چرا هیچ پسری با من دوست نمیشه(آشنایی به قصد ازدواج)؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چرا هیچ پسری با من دوست نمیشه(آشنایی به قصد ازدواج)؟

چرا تنهام؟؟ چرا هیچ پسری از من خوشش نمیاد؟


دلایلش چیه؟

شاید شما هم از اون دسته افراد باشین که چندین ساله تنها هستین. دل‌تون میخواد وارد رابطه سالم و موفق بشین اما به دلایلی نمیشه. مثلا یا شخص مناسبی پیدا نمیشه یا چند ماه وارد رابطه میشین اما به دلایلی تموم میشه یا احساس می‌کنین به دل کسی نمیشینین. نکته‌ای که هست اینه که اگر واقعا کسی شما رو بخواد، همونطور که هستین قبول‌تون میکنه البته این حرف، دلیلی نمیشه که روی خودتون کار نکنین. اتفاقا باید روی خودتون کار کنین تا بهترین شخص رو به خودتون جذب کنین. در این پست، ویژگی‌هایی رو میگیم که دیگران رو فراری میده و ممکنه دلیل تنها موندن شما هم باشه.

مستقل نبودن

شخصی که میخواد وارد رابطه بلند مدت و به قصد ازدواج بشه، باید مستقل باشه، چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ احساسی و… مثلا فرض کنین، شخصی در قرار ملاقات، بهتون بگه:«من از لحاظ مالی مستقل هستم اما همیشه در زندگیم، حرف اول و آخر رو مادرم میزنه.» این نشونه بدیه چون ایشون از لحاظ احساسی و کلا در زندگی‌شون، استقلال ندارن. مشورت گرفتن از بزرگ‌تر، کار خوبیه اما با وابسته بودن، خیلی تفاوت داره. اگر با چنین شخصی وارد رابطه بشین، قطعا در همه مشکلات، خانواده‌شون دخالت خواهند کرد و نه تنها مشکلات حل نمیشن، بلکه ممکنه بیشتر هم بشن و بحث و دعواهای خانوادگی شروع بشه.

روابط اجتماعی پایین

برای اینکه گزینه‌هایی برای انتخاب شریک عاطفی مناسب، در دست داشته باشین، باید فعالیت‌هایی رو در بیرون از منزل انجام بدین. مثلا در جایی استخدام بشین، دانشگاه برین و خلاصه باید در اجتماع دیده بشین تا هم دیگران شما رو ببینن و بشناسن و هم شما دیگران رو بشناسین. اگر هیچ فعالیت اجتماعی انجام ندین و بیشتر اوقات در خانه باشین، نه کسی شما رو میبینه و میشناسه و نه شما با افراد مختلف آشنا میشین و همین میتونه گزینه‌های مناسب رو از شما دور کنه.

  چطور برای ازدواج پسر خوب پیدا کنیم؟

روی شخصیت‌تون کار کنین

برای اینکه از تنهایی دربیاین و بتونین وارد رابطه بلندمدت و خوب بشین، باید روی خودتون کار کنین. آگاهی‌تونو نسبت به جنس مخالف و روابط عاطفی بالا ببرین، روی نقاط ضعف‌تون کار کنین و… البته همه اینها به تنهایی نمیشه انجام داد. باید به کمک شخص متخصص انجام بشه. برای اینکه       مهارت‌های لازم برای وارد شدن به رابطه عاطفی موفق رو یاد بگیرین و شخصیت‌تونو توسعه بدین و آماده بشین برای ورود به رابطه عاطفی دلخواه‌تون، میتونین به دایرکت پیام بدین و از سیستم مشاوره تلفنی یا آنلاین همیار عشق استفاده کنین.

چرا آماده کردن خودمون، لازمه؟

با یک مثال توضیح میدیم. فرض کنین میخواین وارد دانشگاه بشین و در رشته مورد علاقه‌تون تحصیل کنین. برای این کار، باید آزمون بدین تا قبول بشین. برای شرکت در آزمون و موفق شدن در اون هم باید دانش و آگاهی کسب کنین و ماه‌ها یا حتی سال‌ها زحمت بکشین. البته شاید بشه با تقلب کردن در آزمون هم موفق شد اما سطح دانش کسی که با تقلب کردن وارد دانشگاه میشه با سطح دانش اونی که زحمت کشیده و درس خونده، حتما خیلی فرق میکنه. پس برای رسیدن به هدف، باید زحمت کشید. همینطور هم برای وارد رابطه موفق و ماندگار شدن، باید زحمت کشید. هیچ چیز ارزشمندی، بدون زحمت کشیدن، بدست نمیاد!

روابط قبلی‌تونو فراموش کنین

باید گذشته‌تونو فراموش کنین تا بتونین اون چیزی که روبه روی شما هست رو ببینین. فراموش نکردن شریک عاطفی قبلی‌تون، ممکنه دیگران رو فراری بده. بعد از اینکه از رابطه‌ای بیرون میاین، خیلی مهمه که به کمک روانشناس، اعتماد به نفس‌تونو تقویت کنین و احساسات منفی نسبت به روابط عاطفی، عشق و جنس مخالف رو از بین ببرین. بدبینی نسبت به دیگران و روابط عاطفی، خیلی میتونه روی رفتار و ذهن شما تاثیر بذاره و همین باعث روابط ناموفق میشه.

  چگونه با مردان صحبت کنیم؟ (جذب مرد با حرف زدن)

انتظارات واقع‌بینانه داشته باشین

داشتن معیارها و انتظارات بالا و باارزش خیلی خوبه و باعث جذابیت شما هم میشه اما داشتن معیارها و انتظارات غیرواقعی و تخیلی که اصلا کسی نمیتونه برآورده‌شون کنه، باعث میشه که نتونین وارد رابطه بلندمدت بشین. پس انتظارات‌تونو واقع‌بینانه و با توجه به توانایی‌های یک شخص معمولی تعیین کنین تا بتونین با شریک عاطفی‌تون کنار بیاین. حتی داشتن انتظارات خیلی زیاد، میتونه شخص مناسب رو هم فراری بده.

دوستان مناسبی داشته باشین

دوستان و اطرافیان  شما نشونه شخصیت خود شما هستن. در انتخاب دوستاتون دقت کنین و کسانی رو به عنوان دوستان صمیمی انتخاب کنین که از لحاظ شخصیتی، شبیه شما باشن تا اگر کسی شما رو با دوستاتون میبینه و از دور درباره‌تون قضاوت میکنه، به شخصیت واقعی‌تون پی ببره. اگر دوستاتون با شما خیلی متفاوت باشن، ممکنه انتخاب‌های درست‌تونو از دست بدین چون کسی که شخصیت دوستاتونو میبینه، تصور میکنه که شما هم همون طور هستین و همین میتونه فراریش بده.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

تیپ‌های شخصیتی افراد عاشق

تیپ‌های شخصیتی افراد عاشق مهمه که تیپ شخصیتی خودتون و عشق‌تونو بدونین 18 تیپ شخصیتی برای آدم عاشق در علم روانشناسی داریم. شما و کسی که باهاش در رابطه هستین

مطالعه»