طالع بینی ازدواج

طالع بینی ازدواج و عشق بر اساس ماه ها و سال های تولد دو طرف

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

طالع بینی ازدواج و عشق بر اساس ماه ها و سال های تولد دو طرف

انتخاب همسر و ازدواج یکی از مهمترین، اساسی ترین و گاهی سخت‌ترین تصمیم‌‌های زندگی هر فردی است. همین امر باعث شده تا عده‌ای با وجود پیشرفت‌های علم و دانش در جوامع بشری هنوز هم برای تصمیم‌گیری در مورد انتخاب همسر به طالع بینی رجوع کنند. در طالع بینی ازدواج انتظار دارند با گفتن ماه و سال تولد خود و فرد مورد نظرشان بتوانند میزان موفقیت ازدواج‌شان را پیش‌بینی کنند. زیرا عده‌ای فکر می‌کنند ماه و یا سال تولد بروی ویژگی‌های شخصیتی، اخلاق و سبک زندگی افراد تاثیر می‌گذارد مثلا مرد متولد خرداد مرد مناسبی برای ازدواج با دختر متولد اسفند است یا مرد متولد سال گربه یا دختر متولد سال مار مناسب‌هم نیستند.

در این مقاله به شما راهکارهایی ارائه می‌شود که با استفاده از آنها بتوانید متوجه شوید که فرد مورد نظرتان برای ازدواج مناسب است یا خیر.

آیا طالع بینی ازدواج از روی ماه ها و سال‌های تولد از نظر علمی واقعیت دارد؟


متاسفانه عده زیادی سراغ رمال و فالگیر می‌روند و یا در سایت‌های اینترنتی دنبال جواب این سوال هستند “آیا ازدواج مرد تیر ماهی با دختر خردادی خوبه یا نه” یا “طالع بینی ازدواج ماه‌ بهمن با اسفند چیه” یا اینکه “ ازدواجمان را بر اساس برج‌های فلکی مون پیشگویی کن ” همه این افراد بدنبال این هستن که بدانند آیا کسی که قصد ازدواج با او را دارند فرد مناسبی است یا خیر. طالع بینی و کف بینی برای ازدواج هیچ پایه اساس علمی ندارد و از نظر شرعی هم به هیچ وجه پذیرفته نیست.

واقعیت این است که طالع بینی فقط بخشی از ریاضیات است. اثر نیروهای گرانشی سیاره ها و ستاره ها برحسب زمان و مکان تولد هر فرد، تناسب دو فرد را با هم مشخص میکند. این طالع بینی بر پایه ی ریاضیات است و فقط نتیجه ای را بیان میکند که مبتنی بر “احتمال” است. طالع بینی احتمال سازگاری ده درصدی را بر پایه ی اثرهای زمان و گرانش اعلام میکند. طالع بینی فقط یک احتمال است و همه به آن اعتقاد ندارند. در هر حال ما هرگز نمیتوانیم تصمیم های مهم زندگیمان را کورکورانه بر پایه ی احتمالات بگیریم.

ازدواج به عشق میان دو نفر بستگی دارد. در هیچ مرجع علمی و مذهبی نوشته نشده است که قبل از ازدواج حتماً باید سازگاری طالعتان را بررسی کنید. هر انسانی قدرت تغییر سرنوشت خود را دارد. فقط تلاش برای بالا بردن سطح دانش و آگاهی و توکل به خدای متعال از جانب هر دو طرف است که موفقیت ازدواج را تضمین میکند، هر گونه احتمال خطر را کاملاً از بین میبرد و به همسران کمک میکند تا از هر موقعیتی پیروز و سربلند بیرون بیایند.

به جای آن که به طالعبینی اعتماد کنید، خودتان و ارزشهای درونیتان را باور کنید. به این ترتیب طالعتان را هر چه که باشد، تحت تاثیر قرار خواهید داد و خودتان آینده تان را رقم خواهید زد.
برای اینکه جواب سوال‌های که راجع درست بودن انتخابتان دارید را پیدا کنید، نیاز نیست جور بودن برج فلکی یا ماه تولدتان را چک کنید، شخص مناسب برای ازدواج نشانه‌هایی دارد که با بررسی این نشانه در فرد مورد نظرتان بدون نیاز به فال و طالع بینی می‌توانید متوجه شوید آیا برای ازدواج با شما مناسب است یا خیر.

پیش بینی ازدواج بر اساس متد روانشناسی بدون نیاز به طالع بینی ماه و سال تولد


نشانه‌های که طرف مقابلتان شخص مناسبی برای ازدواج است

یکدیگر را جذب میکنید و از در کنار هم بودن لذت میبرید

اطرافیانتان همیشه میگویند که شما دو نفر چقدر به هم میآیید و چه زوج ایده آلی را تشکیل می دهید. اگر مانند آهنربا به طرف یکدیگر کشیده می شوید، جایی برای تردید و دودلی باقی نمیماند. اگر فقط گرفتن دستان همدیگر، حتی بعد از سالها با هم بودن کافی است تا قلبتان را سرشار از لذت کند، بدانید که نیمه ی گمشده تان را پیدا کرده اید.

او از صمیم قلب به زندگیتان علاقه دارد

اگر او همیشه از رویاها و آرزوهایتان میپرسد و حتی میخواهد بداند که روزتان را چطور گذرانده اید، شریک مناسب زندگیتان را پیدا کرده اید. او این سوالها را میپرسد، چون واقعاً به شما و زندگیتان علاقه دارد و از صمیم قلب خوشحال و راضی است که میتواند بخشی از زندگیتان باشد. در عین حال شما هم به راحتی میتوانید همه چیز را با او در میان بگذارید، چون به او اعتماد دارید و میدانید که صلاحتان را میخواهد.

  تشخیص اعتیاد خواستگار (خواستگار معتاد)

در کنار او احساس دوست داشته شدن، ارزشمند بودن و امنیت میکنید

او مرتب به شما میگوید که عاشقتان است و این عشق را با کارهای رمانتیکی مانند دعوت به یک شام عاشقانه یا خرید هدایایی که دوست دارید، ثابت میکند. وقتی در کنار او هستید، احساس میکنید که در خانه تان هستید و خانه جایی است که همواره میخواهید به آن برگردید.

او به شما آزادی عمل میدهد.

او به هیچ وجه نمیخواهد شما را کنترل کند. اجازه میدهد هر لباسی دوست دارید، بپوشید، علائقتان را دنبال کنید، با دوستانتان معاشرت کنید و در آرامش از زندگیتان لذت ببرید. او به شما آزادی عمل میدهد، چون ارزش خلوت کردن با خود و داشتن زندگی مستقل را میداند و طبعاً انتظار دارد که شما هم متقابلاً به او آزادی عمل بدهید.

ریزترین جزئیات را درباره تان به یاد می آورد.

او از وسواسها و نگرانیهای مخفیانه تان خبر دارد، میداند که هنوز وقتی عصبی هستید، ناخن هایتان را میجوید و هیچ وقت نقاط عطف رابطه تان مثلاً سالگردها و روز تولدتان را فراموش نمیکند. او تقریباً هر چیزی را که درباره ی خودتان به او گفته اید، به یاد میآورد و خاطرات مشترکتان برایش ارزشمند است.

او شما را به خنده میاندازد

او واقعاً در خنداندن شما استعداد دارد و میتواند شما را از خنده روده بر کند. او از هر فرصتی برای خنداندن و شاد کردن شما استفاده میکند. بین شما دو نفر شوخی هایی خصوصی وجود دارد که اطرافیانتان اصلاً متوجه آنها نمیشوند. جان کلام آن که همیشه وقتی کنار او هستید، به شما خوش میگذرد.

او رازی را از شما مخفی نمیکند

او کاملاً با شما صادق است و هیچ چیز، حتی موضوعات حساسی مانند تماس گرفتن نامزد سابقش را از شما مخفی نمیکند، چون به شما اعتماد دارد. او آنقدر دوستتان دارد و به شما اعتماد دارد که هرگز عمداً به شما خیانت نخواهد کرد یا فریبتان نخواهد داد. شما نیز متقابلاً به همین اندازه به او اعتماد دارید.

اهداف کلی مشترکی در زندگی دارید.

شاید درباره ی تمام مسائل جزئی زندگیتان با هم موافق نباشید، اما وقتی پای مسائل مهم زندگی به میان میآید، با هم همدل و هم داستان هستید. برای مثال آروزهایتان در درازمدت مانند هم است، هر دو نفر دوست دارید که خانهای در روستا یا چند بچه داشته باشید یا به اقصی نقاط جهان سفر کنید. بلندپروازی ها، اهداف کلی، محاسن و ارزشهایتان با هم همخوانی دارد.

او عادلانه میجنگد.

او هیچگاه در رابطه تان متوسل به خشونت نمیشود یا از شما سوءاستفاده نمیکند. بنابراین میتوانید با خیال راحت و بدون ترس از این که او کتکتان بزند یا ناسزا بگوید، هر چیزی را که از ذهنتان میگذرد، برایش تعریف کنید. او میتواند از شما ایراد بگیرد و اصلاحتان کند، بدون آن که شما درباره ی نیت اصلی او دچار سوءتفاهم شوید.

او شما را به انسان بهتری تبدیل کرده است.

او باعث شده درباره ی چیزهایی که فکر میکردید، میدانید و میخواهید، تجدید نظر کنید؛ او چشمانتان را به روی جهان جدید و بهتری باز کرده است که قبلاً روحتان هم از وجود آن خبر نداشت. مثلاً اگر با او آشنا نمیشدید، شاید هرگز متوجه نمیشدید که سفر کردن تا چه حد میتواند لذتبخش باشد. تاثیر او بر زندگیتان کاملاً مثبت بوده و وجود او در زندگیتان مانند خورشیدی میماند که دنیایتان را روشنتر از قبل کرده باشد.

خانواده تان را دوست دارد .

او خانواده ی شما و شما خانوادهی او را دوست دارید. هرچند رابطه ای که با خانواده ی همسر آیندهتان دارید، ماندگاری و خوشبختی زندگی مشترکتان را تعیین نمیکند، اما اگر تایید و دعای خیر خانوادههایتان را داشته باشید، مسلماً زندگی برایتان بسیار آسانتر خواهد شد. به این ترتیب همه با یکدیگر بهتر کنار میآیند و زندگی مشترک شیرین تر میشود.

  خطاهای ارتباطی در رابطه عاطفی

والدین و دوستان صمیمیتان واقعاً او را دوست دارند.

والدینتان شما را از بدو تولد میشناسند و از آن زمان تاکنون با جان و دل از شما مراقبت کرده اند. آنها همواره بهترین ها را برای شما میخواهند و در موقعیتی هستند که میتوانند موضوعاتی را ببینند که شما از دور نمیتوانید ببینید یا نمیتوانید درباره ی آنها بی طرف باشید. بنابراین اگر والدین و دوستان صمیمی و قدیمیتان خواستگارتان را دوست ندارند، با احتیاط پیش بروید.

اگر گذشته تکرار میشد، دوباره با او ازدواج میکردید.

علیرغم تمام سختیها و مشکلاتی که در کنار او تجربه کرده اید، از صمیم قلب میدانید که او همان شریک واقعی زندگیتان است که میخواهید تا آخر عمر در کنارش بمانید. میدانید که جور دیگری در زندگیتان به خوشبختی نمیرسیدید. از روی عشق با او ازدواج خواهید کرد و اگر گذشته باز هم تکرار شود، باز هم او را به عنوان شریک زندگیتان انتخاب خواهید کرد. او فرد مناسب برای ازدواج است و شما به او افتخار میکنید.

نشانه هایی که طرف مقابلتان شخص مناسبی برای ازدواج نیست

از زمانی که با هم آشنا شده اید، هیچ کدام رشد فردی را در زندگیتان تجربه نکرده اید

قبل از آن که به کسی متعهد شوید، طبعاً مشکلات کوچکی را در کنار هم تجربه میکنید، اما آنقدر به هم اعتماد دارید که میدانید میتوانید با همفکری یکدیگر دوباره مسیری را برای ادامه ی راهتان و رسیدن به خوشبختی پیدا کنید. اما اگر نتوانسته اید بحران را به سلامت پشت سر بگذارید و قویتر از قبل از آن بیرون بیایید، هنور مسائلی هست که باید آنها را قبل از متعهد شدن به یکدیگر و تصمیم گرفتن برای ازدواج حل کنید.

جزء سه اولویت اول زندگی اش نیستید

او همیشه میتواند برای کار کردن روی ترفیعش، بازی ویدئویی روزانه اش و گردش های آخر هفته با دوستانش وقت پیدا کند … اما نمیتواند جواب تلفنهایتان را بدهد یا نمیتوانید روی قول و قرارش برای این که کی و کجا همدیگر را ملاقات کنید، حساب کنید؟ اگر اینطور است، بدانید که جزء اولویتهای زندگی او نیستید.
ببینید که او در طول یک هفته بالاترین اولویت را برای کدام مسائل زندگی اش قائل میشود. آیا شما به طور معمول جزء سه اولویت نخست زندگی او هستید؟ اگر پاسختان منفی است، باید این حقیقت تلخ را که مسائلی مهمتر از شما در زندگی او وجود دارد، قبول کنید.

حس میکنید که موضوعی را از شما مخفی میکند

شکل گیری اعتماد بین دو نفر فرایندی زمانبر است و به سعی و تلاش هر دو طرف نیاز دارد. اگر دائماً احساس میکنید که او مسائلی را از شما مخفی میکند، احتمالاً قبل از آن که تصمیم مهم زندگیتان را بگیرید، هنوز باید روی رابطه تان کار کنید. باید بدانید که او از چه راهی کسب درآمد میکند و چه خانواده و پیشینه ای دارد. باید بتوانید به گفته هایش درباره ی این که چه کار میکند و کجا است، اعتماد کنید.
اگر هنوز هم بوی پنهانکاری به مشامتان میرسد، فعلاً برای بله گفتن خیلی زود است.

معتمدترین دوستانتان از او متنفرند و او نیز از آنها متنفر است

وقتی در نخستین مراحل عاشق شدن قرار دارید، برایتان سخت است که به انتقادهای دوستانتان از عشقتان گوش کنید، هر انتقادی، هر چقدر هم ملایم از عشق جدیدتان باعث میشود که از دست دوستانتان عصبانی شوید.
اما اگر باهوشترین دوستانتان که از سلامت عاطفی آنها مطمئن هستید، شک و تردیدهای نگران کننده ای درباره ی معشوقتان دارند، این بدگمانی ها علامت قاطعی است که یکجای کار میلنگد.

شما یا او در چنگال اعتیاد هستید

اگر یکی از شما دو نفر یا هر دو در حال مبارزه با اعتیاد هستید، بهتر است صحبت های جدی درباره ی ازدواج را به بعد موکول کنید. زمانی درباره ی ازدواج تصمیم بگیرید که عادت مراقبت از خود در هر دو نفرتان نهادینه شده باشد و آماده باشید که انرژی فراوانی را برای رابطهتان خرج کنید.

  بایدها و نبایدهای ازدواج بدون رضایت والدین (نارضایتی والدین از ازدواج)

هرگز نمیتوانید مطمئن باشید که او میخواهد احساساتش را ابراز کند یا در آستانه عصبانی شدن است.

افراد خوشزبانی که جذابیت مسحور کننده دارند، غالباً ید طولایی هم در سرزنش کردن، خجالت دادن، آزار دادن و کتک زدن دارند. این افراد خطرناکترین اشخاصی هستند که میتوانید برای زندگی مشترک انتخاب کنید، آنها باعث سردرگمی میشوند و قربانیانشان را همواره شگفت زده میکنند. آرامش و امنیتتان مهم است و سوءاستفاده فیزیکی یا عاطفی با هیچ توجیهی قابل قبول نیست.

او با اطرافیانش بدرفتاری میکند.

اگر او همه چیز و همه کس را تحقیر میکند، احتمالاً نمیخواهد رفتارش را بررسی کند و قبول کند که رفتارش تا چه حد ناراحت کننده و توهین آمیز است. شانس داشتن یک رابطه ی سالم با چنین فردی به اندازه ی احتمال موفقیت در خاموش کردن آتش سوزی یک جنگل با آبپاش است.

او برای نظراتتان ارزش قائل نمیشود.

آیا او همیشه از شما انتظار دارد که کارها را طبق روش او انجام دهید؟ تمام نظرها یا انتخاب های مهمتان را بلافاصله رد میکند؟ بعضی از خانمها دوست دارند که مرد زندگیشان آنها را راهنمایی کند، اما اگر متوجه شدید که او هیچگاه از نظرات، ایده ها یا علائقتان استقبال نمیکند یا آنها را دائماً سرکوب میکند، بدانید که او فرد مناسبی برای ازدواج نیست.

برای خوشگذرانی پول دارد، اما نمیتواند کرایه خانه را بدهد

بودن در کنار افراد خوشگذران ابتدا جذاب به نظر میرسد. آنها میدانند چطور مهمانی بگیرند و با دست و دلبازی برای عشق زندگیشان پول خرج میکنند. اما به زودی معلوم میشود که مسائل مهمتری در زندگی وجود دارد که باید برای آنها اولویت قائل شد.

برای بررسی درست بودن یا نبودن تصمیم‌تان در مورد ازدواج با فرد مورنظرتان یکی از راه‌های مطمئن، مشورت با یک فرد آگاه و متخصص است. اگر به دلیل دوری مسافت، زمان و هزینه از مراجعه به مشاوره پیش از ازدواج امتناع می‌کنید، همیار عشق امکان مشاوره آنلاین را برای‌تان فراهم کرده است. برای دریافت اطلاهات بیشتر و رزرو وقت مشاوره می‌توانید با شماره 02122024728 تماس بگیرید.

 

در یک کلام…
طالع بینی ازدواج بر اساس ماه ها و سال های تولد دو طرف، با وجود اینکه از نظر علمی و مذهبی اثبات شده نیست و توصیه نمی‌شود، متاسفانه مشتریان زیادی دارد اکثر این افراد دنبال جواب این سوال هستند که آیا فرد طرف مقابلشان گزینه مناسبی برای ازدواج است یا خیر. اما با بالا بردن سطح آگاهی و شناخت میتوان به راحتی جواب این سوال را پیدا کرد.
اگر فرد مورد نظرتان از لحاظ بصری برایتان جذابیت دارد، به اتفاق‌ها و جزییات زندگی‌تان اهمیت می‌دهد، در کنارش احساس امنیت می‌کنید، به شما آزادی عمل می‌دهد، لبخند بر لبانتان می‌آورد و در کنارش شاد و خوشحال هستید، با شما اهداف بزرگ مشترک دارد و مسیر زندگی‌اش با شما هم‌خوانی دارد، جزییات مهم زندگی‌اش را با شما در میان می‌گذارد و زمانیکه اختلاف نظر دارید بخورد منصافانه‌ای دارد پس بدون در نظر گرفتن این موضوع که متولد دی است یا بهمن، یا چه برج سرطان است یا شیر، بدانید که فرد مناسبی برای ازدواج با شما است. اما در صورتی که بعد از آشنایی با او هیچ کدام‌تان پیشرفتی در زندگی‌تان نداشته‌اید، شما جز سه اولویت زندگی‌اش نیستید، دوستان مورد اعتمادتان او را تایید نمی‌کنند، اعتیاد دارد، بد دهنی می‌کند، نظر شما برایش مهم نیست و نسبت به هزینه کردن برایتان خساست به خرج می‌دهد فرقی نمیکند حتی اگر ماه‌ یا سالهای تولدتان جور است و برج فلکی‌تان به هم میخورد باز هم قطعا گزینه مناسبی برای ازدواج با شما نیست.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • سلام دوست عزیز
  اگر مقاله را خوب خوانده باشید متوجه می شوید مهارت های ارتباطی و بالا بردن آگاهی شما از رابطه و ازدواج تعیین کننده اصلی است

 • سلام روزتون بخیر. ببخشید من واقعا سردرگمم در مورد یک موضوعی. من در اداره ای مشغول هستم و با پزشکان و… در ارتباط هستیم از دوماه قبل عید دیدارهایی در محیط کاری با یکی از پزشکان برایم رخ داد که من به این رسیدم که شاید علاقه داشته باشه و منم بدم نیومده ازش. این روند ادامه دار شد که با موضوعاتی که پیش اومد شماره همو دسترسی پیدا کردیم ولی مشکلم اینه هر موقع میبینمش با توجه به رفتاراش با بقیه میفهمم دوستم داره ولی در ارتباطات تلفنی بااینکه شمارمو داره هیچی نمیگه. من موندم واقعا از یطرفم ازش خوشم اومده من چطور میتونم متوجه بشم ممنون میشم پاسخم رو بدید

  • دوست عزیز با سلام
   ابتدا واقعیت را در نظر بگیرید شاید ایشان به عنوان همکاری صمیمی با شما صحبت می کنند یا شاید در مرحله بررسی و شناخت شما هستند.پس عجله نکنید و صبور باشید.میتوانید از طریق همکار و یا دوستی و غیر مستقیم شما پیشنهاد داده شوید و از طرفی علائم و نشانه‌هایی مبنی بر اینکه مایل هستید رابطه به جلو پیش برود در اختیار او بگذارید.برای اینکه مطمئن شوید اصلا قصد جدی دارند یانه می‌توانید از کسی که به او نزدیک است کمک بگیرید.
   اگر بصورت پیام در ارتباط هستید در سایت همیار عشق مبحث جذب از طریق پیام خیلی می تواند به شما کمک کند

مقالات مرتبط

تئوری وابستگی متقابل (Interdependence Theory)

تئوری وابستگی متقابل ویژگی‌های ساختاری‌ای را توصیف می‌کند که تعاملات و مفاهیم چنین ساختاری را برای روانشناسی انسان ترسیم می‌کند. اکثر نظریه‌های روان‌شناختی بر فرد تمرکز دارند و معتقدند که

مطالعه»