ازدواج با مرد یا زن خارجی

ازدواج با مرد یا زن خارجی (مزایا، مشکلات و راهکارها)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

ازدواج با مرد یا زن خارجی (مزایا، مشکلات و راهکارها)

در سال‌های اخیرگسترش تکنولوژی و فراگیر شدن دسترسی به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، امکان برقراری ارتباط آنلاین(لینک به عشق در فضای مجازی) با افراد از ملیت‌های گوناگون رابه سادگی فراهم است. به تبع آن شکل گیری روابط عاطفی و ازدواج با شخصی از کشور و ملیت دیگر، امری دور از ذهن نیست. همچنین با افزایش آمار مهاجرت برای تحصیل، زندگی و کار، آشنایی و ازدواج دختر یا پسر ایرانی با مرد یا زنی از اتباع خارجی (مانند روسی، چینی، آمریکایی، ترکیه ای و … ) بیشتر از پیش مورد توجه قرار گرفته است. گاهی نیز افراد صرفا به سبب علاقه‌ای که به کشور یا فرهنگ خاصی دارند، رویای ازدواج با فردی از آن ملیت را در سر می‌پرورانند. در این مقاله از “همیار عشق” به موضوع ازدواج دختر یا پسر ایرانی با اتباع خارجی می‌پردازیم و ضمن بررسی مزایا و معایب، راهکارهای رقم زدن رابطه عاطفی موفق با همسر خارجی را بیان می‌کنیم.

مزایای ازدواج با زن یا مرد خارجی


تجربه کردن یک فرهنگ جدید

وقتی تصمیم به ازدواج با یک فرد خارجی می‌گیرید، فرصتی را برای تجربه کردن یک فرهنگ کاملاً جدید و متمایز با فرهنگی که به آن عادت کرده‌اید، پیدا می‌کنید. به لطف این ازدواج با جنبه‌های اجتماعی و اقتصادی زندگی در کشور زادگاه همسرتان آشنا می‌شوید. این آشنایی می‌تواند بر شیوه‌ی ارتباط‌ با مردم و موقعیت‌های اطرافتان تاثیر بگذارد. در نتیجه‌ تعامل با مردمی متعلق به یک فرهنگ متفاوت به شناخت و بینش‌های تازه‌ای دست پیدا می‌کنید. برای داشتن یک زندگی پربار لازم است که از موضوعات جدید، به ویژه فرهنگ‌های متفاوتی استقبال کنید که درس‌های فراوانی را به شما یاد خواهند داد.

انعطاف پذیرتر خواهید شد

وقتی با دشواری‌های متعدد کنار آمدن با یک فرهنگ جدید روبرو می‌شوید، به سرعت به فردی روشنفکرتر و عاری از تعصب تبدیل می‌شوید که همه خواهان برقراری ارتباط با او هستند. علاوه بر این می‌توانید مدرن‌تر باشید، چرا که چندفرهنگی بودن مسلماً یک خصوصیت سنتی نیست. یک ازدواج بین‌المللی هر دو طرف را مدرن‌تر می‌کند.مهربانی، روشنفکری و تحمل خصوصیاتی هستند که در اثر یک ازدواج بین‌المللی به دست می‌آیند و به رشد همسران کمک می‌کنند. این ازدواج در واقع یکی از روش‌های دوست داشتن خود و راضی بودن از جهان است.با پذیرفتن تمام تفاوت‌هایی که با همسر خود دارید، به سرعت به فردی با تحمل بیشتر تبدیل می‌شوید. زندگی به لطف اتخاذ چنین نگرشی آسان‌تر می‌شود. این پیوند فراملی زمینه را برای رشدتان فراهم می‌کند و از شما انسان بهتری می‌سازد.

سفرهای خارجی

یکی از مزایای ازدواج با زن یا مرد خارجی سفر کردن است. از آنجایی که شما و همسرتان به دو کشور مختلف تعلق دارید، مجبورید تا برای دید و بازدیدهای خانوادگی غالباً به زادگاه همسرتان سفر کنید.بازدید از نقاط دیدنی زادگاه همسرتان که او همیشه در دوران نامزدی درباره‌ آنها صحبت می‌کرد و خرید سوغاتی برای دوستان و خانواده‌ی خودتان می‌تواند این سفرها را برایتان لذت‌بخش‌تر کند.بنابراین اگر طرفدار مسافرت هستید، حتماً ازدواج یا یک فرد خارجی و سفر کردن به مکان‌های جدید را دوست خواهید داشت.

همواره موضوعی برای صحبت کردن وجود دارد

ازدواج با یک فرد خارجی مزیت دیگری هم دارد، چون همیشه موضوعی برای صحبت کردن وجود ندارد، زندگی‌تان هیچ‌گاه کسل کننده نمی‌شود و گفتگوهایتان همواره گرم و بانشاط خواهد بود.  یکی از خصوصیات روابط عاشقانه‌ راه دور این است که حتی کوچکترین جزئیات مربوط به دو کشور را با هم مقایسه خواهید کرد. البته فقط به مقایسه کردن اکتفا نمی‌کنید، بلکه مسائل جالبی از کشورهایتان را برای هم تعریف خواهید کرد. به این ترتیب ساعت‌ها با هم حرف خواهید زد، بدون آن که موضوع کم بیاورید یا گذر زمان را احساس کنید.

 زبان خارجی

ازدواج با یک فرد خارجی که به زبان شما حرف نمی‌زند، فرصت ایده‌آلی برای یاد گرفتن یک زبان خارجی است. این مزیت بسیار مهم است، چون به این ترتیب می‌توانید مهارت جدیدی را به رزومه‌تان اضافه کنید و حتی کار مناسبی را به کمک این مهارت کارآمد پیدا کنید. به جز یاد گرفتن یک زبان جدید می‌توانید به لهجه‌ همسرتان وقتی به زبان شما صحبت می‌کند، بخندید.

  با همسر خجالتی چه کنیم؟ (چه برخوردی با همسر خجالتی‌ام داشته باشم؟)

غذای خارجی

فرهنگ جدید یعنی غذای جدید. چه کسی از امتحان کردن غذاهای خوشمزه‌ جدید یک فرهنگ دیگر بدش می‌آید؟

ازدواج بین‌المللی فرصت لذت بردن از غذاهای جدیدی را در اختیارتان قرار می‌دهد که احتمالاً تا به حال آن‌ها را امتحان نکرده‌اید. حتماً از همسرتان بخواهید که از خوراکی‌های خوشمزه‌ زادگاهش که در کشور شما وجود ندارد، برایتان بیاورد.

مشکلات و معایب ازدواج با دختر یا پسر خارجی


بعد از بررسی مزایای ازدواج با دختر یا پسر خارجی باید به روی دیگر سکه هم نگاه کنیم. مسلماً ازدواج با فردی از یک کشور بیگانه معایبی هم دارد.این معایب ازدواج با یک خارجی محدود به یکی نبودن زبان و محل زندگی نمیشود، بلکه مشکلات عمیق تری را ممکن است در ازدواج ایجاد کند:

 مشکلات تفاوت فرهنگی خانواده ها

همه می‌دانیم که ازدواج و پیوند دو انسان متفاوت سخت است. بخشی از این دشواری به یادگیری پذیرش تفاوت‌ها مربوط می‌شود، وقتی همسرتان را از یک کشور خارجی انتخاب می‌کنید، طبعاً باید با تغییرات بسیار بیشتری کنار بیایید. حقیقت تلخ این است که خانواده و اطرافیان همسرتان هرگز شما  را کاملاً در میان خود نخواهند پذیرفت. آن‌ها سیستم باور منحصر به فردی دارند و واهمه‌ای ندارند که علناً به شما بگویند، به نظرشان فرهنگ شما اشتباه است. به علاوه با ازدواج کردن با یک فرد خارجی فقط او را وارد خانواده‌ خود نمی‌کنید، باید با خانواده‌ او نیز کنار بیایید. ممکن است خانواده‌ همسرتان درباره‌ بهترین روش تغذیه‌ فرزندتان با شما موافق نباشند و در کوچکترین جزئیات زندگی‌تان دخالت کنند. برنامه‌های تعطیلات و مناسبت‌هایی که آنها را جشن می‌گیرید، نیز مبهم می‌شود، باید سنت تعطیلات کشور خودتان را دنبال کنید یا کشور همسرتان را؟ این ابهامات و تفاوت‌ها می‌تواند زندگی را برایتان به یک کابوس تبدیل کند. گاهی ارزش‌های متفاوت مطرح می‌شود و متاسفانه مجبور می‌شوید که آنها را به خاطر سنت‌های مورد قبول همسرتان بپذیرید.

 امکان عدم درک متقابل زوج

همگی ما تحت تاثیر فرهنگ‎مان قرار داریم و وقتی در کشور دیگری با فرهنگ متفاوت قرار می‌گیریم، ممکن است افراد وابسته به این فرهنگ ما را درک نکنند. در نهایت از این که مجبور شوید کوچکترین حرکات خود را توضیح بدهید، خسته می‌شوید. فرهنگ جدید گاهی اوقات بخشی از وجودتان را محو می‌کند و احساس می‌کنید که بخشی از وجودتان را از دست داده‌اید.از توضیح دادن مداوم کارهایی که بر مبنای فرهنگ‌تان انجام می‌دهید، خسته می‌شوید و همسرتان هم نمی‌تواند شما را کاملاً درک کند. همسرتان نمی‌تواند بخش بزرگی از وجودتان را علی‌رغم عشقی که به شما دارد، درک کند و این احساس سوءتفاهم مداوم آزارتان می‌دهد.

نمی‌توانید یکدیگر را در دوران نامزدی زیاد ببینید

یکی از مشکلات روابط عاشقانه‌ راه دور این است که تا زمانی که با هم ازدواج نکرده‌اید، نمی‌توانید یکدیگر را زیاد ببینید.فقط در زمان‌های خاص و برای مدتی محدود می‌توانید یکدیگر را ببینید و قبل از آن که یک دل سیر همدیگر را ببینید، مجبورید خداحافظی کنید. مجبور می‌شوید خواسته و میل خود برای بودن با شریک آینده‌ زندگی‌تان را سرکوب کنید، چون نمی‌توانید همیشه با او باشید.

از دست دادن مناسبتهای خاص

تا زمانی که ازدواج نکرده باشید، ممکن است نتوانید بسیاری از مناسبت‌های خاص مانند تولد را در کنار هم جشن بگیرید و در دورهمی‌های خانوادگی شرکت کنید. شاید نامزدتان مشغله‌ کاری داشته باشد و فرصت سفر کردن نداشته باشد تا در مهم‌ترین لحظات زندگی در کنارتان باشد.بنابراین اگر تصمیم دارید با دختر یا پسری از یک کشور دیگر ازدواج کنید، این مسئله‌ی اجتناب‌ناپذیر را در نظر بگیرید که ممکن است در بعضی لحظات مهم زندگی‌تان تنها بمانید؛ هر چقدر هم دلتان بخواهد تا شریک زندگی‌تان را در کنارتان داشته باشید، مجبورید تنهایی را تحمل کنید.

  تست عشق (چطور میتونم تست عشق سنجی آنلاین بگیرم)

فرزندان چند ملیتی

اگرچه شاید پرورش فرزندانی با نژاد دورگه، دو زبانه و چند ملیتی در نظر اول جذاب باشد، اما این کودکان ممکن است دچار بحران درمورد هویت و ملیت خود شوند. گاهی در کشور محل تولد و زندگیشان به چشم غریبه و بیگانه به آن‌ها نگاه میشود و ممکن است احساس کنند توسط دیگر افراد جامعه به عنوان هم وطن مورد پذیرش نیستند. ضمن اینکه اگر پدر و مادر درمورد نحوه تربیت آن ها توافق نداشته باشند، این موضوع می‌تواند سبب بروز مشکلاتی در سلامت روان آن‌ها باشد.

پرهزینه بودن

هرچند سفرهای خارجی جزء مزایای ازدواج بین‌المللی ذکر شد، اما سفر کردن مسافت‌های طولانی برای دیدن خانواده یا شرکت در مراسم خاص می‌تواند پرهزینه باشد.البته این مورد زمانی مشکل‌ساز می‌شود که فاصله‌ بین دو کشور زیاد باشد و شما منابع کافی را برای تامین هزینه‌های سفر نداشته باشید. اگر هزینه‌ها بیش از حد برایتان سنگین است، بهتر است از رابطه‌ی راه دور صرف‌نظر کنید و شانس خودتان را جای دیگری امتحان کنید.

همان‌طور که دیدید، ازدواج بین‌المللی نیز مانند هر رابطه‌ عاشقانه‌ دیگری مزایا و معایب خاص خود را دارد. بنابراین خودتان باید جوانب این رابطه را به خوبی بسنجید و سبک و سنگین کنید و در صورت امکان قبل از ازدواج کردن با فردی از یک ملیت دیگر با یک مشاور مجرب مشورت کنید. بنابراین به خودتان زمان بدهید و بهترین تصمیم را برای زندگی آینده‌تان بگیرید.

 

راهکارهایی برای ارتباط موفق با همسر اتباع خارجی


 

ارتباط موفق با همسر

شاید بعد از خواندن این مزایا و معایب گیج شده باشید که بالاخره تصمیم درست کدام است. اگر می‌خواهید با ازدواج کردن با یک دختر یا پسر خارجی خوشبخت شوید، باید توصیه‌های زیر را برای حفظ زندگی مشترکتان رعایت کنید.

همیشه قدرت عشق را به خاطر داشته باشید

وقتی به عشق بی‌قید و شرط‌تان پایبند باشید، همه چیز ممکن می‌شود. وقتی زندگی برایتان سخت شد، برای ترمیم رابطه‌ سرد شده  تلاش کنید تا آتش عشقتان رو به خاموشی نگذارد. اگر پیشرفتتان کند بود، صبور باشید. وقتی به مشکلی برخورد کردید، دلسرد نشوید، چون در طول زندگی بارها با چنین مشکلاتی مواجه خواهید شد.

حتی اگر سخت است، دائماً با هم در ارتباط باشید

از یادگیری، مطالعه‌ زبان و فرهنگ‌های جدید، به ویژه فرهنگ همسر آینده‌تان استقبال کنید. برنامه‌هایی وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توانید زبان‌های جدید را سریع و راحت یاد بگیرید. ارتباطات صادقانه و شفاف را فراموش نکنید.

سازش

هر رابطه‌ای به سازش و گفت و شنود نیاز دارد. مدتی طول می‌کشد تا متوجه شوید که چه سازشی جواب می‌دهد، این فرایند به تدریج تکامل پیدا می‌کند، اما زمانی که به پایان برسد، احساس بسیار خوبی را ایجاد خواهد کرد.اگر همسرتان به دلیل باورهایی که درباره‌ سلامت فردی دارد، مخالف خوردن کره‌‌ بادام زمینی است، هر چقدر هم که فرزندتان این خوراکی را دوست داشته باشد، نباید آن را به او بدهید. شاید پذیرفتن این باور برایتان سخت باشد، اما دفعه‌ بعد که شما مخالف کاری باشید، این بار او کوتاه خواهد آمد.

سفر مشترک

اگر برایتان امکان دارد، بعد از ازدواج کردن با دختر یا پسر خارجی به کشورهای دیگر هم سفر کنید. مطالعه خوب است، اما دیدن مناظر جدید و استشمام رایحه‌های دل‌انگیز برای اولین بار در زندگی حس منحصر به فردی است که جز با سفر کردن به دست نمی‌آید. به علاوه برای شناختن همسرتان هیچ راهی بهتر از دیدار با خانواده‌ او و آشنا شدن با آنها نیست. کدام عاشقی است که از دیدن عکس‌های بامزه‌ی دوران کودکی همسرشان هیجان‌زده نشود؟

  چرا اطرافمان را آدم های اشتباه پر کرده اند؟

برای این که مبلغ لازم برای این سفر مهم را پس‌انداز کنید، باید قدری صبر داشته باشید، اما این انتظار ارزشش را دارد. برای این که از این سفر مشترک به خوبی لذت ببرید، بتوانید تمام مناظر دیدنی را ببینید و به تغییر ساعت عادت کنید، حتماً یکی دو هفته مرخصی بگیرید.

آرامشتان را با کشیدن نفس‌های عمیق حفظ کنید

یادگیری یک فرهنگ جدید امری تنش‌زا و مضطرب کننده است. ملاقات با اعضاء خانواده‌ همسر آینده‌تان اتفاقی بسیار ترسناک و دلهره‌آور است. اشتباه کردن یا متهم شدن به داشتن باورهای نادرست سخت است. گاهی اوقات لازم است که چند نفس عمیق بکشید تا ذهن و بدنتان را آرام کنید.تنهایی به مکان خلوتی بروید و چند نفس عمیق بکشید. حتی می‌توانید از خانه خارج  بشوید و به سکوت گوش بدهید. یا کاری را که دوست دارید، انجام بدهید. فقط از محیطی که مضطرب و متشنج‌تان می‌کند، فاصله بگیرید و سعی کنید مدتی خود خودتان باشید.

پذیرش و انعطاف پذیری شرط اصلی است

گاهی اوقات آن‌قدر به درست بودن خودمان ایمان داریم، که حاضریم برای اثبات حرفمان تا پایان دنیا بجنگیم. اما اگر متوجه شویم که اشتباه کرده‌ایم، باید عقب‌نشینی کنیم و اشتباه‌مان را بپذیریم. شاید این توصیه به نظرتان واضح بیاید و نیازی به گفتن آن نباشد، اما وقتی در موقعیت قرار می‌گیرید، عمل کردن به آن سخت خواهد بود. در هر حال پذیرش اشتباهات و انطعاف‌پذیری برای دوام ازدواج ضروری است.گاهی اوقات لازم است که در یک بحث بازنده باشید. پذیرفتن این که حق با همسرتان یا خانواده‌اش است، شما را از دردسرها و دلشکستگی‌های بعدی نجات خواهد داد.تعصبات بی‌جا را از خودتان دور کنید و روشنفکرانه از تمام احتمالات استقبال کنید. انعطاف‌پذیر بودن و پذیرش باورها و عقاید متفاوت رمز موفقیت هر رابطه‌ای است. هر کشوری، از جمله کشور شما و همسرتان، منحصر به فرد و شگفت‌انگیز است و فرهنگ خاص و درست خود را دارد. پذیرش این که مردمان فرهنگ‌های مختلف، از جمله همسرتان، دارای دیدگاه‌های متفاوتی هستند، نقطه‌ی شروع مناسبی برای رسیدن به خوشبختی در ازدواج است.

از جمله مزایای ازدواج با زن یا مرد خارجی این است که سفرهای بین المللی زیادی خواهید داشت و با فرهنگ متفاوتی آشنا خواهید شد. در صورت برقراری ارتباط عاطفی و ازدواج با فردی از کشور دیگر، خواه ناخواه انعطاف پذیری بیشتری پیدا خواهید کرد. رابطه عاطفی شما احتمالا رابطه هیجان انگیزی خواهد بود و همیشه حرف جدیدی برای گفتن به یکدیگر خواهید داشت. از جمله مزایای دیگر ازدواج بین ملیتی این است که زبان جدیدی یاد می‌گیرید و غذاهای ملیت دیگر نیز به برنامه غذاییتان اضافه خواهد شد.از جمله مشکلات و معایب ازدواج با دختر یا پسر خارجی این است که خانواده‌ها از نظر فرهنگی با یکدیگر تفاوت دارند و امکان عدم درک متقابل زوج نیز وجود خواهد داشت. ممکن است گاهی مجبور باشید از همسر یا خانوادتان دور باشید و مراسم و دورهمی‌ها را از دست بدهید. سفر کردن پی در پی به کشور دیگر برای شما هزینه زیادی در پی خواهد داشت. همچنین فرزندانتان چند ملیتی با مشکلاتی ممکن است مواجه شوند.برای ازدواج و ارتباط موفق با همسری از اتباع خارجی همیشه نیرو و قدرت عشقتان را به یاد داشته باشید، بر برقراری رابطه موثر تمرکز کنید، سازگاری در پیش بگیرید. برای بهتر شدن ارتباطتان با هم سفر به سفر بروید و همواره پذیرش و انعطاف پذیری را سرلوحه رابطه‌تان قرار دهید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

9 توصیه مهم مخصوص خانم ها

9 توصیه مهم مخصوص خانم ها مردان به راحتی تحت تاثیر قرار میگیرن مردان، خیلی تحت تاثیر حرف‌های دوستان و همکاران هم‌جنس خود هستن. یعنی اگر به نظر دوستان یا

مطالعه»