همیار عشق

چطور بفهمم رابطه‌ام به ازدواج منجر میشه؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چطور بفهمم رابطه‌ام به ازدواج منجر میشه؟

چطور بفهمم رابطه‌ام آخر و عاقبت خوبی داره؟


رابطه عاطفی قراره که به بهتر شدن زندگی ما کمک کنه، اما گاهی باعث میشه آشفته و عصبی بشیم چون با آدم‌هایی روبرو می‌شیم که مارو برای رابطه بلند مدت و پایدار نمی‌خوان یا همزمان با چند نفر دیگه هم در رابطه هستند. خوشبختانه نشانه‌هایی وجود داره که میتونید با دقت تقریبا خوبی پیش بینی کنید که رابطه‌تون رابطه پایداری هست یا نه؟

وجه اشتراک دارین

وجود وجه اشتراک و تشابهات بین دو نفر باعث می‌شه هر دو برای ادامه ارتباط ترغیب بشن برای مثال زمانیکه هر دو نفرتون به یک تفریح مثل دوچرخه‌سواری علاقه دارین همین موضوع باعث میشه، حس خوبی که از دوچرخه سواری کنار هم می‌گیرید، پیوند و ارتباط‌تون رو قوی‌تر و محکم‌تر کنه.

بحث‌هاتون شما رو بهم نزدیک می‌کنه

بحث کردن به شیوه سالم و درست کار سختیه بخصوص اگر پیش‌زمینه خانوادگی خوبی تو این موضوع نداشته باشین. بحث سالم یعنی، موفقیت شما در این نیست که ثابت کنین طرف مقابلتون اشتباه میکنه. در یک بحث سالم هیچ کدوم همدیگرو تحقیر نمی‌کنن و در نهایت به نتیجه‌ای می‌رسن که هر دو راضی باشن.

ارتباط‌تون منظم و مداومه

زمانیکه به کسی علاقه داریم از هر فرصتی استفاده می‌کنیم تا بهش زنگ بزنیم و پیام بدیم تا ارتباط رو زنده نگه داریم اما وقتی ارتباط یک طرفه باشه ویا یک روال منظم نداشته باشه مثلا چند روز پشت سرهم به شما پیام بده بعد یکهو غیب بشه یا در اکثر مواقع با چند روز تاخیر جواب بده، یعنی رابطه‌تون جز اولویت‌هاش نیست.

  چگونه زنان را عاشق و شیفته کنیم (وابسته کردن دختر مورد علاقه، عاشق کردن زنان)

از موفقیت هم احساس خطر نمی‌کنین

دو نفر در رابطه عاطفی سالم و درست، از اینکه طرف مقابل‌شون در شغل و یا تحصیلش پیشرفت کنه احساس خطر نمی‌کنن و اون موفقیت رو موفقیت خودشون می‌دونن. البته برای اینکه به این حس تعلق برسین لازمه هر دو نفرتون برخورد مناسبی در این شرایط داشته باشین، هم شما و هم شریک عاطفی‌تون.

نسبت به هم گذشت دارین

مطئنا در هر رابطه‌ای پیش میاد که یکی اشتباه کنه و باعث آزرده خاطر شدن طرف مقابلش بشه. در یک رابطه پایدار، دو طرف نسبت بهم گذشت دارن و همدیگرو بابت اشتباهاتشون قلبا می‌بخشن و پرونده اون اشتباه رو برای همیشه میبندن و  بهم اطمینان خاطر میدن که دیگه اون موضوع پیش نمیاد.

بنظر شما کدوم نشونه از بقیه مهمتره ؟

 

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

8 باور درست درباره ازدواج

8 باور درست درباره ازدواج توقع زیاد=شکست در ازدواج این باور درسته که توقعات زیاد باعث شکست در ازدواج میشه. برای ماندگاری یک رابطه و داشتن ازدواج پایدار و موفق،

مطالعه»