طلاق بخاطر عشق قدیمی

جدایی به خاطر عشق قدیمی(طلاق به خاطر یک زن یا مرد دیگر)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

جدایی به خاطر عشق قدیمی(طلاق به خاطر یک زن یا مرد دیگر)

یکی از دلایلی که افرد ممکن است به طلاق فکر کنند و یا برای آن اقدام کنند، فراموش نکردن عشق قدیمی و یا ورود یک نفر جدید به زندگی‌شان است. چه خود فرد تصمیم بگیرد بخاطر یک نفر دیگر به زندگی‌ مشترکش خاتمه دهد و چه قربانی این تصمیم از سوی همسرش باشد با چالش‌ها و مشکلات زیادی روبرو است. با ما در این مقاله همراه باشید تا این موضوع را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

همسرم به خاطر یه نفر دیگه ازم جداشد


همسرم به خاطر یه نفر دیگه ازم جداشد

اگر همسرتان به عشق دوران مجردی‌اش علاقه‌مند است و می‌خواهد با او زندگی کند و تلاش‌های شما برای نجات زندگی مشترک‌تان بی‌فایده است، باید برای روبرو شدن با این شرایط خودتان را آماده کنید. بعد از طلاق ممکن است احساس پوچی کنید و از اینکه همسرتان شما را بخاطر یک مرد یا زن دیگر طرد کرده است غرورتان جریحه دار شود و عزت نفس‌تان پایین بیاید. برای اینکه بتوانید مشکلات و چالش‌های این شرایط را مدیریت کنید از راهکارهایی که در اختیارتان قرار می‌دهیم استفاده کنید:

خودتان را سرزنش نکنید

بعد از جدایی افکار منفی زیادی ذهن شما را درگیر می‌کند، ممکن است خودتان را مقصر بدانید و فکر کنید اگر بیشتر تلاش می‌کردید زندگی‌تان از هم نمی‌پاشید. یا اگر یک سری اشتباهات را انجام نمی‌دادید همسرتان شما را بخاطر یک زن یا مرد دیگری ترک نمی‌کرد. مراقب باشید بعد از جدایی در تله افکار مزاحم و سرزنش‌گر نیفتید و خودتان را مقصر همه‌چیز ندانید چون هر رابطه‌ای که تمام می‌شود هر دو نفر در تمام شدن آن سهم دارند.

احساسات ناخوشایندتان را بروز دهید

طلاق به خودی خود احساسات بدی در فرد بوجود می‌آورد اما اینکه همسرتان شما را بخاطر یک فرد دیگر و یا عشق سابقش رها کرده است، درد و رنج‌تان را بیشتر می‌کند. نباید احساساتتان را سرکوب کنید چون این احساسات سرکوب شده یک‌جایی بالاخره امان‌تان را می‌برد و ممکن است به شدت به شما و زندگی‌تان آسیب بزند. اگر احساسات‌تان را به شیوه درستی بروز بدهید می‌توانید جدایی را بهتر و زودتر پشت‌سر بگذارید.

دوره «زندگی پیروزمندانه پس از جدایی» همیار عشق به شما کمک می‌کند تا بتوانید افکار منفی و سرزنش‌گری که بخاطر جدایی در ذهن‌تان بوجود آمده است را با افکار درست جایگزین کنید و همچنین بتوانید احساسات‌تان را به درستی بشناسید و به شیوه صحیحی بروز دهید تا در مدت زمان کوتاه‌تر و با آسیب کمتری این جدایی و طلاق را پشت سر بگذارید. کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره « قطب‌نمای زندگی پیروزمندانه پس از جدایی» را مطالعه کنید.

  آیا افرادی که شکست عشقی خورده‌اند واقعا متحمل درد می‌شوند؟

از همسر سابق‌تان کینه نداشته باشید

درست است که همسرتان بخاطر عشق قدیمی‌اش شما را رها کرده است و زندگی مشترکان را خراب کرده است، اما نباید اجازه دهید که خشم و کینه‌تان نسبت به او بیشتر از این به زندگی‌تان آسیب برساند. شاید فکر کنید بدون اینکه از او انتقام بگیرید نمی‌توانید آرام بگیرید و نمی‌توانید به همین راحتی او را ببخشید، این احساس خشم کاملا طبیعی است نباید آن را سرکوب کنید اما کینه و انتقام گرفتن به زندگی‌تان بیشتر آسیب می‌رساند و درگیری‌ها و دردسر‌های بیشتری برای‌تان بوجود می‌آورد. به‌جای اینکه به انتقام فکر کنید باید روی بازسازی زندگی خودتان تمرکز کنید اینکه شما بعد از جدایی زندگی خوب و موفقی داشته باشید بهترین انتقام از همسر سابق‌تان است.

پیگیر زندگی همسرسابق‌تان نباشید

زمانی‌که از همسرتان جدا شدید به هیچ وجه اخبار و اتفاقات زندگی او را پیگیری نکنید و از طریق دوستان و اقوام‌تان برای او پیغام نفرستید، چون تنها نتیجه این کارها بدتر شدن حالتان است. سعی کنید از هر چیزی که او را به یاد شما می‌آورد تا حد ممکن فاصله بگیرید و او را در شبکه‌های اجتماعی آنفالو کنید.

خودتان را قربانی فرض نکنید

درست است که همسرتان در حق شما اجحاف کرده و شما و زندگی مشترک‌تان را بخاطر علاقه‌اش به یک فرد دیگر رها کرده است اما نباید خودتان را قربانی فرض کنید. بها دادن به این حس قربانی بودن، باعث می‌شود برای بهبود حال‌تان هیچ تلاشی نکنید و خودتان را لایق حال خوب و خوشبختی ندانید باید این تصمیم همسر سابق‌تان را بپذیرید و قبول کنید که به زور نمی‌توانید او را وادار به ادامه زندگی با خودتان کنید. الان باید تمام تلاش‌تان را بکار بگیرید هرچه سریع‌تر این جدایی را پشت سر بگذارید.

عزت نفس‌تان را بازسازی کنید

تلاش برای بازسازی عزت نفس از دست رفته‌تان یکی از اقدامات اصلی شما بعد از جدایی است. نباید بخاطر طلاق نسبت به خودتان احساس بدی پیدا کنید، هر اتفاقی هم که افتاده باشد شما باید برای خودتان ارزش قائل باشید و خودتان را لایق بهترین‌ها بدانید.

از فرزندان‌تان در مقابل آسیب‌های طلاق محافظت کنید

از فرزندان‌تان در مقابل آسیب‌های طلاق محافظت کنید

در صورتی که فرزند یا فرزندانی دارید بخش زیادی از تمرکزتان را باید روی آنها معطوف کنید تا از این طلاق آسیب نبینند. از همسر سابق‌تان جلوی فرزندتان بدگویی نکنید و بچه‌ها را وارد اختلاف‌هایتان نکنید. فرزندان در هنگام طلاق پدر و مادرشان به شدت دچار بحران روحی می‌شوند، سعی کنید بعد از طلاق به تمام وظایف پدری یا مادری‌تان مانند قبل عمل کنید و حتما از یک مشاور کودک  کمک بگیرید.

  جلوگیری از طلاق و جدایی(بازگشت به رابطه‌ای که در آستانه طلاق است)

به روال زندگی‌تان نظم دهید

بعد از طلاق طبیعی‌ست که روال زندگی‌تان تغییر کند، ممکن است مجبور باشید دوباره با پدر و مادرتان زندگی‌ کنید یا برای تامین هزینه‌های زندگی مجبور شوید کار کنید یا کارتان را عوض کنید. اگرچه در این دوران حال خوبی ندارد و انگیزه‌تان پایین آمده است، اما باید برای زندگی‌تان هدف‌گذاری کنید و برای رسیدن به اهداف‌تان تلاش کنید.

ورزش کنید

ورزش را از یاد نبرید، چراکه باعث می‌شود تا انرژی‌های منفی و تلخی که پس از جدایی به شما وارد شده است، دفع شود و بتوانید دقایقی روی خودتان تمرکز کنید.  ورزش یکی از راهکارهای مفیدی است که مانع بروز افسردگی بعد از طلاق و جدایی می‌شود.

از حرف مردم و قضاوت‌های دیگران نترسید

اجازه ندهید حرف‌های بقیه روی شما تاثیر منفی بگذارد، بعد از جدایی تا حد ممکن از افرادی که مثبت‌نگر نیستند و با حرف‌هایشان شما را آزار می‌دهند دور باشید و روابط‌تان را با آنها محدود کنید و در عوض با دوستان و افرادی معاشرت داشته باشید که با شما همدلی می‌کنند و به شما انگیزه و انرژی می‌دهند.

یکی از افرادی که در این دوران برای بهبود حا‌ل‌تان و پشت‌سر گذاشتن جدایی به شما کمک کند، مشاور روانشناس است. مشاوران متخصص همیار عشق بدون اینکه شما را قضاوت کند با شما همدلی می‌کند و شما را در طول این مسیر همراهی می‌کند. مشاوران ما به شما آموزش می‌دهند چطور درد و غم ناشی از جدایی را پشت سر بگذارید و در آینده یک زندگی موفق داشته باشید.

برای وضعیت مالی خود برنامه‌ریزی کنید

برای وضعیت مالی خود برنامه‌ریزی کنید

بعد از جدایی بروز بحران‌های مالی کاملا طبیعی است چون روال زندگی شما به کلی تغییر کرده است اما در صورتی که از لحاظ مالی به شوهرتان وابسته بودید، حالا که او شما را بخاطر یک زن دیگر رها کرده است، متاسفانه شرایط برای‌تان کمی سخت‌تر می‌شود اما نباید خودتان را ببازید و باید برای رسیدن به استقلال مالی و کسب درآمد همه تلاش خودتان را کنید. سعی کنید مهارت‌هایی را یاد بگیرید تا از طریق آنها بتوانید کسب درآمد کنید. به روش‌های کسب درآمد خانگی هم حتما فکر کنید.

از حمایت خانوادتان استفاده کنید

بعد از طلاق و جدایی، خانواده‌تان یک منبع خیلی خوب برای تامین نیازتان به عشق و محبت است. بعد از اینکه از همسرتان جدا شدید مسلما یک منبع بزرگی که نیاز شما به دوست داشتن و دوست داشته شدن را تامین می‌کرد را از دست داده‌اید، الان اعضای خانواده‌تان تا حد زیادی می‌توانند این جای خالی را برای‌تان پر کند. درست است که همسرتان شما را بخاطر یک نفر دیگر رها کرده است اما نباید احساس کنید که دوست داشتنی نیستید شما ویژگی‌های منحصر به فرد خودتان را دارید و همواره لایق دوست داشتن هستید.

  آیا بعد از جدایی میتونم دوباره عاشق بشم؟ (عاشق شدن بعد از طلاق)

برای ورود به رابطه جدید عجله نکنید

اگر بخاطر طلاق، ترس از تنها ماندن دارید و یا فکر می‌کنید در آینده دیگر هیچ کسی با شما آشنا نخواهد شد، این حقیقت را بپذیرید که درست است شرایط شما با گذشته متفاوت شده و دیگر متاهل نیستید، اما این مسأله به معنی تنهایی همیشگی نیست، چراکه می‌توانید سر فرصت و در زمان مناسب با شخص بهتری آشنا شوید.

روی نقاط ضعف‌تان کار کنید

اشتباهات گذشته‌تان را در زندگی با همسر سابق‌تان بشناسید و تک به تک آنها را رفع کنید. اگر مشکلاتی در زمینه رفتاری وجود دارد که همسر سابق‌تان از آن گلایه داشت حتماً روی آنها تمرکز کنید و این نقاط ضعف را به نقطه قوت تبدیل کنید. چون در صورتی که این نقاط ضعف را برطرف نکنید آنها را با خود به رابطه بعدی‌تان می‌برید و احتمال اینکه رابطه بعدی‌تان نیز به نوعی دچار مشکل شود ، زیاد می‌شود.

 

گاهی افراد بخاطر یک زن و یا مرد دیگری تصمیم می‌گیرند که زندگی مشترک‌شان را تمام کنند و هرچقدر هم که شما برای نجات زندگی‌تان تلاش کنید بی‌فایده است در این صورت باید خودتان را برای زندگی بعد طلاق و چالش‌های آن آماده کنید تا آسیب‌های این جدایی و طلاق را به حداقل برسانید برای این منظور خودتان را سرزنش نکنید، احساسات‌تان را بروز دهید و سرکوب نکنید، پیگیر زندگی همسرسابق‌تان نباشید،خودتان را قربانی فرض نکنید و برای بهبود حال‌تان تلاش کنید، از همسرسابق‌تان کینه به دل نگیرید و بدنبال انتقام نباشید، به حرف‌های و قضاوت‌های مردم اهمیت ندهید، ورزش کنید و به روال زندگی‌تان نظم دهید، اعتماد به نفس‌تان را بازسازی کنید، از حمایت خانواده‌تان کمک بگیرید، استقلال مالی داشته باشید، از تنهایی نترسید و بدون آمادگی رابطه عاطفی جدیدی را شروع نکنید، روی نقاط ضعف‌تان کار کنید و از مشاور آگاه کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط