برگرداندن زن سابق بعد از طلاق (چطور زنم رو بعد از جدایی برگردونم)

برگرداندن زن سابق بعد از طلاق (چطور زنم رو بعد از جدایی برگردونم)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

برگرداندن زن سابق بعد از طلاق (چطور زنم رو بعد از جدایی برگردونم)

طلاق یکی از تلخ‌ترین اتفاقات ممکن زندگی است، هنگامی‌که زن و شوهری از هم طلاق می‌گیرند تا مدت‌ها زندگی هردوشان آشفته و به هم ریخته است و از لحاظ روحی در حالت پایداری قرار ندارند؛ اما با گذشت زمان، یکی از زوجین ممکن است به این نتیجه برسد که می‌خواهد همسر سابقش را برگرداند و دوباره در کنار او زندگی کند. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که تصمیم به برگرداندن زن سابق دارید، لازم است ابتدا از درست و منطقی بودن دلایلتان برای برگرداندن، مطمئن شوید چون بازگشت به رابطه از دست رفته همیشه نمی‌تواند ایده خوبی باشد.

درصورتی که دلیل درست و موجهی برای برگرداندن رابطه‌تان داشتید، در قدم بعدی نیاز به بالا بردن سطح آگاهی و مهارت‌هایتان و یک برنامه گام به گام برای برگرداندن همسر سابق و ساختن یک رابطه محکم و پایدار با او دارید. با ما همراه باشید تا در این مقاله راهکارهای علمی و اصول کلی برای برگرداندن زن سابقتان در اختیارتان قرار دهیم.

دلایلی که باید برای بازگرداندن همسر قبلی ( برگرداندن زن سابق ) مورد توجه قرار گیرند


شما هنوز عاشق او هستید

مهم‌ترین دلیل برای برگرداندن همسر قبلی این است که هنوز او را دوست دارید و عاشقش هستید. البته این یک پیش نیاز اساسی برای هر فردی است که می‌خواهد دوباره به رابطه گذشته خود بازگردد. البته باید توجه کنید که عشق واقعاً همه آن چیزی نیست که شما نیاز دارید. به همین دلیل، شما باید اول مطمئن شوید که صادقانه آماده هستید که دوباره بازگشته و وارد رابطه گذشته شوید.

ممکن است برای بازگشت به رابطه گذشته یک یا چند دلیل از دلایلی که در زیر ارائه می‌کنیم وجود داشته باشد:

گاهی اوقات ممکن است مشکلات گذشته فقط یا یک سوءتفاهم باشد

شما و همسرتان ممکن است به یکی از دلایل زیر یا دلایل دیگر از هم جدا شده باشید. زمانی که شما به گذشته نگاه می‌کنید آیا مشکلات شما زودگذر بوده یا مشکلات دائمی داشته‌اید؟ به شما توصیه می‌کنیم که ریشه مشکلات را بررسی کنید تا مشخص شود که آیا مزمن بوده است؟ اگر این طور نبوده، جای امیدواری وجود دارد.
بسیاری از طلاق‌ها در جامعه امروز به دلیل مسائل کوچک و از سر لجبازی است و یا به دلیل دخالت‌های بی‌مورد اطرافیان است.

شخصیت شما در دوران جدایی تغییر یافته است

دور از انتظار نیست که پس از جدایی و قطع یک رابطه، شما حس استقلال خود را از دست بدهید. زمانی که شما با آشفتگی‌های پس از طلاق دست و پنجه نرم می‌کنید، نباید احساسات خود را سرکوب کنید. در واقع، انجام این کار ممکن است به عواطف شما آسیب وارد کرده و در بلند مدت حال شما را بد کند. در مطالعه‌ای که بر روی افرادی که اخیراً از هم جدا شده بودند انجام شده مشخص شد آنهایی که صادقانه با نزاع‌های عاطفی خود مواجه شده بودند سریع‌تر از نظر عاطفی بهبود یافته‌اند.

همسر سابقتان هم تمایل به برگشتن داشته باشد

برای اینکه بتوانید دوباره با همسر سابق خود ازدواج کنید فقط تمایل شما کافی نیست، هردوی شما باید برای این موضوع راغب باشید و در راستای ساختن یک رابطه سالم و موفق تمام تلاش‌تان را بکنید. البته ممکن است در زن سابقتان بطور مستقیم ابراز تمایل به برگشتن نکند اما نشانه‌هایی وجود دارد که از طریق آنها می‌توانید به میزان اشتیاق او برای برگشتن به رابطه پی ببرید برای مثال گهگاهی از طریق پیام یا تماس تلفنی حالتان را می‌پرسد یا از دوستان و آشنایانتان درباره شما پرس و جو می‌کند. در صورتی که هر دوی شما برای بازگشت به رابطه مشتاق بودید، می‌توایند برای برگرداندن رابطه‌تان تلاش کنید.

  عشقم برگشته، ولی با پیام‌ها و رفتارهاش گیجم کرده.

شما بدون همدیگر احساس بدبختی می‌کنید

شاید شما پس از ازدواج نتوانید به عنوان دو همسر در یک اتاق بمانید اما برعکس الان که طلاق گرفته‌اید بدون وجود همدیگر احساس بدبختی می‌کنید. با گذشت زمان، شما دوباره شفافیت لازم را به دست می‌آورید.

شما بچه داشته باشید

طلاق یا جدایی اثرات بسیار بدی بر بچه‌ها دارد و باعث آسیب‌دیدگی آنها می‌شود بنابراین اگر احتمال بازگشت شما به هم و ایجاد ارتباط دوباره وجود دارد باید این کار را انجام دهید. این موضوع ارزشش را دارد که برای آن تلاش خود را بکنید. به هر حال، اگر رابطه شما خراب و نامناسب است، جدا شدن و طلاق گرفتن بهتر از با هم ماندن است. چیزی بدتر از این وجود ندارد که یک بچه در محیطی سمی و نامناسب رشد کند.

چگونه همسرتان را بازگردانید؟


مرحله 1:

آرامش خود را حفظ کنید، فرایند تلاش برای بازگرداندن همسر نیاز به صبر دارد.

شما باید آرامش خود را حفظ کرده و از انجام اشتباهاتی که ممکن است باعث شود شما ناامید به نظر برسید پرهیز کنید. اگر آرامش داشته باشید می‌توانید تصمیمات بالغانه و آگاهانه بگیرید. شما به عنوان یک فرد آرام و قوی نباید کارهای نامناسب انجام دهید مثلاً نباید مدام به همسر سابق خود تلفن کرده و با درخواست ترحم از همسر خود بخواهید که بازگردد. همچنین نباید بیش از حد نیاز به آنها توجه کنید زیرا این باعث می‌شود که شما نامید، ضعیف و نامطمئن به نظر برسید. همچنین، نباید با کنایه و طعنه یا بددهنی در مورد همسر خود در مقابل دوستان مشترکتان صحبت کنید.

این رفتارهای سخیف ممکن است باعث شود شما جرمی مرتکب شده یا حتی در صورتی که جواب مورد نظرتان را از همسر سابقتان دریافت نکنید به خودتان آسیب برسانید. علیرغم وجود این احساس عصبانیت، شما باید آرامش خود را حفظ کنید زیرا این باعث می‌شود که خردمندتر و عاقل‌تر به نظر برسید. پس از این که آرامش خود را بازیافتید، مرحله بعدی این است که به خودتان مهلت دهید تا قلب شکسته شما ترمیم شده و آسیب‌دیدگی‌های ناشی از جدایی برطرف شوند.

مرحله 2:

همه ارتباطات خود را با همسر قبلی خود قطع کنید.

در این مرحله، شما باید همه ارتباطات و تماس‌های خود را با همسر سابقتان قطع کنید مگر این که موردی اضطراری پیش آید. کاهش تماس‌ها به این معنی است که کلیه پیام‌ها، تماس‌ها، چت و ارتباط در شبکه‌های مجازی یا حتی وقت گذراندن با دوستان مشترک را قطع کنید. ممکن است این مرحله بین 1 تا 6 ماه طول بکشد البته شما می‌توانید این مدت را طولانی‌تر نیز کنید اما اگر این دوره بیش از حد طولانی شود ممکن است همسر سابقتان با یک نفر دیگر آشنا شود.

در مرحله قطع ارتباط شما می‌توانید دوباره مزایا و معایب ازدواج را بررسی کرده و به خودتان و همسر سابقتان فرصتی برای بهبودی و بازسازی اعتماد به نفس و عزت نفس از دست رفته در دوران جدایی را بدهید.

مرحله 3:

بازسازی اعتماد به نفس از دست رفته

با گذشت زمان شما این فرصت را پیدا می‌کنید تا با بررسی همه جوانب تصمیم به بازگشت و حفظ ارتباط یا قطع ارتباط بگیرید. در این فرصت شما معایب و مزایای بازگشت دوباره به رابطه را بررسی کرده و متوجه شوید که آیا بازگشت همسر سابقتان باعث خوشحالی دوباره شما می‌شود یا نه. پایان رابطه شامل جدایی همه چیز، از بین رفتن هنجارها، خشم و نفرت می‌شود. در مرحله قطع تماس هر دو نفر شما این فرصت را پیدا می‌کنید که از آسیب‌دیدگی‌های ناشی از طلاق در دروان جدایی رهایی یابید.

  8 دلیل فراموش نکردن عشق اول و عشق قدیمی

استرس‌های عاطفی ناشی از جدایی تأثیر زیادی بر عزت نفس فرد دارد بنابراین شما باید بر بازسازی اعتماد به نفس خود تمرکز کنید تا هویت از دست رفته خود را بازیابید. برای بازگرداندن اعتماد به نفس می‌توانید در پروژه‌ها و فعالیت‌هایی که نیازی به تأیید همسر سابقتان ندارد مشارکت کنید. موفقیت در این تلاش‌ها به شما کمک می‌کند که شخصیت خود را ارتقا داده و خود را با همسرتان وفق دهید و سازگار شوید. به علاوه، می‌توانید ظاهر خود را تغییر دهید و ظاهر جدیدی پیدا کنید.

یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که آرایش موهای خود را تغییر دهید. در این صورت زمانی که همسر سابقتان شما را می بنید با فرد جدید روبرو می‌شود که اعتماد به نفس دارد و دوباره عاشقش می‌شود. پس از این که شما با همه این پارامترها مواجه شدید، می‌توانید بستر لازم برای ایجاد رابطه مجدد را ایجاد کنید.

مرحله 4:

شروع تماس

این مرحله زمانی شروع می‌شود که مطمئن باشید که می‌خواهید همسرتان را دوباره بازگردانید. شروع تماس پس از این که فرد آرامش خود را بازیافت و اعتماد به نفس خود را دوباره به دست آورد می‌تواند جذابیت او را که مشابه قبل از طلاق است بازگرداند. شما باید با همسر سابقتان از طریق تماس تلفنی، پیام یا ایمیل ارتباط برقرار کرده و یک قرار ملاقات با او تنظیم کنید. برای این که با شما بیرون بیاید، چرب‌زبانی نکنید.

اگر موافقت کرد، شما باید در طول جلسه آرامش خود را حفظ کنید و از پیش کشیدن مطالب مربوط به گذشته خودداری کنید زیرا پیش کشیدن این مسائل پس از طلاق ممکن است باعث تشدید نفرت شود. اولین ملاقات باید کوتاه باشد و شما و همسر سابقتان در این جلسه در مورد مسائل مشترک صحبت کنید. زمانی که او آرامش شما را می‌بیند ممکن است ترغیب شود که از شما دعوت کند که دوباره با یکدیگر بیرون بروید.

پس از اولین جلسه، ارتباطات شما باید مؤدبانه ادامه یابد و شما نباید مستقیماً در مرود احساسات و افکار آنها در مورد ازدواج گذشته صحبت کنید. در نهایت، شما باید به آرامی و به تدریج صمیمت را افزایش دهید زیرا این کار می‌تواند شما را در معرض قضاوت قرار دهد.

مرحله 5:

امور را به آرامی پیش ببرید و اهداف ارتباط را تعیین کنید

هدف از این مرحله، بازسازی اعتماد و جذب او از طریق ارتباط مستمر و ملاقات‌های مکرر است. هدف از این مرحله این است که به تدریج همسر سابق خود را بازگردانید. به هر حال، بازگرداندن همسر سابق یک چیز است و حفظ او برای همیشه نیازمند تلاش مضاعفی است. پس از آشتی کردن، هر دو طرف باید مهارت‌های مواجهه با چالش‌های جدید در ازدواج را کسب کنند تا از جدایی دوباره آنها پیشگیری شود.

مشکلی که باعث طلاق شده است را حل کنید

این زوج باید از افتادن در دام اشتباهاتی که باعث طلاق آنها در مرتبه اول شده است اجتناب کنند. به عنوان مثال اگر برقراری ارتباط، مشکل اصلی شما در ازدواج بوده است باید هر دوی شما برقراری ارتباط بیشتر را بیاموزید. میزان مکالمات آنها هم باید افزایش یابد و زوج‌ها باید یکدیگر را در سطحی عمیق‌تر از گذشته درک کنند.

  اصول و شیوه صحیح بحث کردن با همسر

به نیازهای هم توجه کنید

زوج‌ها باید به نیازهای یکدیگر توجه کرده و آن را در اولویت اول خود قرار دهند تا حس مهم بودن به طرف مقابل منتقل شود. هر دو نفر باید روی اعتماد به نفس خود کار کنند تا به تأیید طرف مقابل وابسته نباشند. پس از یادگیری مهارت‌های حل تعارض باید زوج‌ها راهی دائمی برای بهتر شدن نتایج در آینده بیابند.

هدفتان از رابطه بازگشت به رابطه را مشخص کنند

آنها باید برای دست‌یابی به نتایج بهتر، اهداف خود را در مورد رابطه دوباره تعریف کنند. زوجین باید فعالیت‌های و پروژه‌هایی که وضعیت آنها را از نظر اجتماعی و مالی بهبود می‌دهد را انجام دهند. تمرکز بر دست‌یابی به این اهداف، زمان کمتری برای مشاجره و قطع ارتباط باقی می‌گذارد. در نهایت، همسران نباید دوباره از الگوهای قدمی پیروی کنند زیرا وارد یک رابطه جدید شده‌اند.

از مشاوره خانواده کمک بگیرید

تصویرهای ذهنی که از گذشته باقی‌مانده است گاهی پروسه برگرداندن رابطه را سخت می‌کند به همین منظور جلسات مشاوره برای پیشبرد بهتر این مسیر کمک شایانی می‌کند در جلسات درمانی مشاور به زوج کمک می‌کنند با توجه به شرایط زندگی‌شان وضع موجود را مدیریت کنند و بتوانند دوباره رابطه خراب شده‌شان را ترمیم کنند.

بسیاری از افراد به دلایل مختلف از جمله بعد مکانی، زمان و هزینه امکان مراجعه حضوری ندارند یا از اینکه بخواهند درباره مشکلشان بصورت حضوری صحبت کنند احساس خوبی ندارند. به همین منظور همیار عشق بسته آموزشی بازگرداندن عشق و ازدواج را ارائه داده است که حاصل پژوهش‌های علمی و سالها تجربه مشاوره در این زمینه است را بطور کامل آموزش می‌دهد. این سیستم شامل آموزش‌های لازم برای برگرداندن همسرتان بعد از جدایی به شما ارائه می‌دهد و همچنین در این سیستم علاوه‌بر اینکه یک فرایند اجرا که در واقع یک دستورالعمل گام به گام است در اختیارتان قرار داده می‌شود، یک مشاور اختصاصی شما را همراهی می‌کند تا با توجه به شرایط خاص زندگی‌تان شما را راهنمایی‌تان کند.
کارشناسان ما در همیار عشق آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما در مورد بسته آموزش و مشاوره بازگرداندن عشق و ازدواج، هستند. برای این منظور می‌توانید با شماره 02122024728 تماس بگیرید و یا در  تلگرام و واتساپ (09035714068) پیام دهید.
در یک کلام…
در صورتی که بعد از طلاق تصمیم به برگرداندن زن سابقتان داشتید ابتدا دلیل و انگیزه‌تان برای برگشت به رابطه را بررسی کنید. اگر همسر سابقتان را می‌خواهید برگردانید چون هنوز عاشقش هستید، دلیلی که باعث طلاق‌تان شده است برطرف شده یا طلاق‌تان بخاطر یک سو تفاهم بوده است، از طرف او هم نشانه‌های حاکی از تمایلش برای بازگشت به رابطه وجود دارد، فرزند مشترک دارید و یا از اینکه در حال حاضر که از هم دورید احساس درد و رنج دارید، تلاش برای برگرداندن همسر سابقتان ایده خوب و بجایی است. برای برگرداندن همسر سابقتان باید صبر داشته باشید و عجولانه برخورد نکنید، برای یک مدت خاص ارتباطتان را بطور کامل با او قطع کنید، تلاش کنید تا اعتماد به نفس‌تان که از بین رفته است را بازسازی کنید. بعد از گذشت این مدت دوباره با او تماس بگیرید و کم کم به زن سابقتان نزدیک شوید و با کمک هم رابطه را از اول بسازید برای اینکه رابطه موفقی داشته باشید مهم است حتماً مشکلی که باعث طلاق‌تان شده است را برطرف کنید و به نیازهای هم توجه کنید در این مسیر کمک گرفتن از مشاور کمک بزرگی می‌کند.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط