همیار عشق

اصول مخ زدن دختر جهت ازدواج(آخرین ویرایش سال 1400)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

اصول مخ زدن دختر جهت ازدواج(آخرین ویرایش سال 1400)

هر مردی می‌خواهد ازدواج کند. اگر شما هم از این رمز و رازها باخبر باشید، می‌توانید مخ دختری که دوست دارید برای ازدواج بزنید.  شاید فکر کنید که برای آشنایی و ازدواج با یک دختر باید مثل هنرپیشه‌ها خوش‌قیافه و خوش‌تیپ باشید یا پولتان از پارو بالا برود.اما اشتباه می‌کنید. به جذابیت برد پیت بودن یا ماشین مدل بالا داشتن خوب است، اما اگر این خصوصیات و دارایی‌ها را ندارید، باز هم نیازی نیست که نگران باشید. تنها چیزی که به آن نیاز دارید، استراتژی صحیح است. اگر استراتژی درست داشته باشید، حتی اگر زشت و فقیر باشید، باز هم او تحسین‌تان خواهد کرد و دوست دارد تا با شما ازدواج کند. با ما همراه باشید تا با دانستن راه و رسم مخ زدن دختری که میخواهید با او ازدواج کنید بیاموزید. در مقالات بعدی در مورد نحوه ارتباط با حانواده او جهت ازدواج صحبت خواهیم کرد.

اصول و روش های مخ زدن دختر برای ازدواج

خوشتیپ و خوش لباس باشید

اگر می‌خواهید توجه دختر مورد علاقه‌تان را جلب کنید، باید جذاب به نظر برسید. قبل از آن که از خانه بیرون بروید، دوش گرفتن را فراموش نکنید. دخترها مردهای تمیز و مرتب را دوست دارند. اگر در لباس اسپرت احساس راحتی بیشتری می‌کنید، کت و شلوار نپوشید یا اگر طرفدار تیپ‌های خشن و قوی هستید، ریش‌تان را اصلاح نکنید. تمام دخترها حس ششم فوق‌العاده‌ای دارند و وقتی وانمود می‌کنید که کس دیگری هستید، به راحتی متوجه می‌شوند.

توصیههای مفید:

 • می‌توانید از ادوکلن محبوب‌تان استفاده کنید، اما زیاده‌روی نکنید. خانم‌ها مردانی را که بوی خوب می‌دهند، دوست دارند. از این به بعد وقتی او به شما فکر بکند، عطرتان را به یاد خواهد آورد.

شنونده خوبی باشید 

راز موفقیت در زدن مخ دختری که میخواهید با او ازدواج کنید در خوب گوش دادن است. باید بیشتر از آن که حرف بزنید، گوش بدهید. به جای این که سعی کنید تمام داستان‌هایتان را برایش تعریف کنید، باید به ماجراهای او گوش بدهید. به او نشان بدهید که برای شنیدن حرف‌هایش سراپا گوش هستید و او را به خوبی می‌فهمید؛ به این ترتیب مطمئن باشید که قلبش را تصاحب خواهید کرد. با او حرف بزنید، حرف‌هایش و تمام چیزهایی را که دوست دارد و ندارد، تجزیه و تحلیل کنید.

توصیههای مفید:

 • وقتی ماجرایی را برایتان تعریف می‌کند، سرتان را تکان بدهید، لبخند بزنید یا بخواهید که جزئیات بیشتری را برایتان تعریف کند.
 • درباره حرف‌هایش نظر بدهید، مثلاً “جدی”، “نه بابا”، “آره درست میگی”.
 • از او سوال‌هایی درباره شغلش و محل تولدش بپرسید تا آغاز گفتگو و صحبت کردن درباره‌ی زندگی برایش راحت‌تر شود.
 • از او درباره سلایق و علایقش، مثلاً موسیقی یا غذای مورد علاقه‌اش بپرسید. این قبیل موضوعات برای شروع صحبت فوق‌العاده است.
 • از تعریف‌های بی‌پروا و بی‌ملاحظه خودداری کنید و به خط قرمزها احترام بگذارید.
  عشقم میگه بیا خونم، با هم باشیم (میگه بریم خونه، برم یا نه؟)

یک مرد مرموز باشید 

وقتی می‌خواهید مخ دختر مورد علاقه‌تان را برای ازدواج بزنید، باید دقیق و آهسته پیش بروید. عجله نکنید و او را فراری ندهید. پیش‌بینی کردن و مرموز بودن کلیدواژه‌های این مرحله است. زیاد درباره خودتان حرف نزنید، بگذارید که او درباره‌تان حدس بزند. آمار نشان می‌دهد که تمام دخترها دو ویژگی را در مردان دوست دارند: قدرت و اعتماد به نفس بالاتر. اما خودخواه نباشید. این که به خودتان و زندگی‌تان افتخار می‌کنید، هیچ اشکالی ندارد، اما نباید لاف بزنید و فخرفروشی بکنید. در غیر این صورت دختر محبوبتان با سرعت از چنین پسر خودپسندی دور خواهد شد.

توصیههای مفید:

 • زیاد درباره خودتان حرف نزنید.
 • برای فاش کردن مقصود اصلی خودتان عجله نکنید، در غیر این صورت اگر احساسات شما قوی‌تر از احساسات او باشد، جا می‌خورد و کنار می‌کشد.
 • فقط حرف‌هایی را بزنید که شما را از بقیه‌ی مردهایی که درصدد جلب توجه او هستند، متمایز کند.

شوخطبعی

اگر بتوانید او را به خنده بیاندازید، می‌توانید به قلبش راه پیدا کنید. اگر وقتی او را به یک فنجان قهوه دعوت کردید، او باز هم دعوتتان را رد کرد، تسلیم نشوید. یک لطیفه بامزه‌، لبخند دوستانه و گفتگوهای خودمانی و غیرجدی سلاح‌هایی است که برای زدن مخ او به آنها نیاز دارید. اعتماد به نفس‌تان را با توجه به موقعیت حفظ کنید و به او ثابت کنید که مردی قوی و قابل اتکا هستید که می‌تواند به هدف‌هایش برسد. اما مراقب باشید که مانند یک مزاحم آزاردهنده رفتار نکنید.

توصیههای مفید:

 • برای مثال اگر در جواب تمام سوال‌های قبلی پاسخ‌هایی سرد و یک کلمه‌ای دریافت کردید، از او بپرسید که آیا می‌توانید فقط کنارش بمانید.
 • باهوش باشید و به جای این که خودتان موضوع صحبت را پیدا کنید، از او کمک بگیرید. این درخواست کمک دلیل فوق‌العاده‌ای برای شروع گفتگو است.

زبان بدن 

حداقل نیمی از ارتباط غیرکلامی است. بدن‌های ما حرف می‌زنند! یکی از بهترین روش‌ها برای زدن مخ او این است که با زبان بدن از او دلبری کنید. باز هم مراقب باشید که آهسته پیش بروید و عجله نکنید.

توصیههای مفید:

 • بسته به مکانی که در آن هستید، او را تا محل خاصی مثلاً صندلی سینما، نیمکت پارک، میز رستوران و … همراهی کنید.
 • هر چقدر هم که بازوهایتان عضلانی است، نباید دست به سینه بنشینید. همین‌طور پاهایتان را روی هم نیاندازید.
 • از دشنام و حرف‌های رکیک استفاده نکنید. زبان ساده‌ی معمولی همیشه بهتر از زبان بی‌ادبانه است. به علاوه خوب حرف زدن نشان می‌دهد که چه مرد روشنفکری هستید.

فراموش نکنید که یافتن نیمه‌ی گمشده‌تان آسان نیست. اگر در این راه مشکلی برایتان پیش آمد، ناراحت و سرخورده نشوید. تنها کاری که باید بکنید، این است که قدری تمرین کنید و اعتماد به نفس داشته باشید.

 

تلگرام، اینستاگرام، چت و پیامک 

وقتی می‌خواهید نظر دختری را برای ازدواج جلب کنید یا به قلبش راه پیدا کنید یا وقتی می‌خواهید مخ دختری را از طریق چت و پیامک بزنید، باید از نکات کلیدی این کار آگاه باشید. وقتی دختر مورد نظر روبرویتان است، سخت است که شجاعت‌تان را جمع کنید و مخش را بزنید. وقتی عصبی و مضطرب می‌شوید، واژه‌ها از ذهن‌تان فرار می‌کند و زبان‌تان بند می‌آید. اما اگر یاد بگیرید که چطور بدون آن که خودتان را ضعیف و آسیب‌پذیر نشان بدهید، از پیامک برای گرم کردن رابطه‌تان و باز کردن قفل قلبش استفاده کنید و به این ترتیب او را بیشتر بشناسید، حتماً می‌توانید به این طریق به خواسته‌تان برسید و دختر مورد علاقه‌تان را به دست بیاورید.

 

پیام‌های مبهمی برایش بفرستید که توجهش را جلب کند

این که کاری بکنید که یک دختر از تخیلاتش استفاده کند، یک هنر است؛ وقتی این هنر را یاد بگیرید، در مسیر موفقیت قرار خواهید گرفت. بیش از اندازه وارد جزئیات نشوید و اجازه بدهید که او خودش حدس بزند و قدری به فکر فروبرود.

  گرم کردن یک رابطه سرد شده (چطور رابطه‌مو با دوست پسرم گرم کنم؟)

منظورتان را واضح بیان نکنید و توضیحی کلی بدهید تا او کنجکاو و قدری هیجان‌زده شود. وقتی در این ترفند مهارت پیدا کنید، موفق می‌شوید که مخ دختر مورد نظرتان برای ازدواج را از طریق چت و پیامک بزنید.

 

بعد از پیام مبهم، یک پیام دلنشین بفرستید

وقتی بدون مقدمه برایش پیام می‌فرستید که چقدر دلتان برایش تنگ شده، گرمای عشق و علاقه‌تان را به او تزریق می‌کنید.

اگر می‌خواهید این دختر مانند موم در دستانتان باشد، یک پیام کوتاه و دلنشین معجزه می‌کند.

 

از او بخواهید که ویبره یا آهنگ خاصی را برای پیام‌تان انتخاب کند

 از او بخواهید که زنگ خاصی را برای پیام‌هایتان انتخاب کند یا گوشی‌اش را برای پیام‌های شما روی ویبره بگذارد، به این ترتیب مطمئن می‌شوید که پیام‌هایتان برای او خاص خواهد بود. از این به بعد هر جا که تلفنش همراهش باشد و شما به او پیام بزنید، با دست پر وارد بازی خواهید شد.

 

اخلاقیات از همه چیز مهم‌تر است

قبل از آن که پیام‌تان را ارسال کنید، بهتر است آن را یک بار دیگر با دقت بخوانید. درست است که هدف اصلی شما مخ زدن است، اما باید این کار را مودبانه و با رعایت اصول اخلاقی انجام دهید. این همان موضوعی است که بسیاری از پسرها آن را خراب می‌کنند. شما یکی از این پسرهای خرابکار و بی‌ملاحظه نباشید.

 

تعادل را در لطیفه تعریف کردن رعایت کنید

رعایت تعادل نکته‌ی کلیدی است. اگر هر از گاهی کمی بامزه باشید و لطیفه‌های مودبانه‌ای ارسال کنید، اشکالی ندارد. اما اگر زیاده‌روی کنید، ممکن است نتیجه‌ی عکس بگیرید.

جان کلام آن که اگر بتوانید دختری را با پیام‌هایتان از ته دل به خنده بیاندازید، در دسته‌ی برنده‌ها قرار خواهید گرفت.

 

با انتخاب نام مستعار مناسب موفق شدن‌تان را تضمین کنید

انتخاب نام مستعار مناسب یک روش عالی برای مخ زدن است. به اسمی فکر کنید که برایش مناسب است و آن را امتحان کنید. اما قبل از آن که دائم از این اسم استفاده کنید، مطمئن شوید که او کاملاً از آن خوشش آمده است.

یک اسم خاص باعث می‌شود که ارتباط عاطفی لازم در دنیای مجازی بین شما برقرار شود و  یک قدم به زدن مخ او نزدیکتر شوید. هیچ گاه قدرت یک نام مستعار دوست‌داشتنی را دست‌کم نگیرید.

وقتی نام مستعاری را برایش انتخاب می‌کنید و باعث می‌شوید که او احساس خاص بودن بکند، در واقع به او می‌گویید که برایتان مهم است و برایتان اولویت شماره یک محسوب می‌شود.

 

نیازی به برنامه‌ریزی نیست

قرارهای سریع و ناگهانی جذابیت بالایی دارند. وقتی دقیقه نود با او قرار می‌گذارید، جای اما و اگر برای او نمی‌گذارید، چون وقتی برای فکر کردن ندارد.

خبر مهم این که سعی کنید صمیمیت بین‌تان را قبل از چنین قرارهایی افزایش دهید تا وقتی حضوری با هم ملاقات می‌کنید، بدانید که چطور باید توجه یکدیگر را جلب کنید.

 

با نشان دادن احساسات واقعی‌ خودتان را حساس و آسیب‌پذیر نشان دهید

مهم نیست که منظور واقعی‌تان از این ارتباط مخ زدن است، باید درباره‌ی احساساتتان صادق باشید. به عبارت دیگر خودتان باشید و ادا درنیاورید. اگر کمی او را به دنیای خودتان راه بدهید، مخ زدنش برایتان مثل آب خوردن خواهد شد. دخترها عاشق مردانی هستند که احساساتشان را شفاف و روشن بیان می‌کنند.

 

محیط را توصیف کنید

در این گام باید کمی به تخیلتان مجال پرواز بدهید. بگذارید که پیام‌هایتان به چشم‌های شما تبدیل شود و محیط زندگی و دکوراسیون اتاقش را توصیف کند. فکر کنید که او چه لباسی پوشیده و الان چکاری انجام می‌دهد، البته مراقب باشید که زیاده‌روی نکنید.

  پیشنهاد رابطه جنسی(سکس)، زنگ خطر مهم رابطه!

 

از او عکس‌های خصوصی نخواهید

درخواست عکس‌های خصوصی در چت درخواست بسیار نابه‌جا و نامناسبی است که شما را کاملاً از هدف‌تان دور می‌کند. اگر مودب باشید و به جز عکس صورتش عکس دیگری از او نخواهید، او تصمیم نمی‌گیرد که اسم‌تان را هر چه زودتر از فهرست تماس‌هایش پاک کند. اگر او خودش تصمیم گرفت که عکسی خصوصی برایتان بفرستد، قضیه کاملاً فرق می‌کند و این اقدام خودجوش نشان می‌دهد که زدن مخ او برایتان آسان‌تر شده است.

 

در پیام دادن زیاده‌روی نکنید

اگر در تلاش کردن برای مخ زدن زیاده‌روی کنید یا به عبارتی او را با پیام‌هایتان بمباران کنید، به دختر مورد علاقه‌تان ثابت می‌کنید که اعتماد به نفس لازم را برای تصاحب قلبش و بودن با او ندارید. به این ترتیب ماجرایتان با شکست به پایان می‌رسد.

 

کوتاه و شیرین

وقتی به دختری پیام می‌زنید، پیام‌هایتان باید کوتاه و دلنشین و رک و سرراست باشد. درست است که می‌خواهید کنجکاوی‌اش را تحریک کنید، اما در عین حال باید آنقدر اطلاعات به او بدهید که تخیلش را به کار بیاندازد. مسلماً می‌خواهید که او دوباره به شما پیام بزند و بخواهد که توضیح بیشتری بدهید یا جزئیات بیشتری را برملا کنید.

آئینه‌سازی ترفند مهم دیگری برای مخ زدن است. اگر او یک پیام چهار حرفی برایتان فرستاد، شما هم جوابش را با یک پیام چهار حرفی بدهید. همچنین قواعد دستوری را در پیام‌هایتان رعایت کنید تا شبیه یک پسر بی‌سواد به نظر نرسید.

 

وقت‌شناسی مهم است

این که متوجه شوید، کی و چقدر باید برایش پیام بفرستید، اصلاً آسان نیست. قبل از خواب باید برایش پیام بفرستید یا صبح زود؟ چه زمانی برای ارسال پیام نامناسب است؟

صبر داشته باشید تا در این باره به نتیجه برسید و در این مدت دقت کنید که چه مدت طول می‌کشد تا او به پیام‌هایتان جواب بدهد. هر چه زودتر، بهتر، البته اگر او ظرف یک ساعت جواب نداد، به این معنی نیست که علاقه‌ای به شما ندارد؛ شاید جواب نداده است، چون مشغول کار است، دارد چرت می‌زند یا حمام رفته است.

حواس‌تان باشد که تا جواب پیام قبلی را نگرفته‌اید، پیام جدیدی نفرستید. وقتی جواب نمی‌دهد، او را با پیام‌هایتان بمباران نکنید. به یک پیام اکتفا کنید و صبر کنید تا جواب بدهد. هیچ دختری دوست ندارد که وقتی هنوز جواب پیام اول را نداده است، ده‌ها پیام دیگر را هم از این پسر عجول دریافت کند.

عصر در مجموع بهترین زمان برای فرستادن پیام است، چون او در طول روز معمولاً سرش شلوغ است، کار دارد و … .

 

برای این که دختری را جذب کنید یا در اصطلاح مخ او را بزنید راه های زیادی وجود دارد مثلا:

 1. بهترین لباس های خود را بپوشید
 2. شنونده خوبی باشید
 3. پسر مرموزی باشید
 4. شوخ طبعی از خود نشان دهید
 5.  زبان بدن مناسب داشته باشید

یکی از راه های پیروز شدن در این راه، مخ زدن با چت و پیامک و استفاده از شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام و اینستاگرام است. برای اینکه بتوانید با پیام دادن نظر او را جلب کنید لازم است:

 1. پیام های مبهم و مفهومی بفرستید
 2. سپس بلافاصله پیامی با مزه ارسال کنید
 3. گاهی اوقات با فرستادن جوک او را بخندانید
 4. او را با اسم های مستعار خاصی صدا بزنید
 5. خود واقعی تان باشید و نقش بازی نکنید
 6. از او درخواست عکس های خصوصی نکنید
 7. بیش از حد پیام ندهید
 8. کوتاه و مختصر پیام بفرستید
 9. وقت مناسبی را برای پیام دادن انتخاب کنید

 

چطور مخ یک پسر را بزنیم؟

 

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • سلام من ۱۶ساله ام من یک. رفتم بوتیک لباس یک دختری تو سن های خودم دیدم و در یک نگاه عاشق دختره شدم و خوانواده اونم می شناسم ولی من تا حال با کسی رل نزدم و راه روش مخ زدن بلد نیستم و موندم من برم خواستگاریش باخانواده مشورت کنم یا اول وارد رابطه شم تا بتونم دل دختره به دست بیا رم و برم خواستگاری من روششم بلد نیستم باهاش وارد رابطه شم

  • صالح جان سلام
   بهتره قبل از هر اقدامی، از شروع رابطه ات و تناسب معیارهات با این خانم مطمئن بشی. به نظر میاد شناخت کافی بین شما وجود نداره، متوجه احساسات شما هستیم اما بهتره کمی با صبر بیشتر پیش برید. با توجه به سن شما احتمالا امکان ازدواج برای شما پایینه. مساله ای نیست که اول موضوع رو با خانوواده خودتون مطرح کنید و از اونها مشورت بخواید عزیزم.

 • سلام من یگ دختر را دوست دارم
  اون مرا جانم صدا میکنه اما من نمی فهمم که از دوستم داره یانی چگونه باید بفهمم؟؟؟

  • محمد جان سلام
   لطفا توضیحات کامل تری درباره سن و شرایطتتون بهم بده تا بتونم بهتر کمکت کنم

 • سلام
  من 22 سالمه و با دختری که 1 یه سال ازم کوچکتره رابطه عاشقانه دارم یعنی با زبون امروزه باهاش رلم ولی یه مدتی هست که بهم بی توجهی میکنه و اصلا انگار حس قبلیش رو به من نداره )):
  کمکم کنید تا این مشکل رو برطرف کنم در ضمن اخلاق رفتار من هم از اول رابطمون هیچ تغییری نداشته …

  • دوست عزیزم سلام
   این موضوع نیاز به بررسی جزئیات بیشتری داره، اینکه کیفیت رابطه تون چی بوده، چه ویژگی های مثبت و منفی بینتون بوده، دلیل این خانم برای این رفتارش چیه، خواسته شون چیه و … پیشنهاد می کنم با یک مشاور صحبت کنی تا با بررسی جزئیات بیشتری از رابطه تون بتونه بهتر راهنماییت کنه

  • سلام من ۱۶ساله ام من یک. رفتم بوتیک لباس یک دختری تو سن های خودم دیدم و در یک نگاه عاشق دختره شدم و خوانواده اونم می شناسم ولی من تا حال با کسی رل نزدم و راه روش مخ زدن بلد نیستم و موندم من برم خواستگاریش باخانواده مشورت کنم یا اول وارد رابطه شم تا بتونم دل دختره به دست بیا رم و برم خواستگاری من روششم بلد نیستم باهاش وارد رابطه شم

   • صالح جان سلام
    بهتره قبل از هر اقدامی، از شروع رابطه ات و تناسب معیارهات با این خانم مطمئن بشی. به نظر میاد شناخت کافی بین شما وجود نداره، متوجه احساسات شما هستیم اما بهتره کمی با صبر بیشتر پیش برید. با توجه به سن شما احتمالا امکان ازدواج برای شما پایینه. مساله ای نیست که اول موضوع رو با خانوواده خودتون مطرح کنید و از اونها مشورت بخواید عزیزم.

 • با سلام من 17 ساله هستم و خیلی یکی از اشنای هامون رو دوست دارم و شوهر داره ویک بار جای خصوصیش رو دیدم و خودش می دونه ایا اون هم منو دوست داره و می تونم رابطه جنسی داشته باشم با اوشون ؟

 • سلام من کاملا با رل مخالفم چون خیلی ضرر داره همچنین من اگه بزرگ بشم زن نمیگیرم میخوام یه موسسه بزرگ تاسیس کنم که فقیران و نیازمندان کمک کنم تا اخر عمر این کارو میکنم و وقتی هم میخواستم از دنیا برم به کسی که لیاقت و شایستگی داشته باشه و نسل به نسل منتقل بشه کاش انسان ها به دنبال نیکی بودن نه به فکر عشق به دوست دخترشون اگه میخواستن این کارو کنن الان دنیا جای قشنگی شده بود و امام زمان هم ضهور میکرد لعنت بر کسی که بدنبال عشق باشد

  • حاجی زن گرفتم چه ربطی به امام زمان داره بعدشم تو قرآن اومده با زن گرفتن نصف دین کامل میشه تو از قصد داری میگی تا همه رو دین زده کنی

  • سلام
   قصد بی احترامی ندارم
   ولی لطف کن از این به بعد درمورد چیزی که حتی نمیتونی درکش کنی حرف نزن.اینجوری برا خودت بهتره

 • سلام من 21 سالمه چند وقت پیش دوست دوران بچگیم (20سالشه)بهم اعتراف کرد منم ردش کردم ،چون اونموقع آمادگیشو نداشتم و فکر میکردم اینجوری زیاد درست نیست ولی الان میخوام باهاش باشم،خیلیم مصمم هستم اما خیلی بد ردش کردم.نمیدونم هنوزم میخواد یا نه.بنظرتون چجوری باید بهش بگم؟

 • سلام من ۱۸ سال سن دارم و با یه دختر در ارتباط هستم که ۱ سال و ۶ ماه از من بزرگتره و عاشق یک پسری هست که پنج سال کوچکتره ازش و با اون بهم زده
  اما هنوز سعی در بدست آوردنش داره و من دلداریش میدادم
  ولی نمیدونم چرا حس وابستگی نسبت به من پیدا کرده و خودش شماره و همه چیش رو به من داده و باهام قرار گذاشته
  بعد اون قرار به من میگه که اون پسر روبیشتر از من دوست داره و الان بازم حس وابستگی به من داره
  یعنی میشه از روی عشق و علاقه باشه که این دختر هنوز به من پیام میده سعی داره تا ارتباطش رو با من حفظ کنه ؟

  • سلام دوست گرامی
   چون او شکست عاطفی خورده از شما به عنوان یک مرحم برای دردهایش استفاده می‌کند و شما نباید این اجازه را بدهید که از حمایت شما سوءاستفاده کند.

  • سلام دوست گرامی
   اگر این اتفاق چندین بار در رابطه شما افتاده است، یعنی توانایی حل مساله در رابطه شما وجود ندارد. در واقع به جای اینکه مسائل حل شوند، تبدیل به جدایی می‌شود.
   در چنین موقعیتی باید محرک‌ها و عواملی که باعث شروع بحث می‌شد را شناسایی کنید. اگر دیگر او تمایلی به ادامه صحبت و حل مساله ندارد، باید به مشاور مراجعه کنید تا رابطه شما را دقیقا ارزیابی کند و احتمال سالم بودن این رابطه را نیز مورد بررسی قرار دهد.

 • سلام
  من عاشق دختری شدم که خیلی بهم محل نمیده و حرف هاش باهام فقط در حد شوخیه و از اینجور حرفا چجوری باید مخشو بزنم یا اصن رابطه ای رو باهاش شروع کنم

  • سلام دوست گرامی
   اگر علائق او را می‌دانید، درباره این علائق صحبت کنید. سعی کنید صحبت مشترک ایجاد کنید تا او نیز توجه‌اش به شما جلب شود.

 • سلام
  بنده ۱۴ سالمه عاشق یکی از دخترای فامیلمون شدم.اون دوسال از من بزرگ تره.
  ولی من خیلی بهش علاقه پیدا کردم و عاشقش شدم.
  من با کارام وانمود میکنم که دوستش دارم ولی اون هیچ حس خاصی نداره.
  ولی با هم خیلی شوخی میکنیم وقتی پیش هم هستیم.
  حالا بهم لطفا بگین چیکار کنم بدونه دوستش دارم.
  و آیا این رابطه درست هست؟
  ولی من خیلی عاشقش شدم.
  بنده تهران هستم و اون شمال.
  گاهی اوقات باهاش چت میکنم

  • سلام دوست گرامی
   عنوانی که برای این احساسات‌تان در 14 سالگی در نظر گرفتید، عاشق شدن نیست؛ بلکه تغییرات هورمونی است که به تازگی در شما شکل گرفته. بنابراین بدانید که این هیجان زودگذر خواهد بود و سن مناسبی برای ابراز علاقه نیست.

  • سلام دوست گرامی
   همانطور که می‌دانید این علاقه به شخص نادرستی اتفاق افتاده است و برای شما ضررهای فراوانی دارد.
   ممکن است دلیل این گرایش، سن شما باشد و یا رفتارهای نادرستی که طرف مقابل برای جلب توجه کرده است.
   در هر صورت آسیب‌های این علاقمندی بسیار زیاد است.
   تلاش کنید که ارتباط خود را با او قطع کنید و هر نوع ارتباطی( پیام، تماس، دیدار و…) را لغو کنید.

 • سلام من ۲۴ سالمه تا الان رابطه موفق نداشتم هیچگونه شناخت صحیحی از جنس مخالف ندارم آخه پیچیده هستن برام هر کدوم شخصیت خاص خودشونو دارن از طرفی از خیلی کارا به شدت بیزارم یعنی اهل تعریف کردن از جنس مخالف نیستم تحت هیچ شرایطی یا اصلا خوشم نمیاد کسی بهم بی توجهی کنه در حدی که اگر یکبار یه دختر بصورت غیر موجه دیر جواب پیاممو بده یا حس کنم داره منو نادیده میگیره کلا بیخیالش میشم
  یا اگر فقط یکبار عذر میخام ، ببینم داره با کسی لاس میزنه بیخیالش میشم یا بدم میاد از آدمایی که میگن سرم شلوغه ولی دارن زیر آبی میرن میاد به شدت مشورت نیاز دارم آیا راهکاری برای من هست آیا دختری که مد نظرمه پیدا میشه ؟

  • سلام دوست گرامی
   نکته مهمی را اشاره کردید که تمامی ارتباط‌های شما به این صورت پیش رفته است، یعنی دچار یک الگوی تکراری شدید.
   حساسیت شما به بی‌توجهی، به ابهام و بی‌خبری و اعتماد؛ نشان می‌دهد که نیاز دارید پیش از اینکه به دنبال شخص مناسبی برای ارتباط باشید، ابتدا برای دریافت مشاوره فردی اقدام کنید. چون دچار تله‌های ذهنی شدید و این مساله نیاز به درمان دارد.

 • سلام خسته نباشید من بین دوتا دختر گیر کردم و نمیدونم کدوم رو بیشتر دوس دارم
  میشه نشانه های عشق واقعی رو بگین تا من بفهمم ک کدوم رو بیشتر دوس دارم

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان، شرایط این دونفر و اهدافی که برای رابطه دارید، صحبت نکردید.
   نمیتوان با این شرح حال مختصر، راهنمایی دقیق انجام داد.
   شما ابتدا باید معیارهای خودتان را مشخص کنید که به دنبال چه شخصی و با چه ویژگی‌هایی هستید؟
   برای بررسی بیشتر می‌توانید به مشاور مراجعه کنید.

 • باسلام وخسته نباشید
  بنده ۳۰سالمه وبه یکی از دخترای فامیل علاقه دارم که اون ۱سال ازمن بزرگتره
  من غیرمستقیم بهش ابرازعلاقه میکنم چیکارکنم تا بفهمه میخوام باهاش دوست بشم
  ولی نمیدونم چطورانجام بدم نمیخوام مستقیم بهش بگم که میخوام باهاش دوست بشم وچطوربفهمم اونم علاقه داره یا نه
  ممنون اگه جواب بدین.

  • سلام دوست گرامی
   ابتدا باید هدف خود را از این ابراز علاقه بدانید؛ اگر صرفا دوستی باشد، ممکن است او نپذیرد، چون در سن مناسب ازدواج قرار دارد.
   از سوی دیگر شما باید دلیل علاقه خود را دقیق بدانید و معیارهایی که باعث این انتخاب شدند را بررسی کنید.
   در مسیر ابراز علاقه می‌توانید به دنبال صحبت مشترک درباره هر موضوعی با او باشید. از کمک و راهنمایی مشاور نیز می‌توانید استفاده کنید.

 • سلام من یه مدتی هست عاشق دختر عموم شدم و نمیدونم چجوری بهش بگم میشه یکم بیشتر راهنماییم کنید درضمن دوست ندارم رو در رو بهش بگم
  ما دوتا هم سن هستیم و من خیلی دوستش دارم درحدی که شب ها عکسشو نبینم خوابم نمی بره

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و طرف مقابل اشاره نکردید.
   با توجه به فامیل بودن، باید دقت داشته باشید که این مساله و علاقه منجر به اختلافی مابین خانواده‌ها نشود.
   اما اشاره کردید نمی‌خواهید مستقیم ابراز علاقه کنید؛ دلیل‌تان چیست؟
   و مساله دیگر این است که شما می‌توانید از فرصت فامیل بودن استفاده کنید و از برنامه‌های آینده او بپرسید و به دنبال حرف مشترک با او باشید.

 • سلام من 22 سالمه
  عاشق همه میشم
  جالب اینجاست که حدودا 5 ساله سعی میکنم مخ بزنم حتی یکی رو هم نتونستم جور کنم
  نمیدونم دقیقا مشکل کجاست
  تمام توصیه های این سایت رو هم نوشتم هم عملیش کردم جواب نداده
  بنظرتون میتونه طلسم باشه؟؟؟؟

  • سلام دوست گرامی
   عاشق همه می‌شوید؟ این مساله غیرعادی است و نیاز به بررسی دارد.
   اینکه به چه دلیلی نتوانستید با کسی وارد رابطه شوید، دلایل مختلفی دارد که یکی از مهمترین آنها، این است که نمی‌دانید دقیقاً دنبال چه فردی می‌گردید و یا مهارت برقراری رابطه را ندارید.
   خیر طلسم وجود ندارد.

 • سلام من ۱۷ سالم هست و عاشق یک دختر هستم اما اون رل داره و رلش را خیلی دوست داره من یکباره هم بهش پیام دادم بلاکم کرد اما دوباره از بلاکی درم اورده باید چیکار کنم؟

  • سلام دوست گرامی
   سن شما پایین است و احتمالا طرف مقابل نیز در حدود همین سن و سال نوجوانی قرار دارد. از رفتارهای هیجانی این سن، بلاک و آنبلاک کردن شما است. بنابراین بهتر است به این ارتباط ورود پیدا نکنید؛ از طرفی او با شخص دیگری نیز ارتباط است و ممکن است حرفی به شما بزند که شما را ناراحت کند.

   • سلام ببخشیدمن22سالمه وعاشق دخترخالم هستم والبته باهم دررابطه بودیم هاولی الان بامن لج کرده هرکاری میکنم کنارنمیادبایدچکارکنم

 • سلام من با یه خانم اشنا شدم که قبلا گویا شکست عشقی خورده و از همین اول رابطه بهم میگه در حد رفیق و عادی ایا ادامه بدم؟
  به گذشت زمان درست میشه؟ باهاش بمونم این عادی بودن رو فراموش میکنه ؟ 🙂

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و طرف مقابل اشاره نکردید.
   اگر همچنان طرف مقابل شما، درگیر شکست عاطفی قبلش است، بهتر است ادامه ندهید؛ چون او شرایطش را به شما گفته است.
   ممکن است شما را به شخص قبلی مقایسه کند و صرفاً گذشت زمان باعث فراموشی نمی‌شود.

 • سلام من یه پسر هستم که اولین رابطه ام دیشب میخواستم شروع کنم و با یه دختر خانم آشنا شدم
  با حرف زدناش دوست داره با هم باشیم اما چند بار این قضیه رو تکرار کرده که عادی باشه و عشق عاشقی نباشه
  نظر شما چیه بنده 20 سالم هست کسی که مد نظرم هست یک سال از خودم کوچیک تر هست.
  ممنون میشم جواب بدین.

  • سلام دوست گرامی
   شما هنوز شناختی از هم ندارید و به همین دلیل است که مردد هستید که آیا قصد او ماندن در یک رابطه جدی است و یا صرفاً می‌خواهد یک دوستی ساده داشته باشد.
   در چنین حالتی مهارت تصمیم گیری برای شما بسیار مفید خواهد بود؛ همچنین پیش از اینکه از جانب او برای رابطه اطمینان پیدا نکردید، سریعاً شروع به سرمایه‌گذاری‌های بیش از اندازه نکنید.

 • سلام حسین هستم ۱۷ سالمه
  یه دختری هست که همشهریمه و همسنمه خیلی دوسش دارم
  فقط جای بدش اینجاس که منو نمیشناسه و خیلی معروفه و طرفدار زیاد داره
  میشه به من کمک کنید که چطور به خواستم برسم

  • سلام دوست گرامی
   ابتدا از خودتان بپرسید دلیل اینکه از او خوشتان آمده است چییست؟
   منظور شما از معروف بودن چیست؛ در فضای مجازی؟
   و به سن خودتان نیز توجه کنید که ممکن است این علاقه بخاطر هیجانات دوره نوجوانی باشد.

   • با سلام و خسته نباشید من عاشق یه دختر شدم که یه مدت با هم توی رابطه بودیم الان بهم میگه دیگه دوستت ندارم برو با یکی دیگه رل بزن من الان باید چیکار کنم لطفا جواب بدید

    • سلام دوست گرامی
     به سن خودتان اشاره نکردید.
     به چه دلیل این درخواست را کرده است که با شخص دیگری وارد رابطه شوید؟ آیا بحث و دعوایی بین شما رخ داد؟
     اطلاعات مختصری دادید و نیاز به ارزیابی بیشتری وجود دارد.

 • سلام ، من یک پسر ۱۳ ساله هستم . من تو هیئت عاشق یه دختر شدم که هم سن خودمه و خودش هم میشناسم ، شمارش رو هم دارم . ولی نمیدونم که بهش چی بگم که از تخیلش استفاده کنه . اگه میشه بهم بگید که باید بهش چی بگم . ممنون میشم

  • سلام دوست گرامی
   سن شما بسیار پایین است و این علاقه شما به دلیل هیجانات شروع دوره نوجوانی است.

 • سلام خسته نباشید من یک پسر 17 ساله هستم از ویژگی های من اینه که مغرورم خوشتیپ هستم چهره جذابی دارم سرو زبون دارم روابط عمومی بالایی دارم و در ضمن ورزشکار هستم و بدن رو فرمی دارم من از وقتی بچه بودم عاشق یکی از فامیلامون میشم که خیلی زیبا جذاب و مهربون خوش اخلاق و خوش هیکل هستن، شدم
  فقط ایشون یک سال از من بزرگ تر هستن و اینو بگم که ایشون از نظر من یه مورد ایده ال میتونن باشن اما چند وقتی میشه که از طریق یه کانال با یک دختر زیبای دیگری اشنا شدم که هم سن هستیم و در کانادا زندگی میکنه و چون من هم میخوام بعد از کنکور به کانادا مهاجرت کنم ایشون هم از نظر من یک مورد ایده ال هستن و حالا من بین این دو دختر گیر کردم و نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم لطفا میشه کمک و راهنمایی کنید

  • سلام دوست گرامی
   بین دوراهی برای انتخاب شریک عاطفی قرار گرفتید، اما مساله مهم این است که سن 17 سالگی زمان مناسبی برای انتخاب نیست.
   از فرد قبلی از زمان کودکی خوشتان می‌آمد، اما فرد جدید را با توجه به شرایط آینده انتخاب کردید. با وجود اینکه برای ازدواج نیاز به ملاک‌هایی فراتر از این مسائل دارید، اما با فرد دوم برای آینده هم هدف‌تر هستید.

 • سلام من یه نفر رو پیدا کردم هم من از اون خوشم اومده هم اون، ولی نمیدونیم که چطور به هم بگیم. لطفا راهنمایی کنید که من چطور بهش بگم.

  • سلام دوست گرامی
   جزئیات بسیار کمی را گفتید و نیاز است اطلاعات تکمیلی‌تر بفرستید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی کنیم.

 • سلام
  بزار یه چیزی بگم.
  تا خود دختر نخواد نمیتونی مخشو بزنی اینو مطمعن باش

 • سلام وقت بخیر .
  یه مدتیه یه خانمی که من اونو میشناسم و اون هم منو میشناسه تو اینستا با ری اکشن های استوری هایی که میزارم و پیام هایی که میده یه جورایی داره بهم امار میده .
  البته من اینطور احساس میکنم
  چیکار کنم بتونم راحت مخشو بزنم؟
  ما به واسطه یه ازدواج باهم فامیل شدیم
  من ۲۵ سالمه و اون خانم هم ازم بزرگتره

  • سلام دوست گرامی
   ممکن است تصور شما درست و یا غلط باشد. اما مهم‌تر از این تصورات، این است که هدف خود را از دادن پیشنهاد به او ارزیابی کنید. آیا به دلیل واکش‌هایی که او دارد و یک هیجان اولیه می‌خواهید به سمتش بروید؟
   اشاره کردید او از شما بزرگتر است. شاید دلیل او برای ارسال پیام‌ها و یا واکنش به استوری‌ها صرفاً یک ارتباط فامیلی باشد و نه بیشتر. بنابراین ابتدا اهداف خودتان را ارزیابی کنید و سپس دست به اقدام بزنید.

 • من الان تقریبا 1سالی میشه ک با یک دختری تو تلگرام در ارتباطم(فقطم چتای درسی میکنیم)الانا عاشقش شدم،راهی داره ک بتونم مخشو بزنم؟ناراحت نمیشه؟

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان باید اشاره کنید تا مشخص شود این احساس شما وابسته به سن شماست یا خیر؟
   کسی از واکنش احتمالی ایشان اطلاع ندارد، که چه حسی پیدا می‌کند. اما بهتر است پیش از این ابراز علاقه، حتماً مشاوره داشته باشید.

  • سلام دوست گرامی
   برای شروع صحبت از علائق مشترک و یا سوال پرسیدن از علائق بهتر است شروع کنید.
   شما باید تلاش کنید تا سر صحبت را باز کنید و با توجه به علاقمندی‌هایی که مثلاً طرف مقابل در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارد، استفاده کنید.

 • سلام من مثلا میخوام به یه دختر پیام بدم با چه کلمه ای شروع کنم مثلا من یه باز به یکی گفتم میای با هم دوست شیم و اون گفت نه و بلاکم کرد😐😐😐

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان اشاره نکردید.
   اینکه به چه صورت دیالوگ را برقرار کنید بسیار مهم است. دلیل انتخاب طرف مقابل، میزان شناخت شما از او و در نهایت نوع برخوردی که شما دارید می‌تواند موثر باشد.
   نیاز است مهارت‌های ارتباطی خود را تقویت کنید.

 • سلام چرا تو چت هر چی خودت رو بهش مشتاقتر نشون میدی, طرف مقابل از تو دورتر و سردتر میشه , بنظرتون کمی دوری و ندادن پیام اول , طرف مقابل رو بهت مشتاقتر میکنه یا باعث سردی رابطه میشه؟

  • سلام دوست گرامی
   سوال شما بستگی به سن طرفین، نوع آشنایی، مدت زمان و کیفیت آن دارد.
   اگر هنوز رابطه در مراحل اولیه است، باید سعی کنید بین پیام‌ها فاصله‌ای بیندازید و مثل بازی پینگ پنگ همیشه شما شروع کننده نباشید.
   اما اگر رابطه شما در مرحله‌ای است که صمیمت شکل گرفته است و طرف مقابل با وجود پیام‌های شما دوری می‌کند، این مساله جای بررسی بیشتری دارد.
   می‌توانید برای بررسی و دریافت راهنمایی بیشتر درمورد رابطه عاطفی‌تان، از مشاوران همیار عشق نوبت مشاوره دریافت کنید.

  • سلام دوست گرامی
   معمولاً عدم میل به ادامه صحبت، ناراحتی، سبک خاص صحبت کردن فرد، در موقعیت مناسبی قرار نداشتن و.. می‌تواند مفهوم جوابهای کوتاه باشد.

مقالات مرتبط

مردها از زن‌ها چه انتظاراتی دارن ؟

فهرست مطالب1 مردها تو رابطه چی میخوان؟ (1)1.1  مردها تو رابطه چی میخوان؟(2)1.2 بخاطر خودش دوستش داشته باشین1.3 میخوان خودتون روهم  دوست داشته باشین (1)1.4 میخوان خودتون روهم  دوست داشته

مطالعه»