همیار عشق

چرا هیچ دختری از من خوشش نمیاد

چرا هیچ دختری از من خوشش نمیاد (چکار کنم دخترا عاشقم بشن؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چرا هیچ دختری از من خوشش نمیاد (چکار کنم دخترا عاشقم بشن؟)

اگر تا الان به چندین دختر پیشنهاد آشنایی داده‌اید اما با جواب رد روبرو شدید و روابط عاطفی‌تان پشت سرهم با شکست روبرو شده است، طبیعی‌ است که این سوال ذهن ‌تان را مشغول کند «چرا هیچ دختری از من خوشش نمیاد مگه من چه مشکل دارم که هیچ دختری با من ازدواج نمی کنه». درواقع نداشتن شناخت کافی نسبت به خودتان و توانایی هایتان و نداشتن شناخت کافی نسبت به خانم‌ها باعث شده است که بطور ناخواسته دخترها را از خودتان دور کنید و تمام تلاش ‌هایتان برای جذب خانم‌ها بی‌نتیجه بماند. در ادامه دلایل عمده که ممکن است باعث بروز این مشکل شده باشند را مطرح می‌کنیم و توصیه‌هایی که برای جذب و عاشق کردن دختر‌ ها موثر است را در اختیارتان قرار دادیم.

چرا هیچ دختری عاشقم نمیشه و منو نمیخواد؟

تحمل شکست‌های پشت سرهم در روابط عاطفی کار سختی است و اینکه هیچ دختری حاضر نیست با شما ازدواج کند و یا دختری قلبا شما را دوست ندارد به اعتماد به نفس‌ تان لطمه وارد کرده است. این موضوع ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد از جمله:

دختر اشتباهی را برای ازدواج انتخاب می‌کنید

یکی از مهمترین عواملی که باعث می‌شود روابط شما با شکست مواجه شود و دخترها به شما جواب رد بدهند این است که از اساس بدون اینکه متوجه باشید دختر اشتباهی را انتخاب می‌کنید. این خطا در انتخاب ریشه در باورهای مرکزی شما دارد، باورهایی که عمدتا در کودکی شما شکل گرفته‌اند و الان بروی تصمیمات ‌تان تاثیر می‌گذارند. برای مثال ممکن است در خانواده ‌ای بزرگ شده‌اید که مادرتان نقش پررنگ ‌تری در خانواده و تصمیمات خانواده داشته است همین موضوع باعث شده در خانواده شما نقش مرد کمرنگ‌تر شود و قدرت کمتری داشته باشد. یکی از تاثیرهای احتمالی و بلند مدت این موضوع این است که شما در آینده دختران قوی و با اعتماد به نفس بالا را برای آشنایی و ازدواج انتخاب می‌کنید در حالی که خودتان به قدر کافی قوی و با اعتماد به نفس نیستید بنابراین با جواب رد روبرو می‌شوید. حالت برعکس این موضوع هم ممکن است اتفاق بیفتد، شما به دلیل اینکه مردان در خانواده شما سرکوب می‌شدند الان به طور ناخودآگاه بدنبال تلافی کردن این موضوع در روابط عاطفی‌تان هستید و این موضوع بر شیوه انتخاب و نوع رابطه‌تان تاثیر منفی می‌گذارد. اینکه چه چیزی باعث می‌شود شما در همواره در یک سیکل معیوب قرار بگیرید و انتخاب‌های اشتباهی داشته باشید موضوع نسبتا پیچیده‌ای است و نیاز به بررسی تخصصی توسط روانشناس دارد تا باورهای مرکزی اشتباه را در شما شناسایی کند و آنها را با باورهای درست جایگزین کند. مشاورین متخصص همیار عشق با استفاده از رویکردها و متدهای مختلف روانشناسی باورها و تله‌های روانی در فرد پیدا می‌کنند و با در نظر گرفتن جوانب مختلف، راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت در اختیار او قرار می‌دهند.

بیش از حد مهربان هستید

چرا هیچ دختری عاشقم نمیشه و منو نمیخواد؟

مهربان بودن ویژگی مثبتی است اما مهربانی بیش از حد باعث می‌شود برای خانم‌ها جذاب نباشد. اینکه شما بیش از حد به طرف مقابل تان توجه کنید و همواره سعی کنید از او مراقبت کنید باعث می‌شود کم کم از شما فاصله بگیرد و حتی احساس کند شما آزادی او را سلب کرده‌اید یا از شما سو استفاده کند و بعد رابطه‌اش را با شما قطع کند. مهربان بودن زمانی جذاب است که تعادل را رعایت کنید.

شرایط ازدواج ندارید

یکی دیگر از دلایل مهمی که دختری شما را نمی‌خواهد و وارد رابطه عاطفی و آشنایی با شما نمی‌شود این است که شرایط ازدواج ندارید. منظور از شرایط ازدواج الزاما داشتن مسکن، ماشین و درآمد بالا نیست، اینکه شما بعنوان یک مرد، پرتلاش باشید و چشم‌انداز موفقی داشته باشید، برای اینکه دخترها جذب شما بشوند کافی است. هیچ دختری تمایل ندارد بر روی کسی سرمایه‌گذاری عاطفی کند که آینده موفق و روشنی ندارد.

خوب ارتباط برقرار نمی‌کنید

داشتن یک شروع خوب و یا به اصطلاح first impression بر روی موفقیت یک رابطه تاثیر به سزایی دارد. اینکه در برخورد‌ های اولتان چطور با یک خانم ارتباط برقرار می‌کنید راجع به چه موضوعاتی صحبت می‌کنید، چه لحن بیانی دارید بسیار مهم هستند. مثلا اگر برای شروع مکالمه برای دختری که به ورزش علاقه‌ای ندارد از ایده‌های ورزشی استفاده کنید مثلا «بارسلونا امشب مسابقه داره تو طرفدار کدوم تیم هستی….» ادامه مکالمه برای او جذاب نخواهد بود. باید طوری مکالماتتان را مدیریت کنید که طرف مقابل برای ادامه مشتاق شود و یا حتی خودش پیش قدم شود.

وابسته هستید

 هم برای خانم‌ها و برای آقایان وابستگی بیش از حد طرف مقابل، ویژگی آزار دهنده ایست که دیر یا زود باعث از خراب شدن رابطه می‌شود. دلبستگی و عشق با وابستگی فرق زیادی دارد. داشتن شخصیت وابسته گاهی یک اختلال محسوب می‌شود و نیاز به درمان روانشناسی دارد.

حتما بخوانید: تفاوت وابستگی و دلبستگی

زود پیشنهاد ازدواج می‌دهید

عجله داشتن برای سیر تکاملی یک رابطه عاطفی یکی از عوامل کشنده جذابیت است. احتمال این جمله را شنیدید که مردها هدف محور هستند و دوست دارند دختر مورد علاقه‌شان یک چالش باشد، بهتر بدانید این موضوع تا حدی برای خانم‌ها هم صادق است. اینکه بلافاصله به یک دختر پیشنهاد رابطه عاطفی عمیق یا ازدواج بدهید جذاب نیست. خیلی خوب است که هدف ‌تان از رابطه آشنایی را با او مطرح کنید اما اجازه بدهید مراحل آشنایی‌تان به شیوه درست و در زمان مناسب خودش سپری شود و بعد در مورد نهائی کردن تصمیم ‌تان در مورد ازدواج با او صحبت کنید.

  صمیمت با همسر (چگونه با همسرم صمیمی باشم؟)

پرخاشگر هستید

چرا هیچ دختری جذب من نمیشه

کنترل خشم و مسلط بودن به خود در شرایط خاص یکی از خصوصیت‌های یک مرد قابل اعتماد و قوی است. اینکه در مواقع عصبانیت و یا در شرایط استرس‌زا قادر به کنترل خودتان نباشید و برای مثال فریاد بزنید یا از کلمات نابه جا استفاده کنید باعث می‌شود دختر مورد علاقه‌تان از شما دور شود و به شما به دید یک تکیه‌گاه نگاه نکند.

پرونده روابط گذشته‌تان بسته نشده

روابط ناموفق گذشته در صورتی که برای شما حل نشده باشند تا مدت‌های طولانی اثرات مخربی برای روابطتان می‌گذارد و باعث می‌شود دختری سمت شما نیاید. باید بپذیرید که اتفاقاتی که در گذشته افتاده است تمام شده است و باید با آنها کنار بیایید. البته این موضوع گاهی آنقدرها هم راحت نیست و به تنهایی از پس آن برنمی‌آیید. آشنا شدن با ماهیت سوگ عاطفی و نحوه سپری کردن آن به شما کمک می‌کند تا هرچه سریعتر و با کمترین آسیب گذشته‌تان را پشت سر بگذارید و روی روابط آینده‌تان تمرکز کنید. برای آشنایی بیشتر با این موضوع و کسب اطلاعات بیشتر حتما « زندگی پیروزمندانه پس از جدایی» مطالعه کنید.

زندگی پیروزمندانه پس از جدایی

زود صمیمی می‌شوید

صمیمیت زود باعث می‌شود ذهنیت خوبی از شما ایجاد نشود بخصوص صمیمیت زود هنگام در مورد موضوعات جنسی باعث می‌شود دختر مورد علاقه‌تان در مورد قصد و نیتتان شما دچار سوء تفاهم شود و از شما فاصله بگیرد. سعی کنید به حد و مزر های طرف مقابلتان احترام بگذارید و برای برقراری صمیمت عجله نکنید.

از آسیب‌های بیشتر پیشگیری کنید

اینکه دختری عاشقتان نمی‌شود و با شما ازدواج نمی‌کند می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما گاهی پیدا کردن دلیل و ریشه این موضوع به تنها کار آسانی نیست، می‌توانید در مورد این مشکل با روانشناسان متخصص همیار عشق صحبت کنید تا از جنبه‌های مختلف، شرایط زندگی شما را از کودکی تا حال مورد بررسی قرار دهند و دلیل اصلی این مشکل را پیدا کنند. روانشناسان ما در همیار عشق در صورت لزوم از تست‌های روانشناسی برای حل موضوع کمک می‌گیرند و در نهایت راهکارهای لازم را در اختیارتان قرار می‌دهند  تا بتوانید یک رابطه سالم، موفق و منجر به ازدواج را تجربه کنید و بیشتر از این دچار آسیب و ضربه روحی نشوید.

چکار کنم دخترها از من خوششان بیاید

در ادامه توصیه‌های عمومی اما کاربردی که برای جذب خانم‌ها موثر هست بیان شده است:

رهبر بزرگی باشید

رهبری را می‌توان توانایی راهنمایی و هدایت کردن دیگران به صورت کلامی یا از طریق الگو قرار گرفتن تعریف کرد. رهبری به معنای کنترل کردن نیست. خانم‌ها دوست دارند احساس کنند که با یک رهبر در حال زندگی هستند، مطمئن باشید که هیچ خانمی از زندگی با یک مرد دیکتاتور و مستبد خوشش نمی‌آید. اعتمادی که خانم‌ها در زندگی مشترک به شوهرشان ارزانی می‌کنند، برای ادامه زندگی ضروری است. اگر می‌خواهید دختر مورد علاقه‌تان از شما خوشش بیاید، به روش ‌های زیر به او ثابت کنید که می‌توانید رهبر بزرگی باشید:

 • هنگام تصمیم‌گیری همواره به جای در نظر گرفتن فرد، اثر تصمیمتان را بر رابطه در نظر بگیرید. احساسات شخصی‌تان به اندازه بهترین اتفاقی که می‌تواند برای رابطه‌تان رخ بدهد، مهم نیست.
 • برای نیازهای عشقتان اولویت قائل شوید، از خود گذشتگی برای حفظ رابطه ضروری است، چرا که نشان می‌دهد برای حفظ رابطه‌تان حاضرید از خودتان بگذرید.
 • فعالیت‌هایی را شروع کنید و در آنها شرکت کنید که به رشد رابطه‌تان کمک کند. چنانچه ثابت کنید که به رفاه روانی، هیجانی و جسمی رابطه‌تان متعهد هستید به تقویت پیوندتان کمک می‌کنید و به این ترتیب می‌توانید دختر مورد علاقه‌تان را جذب کنید.
 • کاری را که شروع کرده‌اید، به پایان برسانید: کاری را که شروع می‌کنید، هر چقدر هم که کوچک باشد، به پایان برسانید، چون به این ترتیب می‌توانید سنت اطمینان پذیری را پایه‌گذاری کنید و نشان بدهید که قابل اعتماد هستید.

به علاوه وقتی توصیه‌های فوق را با رضا و رغبت و بدون ناراحتی به کار ببندید، نشان می‌دهید که درباره رابطه‌تان هیجان‌زده هستید. این تلاش‌های هماهنگ و موثر اثبات می‌کند که می‌خواهید با دختر مورد علاقه‌تان رابطه برقرار کنید و به این ترتیب او هم با دیدن تلاش‌های صادقانه‌تان سمتتان می‌آید و عاشقتان می‌شود.

ارتباط موثری برقرار کنید

 

چرا دخترها از من خوششون نمیاد؟

ارتباط به زبان ساده تبادل نظرات، نیازها و خواسته‌ها است. مفهوم ارتباط ساده و مشخص است، اما برقرار کردن یک ارتباط موثر در عمل چندان آسان نیست. همه می‌دانیم که خانم‌ها بیشتر از آقایان حرف می‌زنند. اصطلاحی به نام “پرحرفی جنسیتی”[1]وجود دارد که نشان دهنده تفاوت در تعداد واژگانی است که زنان و مردان هنگام صحبت کردن به کار می‌برند. در یک تحقیق نشان داده شده است که متوسط تعداد واژگانی که در طول روز توسط خانم‌ها و آقایان به کار برده می‌شود،  به ترتیب 20000 و 7000 واژه است. با این توصیف خانم‌ها سه برابر آقایان حرف می‌زنند. از این پژوهش می‌توانیم دو نتیجه مهم بگیریم:

1. به عنوان یک مرد جذاب و دوست‌داشتنی باید دو برابر مقداری که حرف می‌زنید، گوش بدهید:

اگر سعی کنید که حرف‌های مخاطب خانمتان را قطع کنید و خودتان بیشتر از او حرف بزنید، گفتگویتان حالت رقابت پیدا خواهد کرد. سیم‌کشی مغز خانم‌ها به گونه‌ای است که باعث می‌شود هیجان و احساساتشان را در قالب کلمات بیان کنند و افکارشان را با دیگران در میان بگذارند. بنابراین اگر شما هم به اندازه دختر مورد علاقه‌تان حرف بزنید، احتمالاً دیگر شنونده خوبی نخواهید بود و نمی‌توانید تمام حرف‌های عشقتان را بشنوید.

  پیام تبریک ولنتاین به عشقم (متن عاشقانه ولنتاین برای همسرم)

2. حرفهای مهم بزنید: حتی‌الامکان سعی کنید که حرف‌هایتان مهم باشد و ارزش گوش دادن داشته باشد. البته قرار نیست فیلسوف باشید، اما چون کمتر حرف می‌زنید، باید روی انتخاب کلماتتان دقت کنید و کلماتتان را عاقلانه انتخاب کنید. از آنجایی که کمتر حرف می‌زنید، اگر حرف نامناسب یا توهین ‌آمیزی بزنید، زمان کمتری برای توضیح دادن منظورتان در اختیار خواهید داشت. استفاده از کلمات کمتر اجازه نمی‌دهد که جزئیات را در حدی که دوست دارید، تشریح کنید. البته منظورمان این نیست که از این به بعد بیشتر حرف بزنید، منظور این است که آگاهانه‌تر و هدفمندتر حرف بزنید.

ارتباط برقرار کردن بهترین روش برای آگاهی از نیازهای طرف مقابل است. با یکدیگر درباره موضوعات زیر حرف بزنید:

 • اهداف و بلند پروازی ‌ها
 • ترس‌ها و مشکلات
 • باورها و ارزش‌ها
 • رابطه با خانواده و دوستان
 • انتظار از رابطه و راهنماهایی برای برقراری رابطه سالم و پایدار

شایان ذکر است که نیازهای رابطه همگام با پیشرفت رابطه تغییر می‌کند، بنابراین باید روش ارتباط برقرار کردن درباره این تغییرات را یاد بگیرید تا مشکلی به وجود نیاید. نکته آخر این که لازم است زبان عشقتان را یاد بگیرید. هر خانمی واژگان و اصطلاحات خاص خود را دارد که معنای به خصوصی می‌دهد. البته ممکن است او منظورش را به صورت کلامی یا غیرکلامی بیان کند، در هر حال تمام خانم‌ها زبان خاص خودشان را دارند. این روش‌های ارتباطی گوناگون را یاد بگیرید. وقتی مهارت‌های ارتباطیتان را تقویت کنید، او بیشتر و بهتر متوجه منظورتان خواهد شد و قدرتان را بیشتر خواهد دانست. به این ترتیب یک قدم برای راه یافتن به قلبش نزدیکتر خواهید شد. برای برخی از آقایون این موضوع بسیار کار سختی است و از حرف زدن و ارتباط برقرار کردن اجتناب می‌کنند این به روابط عاطفی در مراحل مختلف ضربه وارد می‌کند خوشبختانه این موضوع با تمرین و کسب مهارت به راحتی قابل حل است می‌توانید برای یادگیری مهارت‌های ارتباطی بخصوص در روابط عاطفی می توانید از مشاوران همیار عشق کمک بگیرید تا مهارت‌های لازم را به شما با توجه به روحیاتتان به شما آموزش دهد.

رفتار مناسب داشته باشید

چرا هیچ دختری با من ازدواج نمیکنه؟

چیزی در دنیا وجود دارد که بدتر از معاشرت با یک فرد بداخلاق و تندمزاج باشد؟ بله، قرار گذاشتن با فرد بی ‌ملاحظه‌ای که بویی از ادب و نزاکت نبرده است، به مراتب بدتر است. مهم نیست که در خانواده‌ای بزرگ شده‌اید که اکثر اعضای آن مذکر هستند یا این که در ورزشی کاملاً مردانه فعالیت می‌کنید، در هر حال باید مودب باشید. گفتن یک “لطفاً” و “متشکرم” ساده گاهی اوقات معجزه می‌کند. می‌توانید به روش‌های زیر رفتار خوبتان را به دختر خانم‌ها نشان بدهید و آنها را به خودتان علاقه‌مند کنید:

 • جوانمردی: پژوهشگران در یک بررسی به نتایج بسیار جالبی رسیدند، مطمئناً متعجب می‌شوید اگر بدانید که بسیاری از خانم‌ها عادت ندارند که آقایان در را برایشان باز کنند یا نمی‌دانند که وقتی با همسرشان در حال قدم زدن هستند، نباید در سمت خیابان قرار بگیرند و شوهرشان باید حائل بین آنها و خیابان باشد.
 • مودب بودن: همواره هنگام برخورد با خانم‌ها باید به خاطر داشته باشید که خانم‌ها حساس و ظریف هستند و باید با آنان به همین شکل رفتار کنید. استفاده از کلمات زننده با لحنی خشن باعث می‌شود که هیچ دختری سمتتان نیاید. هنگام صحبت کردن با یک خانم، چه گفتگوی اولتان باشد، چه صدم، ادب را همواره رعایت کنید.
 • آداب و رسوم قرار گذاشتن را رعایت کنید: آقایان باید صندلی را برای خانم همراهشان بیرون بکشند، تا زمانی که غذای همراهشان نرسیده است، شروع به خوردن نکنند، به صورت عشقشان و نه اندامش نگاه کنند. البته یک نظر حلال است و می‌توانید بعد از یک نگاه سریع از او تعریف کنید، اما مراقب باشید که چشم‌چرانی نکنید.

حتما بخوانید: راه‌های عاشق کردن دختر مغرور

مرد خانواده باشید

منظورمان از خانواده دوست بودن این است که هنگام گفتگو و در دوران نامزدی به دختر مورد علاقه‌تان نشان بدهید که اگر با او ازدواج کنید، همواره برای او به عنوان همسرتان اولویت قائل خواهید بود. یک راه دیگر برای اثبات خانواده دوست بودن خودتان این است که اجازه بدهید او در جریان روابط بین شما و خانواده‌تان قرار بگیرد. حتی اگر با خانواده‌تان صمیمی نیستید، به او بگویید که دوست دارید این رویه را تغییر بدهید. به همسر آینده‌تان بفهمانید که می‌خواهید با فرزندانتان دوست باشید و نمی‌خواهید قصه زندگی تلخ خودتان تکرار شود.

 آگاه و باسواد باشید

چرا هیچ دختری عاشق من نمیشود

به روز بودن، اطلاع داشتن از اخبار جهان و توانایی صحبت کردن درباره اتفاقات خصوصیتی است که نشان می‌دهد شما عضوی از این جهان هستید. البته منظورمان این نیست که برای جذب دختر مورد علاقه‌تان باید یک تحلیلگر سیاسی یا یک نوع‌دوست خیّر باشید. با این حال لازم است نشان بدهید که یادگیری و آشنا شدن با دیدگاه‌های فرهنگ‌های دیگر برایتان مهم است. با تکیه بر این دانسته‌ها می‌توانید موضوع بحث را گاهی اوقات از موضوعات تکراری کار یا خانواده تغییر بدهید و بحث را به سمت موضوع جالب و مرتبط دیگری بکشانید. جنتلمنی که با جهان اطرافش در ارتباط است به بانوی مورد علاقه‌اش ثابت می‌کند که می‌داند خودش فقط عضو ناچیزی از این جهان بزرگ است و به هیچ وجه معتقد نیست که جهان بر محور او و تجربیاتش می‌چرخد. دانستن جایگاه خود در جهان یکی از مولفه‌های کلیدی دلسوزی و همدلی با دیگران است.

  چطور بفهمم دوستم داره یا نه؟

شوخ ‌طبع باشید

منظورمان از شوخ‌طبع بودن تعریف کردن جوک‌های بی ‎ادبی و نامناسب نیست، منظورمان حتی جوک‌های بی ‌مزه‌ای که درباره موضوعات مختلف و بی‌ربط است، هم نیست. منظورمان حس شوخ‌طبعی سنجیده و به موقع است. مرد جذابی که قدر یک خنده دلپذیر را می‌داند و این توانایی را دارد تا به مسائل جدی رنگ شوخی بزند و با سبکبالی به آنها بخندد تا قابل تحمل ‌تر شوند، انسان نادری است که پیدا کردنش بسیار سخت است. داشتن حس شوخ‌طبعی این پیام را به دختر مورد علاقه‌تان منتقل می‌کند که در شرایط سخت هم خودتان را نمی‌بازید و همچنان لبخند از روی لبانتان دور نمی‌شود. مطمئن بودن از آینده‌ای شاد باعث می‌شود که اعتماد او نسبت به شما بیشتر شود و روی شما به عنوان محرم اسرارش حساب باز کند. یکی از مولفه‌های شوخ‌طبعی که غالباً نادیده گرفته می‌شود، بذله‌گویی است. بذله‌گویی را می‌توان به عنوان ادراک زیرکانه و بیان مناسب و هوشمندانه ارتباط بین تصورات مختلف به گونه‌ای که موجب شادی و سرگرمی شود، تعریف کرد. خانم‌ها عاشق مردان شوخ‌طبع و حاضرجوابی می‌شوند که می‌توانند شوخی‌های کنایه ‌دار خلاقانه و بامزه‌ای را تعریف کنند. یک مرد بذله‌گو سرحال و شاداب است و عاشق خوش‌گذرانی است. خانم‌ها دوست دارند، همسرشان مردی باشد که در کنارش از زندگی لذت ببرند.

ماجراجو و خودجوش باشید

 

چرا هیچ دختری منو دوست نداره

خانم‌ها دوست دارند همسر آینده‌شان از امتحان کردن کارهای جدید واهمه‌ای نداشته باشد. معمولاً تصور می‌شود که مردان بنده عادت ‌اند و دوست ندارند هیچ تغییری در روند معمول زندگی‌شان ایجاد شود. اگر شما بتوانید این تصور را از بین ببرید، جذابیتتان بیداد خواهد کرد و تمام دخترها را مانند آهنربا به سمت خودتان جذب خواهید کرد. حس ماجراجویی را می‌توانید با انجام دادن فعالیت‌های زیر نشان بدهید:

 • امتحان کردن غذاهای جدید
 • رفتن به مکان‌های جدید
 • شروع کردن یک فعالیت تازه و هیجان‌انگیز

جان کلام این که هیچ کس نمی‌خواهد خودش را تا آخر عمر پایبند یک زندگی یکنواخت و روزمره بکند، پس ماجراجو باشید یا رویه‌ای را در زندگی پیش بگیرید که نشان بدهد دوست دارید هر از گاه فعالیت‌های جدید را امتحان کنید. ماجراجویی خصوصیت فوق‌العاده جذابی برای یک مرد است که اگر آن را داشته باشید چشم‌ها را به خود خیره خواهید کرد و عشقتان را همواره به خود علاقه‌مند نگه خواهید داشت.

مرد راه حل‌ها باشید

نکته کلیدی این است که لازم نیست خودتان انجام دادن تمام کارها را بلد باشید، اما باید بدانید که هر کار را به چه روشی می‌توان انجام داد یا این که فردی را بشناسید که کسی را می‌شناسد که بلد است مشکل مورد نظر را حل کند. برای رسیدن به اهدافتان بسیار مهم است که بتوانید از تحصیلات، شبکه اجتماعی، روابط و مهارت‌هایتان به بهترین وجه استفاده کنید. مجهز بودن به این توانایی‌ها در روزهای سخت زندگی حیاتی است. به علاوه وقتی کاربلد باشید یا بدانید از چه افرادی باید کمک بگیرید، دختر مورد علاقه‌تان اطمینان پیدا می‌کند که غرور بیش از اندازه ندارید. بهره‌گیری از رابطه‌ها راه فوق‌العاده‌ای برای “کمک گرفتن” است. اگر غرور بیجایتان اجازه ندهد که قبول کنید چه زمانی نیاز به کمک دارید و خودخواهی‌تان در حدی  باشد که اجازه ندهد کمک دیگران را قبول کنید، آنگاه رابطه‌تان دستخوش آشوب و ناآرامی خواهد شد. کاردانی‌تان را از همان ابتدا ثابت کنید؛ زندگی همواره فرصتی طلایی را برای نشان دادن کاردانی و مهارتتان در اختیارتان قرار خواهد داد.

صاحب سبک باشید

مردان صاحب سبک اعتماد به نفسی را به نمایش می‌گذارند که فقط محدود به ظاهر نمی‌شود. لازم نیست خوش تیپ ترین مرد جمع باشید. البته باید به ظاهرتان برسید و توجه داشته باشید که شما معرف همسر یا نامزدتان هستید، بنابراین حتی وقتی او در کنارتان نیست، باید آراسته باشید تا مایه افتخارش باشید. سبک فقط منحصر به پوشش نمی‌شود و در مولفه‌های زیر نیز نمود پیدا می‌کند:

 • بهداشت
 • بوی خوش
 • آراستگی
 • ارتباط

اگر مردی باشید که ویژگی‌های فوق را به نمایش می‌گذارد، مطمئن باشید که جذاب‌تر به نظر خواهید رسید. فراموش نکنید که دختر مورد علاقه‌تان مانند رفقای مردتان نیست که اندام مردانه‌تان برایش از همه چیز مهم‌تر باشد؛ او می‌خواهد امنیت، احترام و عشق را با تمام وجودش احساس کند. اگر بتوانید با رعایت توصیه‌های فوق بستری را برای تامین خواسته‌هایش فراهم کنید، مطمئن باشید که عاشقتان خواهد شد و عاشقتان خواهد ماند.

 

اینکه هیچ دختری شما را نمی‌خواهد موضوع آزار دهنده ایست که ممکن است دلایلی مختلفی داشته باشد از جمله: بدلیل باورهای مرکزی اشتباه انتخاب‌های اشتباهی دارید، شرایط ازدواج ندارید، بیش از حد مهربان هستید و در حق دیگران لطف می‌کنید، برای صمیمیت بیشتر، عجله می‌کنید، خشم ‌تان را به خوبی کنترل نمی‌کنید، خوب ارتباط برقرار نمی‌کنید و تاثیر اولیه خوبی به جا نمی‌گذارید و روابط ناموفق گذشته‌تان را هنوز فراموش نکرده‌اید. برای پیدا کردن دلیل و ریشه این موضوع بهتر است با یک فرد متخصص مشورت کنید اما بطور کلی برای اینکه از دید خانم‌ها مرد جذابی باشید سعی کنید مدیر و رهبر خوبی باشد، مهارت‌های ارتباطیتان را ارتقا دهید و راجع به اهدافتان و موضوعات مورد علاقه‌تان صحبت کنید، در رفتارتان با فردی که مد نظرتان است جنتلمن باشید، اطلاعاتتان را در زمینه‌های مختلف بالا ببرید، خانواده دوست باشید، گاهی نشان دهید که آسیب‌پذیر هستید، شوخ طبع باشید و تفریحات مخصوص به خودتان را داشته باشید و نشان دهید خانوده برای‌تان جایگاه ویژه‌ای دارد، به جذابیت‌های بصری تان اهمیت دهید برای مثال سبک لباس پوشیدن، سلامت و بهداشتتان.

 


[1] – gender jabber

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • سلام روز بخیر من یه چند سالی هست که عاشق یه دختری شدم اوایل بااینکه سنم‌کم بود خیلی راحت تونستم مخشو بزنم اون خیلی بامرام با معرفت بود بهم لبخند میزد زیاد نگاهم میکرد من با رفتارهای شوخ طبی که داشتم میخندوندمش حالا بماند من روز به روز خجالتی میشدم دیگه به اونجایی رسید که فقط نگاهش میکردم اونم که گه گداری اون هیچوقت دلسرد نشد و به من نگاه عمیقی داشت و من کم کم داشتم داستانو خراب میکردم یه سال گذشت ومن نتونستم بهش بگم که دوسش دارم همینجوری یه سلام گذشت ومن با اون فاصله زیادی داشتم گفتم حتماً با کسی وارد به رابطه شده ولی اینجوری نبود و اون چشم به راهم بود و من بازم نرفتم چون میخواستم بگم دوسش دارم عاشقشم ولی نشد چون خیلی خجالتی وترسو بودم به طوری زبونم قفل میشد خلاصه این حرف موند تودلم البته بگم که قبلا منتظرش میشدم تا از مدرسه در بیاد زیر بارون برف و همیشه حواسم بهش بوده زیر نظر داشتمش ایشون خیلی خوشگل بودن و بنده رقیب عشقی زیاد داشتم ولی خودشون حلش میکردن وبه هیچ کدوم از اونا محل نمیزاشتن و فقط متوجه من بودن یه روز دیگه نتونستم طاقت بیارم رفتم که بگم خیلی حول بودم و تپش قلبی شدید و استرس زیاد به قدر زیادی داشتم چون تا حالا اونقدر نزدیکش نشده بودم رفتم با کمی فاصله بهشون سلام کردن همینجوری داشتیم راه می رفتیم گفتم ببخشید میخواستم راجب یه چیزی باهاتون حرف بزنم گفتنش برام سخته گفت بگو می شنوم گفتم من از شما خوشم اومده چطور بگم یعنی دوستون دارم بامن دوست می شید زود گفت نه نمیشم و یه نفر دروغی برام مثال زد که گفت دوست پسر داره منم تا اینو شنیدم جا خوردم حالم خیلی خراب بود روزه هم بودم و گفتم باشه ممنون نمیدونستم دارم چیکار میکنم به سمت خونه راهی شدم تا شب داشتم به حرفش فک میکردم شب بعد افطار حالم خراب شد و فشارم تپش قلبم بالا رفت والدینم به زور تونستن منو سر جام بیارن فک میکردن به خاطر روزه گرفتنه ولی از قلب آشوب من نمیدونستن بعد یه مدت یعنی ۱سال بعدم گذشت که من فهمیدم اون مورد دوست پسر الکی بوده وبرا ناز کردن بوده من از اون به بعد افسرده شدم و تپش قلبی باهام همراه بود بعد رفتم بازم نگهش کردم اونم نگاهم میکرد بعد که بهم لبخند زد بهش توجه نکردم وبا نگاه سرد نگاش کردم اونم از این رفتارم ناراحت شد چند ماه بعد دوباره به من لبخند زد نگاهم کرد من بازم نتونستم وبهش توجه نکردم چون افسرده شده بودم حال خوش درست و حسابی نداشتم بعضی وقتا حالم خراب میشد قلبم تپشش زیاد میشد ولی دیگه اون از دستم خیلی عصبانی بود ومن یه بار رفتم باهاش صحبت کنم و اون توجه نکرد وبه من فحش داد من بهش حق دادم یه بارم رفتم سراغش جیغ زد و یه همسایه به ساختمون مد اضافه شد بود که فضولی منو میکرد وراجبم بهش بد میگفت دلم میخواست این دختررو حالشو جا بیارم ولی این کارو نکردم با خودم گفتم به این دختر چیکار کردم که داره بده منو به اون میگه گفتم بزا جواب بدیشو با خوبی بدم ولی بگزریم بعدش اون بازم همچنان بهم نگاه عاشقانه داشت ولی بازم ۱ سال گذشت و دیگه حالم بهتر شد و شجاعتمو بدست آوردم با اینکه اون صبحا بود و من بعد ظهر میخواستم برم ببینمش چند باری صبحی رفتم ولی اونو تو مسیر پیدا نکردم میخواستم دعوتش کنم صادقونه همه چیزو براش تعریف کنم که کرونا اومد همه چی برام مثل این بود که تموم شده بود و من خیلی دیر کردم وخیلی به فکرشم حالا باید چیکار کنم لطفاً کمکم کنید

مقالات مرتبط

تئوری وابستگی متقابل (Interdependence Theory)

تئوری وابستگی متقابل ویژگی‌های ساختاری‌ای را توصیف می‌کند که تعاملات و مفاهیم چنین ساختاری را برای روانشناسی انسان ترسیم می‌کند. اکثر نظریه‌های روان‌شناختی بر فرد تمرکز دارند و معتقدند که

مطالعه»