همیار عشق

موقعیت‌هایی که میتونه دعوا ایجاد کنه

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

موقعیت‌هایی که میتونه دعوا ایجاد کنه

موقعیت‌هایی که میتونه دعوا ایجاد کنه


وقتی شریک عاطفی‌تون دیر میاد (1)

وقتی آقا دیر میرسه، خانم اینطور برداشت میکنه که به اندازه‌ی کافی برای شریک عاطفیش اهمیت نداره و درواقع او کار و شغلش رو در اولویت اول قرار داده و اونها رو بیشتر از شریک عاطفیش دوست داره. حتما خانم در اینجور مواقع عصبانی میشه. شما نباید به عصبانیتش اضافه کنین و اصرار کنین که حق داشتین که دیر کردین.

وقتی شریک عاطفی‌تون دیر میاد (2)

احساسات شریک عاطفی‌تونو درک کنین. برون اینکه وسط حرف‌هاش بپرین و مدام خودتونو توجیه کنین، درکش کنین و معذرت‌خواهی کنین. وقتی شریک عاظفی‌تون  آروم‌تر شد، براش توضیح بدین که چرا کارتون زیاد طول کشیده و بگین که از این به بعد بهش اطلاع میدین تا نگران‌تون نشه.

وقتی او خیلی فراموشکاره (1)

حتما خانم از فراموشکاری بیش از حد آقا کلافه میشه و عصبانی میشه. اینجور مواقع، آقا این پیام رو از عصبانیت شریک عاطفیش دریافت میکنه:«تو خیلی خنگی! اصلا حواست جمع نیست. معلوم نیست به چی فکر میکنی.» اینجاست که دعوا شروع میشه.

وقتی او خیلی فراموشکاره (2)

برای جلوگیری از دعوا باید طوری صحبت کنین که نه بهش بر بخوره و هم ازش انتقاد کرده باشین. بگین:«دوست ندارم که فراموشکار باشی.» وقتی از رفتار فراموشکاریش انتقاد کنین بدون اینکه بهش توهین کنین، سعی میکنه خودشو اصلاح کنه اما اگر به شخصیتش توهین کنین، باعث دعوا میشه.

  ازدواج با ترنس (آیا میتونم با ترنس ازدواج کنم؟)

وقتی آقا از غارش برمی‌گرده (1)

خیلی مهمه که بدونین مردان با سکوت و تنهایی مشکلات‌شونو حل میکنن. اونها نمیتونن مثل خانم‌ها درد و دل کنن تا سبک بشن. مهم اینه که وقتی اون از غار تنهاییش برمی‌گرده، چطور باهاش رفتار کنین که ازتون دور نشه.

وقتی آقا از غارش برمی‌گرده (2)

اینجور مواقع بگین:«میدونم که گاهی به تنهایی و خلوت با خودت نیاز داری اما من باز هم ناراحت میشم. نمیگم تو اشتباه میکنی اما برام مهمه که ناراحتیمو بدونی.» طبیعیه که برای مرد، مدتی که شما رو تنها گذاشته زیاد نیست چون اون به تنهایی نیاز داشته اما اگر محترمانه بهش ناراحتیتونو بگین، دعوا شروع نمیشه.

وقتی آقا به احساسات او اهمیت نمیده (1)

اینکه آقایان به احساسات خانم‌ها زیاد اهمیت نمیدن طبیعیه اما باید یاد بگیرن که چطور به جا به شریک عاطفی‌شون توجه کنن تا نیازهاش برطرف بشه. وقتی خانم، رفتار سرد شریک عاطفیشو میبینه، میگه:«چطور تونستی باهام اینطور رفتار کنی؟» یا «تو اصلا یه ذره هم منو دوست نداری.» یا « مگه من باهات اینطور رفتار میکنم.»

وقتی آقا به احساسات او اهمیت نمیده (2)

اینجاست که دعوا شروع میشه و مرد میگه:«چته؟ چرا اینقدر ضعیف و احساساتی هستی؟!» خانم برای جلوگیری از دعوا باید بگه:«میشه بهم توجه کنی؟» یا «میشه اینقدر حرفمو قطع نکنی و به من گوش بدی؟» یا «من ناراحت میشم وقتی تو باهام اینطوری صحبت میکنی. فکر نمیکنی من سزاوار این طرز رفتار و صحبت نیستم؟»

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

به بلوغ عاطفی نرسیدین اگر…

فهرست مطالب1 به بلوغ عاطفی نرسیدین اگر…1.1 نشونه‌های اینکه، هنوز از لحاظ عاطفی، بالغ نیستین1.2 راه حل چیه؟ (1)1.3 راه حل چیه؟ (2)1.4 راه حل چیه؟ (3)1.5 همیار عشق را

مطالعه»

طعمه است یا ماندگاره؟

فهرست مطالب1 طعمه است یا ماندگاره؟1.1 عشقه یا هوس؟1.2 طرز صحبت کردنش1.3 شما رو مسخره میکنه یا نه؟1.4 سریع باهاتون تماس گرفته؟1.5 اگر دیر کنه بهتون خبر میده1.6 با اطرافیان‌تون

مطالعه»

چطوری سر صحبت رو باز کنم؟!

فهرست مطالب1 شروعی برای ارتباط عاطفی2 موبایل چطور کمکم می‌کنه3  استوری‌های اینستاگرام 4  پست‌های اینستاگرام5  سوال کردن6 از ملاقاتتون ایده بگیرید7 بهانه پیدا کنید8  قدر موبایلتون رو بدونید شروعی برای ارتباط

مطالعه»

تیپ‌های شخصیتی افراد عاشق

فهرست مطالب1 تیپ‌های شخصیتی افراد عاشق1.1 مهمه که تیپ شخصیتی خودتون و عشق‌تونو بدونین1.2 آدم عاشقی که بیشتر دهنده مهر و محبته1.3 آدم عاشقی که بیشتر گیرنده مهر و محبته1.4

مطالعه»