چطور بفهمم رابطه‌ام به ازدواج منجر میشه؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چطور بفهمم رابطه‌ام به ازدواج منجر میشه؟

چطور بفهمم رابطه‌ام آخر و عاقبت خوبی داره؟


رابطه عاطفی قراره که به بهتر شدن زندگی ما کمک کنه، اما گاهی باعث میشه آشفته و عصبی بشیم چون با آدم‌هایی روبرو می‌شیم که مارو برای رابطه بلند مدت و پایدار نمی‌خوان یا همزمان با چند نفر دیگه هم در رابطه هستند. خوشبختانه نشانه‌هایی وجود داره که میتونید با دقت تقریبا خوبی پیش بینی کنید که رابطه‌تون رابطه پایداری هست یا نه؟

وجه اشتراک دارین

وجود وجه اشتراک و تشابهات بین دو نفر باعث می‌شه هر دو برای ادامه ارتباط ترغیب بشن برای مثال زمانیکه هر دو نفرتون به یک تفریح مثل دوچرخه‌سواری علاقه دارین همین موضوع باعث میشه، حس خوبی که از دوچرخه سواری کنار هم می‌گیرید، پیوند و ارتباط‌تون رو قوی‌تر و محکم‌تر کنه.

بحث‌هاتون شما رو بهم نزدیک می‌کنه

بحث کردن به شیوه سالم و درست کار سختیه بخصوص اگر پیش‌زمینه خانوادگی خوبی تو این موضوع نداشته باشین. بحث سالم یعنی، موفقیت شما در این نیست که ثابت کنین طرف مقابلتون اشتباه میکنه. در یک بحث سالم هیچ کدوم همدیگرو تحقیر نمی‌کنن و در نهایت به نتیجه‌ای می‌رسن که هر دو راضی باشن.

ارتباط‌تون منظم و مداومه

زمانیکه به کسی علاقه داریم از هر فرصتی استفاده می‌کنیم تا بهش زنگ بزنیم و پیام بدیم تا ارتباط رو زنده نگه داریم اما وقتی ارتباط یک طرفه باشه ویا یک روال منظم نداشته باشه مثلا چند روز پشت سرهم به شما پیام بده بعد یکهو غیب بشه یا در اکثر مواقع با چند روز تاخیر جواب بده، یعنی رابطه‌تون جز اولویت‌هاش نیست.

  شاهزاده با اسب سفید من کجاست؟

از موفقیت هم احساس خطر نمی‌کنین

دو نفر در رابطه عاطفی سالم و درست، از اینکه طرف مقابل‌شون در شغل و یا تحصیلش پیشرفت کنه احساس خطر نمی‌کنن و اون موفقیت رو موفقیت خودشون می‌دونن. البته برای اینکه به این حس تعلق برسین لازمه هر دو نفرتون برخورد مناسبی در این شرایط داشته باشین، هم شما و هم شریک عاطفی‌تون.

نسبت به هم گذشت دارین

مطئنا در هر رابطه‌ای پیش میاد که یکی اشتباه کنه و باعث آزرده خاطر شدن طرف مقابلش بشه. در یک رابطه پایدار، دو طرف نسبت بهم گذشت دارن و همدیگرو بابت اشتباهاتشون قلبا می‌بخشن و پرونده اون اشتباه رو برای همیشه میبندن و  بهم اطمینان خاطر میدن که دیگه اون موضوع پیش نمیاد.

بنظر شما کدوم نشونه از بقیه مهمتره ؟

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

نفس رابطه‌تون به شماره افتاده!

نفس رابطه‌تون به شماره افتاده! خیلی کم‌حرف شده اگه این اتفاق برای رابطه‌تون افتاده باشه، حتما با خودتون فکر می‌کنین:«قبلا درباره همه چیز باهام حرف میزد، اما حالا انگار باید

مطالعه»