10 درس که درمدرسه یاد نگرفتیم

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

10 درس که درمدرسه یاد نگرفتیم

1-درک ارتباط منطقی بین دنیای اطراف و خودمان : ما انسان ها به صورت ذاتی دوست داریم تمامی اتفاقات زندگی مون را به خودمون ربط بدیم .  اما در واقع برای داشتن ارتباطات موفق و همچنین زندگی شادتر باید جایگاه خودمون و دیگران رو مشخص کنیم .

2-دانستن این که تمام توجه دیگران روی شما نیست : بیش تر ما تصورمون اینه که زندگی شبیه یک پرده تئاته با یک بازیگر که خودمون هستیم و نور افکنی بزرگ روی ما است ؛ اما در زندگی واقعی این طور نیست و دیگران خیلی کم تر از اون چیزی که می کنید به شما توجه دارند.

3-مدیریت تاثیر احساس روی عملکردتان :گاهی اوقات پیش میاد که حال روحی خوبی ندارید.این موقع ها نباید احساسات درونی تون رو نشون بدید و هم چنین نباید اجازه بدید که احساسات شما بر نحوه عملکرد تون تاثیر گذار باشه. در واقع با این کار دیگران نسبت به شما برداشت اشتباهی پیدا می کنند .

4-توانایی تغییر و مدیریت احساسات منفی و ناامیدی :همه مون می دونیم که شکست پله ایه برای رسیدن پیروزی . خیلی از افرادی که روحیه انعطاف پذیری بالایی دارند این موضوع را می دونند و از شکست های کوچک و بزرگ خودشون درس می گیرند .

5-توانایی پرسیدن نظرصادقانه دیگران درباره خودمان  :  شناخت انسان ها از خودشو.ن به دو مورد شناخت درونی( شناخت ارزش ها و دنیای درون ) و شناخت بیرونی ( شناخت دیگران از ما) تقسیم می شه . شناخت بیرونی بسیار مهم تر و تاثیر گذارتره چون باعث بهتر شدن روابط ما با دیگران میشه .

6-هنر ایستادگی روی ارزش های شخصی بدون توجه به مخالفت های دیگران : برای ما مرز بین خواسته های خودمون و انتظاران دیگران مشخص نشده . افرادی که در این موضوع مهارت دارند می دونند که چه طور انتظارات دیگران را بدون لطمه وارد کردن به ارزش های خودشون برآورده کنند.

  مشاوره ترس از مرگ برای غلبه بر فوبیای مردن با تکینک‌های روانشناسی

7-مهارت استقبال کردن از نظرات و افکار جدید : همه ما در کودکی از این مهارت برخوردار بودیم ؛ اما کم کم که بزرگ تر شدیم، اون را از دست دادیم. دنیای ما به سرعت درحال تغییره و باید این مهارت رو کسب کنیم .

8-مهارت تقویت انگیزه درونی زمانی که به یک کار علاقه کم تری دارید : یکی از عوامل موفقیت در هر زمینه ای داشتن انگیزه برای تلاش کردن است . با کسب مهارت تقویت انگیزه درونی ، موفقیت بسیار آسان تراست .

9-متمرکز شد روی هدف : تنها دو روز مهم در زندگی شما وجود داره ، روزی که به دنیا آمدین و روزی که می دونید هدف از به دنیا آمدن تون چیه. تمرکز روی هدف موضوعی بسیار مهمیه؛ چون ما آدما به راحتی دچار روزمرگی میشیم و اهداف خودمون رو فراموش می کنیم .

10-مهارت تحمل شک و ابهام : مهارت تحمل شک و ابهام هم مهارتی مهم هست که همه ما باید بلد باشیم ؛ چون در زندگی همیشه یک طرف مسائل پیدا و یک طرف پنهانه و به همین خاطر  اگر مهارت کافی رودر این مورد نداشته باشیم مدام دچار استرس و نگرانی خواهیم شد.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط