چطور جواب منفی یک دختر را مثبت کنم؟

چطور جواب منفی یک دختر را مثبت کنم؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چطور جواب منفی یک دختر را مثبت کنم؟

شاید تاکنون حداقل یکبار برایتان اتفاق افتاده باشد که از دختری خوشتان آمده و به او پیشنهاد آشنایی داده باشید ولی او بدون دلیل مشخصی به شما جواب منفی می دهد و شما فکر می کنید که او به شما علاقه ای ندارد و از خود می پرسید که چطور جواب منفی یک دختر را مثبت کنم؟ شاید هم این اتفاق چندین بار برای شما یا دوستانتان رخ داده باشد. اما بهتر است قبل از ناامید شدن متن زیر را بخوانید تا به ایراد کار خود پی ببرید.

به یاد داشته باشید که این عوامل با توجه به نوع فرهنگی که در آن زندگی می کنید می تواند متفاوت باشد.

برای مثبت کردن جواب منفی چکار باید کرد


 دلسرد نشوید و دنبال علت باشید

در بسیاری از مواقع شنیدن جواب منفی ممکن است باعث دلسردی شما شود. اما به یاد داشته باشید که همیشه جواب منفی به معنای بد بودن شما نیست. پس بدنبال راهکاری برای پیدا کردن دلیل باشید. بسته به اینکه شما در چه موقعیتی با دختر خانم آشنا شده اید و چگونه به او پیشنهاد آشنایی دادید دلایل رد شدن درخواست شما می تواند متفاوت باشد. اما بهتر است بدانید که درخواست آشنایی اصولی دارد که رعایت نکردن آنها ممکن است منجر به شنیدن جواب منفی شود. مواردی از قبیل:

قرار نذاشتن در زمان یا مکان مناسب

ممکن است که شما در محل کار خود، دانشگاه یا در یک مهمانی به دختر خانمی علاقه مند شده باشید. و روز ها، هفته ها یا شاید ماه ها با خود کلنجار می رفتید که چگونه به این دختر ابراز علاقه کنید. اما با وجود تمام نقشه هایی که کشیدید در آخر پیشنهاد خود را به گونه ای مطرح کردید که آن دختر شوکه شده است.

حتما بخاطر استرسی که داشتید ترجیح می دادید تا علاقه خود را از طریق پیامک ابراز کنید و این اشتباه ترین روشی است که می تواند برای این کار وجود داشته باشد. به یاد داشته باشید که انتخاب زمان و مکان مناسب برای گفت و گو با یک دختر مخصوصا زمانیکه می خواهید به او پیشنهاد آشنایی بدهید در نوع دیدگاه او نسبت به شما بسیار تاثیر گذار است. به شما پیشنهاد می کنیم که ابتدا از طریق پیامک یا به صورت حضوری از او تقاضای قرار ملاقات کنید و بعد در خواست خود را مطرح کنید. اگر شخص مورد نظر از آشنایان شما است از شخص دیگری کمک بگیرد که مورد اعتماد شما باشد و بتواند به عنوان واسطه معرف شما شود.

توجه نداشتن به ظاهر

قبل از حاضر شدن در محل مورد نظر داشتن یک برنامه مشخص بسیار مهم است. یکی از این موارد داشتن برنامه برای نوع لباسی است که قرار است انتخاب کنید. برای چنین ملاقات هایی باید لباسی انتخاب شود که بیش از اندازه رسمی و بیش از اندازه اسپرت و غیر رسمی نباشد. زیرا نوع پوشش شما در جلسه اول می تواند تا حد زیادی معرف شخصیت شما باشد. برخی از ویژگی های ظاهری سبب می شوند تا یک دختر در ملاقات اول مجذوب شما شود.
• از یک عطر ملایم استفاده کنید
• بهداشت دهان و دندان را فراموش نکنید
• آدامس نجوید
• شمرده شمرده صحبت کنید
• تماس چشمی برقرار کنید
• لبخند بزنید ولی قهقهه نزنید
• به زبان بدن خود توجه کنید
• آهسته و متین غذا بخورید

  خودکشی همسر در زندگی مشترک (خودکشی در افراد متاهل)

توجه نکردن به علائق دخترانه

در روز ملاقات دست خالی به دیدن یک دختر رفتن کار اشتباهی است. دست و دلباز بودن یکی از مهم ترین عوامل برای گرفتن جواب مثبت است. قرار نیست روز اول شما یک سرویس جواهر برای دختر خانم بخرید ولی در عوض دعوت کردن او به یک رستوران یا گرفتن یک شاخه گل می تواند تاثیر زیادی بر تصمیم او برای قبول کردن درخواست شما داشته باشد. همیشه پول کافی با خود داشته باشید و از علاقه مندی دختران باخبر باشید.

در نظر نگرفتن محدودیت ها

بهتر است در ابتدای گفت و گو از دختر خانم سوال کنید که برای گفت گو با شما چقدر زمان دارد. در خواست زمان بیشتر او را تحت فشار گذاشته و مجبور به دادن یک پاسخ فوری می کند. اما اگر فکر می کنید زمانیکه برای صحبت های شما در نظر گرفته شده به قدری کم است که شما احساس اضطراب می کنید از او درخواست زمان بیشتری کنید ولی اگر درخواست شما را رد کرد اصرار بیش از اندازه کاری دور از ادب است.

نداشتن هدف مشخص

گاهی روشن نبودن هدف از ایجاد رابطه برای دختر می تواند منجر به جواب منفی شود. به همین خاطر سعی کنید تا جایی که امکان دارد هدف خود را از درخواستی که می دهید مشخص کنید. آیا هدف شما ازدواج است یا دوستی؟ در این رابطه بدنبال رسیدن به چه چیزی هستید؟ فکر می کنید مدت زمان آشنایی شما چقدر باید طول بکشد؟

عجول بودن

مطرح کردن درخواست بدون مقدمه چینی، نه تنها استرس شما را بیشتر می کند بلکه باعث مضطرب شدن دختر خانم هم می شود. بنابر این بهتر است صحبت خود را از زمانی شروع کنید که دختر خانم را برای بار اول دیدید. چه چیزی در او وجود داشته که شما را مجذوب خود کرده است؟ چه چیز باعث شده که به او علاقه مند شوید؟ چرا فکر می کنید که با این دختر خوشبخت می شوید ولی با دختر های دیگر نه؟ شما برای تمام این سوالات و سوالاتی شبیه به این باید پاسخ های دقیق و روشنی داشته باشید و دلیل علاقه مندی خود را برای او روشن کنید. نداشتن پاسخ روشن برای هر یک از این سوالات شما را یک قدم به جواب منفی نزدیک تر می کند.

بیش از حد احساساتی شدن

بروز بیش از اندازه احساسات در برخورد اول بسیار دروغی و مصنوعی به نظر می رسد. یک دختر معمولا این حرف‌ها را بارها شنیده است، پس متفاوت باشید. زمانیکه از دلایل خود برای علاقه مند شدن به آن دختر حرف می زنید زیاده روی در تعریف کردن از ظاهر او قطعا به ضرر شما است. موقعیت شناس باشید. اگر دختر خانم مذهبی است تعریف زیاد از ظاهر او می تواند همان لحظه تیر خلاص را به پیشنهاد شما بزند.

  عشقم بلاکم کرده تو اینستاگرام و تلگرام، چه کار کنم؟

پرحرفی کردن

بعضی از پسرها فکر می کنند که برای گرفتن جواب مثبت فقط باید صحبت کنند. اما بهتر این است که بین صحبت های خود کمی مکث کنید و اجازه فکر کردن به دختر خانم بدهید و اگر سوالی داشت شفاف به سوالات او پاسخ دهید. مراقب رفتاری های غیر کلامی خود باشید. (مثلا خیره شدن بیش از اندازه به چشم ها یا سایر اعضای بدن دختر ؛ یا برعکس زل زدن به دور دست ها می تواند برای او آزار دهنده باشد).

نداشتن شناخت درست نسبت به خود

نداشتن آگاهی نسبت به خصوصیات رفتاری و ویژگی های شخصیتی می تواند منجر به رد شدن درخواست شما شود. گاهی عادت های بد رفتاری (مانند: ناخن جویدن، تند غذا خوردن، پرحرفی، خساست یا حتی ولخرجی زیاد و …) می توانند به صورت مستقیم بر نظر دختر نسبت به شما تاثیر گذار باشد. پس اگر به تنهایی از عهده این کار برنمی آیید از یکی از اعضای خانواده یا دوستان مورد اعتماد خود بخواهید تا عادت های بد رفتاری شما را به شما بگویند.

 صبور باشید ولی سمج نه

گاهی ممکن است دختر خانم بلافاصله بعد از اینکه پیشنهادتان را مطرح کردید به شما جواب رد بدهد. نگران نباشید! شاید دلیل این موضوع نداشتن شناخت کافی نسبت به شما است. یا گاهی از اینکه به شما جواب دقیقی بدهد بر سر دو راهی است. اگر دختر خانم هیچ شناخت قبلی نسبت به شما ندارد پس انتظار جواب فوری نداشته باشید و به او زمان بدهید. قبل از هر چیزی به خاطرداشته باشید که برای دادن پیشنهادتان زمان مناسبی را در نظر بگیرید که دختر خانم به حداقل شناختی از شما رسیده باشد تا زمانیکه به او پیشنهاد دادید پیش زمینه قبلی از شما در ذهنش وجود داشته باشد. اما زمانیکه بعد از ماه ها تلاش باز هم جواب رد گرفتید باید به دنبال عوامل ریشه ای تر باشید.

 علت را از او بپرسید

حال زمانی را در نظر بگیرید که شما تمام موارد بالا رابررسی کردید و متوجه شدید که تمام اصول را به درستی رعایت کرده اید و یا اینکه تنها ضعف اندکی در برخی از موارد داشتید که قابل برطرف کردن است. هر چه فکر می کنید علت جواب منفی او را درک نمی کنید. مشکل کجاست؟ آیا مشکل از سمت من است؟ بهتر است که یادتان باشد هنگام گرفتن جواب منفی همیشه مشکل از سمت شما نیست، شاید ملاک ها و معیار های آن شخص از انتخاب مرد ایده آلش چیز دیگری است.

  آیا بلاک کردن دوست پسر بعد جدایی کار درستیه یا نه؟

پس حتما از خود او علت اصلی را جویا شوید و بخواهید که جواب قانع کننده ای برای رد پیشنهاد شما بدهد. جلسه دیگری را ترتیب دهید تا حضوری با او صحبت کنید. اجازه دهید که این بار فقط او صحبت کند و شما شنونده باشید، نکات مهم را بخاطر بسپارید. آیا مواردی که مطرح می کند را به راحتی می توانید تغییر دهید؟ یا اینکه دلیل جواب منفی او ویژگی شخصیتی با ثباتی در شما است که فقط بخاطر علاقه به آن دختر قصد تغییر دادن آن را دارید؟

 تفاوت های اساسی را پیدا کنید

اگر بعد از ماه ها تلاش و پیگیری باز هم به در بسته خوردید باید به وجود مشکلات ریشه ای در رابطه تان شک کنید. آیا از لحاظ خانوادگی با یکدیگر شباهت دارید؟ آیا از لحاظ سنی تناسب دارید؟ آیا ویژگی های شخصیتی شما شبیه به یکدیگر است؟ آیا در زندگی بدنبال اهداف و ارزش های مشترکی هستید؟ یا به عبارت بهتر آیا شما دو نفر اصلا دنیا را شبیه به هم می بینید؟ اگر ملاک شما از انتخاب این دختر تنها ظاهر، تحصیلات یا خانواده او است پس بهتر است که در دیدگاه خود تجدید نظر کنید و برای کنار آمدن با این مسئله از یک متخصص کمک بگیرید.

 واقع بین باشید

به دختر خانم حق انتخاب دهید و سعی نکنید با فشار آوردن به او چه به صورت مستقیم چه غیر مستقیم نظر او را تغییر دهید. در عوض ایرادات کار خود را پیدا و سعی کنید آنها را برطرف کنید.

کلام آخر

به یاد داشته باشید که شما ارزشمند هستید و گرفتن جواب منفی لزوما به معنای بد بودن شما نیست، شما نیز تنها نیستید و این اتفاق برای هر انسانی روی این کره خاکی می تواند رخ دهد. قرار نیست ما همیشه از سوی دیگران تائید بشویم همانطور که ما نیز همیشه در روابطمان دیگران را تائید نمی کنیم. پس زمانی می توانیم انتخاب آگاهانه ای داشته باشیم که شناخت دقیق تری از خود داشته باشیم.


اگر از دختر مورد علاقه‌تان جواب رد شنیدید برای تغییر دادن نظر منفی او باید به چند نکته مهم و سرنوشت ساز توجه کنید. زمان و مکان شناس باشید، به ظاهر خود اهمیت بدهید، به دنیای دخترانه اش توجه کنید، محدودیت هایش را در نظر بگیرید، عجول و بیش از حد احساساتی نباشید، پرحرفی نکنید، هدفمند باشید و شناخت کاملی از خود داشته باشید و مهم تر از همه مصمم باشید و زود دلسرد نشوید. از او دلیل اصلی پاسخ منفی‌اش را بپرسید اگر دلیل او نکته قابل حلی بود برای برطرف کردن آن تلاش کنید اما اگر دلیل رد کردن او موضوع اساسی‌تری بود مانند متفاوت بودن هدف‌های اصلی زندگی، تفاوت فرهنگی و … به نظر او احترام بگذارید و با این مسئله کنار بیایید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • دقیقا به همین خاطر است که تاکید داریم هیجانی تصمیم نگیرید و همه چیز را دست احساسات بدون مدیریت نسپارید

 • امیر عزیز سلام. برای اینکه تصمیم بگیریم یه رابطه رو از نو بسازیم یا دواره ه اون رابطه برگردیم خیلی ملاک های مختلفی وجود داره و نمیشه تنها با این موارد ساده چنین تصمیمی گرفت. لطفا صفحه ترمیم و بازگشت به رابطه رو با دقت مطالعه کنید و فیلم هاش رو ببینید تا ذ این زمینه آگاهی بیشتری پبدا کنبد.

 • دوست عزیز سلام
  احساسات شما رو درک می کنم و امیدوارم بتونم کمکتون کنم. اگه سن، تحصیلات و کار هر دوی شما رو می دونستم قطعا پاسخ بهتری به شما می دادم. اما در حالت کلی، شما و ایشون در قدم اول باید بدونید ترجیحتون برای شروع رابطه چیه؟ آیا به دنبال یک شروع سنتی هستید و می خواید در قالب رسمی خواستگاری و با نظارت خانواده ها این مسیر رو طی کنید یا ترجیح می دید قبلش باهم صحبت کنید؟ به نظر میاد هم شما هم ایشون در این مورد تناقض دارید در خواسته تون. موضوع بهدی اینه که نه ذهن خوانی کنید نه توقع داشته باشید طرف مقابل ذهن شما رو بخونه، چون توی صحبتتون اشاره کردید بهش فهموندم، با نگاه بهم فهموند، منظورش اینه که و … این حدس و گمان ها را کنار بگذارید و سعی کنید مستقیم نظراتتون رو بیان کنید و از ایشون هم طلب نظر مستقیم کنید. مورد مهم بعدی اینه که از روی ظاهر و صحبت های معمولی هرگز تصور شناخت کامل از ایشون نداشته باشید. هر دوی شما برای تصمیم در مورد ازدواج نیاز دارید ساعات بیشتری باهم صحبت کنید و اهدافتون رو مشخص کنید و بیشتر از علایق و خلق و خوی هم بدونید. سوال شما در اینستاگرام همیار عشق هم به اشتراک گذاشته شده است می توانید نظرات همراهان ما را نیز آن جا مطالعه کنید.

 • شهاب عزیز سلام. ایشان طبق گفته خودشون در رابطه دیگری هستند و تا زمانی که ایشان در یک رابطه هستند تلاش برای به دست آوردن ایشان ممکن است به خود شما و ایاشن آسیب بزند. روی اهداف خودتان متمرکز باشید و سعی کنید با مدیریت افکار آزاردهنده از این مرحله گذر کنید.

 • با سلام من ۱۹ سال دارم و از طریق دانشگاه با یک دختری که هم سن من هست آشنا شدم الان ۵ ماه هست که با هم در ارتباط هستیم من به طور کلی اینقدر عاشقش شدم که همش دارم بهش فکر میکنم که از نه خواب دارم نه خوراک بهش سه بار پیشنهاد دادم که با هم وارد رابطه بشیم ولی اون هر دفعه گفت من خیلی دوست دارم خیلی بهت اعتماد دارم ولی من در حد تو نیستم تو خیلی خوبی من بدم من نمی‌خوام تو رو ناراحت کنم از این حرفا که می‌دونم بهونه هست و هنوز با دوست پسر قبلیش هم در ارتباط هست و از دوست پسر قبلیش هم خیلی متنفر هست هم یکم دوستش داره حالا نمیدونم چکار کنم ممنون راهنماییم کنید راهی جلو نام قرار بدید که نظرش بیاد سمت من

  • سینای عزیز سلام
   شما قطعا می تونید برای جذاب بودن و ارتقای شخصیتتون روی خودتون کار کنید اما نمی تونید انتظار داشته باشید همه افراد عاشق شما باشن و چوب جدایی داشته باشید که این کار رو باهاش انجام بدید. این یه انتخابه دوست عزیزم و طرف مقابل می تونه شما رو انتخاب بکنه یا نه. مهم اینه چطور میخوای این موضوع رو مدیریت کنی؟ آیا این نه شنیدن اونقدر تو رو درگیر کرده که زندگیت مختل شده یا در حد یه ناراحتیه طبیعیه؟ آیا دلایل منطقی برای این رد کردن دارن ایشون؟ آیا درگیری عاطفی با کسی دارن؟ منظورم از این سوال ها اینه که باید روی خودت تمرکز کنی عزیزم. اگه کسی با یک نفر دیگه در رابطه است، شما به عنوان نفر دوم راه پر چالشی رو پیش رو داری. حاضری وارد این راه بشی؟ من بهت توصیه می کنم با یه مشاور صحبت کنی عزیزم تا با جزئیات بیشتری شرایطتت رو بسنجه.

   • نگاه کنید واقعا نه گفتنش فکرم بد جور درگیر کرده چون خیلی دوستش دارم بعد دلایلی هم که میاره منطقی نیست میگه نمی‌خوام ناراحتت کنم که به بهونه الکی هست بعد با پسری که قبلا در رابطه بوده الان بهم زدن فقط ارتباط در حد یه احوال پرسی هست همین و قبلا هم تو اینستا پسری که قبلا باهاش بوده انفالو کرده بود ولی الان دوباره همدیگرو فالو کردن یعنی ممکنه بخوان با هم دوباره وارد رابطه بشن که منو داره پس میزنه؟ که بین دو راهی قرار گرفته باشه وگرنه از منم خوشش میاد از زبان خودش شنیدم

 • با سلام من ۲۰ سال دارم از دختری خوشم اومده اونم ۲۰ سالش هست مشکل ما اینجاست که از من خیلی خوشش میاد و بهم میگه بهت خیلی اعتماد دارم و خیلی دوستت دارم من بهش پیشنهاد دادم اما اون گفت نه نمی‌خوام ناراحتت کنم حالا من سر دو راهی موندم و یه مشکل دیگه هست دوست پسر قبلیش که خیلی اذیتش می‌کرده و بهش بی احترامی می‌کرده هنوز بهش پیام میده میخواستم بدونم میشه سر دو راهی قرار گرفته باشه ممنون میشم یه راهنمایی کنید یه روش بهم بگید که نظرش بیاد سمت من چون نمی‌خوام از دستش بدم

  • آرش عزیز سلام
   با توجه به اینکه هر دوی شما در سنی هستید که بتوانید واضح و روشن درباره مسائلتان صحبت کنید، توصیه ما این است که موضوع را واضح و روشن برای ایشان بیان کنید و از خودشان در اینباره بپرسید و رابطه تان را بر اساس حدس و گمان پیش نبرید.

 • سلام ۲۰سالمه پارسال از یکی از فامیلای زن داییم خوشم اومد اونم از رفتاراش معلوم بود که از من خوشش اومده بعد اون روز کلا ندیدمش شماره ای چیزی هم ازش نداشتم تا امسال که اینستاشو پیدا کردم خودمو معرفی کردم و گفتم که ازش خوشم میاد خیلی واضح بود که اونم بدش نمیومد ولی گفت سنم کمه و میخوام درس بخونم و خداحافظی کرد برام عجیبه چون میدونم ازمن خوشش میاد چیکارش کنم؟ دختره هم ۱۷سالشه

  • سلام دوست گرامی
   او مسیر زندگی‌اش را مشخص کرده است و به درستی اشاره کرده که سن کمی دارد. درست است که هیچ شخصی از رابطه عاطفی بدش نمی‌آید، اما وقتی منطقی نگاه کنید، او وظایف دیگری که مختص به سنش است را دارد که باید به آن مشغول باشد.

 • سلام من الان 24 سالم هست 5 سال پیش از یه دختر که دوست خانوادگیمون بود و با هم همیشه رفت و آمد خانوادگی داشتیم خوشم اومد و اون موقع که برای بار اول خودش شمارشو بهم داد بعد از یک ماه پیام دادم بهش که من دوست دارم و از تو خوشم اومده ولی اون گفت من برای همیشه جوابم به تو منفی من یکسره اصرار میکردم اما اون همیشه جوابش نه بود بعد از اون ماجرا دیگه بهش پیام ندادم و الان حدود 2 سال هست که هیچ پیامی بهش ندادم اما هنوز تو فکرمه میخوام فراموشش کنم اما از ذهنم خارج نمیشه چکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام دوست گرامی
   مدت زمان زیادی را به فکر شخصی بودید و اصرار داشتید که رابطه داشته باشید، اما او قبول نکرده است.
   این نکته را به خاطر داشته باشید که خاطرات؛علائق و دوست داشتن‌هایی که انسان‌ها تجربه می‌کنند، قابل پاک کردن و فراموش کردن نیستند. بلکه می‌توانید آنها را کمرنگ کنید.
   اگر وسیله، یادگاری، پیام و.. از او دارید،پاک کنید و در این مسیر از مشاور کمک بگیرید.

 • سلام
  من الان 25سالمه و از یه دختر 14 ساله ک خیلی خوشم اومده، خانوادم ازش خواستگاری کردن، ولی متاسفانه دختره میگه ک تا دختر خالم ازدواج نکنه من ازدواج نمیکنم، البته دختر خالشم همسنشه، واینکه خانوادش ازم خیلی خوششون اومده و گفتن ک همه ی تلاششون روبکنن ک دخترشون رو راضی کنن، ودرضمن تا حالا نتونسم باهاش حرف بزنم، و مدرکم هم کارشناسی هس،
  و ازلحاظ مالی وضعیتم خدارو شکر خوبه،
  و فک کنم دختره 2سالی بشه ک منو ندیده و منم همینطور،
  بنظرتون راهکار چیه؟؟
  ممنون

  • سلام دوست گرامی
   سن طرف مقابل 14 سال است یا شما به مدت 14 سال از او خوشتان آمده است؟؟ اگر سن او 14 سال است که بهتر است منصرف شوید چون این سن اصلاً برای انتخاب همسر و برعهده گرفتن نقش همسری، سن مناسبی نیست.
   اگر هم 14 سال است از او خوشتان می‌آید، آن زمان شما 11 سال داشتید!! در هر صورت انتخاب شما منطقی نیست.

 • سلام من به یکی از همکلاسی هام حدود 2 سال پیش علاقه مند شدم بعد از 2 سال از مجازی گفتم که از شما خوشم میاد و ایشان هم گفت که فکر میکنم راجع بهش بعد از مدتی من دعوت کردم که در کافه ای چیزی ملاقات کنیم و ایشان هم قبول کرد و روز و ساعتش رو هم به من گفت ولی 1 روز به روز ملاقات مانده بود که گفت من نمیخوام الکی وابستت کنم و قرار رو کنسل کرد و از اون به بعد هم سرد شد با من بعد از اینکه فکر کردم دیدم اشتباهات زیادی مرتکب شدم حالا باید چیکار کنم؟
  این رو هم بگم من در برهه سختی از زندگیم قرار دارم بخاطر همین چون علاقه ام به این خانم زیاد بود سعی کردم همه مشکلاتم رو بهش صادقانه بگم که ایشون با چشم باز تصمیم گیری کنه ولیالان دیگه از فکرم بیرون نمیره و میخوام جبران کنم.

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و طرف مقابل اشاره نکردید.
   مشکلی که شما با آن مواجه شدید، در واقع عدم اجازه دادن طرف مقابل برای ورود به رابطه و صمیمی شدن است. مساله‌ای که بسیار مهم است و باید شما را آگاه کند که اگر با او وارد رابطه شوید، امکان اینکه به صورت مداوم این اتفاق بیفتد و شما را ترک کند، زیاد است.
   بنابراین با آگاهی بیشتری درباره قصدتان در این رابطه پیش بروید.

 • من 14 سالمه و از نوه ی خالم خوشم امده و خیلی دوسش دارم اما هرچه تلاش میکنم به من جواب منفی میده من خیلی ویژگی های خوبی دارممثلا تیزهوشان درس میخونم و…. میشه راهنماییم کنین چطور نظرش را عوض کنم

  • سلام دوست گرامی
   سن شما برای ابراز علاقه سن مناسبی نیست.
   خوب است که ویژگی‌های مثبتی دارید، اما نیاز است برای ابراز علاقه، آمادگی بیشتری داشته باشید و در سن مناسب‌تر این موضوع را ابراز کنید و از طریق درست به او نزدیک شوید.

 • درود. من یک پسر ۱۶ ساله ام که عاشق یه دختر همسن خودم شدم. لطفا نگید که سنم کمه چون اغلب همینو بهم میگن. دیشب از این دختر خانم درخواست کردم و بهش به طور غیر مستقیم فهموندم که عاشقشم. وقعا عاشقشم. بهم جواب رد داد. با دوستش حرف زدم، بهم گفت که الان در شرایطی نیست که بخواد با کسی باشه. درگیر مسائل خانوادگیه. دیشب تولدش بود بهش هدیه دادم. دوستش بهم گفت از مدل موهات خوشش میاد ولی نمیدونم چرا جواب رد داد. نمیتونم از کنارش به همین سادگی بگذرم. لطفا جواب بدین.

  • سلام دوست گرامی
   اینکه همه افراد به شما می‌گویند سن شما کم است؛ پس حتماً موضوع مهمی است که متاسفانه به آن بی‌توجه هستید!
   ممکن است طرف مقابل شما دلایل زیادی برای رد کردن پیشنهاد شما داشته باشد، چون او حق انتخاب دارد.
   اما برای اینکه بتوانید توجه او را جلب کنید، به وظایفی که مربوط به سن خودتان است، یعنی درس و یادگیری مهارت‌های مختلف، مشغول شوید تا او بداند برای زندگی فردی خودتان هدف دارید.

 • سلام خسته نباشید حدود 6هفت سال هس از نوه خالم خوشم اومده همه هم میدونن حتی خودشم میدون
  الان من 24سالمه اون18سالش .تقریبا دوسال پیش یه شب خونمون دعوت بودن به ابجیم گفته بود به داداشت بگو اصلا به من فک نکنه ابجیمم به من گفت من شمارشو داشتم بهش پیام بدوبیرو دادم که تو خودتو با ملکه انگلیس اشتباه گرفتیو از این حرفا
  میدونمم کارم اشتباه بوده اخه اولین بارم بود از یه دختر خوشم اومده بود اونم پیام ها و به مادرش نشون داد و رایطه خانوادگیمون یکم شکراب شد
  خلاصه از این قضیه سه سال گذشته حالا اینستا نصب کرده هر چی درخواست میدم قبول نمیکنه فک کنم بلاکمم کرده
  به نظرتون چجوری دوباره درخواست کنم از کجا بفهمم دوستم داره یا نه

  • سلام دوست گرامی
   اینکه می‌دانید اشتباه کردید، خوب است؛ چون قرار نیست که همه آدم‌ها از شما خوششان بیاید و در مقابل خواسته شما جواب مثبت بدهند.
   وقتی هنوز بعد از 3 سال دوست ندارد با شما مکالمه‌ای داشته باشد، بهتر است که اصرار بیهوده نداشته باشید.

 • سلام من ازیک دختر خانوم خوشم میاد
  ولی خانواده یا خودش گفتن سنش کمه فعلا نمیخوان ازدواج کنه
  فامیل هستن ولی باهم رفت آمد نداشتیم
  خواستکار دیگه هم داشتن پرستاره،
  خودم هم تویک شرکت خصوصی کار می کنم تمام لحظه های که دیدمش جلوی چشم هست ۶ باری که دیدمش ولی تو چند سال اتفاق افتاده باهم تا حالا حرف نزدیم باهم
  وضعیت مالی ام متوسطه
  حالا به نظر شما باید چیکار کنم ولی خیلی دوسش دارم
  سن خودم ۲۸ سن دختر خانوم ۲۰ سالشه

  • سلام دوست گرامی
   با توجه به اینکه شما به صورت مستقیم با این خانم صحبتی نداشتید؛ خانواده او نیز به علت سن کم مخالف هستند؛ بهتر است در حال حاضر به کسب مهارت و یا موفقیت‌های فردی مشغول باشید و اگر خودتان به او دسترسی ندارید، از طریق خانواده خود، به ایشان پیغام بدهید تا ارتباط شکل بگیرد.

 • سلام و عرض ادب
  من 31 سالمه و به همکارم که 23 سالش هست علاقه مند شدم، متاسفانه به خاطر اینکه طرف مقابل معذب نشه نتونستم حضوری بگم و پیام دادم که میخوام بیشتر با هم آشنا بشیم و اگه توافق شد ازدواج کنیم، ولی ایشون گفتن آمادگی ازدواج ندارم بدون اینکه شناختی از من داشته باشن، از فردا اون روز دیگه توی محیط کار به روی خودم نیاوردم و الان یک ماه هست که میگذره و من خیلی اذیتم که چرا اینجوری شد، ممنون میشم کمکم کنید

  • سلام دوست گرامی
   ایا در مرحله بعد از او پرسیدید که منظورش از عدم آمادگی چیست؟
   ممکن است در حال حاضر تصور کنید که شما عیب و ایرادی داشتید که او شما را رد کرده است و به همین دلیل اذیت می‌شوید؛ اما عدم آمادگی ایشان ربطی به شرایط و یا ویژگی‌هاش شخصیتی شما ندارد.
   بهتر است اگر تصمیم دارید مجددا با او صحبتی داشته باشید، پیش از آن، دلیل اینکه از او خوشتان آمده است را مرور کنید و با مشاور مشورت داشته باشید.

 • درود.بنده با دختری دو سال رفاقتی صحبت میکردم در فضای مجازی
  اما کم کم به او علاقه مند شدم اما هرکاری می کنم نمیتوانم اورا به بیرون بکشانم
  اون میگه هدف من فقط رفاقت بود نه عشق و بنده کاملا دوسش دارم و هیچکاری نمیتونم بکنم اگه راه حل بدید ممنون میشم

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان اشاره نکردید.
   او از ابتدا هدف خود را مطرح کرده است و در حال حاضر قصد تغییر این هدف را ندارد، بنابراین شما پیشنهاد خود را مجددا مطرح نکنید؛ بلکه سعی کنید که به دنبال نقطه مشترک بین خودتان و او باشید و روی صحبت را به آن سمت ببرید. برای مثال درباره کار، مهارت و…. و سپس تلاش کنید دلیل اینکه می‌خواهید از مرحله دوستی و رفاقت به عشق برسید را برای او کاملا شرح دهید؛ علت علاقه خود را بگویید و به او فرصت فکر کردن بدهید.

 • سلام یه سال پیش خواستگاری یه دختر فامیل رفتم
  ولی نه شنیدم و دلیلشم کارگر بودن خودم میدونم
  حالا بعد این همه مدت هنوز روزانه به این داستان فکر میکنم نمیدونم دلیلم عاشق شدنه چون هنوز دوستش دارم یا ناراحتی به خاطر نه شنیدنه
  خیلی رو مخم کار کردم که این داستان رو از ذهنم پاک کنم ولی نمیشه ،پیش فالگیر پیش دوستان و…بازگو کردم ولی تغییری نکرد وهنوز دارم بهش فکر میکنم

 • باسلام
  من ۱۶ سالمه و از بچگی دختر همسایمونو دوست داشتم . میدونم الان میگید خب هنوزم بچه ای و این حرفا ولی من خیلی این ادمو دوست دارم و انگار بهش وابسته شدم . سه ماه که شدیدا علاقه من شدم و گفتم وابستش شدم.حدود یک ماه بود که هروز ی شاخه گل بایه نامه بهش میدادم البته به صورت ناشناس.گاهی کادو می خریدم گاهی کار دستی واسش درست میکردم و خلاصه هرروز بهش ابراز علاقه می کردم.اما امروز بهش تو یه نامه نوشتم که تو ام یه نامه واسه من بنویس حس تو بگو.اونم اب پاکی و ریخت رو دستم گفت کادو هات خیلی خوشگلن ولی من اهل اینجور چیزا نیستم و تا حالا با کسی دوست نشدم.اینم گفت که منو میشناسه و من خیلی پسر خوبیم.از همون سه ماه پیش خیلی حالم خراب بود هرشب گریه میکردم کل روز بغض تو گلوم بود نه میتونستم درس بخونم نه تو باشگاه تمرین کنم . حالا حالم خیلی خرابتره.میخوام فردا حضوری باهاش صحبت کنم چون واقعا جوری شده نمی تونم بدون اون زندگی کنم!

 • سلام. من چند ماهی میشه که از دختر همسایه مون خوشم اومده. بعد از چند ماه تونستم اکانت اینستاگرامش رو پیدا کنم و بهش پیام بدم. البته ابراز علاقه نکردم و یه جورایی، قصدم از پیام دادن رو، معاشرت، بیان کردم. اونم گفت که وقتی، برای اینجور معاشرت ها نمیذاره و چيزهای مهتری توی زندگی پیدا کرده. منم اصراری نکردم و از شدت ناراحتی و اینکه اگه به کسی بگه، پیام هام رو پاک کردم و اونم منو بلاک کرد! اون موقع رفته بود مسافرت و حالا که برگشته، از خونه بیرون نمیاد و منم حدس می‌زنم که نمیخواد با من مواجه بشه چون قبل از پیام دادن بهش، دائم همو می‌دیدیم! حالا باید چی کار کنم؟
  ضمنا من ٢٢ سالمه و اونم ١٩ سالش!
  قصدمم، آشنایی، دوستی و اگه شد و با هم تفاهم داشتیم و شرایطش جور شد، ازدواجه.

  • سلام دوست گرامی
   طرف مقابل‌تان اشاره کرده اهل این معاشرت و ارتباط نیست، یعنی موضع خودش را مشخص کرده است.
   با توجه به اینکه سن هردوی شما کم است و احتمالا شرایط ازدواج را ندارید، فعلا بهتر است قدمی برای رابطه برقرار کردن برندارید، بلکه به سمت کسب کردن موفقیت‌های بیشتری در زندگی‌تان بروید تا او نیز توجه‌اش بیشتر جلب شود.
   اشاره کردید از شدت ناراحتی و ترس، پیام‌های ارسالی خودتان را پاک کردید. این رفتار ناپخته، طرف مقابل را آزرده می‌کند، بنابراین پیش از برقراری رابطه دوستی و یا ازدواج، مهارت‌های صحیح ارتباطی را یاد بگیرید.

 • با سلام
  پسری هستم ۳۰ ساله منطقی و آروم شرایط ظاهریم و‌مالیم برای ازدواج‌ به گفته اطرافیان خوبه ،با معرفی یکی از آشناها به خواستگاری یه دختر خانوم مذهبی رفتیم همون جلسه اول آشنایی با هم صحبت کردیم و من هم صادقانه به همه سوالاتش جواب دادم هر کدوم از اخلاقام چه خوب و چه بد رو میگفتم ایشون تایید میکردن و میگفتن که خیلی خوبه همچین اخلاقی دارید فقط یه جا گفتم که من نماز میخونم و روزه هم میگیرم ولی زیاد مذهبی نیستم ولی خب عکس العمل بدی ندیدم بعد چند روز غیر مستقیم شنیدم که گفته بودن که بنده آدم مذهبی نیستم و برام سخته قبول کردن، حالا جدا از جواب منفی بین خونواده و تمام آشناها که من رو پسر خوبی میدونن دید منفی بهم پیدا کردن و بهم میگن به دختر چی گفتی که اینجوری جواب داده ینی یه جورای من از خواستگاری رفتن و صادقانه حرف زدنم واقعا پشیمونم حتی باعث شدم مادرم هم شدیدا ناراحت بشن

  • سلام دوست گرامی
   شما مسئول رفتار و یا طرز فکر دیگران نیستید، اینکه ایشان به چه دلیل جواب منفی دادند، صرفاً ناشی از رفتار و گفتار شما نیست. شما از خودتان تصویری به او ارائه دادید که ممکن است او این تصویر را دوست نداشته باشد.
   در حال حاضر ممکن است به دلیل قضاوت‌هایی که می‌شوید بهم ریخته باشید، اما اجازه دهید که آنها هر تصوری که دارند، براش خودشان باقی بماند. شما نیاز دارید که برای نحوه گفتگوی صحیح در جلسه خواستگاری، مهارت‌هایی را یاد بگیرید. برای اموختن این مهارت‌ها می‌توانید از مشاوران همیار عشق نوبت مشاوره دریافت کنید.

 • با سلام,
  من به یه دختر پیشنهاد دادم باراول بود که صحبت میکردیم ولی با رعایت کامل مطالب سایت به من جواب منفی داد, دنیا رو سرم خراب شد,میشه راهنمایی کنید که چکار کنم ایشون نظرش عوض شه؟خیلی نیاز دارم که بدونم ممنون میشم جواب بدید, یک دنیا سپاسگذار

  • سلام دوست گرامی
   او به خواسته شما جواب رد داده است و باید دلایل این جواب رد بررسی شود.
   چندساله هستید؟ به چه نحوی به شما جواب رد دادند؟ و آیا او با شخص دیگری در ارتباط نیست؟ یا بتازگی از رابطه‌ای بیرون نیامده است؟
   این مسائل باید با کمک مشاور بررسی شود تا بتوانید راه‌حل درستی برای ارائه مجدد پیشنهادتان پیدا کنید.

 • سلام
  ببخشید من یه سوال داشتم که اصلا با تیتر مطالبی که نوشتید ربطی نداره
  من یک دختر ۱۸ساله هستم
  پسری همسن من چهار ساله که منو دوست داره و الان به من پیشنهاد ازدواج داده
  و من اصلا هیچ حسی بهش ندارم
  و وقتی هم که من بهش جواب منفی دادم به من میگفت خودکشی میکنم فلان میکنم
  منم حسابی عذاب وجدان گرفتم
  موندم چیکار کنم
  میدونم ربطی نداره به مطالبی که گذاشتید ولی اگه میشه لطفا لطفا جواب بدید
  ممنون

  • سلام دوست گرامی
   در ابتدا سن او بسیار کم است و شما نیز در موقعیت ازدواج قرار ندارید. گفتید از 4 سال پیش شما را دوست داشته است، یعنی از سن 16 سالگی. آن سن اصلا زمان مناسبی برای انتخاب همسر نیست.
   اینکه طرف مقابل شما همچین تهدیدی کرده است، نشان می‌دهد فرد ضعیفی است که نمی‌تواند تحمل کند که کسی به او جواب منفی بدهد.
   نیازی نیست عذاب وجدان بگیرید، راه‌های ارتباطی خودتان را با ایشان قطع کنید تا بیشتر از این آسیب نبینید.
   مسئولیت سلامت او دست خودش است نه شما.

 • سلام مختصر و مفید خدمتتون توضیح میدم
  یه سالی میشه که از یه دختری خوشم اومده. دو ماه پیش از طرق اینستا رفتم پیویش ولی روم نشد بهش بگم … نگو اونم متوجه شده که من حرف دلمو نزدم. ده روز پیش بهش پیام دادم و بهش پیشنهاد ازدواج دادم. من 30 سالمه و اون22 سال.. دانشجوی کارشناسی هستش.. من سربازیمو رفتم.. خونه و ماشین و کار دارم..و میتونم ازدواج کنم.. بهش گفتم..که قصدم جدی هستش..روز اول گفت شرایطشو نداره و داره درس میخونه .. گفتم منتظر میمونم.. بعد یکی دو روز بهم گفت که پدرش بهش گفته تا درسش تموم نشده ازدواج نکنه..پدرش من و مشناسه.. منم باهاش دوستم ادم منطقی هستش. بهش گفتم منتظر میمونم تا درست تموم شه.. گفت کسی از اینده خبر نداره.. شاید ممکنه بهت جواب مثبت بدم ..دو سه بار خیلی جدی گفتم فکر کنه و جواب های ایهام دار نده.. ولی بازم جواب رد محکمی بهم نمیده. جواب مثبت هم نمیده. خیلی دوسش دارم. کلی زحمت کشیدم تا شرایط اقتصادیم جور شه. کلی گشتم تا شخص مورد علاقم پیدا شه.. ولی میگه درس میخونه.. خانواده مو می شناسه.و خانواده ی اون مارو میشناسن . در یه سطحیم. تحصیلاتمون تو یه سطحه. دیدار حضوری نداشتیم.. ازش هم نخواستم که داشته باشیم. و اینکه دختر منطقی به نظر میاد.. با توجه به تجربه ی سنیم.. حرفایی که بهش در مورد ازدواج میزدم و حرفای بچه گونه نبود اون خوشش میومد و تایید میکرد…به نظرتون چیکار کنم.. تلاشمو برای بدست اوردنش ادامه بدم یا نه؟؟ چون اگه 2 سال صبر کنم درسش تموم شه و اون موقع بهم بازم جواب منفی بده. از نظر سنی میشم 32 و زندگیم نابود میشه. دیگه نمیتونم سمت دختر برم.. ..هرچی سعی کردم و ازش خواستم جواب قطعی بده.. جواب قطعی نمیده.. سر دوراهیم.. ممنون میشم که کمکم کنین

  • سلام دوست گرامی
   به نظر می‌رسد به یک نکته مهم توجه نکردید.
   هنوز ملاقات حضوری نداشتید، یعنی شناخت شما از هم بسیار کم است. لزوماً هم‌شرایط بودن طرفین، نمی‌تواند دلیل خوبی برای ازدواج خوب باشد.
   بهتر است درد قدم اول ابتدا شما ایشان را از نزدیک ببینید.
   اینکه صبر کنید یا نکنید انتخاب شماست، اما نمی‌توان وقتی او را نمی‌شناسید و از نزدیک ندیدید، این سرمایه‌گذاری و ریسک بزرگ را داشته باشید.
   و توجه داشته باشید ایشان ابتدای دوره جوانی‌اش است و ممکن است هنوز آمادگی پذیرش مسئولیت سنگینی به اسم ازدواج را نداشته باشد، اما برای شما اینگونه نیست و می‌خواهید با آمادگی اقتصادی وارد مسیر ازدواج شوید.

 • سلام من بعد از مدت طولانی دوستی با یه دختر و صمیمیت بیش از حدی که بین ما به وجود اومده بود وقتی دیدیم که چقدر رفتار و اخلاقش خوبه دچار احساسات شدم و بهش گفتم دوستت دارم و می خوام که برای همیشه باشی اما اون قبول نکرد و گفت که مذهب من سنی هستش ولی تو شیعه هستی برای همین این رابطه اشتباهه و رفت و میگفت که اینطور احساسات درست نیست و باعث میشه که ادم تصمیم اشتباه بگیره و یه جورایی به عشق اعتقادی نداشت( بیشتر سنتی فکر می‌کرد) اما من فقط با احساسات تصمیم نگرفته بودم من اوایل دوستی هیچ حسی بهش نداشتم اصلا هم ازش خوشم نمیومد ولی بعد از مدتی وقتی اخلاق و رفتارش رو دیدم و دیدم درونش هم خیلی زیباست تصمیم گرفتم که انتخابش کنم و به مسائلی و تفاوت هایی هم که اون میگفت قبلش فکر کرده بودم حتی بیشتر از خودش و قبولش داشتم اما از اونجایی که خودم و خانوادم رو میشناسم میدونم که برای هر اعتقادی احترام قائلم و شخصی نیستم که با مسائل اعتقادی و مذهبی مشکلی داشته باشم که بعد از ازدواج بخواد مشکلی پیش بیاد و اینطور مسائل رو قبول دارم و میدونم که باهاش مشکلی ندارم اما متاسفانه اون من رو درست نشناخت و با حکم های کلی( که بقیه به مشکل بر خوردن پس ما هم به مشکل برمی‌خوریم) و پیش داوری کردن و قضاوت کردن تصمیم گرفت حتی فرصت نداد که من رو درست بشناسه و بدونه که شخصیت من طوری هستش که با اینطور مسائل کاملا منطقی برخورد میکنم و احترام کامل دارم ولی فقط می‌گفت که اشتباهه و تعصب سختی رو حرفش داشت
  اما الان که نزدیک به 6 ماهه که رفته و با هم ارتباط نداریم من هنوز تو فکرشم خیلی تلاش کردم که فراموش کنم و ادامه بدم اما نتونستم هر لحظه تو فکرمه هر لحظه بغض میکنم تو خوشحالی هام حس میکنم کنارمه دیگه مدتیه تو ذهنم باهاش حرف میزنم و برنامه ریزی میکنم برای آینده حسرت داشتنش برای همیشه تو دلم می‌مونه و نمیتونم آتیش دلم رو خاموش کنم…
  می خوام دوباره بهش پیام بدم، نه که بهش بگم برگرد چون میدونم شدنی نیست و برنمی‌گرده فقط می خوام بهش بگم که کاش فرصت میداد که منو درست بشناسه بعد تصمیم بگیره، بهش بگم که من اون ادمی که فکر میکرد نبودم، بهش بگم که ارزش عشق واقعی بیشتر از این حرفاست و برای شخص بعدی که میاد تو زندگیت اگر تو رو برای خودت میخواد با تمام تفاوت ها و عیب ها اگر با شناخت درونت تصمیم گرفته قدرش رو بدون چون ارزش این چیزا خیلی بیشتر از مسائل دیگه ایه و همیشه مسائل با ارزش تری از مذهب مثل اخلاق و رفتار و درون یه آدم مهم تره و از این به بعد وقتی کسی رو درست و کامل نشناختی تصمیم نگیر
  اما نمیدونم اینا رو براش بفرستم یا نه نمی‌دونم اگه بگم خوب میشه یا بد
  میدونم احتمال اینکه برگرده خیلی کمه اما اگه یک صدم درصد هم باعث بشه به حرفام فک کنه و برگرده چی؟
  توروخدا یه راهنمایی بهم بکنید. حال دلم اصلا خوب نیست…

  • سلام دوست گرامی
   مساله تفاوت در مذهب(شیعه و سنی) از قدیمی‌ترین عوامل در ایجاد اختلاف در روابط است.
   چون ایشان نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند، نشان می‌دهد که در چارچوب خانوادگی‌شان این ماجرا مهم است.دلیل مخالفتش هم قابل تغییر نیست.
   شما هم باید واقع‌بینانه‌تر نگاه کنید. چون زندگی فقط انتخاب همسر نیست، شما باید به 5 سال اینده در زندگی مشترک هم فکر کنید که ممکن است کوچک‌ترین مسائل بین شما اختلاف ایجاد کند. انتخاب نام فرزند، شیوه برگزاری مراسم‌های مذهبی و …
   شاید این موضوع برای شما پذیرفته شده باشد اما برای طرف مقابل خیر.
   برای بهبود حالتان نیز می‌توانید از مشاوران همیار عشق وقت مشاوره دریافت کنید.

 • سلام و ممنون بابت مطالبتون . سوال داشتم
  من هیچوقت تو رابطه با دختری نبودم بخاطر روحیاتم و خوشحالم هستم. من تو کامنتای یه پست فوتبالی اینستاگرامی به یه دختری برخوردم تو کامنتا که حس خوبی پیدا کردم بهش.
  بهش درخواست فالو دادم قبول نکرده.
  حالا نمیدونم چجوری بهش دایرکت بدم جوابمو بده و بلاک نکنه چون اگه اینکارو کنه قبول دارم حرکت منطقی ای زده و من هم قصد بدی ندارم (اگه خوشمون بیاد از هم ازدواج و همچی خوب پیش بره ازدواج میکنم باهاش) ولی نمیدونم چی بگم بهش و استرس و خجالت هم دارم . پیجش به احتمال زیاد فیک نیس و خوبیش اینه علایق مشترک هم داریم تا بحث کنیم
  من راستش حتی واسه سلام اولش هم نمیدونم چکار کنم .

  • سلام دوست گرامی
   سن خودتان را نگفتید و علت اینکه تابحال وارد رابطه‌ای نشدید چه بوده است؟
   اطلاعات شما از او بسیار اندک است و تا حدی نیست که حتی مطمئن باشید که صفحه‌اش فیک است یا خیر؟
   بنابراین تصور ازدواج و این سرمایه‌‌گذاری بزرگ، در حال حاضر دور از منطق است.
   بهتر است که ابتدا معیارهای خودتان را برای انتخاب طرف مقابل مشخص کنید و سپس مهارت‌های ارتباطی را یاد بگیرید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله «فن بیان و مهارت‌های ارتباطی» مراجعه کنید.

   • من چنتا تا دلیل داره اینکه تا به حال وارد رابطه نشدم . اول اینکه آدم خجالتی بودم و درون گرا هم هستم و از طرفی سن زیادی هم ندارم 17 سالمه ولی دنبال رابطه پوچ و بیخود و بی هدف نیستم و حرفتون کاملا درسته که بگید سرمایه گذاری برای ازدواج خیلی غیر منطقیه منم میدونم فعلن هدفم ارتباط هستش تا یه مدت بگذره و ببینم نظرم راجع بهش چیه و اون هم آیا منو دوست خواهد داشت یا خیر و فعلن وارد یه رابطه ساده شدن هدفمه تا ببینم در آینده چی پیش میاد

    • و در آخر بگم که به احتمال بالا پیج اصل باشه چون اطلاعاتی از خودش گذاشته بیو پیجش و عکس خودش پروفایلشه و صفحشو خصوصی کرده و فالوور های زیادی هم قبول نمیکنه و در ضمن هم سن خودم هستش تا اونجا که فهمیدم

 • سلام
  چند وقت قبل دختری رو به عنوان کیس ازدواج از طریق خانواده بهم معرفی کردن و با توجه به اینکه شهر محل کارمون از هم فاصله داشت با اطلاع خانواده ها قرار بر این شد که برای شروع از طریق تماس تلفنی با هم ارتباط داشته باشیم .
  توی چند سال گذشته تمام مواردی که به عنوان کیس ازدواج بهم معرفی شده بودن ظاهر شرایطشون (چهره و شرایط شغلی و خانواده و…) رو که میفهمیدم نظرم منفی میشد خیلی سخت موردی پیدا میکردم که با اولویتای من نزدیک باشه
  ولی این مورد شرایطش مناسب بود و واقعا تصمیمم جدی بود
  بار اولی که تماس گرفتیم از صحبت باهاش راضی بودم و احساس کردم اونم از شرایط من بدش نیومد حد فاصل مکالمه اول و دوممون من جدی تر شدم و یکمم احساساتی شدم نسبت بهش
  به خاطر همین یکم توی مکالمه دوممون تاثیر گذاشت نتونستم اونجوری که باید صحبت کنم بعد از مکالمه دوم از طریق پیام با هم ارتباط داشتیم وصحبتایی که کردیم خوب بود و فک میکنم تاثیر گذاشتم روش والبته روی یه موضوعی هم زیاد موافق نبودم باهاش ولی خوب در کل صحبتای خوبی بود من احساس میکردم که به نقاط مشترکی رسیدیم
  شب بعد در عین ناباوری نظرش منفی شد و دلیل توجیهیش هم این بود که دنیای متفاوتی از هم داریم و نقاط مشترکی نداریم و البته از من هم خواست که اگر نکته مشترکی میبینم بهش بگم که من هم تعدادی از مواردی که از نظر خودم مشترک بودیم بهش گفتم ولی باز نظرش منفی بود
  (یکی از مواردی که خودش میگفت باعث شده نظرش منفی بشه همون موضوعی بود که با هم به توافق نرسیدیم که البته از نظر من زیاد موضوع مهمی هم نبود )
  من خیلی ناراحت شدم چون موردی بود که واقعا میخواستمش، حداقل توی این چند جلسه ای که اشنا شدیم من نظرم بهش مثبت بود
  لطفا راهنماییم کنید ایا مجددا بهش پیام بدم یا فراموشش کنم؟؟ اگر قرار باشه بهش پیام بدم چی بهش بگم؟؟

  • سلام دوست گرامی
   برداشت شما با برداشت ایشان درباره یک موضوع مشترک، متفاوت بوده. تا اینجا مشکلی ایجاد نمی‌شود و متفاوت بودن نظرات، طبیعت انسان است. اما مساله اینجاست که از دید او این تفاوت بسیار پررنگ بوده ولی از نظر شما آن موضوع مهم نبوده است. معیارهای انسان‌ها برای ازدواج متفاوت است، ممکن است همان موضوعی که برای شما مهم نبوده برای ایشان یک خط قرمز بوده است.
   بنابراین باید اطلاعات بیشتری از دیالوگ‌های‌تان و موضوعاتی که باعث شده است ایشان جوابش منفی باشد، به مشاور خود بدهید.
   نکات مهم‌تر این است که چند مدت از اخرین مکالمه شما گذشته است؟ وقتی جواب منفی دادند، شما به صورت فردی چه تلاشی برای برگشتن ایشان انجام دادید؟

   • کمتر از یکماه
    بعد از اون اقدامی نکردم هنوز
    به خودم میگم اگه قرار باشه دوباره تلاش کنم احتمالش زیاده دوباره نظرش منفی باشه
    باید دنبال یه راه حل منطقی تری باشم

    • منظورم اینه که اگه قرار باشه دوباره به همون شیوه جلو برم باز نظرش منفی میشه باید یه فکر منطقی بکنم
     اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

 • سلام
  من 4 سال پیش وقتی 18 سالم بود از دختر یکی از اقوام خوشم اومد قصد بدی هم نداشتم واقعا عاشقش بودم. شماره شو با بدبختی پیدا کردم
  عکسای پروفایلشو تو تلگرام نگاه می کردم و نمیدونم چه طوری ولی فهمید عکساشو نگاه میکنم
  منم چون میدونستم فهمیده یه پروفایل عاشقانه گذاشتم اونم هر چی از تو دهنش در میومد بهم گفت و از اون به بعد دیدش نسبت به من عوض شد و وقتی منو میبینه برخورد بدی با من داره چه طور میتونم نظرشو عوض کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام دوست گرامی
   بنظر می‌رسد ایشان آمادگی ورود به رابطه با شما را ندارند و یا از اینکه پنهانی عکس‌هایش را می‌بیند، حس ناخوشایند داشتند.
   بهتر است به صورت مستقیم از علاقه خود صحبت کنید تا بتوانید تصویر جدید و با قدرت‌تری نسبت به قبل به او نشان دهید.
   اگر در حرف‌های تندی که به شما زده بود، ردپایی از نخواستن شما هم به چشم می‌خورد، حتماً برای شروع ارتباط مجدد، مشاوره دریافت کنید.

 • سلام من حدود ۶ ماه پیش از طریق اینستاگرام با دختر خانمی آشنا شدم که هم شغل و هم‌رشته بودیم در این مدت با هم ارتباط واتس اپی در حیطه شغلی و مسائل اجتماعی داشتیم و بیشتر من سوالاتی راجع به خانواده ایشان پرسیدم و متوجه شدم خواهرزاده یکی از آشنایان دور ماست.من ۲۶ و ایشان ۲۴ سال داریم. طی این مدت بخاطر فرهنگ شهرستان فقط یک بار با آژانس درب منزلشون رفتم و کتابی از ایشان به امانت گرفتم. طی این مدت به ایشان علاقه مند شدم و در واتس اپ به ایشان اعلام کردم ؛ پس از یک روز سکوت دوباره پیام دادم برای گرفتن پاسخ که ایشون گفت من نمی دونم چه کار اشتباهی انجام دادم که شما این پیام رو بهم دادین و ازم خواستن دیگه پیام ندم. بنظرتون جا داره مدتی بعد من دوباره از همین طریق و یا از طریق خانواده درخواستم رو مطرح کنم یا اصرار بیش از مزاحمت برای ایشون هست؟

  • سلام دوست گرامی
   احتمالا طرف مقابل شما آمادگی شنیدن این صحبت را نداشته است.
   بعد از مدتی طی یک پیام عذرخواهی به ایشان، به او اعلام کنید که قصد شما جدی است و اگر اجازه بدهند برای آشنایی بیشتر و یا از طریق خانواده اقدام خواهید کرد.

 • سلام- من 34 سال سن دارم. 13 سال پیش خاطر خواه دختری شدم که 9 سال از خودم کوچکتر است. هر دو خانواده مذهبی هستیم و ما قم و ایشان تهران سکونت دارند.من دانشجوی دکتری و ایشان لیسانسه هستند.چند بار از ایشون خواستگاری کردم و خانواده ایشان جواب رد( دختر خانم را از من پنهان و دور نگه می دارند و حتی اجازه نمی دهند من با ایشون صحبتی داشته باشم و نظرشون را در خصوص خودم بدانم) دادند.البته من تو این 13 سال هیچ موقع ایشان را ندیده ام و صحبتهایی که شده بین من و خانواده ایشان بوده. تو این مدت چند بار من خواسته ام ایشان را فراموش کنم و یک سری اتفاقاتی افتاده که دوباره اون وضعیت برگشته. حتی چند بار هم قرار شده ما برویم برای خواستگاری موارد دیگرد و باز هم اتفاقات نگذاشته وصلتی انجام پذیرد(موارد زیادی مورد برای من در خصوص ازدواج از طرف خانواده و دوستانم پیشنهاد شده که من بدون اینکه بدونم کی هستند جوابی ندادم). از طرفی مادر ایشان که دختر عمه من هستند با علم به اینکه من از دختر ایشان خواستگاری کرده ام ولی باز هم در مناسبت های خاص به من پیام می دهند.این در صورتی است که من چند بار به ایشان گفته ام که اگر نظرتون منفی است دیگر به من پیام ندهید. البته من پیش یک روانشناس هم رفته ام ولی فایده هم نداشته. به غیر از این اقدامات زیادی انجام داده ام تا مسیر زندگی از این وضعیت خارج بشه ولی فایده نداشته. الان نزدیک 4 ماه است که یک سری اتفاقات و خواب ها برایم پیش امده که علاقه من به ایشون را بیشتر از قبل کرده و احساس می کنم که نمی توانم این احساس را کنار بگذارم. و احساس می کنم ایشان اخرین گزینه من برای ازدواج هستند و می ترسم که بقیه عمر تنها باشم.(وقتی من از بیرون به خودم نگاه می کنم می بینم چقدر باید ادم ضعیفی باشم که خودم را پیش اینها کوچک می کنم و…) دو درخواست از شما داشتم اول بگوئید که من مشکل روانی دارم یا خیر؟ دوم چطور می توانم از این وضعیت خارج بشوم .ممنون و تشکر از زحمات شما.

  • سلام دوست گرامی
   دلیل مخالفت خانواده دختر خانم را اشاره نکردید. باید علت مخالفت بررسی شود که اگر مانع جدی است و قابل حل نیست، شما دیگر به دنبال ایشان نروید. اشاره کردید 13 سال است ایشان را ندیده اید، این مساله خیلی مهم است که دلیل علاقه خود را بررسی کنید. به چه علت این سالها به ایشان علاقمند مانده اید؟ ارسال پیام از طرف مادر این دخترخانم، به معنی ابراز تمایل برای ازدواج با دخترشان نیست و می تواند صرفا به دلیل تبریک اعیاد و مناسبت ها باشد.. اقدامات شما برای بهبود حالتان چه چیزهایی بوده است که اشاره کردید فایده ای نداشته است؟ این وابستگی روانی شما به ایشان باید بررسی شود تا بدانیم به چه علت نتوانسته اید تا به حال از این ارتباط شکل نگرفته خارج شوید؟ در موردسوال آخرتان مبنی برمشکل روانی، به این سرعت و با چند جمله نمی توان این برچسب اختلال را نسبت داد. بنابراین پیشنهاد می شود حتما با مشاوران همیار عشق وقت مشاوره دریافت کنید.

 • سلام من حدود 2 سال با یک پسری دوست بودم در طول این مدت چند نفر خواستگار خوب داشتم که از دست دادم الان فهمیدم که این پسر قصدش ازدواج نبوده داغون شدم چیکار کنم؟؟؟

  • سلام دوست گرامی
   برای اتفاقی که افتاده است متاسفیم.
   دوره شکست عاطفی دوره سخت و سنگین است که بهتر است با کمک مشاور این دوره سخت را بگذرانید. شما انتخاب کرده بودید که با او در رابطه باشید و هر انتخابی تبعاتی دارد. فکر کردن به گذشته مثل این است که دائما از پنچر بودن ماشینتان گله داشته باشید اما به دنبال مقصر این پنچری بگردید! شما بالاخره باید این پنچری را بگیرید! پس لطفاً پیش از سخت تر شدن دوره سوگ تان و طولانی نشدنش، با مشاوران همیار عشق، وقت مشاوره تلفنی یا آنلاین دریافت کنید.

 • سلام من مدتی بود که با یه دختر آشنا شدم و یه رابطه خیلییی صمیمی دوستانه داشتیم در حدی که انگار از اول عمر میشناختیم همو و خیلی با هم راحت بودیم اما بعد از پنج ماه دوستی من دچار احساسات شدم اولش سعی کردم که این احساسات رو از بین ببرم اما دیدم که واقعا نمیشه و عمیق تر از اون چیزیه که فکرش رو میکنم برا همین بهش گفتم اما اون رد کرد و گفت که بخاطر تفاوت های مذهبی نمی تونیم با هم کنار بیایم(اون سنی هستش من شیعه) اما من زیاد مسائل مذهبی برام مهم نیستش نه که برام ارزش نداشته باشه برام ارزش داره و بهش احترام میزارم و خودم رو میشناسم که تو این مسائل به مشکل بر نمی خورم برا همین بعد از یه مدت دوباره ازش خواستم ولی اون فقط از روی منطق و عقل (بدون در نظر گرفتن و باور داشتن به احساست و این جور چیزا) رد کرد الان هم هر کاری میکنم نمیتونم فراموش کنم به قدری این احساس عمیق بوده و هست که نمیتونم ازش بگذرم و در عین حال هم کاری از دستم بر نمیاد… واقعاً نمیدونم چیکار کنم چطور میتونم نظرش رو عوض کنم

  • سلام دوست گرامی
   بله ارتباط هیچوقت در یک مرحله باقی نمی ماند و به سمت بالاتر حرکت می کند پس دلیل علاقمندی شما به ایشان طبیعی است. اما در مورد اختلاف فرقه مذهبی، این مساله اگر هم توسط دختر و هم پس و هم خانواده های آنان پذیرفته شده باشد، مشکل خاصی بوجود نمی آید. این پذیرش شامل: اگر در مراسم های مختلف مذهبی با هم شرکت می کنید، واکنش شما و ایشان به این مراسم ها چیست؟ اسم بچه در آینده چه خواهد بود؟ در نوع برگزاری آداب و رسوم مشکلی باهم ندارید؟ باید با جزییات بیشتری فارغ از علاقه به این مساله توجه داشته باشید. برای بررسی بیشتر می توانید از مشاوران همیار عشق، مشاوره تلفنی و یا آنلاین دریافت کنید.

 • با سلام با دختری آشنا شدم ازش درخواست دوستی کردم گفت نه گفتم چرا گفت خوشم نمیاد ولی بعد هر پیامی دادم جوابش داد به نظرم الکی میگه حالا من چه کار کنم؟

  • سلام دوست گرامی
   ممکن است این نه گفتن ایشان، به دلیل کم بودن جذابیت های شما باشد. پس بهتر است با استفاده از مشاوره، جذابیت های خود را بالا ببرید.

 • سلام
  تورو خدا هر چه زودتر جوابتو بدین دارم دیونه میشم.نزدیک به سه ماهه که از یه دختر که تازه باهاش فامیل شدیم خوشم اومده و واقعا دوسش دارم.ولی چندین بار از طریق واسطه بهش درخواست دوستی دادم ولی جواب رد داده.دختره آدمی که تا به حال به کسی پا نداده.ترو خدا هر چه زود تر جواب بدین دارم دیونه میشم

  • سلام دوست گرامی
   اگر طرف مقابل شما شخصی است که اهل دوستی نیست، بهتر است با بررسی جوانب موضوع، با خانواده خود این مساله را مطرح کنید. البته توضیحات شما بسیار اندک است و نیاز است در جلسه مشاوره دلایل جذب شما به ایشان و شرایط شما بررسی شود. برای این منظور می توانید از مشاوران همیار عشق وقت مشاوره آنلاین و یا تلنفی دریافت کنید.

 • سلام وقتتون بخیر
  من مدتی بود ک برای برادرم تصمیم داشتم که یعنی از دوستانم رو معرفی کنم ،خلاصه وقتی با دوستم صحبت کردم و ایشون مشکلی نداشتن حتی عکس برادرم رو هم دیدن و مشکلی نبود و قرار شد ازتزدیک با مادرها قرار بگذاریم ولی نمیدونم چی شد یکدفعه از من پرسیدن که فلانی چه رابطه خانوادگی باشما داره و بعدش به دوساعت نکشید ک تماس گرفتن و با بهونه اوردن کلا قضیه رو کنسل کردن
  بنظرتون تو این شرایط من باید چیکار کنم تا علت واقعی رو متوجه بشم؟؟؟

  • سلام
   بهتره یه کم بگذارید زمان بگذره و بعد با دوست‌تون راجع به این موضوع صحبت کنید تا ابهامات براتون برطرف بشه. می‌تونید نسبت به شکی هم که درباره اون فامیل‌تون براشون پیش اومده سوال کنید. بهتره اصرار زیادی به ایشون نداشته باشین

 • سلام، من مدتی بود که با یه دختر بخاطر پروژه های درسی آشنا شده بودم و در اوایل که فقط رابطه مون در حد دوستی بود ولی بعد از چهار ماه این رابطه به قدری صمیمی شد که باعث به وجود آمدن یه احساس عاطفی در من بود اولش که سعی کردم این احساس رو از بین ببرم ولی وقتی دیدم نمیشه بهش گفتم ولی اون رد کرد دلیلش هم تفاوت فرهنگی و این چیزا بود ولی واقعا از لحاظ ویژگی های رفتاری خیلی شبیه هم هستیم ولی خب در هر صورت میگفت که نمیشه و نمیتونه اما گفت که اگه قول بدی که دیگه احساسی به وجود نیاد و این حس رو فراموش کنی میتونیم باز هم همون رابطه دوستی رو حفظ کنیم من الان واقعا نمی‌دونم چیکار کنم بنظر شما میشه رابطه دوستی رو ادامه داد که شاید بعدا نظرش عوض شد؟ یا اینکه همین رابطه دوستی رو هم نباید ادامه داد

  • سلام دوست گرامی. داشتن رابطه عاطفی و تجربه حسی عمیق تر از دوستی، هیچوقت به مرحله قبل برنمی گردد. رابطه قابلیت رشد دارد، نه قابلیت برگشتن به مرحله ساده دوستی. برای دریافت مشاوره بیشتر می توانید از همیار عشق نوبت بگیرید.

 • سلام من دانشجوي ترم ٧ مترجمي انگليسي هستم و از يك دختر خانمي خوشم اومده از ترم ٤ به دلم نشستن
  با دوستشون صحبت كردم گفتن بهشون ميگم ولي گفتن بعيد ميدونم جواب مثبت بدن چون اهل دوستي نيستن
  آخه ايشون هم چادري هستن و من تيپم غربيه يه جورايي عجيبه
  اما بازم من قبول ندارم به اين چيزا نيست
  دوستشون به من گفتن كه جوابشون منفي بود
  خيلي ناراحت شدم
  واقعأ هم من ازدواج رو دوس دارم ولي شرايطم يكمي اوكي نيست
  كاش جواب مثبت ميدادن
  ايشون فكر كردن من منظورم از اين دوستي هاي ساده بوده
  دختر هاي اين تيپي هم واقعأ سخته آدم بخواد جواب بگيره ازشون
  به نظرتون چه كار كنم؟ دوس دارم شرايطم رو بهتر كنم و بهشون ترم آخر حرفم رو بگم
  موندم چه كار كنم

  • سلام
   آدما باورها و طرز فکرهای متفاوتی دارن و این این طرز فکر روی رفتارهاشون اثر می‌ذاره، اگر ایشون هم دیدگاه مناسبی نسبت به دوستی ندارن پس طبیعیه که پیشنهاد شما رو نپذیرن. هرچند شما دنبال دوستی ساده نیستید و دنبال یک رابطه هدف دارید، اما چون الان شرایط ازدواج رو ندارید، پس شاید یک مدت نسبتا طولانی مجبور بشید که دوست باقی بمونید و ایشون نمیتونه این موضوع رو بپذیره. نکته مهم‌تر اینه که حتی اگر شما وارد رابطه بشید و بخواهید به ازدواج فکر کنید، تفاوت‌هایی که در طرز پوشش و احتمالا باورهای مذهبی دارید، میتونه مشکلات بیشتری براتون ایجاد کنه. حتی اگر شما این موضوعات رو خیلی مهم ندونید، اونا اثر خودشون رو روی رابطه و زندگی می‌ذارن و حتی میبینید در مورد شما قبل از شکل‌گیری رابطه اثر گذاشتن. پس شاید باید منطقی‌تر به ماجرا نگاه کنید و انتخاب متناسب‌تری با ویژگی‌های خودتون داشته باشید. البته که به خاطر علاقه‌ای که در شما به وجود اومده حتما چندوقت بهتون سخت میگذره تا بتونید با موضوع کنار بیایید. البته خیلی خوبه که تو این مدت روی شرایط‌تون کار کنید و اگر بعد از بهتر شدن شرایط‌تون بازهم نظرتون همین بود، خوبه که یک بارهم خودتون مستقیما باهاشون صحبت کنید.

   • مرسي از پاسخ شما
    در اينستاگرام تصادفي باهاشون صحبت كردم متأسفانه گفتن انگار ترم ١ با يه آقا پسر كه همكلاسي شون هستن در يه دوستي بودن به مدت ١ سال يعني تا آخر ترم ٢
    و گفتن ما دوتا تفاوتمون به خدا خيلييه و اون دوستي من با شكست مواجه شد و به همين خاطر ميترسم اگر صحبت كنم دوباره اون اتفاق بيفته
    بهشون گفتم آخه ربطي به اون مسأله نداره خانم فلاني اگر هم طرف واقعأ پسري بود كه شما رو دوست داشت با شما ازدواج ميكرد
    پس فكر كردن به همچين پسري جالب نيست
    و گفتم شما كه من رو نميشناسيد يه فرصت به من بديد ملاقات داشته باشيم با شما صحبت كنم به خدا قصدم مزاحمت نيست همه پسرا مثل هم نيستن
    اين دختر خانم تو فكر اون آقا پسره منم خيلي بدشانسم دست رو هر دختري ميزارم شكست عاطفي داشته ولي بازم خيلي مشتاقم باهاشون صحبت كنم
    پرسيدم ازشون مگه دوسش ندارين خوب دوباره برين سمتش گفت ديگه به عقب نميرم
    گفتم خب خانم فلاني اجازه بديد من باهاتون صحبت كنم همه پسرا مثل هم نيستن
    گفتن من اهل دوستي نيستم و قصد ازدواج هم ندارم
    بهشون گفتم به خدا نيتم مثبته ديدتون رو باز كنيد
    بعد ديدم پيامم رو فقط سين كردن انگار رفتن تو فكر
    بعد يه بار ديگه كه بهشون پيام دادم صحبت كرديم گفتن بهتره كه پيام نديم گفتم اين يه پيامه فقط چيز خاصي نيست من نه درخواست دادم و نه شماره از شما خواسم
    گفتن من با همه كس بيرون نميرم
    و ميگفتن به خدا با همديگه خيلي تفاوت داريم گفتم دوس داشتن به پوشش نيست
    اين دختر خانم احتمالأ ترسيدن از دوستي قبلي كه با اون آقا پسر داشتن و به همين خاطر دو دل هستن دوباره دوست بشن چون خودشونم همين رو بهم گفتن
    ولي من بهشون گفتم از شما خوشم اومده گفتن چرا من؟ اين همه آدم!
    گفتم دل ديگه بلأخره
    ولي ازشون خوشم مياد
    كاش ميشد اعتمادشون رو به دست اورد
    منم واقعأ پسر هوس بازي نيستم ازشون خوشم اومده

 • سلام وقت بخیر
  من به دختر مورد علاقم پیشنهاد ازدواج دادم ولی چون محله کارش یه جوریه که نمیتونم حضوری بگم یا دعوتش کنم تلفنی گفتم و اونم گفت نه من خیلی دوسش دارم چیکار کنم نظرشو عوض کنه و باهام باشه؟

  • سلام دوست گرامی
   میتوانید طی درخواست مکتوب و از طریق پیام علت جواب منفی ایشان را متوجه شوید.
   در صورتی که میتوانید از طریق خانواده اقدام کنید بهتر هست

مقالات مرتبط