counseling-min

مرکز مشاوره خوب در تهران (بهترین کلینیک‌های مشاوره روانشناسی تهران)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

مرکز مشاوره خوب در تهران (بهترین کلینیک‌های مشاوره روانشناسی تهران)

 مرکز مشاوره محیطی است که در آن مشاوران و روانشناسان، به افراد مختلف، در حوزه‌های گوناکون زندگیشان مشاوره می‌دهند. مشاوران و روانشناسان در حوزه‌های مختلف به مراجعین کمک می‌کنند که بتوانند بر بیماری‌های روانی فائق آیند، مشکلات خود را رفع کنند و بطور کل بهزیستی روانشناختی خود را افزایش دهند.

محدوده خدمات روانشناختی


 خدمات روانشناختی در 3 حیطه به افراد کمک می‌کند.

1. درمان بیماری‌ها

بیماری های مرتبط با روان، سالیانه بخش زیادی از افراد جامعه را درگیر می‌نماید ‌و هزینه های زیادی را به افراد و سیستم بهداشتی جامعه تحمیل می کند. در بیماری‌های جسمانی مراجعه به پزشک و مصرف دارو و یا خدمات بیمارستانی به درمان افراد کمک می‌کند ولی در درمان بیماری‌هایی که منشا روانی دارد، درمان‌های دارویی به تنهایی کارساز نیست و فرد نیاز دارد تغییراتی در سبک تفکرش ایجاد نماید. این تغییرات مستلزم جلساتی است با مشاوری که در زمینه روانشناسی تحصیل کرده و دوره‌های کارورزی را برای درمان بیماری‌ها گذرانده است. در واقع در درمان بیماری‌های مرتبط با سلامت روان همکاری روانپزشک و روانشناس عامل بهبود بیماری فرد خواهد بود.

2.راهنمایی و مشاوره

لزوما هر کسی که به مرکز مشاوره مراجعه می‌کند بیماری روانی خاصی ندارد بلکه با مشکلی در زندگیش مواجه شده که نمی‌داند در این زمان چگونه می‌تواند از این مشکل عبور نماید. ‌در این فرایند مشاوره رابطه‌ای آموزشی بین مراجع و مشاور است که در آن بر یادگیری تأکید می‌شود. در این شرایط مشاور می‌کوشد تا با بهره‌گیری از صلاحیت‌های علمی و تجارب شغلی خود، مراجع را در شناخت امکانات و کسب بینش بیشتر در جهت حل مشکلاتش کمک نماید.

3.بهبود کیفیت زندگی

در سال‌های اخیر تعریف بهداشت جهانی از سلامت روان تغییراتی کرده است. از این منظر سلامت روانی تنها به معنای فقدان بیماری و مشکلات روحی در افراد نیست، بلکه حالتی از سلامت که فرد به توانایی های خود پی می‌برد و قادر است با تنش‌های طبیعی در زندگی مقابله کند نیز مد نظر قرار می‌گیرد. کسی دارای سلامت روان است که می تواند ‌امکانات خود را تحقق بخشد و همچنین برای جامعه ارزشمند و کارآمد عمل می‌کند. در این خصوص روانشناسی مثبت‌گرا با تاکید بر ارتقا کیفیت زندگی پا فراتر از مشکلات و بیماری‌ها گذاشته و مشاورانی که به این دیدگاه علاقمندند کمک رشد و پیشرفت فرد در حیطه‌های مختلف زندگیش می‌کنند که بتواند فاصله آنچه هست و آنچه می‌خواهد باشد را پر نماید.

حوزه‌های مختلف مشاوره‌ای


مراکز مشاوره خوب

حال که محدوده کمک‌های مرکز مشاوره و روانشناسانی که در آن‌ها مشغول خدمت‌رسانی به مراجعین هستند را شناختید بد نیست بدانید در چه حوزه‌هایی می‌توانید از این خدمات استفاده کنید.

مشاوره فردی

مشاوره فردی نوعی از مشاوره است که در یک فضای مناسب و مطمئن، درمانگر به بررسی احساسات، باورها و رفتارهای مراجع می‌پردازد و سعی می‌کند به مراجع در شناخت خودش و دیگران کمک نماید و سعی در اصلاح و بهبود الگوهایی می‌کند که زندگی فردی مراجع را تحت تاثیر قرار داده است. در این حیطه محور جلسات خود فرد، دغدغه‌ها و مشکلاتش و راه‌حل هایی است که در حیطه زندگی شخصی وی تعریف می‌شود. برخلاف تصور عموم که می‌اندیشند یک مشاور به آن‌ها توصیه می‌کند که چه کاری باید انجام دهند، کار یک مشاور توصیه و تشخیص درست و غلط زندگی مراجع نیست، بلکه مشاور حرفه‌ای بخوبی می‌داند که به جای توصیه‌های مستقیم باید به مراجع کمک کند که به کشف خودش و زندگیش بپردازد و تغییراتی خودخواسته بر اساس شرایط موجود زندگیش ایجاد کند.

  تشخیص اعتیاد خواستگار (خواستگار معتاد)

مواردی مانند درگیری‌های ذهنی، استرس، اضطراب، بدبینی، منفی نگری، ناامیدی، ناتوانی در مدیریت احساسات، اهمالکاری و صدها مورد دیگر که همه آنها، شخص را به تنهایی درگیر خود می‌کند از مسائلی است که در جلسات مشاوره به آن پرداخته می‌شود. ‌در این مواقع مشاوره انفرادی به کمک فرد می‌آید که بتواند ریشه مشکلاتش را شناسایی کند و مهارت‌های لازم را کسب نماید و بهترین راهکار ممکن برای عبور از مشکل را شناسایی نماید. در برخی موارد مانند تصمیم‌گیری‌ها شاید یک یا دو جلسه برای فرد کافی باشد اما معمولا برای حل مشکلات عمیق‌تر ‌که طول درمان طولانی تری را طلب می‌کند چرا که همانطور که این مشکلات در طول زمان ایجاد شده هم روند شناهت ریشه مشکل پروسه‌ای زمان‌بر است و هم روند تغییرا رفتاری که در سالیان متمادی بصورت عادت در ذهن و روان فرد ریشه کرده است. به همین دلیل فرد می‌بایست طی یک دوره تحت نظر گرفته شود و مرحله به مرحله بهمراه مشاورش تغییرای که لازم دارد را ایجاد نماید. بطور مثال مشکلاتی مانند اضطراب یا ناامیدی و بدبینی با یک یا دوجلسه مشاوره قابل رفع نیست و نیاز به مراجعات دیگری وجود دارد.

مشاوره خانوادگی

Family counseling

یکی از حوزه هایی که درگیری و مشکلاتش همواره تاثیر غیرقابل انکاری برای کل اعضا خانواده می‌گذارد و افراد را از زندگی شاد و ‌سعادتمند باز می‌دارد مشکلات خانواده است. از این رو در روانشناسی، خدماتی برای کمک به خانواده ها نیز ‌در نظر گرفته شده است. امروزه به دلیل گسترش روز افزون مشکلات خانوادگی، اعضا خانواده نیاز ‌به مشاوره خانواده را بیشتر احساس می‌کنند. مشاوره خانوادگی به سبکی از مشاوره گفته می‌شود که مشکلاتی که خانواده ها با آن مواجه می‌شوند را پیشگیری کنند، مورد بررسی قرار می گیرد و به اعضا خانواده کمک می‌شود که بتوانند عوامل مشکل ساز در خانواده را از بین ببرند و فضای خانواده را به محیطی امن‌تر بدل کنند. حیطه فعالیت مشاور خانواده از پیش از ازدواج در تصمیم گیری برای ازدواج تا تربیت فرزند و حتی پس از طلاق گسترش دارد.

مشاوره پیش از ازدواج

مشاوری که مشاوره قبل از ازدواج می‌دهد، به ارزیابی کمبودها، قابلیت‌ها، توانایی‌ها و مهارت‌های دو نفری که قصد ازدواج دارند می‌پردازد. در این راستا بلوغ های مورد نیاز برای یک ازدواج را بررسی می‌کند، همخوانی زوجین را از نظر های خانوادگی، فرهنگی، تحصیلی، شغلی، ارزیابی می‌کند ‌و آموزش‌های لازم برای ارتباط موثرتر را به آن‌ها می‌دهد که بتوانند انتخابی آگاهانه داشته باشند و زندگی مشترک خود را با کمترین ریسک شروع نمایند.

مشاوره کودک و نوجوان ‌

مشاوره کودک و نوجوان در راستای تربیت و رشد کودک و نوجوان به آگاه سازی والدین در مورد ویژگی ها، ظرقیت ها و تفاوتهای آن‌ها در سنین مختلف می‌پردازد و در این زمینه به والدین نحوه صحیح والدگری موثر را آموزش می‌دهد. بعلاوه با کمک گرفتن از تست‌ها و آزمون‌های مختلف به ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات، حل مشکلات مراجعین در زمینه های مختلف رفتاری، تحصیلی، ارتباطی و مهمتر از همه سازگاری با شرایط سخت زندگی مانند از دست دادن والدین و یا خواهر و برادرانشان، طلاق پدر ‌مادر، مهاجرت و.‌‌.. می‌پردازند.

زوج‌درمانی

زوج‌درمانی، نوعی روان‌درمانی است که روانشناس با زوجین کار می‌کند که بینش درستی نسبت به رابطه‌ی خود پیدا کنند، اختلافات خود را حل کنند و میزان رضایت خود از رابطه زوجی را بالا ببرند.

مشاوره جنسی (سکس تراپی) 

مشاوره جنسی ه افراد کمک می کند تا بتوانند از ایجاد روابط جنسی با همسرانشان نهایت لذت را برده و به آرامش برسند. مشاوره جنسی برای کمک به زوج هایی طراحی شده که از اختلالات جنسی رنج می‌برند، مشکلات فیزیکی، روانی، شخصیتی یا ارتباطی آنها بر رضایتشان از روابط جنسی تاثیر گذاشته است، و یا موضوع ارتباط جنسی، دیگر حوزه‌های زندگیشان را تحت تاثیر قرار داده باشد و یا مختل نموده باشد.

  مرکز مشاوره غرب تهران (بهترین مرکز مشاوره در پونک)

مشاوره پیش از طلاق ‌

در طی جریان طلاق تمام اعضا خانواده متحمل فشارهای روانی زیادی می‌شوند و هیجانات ناخوشایند شدیدی که در این زمان در فضای خانوادگی در جریان است موجب می‌شود تمام تصمیم‌گیری‌های آن‌ها مختل و با سوگیری دیدی باد که زندگی خودشان و فرزندانشنان را تحت تاثیر قرار دهد. مشاوره طلاق نوعی خدمات روانشناختی است که به زوجین در تصمیم‌گیری صحیح کمک می‌کند و به آن‌ها فرصت می‌دهد که اگر هم گسستن خانواده را مدنظر دارند با کمترین آسیب برای خودشان و فرزندانشان ‌از این مرحله هم ‌عبور کنند.

همیار عشق این امکان را برای شما فراهم نموده است در هر موقعیتی که هستید بتوانید مشکلات خود را در زمینه طلاق به مشاورین حرفه‌ای ما بسپارید. ‌اگر به مرحله ای رسیده اید که در تصمیم‌گیری خود مردد هستید، نمی‌دانید چه کارهایی باید بکنید که از این مرحله سخت بسادگی عبور کنید، در مورد فرزندان خود نگرانی‌هایی دارید، و یا هیجانات و افکار پیرامون طلاق دیگر حوزه‌های زندگیتان را تحت تاثیر قرار داده و یا مختل کرده است می‌توانید چه به‌صورت آنلاین، چه تلفنی و یا حتی حضوری در گذر از مشکلاتتان از مشاوره پیش از طلاق و مشاوره پس از طلاق کمک بگیرید.
با شماره تلفن‌های  02122024728  می‌توانید از متخصصین همیار عشق در این زمینه کمک بگیرید.

مشاوره پس ‌از طلاق

حتی اگر فردی خودش ‌خواهان ‌طلاق بوده، پس از طلاق با بحران‌هایی مواجه می‌شود که در بسیاری از مواقع به مشاوره نیاز دارد. بر اثر این تصمیم فرد از دست‌دادن‌های زیادی را تجربه می‌کند که غم این از دست دادن‌ها از یک سو، تغییرات اساسی زندگی فرد از سوی دیگر او را مستعد آشفتگی‌های زیادی می‌نماید . بر این مبنا کل برنامه‌های زندگی فرد، آرزوهایش، چشم اندازی که برای زندگیش تعریف کرده بوده و حتی سبک زندگیش دستخوش تغییراتی می‌شود که رسیدگی به همه این‌ها یک‌جا بسیار سخت و گاهی غیرممکن می‌شود.‌‌‌ در این روند مشاوره بعد از طلاق به افراد این امکان را می‌دهد که هیجانات و احساسات خود را مدیریت کنند،سلامت روانشان را حفظ کنند، تصمیمات کلیدی برای زندگی خود بگیرند، ارتباطشان را با اطرافیان و بخصوص فرزندانشان بهبود بخشند، خود را برای ازدواج مجدد آماده نمایند و بطور کل با شرایط جدید زندگی سازگار شوند.

همیار عشق دوره غیرحضوری “بازگشت به زندگی” را برگزار می‌کند که برای کسانی که پس از طلاق نیاز به سازگاری و تصمیم‌گیری برای بازسازی زندگی خود دارند این امکان ایجاد شود که ضمن دریافت اطلاعات جامع‌ از مشکلات پس از جدایی، از راه‌حل های مسائل این دوران آگاهی یابند و در گذر از مراحل رسیدگی به حوزه‌های مختلف زندگی بتوانند موثر عمل کنند. تمرینات عملی موجود در این دوره که بر اساس آخرین یافته‌های علم روز دنیا، طراحی شده اند، شما را یاری می‌کند که به مهارت‌های کاربردی و عملیاتی مجهز شوید بطوریکه با جلوگیری از آزمون و خطاها و گیر کردن در بن‌بست های این مسیر بتوانید در زمانی کمتر زندگی بهتری را بسازید. این دوره به شما این امکان را می‌دهد که به جای حمل کوله باری از احساسات، و افکار ناخوشایند، راه‌های موثری برای زندگی بهتر بیابید. ضمنا همراهی مشاورین پس از طلاق در طول دوره، آسوده خاطرتان می‌کند که در عبور از تاریکی های بین مسیر تنها نیستید، و نهایتا با کیفیتی متفاوت‌تر زندگی خودتان را سر و سامان دهید و زندگی شادتری را تجربه کنید.

مشاوره کودکان استثنائی ‌

مشاوره کودکان استثنایی به والدین کودکان کم توان ذهنی، دارای مشکلات خاص یادگیری، ناشنوا و نیمه‌ شنوا، نابینا و نیمه‌ بینا، دانش آموزان دارای اختلالات رفتاری، کودکان دارای معلولیت جسمی و حرکتی، کودکان چند معلولیتی و کمک می کند که بدانند با این فرندان چگونه ارتباط برقرار کنند، چگونه حمایتشان کنند، چه روش‌هایی برای آموزش برایشان در نظر بگیرند و بطور کل در طرز برخورد با این کودکان به گونه‌ای رفتار کنند که بهتر عمل کنند.

  راه‌های کنار آمدن با مرگ فرزند (گذراندن دوران سوگواری بعد از فوت فرزند)

مشاوره شغلی

Career counseling

وقتی افراد قصد دارند وارد دنیای کارمندی و شغلی برای خود انتخاب کنند، وقتی از شغلشان راضی نیستند و به تغییر شغل فکر می‌کنند، ‌و یا ‌وقتی تصمیم به تغییر شغل گرفته‌اند ولی استرس تغییر شغل دارند، معمولا از مشاوره شغلی کمک می‌گیرند که بتوانند استعداد‌های خود را بشناسند، مشکلات خود را برطرف کنند و حتی عواقب تصمیم خود را بررسی کنند.

مشاوره تحصیلی

مشاوری که در زمینه تحصیلی مشاوره می‌دهد، به شناسایی توانایی‌ها و نیز محدودیت های دانش آموزان کمک می‌کند، و به گونه‌ای با مراجع خود پیش می‌رود که بتوانداز امکانات موجود حداکثر استفاده کند و با شناسایی دقیق استعدادها و توانایی های دانش آموزان آنها را به سوی رشته تحصیلی مناسب راهنمایی کند. بعلاوه مشاور تحصیلی در جهت رفع مشکلات تحصیلی، خانوادگی، روانی و تأمین ثبات عاطفی به مراجعش کمک می‌کند که بتواند اهداف آموزشی و پرورشی را محقق سازد.

لیست مراکز مشاوره خوب تهران


 • مرکز مشاوره دانشگاه تهران
 • مرکز مشاوره سفیر مهر
 • مرکز مشاوره رهنما
 • مرکز خدمات مشاوره روان‌شناسی میعاد
 • مرکز مشاوره روانشناسی مهرگان
 • مرکز مشاوره روانشناسی امین پژوه
 • مرکز مشاوره روانشناسی اکسیر
 • مرکز مشاوره و روانشناسی تدبیر راه نو
  مرکز مشاوره و روانشناسی دریا
 • مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی رهیاب
 • مرکز مشاوره روانشناسی آتنا
 • مرکز مشاوره روان آرام
 • مرکز مشاوره روانشناسی آرامش
 • مرکز مشاوره آرامش نوین
 • مرکز مشاوره روانشناسی صبا
 • مرکز مشاوره روانشناسی رهیاری
 • مرکز مشاوره دکتر رامین خدابخشی
 • مرکز مشاوره کیمیا
 • مرکز مشاوره نورانی‌پور
 • مرکز مشاوره هومن
 • مرکز مشاوره نیک‌اندیش
 • مرکز مشاوره کوثر
 • مرکز مشاوره مهر
 • مرکز مشاوره صبا
 • مرکز مشاوره روانشناسی باران

در یک کلام

مراکز مشاوره روانشناسی مراکزی هستند که خدماتی برای درمان بیماری‌های روانی، حل مشکلات روانشناختی و پیشگیری روانی در حوزه‌های مختلف زندگی به مراجعین ارائه می‌دهند. بسیاری از مشکلات اگر به سرعت رسیدگی نشوند و درمان مناسب و راهکار مناسبی برای آنها ارائه نشود، مشکلات عدیده‌ای در زندگی فرد ایجاد می‌نماید ولی اگر پیشگیری‌های لازم در زمان مناسب انجام شود اتفاقات زندگی و استرس ناشی از آن‌ها به مشکلات بزرگ تر تبدیل نشده و عملا در نطفه خفه می ‌شوند و نمی توانند مشکلات متعاقب و متعدد بعدی را برای فرد به وجود آورند. در این راستا خدمات روانشناختی در حوزه‌های مختلف بصورت فردی و گروهی به افراد سرویس مشاوره‌ای می‌دهند. حوزه ‌های مختلف مشاوره‌ای شامل مشاوره فردی، مشاوره انواده، مشاوره کودکان استثنائی، مشاوره شغلی و مشاوره تحصیلی است که در همه این خدمات درمان، پیشگیری و بهبود کیفیت زندگی مدنظر قرار می‌گیرد. در مقاله‌ای که از نظر گذراندید بهترین مراکز مشاوره در تهران بهمراه آدرس و تلفن آن‌ها آمده است.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط