برداشت مردان و زنان از این 7 جمله

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

برداشت مردان و زنان از این 7 جمله

برداشت مردان و زنان از این 7 جمله


مردان و زنان، برداشت‌های متفاوتی دارن

همونطور که مردان و زنان تفاوت‌های بیولوژیکی زیادی دارن، ساختار مغزشون هم تفاوت‌هایی داره، بنابراین برداشت‌های متفاوتی از حرف‌های همدیگه دارن. پس اگر تفاوت‌های مردان و زنان رو ندونین، با مشکلات زیادی مواجه میشین چون تفاوت در برداشت از حرف‌ها، باعث دعوا و بحث یا ایجاد سوءتفاهم در رابطه میشه.

«بیا حرف بزنیم»

برداشت مردان: مردان زمانی صحبت میکنن که مشکلی پیش اومده باشه، پس اگر بهش اون جمله رو بگین ممکنه گارد بگیره یا طفره بره چون گمان میکنه حتما مشکلی پیش اومده که میخواین صحبت کنین. پس سعی کنین، موضوع صحبت‌تونو واضح توضیح بدین تا مقاومت نکنه.
برداشت زنان: صحبت کردن برای خانم‌ها امر عادیه، پس هرگز برای این جمله، گارد نمیگیرن.

«تو به حرف‌های من گوش نمیدی»

برداشت مردان: مردان در سکوت به حرف‌هاتون گوش میدن چون در حال فکر کردن در مورد حرف‌هاتون هستن. پس اگر اون جمله رو بهش بگین، جواب میده:«من دارم گوش میکنم.» و شما بازم اصرار میکنین که حواست جای دیگه هست و… و دعوا شکل میگیره.
برداشت زنان: زنان با حالت‌های چهره یا کلمات تاییدی نشون میدن که گوش میدن.

«بیا با هم انجامش بدیم»

برداشت مردان: مردان دوست ندارن موفقیت‌شونو با شخص دیگه‌ای شریک بشن و دوست دارن کارها رو به تنهایی انجام بدن، بنابراین این پیشنهاد رو قبول نمیکنن.
برداشت زنان: زنان معمولا کارهای گروهی رو دوست دارن و مشارکت در گروهی که جمع صمیمی و خوبی داشته باشه، بهشون اعتماد به نفس میده.

«خوبه!»

برداشت مردان: معمولا مردان کمتر از خانم‌ها احساسی هستن، بنابراین بازتاب احساس در کلمات و حرف‌هاشون وجود نداره و کلمه «اوکی» یا «خوبه» براشون عادیه.
برداشت زنان: زنان در مکالمه بیشتر احساسات به خرج میدن، بنابراین کلماتی مثل «اوکی» یا «خوبه» براشون نشونه بدیه و دوست ندارن از این کلمات استفاده کنین.

  مهارت حل مساله (مشکلات و تعارضات رابطه را چطور حل کنم؟)

«بیا یکم سکوت کنیم»

برداشت مردان: برای مردان سکوت کردن عادی و گاهی لازمه چون با سکوت آروم میشن.
برداشت زنان: خانم‌ها از این حرف مردان، بد برداشت میکنن و گمان میکن که مرد تمایلی به صحبت باهاشون نداره یا اون مشکل براش مهم نیست که در هنگام بحث، میخواد فعلا سکوت کنه یا گمان میکنن که طرف مقابل میخواد از صحبت کردن طفره بره.

«بیا بعدا درباره‌اش صحبت کنیم»

برداشت مردان: گاهی ذهن مرد مشغول موضوع دیگریه و به همین دلیل این حرف رو میزنه یا نیاز داره کمی درباره‌اش فکر کنه و بعدا درباره‌اش دوباره صحبت کنه.
برداشت زنان: چنین جمله‌ای برای خانم‌ها توهین به حساب میاد چون گمان میکنه میخواین از صحبت کردن طفره برین.

«این، یک کار مردانه هست»

برداشت مردان: زمانی که مردی این جمله رو به زبان میاره، منظورش اینه که باید اون کار رو به تنهایی انجام بده.
برداشت زنان: گاهی خانم‌ها از این جمله اینطوری برداشت میکنن که آقا برای طفره رفتن از توضیح دادن کاری، این حرف رو میزنه یا میخواد پنهان‌کاری بکنه و کار اشتباهی انجام بده که نمیخواد خانم بدونه.

 

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط