شوهرم همجنسگراست (گی بودن مرد متاهل است)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

شوهرم همجنسگراست (گی بودن مرد متاهل است)

مسلما هیچ زنی انتظار ندارد که روزی متوجه شود شوهرش همجنس‌گرا است. حال اینکه همجنس‌گرایی مردان متاهل بیشتر از آن چیزی که احتمالا تصور میکنید وجود دارد. در بعضی از موارد زن بعد از گذشت مدتی از زندگی مشترک متوجه میشود که برخی از رفتار شوهرش در زندگی زناشویی طبیعی نیست، و در موارد دیگر با اعتراف مستقیم مرد به گی بودن است که همسرش به موضوع پی میبرد و کاملا شوکه میشود. به هرحال همجنس‌گرایی فرد متاهل در جامعه ما به هیچ وجه قابل پذیرش نیست. زنی که همسرش گرایش به همجنس دارد دچار سردرگمی زیادی برای ادامه زندگی مشترک خواهد شد، به خصوص اگر فرزندانی هم از ازدواج با او داشته باشد. در این مقاله نشانه های همجنس‌گرایی مرد متاهل را بیان میکنیم و به این موضوع میپردازیم که همسر یک مرد همجنس‌گرا چه باید بکند.

نشانه های گی بودن مرد متاهل


با توجه به پژوهش های انجام شده، حداقل 25 درصد مردان همجنس باز هستند. آیا شوهر شما هم یکی از این مردان است؟
حتی اگر به همجنس‌گرا بودن شوهرتان شک کرده‌اید، نباید تا زمانی که مطمئن نشده‌اید، رای به گی بودن او بدهید. تنها راهی که می‌توانید از این موضوع مطمئن شوید، این است که با او رودررو صحبت کنید. اگر او واقعاً یک زندگی مخفی دارد و با شما صادق نیست، بهترین کار این است که همین الان متوجه بشوید. پس اگر این روزها دائماً با خودتان کلنجار می‌روید که آیا شوهرم همجنس‌باز است یا نه، بهتر است با پنج نشانه‌ی احتمالی همجنس‌گرا بودن مردان آشنا شوید.

بی علاقه‌گی جنسی شوهر به زن

آیا همسرتان از نزدیک شدن به شما و برقراری رابطه‌ی جنسی اجتناب می‌کند؟ شاید هم هیچ علاقه‌ای به نزدیکی ندارد؟ اگر شوهرتان به سختی تحریک می‌شود یا هنگام رابطه‌ی زناشویی به نظرتان می‌رسد که در یک سیاره‌ی دیگر سیر می‌کند، شاید دچار بیماری است، شاید هم گی است.

نگاه کردن فیلمهای پورن همجنس‌بازانه

فاصله‌ی ما با انواع هرزه‌نگاری‎ها و فیلم‌های مبتذل فقط یک کلیک است. اگر شوهرتان فیلم‌ها یا مطالب پورن همجنسگرایانه نگاه می‌کند و می‎خواند، این گرایش او به پورن احتمالاً از سر کنجکاوی نیست. چنین عادتی خطرناک‌تر از آن است که فقط یک سرک کشیدن ساده باشد.

وقت‌گذرانی بیش از حد با یک مرد

مردها معمولاً دو به دو با هم بیرون نمی‌روند و تفریحات دسته‌جمعی را ترجیح می‌دهند. وقت‌گذرانی بیش از حد با یک مرد یکی از نشانه‌های همجنس‌باز بودن است.

حداقلش این است که شوهرتان انرژی و وقتی را که باید برای شما بگذارد، به صمیمی شدن با دوست مردش اختصاص داده است. به حس ششم و غریزه‌ی زنانه‌ی خود اعتماد کنید.

مکالمات تلفنی مداوم با مردان

آیا شوهرتان تعداد مشکوکی تماس تلفنی از مردان دیگر دریافت میکند؟ اگر شما این مردان را نمیشناسید یا شوهرتان تمایلی ندارد که دربارهی آنها، برخلاف همکلاسی‌های قدیمی‌اش، با شما صحبت کند، جای نگرانی وجود دارد.

همجنس گرا هراسی شدید

شاید این نشانه به نظرتان عجیب برسد، اما اگر شوهرتان هر بار که با یک مرد گی روبرو میشود، به شدت عصبانی میشود، احتمالاً خودش هم همجنس‌باز است. انسانها غالباً به افرادی که دارای خصلت‌هایی هستند که در خودشان نمیپسندند، حمله میکنند. اگر یک نفر بیش از حد خجالتی باشد، وقتی یک نفر را میبیند که از بیان احساسات و افکار خود عاجز است، خونش به جوش میآید. در واقع این فرد خجالتی با همنوع خودش همدردی میکند، اما این همدردی را به شیوهی خشمگینانه‌ای بیان میکند.

  دیدن رابطه جنسی پدر و مادر (فرزندم رابطه زناشویی ما را دیده. چه کار کنم؟)

اگر شوهرتان دائماً شوخی‌های بی‌ادبانه‌ای درباره‌ی همجنس‌بازها تعریف می‌کند یا وقتی موضوع همجنس‌گرایی مطرح می‌شود، به شدت خشمگین می‌شود، این رفتارها را نشانه‌ی هشدار تلقی کنید. البته ممکن است او واقعاً از صمیم قلب مخالف همجنس‌بازی باشد، اما حداقل می‌توانید احتمال گی بودن شوهرتان را در نظر بگیرید.

با شوهر همجنس‌گرا چه کنم؟


شاید طلاق اولین راهی باشد که عموم افراد به همسر یک مرد همجنس‌گرا پیشنهاد میکنند، اما جدایی الزاما بهترین راه نیست. زنان زیادی هستند که پس از آگاه شدن از همجنس‌گرایی شوهرشان، به زندگی مشترک ادامه داده اند و برای بهبود شرایط نهایت تلاش‌شان را بکار گرفته اند. اما مهمترین موضوعی که درمورد بازسازی رابطه و زندگی مشترک با مرد همجنس‌گرا باید بیان شود این است که اگر خود مرد مایل به همکاری برای تغییر اوضاع نباشد، شما به عنوان همسر او به تنهایی نمیتوانید کاری برای بهبود شرایط انجام دهید.
در ادامه بیان میکنیم زنی که متوجه شده شوهرش همجنس‌گرا است، در زندگی مشترک باید چه راهی را در پیش بگیرد:

نارضایتی خود را بیان کنید

اگر هر یک از نشانه‌های بالا درباره‌ی شوهرتان صدق می‌کند، از این که نگرانی‌تان را صادقانه با شوهرتان در میان بگذارید، نترسید. به این فکر کنید که چطور باید درباره‌ی این موضوع حساس با شوهرتان حرف بزنید و باملاحظه با او گفتگو کنید. اگر شوهرتان گی نباشد، پرسیدن چنین سوالی را توهین به خودشان تلقی می‌کند و حتی ممکن است رفتار پرخاشگرانه‌ای از خودش نشان دهد.

پس بدون اینکه شخصیت و هویت او را زیر سوال ببرید نارضایتی خود را از روابط یا گرایشات همجنس‌گرایانه او بیان کنید و صراحتا بگویید از این امر مطلع و دلخور هستید

اگر شوهرتان توضیح قابل قبولی نداشت، جستجویتان را عمیق‌تر کنید. در شرایطی که آینده‌ی خودتان و خانواده‌تان به خطر افتاده است، کنکاش در زندگی زناشویی‌تان حق شما است.

بعد از این جستجوها باید برمبنای حس ششم خود و میزان باور و اعتمادی که به شوهرتان دارید، تصمیم بگیرید. اگر در نهایت به جز حرف شوهرتان هیچ معیار دیگری برای تصمیم‌گیری نداشته باشید و مسلماً حرف کافی نیست، حتی اگر شوهرتان همجنس‌باز نباشد، مشکلات عمیق‌تری در زندگی‌تان وجود دارد.

او را از گناه و خطرات همجنس‌گرایی آگاه کنید

اگر شوهر شما فردی معتقد است، شما میتوانید به گناه و معصیتی که در دین اسلام برای لواط و همجنس‌گرایی ذکر شده اشاره کنید و از او دعوت کنید این عمل ناپسند را کنار بگذارد. آیات و روایات زیادی در این مورد وجود دارد که میتوانید آن ها را به او یادآوری کنید. همچنین از نظر قضایی و حقوقی حکم سنگینی برای همجنس‌گرایی وجود دارد که میتوانید آن ها را متذکر شوید.
ارتباط جنسی مرد با همجنس از نظر پزشکی نیز از جمله روابط جنسی پر خطر است که ممکن است عوارض جسمی و بیماری های متعددی برای فرد ایجاد کند. شما میتوانید او را از خطرات و عواقبی که همجنس‌گرایی برای سلامتیش به همراه دارد آگاه کنید و از این طریق تمایل او را به اینکار کمتر کنید.

  رابطه جنسی در دوران بارداری (سکس در حاملگی)

منشأ گرایشات همجنس‌گرایی را پیدا کنید

به طور کلی همجنس‌گرایی ممکن است سه منشا متفاوت داشته باشد: ژنتیک، ارگانیک و محیط (اکتسابی). اگر مایل به تغییر در گرایش همجنس‌گرایی شوهرتان هستید، ابتدا لازم است مشخص شود منشا آن کدام یک از این سه مورد است:

منشأ فیزیکی (ارگانیک)

اختلال جنسی ارگانیک که مربوط به فیزیک بدن میشود اولین موردی است که لازم است بررسی شود. مشکلاتی مانند اختلال در ترشح هورمون های زنانه و مردانه، در گرایشات جنسی تاثیرگذاری زیادی دارد، این مشکلات با مراجعه به یک متخصص داخلی و آزمایش خون ساده قابل تشخیص و با دارو به راحتی قابل درمان هستند.

منشأ ژنتیکی

اگر با مراجعه به متخصص مشخص شد که این گرایش دلایل ارگانیکی و عامل جسمی ندارد، لازم است به یک روان درمانگر متخصص (سکس تراپیست) مراجعه کرده و مشکل را پیگیری کنید. اگر روان درمانگر تشخیص دهد که مشکل همجنس‌گرایی شوهرتان ژنتیکی است، چاره ای برای آن وجود ندارد و شاید طلاق تنها راه پیش رو باشد. در مواردی که فرد از نظر ژنتیکی هموسكچواليتي است، در طی مراحل قانونی قوه قضاییه ممکن است اجازه تغییر جنسیت را به فرد همجنس‌گرا بدهد. لازم به ذکر است که گرایش همجنس‌گرایی با منشا ژنتیک نادر است و ریشه این گرایش در اکثر موارد محیط و اکتسابی است.

منشأ محیطی (اکتسابی)

در بسیاری از موارد ممکن است عوامل محیطی و به خصوص اتفاقاتی که در کودکی برای فرد افتاده است،‌ باعث گرایش ناخودآگاه او به همجنس شود. برای مثال پسربچه هایی که در خانواده آن ها بقیه فرزندان همه دختر هستند و حضور پدر زندگی آن ها بسیار کمرنگ بوده است. ممکن است در بزرگسالی از نظر روانی به همجنس گرایش پیدا کنند. همچنین پسرهایی که در دوران کودکی یا نوجوانی مورد تجاوز و تعرض همجنس قرار گرفته اند، ممکن است در آینده مستعد گرایش به همجنس باشند.

در این موارد، روان درمانگر معمولا  روش “انزجار درمانی” و الکتروشوک را برای درمان فرد مبتلا پیشنهاد میکند. در این روش از فرد خواسته میشود مراحل نزدیک شدن به همجنس را تصور کند و در هر مرحله به او شوک خفیفی داده میشود تا با شرطی شدن، ضمیرناخودآگاه او نسبت به گرایشات همجنس‌گرایانه بیزار شود. این درمان حتما باید توسط یک درمانگر مجرب صورت بگیرد.

درمورد نیازهایتان با هم صحبت کنید

اکثر زوجین درباره‌ی رابطه‌ی جنسی و انتظاراتی که در زندگی زناشویی از هم دارند، با هم صحبت نمی‌کنند، حال آن که این گفتگوها می‌تواند بسیار راهگشا باشد. حالت ایده‌آل این است که زن و شوهر یاد بگیرند که صادقانه با هم درباره‌ی نیازهای جنسی و نیازهای دیگر‌شان حرف بزنند و روش‌های مناسبی را برای رفع این نیازها پیدا کنند. زنی که شوهرش همجنس‌گرا است، می‌ترسد که مبادا شوهرش او را ترک کند. از طرفی شوهر هم می‌ترسد که اگر به همجنس‌باز بودن خودش اعتراف کند، همسرش او را رها کند. چنانچه هر دو طرف به هم قول بدهند که در آرامش با هم صحبت کنند، نتیجه‌ی بهتری به دست می‌آید.

  سرد شدن رابطه بعد از بچه‌دار شدن (سرد شدن رابطه جنسی پس از زایمان)

باور کنید شما را دوست دارد

اگر شوهرتان می‌گوید که عاشق شما است، حرفش را باور کنید. مردان همجنس‌گرا نیز می‌توانند عاشق زن‌شان بشوند، زندگی جنسی عادی و رضایت‌بخشی با زن‌شان داشته باشند و علی‌رغم بی‌میلی به زنان دیگر به زندگی زناشویی با همسرشان ادامه دهند. بنابراین عشق می‌تواند بر این گرایش نیز غلبه کند. به عبارت دیگر هرچند همسرتان همجنس‌باز است، اما همچنان شما را عاشقانه دوست دارد.

اگر همسرتان میگوید که وقتی با شما ازدواج کرد، از گی بودن خودش خبر نداشته است، به احتمال زیاد راست میگوید. اکثر مردان همجنس‌گرا در زمان ازدواجشان اطلاعی از گرایشهای جنسی‌شان ندارند. آنها تا زمانی که اولین بار برای حل مشکلات زناشویی به مشاوره یا سکس تراپیست مراجعه میکنند، نمیدانند که گی هستند. مردان همجنس‌باز در ابتدا علائق همجنس‌گرایانه‌شان را نوعی هوس جنسی قلمداد میکنند و خودشان را قانع میکنند که این احساسات بعد از ازدواج برطرف خواهد شد. این مردان معمولاً هموفوبیک هستند و میخواهند مشاور یا سکس تراپیست، خودشان و همسرشان را مطمئن کند که گی نیستند.

درمورد ادامه زندگی مشترک تصمیم بگیرید

سوال مهم اینجا است که چگونه یک مرد میتواند به رابطه داشتن با یک مرد دیگر اعتراف کند و در عین حال به همسر خودش وفادار بماند؟ آیا زوجین توافق میکنند که مرد به مفهوم سنتی به زنش وفادار باشد؟ اگر این توافق حاصل شود، شرایط آن چیست؟

زوجین باید صادقانه و با شفافیت با هم صحبت کنند. نیازهای واقعی مرد کدام است؟ زن چه نیازهایی دارد؟ اگر زوجین بتوانند به توافق برسند، ادامه دادن زندگی مشترک برای هر دو نفر مزایای دارد. صداقت و شفافیت تنها شرط لازم است. شوهرتان هر کاری هم که انجام می‌دهد، باید آن را با اطلاع و رضایت همسرش انجام دهد.

طلاق گرفتن راحتترین گزینه است. به این ترتیب هر یک از زوجین در طبقهی خودش باقی میماند و هیچ یک به دلیل به چالش کشیده شدن تعصبات اجتماعی آزار نمیبیند.

ادامه دادن زندگی مشترک با یک مرد همجنس‌گرا مستلزم آن است که استرس و اضطراب شدیدی را برای مخفی نگه داشتن راز گی بودن مردتان تحمل کنید. بنابراین اگر می‌خواهید کنار شوهر همجنس‌بازتان باقی بمانید، باید با چشم باز و آگاهی کامل از این مشکلات تصمیم بگیرید. هر چه جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، روشنفکرتر باشد، شرایط‌تان بهتر خواهد بود؛ هرچند در روشنفکرترین جوامع هم تعصب و بدبینی نسبت به زندگی یک زن با مرد همجنسگرا وجود دارد. زوجینی که زندگی کردن با این شرایط را قبول می‌کنند، برای مدیریت استرس و مشکلات خود به درمان تخصصی نیاز دارند.

اگر پی برده اید که شوهرتان همجنس‌گرا است، طلاق تنها راه پیش رو نیست. قبل از تصمیم گیری سعی کنید صحبت هایش را بشنوید، سردرگمی او را درمورد هویت جنسی اش درک کنید و باور کنید شما را دوست دارد. درمورد نیازهایتان صراحتا با هم صحبت کنید تا بتوانید درمورد ادامه زندگی مشترک یا جدایی تصمیم بگیرید. شما میتوانید از مشاور امور زناشویی نیز در این مورد راهنمایی بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • بنظرم تمایل همجنسگرایی خیلی کم تو مردا دیده میشه خوده من دوستای زیادی دارم ولی فکر سکس باهاشون حالم رو بهم.میزنه ولی یجورایی از سکس با جنس مخالف لذت نمیبرم ولی همجنسگرا هم نیستم

  • سلام دوست عزیز
   موضوعی که اشاره کردید نیاز به بررسی بسیار دقیق و پرداختن به جزئیات داره. حتما در اینباره از مشاوره کمک بگیرید چون موضوع تمایلات جنسی همه جنبه های عاطفی و زناشویی زندگی شما رو تحت تاثیر قرار میده و لازمه قبل از ورود به رابطه حتما در این مساله از خودتون شناخت کافی داشته باشید.

 • با سلام
  من با پسری از اشنایان در رابطه هستم و خانواده ها در جریان هستند و قصد بر.ازدواج و رسمی شدن این رابطه داشتیم.ولی دیشب حرفی زد که منو خیلی متحیر و نگران کرد و ناراحت.داشتیم صحبت میکردیم که گفت دوست داری با آلت مردانه مصنوعی به پشتم بزنی و با من حال کنی؟” من خیلی جا خوردم و گفتم نه و تلفن رو قطع کردم و دیگه جوابشو ندادم .حس کردم دنیا روی سرم خراب شده .چطور من با این مرد ازدواج کنم.نمیدونم ایا همجنسگراست یانه.قبلا هم ب من گفته بود میخوام ببینم رابطه از پشت چه دردی داره .که من گفتم خجالت بکش این چه حرفیه.و البته به من هم حس جنسی داره و همیشه میگه ازت سیر نمیشم ولی زود انزالی داره و نیروی جنسیش خیلی پایینه فکر میکردم به علت مجرد بودن و عدم تجربه سکس کامل و عمیق باشه و استرس چون خونده بودم در مردان مرد عادیه ولی خودارضایی زیاد داره و خیلی علاقه به سکس چت داره.الان من خیلی نا امید و ناراحتم و به فکر قطع رابطه هستم چون ترس دارم از عاقبت ازدواج با این مرد.خواهشا شما راهنمایی ام کنید.باتشکر

  • سلام
   مواردی که گفتین حتما نیاز به توجه ویژه داره و بهترین حالت اینه که هردو باهم بتونید پیش یک درمانگر متخصص در امور زوج و خانواده برید. باید بدونید افراد مختلف فانتزی‌ها یا علایق مختلفی در زمینه امور جنسی دارن و خیلی مهمه که دو نفر بعد از ازدواج بتونن با این علایق و فانتزی‌های همدیگه کنار بیان تا بتونن با آرامش نیازهای همدیگر را ارضا کنن و در عین حال مجبور به انجام کارهایی نشن که براشون ناخوشاینده. بنابراین باید درباره این موضوع بیشتر با هم صحبت کنید. بهتره به جای گارد گرفتن و به قول خودتون گفتن اینکه خجالت بکش و… نرمال‌تر برخورد کنید تا ایشون بتونن درباره این موضوعات راحت‌تر صحبت کنن و خواسته‌هاشن رو سانسور نکنن. اینطوری شما شناخت بیشتری از این علایق و خواسته‌هاش پیدا می‌کنید و اگر می‌بینید بعضی از اونها براتون عجیبن یا نمی‌تونید هضمشون کنید، حتما باید درباره‌اش صحبت کنید و حتی درصورت لزوم درباره رابطه‌تون تجدیدنظر کنید. چون اگر الان متوجه خواسته‌های ایشون نشید یا نادیده‌شون بگیرید، ممکنه بعد از ازدواج غافلگیر بشید و شرایط براتون سخت‌تر و پیچیده‌تر بشه. درباره اینکه آیا ایشون همجنسس‌گرا هستن یا نه اصلا با این اطلاعات نمیشه نظر داد و نیاز به بررسی توسط متخصص وجود داره.

 • چرا گفتید آدم همجنسگرا از دیدن همجنسگرا بدش میاد همه مردم از همجنسگراها بدشون میاد من حتی تحمل دیدنشونم ندارم

  • سلام دوست گرامی
   همجنس گرایی نوعی انحراف جنسی به حساب می آید و مانند هر انحرافی پیامد خاص خود را در بدنبال دارد یکی از این پیامدها علاقه و تمایل ارتباط با این افراد توسط عموم هست.بیشتر افراد از اینکه با کسی که انحراف علاقه ای دارد در ارتباط باشند دوری میکنند و به نوعی این ناراحتی از حضور این افراد را بیان می کنند

 • متشکرم.امااون‌نمیاد‌برای‌مشاوره.به‌خاطر‌اینکه‌شب‌قبل
  خواستشو‌
  انجام‌ندادم‌الان‌بامن‌قهره‌حتی‌غذا‌میپزم‌نمی‌خوره‌.
  حالا‌من‌باید‌باهاش‌چطوری‌رفتار‌کنم‌که‌بفهمه‌اشتباه‌کرده‌و
  این
  حقه‌منه‌که‌مخالفت‌کنم‌تاحالا‌نرفتم‌خونه‌بابام‌
  اگر‌برم‌خونه‌بابام‌کاردرستی؟یا‌اینکه‌باید‌چی‌بهش‌بگم‌.
  چه‌کلماتی‌استفاده‌کنم؟

 • سلام.خسته‌نباشید.شوهر‌من‌مشکل‌افسردگی‌داره‌ولی‌درمان‌رو
  ادامه‌نداد.منم‌مشکل‌سرد‌مزاجی‌دارم‌.ولی‌شوهرم‌اززنانگی‌من‌لذت‌نمیبره‌وازانزال‌هم‌لذت‌نمیبره‌‌زود‌انزال‌هم‌هست.‌
  همیشه‌تقاضای‌رابطه‌مقعدی‌داره‌ومن‌همیشه‌مخالفم‌.
  فقط‌دوست‌داره‌خیلی‌
  تحریک‌بشه‌وبیشتر‌لذتش‌از‌تحریک‌مقعدش‌هست.این‌خیلی‌
  نگرانم‌کرده.قبلا‌گفته‌بود‌که‌
  مجردی‌بچه‌باز‌(پسر)بوده‌البته‌فقط‌تماس‌دستی‌بوده.
  خیلی‌نگرانم‌کمکم‌کنید.یه‌دختر۴ساله‌دارم.۷سال‌ازدواج‌کردم.باید‌چیکار‌کنم

  • ددوست عزیز
   سلام

   تمام مواردی که گفتید از افسردگی همسرتون تا موارد دیگر، همگی نیاز به بررسی‌های خیلی دقیق روان‌شناس داره. بدون درمان و مراجعه به روان‌شناس، نمی‌شه این مسائل را حل کرد.

مقالات مرتبط