چطور تنهایی بعد از جدایی و طلاق رو مدیریت کنم؟

چطور تنهایی بعد از جدایی و طلاق رو مدیریت کنم؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چطور تنهایی بعد از جدایی و طلاق رو مدیریت کنم؟

اوایل تموم شدن رابطه، حتما جای خالیش رو حس می کنین و قطعا این وضعیت، سخت است اما کم کم میتونید از پسش بربیاید. تنهایی میتونه استرس رو افزایش بده و همین بالا رفتن استرس میتونه منجر به بیماری های روان تنی بشه. اگر راه های غلبه کردن بر تنهایی رو بدونین، میتونین با موفقیت، این مسیر رو طی کنین.

احساس تنهایی بعد از جدایی


 اجازه بدین دیگران بفهمن که چه اتفاقی افتاده

حتما قبل از اینکه به دیگران بگین، باید به خودتون زمان بدین تا بتونین با این اتفاق کنار بیاین و اصلا بدونین که چی باید به دیگران بگین. وقتی به دیگران بگین که چه اتفاقی افتاده، می فهمین که چه کسانی از شما حمایت می کنن و به شما کمک میکنن و چه کسانی شما رو اصلا درک نمی کنن.

 با کسی درد و دل کنین

این فرد میتونه صمیمی ترین دوستتون باشه یا عضوی از خانواده تون باشه یا حتی یک روانشناس باشه. حتی پیام دادن هم میتونه به شما کمک کنه اما صحبت کردن تاثیرش بیشتره چون باعث میشه شما بیشتر درباره اتفاقات و تغییراتی که بعد از جدایی به وجود آمده، صحبت کنین و احساساتتون رو تخلیه کنین و آرامش پیدا کنین.

با افراد مثبت اندیش، معاشرت کنین

شاید متوجه اش نشین اما خوبی تموم شدن رابطه تون اینه که شما الآن کاملا آزاد هستین و میتونین هر کاری که به صلاح‌تونه، انجام بدین. دوستان جدید پیدا کنین تا خلا عاطفی‌تون پر بشه. البته دوستانی پیدا کنین که مثبت اندیش و حامی هستند و نه کسانی که همیشه منفی بافی میکنن. میتونین با دوستاتون، تجربه های جدید کسب کنین، مثلا کوه نوردی کنین یا هر کاری که دوست دارین انجام بدین.

  ممکنه ترک‌تون کنه اگر...

 حتما از روانشناسی کمک بگیرین

برای اینکه شکست عاطفی تون به شما ضربه نزنه و روحیه تون رو خراب نکنه، بهتره از مشاوران و روانشناسان کمک بگیرین. همچنین روانشناس به شما کمک میکنه که بتونین از گذشتتون، درس بگیرین و زندگی بهتری داشته باشین. میتونین به دایرکت پیام بدین و از خدمات مشاوره تلفنی همیار عشق استفاده کنین.

دعوت های دیگران رو بپذیرین

طبیعیه که بعد از تموم شدن رابطه، احساس بدی داشته باشین و بخواین تنها باشین اما بهتره که برای تغییر کردن روحیه‌تون و جبران ضربه ی عاطفی، دعوت دوستان و آشانایان رو نادیده نگیرین و در مهمانی ها، جشن تولدها و مراسمی که دعوت میشین، شرکت کنین.

پیشنهاد آشنایی هر کسی رو قبول نکنین

 برای پر کردن خلا عاطفی یا برای انتقام گرفتن از عشق سابق تون، هرگز با افراد نامناسب آشنا نشین و با پیشنهاد آشنایی هر کسی موافقت نکنین. یادتون باشه که بهتره تنها بمونین تا اینکه با فردی آشنا بشین که در آینده ضربه ی روحی شدیدتری رو تجربه کنین.

هدف تعیین کنین

 برای خودتون هدف تعیین کنین که به زندگی تون ادامه بدین، کاری کنین که خوشحال باشین و به روال عادی زندگی تون ادامه بدین. قرار نیست کار بزرگی انجام بدین با کارهای جزئی و کوچیک شروع کنید. با خودتون عهد ببندین که خوشحال باشین و به زندگی تون رسیدگی کنین و برای پیشرفت تلاش کنین.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

چی کار کنم دنبالم بیاد

چیکار کنم خودش بیاد دنبالم

اولین قدم برای بازگرداندن اولین قدم برای برگرداندن عشق اینه که اعتماد به نفس داشته باشین و سعی کنین شاد باشین. باید روی خودتون کار کنین و اعتماد به نفستون

مطالعه»