نمی‌تونم بهش پیام ندم …

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

نمی‌تونم بهش پیام ندم …

 ببخشید … دیگه تکرار نمی‌شه

ممکنه این سناریو برای شما هم اتفاق افتاده باشه که یکی دو روز بعد از به هم خوردن رابطه، وقتی چشماتون از بس گریه کردید و نخوابیدید پف کرده، ساعت 3 صبح به عشقتون پیام بدید که: “ببخشید … اشتباه کردم … دیگه تکرار نمی‌شه … من عوض شدم”.

چی؟ تو دو روز؟”  

به نظرتون فرد مقابل چی فکر می‌کنه با خودش؟ احتمالا یه چیزی تو این مایه‌هاست که: “چی؟ من همین دو روز پیش دیدمت که …؛ الان چطوری تونستی تو دو روز عوض بشی؟؟؟”. به عبارت دیگه، قطعا به همین زودی شما عوض نمی‌شید و اون هم باور نمی‌کنه اگه بگید عوض شدید.

چطور نشون بدم تغییر کردم؟

چطور بهش می‌شه نشون داد تغییر کردم؟ چطور دست از این پیام‌های بی‌فایده بردارم؟ در ادامه این متن و در دوره «بازگرداندن عشق و ازدواج» در این مورد توضیحاتی به شما می‌دیم. یادتون باشه، برگردوندن رابطه سخته، ولی اگه اون فرد براتون مناسب باشه، قابل انجامه.

پس چرا بهش مسیج می‌دم؟

بیشتر وقت‌ها، ما آدم‌ها خودمون هم می‌دونیم این پیامی که می‌دیم یا جواب نداره یا اگرم جواب داشته باشه اونی که می‌خوایم نیست. ما خودمون هم می‌دونیم تو این چند روز بعد از جدایی نه ما عوض شدیم و نه اون و اگه برگردیم اوضاع همون‌طوریه که بود؛ بحث و دعوا و … ؛ پس چرا مسیج می‌دیم؟

 بی‌نوازشی سخته

در روان‌شناسی تحلیل رفتار متقابل یه اصطلاحی وجود داره که می‌گه: “همیشه نوازش منفی از بی‌نوازشی بهتره!”. اما یعنی چی؟ بگذارید یه توضیح کوتاه در مورد نوازش‌ها بدیم تا بتونیم برسیم به این موضوع که چرا با وجود اینکه می‌دونیم قرار نیست چیزهای خوب بشنویم، باز هم پیام می‌دیم.

  عشقم جواب پیامم رو نمی‌ده، چی کار کنم؟

نوازش چیه؟

ما تو ارتباطاتمون، به خصوص روابط عاطفی هم  به نوازش (چه با کلام، چه با زبان بدن و غیرکلامی) می‌دیم، از یک لبخند خیلی ساده گرفته تا … . گاهی این نوازش‌ها مثبتند و گاهی هم منفی. خب مثبت که تقریبا تکلیفش مشخصه؛ انتقال یک احساس و تجربه خوشایند و مثبت به همدیگه.

 نوازش منفی

اما نوازش منفی چیه؟ قاعدتا انتقال احساس منفی و ناخوشایند به آدم‌های دیگه؛ درست مثل مثالی که آورده شد. یعنی شما از اینکه از کسی که دوست دارید خبری ندارید اذیت می‌شید و ترجیح می‌دید که با شما حرف بزنه حتی با کلمات ناخوشایند، فقط حرف بزنه …

 تا کِی می‌شه اینطوری ادامه داد؟

به نظرتون تا کی می‌شه اینطوری ادامه داد؟ تا کی می‌شه فقط منتظر نوازش‌های منفی بود؟ آیا این نوازش‌های منفی اصلا حال آدم رو خوب می‌کنه؟ راستش رو بخواید، همون‌طوری که گفته شده، این نوازش‌ها از نبودنش خیلی بهتره (از دید خودمون البته)، اما آسیبی می‌زنه که سخت جبران می‌شه.

 نوازش مثبت بگیرید

ممکنه با خودتون فکر کنید که چاره‌ای نیست دیگه؛ اما واقعیت اینه که این حرف کاملا اشتباهه. مگه می‌شه دیگه چاره‌ای نباشه؟؟؟ همه آدم‌ها شایسته احترام و عشق هستند، پس ارزش خودتون رو با گفتن این که چاره‌ای نیست پایین نیارید. یا این رابطه رو درست فراموش کنید یا اگه فکر می‌کنید این رابطه ارزش برگشتن داره، درست برش گردونید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط