چی کار کنم از این که منو رد کرده پشیمون شه و برگرده؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چی کار کنم از این که منو رد کرده پشیمون شه و برگرده؟

فقط می‌خوام که برگرده

بعد از جدایی آدم‌ها احساسات خیلی بدی رو تجربه می‌کنن و بعد از چند روز دلتنگی‌هاشون شروع می‌شه و می‌خوان کسی که دوست داشتن رو ببینن یا صداش رو بشنون و … . اینه که هر کاری می‌کنن تا طرف رو برگردونن. زنگ می‌زنن، گریه می‌کنن، مسیج می‌دن و انگار فکر می‌کنن اگه اون آدم نباشه زندگیشون تمومه و دیگه هیچ وقت روی خوشی رو نمی‌بینن.

گیر دادن

این گیردادن‌ها و تعقیب کردن‌ها، جز اینکه فرد مقابل رو از شما دور کنه، هیچ فایده‌ای نداره. به علاوه، با این کارها بهش نشون می‌دید که: «من اینجام، عاشقتم، همیشه برات می‌مونم، تا هر موقع که تو بخوای!». همین نشونه‌ها برای مرد کافیه که بیشتر و بیشتر ازتون دور باشه و بدونه هر موقع هم بخواد هستین دیگه.

عدم توازن قدرت

تو یه رابطه سالم، قدرت بین دو طرف تقسیم می‌شه، ولی تو یه رابطه ناسالم، مثل اون چیزی که گفته شد، شما دو دستی قدرت کنترل رابطه رو دادید به فرد مقابل و خوب نباید گله‌ای هم داشته باشید چون خودتون بهش اجازه دادید که با شما بازی کنه و خودتون اجازه دادید که هر موقع خواست بره یا بیاد. حالا، پس باید چی کار کنیم؟

رهاش کنید

اولین کار اینه که شما بهش نشون بدید اسباب‌بازیش نیستین که هر موقع خواست با شما بازی کنه؛ اما چطوری؟ دست از مسیج دادن، تعقیب پست‌ها، استوری‌ها، کامنت‌هاش تو اینستاگرام بردارید، انقدر چک نکنید که چقدر آنلاین می‌شه و با کیا حرف می‌زنه، از دوستاش سراغشو نگیرید. یه مدت، فقط رهاش کنید.

  داره رابطم از هم می‌پاشه، چی کار کنم؟

زندگی خودتون رو داشته باشید

توی این مدت بهش نشون بدید که شما زندگی خودتون رو دارید؛ از گذاشتن پست‌های غمگین و شکست عشقی دوری کنید. به‌علاوه، گاهی وقت‌ها بعضیا فکر می‌کنن این تو این دوره، هیچ فعالیت اجتماعی‌ای نداشته باشن تا ارتباطشون کم بشه؛ نه منظور این نیست هیچ کاری نکنید، چون این خودش یه پیام مهم داره: «من بدون تو خوشحال نیستم»!

بگذارید حسرت نداشتنتون رو بخوره

کاملا قابل درکه که شما حالتون خوب نیست، اما بهتره که به خودتون مسلط بشید و با شاد بودنتون بهش نشون بدید که چه آدمی رو از دست داده. اگه فکر می‌کنید از پسش به تنهایی بر نمیاید، از یه دوست یا بهتر از اون، از یه روان‌شناس کمک بگیرید تا تو این دوران، افسردگی و غم خودتون رو بتونید بهتر مدیریت کنید.

بازی نکنید

بهتره خودتون باشید، چون نقش بازی کردن و از عمد عکس‌های شاد و تفریحات گذاشتن، خیلی خیلی زود نیتتون رو لو می‌ده و اثرش از بین می‌ره؛ چرا؟ چون آدم‌ها می‌تونن فرق بین رفتارهای واقعی و نقش بازی کردن شما رو بفهمن. شما با اینکارتون باز هم بهش این پیام رو می‌دید که: «دارم همه تلاشم رو می‌کنم که تو رو داشته باشم!».

با قدرت از رابطه بیرون بیاید

چیزی که خیلی مهمه این هست که با قدرت از رابطه بیرون بیاید، اگه تازه رابطتون به هم خورده (نه اینکه چند روز گذشته باشه!)، می‌تونید از این پیام استفاده کنید: «فکر می‌کنم که تصمیم درستی برای جدایی گرفتی چون تو این رابطه هردومون داشتیم اذیت می‌شدیم؛ ولی به خاطر روزای خوب گذشتمون، فکر می‌کنم که بعد از مدتی، می‌تونیم دوست‌های خوبی برای همدیگه بمونیم».

  زنی که شما را برای پولتان می‌خواهد (زن پولکی و آهن پرست)

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

  • برای ترمیم و بازگشت رابطه هر دو طرف، خانم و آقا باید تلاش کنند و مطلبی که شما فرمودید صحت علمی ندارد دوست عزیز.

  • با سلام؛ دوس دخترم قبلا عاشقم بود ولی با بی توجهی های من به مرور ازم دور شد تا جایی که الان دیگه انگار خیلی واسش عادیم بیخیاله اصلا واسش مهم نیست باهم باشیم یا نه، از طرفی منم اولین رابطم بود شاید بلد نبودم خلاصه دلیل اصلیشو نمیدونم لطفا راهنماییم کنید

    • سلام
      اینکه ابتدا رابطه را بررسی مجدد کنید و نقش و اشتباهات خودتون رو بپذیرید و سپس با ایشان حضوری صحبت کنید و به انتقادات ایاشن در مورد رابطه گوش بدهید سپس هر دو برای رفع مشکلات تلاش کنید

مقالات مرتبط