همیار عشق

با اینکارا عشق زندگیتونو از دست می‌دید!

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

با اینکارا عشق زندگیتونو از دست می‌دید!

 

چرا رابطمون این شکلی شد؟


گاهی اوقات که روابط عاطفی به بحران کشیده می‌شه، از خودمون می‌پرسیم: “اصلا چی شد که رابطمون به اینجا کشیده شد؟؛ ما که خیلی همدیگه رو دوست داشتیم و …”. خیلی وقت‌ها روابط انقدر آروم به سمت جدایی کشیده می‌شه که اصلا خودمون هم نمی‌دونیم چی کار کردیم؛ در ادامه می‌خوایم به برخی از مهم‌ترین عوامل برای به هم خوردن رابطه اشاره کنیم.

اشتباهات بزرگ در روابط عاشقانه


گاهی اوقات ما با بعضی از حرف‌ها و کارهامون، آرامش و امنیت رو از طرف مقابل می‌گیریم و خودمون باعث می‌شیم که روز به روز عشقمون رو از خودمون دور و دورتر کنیم؛ به طوری که بعد از مدتی فقط این رو می‌شنویم که: “ما دیگه نمی‌تونیم با هم باشیم”. اگه تو رابطه عاطفی هستید، بهتره با دقت به این موارد نگاه کنید و اگه تو رفتارتون وجود داره، حذفش کنید.

 تلاش برای تغییرش

یه ارزیابی کنید و ببینید چقدر فرد مقابل رو همون‌طوری که هست پذیرفتید؟ چقدر سعی دارید تغییرش بدید؟ بعضی از آدما در رابطه خودشون رو یک مجسمه‌ساز و فرد مقابل رو مجسمه تصور می‌کنن! یعنی دلشون می‌خواد عشقشون رو اون شکلی که خودشون دوست دارن تراش بدن؛ اما یه سوال، اگه فرد مقابل همین کار رو بخواد با شما انجام بده چه احساسی پیدا می‌کنید؟!

 تشکر نکردن

چقدر توی ذهنتون گفتید: “کاری نکرده که … وظیفشه!” یا “اگه ازش تشکر کنم پررو می‌شه”. مطمئن باشید اگه طرف مقابلتون از نظر روانی سالم باشه، دوست داره قدر زحماتش دونسته بشه؛ بنابراین، اینکه شما لطف‌هاش رو جز وظایفش در نظر بگیرید اصلا از نظرش خوشایند نیست و خب همین می‌تونه عاملی برای دلسردی از شما بشه!

  ممکنه ترک‌تون کنه اگر...

خانم‌ها/آقایون باید …

اگه شما جز گروهی هستید که خیلی به برابر بودن انسان‌ها با هم اعتقاد ندارید و فکر می‌کنید چون خانم‌ هست باید … یا چون آقا هست باید …، بدونید رابطتون خیلی زود دچار مشکل می‌شه. یادتون باشه، هیچ بایدی در روابط عاطفی وجود نداره، بلکه شما می‌تونید با تفاهم با هم وظایف و نقش‌ها رو مشخص کنید و … .

 شکایت کردن

هر روز و هر روز شکایت کردن از فرد مقابل، قطعا اون رو کلافه می‌کنه و بالاخره یه جایی به خودش می‌گه: “ای بابا … اصلا چرا تو رابطه‌ای هستم که دائم باید این حرفا رو بشنوم”؛ اون موقع هست که احتمالا رابطه دچار مشکل می‌شه و احتمال به هم خوردنش خیلی زیاد می‌شه.

کنترل کردن

این مورد آخر، یکی از آسیب‌زننده‌ترین کارهایی هست که کسی می‌تونه تو رابطه انجام بده! اگه تو رابطه عاطفی شما اعتماد وجود نداره، بهتره اول ببینید ریشه این بی‌اعتمادی کجاست؟ آیا شما کلا اینطوری هستید یا فرد مقابل کاری انجام داده که شما بی‌اعتماد شدید؟
هر اتفاقی که افتاده، باید تصمیمتون رو بگیرید و برای حل این مساله بی‌اعتمادی اقدامی کنید. شما می‌تونید به روان‌شناس مراجعه کنید و مساله رو حل کنید. یادتون باشه، با بی‌اعتمادی و کنترل کردن فرد مقابل، هم به خودتون آسیب می‌زنید و هم فرد مقابل رو از خودتون دور می‌کنید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

چطور سر صحبت رو باز کنم؟

فهرست مطالب1 چطور سر صحبت رو باز کنم؟1.1 «سلام، چطوری؟»1.2 به پروفایلش دقت کنین1.3 وقت دارین جوابش رو بدین؟1.4 بخندونینش1.5 زمان رو در نظر بگیرین1.6 روی شناختنش متمرکز بشین1.7 ازتون

مطالعه»