغلب موارد عدم برقراری ارتباط صحیح دلیل اصلی جدایی و به پایان رسیدن یک رابطه عاشقانه است. با این وجود، هر دو طرف بایستی در این زمینه بیشتر تلاش‌کنند تا ارتباط کلامی مناسبی با یکدیگر داشته باشند. برخی دیگر از عواملی که باعث جدایی می‌شوند عبارتند از بی‌وفایی، توهین و تحقیر، ترس از متعهدشدن و حسادت. جهت پیشگیری از تکرار اشتباهات گذشته و برخی از رفتارهای ناهنجار بایستی حتما بر روی برقراری یک ارتباط کارآمد کارکنید.

  برگشته اما نمی‌خواد وارد رابطه بشه!

سریع نتیجه‌گیری نکنید

در مورد احساسات خود از خودتان بپرسید. زمانی که جدایی رخ‌ می‌دهد کاملا طبیعی است که ترس از دست دادن و تنهایی بخشی از عادات روزانه باشد. با این حال، این لزوما بدین معنا نیست که به دنبال بازگرداندن عشقتان باشید. برداشت‌های غلط از احساسات خود و حالت عاطفی نامعلوم در این مرحله طبیعی هستند. سعی کنید که به دو سوال زیر صادقانه پاسخ‌دهید:

  • آیا دلتان برای عشقتان تنگ‌شده یا با وجود او احساس امنیت می‌کنید؟
  • آیا می‌خواهید که با عشقتان زندگی مشترک داشته باشید یا صرفا برای بودن او در کنارتان احساس دلتنگی ‌می‌کنید؟

بسیار مهم است که در پاسخ دادن به این دو سوال با خودتان صادق باشید. در واقع این تنها راه است برای اینکه بفهمید که آیا واقعا به دنبال بازگرداندن عشقتان هستید یا این که تنها نمی‌خواهید تنها باشید. در این مورد با خودتان رک باشید. در این راه عجولانه تصمیم‌نگیرید.

از برقراری تماس با عشقتان خودداری‌کنید

بسیاری از افرادی که خواهان بازگرداندن عشقشان هستند  عجول بوده و احساساتی عمل‌می‌کنند. تماس‌های تلفنی زیاد، ارسال پیام‌های بی‌شمار یا تعقیب‌کردن و زیرنظرگرفتن عشقتان کارهایی هستند نتایج کاملا عکس به همراه دارند و تنها باعث عصبانیت عشقتان می‌گردند. برای مدتی تماس و ارتباطتان را با عشقتان قطع‌ کنید زیرا این کار معقول‌ترین راه‌کار در چنین مواقعی است. هرچند که سخت و دشوار است اما فاصله به وجود آمده بر اثر جدایی را بپذیرید. اگر به دنبال بازگرداندن عشقتان هستید بایستی حتما رابطه‌تان با او را قطع‌ کنید. نزدیک‌شدن بیش از حد به او منجر به دوری و ایجاد فاصله بیشتر در بین شما می‌شود.

زمانی را به خودتان اختصاص‌دهید و به دنبال احساساتتان بروید

بخاطر داشته باشید که وجود فاصله در این شرایط در بین شما می‌تواند به نفع هر دوی شما باشد. پس از جدایی بایستی زمانی را با خود خلوت‌ کنید تا نسبت به احساسات خودتان آگاهی و درک درستی پیداکنید. از این طریق می‌توانید بهتر خودتان را بشناسید و به چیزهایی بپردازید که در دوران ارتباطتان از آنها غافل‌بودید. قطع‌ ارتباط یک گام مهم در کسب آگاهی نسبت به احساسات خود است و به شما کمک‌می‌کند تا بیشتر بر روی احساساتتان کار‌ کنید. در این دوران غالبا تمرکز فرد به روی خانواده و دوستان و یا شغلش معطوف ‌می‌شود. در این دوران بر روی نقاط قوت، استعدادها و ظاهر خود کارکنید. تغییری در خودتان ایجادکنید و تبدیل به فردی شوید که عشقتان دوباره عاشق شما شود. به یاد آوردن چگونگی شروع ارتباطتان و دلیل اینکه چرا عشقتان عاشق شما شد بسیار حائز اهمیت است. آیا عشقتان بصورت ناگهانی و شوخی عاشق شما شد یا از روی عشق و علاقه؟ دلیل این کار هرچی که باشد سعی‌کنید دوباره این رابطه و شور و علاقه را برگردانید.

  تحت چه شرایطی رابطه ارزش بازگرداندن دارد؟

ایجاد تغییر در ظاهر و رسیدن به خود می‌تواند شگفتی‌ساز باشد

غالبا در چنین شرایطی ایجاد تغییر در قیافه و ظاهر خود می‌تواند راهی موثر و مفید باشد. لباس‌های نو، ورزش‌کردن یا رفتن به آرایشگاه می‌تواند تاثیری شگفت‌انگیز به همراه داشته باشد. البته فراموش‌نکنید که نباید شخصیت خود را تغییر دهید اما اگر در دید عشقتان سرحال‌تر و خوشحال‌تر بنظر برسید می‌توانید اثری مثبت بر روی او داشته باشید.

تفریح‌کنید و با دوستانتان معاشرت داشته باشید

گوشه‌گیر و افسرده نباشید. فعالیت داشته باشید و به دیدن دوستان بروید، با افراد جدید آشنا شوید یا یک سرگرمی تازه پیداکنید. اهداف جدیدی برای خودتان تعیین‌ کنید. الان بهترین زمان برای انجام کارهایی است که از مدت‌ها قبل می‌خواستید آنها را انجام‌دهید. مهم‌ نیست که زن باشید و یا مرد بلکه آنچه مهم‌ است این است که زمانی که از زندگی لذت‌ می‌برید و از خودتان خوشحالی بروز‌ می‌دهید همواره جذاب‌تر بنظر می‌رسید.

دوباره عزت‌نفس خود را بدست‌آورید

بسیاری از زنان و مردان پس از جدایی عزت‌نفس خود را از دست می‌دهند. حس طردشدن از جانب فردی که دوستش‌دارید و عمیقا به او اهمیت‌ می‌دهید بسیار ناخوشایند است. در بعضی موارد، به خصوص سال‌ها پس از ازدواج ممکن‌ است که تمام دنیا به یکباره خراب‌ شود و شما بمانید و تکه‌هایی از رابطه که باید به تنهایی جمع‌ کنید. از همین رو هنگامی که می‌شنویم فردی می‌گوید “می‌خواهم عشقم برگردد زیرا او بهترین کس در دنیا و معشوقه‌ی من است” همواره به آن فرد یادآوری می‌کنیم که او نیز بی‌نظیر است. چنانچه عشقتان برای شما تب‌کند و با اولین دیدار توانستید که او را شیفته خود کنید این بدین معناست که هزاران هزار ویژگی خوب در شما وجود دارد.

  نشانه های بازگشت عشقتان به رابطه

ارتباطتان را با عشقتان حفظ‌ کنید

پس از گذشت ۴ هفته از عدم برقراری ارتباط با عشقتان اکنون می‌توانید با او ارتباط برقرارکنید. روابط از راه دور خاص‌ هستند زیرا از دست دادن ارتباط با عشقتان بسیار راحت است. لذا بسیار مهم است که پس از جدایی از راه دور برای برقراری ارتباط با عشقتان تلاش‌ کنید. راه‌حل این کار این است که هر بار که با عشقتان حرف‌ می‌زنید خودتان را برای متقاعد کردن او برای بازگرداندنش به رابطه خیلی محتاج و وابسته نشان ‌ندهید. هر چند که برقراری ارتباط با عشقتان پس از جدایی از راه دور ممکن ‌است دشوار و حتی دردناک باشد اما اگر خواهان بازگرداندن عشقتان هستید نشان‌دادن این که خیلی به او محتاج‌ نیستید بسیار حیاتی و مهم است. فراموش‌نکنید که از این تعاملات برای نشان‌ دادن تغییرات به وجودآمده در خود و اثبات اینکه چقدر جذاب هستید، استفاده‌ کنید. بدانید تا زمانی که رابطه و گفتمان سالمی با عشقتان داشته باشید این فرصت را خواهید داشت تا دوباره او را شیفته خود کنید و یا او را به مسیری اصلی رابطه‌تان بازگردانید اما تمامی این موارد به توانایی شما در حرف‌زدن مستمر با او، بدون این که بیش از حد عجول‌ و یا احساساتی شوید، بستگی‌دارد.

زمانی که از عشقتان جدا‌ می‌شوید قطعا فشارهای روانی بسیار زیادی را تحمل‌ می‌کنید اما سخت‌ترین بخش ماجرا زمانی است که شما از یکدیگر دور هستید و دسترسی و راه ارتباطی با هم ندارید. نگران نباشید. اگر شما هیجانات خود را کنترل‌ کنید به راحتی می‌توانید او را برگردانید اما به شرطی که به همه راهکارها عمل‌کنید و اینکه مطمئن باشید عشقتان هم تمایل دارد دوباره به شما بازگردد. سعی‌ کنید کمی به عشقتان زمان دهید تا با خودش خلوت‌ کند. شما نیز از این فرصت استفاده‌ کنید و ببینید واقعا برای چه می‌خواهید دوباره به رابطه با او بازگردید. ۳۰ روز با او هیچ گونه تماسی نداشته باشید. سعی‌ کنید در این مدت احساسات خود را دنبال‌ کنید و به تفریحاتتان بپردازید. با دوستان و آشنایانتان معاشرت‌کنید. روی احساس اعتماد به نفس و عزت‌نفس خود کارکنید و در نهایت ارتباطتان را مجدد با عشقتان برقرارکنید.

خواستگار سمج (با خواستگار سمج چه باید کرد؟)

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

  • سلام
    من با یک پسری دوست بودم که خیلی بهشون علاقه دارم ولی بعلت خیانتهاش نتونستم باهاش بمونم حالا دوباره برگشته و می خوام محتاطتر باهاش شروع کنم و اینبار دیگه مثل قبل بهش بها ندم و از خودگذشتگی های قبل و تکرار نکنم
    مثلا به اس ام اس کی ببینمت چه پاسخی بدم

مقالات مرتبط