عشقم افسرده شده چه کار کنم؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

عشقم افسرده شده چه کار کنم؟

عشقم افسرده شده، چیکار کنم؟؟


چطور میتونین کمکش کنین؟

تا حالا براتون پیش اومده که شریک عاطفی‌تون افسرده بشه؟ چیکار کردین؟ حتما وقتی عشق‌تونو در اون شرایط ببینین، میخواین که هر کاری بکنین که اون حالش خوب بشه. حتی ممکنه بهش خیلی توجه و محبت کردین اما اون اصلا تغییری نکرده. در این شرایط، رفتار شما خیلی مهمه و باید اصولی باشه.

نشونه‌های افسردگی

اگر شریک عاطفی‌تون این نشونه‌ها رو داره، پس دچار افسردگی شده. ناامیدی، کم انرژی بودن، پرخاشگر بودن، مقصر دونستن دیگران، افکار منفی زیاد، احساس بی کفایت، پوچ و بی ارزش بودن، گریه کردن زیاد، اختلال در خواب، کم اشتهایی، سردرد و کلافگی، علاقه نداشتن به انجام دادن  فعالیت‌هایی که قبلا ازشون لذت می‌برد.

نکته مهم

این نشونه‌ها اگر فقط برای چند ساعت یا یک روز باشن، نشونه افسردگی نیست، فقط میتونه ناشی از خستگی از کار و… باشه اما اگر روزهای زیادی این نشونه‌ها رو داشت و روزها، به هفته‌ها تبدیل شدن، یعنی دچار افسردگی شده.

دلیلش چیه؟

استرس و مشکلات زیاد و مداوم در کار یا در خانواده، مشکلات اقتصادی و مالی، از دست دادن نزدیکان، مسائل ژنتیکی، سبک زندگی ناسالم مثل کم تحرکی، داشتن برنامه غذایی ناسالم، استفاده از مواد مخدر، مشروبات الکلی و…

تاثیر افسردگی بر رابطه عاطفی

وقتی شریک عاطفی‌تون افسرده میشه، دیگه تلاشی برای رابطه‌تون انجام نمیده، انرژی کافی رو به رابطه‌تون اختصاص نمیده، مدام ناامیده و از مشکلاتش حرف میزنه و… اینها بر رابطه تاثیر منفی میذارن و اجازه نمیدن که رابطه روال طبیعی خودش رو طی کنه.

چه کمکی میشه بهش کرد؟

دوران افسردگی، دوران حساسیه و باید اصول درست رو بلد باشین تا بتونین بیشتر کمک رو به شریک عاطفی‌تون بکنین. میتونین برای این موضوع، از مشاوره تلفنی یا آنلاین همیار عشق کمک بگیرین. در کنار کمک گرفتن از روانشناس باید یک سری اصول رو هم شما رعایت کنین تا عشق‌تون زودتر درمان بشه.

  چطور عشقم رو دلتنگ کنم؟

چه اصولی رو باید رعایت کنین؟ (1)

قبول کنین که شریک عاطفی‌تون دچار افسردگی شده. بهش اصرار نکنین که درباره مشکلاتش صحبت کنه، شاید این کار، حالش رو بدتر کنه. اگر حوصله نداره باهاتون صحبت کنه، نباید بهش اصرار کنین یا تهدید کنین که اگر بهتون توجه نکنه و احساساتش رو باهاتون در میان نذاره، شما ترکش  می‌کنین. این وضعیتش رو بدتر میکنه.

چه اصولی رو باید رعایت کنین؟ (2)

تشویقش کنین که برای درمان به روانشناس و روان پزشک مراجعه کنه. بیشتر درباره افسردگی اطلاعات جمع‌آوری و مطالعه کنین چون این موضوع، بهتون کمک میکنه که علائم و راه‌های درمان افسردگی رو یاد بگیرین و بهتر بتونین به شریک عاطفی‌تون کمک کنین.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط