همیار عشق

آیا می‏توانم با فردی که در خارج ساکن است، ازدواج کنم؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

آیا می‏توانم با فردی که در خارج ساکن است، ازدواج کنم؟

 

سلام،

من از طریق معرف با کسی آشنا شدم که 5 سال هست در آمریکا زندگی می‏کنه. خانواده‏هامون گفتند که یک سال همدیگر را بشناسید تا طرف سیتیزن بشه. من شناختی بهش ندارم و فقط راجع به کار و سن و ایناش می‏دونم. درسته آشناشیم اصلا یا نه؟

دوست عزیز، سلام

همانطور هم که خودتان می‏دانید ازدواج کردن یکی از مهم‏ترین تصمیمات زندگی است؛ زیرا ازدواج اشتباه و نادرست، تبعات منفی بسیار زیادی به همراه دارد. به دلیل همین حساسیت موضوع است که روان‏شناسان بر روی شناخت پیش از ازدواج بسیار تاکید می‏کنند.

شناخت درست و کافی

یکی از اولین فاکتورهای ازدواج، داشتن شناخت درست و کافی نسبت به فرد مقابل است. فضای مجازی و اینترنت با تمام قدرتی که دارند، هنوز نتوانسته‏اند جای ملاقات‏های حضوری را بگیرند؛ اما چرا؟

زبان بدن

ما در زندگی، هم به صورت کلامی و هم به صورت غیرکلامی، با دیگران وارد ارتباط می‏شویم. پژوهش‏ها نشان می‏دهد که بخش اعظم پیام‏ها، از طریق زبان بدن (به صورت غیرکلامی) به فرد مقابل مخابره می‏شود. حالا شما تصور کنید، حتی با وجود چت‏های تصویری (به دلیل کامل نبود زبان بدن)، بخش اعظمی از پیام را از دست می‏دهید.

خوب نشان دادن

علاوه بر مساله زبان بدن، یک ایراد بزرگ دیگر اپلیکیشن‏های مجازی این است که فرد به راحتی می‏تواند خودش را بهتر از آنچه هست نشان دهد؛ به عبارتی، در توصیف ویژگی‏های مثبت خود اغراق کند و شما هیچ ابزاری برای راستی‏آزمایی آن ندارید.

  شوهر زود جوش (شوهرم زود عصبانی می‌شه)

خو گرفتن با فرهنگ دیگر

یکی از مسائل مهم دیگر که باید در نظر بگیرید، مساله فرهنگی است. پسری که 5 سال در کشور دیگری زندگی کرده است، احتمالا خواسته یا ناخواسته مجبور شده است که خود را با آن فرهنگ منطبق کند. این مساله، خود به تنهایی می‏تواند عامل مهمی برای اختلاف دیدگاه شود.

مهاجرت و مسائل مربوط به آن

حتی اگر تمام مسائل هم درست انجام شود، باید توجه داشته باشید که مهاجرت خود به تنهایی یک عامل استرس‏زا محسوب می‏شود که برای عادت کردن به آن نیاز به زمان دارید. به علاوه، ازدواج هم خودش استرس‏هایی (حتی مثبت) به همراه دارد. همزمانی این دو اتفاق می‏تواند، مدیریت آن را برای شما بسیار سخت کند.

 

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

زن‌ها از چه مردهایی خوششون نمیاد؟

فهرست مطالب1 مردهای شکاک2 مردهایی که چشمشون دائم دنبال خانم‌های دیگست3  مردهایی که حامی نیستند4 مردهایی که وابستگی زیادی به خانواده دارن5 مردهای دمدمی6 سلطه‌گر7 مردهایی که به ظاهر خودشون

مطالعه»

ازدواج با مردی که طلاق گرفته

فهرست مطالب1 ازدواج با مردی که طلاق گرفته1.1 دلسوزی و ترحم ممنوع!1.2 علت طلاقش رو بپرسین1.3 تحقیق کنین1.4 رسما طلاق داده یا قصد طلاق داره؟1.5 فرزند داره؟1.6 چه مدت از

مطالعه»